ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΓΧΩΔΕΙΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 17:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TI EGINE AMALIAKI??

OMORFINA KAI ZILEVOUME?????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2003, 16:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παλι δεν γινεται τιποτα...

love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 17:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεγάλο θέμα φίλοι μου.

Σας ζηλεύω όλους εσάς τους χαλαρούς! Ειλικρινά! Απ' όσο θυμάμαι τον εαυτό μου ήμουν τύπος "ελατήριο"! Πάντα αγχώδεις, πάντα να κάνω κάτι και δεν μπορώ να ξεκουραστώ. Να φανταστείτε, υπάρχουν φορές που πιάνω τον εαυτό μου να "τρέχει" μεσα στο σπίτι! Προσπαθώ να βρω τρόπους να ηρεμώ όμως δεν είναι εύκολο. Τα 2 τελευταία χρόνια παρατήρησα πως όταν αγχωθώ αρκετά με "χτυπάει" στο στομάχι.

Αυτό όμως που μπορώ να ονομάσω "διαταραχή" είναι όταν εκνευρίζομαι... χμ, εκεί νομίζω οτι ο όρος διαταραχή ταιριάζει καλύτερα...

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 04:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε oneiric, μήπως τα μπερδεύεις λίγο τα πράγματα?
Εγώ είμαι υπερδραστήριος αλλά απο την άλλη δεν αγχώνομαι σχεδόν ποτέ.
Δεν υπάρχει λόγος να αγχωθώ δε θα αλλάξει κάτι. Θα μου πείς ο καθένας αυτό επιθυμεί όταν σκέφτεται για το άγχος, αλλά όταν έρθει η στιγμή απλά αγχώνεται
Αλλά, ίσως αυτοί που αγχώνονται έχουν συνηθίσει να ζούν έτσι...
Πρέπει να αλλάξουν κάποιες λεπτομέρειες στις ζωές τους ώστε να ξεφύγουν απο τη συνήθεια του άγχους.

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 08:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Γρηγόρη, δεν είμαι φίλος! Είμαι φίλη, αφού γράφω και το όνομά μου κάτω από το γραφικό μου

Ναι, μπορεί να συγχέω το άγχος μου με το οτι είμαι υπερδραστήρια, αλλά έχω λόγο. Συνήθως αγχώνομαι πολύ αφού αναλαμβάνω πολλά πράγματα ταυτόχρονα (όχι απαραιτητα μιλώντας για δουλειά) και έτσι επιβαρύνω τον εαυτό μου και με κόπωση αλλά και με πολύ άγχος!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 03:00:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Συγνώμη Αγγελάκι,
ή μήπως Αντζελίνα? (όχι η Jolie)

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 13:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ 6 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΛΛΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ.ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΕΙΝΑ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΜΟΝΗ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ.ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΤΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΘΩ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ.Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΣΑ Σ'ΕΝΑ ΤΑΞΙ.ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 12:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ 6 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΛΛΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ.ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΕΙΝΑ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΜΟΝΗ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ.ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΤΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΘΩ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ.Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΣΑ Σ'ΕΝΑ ΤΑΞΙ.ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ.



FILI KATIA,
XAIROMAI POLY POU EGRAPSES (OXI GI'AYTA POU PERASES, PROS THEOU), ALLA POU KSANAZWNTANEPSES AYTO TO THEMA. THELW NA SE RWTISW, APO TI DIKI SOU PROSWPIKI EMPIREIA, PISTEVEIS OTI AMA TO "PROLAVEIS" STIS ARXES, YPARXEI PITHANOTITA NA TO KSEPERASEIS MONI SOU?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 19:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΑΠΛΑ ΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ.ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΨΥΧΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 22:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΑΠΛΑ ΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ.ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΨΥΧΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ.


ναι καλη μου κατια αυτο ειναι πνευμα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 09:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Κάτια, ξέρω πως δεν μπορώ να σου πω οτι καταλαβαίνω τι περνάς, αλλά να ξέρεις ότι είμαι εδώ σε περίπτωση που θέλεις να μιλήσεις σε κάποιον.. Καμιά φορά, όπως λένε, μιλάς σ' έναν άγνωστο πιο εύκολα! Ούτως ή άλλως το φόρουμ αυτό βοηθάει γιατί υπάρχουν μερικοί πολύ καλοί ακροατές.

Υ.Γ. Γρηγόρη.. angelino-αγγελάκι!!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 13:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ISWS I OMOIOPATHITIKI NA VOITHAEI LIGO...
PRWTI FORA EIXA KRISI PANIKOU/AGXOUS PRIN DYO XRONIA, OTAN METAKOMISA STO LONDINO, DEN IKSERA KANENAN KI OLA MOU FAINONTAN XAOTIKA. APO TOTE KATAFERA NA TO KONTROLARW MONI MOU WS ENA SIMEIO, ALLA TON TELEUTAIO KAIRO (ME TO STRESS TIS ANAZITISIS ERGASIAS KAI KAINOURIA ALLAGI PERIVALLONTOS) OI KRISEIS EPESTREPSAN, PIO SYXNES, KI EXOUN ARXISEI NA EPIREAZOUN TIN KATHIMERINOTITA MOU. PIGA SE ENAN OMOIOPATHITIKO GI'AYTO TO LOGO, KAI FAINETAI OTI VOITHAEI LIGAKI..EKSISOROPEI WS ENA VATHMO TIS PSYXOLOGIKES DIAKYMANSEIS KAI TO STRESS, POU APO OTI MOU EIPE, EINAI I VASIKI AITIA TWN KRISEWN MOU. KANW YPOMONI MEXRI TO TELOS IS THERAPEIAS NA DW AN THA PAYSOUN ORISTIKA NA ME TALAIPWROUN, GIATI EIXA ARXISEI NA AISTHANOMAI OTI XANW TON EAYTO MOU...

SORRY POU SAS FORTWNW ME TA DIKA MOU, ALLA KANEIS AP'TO PERIVALLON MOU DEN KATALAVAINEI, KAI ITHELA KAPOU NA TA PW...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 22:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Φίλη Κάτια, ξέρω πως δεν μπορώ να σου πω οτι καταλαβαίνω τι περνάς, αλλά να ξέρεις ότι είμαι εδώ σε περίπτωση που θέλεις να μιλήσεις σε κάποιον.. Καμιά φορά, όπως λένε, μιλάς σ' έναν άγνωστο πιο εύκολα! Ούτως ή άλλως το φόρουμ αυτό βοηθάει γιατί υπάρχουν μερικοί πολύ καλοί ακροατές.

ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,Σ'ΕΝΑΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΜΙΛΑΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ .ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ.ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ 100%.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ.ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥΚΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 22:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ISWS I OMOIOPATHITIKI NA VOITHAEI LIGO...
PRWTI FORA EIXA KRISI PANIKOU/AGXOUS PRIN DYO XRONIA, OTAN METAKOMISA STO LONDINO, DEN IKSERA KANENAN KI OLA MOU FAINONTAN XAOTIKA. APO TOTE KATAFERA NA TO KONTROLARW MONI MOU WS ENA SIMEIO, ALLA TON TELEUTAIO KAIRO (ME TO STRESS TIS ANAZITISIS ERGASIAS KAI KAINOURIA ALLAGI PERIVALLONTOS) OI KRISEIS EPESTREPSAN, PIO SYXNES, KI EXOUN ARXISEI NA EPIREAZOUN TIN KATHIMERINOTITA MOU. PIGA SE ENAN OMOIOPATHITIKO GI'AYTO TO LOGO, KAI FAINETAI OTI VOITHAEI LIGAKI..EKSISOROPEI WS ENA VATHMO TIS PSYXOLOGIKES DIAKYMANSEIS KAI TO STRESS, POU APO OTI MOU EIPE, EINAI I VASIKI AITIA TWN KRISEWN MOU. KANW YPOMONI MEXRI TO TELOS IS THERAPEIAS NA DW AN THA PAYSOUN ORISTIKA NA ME TALAIPWROUN, GIATI EIXA ARXISEI NA AISTHANOMAI OTI XANW TON EAYTO MOU...

SORRY POU SAS FORTWNW ME TA DIKA MOU, ALLA KANEIS AP'TO PERIVALLON MOU DEN KATALAVAINEI, KAI ITHELA KAPOU NA TA PW...



ΦΙΛΗ INANDABOVE ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ.ΙΣΩΣΜ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΠΟΤΕ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ.ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ ΙΣΩΣ ΞΕΡΕΙ Ο CHRISK KAI ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ Μ'ΑΥΤΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 19:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
THANX, FILI KATIA. KI AS MIN GNWRIZOMASTE, TA LOGIA SOU VOITHOUN POLY

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 19:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΑΜΑΛΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΟΤΑΝ ΔΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΕΒΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ Η ΚΑΤΣΑΡΙΔΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΒΑΘΕΙΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ. ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΦΑΓΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ.
ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΕΝΑΡΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΦΟΒΙΑ.

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 19:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΟΒΑΡΑ. ΦΙΛΗ ΚΑΤΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΔΙΚΟΥ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΔΥΣΠΝΟΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΙΑ ΓΙΑ ΟΞΥΓΟΝΟ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΑΥΤΟ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΥΠΟΦΟΡΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΞΑΓΡΥΠΝΗ ΒΡΑΔΥΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΝΤΑΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ,ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΕΝΑ ΙΙΙΙΙΙΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝΑΣΑ ΣΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΔΕΝ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΜΟΥ.....

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 20:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ.ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΣΤΡΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ.ΙΣΩΣΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 15:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΕΙΔΟΥΣ ΑΓΩΓΗ????
ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 17:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με το θέμα...

http://www.stress.gr/disorders/disorders.html

http://www.psychologia.gr/disorders/anxiety%20disorders.htm

http://www.mednet.gr/psycho/public.htm#αψς

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 21:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΟ ΕΙΔΟΥΣ ΑΓΩΓΗ????
ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...

respect


ΜΕ ΕΝΑ ΕΛΑΦΡΥ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΟΙΑ ΤΩ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΩΝ.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ (ΨΥΧΙΑΤΡΟ)ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΥΝΤΑΓΗ ΕΝΩ Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ,ΝΑΚΡΙΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.
ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΠΑΝΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΓΡΙΠΗ.ΕΠΕΡΝΑ SEROXAT ΓΙΑ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠ" ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 12:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΤΙΑ!!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tom
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 18:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι αλήθεια ότι τα φάρμακα βοηθούν σε μεγάλο βαθμό, αφού περιορίζουν τα συμπτώματα που έχεις, οπότε σταματάει ο φαύλος κύκλος του άγχους. Είχα πολύ σοβαρή κρίση πανικού, και κατόπιν πάρα πολλές απανωτές, όμως η φαρμακευτική θεραπεία με βοήθησε πραγματικά - τουλάχιστον για να σταθώ στα πόδια μου- (Seroxat+Lexotanil). Επίσης μεγάλη βοήθεια είναι και η ψυχοθεραπεία.
Αυτό όμως που εγώ θα ήθελα να θέσω σαν θέμα είναι το ακόλουθο:
Χρειάζεται τελικά κάποιος πασχών από αγχώδεις διαταραχές, κρίσεις πανικού κλπ., συνέχεια να ασχολείται με το πρόβλημά του? Δηλ. να ψάχνει στο internet, να αγοράζει βιβλία σχετικά, να ενημερώνεται από τον τύπο κοκ. Μήπως τελικά με αυτόν τον τρόπο συντηρεί άθελά του το πρόβλημα, οπότε και αυτό παραμένει εκεί και τον "ενοχλεί" συνέχεια από καιρό σε καιρό?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Elanor
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 23:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elanor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά.
Χαίρομαι που άνοιξε αυτό το θέμα, και που καταθέσατε όλοι τις εμπειρίες σας…γιατί κακά τα ψέματα, είναι από τα θέματα που δύσκολα εκμυστηρεύεται κανείς στους άλλους…Βλέπετε είναι εύκολο να μπουν ταμπέλες σε κάποιον….Λες έχω κρίσεις πανικού, παθαίνω κατάθλιψη, κι ο άλλος σε κοιτάζει σαν να του είπες πως έχεις κλείσει σουίτα στο Δαφνί.
Τέλος πάντων.
Θα καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου.
Κατάθλιψη και κρίσεις πανικού είχα παλιότερα, πριν 8 χρόνια περίπου….ήταν δύσκολη περίπτωση. Με είχαν πιάσει τάσεις αυτοκαταστροφής (και λέγοντας αυτό δεν εννοώ αυτοκτονικές τάσεις, όχι ευτυχώς….) απλώς, σκόπιμα έκανα κακό στον εαυτό μου, τον τιμωρούσα αν θέλετε…με ξενύχτι, κακή ζωή, αλκοόλ, και διάφορα τέτοια…Εκείνη την περίοδο βίωνα ένα πολύ πολύ άσχημο προσωπικό γεγονός (έναν θάνατο συγκεκριμένα) κι είχε φτάσει στιγμή που πίστεψα πως ειλικρινά θα έχανα το μυαλό μου… Τότε είχα επισκεφτεί ψυχολόγο, μια γυναίκα, στην οποία πήγα κανά δίμηνο. Δεν με ωφέλησε καθόλου μα καθόλου πρέπει να πω. Ίσως ο τρόπος της να ήταν σωστός ιατρικά, αλλά δεν ήταν σωστός για μένα. Εγώ τότε είχα πρόβλημα αποδοχής του γεγονότος που είχε συμβεί…άρνηση δηλαδή. Και μαζί μ’ αυτό, ενοχές για το γεγονός, και αυτοτιμωρία. Ένιωθα τύψεις που ζούσα και ανάπνεα…ένιωθα οργή που έβλεπα γέρους στον δρόμο να είναι ζωντανοί και να περπατάνε…ένιωθα απελπισία που ο καιρός καλυτέρευε –έπιανε άνοιξη θυμάμαι– και που η φύση τολμούσε να είναι όμορφη ενώ …εκείνος …είχε φύγει…
Τέλος πάντων. Εκείνη με πίεζε τρομερά να αποδεχτώ πράγματα και γεγονότα…κι εγώ κλοτσούσα. Δεν ήμουν έτοιμη. Τελικά το θέμα το ξεπέρασα μόνη μου και σιγά-σιγά…Και σήμερα ξέρω πως αν κατάφερα τότε να βγω από την ζωντανή κόλαση που ζούσα καθημερινά, δεν υπάρχει ειλικρινά τίποτα άλλο στην ζωή μου που θα με φοβίσει και θα με κάνει να τα χάσω…εκτός ίσως από άλλον έναν θάνατο…Αν και πρέπει να πω πως στα χρόνια που πέρασαν και μετά από πολύ ψάξιμο (εσωτερικό αλλά και εσωτεριστικό), έχω αλλάξει άποψη ακόμα και για τον θάνατο τον ίδιο…
Ελπίζω να μην σας ψυχοπλάκωσα, δεν το ήθελα, μόνο του μου βγήκε έτσι..
Αυτό που ήθελα να πω είναι πως και σήμερα ακόμα παθαίνω κρίσεις πανικού και μελαγχολίας, αλλά αυτό όταν τα πράγματα γύρω μου ζορίζουν πάρα μα πάρα πολύ, και τότε πάλι, προσπαθώ να κάνω υπομονή…ξέρω πως θα περάσει…πως είναι μόνο εκείνη η μαύρη ώρα και θα περάσει…Το βιώνω και το αφήνω να φύγει. Δεν λεω πως δεν είναι φριχτό, αλλά έχω μάθει να το βιώνω…Παλιότερα έπαιρνα αντικαταθλιπτικά, αλλά τα έκοψα κι αυτά μόνη μου, γιατί είδα πως πολύ γρήγορα άρχισα να εξαρτάμε από αυτά, έστω και ως ιδέα αν θέλετε, μες το μυαλό μου…
Έχω πάντα ένα κουτί στο συρτάρι μου, αλλά είμαι περήφανη να πω πως τους τελευταίους έξι μήνες δεν χρειάστηκε παρά 3 φορές να πάρω κι αυτό σε καταστάσεις πολύ μεγάλου στρες και πίεσης…κι επίσης γενικά τελευταίως ζω μια πολύ στριμωγμένη κατάσταση σε ψυχολογικό επίπεδο αλλά και σε καθημερινό, οπότε προσπαθώ να μην «τρελαίνομαι» που λένε…
Ηρεμώ μ’ όσους τρόπους μπορώ. Κάνω διαλογισμό, ζωγραφίζω, γράφω στίχους, τελειώνω το διήγημά μου, μιλάω σε δυο καλούς φίλους, και …μπαίνω και στο εσωτερικά και ..ξεδίνω!
Σας ευχαριστώ γενικώς που είστε εδώ.
May the light be with you,
so mote it be!
Elanor/Giteana.


Πίστευε και μή, ΕΡΕΥΝΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy