ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Κυριακή της Ορθοδοξίας.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2010, 01:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιερού υβρεολογίου κατά των Ελλήνων συνέχεια

ΙΟΥΛΙΟΣ

17 τοῦ μηνός, Μαρίνας μεγαλομάρτυρος.
Εἰς τοὺς Αἴνους, σελ. 94:
«…ἀνδρικῷ φρονήματι ηὐτομόλησας καὶ τῶν Ἑλλήνων σεβάσματα ὡς
κόνιν ἐλέπτυνας».

23 τοῦ μηνός, Φωκᾶ ἱερομάρτυρος.
Εἰς τὸν Κανόνα, ᾨδὴ η΄, σελ. 122:
«Ἔρρει* τῶν Ἐλλήνων τὰ σαθρὰ πλάνης σεβάσματα καὶ σεσιγήκασι τῆς ματαιότητος ἅπασαι αἱ διπλόαι καὶ τὸ ψεῦδος αὐτῶν…» *(=πῆγαν στὸ διάβολο!)

26 τοῦ μηνός, Παρασκευῆς ὁσιομάρτυρος.
Ἀπόστιχα Ἑσπερινοῦ, σελ. 134:
«…καὶ τῶν Ἑλλήνων σεβάσματα ὡς κόνιν ἐλέπτυνας».

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

23 τοῦ μηνός, Λούπου μάρτυρος.
Εἰς τὸν Κανόνα, σελ. 126:
«…καὶ θεοὺς ἐξηφάνισας τῶν Ἑλλήνων, δυνάμει τοῦ πνεύματος».

25 τοῦ μηνός, Βαρθολομαίου Ἀποστόλου.
Εἰς τὸν Κανόνα, ᾨδὴ α΄, σελ. 134:
«…σοφίαν εὑράμενος, τὴν ἐνυπόστατον ἀπεμώρανας Ἑλλήνων τὴν σοφίαν…»

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

17 τοῦ μηνός, Πίστεως-Ἐλπίδος-Ἀγάπης καὶ Σοφίας μητρὸς αὐτῶν.
Εἰς τὸ Κοντάκιον, σελ. 117:
«Σοφίας τῆς σεμνῆς, ἱερώτατοι κλάδοι,… σοφίαν ἀπεμώραναν τῶν Ἑλλήνων ἐν χάριτι…»

22 τοῦ μηνός, Φωκᾶ ἱερομάρτυρος.
Εἰς τὸν Κανόνα, Ὠδή, σελ. 134:
«…λαμπρῶς κατῄσχυνας Ἑλλήνων σεβάσματα καὶ πολυθεΐας τὸ ἄθεον».
Συνέχεια: ᾨδὴ ε΄, σελ. 137:
«Οἱ τῶν Ἑλλήνων σοφοί, ἡττηθέντες τοῖς σοφοῖς δόγμασιν…»

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

2 τοῦ μηνός, Κυπριανοῦ, ᾨδὴ η΄, σελ. 15.
«Σοφώτατα τῆς Ἑλληνικῆς κατεφρόνησας σοφίας, ἔνδοξε…»

3 τοῦ μηνός, Διονυσίου Ἀρεοπαγίτου.(Ανύπαρκτος άγιος δημιούργημα πλαστογραφίας )
Εἰς τὸ Δοξαστικὸ Ἑσπερινοῦ, σελ. 16:
«…καταπτύσας τῶν Στωϊκῶν φιλοσόφων, τῶν ἀπορρήτων μυστηρίων γνώστης ἐγένετο…»

14 τοῦ μηνός, Ναζαρίου-Γερβασίου… μαρτύρων.
Εἰς τὸν Οἶκον, σελ. 82:
«…ὅτι πᾶσαν Ἑλλήνων ἀπετέφρωσαν μανίαν…»

15 τοῦ μηνός, Λουκιανοῦ πρεσβυτέρου.
Εἰς τὸν Κανόνα, ᾨδὴ ζ΄, σελ. 88:
«Νενεκρωμένους καὶ βυθῷ τῆς Ἑλληνικῆς ἀθεΐας, καταποθέντας τοὺς λαούς, ζωηφόροις σου λόγοις ἀνείλκυσας…»
Εἰς τὸ Ἐξαποστειλάριον τοῦ ἰδίου, σελ. 88:
«…πᾶσαν πλάνην τῶν Ἑλλήνων ἔλεγξας τὴν πολύθεον καὶ ψευδώνυμονγνῶσιν…»

22 τοῦ μηνός, Τῶν ἐν Ἐφέσῳ ἑπτὰ μαρτύρων.
Εἰς τὸ Κάθισμα, σελ. 122:
«…ὅθεν πρὸ τοῦ θανάτου τὴν Ἑλλήνων μανίαν, πάλιν δὲ μετὰ πότμον, τῆς αἱρέσεως ζάλην ἐλάσαντες…»

30 τοῦ μηνός, Ζηνοβίου & Ζηνοβίας.
Εἰς τὸν Κανόνα, ᾨδὴ α΄, σελ. 182:
«…Αἴγλην φωτιζόμενος, σοφέ, τῆς τρισηλίου λάμψεως, σκότος διέλυσας Ἑλλήνων δυσφημίας…»

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

10 τοῦ μηνός, Ὀρέστου μάρτυρος.
Εἰς τὸν Κανόνα, ᾨδὴ ε΄, σελ. 69:
«Ἀφανισμῷ τοὺς θεοὺς τῶν Ἑλλήνων σὺ παραπέμψας…»

15 τοῦ μηνός, Γουρία, Σαμωνᾶ & Ἀβίδου μαρτύρων.
Στιχηρὰ Ἑσπερινοῦ, σελ. 106:
«Μονάδα τρισάριθμον ὁμολογήσαντες, ἅγιοι, τῶν Ἑλλήνων ἐλύσατε πολύθεον φρόνημα καὶ μωρὰν σοφίαν….»

18 τοῦ μηνός, Πλάτωνος καὶ Ρωμανοῦ, μαρτύρων.
Εἰς τὸ Δοξαστικὸν Ἑσπερινοῦ, σελ. 122:
«…τῶν γὰρ ἁλιέων ζηλώσας τὴν παρρησίαν καὶ τὴν σκηνορράφων θεολογίαν, τὴν Πλάτωνος μυθολογίαν καὶ τὴν Στωϊκὴν φλυαρίαν λόγοις καὶ
ἔργοις κατέρραξε…»

Εἰς τὸν Οἶκον, σελ. 124:
«Τῶν Ἑλλήνων λιπῶν ἅπασαν τὴν ματαιότητα…»

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

13 τοῦ μηνός, Εὐστρατίου, Αὐξεντίου, Εὐγενίου, Μαρδαρίου & Ὀρέστου μαρτύρων.
Εἰς τοὺς Αἴνους, τὸ τέταρτον ποίημα Ἰωάννου Μοναχοῦ (Δαμασκηνοῦ), σελ. 98:
«…Εὐστράτιος, ὁ τῆς Ἑλλήνων μυθοπλασίας στηλιτευτὴς καὶ τῆς χριστιανῶν θεοσοφίας κῆρυξ…»

Αυτή είναι τελικά η ορθοδοξία φίλε trexagireve . Θεός ο Γιαχβέ , προπάτορες ο Αβραάμ και το σόι του , νομοθέτης ο Μωϋσής και ήρωές ο Ιησούς του Ναυή και οι μετά από αυτόν πρωτοκλασάτοι Εβραίοι , οι Μακαβαίοι , και τέλος καθοδηγητές ο Ιησούς , οι μαθητές του και ο πολύς Σαούλ .Όσο για χριστιανική πατρίδα , αυτή είναι η «Αγία Ιερουσαλήμ» Σιών , που θα κατεβή από τον ουρανό .

Έτσι λοιπόν όπως οι υπόλοιποι , κι εσύ απολαμβάνεις τις ύβρεις κατά των Ελλήνων από το ιερατείο της θρησκείας σου , σταυροκοπούμενος και ψάλλοντας το «Χαῖρε, Σιών, ἁγία Μήτηρ τῶν Ἐκκλησιῶν, θεοῦ κατοικητήριον.»

*

Edited by - Sesostris on 28/02/2010 01:07:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2010, 09:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Που θα παει...
Σε καμιά δεκαριά χρόνια,μπορεί να καταλάβεις τι κάνουμε εδώ μέσα....Τα πρωτα 100 είναι κάπως δύσκολα...
Μετά συνηθίζεις...

Το τι κάνεις εσύ , εδώ μέσα είναι παγγίνως γνωστό και αντιληπτό , με το που ανοίγεις το στόμα σου .... απορώ γιατί εξακολουθείς να μιλάς , τι σου "χρωστάει ο εαυτός σου και τον τιμωρείς???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2010, 20:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ μπορεί να μην ξέρεις τι κάνεις,Εαρινέ,αλλά,εγώ,όσον αφορά την πνευματική συζήτηση,ειμαι παρόν, το έχω δηλώσει εξ αρχής και το κάνω,άσχετα απο το πως νομίζεις εσύ, ή όποιος άλλος ανευθυνουπεύθυνος,πως μπορείς να το ονομάσει ..
Είναι αστείο,το πως έχεις χαζέψει και συντηρεις τη θέση σου...Το χαιδεμένο, ο κόλακας,για να έχει γλώσσα...Τέτοια θέση ζήλεψες, καημένε μου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2010, 23:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εσύ μπορεί να μην ξέρεις τι κάνεις,Εαρινέ,αλλά,εγώ,όσον αφορά την πνευματική συζήτηση,ειμαι παρόν, το έχω δηλώσει εξ αρχής και το κάνω,άσχετα απο το πως νομίζεις εσύ, ή όποιος άλλος ανευθυνουπεύθυνος,πως μπορείς να το ονομάσει ..
Είναι αστείο,το πως έχεις χαζέψει και συντηρεις τη θέση σου...Το χαιδεμένο, ο κόλακας,για να έχει γλώσσα...Τέτοια θέση ζήλεψες, καημένε μου;

Η υιοθετημέμη στάση ζωής είναι το ζητούμενο Ευάγγελε...έστω και ασταθής θέση είναι μια θέση!

Απο το τίποτα ... καλύτερο είναι το ελάχιστο!

Πάντως για πνευματικότητα άστο , μην παραμυθιάζεσαι άλλο..σε σένα δεν υπάρχει...φαντασιώσεις πολλές μα πάρα πολλές...το θεό αλήθεια τον έχεις δεί...προσωπικά είμαι σίγουρος ότι σου έχει εμφανισθεί πάμπολες φορές...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2010, 23:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εισαι αστειος,καλέ μου Εαρινέ,μέσα απο την φανταστική σου θεωρία, ότι καταλαβαίνεις τον συνομιλητη σου,δειχνεις το επίπεδο και τη μόρφωση σου...
Τιποτε δεν καταλαβαινεις και το τονίζεις με τις αστοχίες σου, όλη την ώρα...Τόσες κοτσάνες μαζεμένες, έχω καιρό να δω...
Αλλά,η ελπίδα πεθαίνει τελευταία....
Δεν μπορείς καν να με φανταστεις καημένε μου,τι χαζομάρες κάθεσαι και γράφεις;...Δεν έχεις τίποτε καλύτερο να κάνεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2010, 00:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εισαι αστειος,καλέ μου Εαρινέ,μέσα απο την φανταστική σου θεωρία, ότι καταλαβαίνεις τον συνομιλητη σου,δειχνεις το επίπεδο και τη μόρφωση σου...
Τιποτε δεν καταλαβαινεις και το τονίζεις με τις αστοχίες σου, όλη την ώρα...Τόσες κοτσάνες μαζεμένες, έχω καιρό να δω...
Αλλά,η ελπίδα πεθαίνει τελευταία....
Δεν μπορείς καν να με φανταστεις καημένε μου,τι χαζομάρες κάθεσαι και γράφεις;...Δεν έχεις τίποτε καλύτερο να κάνεις;

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2010, 09:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαπετ
quote:

Αν διαφωνείς μ' αυτό θα πρέπει να εξηγήσεις γιατί δεν "είναι θαυματουργές" όλες οι εικόνες του τάδε "άγιου", όπου κι αν βρίσκονται...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/


Να σου εξηγήσω εγώ....
Δηλαδή....θέλω να πω....ότι η χάρη και παντοδυναμία του Κυρίου...θα βοηθήσουν όποιον πιστέψει......και ο άγιος βοηθάει βάσει του θεϊκού σχεδίου.....και μήπως είναι θαυματουργά τα αγάλματα των θεών σας ; ......
Tι ; Ασυναρτησίες ; Δεν κατάλαβες τίποτα ; .......Λέω ανοησίες ;
Eτοιμάσου..........για ανάθεμα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2010, 15:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
D.P.J. 10

quote:
Tι ; Ασυναρτησίες ; Δεν κατάλαβες τίποτα ; .......Λέω ανοησίες ;

Όχι βρε ίσα ίσα που είσαι επεξηγηματικός όσο και οι χριστιανοί που γνωρίζουν ακόμη και τις μύχιες σκέψεις του θεού....

quote:
Eτοιμάσου..........για ανάθεμα !

Θα το βάλω κι αυτό μαζί με τα υπόλοιπα, έχω πολλά!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2010, 22:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που μου αρέσει εμένα, Γιάπετ, είναι που εσείς ξέρετε τα πάντα,αλλά προφανώς, δεν μας τα εκμηστηρεύεστε...
Λέτε να σοκαριστούμε;..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2010, 23:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

D.P.J. 10

quote:
Tι ; Ασυναρτησίες ; Δεν κατάλαβες τίποτα ; .......Λέω ανοησίες ;

Όχι βρε ίσα ίσα που είσαι επεξηγηματικός όσο και οι χριστιανοί που γνωρίζουν ακόμη και τις μύχιες σκέψεις του θεού....

quote:
Eτοιμάσου..........για ανάθεμα !

Θα το βάλω κι αυτό μαζί με τα υπόλοιπα, έχω πολλά!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/


Καλά ρε σείς...ούτε λίγη ευγένεια και ευ-πρέπεια ,στους καλεσμένους δεν δείχνετε..χριστιανοί είναι και απέναντί μας κατοικούν!

Να μην έχουν έστω μια καλή ανάμνηση στην επιστροφή τους απο κεί που ήρθαν???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2010, 02:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
Αυτό που μου αρέσει εμένα, Γιάπετ, είναι που εσείς ξέρετε τα πάντα,αλλά προφανώς, δεν μας τα εκμηστηρεύεστε...

Δεν γνωρίζω ποιοί εννοείς ότι "είμαστε εμείς", εκείνο που γνωρίζω είναι ότι προσωπικά τα λίγα που γνωρίζω μου φτάνουν για να συνεχίσω να ψάχνω ό,τι μ' ενδιαφέρει.

Θεωρώ πάντως απίθανο να αντιληφθώ και να ερμηνεύσω τον τρόπο που σκέφτεται ο θεός.

Κανονικά θα έπρεπε να ζηλεύω, εσένα και τους υπόλοιπους ομόσταυλούς σου που έχετε καταφέρει όχι μόνο να καταλάβετε το θεό αλλά και να τον επεξηγείτε όταν δεν μπορεί να μας τα πει απλά και κατανοητά.

Όμως κάτι δεν μ' αφήνει να νοιώσω ζήλια και μου βγαίνει ένα συναίσθημα συμπάθειας ανάμεικτης μα οίκτο.

Λες να είναι επειδή απ' την πολλή επικοινωνία με το θεό, εσύ και οι υπόλοιποι ερμηνευτές του, έχετε χάσει την ικανότητα επικοινωνίας με τους... ανθρώπους;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2010, 13:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα γι αυτο έγραψα ότι έγραψα, φιλε μου Γιάπετ, για να παραδεχτεις, ότι δεν γνωρίζεις τιποτε...Άρα έιμαστε το ίδιο...Αλλά,μόνο να κατηγορείς, ότι δεν φτάνεις,ξέρεις....
Δεν είναι λίγο στείρο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2010, 14:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
Μα γι αυτο έγραψα ότι έγραψα, φιλε μου Γιάπετ, για να παραδεχτεις, ότι δεν γνωρίζεις τιποτε...

Χεχεχε... είναι γνωστό το πρόβλημα που έχεις με την επικοινωνία και την αντιληπτικότητα!!!

Λίγα μόνο απλοικά, για να μπορέσεις να τα διαβάσεις.

Έγραψα:

"εκείνο που γνωρίζω είναι ότι προσωπικά τα λίγα που γνωρίζω μου φτάνουν για να συνεχίσω να ψάχνω ό,τι μ' ενδιαφέρει."

Φυσικό να μη μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ και ν' απαντήσεις όπως παραπάνω.

Άλλωστε ΕΣΥ και οι όμοιοί σου μας λέτε τι θέλει ο θεός, τι εννοεί, ποιό είναι το σχέδιό του για τον άνθρωπο, τι του επιφυλάσσει μετά θάνατον, πώς τον θέλει εδώ στη γη και ένα κάρο μπαρούφες...

quote:
Άρα έιμαστε το ίδιο...

Άρα ΔΕΝ είμαστε το ίδιο.

Εγώ χρησιμοποιώ τη λογική μου, ερευνώ και κρίνω ενώ ΕΣΥ και οι χριστόπληκτοι φίλοι σου, καταπίνεις τις ανοησίες που λέει το παπαδαριό για να σας κρατάει κοιμισμένους με τα τσαρούχια...

Επομένως αγαπητέ, είμαστε το ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2010, 15:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαπέτ
quote:
Εγώ χρησιμοποιώ τη λογική μου, ερευνώ και κρίνω ενώ ΕΣΥ και οι χριστόπληκτοι φίλοι σου, καταπίνεις τις ανοησίες που λέει το παπαδαριό για να σας κρατάει κοιμισμένους με τα τσαρούχια...

Επομένως αγαπητέ, είμαστε το ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ


Ε....δεν το γλυτώνεις το ανάθεμα.
Δεν είμαι σίγουρος όμως άν θα αναθεματίζεσαι και εσύ ...την Κυριακή της Ορθοδοξίας ...
Μην τα θέλεις και όλα δικά σου...
Εαρινέ από κοντά σε βλέπω.... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2010, 15:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιαπέτ
quote:
Εγώ χρησιμοποιώ τη λογική μου, ερευνώ και κρίνω ενώ ΕΣΥ και οι χριστόπληκτοι φίλοι σου, καταπίνεις τις ανοησίες που λέει το παπαδαριό για να σας κρατάει κοιμισμένους με τα τσαρούχια...

Επομένως αγαπητέ, είμαστε το ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ


Ε....δεν το γλυτώνεις το ανάθεμα.
Δεν είμαι σίγουρος όμως άν θα αναθεματίζεσαι και εσύ ...την Κυριακή της Ορθοδοξίας ...
Μην τα θέλεις και όλα δικά σου...
Εαρινέ από κοντά σε βλέπω....


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2010, 18:22:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξύστα με κασμά,γιατί η τσουγκράνα αφήνει κενά,αγαπητέ μου Γιάπετ...
Ως συνήθως, αρλούμπες,εκτός στοιχείων...Απαξίωση, λες και σου ζήτησε κανένας να πάρεις κάτι....Μίλα,ωρε,μια φορά χωρίς τσιριμόνιες...
Και που τη βρήκες αγόρι μου τη ...λογική εσύ,αυτή που χρησιμοποιείς;Σε κανένα πρακτορείο προπό;
Γιατι απο άνθρωπο,δεν ειναι...Το να μην σέβεσαι το πλειοψηφών μέρος του λαού σου, ή του κόσμου σου,το να ζεις σε μια ουτοπία με Δία και Άρη,υπάρχει περίπτωση, να το ονομάσει κανείς λογική;
Σε ....τρελάδικο, μπορεί....
Και βγήκαν και οι σχετικοί τρελοί, να σε υποστηρίξουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2010, 23:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ξύστα με κασμά,γιατί η τσουγκράνα αφήνει κενά,αγαπητέ μου Γιάπετ...
Ως συνήθως, αρλούμπες,εκτός στοιχείων...Απαξίωση, λες και σου ζήτησε κανένας να πάρεις κάτι....Μίλα,ωρε,μια φορά χωρίς τσιριμόνιες...
Και που τη βρήκες αγόρι μου τη ...λογική εσύ,αυτή που χρησιμοποιείς;Σε κανένα πρακτορείο προπό;
Γιατι απο άνθρωπο,δεν ειναι...Το να μην σέβεσαι το πλειοψηφών μέρος του λαού σου, ή του κόσμου σου,το να ζεις σε μια ουτοπία με Δία και Άρη,υπάρχει περίπτωση, να το ονομάσει κανείς λογική;
Σε ....τρελάδικο, μπορεί....
Και βγήκαν και οι σχετικοί τρελοί, να σε υποστηρίξουν...

Την έχεις χρησιμοποιήσει απο πρώτο χέρι και γνωρίζεις τα κενά που αφήνει μικρέ-Βαγγελάκ-ι- ...ένα - ενα τα λές...έχεις εμπειρία παλιο-μπαγάσα και προσπαθείς να την μεταφέρεις αλλα δεν ασχολούνται όλοι με το άθλημα που εσύ -όντως- είσαι αστέρι...

α! και συγγνώμη που σε διέκοψα απο τον διάλογο...

soul

Edited by - Εαρινός on 02/03/2010 23:59:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 02:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
Ξύστα με κασμά,γιατί η τσουγκράνα αφήνει κενά,αγαπητέ μου Γιάπετ...

Τίποτε δεν σου ξεφεύγει θεόπνευστε, ακόμη και τα... μεγέθη γνωρίζεις!!!

quote:
Και που τη βρήκες αγόρι μου τη ...λογική εσύ,αυτή που χρησιμοποιείς;Σε κανένα πρακτορείο προπό;

Όχι, μπαίνω κρυφά σε εκκλησίες την ώρα του κηρύγματος και κλέβω απ' τον πλεονάζοντα πνευματισμό....

quote:
Το να μην σέβεσαι το πλειοψηφών μέρος του λαού σου, ή του κόσμου σου

Ο σεβασμός κερδίζεται δεν είναι αυτονόητος...


quote:
το να ζεις σε μια ουτοπία με Δία και Άρη,υπάρχει περίπτωση, να το ονομάσει κανείς λογική;

Κόντρα στην "πραγματικότητα" ενός αστοιχείωτου, τεμπέλη και απατεώνα θεού, οτιδήποτε άλλο είναι λογικό.

quote:
Και βγήκαν και οι σχετικοί τρελοί, να σε υποστηρίξουν..

Αυτοί θα καούν στην κόλαση, μην ανησυχείς...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 11:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πότε είπα καλέ μου Γιάπετ,οτι δεν εισαι μεγάλος .....πα@@ρας;Τα δικά μας, όμως, με τις κοτσάνες σας, έχουν γίνει τεράστια....Καροτσάκι χρειάζεται να τα κουβαλάμε...
Απο κει κι επειτα,είναι καλό να γνωριζουμε,οτι η πλειοψηφία για σένα,δεν έχει δικαίωμα...Δείχνει δημοκρατικότατο σφόδρα...Όπως άλλα,ανάλογα..
Εχει, όμως, καλή ηχώ εδώ: Εαρινός, Εαρινός,Εαρινός Εαρ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 13:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Πότε είπα καλέ μου Γιάπετ,οτι δεν εισαι μεγάλος .....πα@@ρας;Τα δικά μας, όμως, με τις κοτσάνες σας, έχουν γίνει τεράστια....Καροτσάκι χρειάζεται να τα κουβαλάμε...

Εχει, όμως, καλή ηχώ εδώ: Εαρινός, Εαρινός,Εαρινός Εαρ.....



Αγοράκι μου , εσύ μονίμως με αυτά ασχολείσαι και τα καροτσάκια!

Και εις ανώτερα ... και νταλίκα...

Αν νομίζεις ότι θα εκφράζεσαι όπως σου κατέβει και όπως κάνουν στο χώρο σου και σας διδάσκουν κάνεις λάθος...εδώ δεν είναι εκκλησία γεμάτη με δήθεν καλούς ανθρώπους σαν και σένα...καταλαβέ το και συμμορφώσου , συγκεντρώσου...συμμαζέψου...και γίνε άνθρωπος..!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 15:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.....Εαρινέ,τρέχα μέχρι τη γωνία να δεις αν έρχομαι....Μαγαζάκι σου την είδες; Ξεκόλλα κι έλα στου Νικόλα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 18:36:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
Πότε είπα καλέ μου Γιάπετ,οτι δεν εισαι μεγάλος .....πα@@ρας;

Ποτέ, απλά προσπαθώ να θυμηθώ πώς το ξέρεις...

quote:
Απο κει κι επειτα,είναι καλό να γνωριζουμε,οτι η πλειοψηφία για σένα,δεν έχει δικαίωμα...

Το αντίθετο.
Θεωρώ ότι ακόμη κι εσύ, έχεις δικαιώματα!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 19:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τρεχα....

quote:
Πότε είπα καλέ μου Γιάπετ,οτι δεν εισαι μεγάλος .....πα@@ρας;

Ποτέ, απλά προσπαθώ να θυμηθώ πώς το ξέρεις...

quote:
Απο κει κι επειτα,είναι καλό να γνωριζουμε,οτι η πλειοψηφία για σένα,δεν έχει δικαίωμα...

Το αντίθετο.
Θεωρώ ότι ακόμη κι εσύ, έχεις δικαιώματα!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/


Το ξέρει ... το ξέρει ... ξεχνιέται η μητρική του γλώσσα????

Αλλα ρε σύ Γιάπετ γιατί μου κάνεις αντίπραξη..ε???

Νόμιζα ότι πλέον είχα προσωπικά κατοχυρώσει δικαίωμα να λέγομαι π@@@ρας...άσε να έχω το αποκλειστικό προνόμιο απο τον φίλο μας τον Τρεχα...

soul

Edited by - Εαρινός on 03/03/2010 19:58:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 20:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινός

quote:
Νόμιζα ότι πλέον είχα προσωπικά κατοχυρώσει δικαίωμα να λέγομαι π@@@ρας...


Εαρινέ, το φίλο μας τον "γνωρίζω" από τότε που "γεννήθηκε", σα χρήστης στο φόρουμ. Μην κοιτάς που γράφει κατά ριπάς κι έχει τόσα μηνύματα, είναι που δεν μπορεί να συγκρατήσει τον συγγραφικό του οίστρο...

Ξέρεις, οι παλιοί έρωτες που λένε.....

quote:
άσε να έχω το αποκλειστικό προνόμιο απο τον φίλο μας τον Τρεχα...

Χαλάλι σου βρε... κι ας μη θέλεις να μοιράζεσαι τους τίτλους τιμής.
Εγωΐσταρε...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 20:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα...Και ειδικα,για το ποιός είναι ο μεγαλύτερος σε ειδικό είδος μέτρησης, που ο Έλληνας διαπρέπει...Γι αυτο δεν σε αμφισβήτησα, Γιάπετ..Εισαι ο μέσος Έλλην...
Αλήθεια, ρε παιδιά,για το θέμα τίποτε;...
Αλλά, είπαμε, εσεις είδατε φως και μπηκατε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 22:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δυο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα...Και ειδικα,για το ποιός είναι ο μεγαλύτερος σε ειδικό είδος μέτρησης, που ο Έλληνας διαπρέπει...Γι αυτο δεν σε αμφισβήτησα, Γιάπετ..Εισαι ο μέσος Έλλην...
Αλήθεια, ρε παιδιά,για το θέμα τίποτε;...
Αλλά, είπαμε, εσεις είδατε φως και μπηκατε...

Ρε σύ Γιάπετ , ο φίλος μας για αχυρώνες τώρα μιλάει...ρε σύ μπάς..???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 10:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπας και είσαστε εσείς μέσα στον αχυρώνα;Εγώ δεν το λέω...Απο διακριτικότητα....Αλλά, δυο γάιδαροι,σε ξένο αχυρώνα..Λέει πολλά, μόνο του...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 10:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μπας και είσαστε εσείς μέσα στον αχυρώνα;Εγώ δεν το λέω...Απο διακριτικότητα....Αλλά, δυο γάιδαροι,σε ξένο αχυρώνα..Λέει πολλά, μόνο του...

Αν θα μας πείς ποιον θεωρεις ως δικό σου αχυρώνα και εμείς εκ των πραγμάτων θεωρούμαστε ως "ξένοι", τότε ίσως να έχεις την απάντησή σου...έχεις καναν αχυρώνα δικό σου λοιπόν και στον οποίο εμείς εισήλθαμε "λάθρα"???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 11:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Για το τι κανατε μέσα στον αχυρώνα, να μην πούμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 12:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Για το τι κανατε μέσα στον αχυρώνα, να μην πούμε;

Άλλο σε ρώτησα κια άλλο απαντάς....

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy