ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Χριστιανικη Αποκαλυψη...Μηπως συμβαινει?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 13:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποτέ δεν προσάρμοσα τη ζωή μου αγαπητέ μου Βιομηχανικέ, σε
ότι ήξερα.....Όχι απο αντίδραση, αλλά,γιατί δεν μου αρέσει η υποκρισία..Αντιθέτως,λιπόν, έκανα πάντα, αυτό που έπρεπε να κάνω,
σε κείνη τη στιγμή, με κείνα τα δεδομένα..Ωστόσο, η άσκηση
και μόνο με ένα τέτοιο σενάριο,που βλέπω να πραγματώνεται με στοιχεία και με πολυετή ενασχόληση,δειχνουν, ότι και να μην ήταν να γίνουν, κάποιοι τα πάνε εκεί...
Χωρίς σχόλιο το τελευταίο...
Απλά, τόσα χρόνια, που με μάθανε τις προφητείες, αν και ασυμβίβαστος, έβλεπα, ότι όλα καθονταν ακριβώς....
Γι αυτο και τα παρακολουθώ τις εξελίξεις και σαν δημοσιογράφος, αλλά και σαν ερευνητής..Πιστεύω, ότι ζούμε τις μέρες της Αποκιάλυψης, αλλά, δεν ξέρουμε τι θα κάνει ο καθένας μας, πως θα φερθούμε..
Για να πω την αλήθεια, αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο..
Αν θα γίνουμε ζώα, ή άνθρωποι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 13:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποτέ δεν προσάρμοσα τη ζωή μου αγαπητέ μου Βιομηχανικέ, σε
ότι ήξερα.....Όχι απο αντίδραση, αλλά,γιατί δεν μου αρέσει η υποκρισία..Αντιθέτως,λιπόν, έκανα πάντα, αυτό που έπρεπε να κάνω,
σε κείνη τη στιγμή, με κείνα τα δεδομένα

Συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω. Το ανάποδο από αυτό που λες ισχύει. Αν εγώ ήξερα πχ χωρίς αμφιβολία κάτι τέτοιο δε θα έκανα κανενός είδους μακροπρόθεσμα σχέδια. Τι νόημα θα είχε; Θα ήμουν υποκριτής αν ήξερα ότι τελειώνουν όλα και εγώ πχ οργάνωνα το γλέντι του γάμου μου.


Να το βάλω σε άλλο επίπεδο. Αν σου είχε διαγνωστεί καρκίνος χρόνια πριν, θα παντρευόσουν;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 14:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε όλη την παραφιλολογία του τι θα γίνει, πολλοί μπερδεύονται,
με την καταστροφή του κόσμου, ενώ,ρητά, στην Αποκάλυψη, ας πούμε, λέει οτι θα σκοτωθεί το ένα τρίτο των κατοίκων της γής..
Δεν έχουμε να κάνουμε με το τέλος του κόσμου, αλλα, με μια αλλαγή..Αυτό θα ζήσουμε, με τις όποιες συκρούσεις του....
Και εννοείται, ότι οι άνθρωποι θα ζήσουν μετά, ένα τέλειο κόσμο...
Αξιζει να δεις, πως θα είναι μετά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 14:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω. Το ανάποδο από αυτό που λες ισχύει. Αν εγώ ήξερα πχ χωρίς αμφιβολία κάτι τέτοιο δε θα έκανα κανενός είδους μακροπρόθεσμα σχέδια. Τι νόημα θα είχε; Θα ήμουν υποκριτής αν ήξερα ότι τελειώνουν όλα και εγώ πχ οργάνωνα το γλέντι του γάμου μου.


Να το βάλω σε άλλο επίπεδο. Αν σου είχε διαγνωστεί καρκίνος χρόνια πριν, θα παντρευόσουν;


εεε, μ' αυτή την οπτική αν είναι να αυτοκτονήσουν όλοι όσοι πιστεύουν

quote:
Σε όλη την παραφιλολογία του τι θα γίνει, πολλοί μπερδεύονται,
με την καταστροφή του κόσμου, ενώ,ρητά, στην Αποκάλυψη, ας πούμε, λέει οτι θα σκοτωθεί το ένα τρίτο των κατοίκων της γής..
Δεν έχουμε να κάνουμε με το τέλος του κόσμου, αλλα, με μια αλλαγή..Αυτό θα ζήσουμε, με τις όποιες συκρούσεις του....
Και εννοείται, ότι οι άνθρωποι θα ζήσουν μετά, ένα τέλειο κόσμο...
Αξιζει να δεις, πως θα είναι μετά...

Αυτή η αλλαγή εποχής είναι το πέρασμα από τον αστερισμό των ιχθύων στον αστερισμό του υδροχόου ο οποίος συμβολίζει εποχή ευημερίας σύμφωνα με τους ινδουιστές η οποία για να ρθει πρέπει να γίνει κάτι μεγαλο, όπως ένας πόλεμος.. Δεν ξέρω πολλά για τις δικές τους προβλέψεις όμως..
Το ίδιο πέρασμα προέβλεψαν και τα ημερολόγια των μάγια και το ι-τσινγκ.. Νομίζω κάποια φυλή ινδιάνων ήταν (οι χόπι) που προέβλεψαν πως οι άνθρωποι θα πρέπει να κάνουν μια μεγάλη επιλογή πριν από την αλλαγή της εποχής.. Η αποκάληψη δε δίνει ακριβώς τέτοια περιθώρια αλλά μιλάει για τον αρμαγεδώνα..

ΟΛΟΙ (σχεδόν) οι πολιτισμοί μιλούν για μια αλλαγή, ίσως λοιπόν η δευτέρα παρουσία και η ''κρίση'' να είναι απλώς το πέρασμα όπως είπε και ο trexagireve..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 15:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από που έβγαλες συμπέρασμα ότι είναι 1/3; Από τους 4 καβαλάρηδες;

Και πάλι, πώς ξέρεις ότι δε θα ανήκεις στο 1/3. Μιλάμε για 2 δις και βάλε ανθρώπους. Επίσης, ο κόσμος του μετά ο τέλειος φαντάζομαι δε θα έχεις ανάγκη τα λεφτά. Παρόλα αυτά δουλεύεις και έχεις τραπεζικό λογαρισαμό έτσι δεν είναι; Γιατί τα μαζεύεις;

Το ερώτημα για την αρρώστια ισχύει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 15:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εεε, μ' αυτή την οπτική αν είναι να αυτοκτονήσουν όλοι όσοι πιστεύουν

φιλόσοφε7 (αν και πρέπει να το αλλάξεις το 7 να το κάνεις 5ος χεχεχε)

Όχι να αυτοκτονήσουν αλλά δε θα είχε νόημα για παράδειγμα να κάνουν επενδύσεις. Βλέπω γνωστούς μου που χάφτουν τα περί ώρας της κρίσης και μιλάνε με σιγουριά ότι έρχεται αλλά και τις αγορές τους κάνουν και τα παιδιά τους παντρεύουν κτλ κτλ. Δηλαδή εσύ αν με κάποιο τρόπο ήξερες με βεβαιότητα ότι κάτι θα συμβεί όπως πλασάρεται ο τρέχα, θα έκανες γλέντια και επενδύσεις και αγορές;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 15:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
φιλόσοφε7 (αν και πρέπει να το αλλάξεις το 7 να το κάνεις 5ος χεχεχε)

Γιατί; δε το πιασα, χαχαχαχα

quote:
Όχι να αυτοκτονήσουν αλλά δε θα είχε νόημα για παράδειγμα να κάνουν επενδύσεις. Βλέπω γνωστούς μου που χάφτουν τα περί ώρας της κρίσης και μιλάνε με σιγουριά ότι έρχεται αλλά και τις αγορές τους κάνουν και τα παιδιά τους παντρεύουν κτλ κτλ. Δηλαδή εσύ αν με κάποιο τρόπο ήξερες με βεβαιότητα ότι κάτι θα συμβεί όπως πλασάρεται ο τρέχα, θα έκανες γλέντια και επενδύσεις και αγορές;

Μπαα, δε κάνω ούτε επενδύσεις ούτε τίποτα γιατί έχω αρχίσει να καταλαβαίνω το σύστημα και πιστεύω πράμγατι πως οδεύουμε σε μια αλλαγή.. Επιπλέον είμαι πολύ νέος για επενδύσεις, χαχα.. Μπορώ να πω πως από τότε που άρχισα να κατανοώ λίγο τι γίνεται έχασα το ενδιαφέρον μου για τα υλικά αγαθά που πλασάρονται.. χαχα

Πέρα απ' την πλάκα, δε ξέρω αν ο κόσμος θα είναι τέλειος μετά.. Κανείς δε ξέρει, μα είμαι σίγουρος πως κάτι θα είναι, μ άλλα λόγια δεν πιστεύω στην τελική κρίση. Και ο τρέχα προφανώς έκανε μια υπόθεση. Αν το 1/3 πεθάνει, δηλαδή πάνω απο δυο δις... φφφ, δε θέλω να το σκέφτομαι, αλλά όταν το φέρνω στο νου μου το βλεπω κάπως ψυχρά γιατί πιστεύω στη μετεμψυχωση..

Αυτό το οποίο με φοβίζει είναι ο έλεγχος, όχι ο θάνατος.. Αξίζει να ζεις όταν δεν ζεις για σένα; Αν δε κάνω λάθος η αποκάληψη λέει πως όποιος δε φέρει τον αριθμό του θηρίου δε θα μπορεί να λειτουργήσει μέσα στην κοινωνία, κάτι τέτοιο, ας με διορθώσει κάποιος μετά.
Τα τσιπάκια τα βλέπουμε ήδη στις ταυτότητες στην ΕΕ και μέσα στο σώμα των ανθρώπων στην αμερική.. Και το χείριστο της υποθεσης; Τα ζητά ο κόσμος, δεν τα επιβάλει κανείς..
Λέει λόγου χάρη κάποιος γονέας αμερικανός: '' Βάζω αυτό το τσιπάκι στο σώμα του γιου μου γιατί τελευταία οι απαγωγές είναι πολλές, και αυτό μπορεί να βοηθήσει''. Το παιδί μια ζωή θα έχει το τσιπάκι, ο υπερυπολογιστής θα έχει το προφίλ του χαρακτήρα του.. Μέγιστος έλεγχος..

Όταν θέλουν να περάσει κάτι, δημιουργούν ένα πρόβλημα.. Το πρόβλημα θα ενοχλήσει τον κόσμο ο οποίος θα ζητήσει μέτρα..
Δείτε τους δίδιμους πύργους.. Ήθελαν να πανε στο αυγανιστάν.. Ο παλιόφιλος ο οσάμα έπαιξε τον κακό και τάχα η οργάνωσή του τους έριξε.. Η οικογένεια του όμως, όλοι του οι συγγενεις έφυγαν με ιδιωτικό αεροπλάνο αμερικανού απο τις ΗΠΑ για τη σαουδική αραβία.. Κάτω οι πύργοι, αντίδραση λαού, πάμε στο αυγανιστάν για εκδίκιση και ο θεός είναι μαζί μας λέει ο μπους.

Ιράκ, χημικά.. Τα ίδια παντελάκη μου, τα ίδια παντελή μου... Πριν κάνα μήνα δεν ήταν που ο μπλέρ είπε πως έτσι κι αλλιώς θα έβρισκε δικιολογία για να μπουκάρουν;

Κι έτσι έχουν ''κυκλώσει'' το Ιράν, το οποίο κάνει νερά τώρα με τα πυρινικά του...

Είναι προμελετιμένο το παιχνίδι.. Όλες οι κινήσεις γίνονται και καλά τυχαία.. Και οι πέτρες το ξέρουν..

Οι Κορέες κάνουν τις τελευταίες μέρες τη μια πολεμική άσκηση μετά την άλλη, έπειτα από την ολοκήρωση της έρευνας για τη βύθιση νοτιοκορεατικου πλοίου. Η έρευνα όπως θ' ακούσατε συμπέρανε πως έφταιγε βορειοκορεατική τορπίλη..
Και η Κίνα φυσικά περιμένει όλους τους άλλους να πάρουν θέση ώστε να ξεκαθαρίσει την δική της τελευταία.. Μ' αυτό τον τρόπο δείχνει τα δόντια της. Ξέρει πως είναι υπερδύναμη και το δείχνει με τον τρόπο της.. Την κίνα την αναφέρει στα τετράστιχά του και ο νοστράδαμος ως μεγάλη ανερχόμενη δύναμη, ή έτσι πιστεύεται τουλάχιστον..


πω πω, πολλά έγραψα.. άντε περιμένω απαντήσεις..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 18:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το 1/3 της γής, το λεει με πολλούς τρόπους και κεφάλαια,η
Αποκάλυψη...Αλλά, είναι λογικό,όπως καθε φορά, το παλιό να φεύγει και να έρχεται το καινούργιο..Δεν είναι θέμα θανάτου, αλλά, αλλαγής σε μια νέα εποχή, που κανείς δεν έχει το δικαίωμα να σφετεριστεί....
Απο την άλλη, για την αρρώστια που λές, φίλε μου Βιομηχανικέ,όχι δεν θα παντρευόμουνα,αλλά, η προηγούμενη πλευρά απο τη δική μου, παντρεύονταν με ένα κρεβάτι, ένα στρώμα, δίχως τίποτε κι όμως, φτιάξανε περιουσίες, σπίτια..
Αγώνας είναι, που τον κανεις,δίχως να σκέφτεσαι προκατελειμένα..
Ζεις αυτό που ζεις, όχι με προοπτική να σωθείς...
Κοινώς, φέρεσαι σαν άνθρωπος, όχι σαν προβληματικός, στη ζωή σου...
Αλλά, το τι θα γίνει, με την Αποκάλυψη, επαναλαμβάνω, έχει ήδη ξεκινήσει εδώ και καιρό και συνεχίζεται...
Γιατί, ο άνθρωπος, δεν καταλαβαίνει το σημείο που βρίσκεται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 18:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ νομίζω ότι οι καβαλάρηδες και οι σάλπιγγες μαζί συνεπάγονται το θάνατο ΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ για αυτό σου ζητάω να το στηρίξεις χωρία συγκεκριμένα.

quote:
Απο την άλλη, για την αρρώστια που λές, φίλε μου Βιομηχανικέ,όχι δεν θα παντρευόμουνα,αλλά, η προηγούμενη πλευρά απο τη δική μου, παντρεύονταν με ένα κρεβάτι, ένα στρώμα, δίχως τίποτε κι όμως, φτιάξανε περιουσίες, σπίτια..

Τι είναι η πλευρά; Γενιά εννοείς;

quote:
Δεν είναι θέμα θανάτου, αλλά, αλλαγής σε μια νέα εποχή, που κανείς δεν έχει το δικαίωμα να σφετεριστεί....

Κατάλαβα πού το πάτε. Θα περάσει η Αποκάλυψη και ούτε χαμπάρι δε θα την πάρουμε έτσι όπως την περιγράφεις...


Φιλόσοφε το 7 δε βγαίνει από τον Ολυμπιακό;

Υπάρχουν 2 ενδεχόμενα. Η' γίνεται η Αποκάλυψη ή απλώς κάποιοι άνθρωποι θέλουν να μας ελέγχουν. Στη δεύτερη περίπτωση εκμεταλλεύονται το μεταφυσικό για να μην αντισταθούμε. Δηλαδή ο Τρέχα για παράδειγμα χαίρεται που θα γίνει η δευτέρα παρουσία και δεν παίρνει ένα ρόπαλο να κυνηγήσει τα μεγαλοσυμφέροντα. Αυτήν την παράμετρο την έχετε εξετάσει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos7
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 19:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλόσοφε το 7 δε βγαίνει από τον Ολυμπιακό;

ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ;;;;;;;;;; χαχαχα, το απεχθάνομαι το ποδόσφαιρο και γενικά τα παιχνίδια σταδίων

quote:
Υπάρχουν 2 ενδεχόμενα. Η' γίνεται η Αποκάλυψη ή απλώς κάποιοι άνθρωποι θέλουν να μας ελέγχουν. Στη δεύτερη περίπτωση εκμεταλλεύονται το μεταφυσικό για να μην αντισταθούμε. Δηλαδή ο Τρέχα για παράδειγμα χαίρεται που θα γίνει η δευτέρα παρουσία και δεν παίρνει ένα ρόπαλο να κυνηγήσει τα μεγαλοσυμφέροντα. Αυτήν την παράμετρο την έχετε εξετάσει;

Εγώ είμαι της άποψης πως αποκάληψη θα γίνει με την έννοια της μεγάλης απώλειας ζωών.. Χεχε, ουσιαστικα δε μπορείς να αντιμετωπίσεις ένα τέτοιο κύμα.. θα ρθει έτσι κι αλλιώς.. Δεν είναι θέμα μόνο ανθρώπινο, αγγίζει κι άλλες διαστάσεις.. Απλώς δε θα γίνει κρίση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2010, 19:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εφόσον λέμε, σαν θέμα, ότι η αποκάλυψη, αν συμβάινει, ότοτε, εδώ είμαστε στην περίοδο της Κρίσης, όπου, ο καθένας, κρίνεται σε ατομικό επίπεδο, ενώ σε λίγο, θα γίνει και η μαζική κρίση....
Που λέει για το 1/3;
Κεφάλαιο 6...." Ἔρχου. 8 καὶ εἶδον, καὶ ἰδοὺ ἵππος χλωρός, καὶ ὁ καθήμενος ἐπάνω αὐτοῦ, ὄνομα αὐτῷ ὁ θάνατος, καὶ ὁ ᾅδης ἠκολούθει μετ' αὐτοῦ• καὶ ἐδόθη αὐτῷ ἐξουσία ἐπὶ τὸ τέταρτον τῆς γῆς, ἀποκτεῖναι ἐν ῥομφαίᾳ καὶ ἐν λιμῷ καὶ ἐν θανάτῳ καὶ ὑπὸ τῶν θηρίων τῆς γῆς. 9 Καὶ ὅτε ἤνοιξε τὴν πέμπτην σφραγῖδα, εἶδον ὑποκάτω τοῦ θυσιαστηρίου τὰς ψυχὰς τῶν ἐσφαγμένων διὰ τὸν λόγον τοῦ Θεοῦ καὶ διὰ τὴν μαρτυρίαν τοῦ ἀρνίου ἣν εἶχον• 10 καὶ ἔκραξαν φωνῇ μεγάλῃ λέγοντες• Ἕως πότε, ὁ δεσπότης ὁ ἅγιος καὶ ὁ ἀληθινός, οὐ κρίνεις καὶ ἐκδικεῖς τὸ αἷμα ἡμῶν ἐκ τῶν κατοικούντων ἐπὶ τῆς γῆς; 11 καὶ ἐδόθη αὐτοῖς ἑκάστῳ στολὴ λευκή, καὶ ἐρρέθη αὐτοῖς ἵνα ἀναπαύσωνται ἔτι χρόνον μικρόν, ἕως πληρώσωσι καὶ οἱ σύνδουλοι αὐτῶν καὶ οἱ ἀδελφοὶ αὐτῶν οἱ μέλλοντες ἀποκτέννεσθαι ὡς καὶ αὐτοί. 12 Καὶ εἶδον ὅτε ἤνοιξε τὴν σφραγῖδα τὴν ἕκτην, καὶ σεισμὸς μέγας ἐγένετο, καὶ ὁ ἥλιος μέλας ἐγένετο ὡς σάκκος τρίχινος, καὶ ἡ σελήνη ὅλη ἐγένετο ὡς αἷμα, 13 καὶ οἱ ἀστέρες τοῦ οὐρανοῦ ἔπεσαν εἰς τὴν γῆν, ὡς συκῆ βάλλουσα τοὺς ὀλύνθους αὐτῆς, ὑπὸ ἀνέμου μεγάλου σειομένη, 14 καὶ ὁ οὐρανὸς ἀπεχωρίσθη ὡς βιβλίον ἑλισσόμενον, καὶ πᾶν ὄρος καὶ νῆσος ἐκ τῶν τόπων αὐτῶν ἐκινήθησαν• 15 καὶ οἱ βασιλεῖς τῆς γῆς καὶ οἱ μεγιστᾶνες καὶ οἱ χιλίαρχοι καὶ οἱ πλούσιοι καὶ οἱ ἰσχυροὶ καὶ πᾶς δοῦλος καὶ ἐλεύθερος ἔκρυψαν ἑαυτοὺς εἰς τὰ σπήλαια καὶ εἰς τὰς πέτρας τῶν ὀρέων, 16 καὶ λέγουσι τοῖς ὄρεσι καὶ ταῖς πέτραις...."
Αν τα προσθέσεις, βγάζουν το ποσοστό που λεμε....Όπως και εδώ,
Κεφάλαιο 8 τέλος: "... Καὶ ὁ πρῶτος ἐσάλπισε, καὶ ἐγένετο χάλαζα καὶ πῦρ μεμιγμένα ἐν αἵματι, καὶ ἐβλήθη εἰς τὴν γῆν• καὶ τὸ τρίτον τῆς γῆς κατεκάη, καὶ τὸ τρίτον τῶν δένδρων κατεκάη, καὶ πᾶς χόρτος χλωρὸς κατεκάη. 8 Καὶ ὁ δεύτερος ἄγγελος ἐσάλπισε, καὶ ὡς ὄρος μέγα πυρὶ καιόμενον ἐβλήθη εἰς τὴν θάλασσαν, καὶ ἐγένετο τὸ τρίτον τῆς θαλάσσης αἷμα, 9 καὶ ἀπέθανε τὸ τρίτον τῶν κτισμάτων τῶν ἐν τῇ θαλάσσῃ, τὰ ἔχοντα ψυχάς, καὶ τὸ τρίτον τῶν πλοίων διεφθάρη. 10 Καὶ ὁ τρίτος ἄγγελος ἐσάλπισε, καὶ ἔπεσεν ἐκ τοῦ οὐρανοῦ ἀστὴρ μέγας καιόμενος ὡς λαμπάς, καὶ ἔπεσεν ἐπὶ τὸ τρίτον τῶν ποταμῶν καὶ ἐπὶ τὰς πηγὰς τῶν ὑδάτων. 11 καὶ τὸ ὄνομα τοῦ ἀστέρος λέγεται ὁ Ἄψινθος. καὶ ἐγένετο τὸ τρίτον τῶν ὑδάτων εἰς ἄψινθον, καὶ πολλοὶ τῶν ἀνθρώπων ἀπέθανον ἐκ τῶν ὑδάτων, ὅτι ἐπικράνθησαν. 12 Καὶ ὁ τέταρτος ἄγγελος ἐσάλπισε, καὶ ἐπλήγη τὸ τρίτον τοῦ ἡλίου καὶ τὸ τρίτον τῆς σελήνης καὶ τὸ τρίτον τῶν ἀστέρων, ἵνα σκοτισθῇ τὸ τρίτον αὐτῶν, καὶ τὸ τρίτον αὐτῆς μὴ φανῇ ἡ ἡμέρα, καὶ ἡ νὺξ ὁμοίως. 13 Καὶ εἶδον καὶ ἤκουσα ἑνὸς ἀετοῦ πετομένου ἐν μεσουρανήματι, λέγοντος φωνῇ μεγάλῃ• Οὐαὶ, οὐαὶ, οὐαὶ τοὺς κατοικοῦντας ἐπὶ τῆς γῆς ἐκ τῶν λοιπῶν φωνῶν τῆς σάλπιγγος τῶν τριῶν ἀγγέλων τῶν μελλόντων σαλπίζειν."
Τα νούμερα, του 1/3,είναι παντού...
Αλλά, περαν αυτού,μόνο του το 666, φτάνιε για να περάσει στην εποχή της Αποκάλυψης, όπως και η προφητέια του Χριστού, "...όταν δείτε αυτό το δένδρο να βγάζει καρπούς,κοντά στα χρόνια μιας γενιας είνα το τέλος..."Εννοούσε το κράτος του Ισραήλ, που έγινε το 1947, αν βάλιες απο τότε μια γενιά, 70 χρόνια, ειμαστε εκεί, επισης...
Απλά αυτά τα πράγματα, είναι γύρω μας, θέλει να τα βλέπουμε....
Η προηγούμενη γενιά εννοούσα κι έγραψα πλευρά, λάθος,απο βιασύνηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy