ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 ΛΟΣΙΟΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2010, 10:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Για το φίλο μου το Δήμο.. το καλύτερο..

Εμείς πάνω από τα …αντα χρειαζόμαστε ενισχυμένες κρέμες..



Και ποιοί είστε "εσείς" των ..."..αντα"...Elo..???

...Tα ...άντα...κατα τα συμβ-άντα εννοείςςςς..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2010, 12:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν κερδίζετε και πολλά πράγματα πιστέψτε με.
Πολύ λίγες ουσίες μπορούν να εισχωρήσουν μέσα στο δέρμα.
Οι περισσότερες φτηνές κρέμες που περιέχουν παραφίνη αφήνουν δημιουργούν την αίσθηση του πιο απαλού δέρματος εξαιτίας της παραφίνης που δημιουργεί ενα πολύ λεπτό φίλμ πάνω στο δέρμα.
Ουσιαστικά φράζει τους πόρους και περισσότερο κακό κάνει παρά καλό.
Το ιδιο και τα κακής ποιότητας λάδια ή η υπέρχρηση αυτών.
Προσπαθείστε να τρώτε μελάσσα, ξυνόγαλα και φρούτα πολλά φρούτα, ειδικά αυτή την εποχή που είναι τόσο άφθονα.
Ο ήλιος είναι φίλος του δέρματος αλλά ταυτόχρονα και εχθρός.
Οι βιταμίνες ειδικά η Ε και Α που είναι πλούσιο σε ρετινόλη είναι ο καλύτερος φίλος του δέρματος.
Τα πικρά, τα στυφά και τα άγουρα είναι φίλοι του δέρματος η ζάχαρη τα γλυκά και το τσιγάρο είναι εχθροί...
Αφεψήματα απο βότανα πικρά και στυφά με παράξενες γεύσεις οπως το πράσινο τσάι, το φασκόμηλο, το δίκταμο η αψιθιά το δενδρολίβανο δείτε στο παλιό τόπικ σχετικά με αφεψήματα και αντιοξειδοτικές ουσίες είναι πολύ αποδοτικότερα απο τις κρέμες.

Edited by - allzzaro on 17/06/2010 12:15:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2010, 12:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν κερδίζετε και πολλά πράγματα πιστέψτε με.
Πολύ λίγες ουσίες μπορούν να εισχωρήσουν μέσα στο δέρμα.
Οι περισσότερες φτηνές κρέμες που περιέχουν παραφίνη αφήνουν δημιουργούν την αίσθηση του πιο απαλού δέρματος εξαιτίας της παραφίνης που δημιουργεί ενα πολύ λεπτό φίλμ πάνω στο δέρμα.
Ουσιαστικά φράζει τους πόρους και περισσότερο κακό κάνει παρά καλό.
Το ιδιο και τα κακής ποιότητας λάδια ή η υπέρχρηση αυτών.
Προσπαθείστε να τρώτε μελάσσα, ξυνόγαλα και φρούτα πολλά φρούτα, ειδικά αυτή την εποχή που είναι τόσο άφθονα.
Ο ήλιος είναι φίλος του δέρματος αλλά ταυτόχρονα και εχθρός.
Οι βιταμίνες ειδικά η Ε και Α που είναι πλούσιο σε ρετινόλη είναι ο καλύτερος φίλος του δέρματος.

Χμμμ...το "σέξ" κάνει καλό στην επιδερμίδα Φώτη μου..φίλε μου καλέ???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2010, 19:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξαρτάται πως το προσεγγίζει κανείς φίλε Δήμο..

Εάν κάποιος το προσεγγίζει ώς άθλημα έχοντας ως σκοπό να επιβεβαιώσει την λίμπιντο του ή αυτή την αρχέγονη αρσενική ζωώδη υπεροχή του και πληροί τις απαραίτητες προυποθέσεις τότε ίσως.
Εάν ομως κάποιος δεν έχει τις απαραίτητες προυποθέσεις και το προσεγγίζει συναισθηματικά τότε βούτηρο στο ψωμί του.
Οχι μόνο θά κάνει κακό στο δέρμα του, αλλά θα κάνει και κακό στην σωματική του υγεία, στην ψυχική του υγεία, στην τσέπη του, θα βλάψει σοβαρά τον εγωισμό του και την αξιοπρέπεια του..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 11:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα γιατί ρε φίλε Φώτη,λες τέτοια στον ανθρωπο;...
Ο καθένας Εαρινέ μου,στα προσωπικά του, είναι όπως νομίζει,έτσι
δεν είναι;...Υπάεχει ιδιαιτερότητα....
Άσε τους βολεμένους να μιλάνε σοφιστικέ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 13:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα γιατί ρε φίλε Φώτη,λες τέτοια στον ανθρωπο;...
Ο καθένας Εαρινέ μου,στα προσωπικά του, είναι όπως νομίζει,έτσι
δεν είναι;...Υπάεχει ιδιαιτερότητα....
Άσε τους βολεμένους να μιλάνε σοφιστικέ....

Καλά εσένα ποιός σου μίλησε ρε Βαγγέλη..σε ρώτησα εσένα προσωπικά τίποτα..είχαμε καμμιά "Κουβέντα" μεταξύ μας και δεν το κατάλαβα..


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 14:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω αυτήν την απορία για σενα, εδώ και κάτι χιλιάδες,μηνύματα,αγαπητέ μου Εαρινέ..
Είπα, ο καημένος, μπας και μου λυνότανε η απορία....
Σε χαλάει;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 14:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχω αυτήν την απορία για σενα, εδώ και κάτι χιλιάδες,μηνύματα,αγαπητέ μου Εαρινέ..
Είπα, ο καημένος, μπας και μου λυνότανε η απορία....
Σε χαλάει;...

Ποιά είναι η απορία σου Βαγγέλη???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 17:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απορία μου, είναι η εξής, αγαπητέ μου Εαρινέ...
Πως γίνεται, οταν κανεις εσύ απόπειρα χιούμορ, να φοβάσαι συνέχεια μην θυμώσω κι όταν κανω εγώ, να απορείς εσύ...
Πόσες φορές απάντησες, καλέ μου, χωρις να έχουμε..προσωπικά;
Ή σε σένα επιτρέπεται;
Ρε παιδί μου, σε ποιό πηγάδι ......ουρήσαμε εμείς οι υπόλοιποι, για να μην δικαιούμαστε και δεν το πήραμε χαμπάρι;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 17:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η απορία μου, είναι η εξής, αγαπητέ μου Εαρινέ...
Πως γίνεται, οταν κανεις εσύ απόπειρα χιούμορ, να φοβάσαι συνέχεια μην θυμώσω κι όταν κανω εγώ, να απορείς εσύ...
Πόσες φορές απάντησες, καλέ μου, χωρις να έχουμε..προσωπικά;
Ή σε σένα επιτρέπεται;
Ρε παιδί μου, σε ποιό πηγάδι ......ουρήσαμε εμείς οι υπόλοιποι, για να μην δικαιούμαστε και δεν το πήραμε χαμπάρι;...

Λοιπόν πρώτα απ'ολα δεν το γνωρίζω που ακριβώς @@@@@@@ , δεύτερον με όσους φίλους συνδίκτυους μιλάω αντιλαμβάνονται το χιούμορ μου και ανταποκρίνονται αυθόρμητα και τρίτον δε είναι υποχρεωτικό να "συνηχούν" δυό άνθρωποι...οπότε κανουν τις επιλογές τους και βρίσκουν αντιστοίχους που τους "αντιλαμβάνονται" και κεί τελειώνει το θέμα...ελπίζω να κατάλαβες Βαγγέλη!

Άλλη απορία???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 18:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί το λες αυτό, αγαπητέ μου Εαρινέ;....
Όταν κανεις εσύ χιούμορ, εγώ πρέπει να το δέχομαι,αλλά, όταν κανω εγώ, εσύ δεν πρέπει να δέχεσαι το δικό μου;
Για να το θέσω αλλοιώς, όλοι μπορούμε να κανουμε τα ίδια, η μερικοι είναι πιο ...ίσιοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 18:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί το λες αυτό, αγαπητέ μου Εαρινέ;....
Όταν κανεις εσύ χιούμορ, εγώ πρέπει να το δέχομαι,αλλά, όταν κανω εγώ, εσύ δεν πρέπει να δέχεσαι το δικό μου;
Για να το θέσω αλλοιώς, όλοι μπορούμε να κανουμε τα ίδια, η μερικοι είναι πιο ...ίσιοι;

Εφόσον δεν απευθύνεται σε σένα , ασφαλώς και δεν σου πέφει λόγος...αυτό λέω!

Ίσοι δεν ξέρω...αλλα διαφορετικοί όντως είμαστε μεταξύ μας οι άνθρωποι και καθένας επιλέγει αυτό που τον εκφράζει..τον φίλο του..την παρέα του..κλπ...κλπ...!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 19:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επαναλαμβάνω και πάλι , λοιπόν...
Αγαπητέ μου Εαρινέ, αφού το περνάς απαρατήρητο,θα το ξαναπώ...
Όταν εσυ, καλέ μου,λέω, παρεμβαίνεις, δίχως σχόλια επι του θέματος, αλλα που αφορούν μονο εμένα,σχολιάζουν τι λέω, πόσο τα πιστεύω, πόσο απολυτος ειμαι, χωρίς να γράφει κάν για το θέμα, γιατί είναι εξυπνάδα, ενώ όταν το κανω εγώ είναι ενόχληση;
Μηπως είναι το άρωμα που φοράω;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 19:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε ρε παιδιά πάλι?
Γιατί ρε γμτ μου?
Τώρα στεναχωριέμαι γιατί εδώ είμαι η αφορμή για αυτή την κατάσταση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 20:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην ανησυχείς ρε Φώτη, ούτε εγώ, ούτε ο Εαρινός, το πάμε αλλού..Ειναι εντάξει, μη μασας...
Με βρήκε πιο πάνω, ο Δήμος κι έκανε ένα σχολιο.......
Έκανα ακριβώς το ίδιο..

Για λεγε,λοιπόν, λοσιόν,τσάι,,ή αφέψημα, για να ξεφύγουμε απο την γαστροεισοφαγική παλινδρόμηση, υπάρχει;;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 20:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αα.. ωραία τότε.

Ούπς ποιός έχει γαστροεισοφαγική παλινδρόμηση?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 20:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ φυσικά..Το μόνο μου προβλημα...Αν σου πω πως την έχω, όμως,
θα κουφαθείς..Απο πήδημα σε κενό,απο 8 μέτρα ύψος..Το βράδυ...
Σηκώθηκαν όλα πάνω..Τραυματική έχω, όχι φυσική...Το σώμα μου, είναι μονάντερο..Μονο το τραύμα απο την σύγκρουση με το έδαφος πολεμάω, εδώ και καιρό, δίχως φάρμακα, με γυμναστική και διατροφή...
Αλλά, έχω κερδίσει πολλά...Καθαριζω πολύ καλύτερα, απο αναπνευστικά ζητήματα....Εδώ είναι που με έσωσαν οι αναπνοές, που σου έλεγα παλιότερα...
Αυτές, επαναφέρουν το σώμα...Το πιάνεις;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 21:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι λές ρε φίλε..
Απο 8 μέτρα

Και πώς έγινε αυτό?
Οταν συγκρούστηκες δεν χτύπησες κάπου?
Οταν λές οτι πολεμάς το τραύμα απο την σύγκρουση τι εννοείς.
Τραυματίστηκες απο το πέσιμο?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 23:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση, προέρχεται απο το πεσιμο,αγαπητέ μου allzzaro, γιατί, ανασηκώθηκαν τα εντόσθια μου, αφού αυτά δέχτηκαν τη σύγκρουση..Έπεσα έτοιμος, ενώ κάτω, δεν έκανα ότι έπρεπε να κάνω, για να αποσοβήσω τον κλυδωνισμό.Τον δέχτηκα, όλο στο στήθος...
Δεν λύγισα σωστά στο σώμα μου...Όπως και νάχει, η γαστρ.παλινδρ.
με καθαρίζει, βγάζω πολλά παλιά κρυώματα και το σόκ της σύγκρουσης, μαζί...Τελειωνω σύνοτμα και θα επανέλθει το σωμα μου, όπως το αισθάνομαι...Οι αναπνοές, είναι σωτήριες, ..φουσκωνουν το σώμα, στις κανονικές του διαστάσεις....
Μέρα, δεν θα συνέβαινε, αλλά, αιφνιδιάστηκα απο το έδαφος...Ήρθε πολύ γρήγορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 23:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Tι λές ρε φίλε..
Απο 8 μέτρα

Και πώς έγινε αυτό?
Οταν συγκρούστηκες δεν χτύπησες κάπου?
Οταν λές οτι πολεμάς το τραύμα απο την σύγκρουση τι εννοείς.
Τραυματίστηκες απο το πέσιμο?


Εγώ τον βλέπω απο πολύ πιο ψηλά να έπεσε...απο 20ώροφη πολυκατοικία μου "κάνει" ότι έπεσε...και μάλλον έπεσε πάνω σε κανα Γκρέϊντερ...

-Το ρωτάς αν τραυματίσθηκε???
-Καλά δεν το βλέπεις...???

ΤΡΑΥΜΑ ΣΚΕΤΟ ΕΙΝΑΙ...

Άουτσσσσσσ....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 13:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε επιτέλους, έπιασες το νόημα ρε Εαρινέ...
Φιλαράκι, εγώ, είμαι αυτο που λενε....Τερμινέιτορ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 14:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άντε επιτέλους, έπιασες το νόημα ρε Εαρινέ...
Φιλαράκι, εγώ, είμαι αυτο που λενε....Τερμινέιτορ....

Γειά σου ρε Βαγγέλη...έτσι σε θέλω..έτσι!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 14:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό ψάχνουμε φιλαράκι Εαρινέ, εδώ μέσα, μια αναζήτηση,ζεστασιά
και καλή παρέα....Τιποτε άλλο,απο το να αισθάνεσαι όμορφα, μπαίνοντας...
Το φόρουμ, το πετυχαίνει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 14:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό ψάχνουμε φιλαράκι Εαρινέ, εδώ μέσα, μια αναζήτηση,ζεστασιά
και καλή παρέα....Τιποτε άλλο,απο το να αισθάνεσαι όμορφα, μπαίνοντας...
Το φόρουμ, το πετυχαίνει...

θα σου πώ κάτι απο καρδιάς , πραγματικά σε χαίρομαι σαν μιλάς έτσι..και την ζεστασιά θα την φέρεις φίλε μου εσύ κοντά σου και ο καθένας μόνος του..

Εδώ να..με έφερες κοντά σου..ποιόν..εμένα??? ...εμένα το "γαϊδούρι" το Αερινό...νά'σαι καλά φίλε μου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 17:14:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ενδεχομένως η ευαισθησία στο φώς να είναι μεγαλύτερη γιαυτό πολύ προσοχή στον ήλιο. Το καροτέλαιο αυξάνει κατά πολύ αυτή την ευαισθησία.

΄Τί εννοείς Αλζαρό;
Το καροτέλαιο το βάζω σαν αντιηλιακό στο πρόσωπο όταν πηγαίνω για μπάνιο, δεν κάνω καλά; δεν έχω πάθει τίποτα, εκτός πο το ότι έχουν γίνει πορτοκαλί τα ρούχα μου.
Τη λοσιόν Νο 1 σίγουρα θα τη φτιάξω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2010, 21:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To καροτέλαιο δεν προσφέρει αντιλιακή προστασία.
Αντίθετα αυξάνει την ευαισθησία του δέρματος στον ήλιο.
Καλό θα είναι τις πρώτες μέρες έκθεσης στον ήλιο να μην χρησιμοποιούμε το καροτέλαιο ειδικά τα ανοιχτόχρωμα δέρματα.
Τα σκουρόχρωμα δέρματα ειδικά τα ώριμα μπορούν να το χρησιμοποιούν αλλά με τον όρο οτι θα είναι χωρίς την προστασία του αντηλιακού.
Συνεπώς θα πρέπει να υπολογίσουν την ώρα έκθεσης στον ήλιο σαν να μην χρησιμοποιούν κανένα αντηλιακό.
Το καροτέλαιο προσφέρει ενα βαθύ σκοτεινό χρώμα ειδικά οταν χρησιμοποιείται σε σκούρα δέρματα που έχουν εκτεθεί στον ήλιο και δεν διατρέχουν κίνδυνο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2010, 20:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανοιχτόσρωμη είμαι αλλά τα 2 τελευταία χρόνια έχω καθιερώσει το μπάνιο νωρίς το πρωί (9-12) ή το απόγευμα (6-8) και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα. Με το καροτέλαιο έχω παρατηρήσει ότι δεν ξηραίνεται το δέρμα + την αντιγηραντική δράση. Χρώμα δεν πήρα, όντως, απλά επειδή κάποια αντιηλιακά του εμπορίου το έχουν στα συστατικά υπέθεσα ότι κάνει.
Να σου πώ, το βάμμα το φτιάχνω με βότκα (απτην καλή), εσύ; Μου έχουν πεί και για αλκοόλη αλλα΄ δεν έχω βρεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
erieirini
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2014, 18:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και χρονια πολλα!! εχω εντυπωσιαστεί πραγματικά με τις γνώσεις του allzzaro και θα ήθελα και εγω να ρωτήσω τι μπορω να φτιάξω για το δερμα μου. Ειμαι 23 χρονων, με πολυ ανοιχτοχρωμο δερμα με ελιες και εχω αυξημενες καποιες ορμονες οι οποιες προκαλουν λιπαροτητα και ακμη. Αυτην την περιοδο κανω μια ορμονικη θεραπεια με αντισυλληπτικα και η ακμη εχει μειωθει, υπαρχουν ομως πολλες κοκκινιλες απο τα σπυρακια και σημαδακια τα οποια αναπλαθονται με πολυ αργο ρυθμο. Επειδη το δερμα μου βγαζει ευκολα σπυρακια φοβαμαι να χρησιμοποιησω ελαια. Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy