ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 5ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
aitherio
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2011, 23:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι θα γινει ρε παιδια απο το ενα μερος στο αλλο??ειμαι και νεο μελος και χαθηκα εδωμεσα..εγραψα και γω κατι χτες και το εχασα ουτε απαντηση πηρα ουτε ξερω που το εγραψα! χαχαχα! θα μου λυσει επιτελους καποιος που το εζησε τι συμβαινει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2011, 00:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τι θα γινει ρε παιδια απο το ενα μερος στο αλλο??ειμαι και νεο μελος και χαθηκα εδωμεσα..εγραψα και γω κατι χτες και το εχασα ουτε απαντηση πηρα ουτε ξερω που το εγραψα! χαχαχα! θα μου λυσει επιτελους καποιος που το εζησε τι συμβαινει?



Φιλε μου μπορεις πατωντας αναζητηση πανω αριστερα να μπεις και να
δεις απαντησεις απο φιλους στο θεμα που σε ενδιαφερει.Εχουν απαντησει
ηδη σε παλαιοτερα ποστ και ειναι δυσκολο καθε φορα να επαναλαμβανονται
τα ιδια.Απλα πληκτρολογησε τις καταλληλες λεξεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2011, 08:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ aitherio, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις εποικοδομητικούς διαλόγους.

Όπως σου είπε κι ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, μπορείς μέσω της Αναζήτησης να αναζητήσεις παλιότερα μηνύματα σου αρκεί να γράψεις το nickname σου ως λέξη - κλειδί.
Αυτό θα βοηθήσει μέχρι να εξοικειωθείς λίγο περισσότερο με τα Forums, τις επιμέρους κατηγορίες, τα θέματα κλπ.
Εάν χρειάζεσαι οποιαδήποτε βοήθεια, μπορείς να την ζητήσεις φυσικά.

Όσον αφορά το μήνυμα που είχες στείλει, βρίσκεται εδώ (κλίκαρε για να το δεις).

Καλή συνέχεια!




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Pavgi
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 02:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακούστε το δικό μου "όνειρο".
Κοιμάμαι. Στο όνειρο μου βλέπω ότι είμαι κοιμισμένη και μου μιλάω. Μου λέω ότι πρέπει αμέσως να ξυπνήσω. Οι κτύποι της καρδιάς μου μειώνονται και εγώ συνεχώς λέω στον κοιμισμένο εαυτό μου να ξυπνήσει για να μπορέσω να ξυπνήσω και εγώ στην πραγματικότητα αλλιώς η καρδιά μου θα σταματήσει.
Το βλέπω συχνά αυτό το όνειρο και φοβάμαι πολύ. βλέπω μόνο το πρόσωπό μου να κοιμάται και του λέω συνεχώς να ξυπνήσει για να μην πεθάνει αυτό άρα και εγώ στ'αλήθεια. Ξυπνώ με την καρδιά μου να χτυπάει τρελλά.
Φοβάμαι πως μια μέρα δεν θα καταφέρω να πείσω τον κοιμισμένο μου εαυτό να ξυπνήσει..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pavgi
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 02:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης όταν βλέπω κάποιο όνειρο το νιώθω επίσης. Δηλαδή νιώθω όταν με διαπερνά μια σφαίρα, όταν πέσω από ένα κτήριο, ακόμα και όταν με πληγώσουν ψυχικά. Αυτό συμβαίνει σε όλους;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 02:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω οτι εχει συμβεί σε ολους.
Τουλάχιστον μιά φορα,αν οχι συχνότερα.
Ισως ειναι εντονες στιγμές περιδιαβήματος
σε <άλλους> κόσμους κατα την διαρκεια του
υπνου.Ισως ειναι κατασκευάσματα του μυαλου.
Κανείς δεν ξέρει.Ο καθένας μόνος του,καλείται
να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα,σύμφωνα με
οσα αυτός διαισθάνεται.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2011, 00:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Ταξιδευα με φορτηγο πλοιο(ειμαι ναυτικος),απο Ευρωπη για κεντρικη
Αμερικη.Παραπλεαμε βορεια της Κουβας.Μπουνατσα,καλμα,η θαλασσα στης
καλυτερες γλυκες της.Ενα απαλο αερακι ξεγελαγε τη πηχτη τροπικη
ατμοσφαιρα.
Ηταν 7 το απογευμα,η δυση ειχε βαφτει κατακοκκινη απο τον ηλιο που π εδυε.Απο την αλλη,η πανσεληνος μολις αρχησε να ανατελει με ολο το μυστηριακο της μεγαλειο.
-Απολαυσα το σκηνικο μεχρι που αρχησε να σουρουπωνει.Χαλαρωμενος πηγα στο δωματιο μου και πλαγιασα στο καναπε.
-Μολις ειχα κλεισει τα ματια μου και ειδα τον εαυτο μου να βγαινει
απο το σωμα μου και να αιωρειται προς τη πορτα που εβγαινε στη
πρυμνη.Ειπα "Γυρνα πισω και θα βγεις οταν σου πω".
-Ετσι και εγινε.Λεω:"Τωρα βγες".
-Αιωρηθικα οριζοντια 1 μετρο πανω απο το πατωμα,με κατευθηνση προς τη πρυμνη.Βγηκα εξω,στη πρυμνη και βρεθηκα αιωρουμενος πανω απο
τρεις ναυτες Βιρμανους που καθοντουσαν και κουβεντιαζαν.Καθησα για λιγο και τους χαζεψα. Στη συνεχεια πηγα παντα αιωρουμενος μπροστα στη γεφυρα και εβλεπα τον αξιωματικο και το ναυτη της βαρδειας.
-Τοτε σαν να πηρα θαρος,αφηνω το πλοιο και ανοιγωμε στον ωκεανο,πεταγα με μεγαλη ταχυτητα παραλληλα με το ασημενιο ποταμι που σχηματιζε το φως του φεγγαριου στη θαλασσα.Ενοιωθα τη χαρα της ελευθεριας.Καταλαβα οτι μπορουσα να παω οπου θελω χωρις να με εμποδιζει τιποτα.Ετσι μου ηρθε να παω στο καναλι του Παναμα.Πηγα
και βρεθηκα σε ενα πλοιο στο οποιο ηταν ο καπετανιος γνωστος μου
και τον βοιθησα να ξεπερασει μια δυσκολεια με τις αρχες του Παναμα.
-Μετα και απ'αυτο επεστρεψα στ σωμα μου.
-Δεν ξερω αν εχει σημασια,αλλα βορεια της Κουβας που ταξιδευαμε εκεινη τη στιγμη,ειναι το τριγωνο των Βερμουδων.
-Αυτη ηταν η μοναδικη μου τετοια εμπειρια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2011, 11:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά τα ονείρατα είναι πολύ συχνά φίλε μου σε άτομα μικρής ηλικίας.
Σε όλες τις περιπτώσεις που έχω εξετάσει, τα άτομα νιώθουν ευχάριστα μετά από τέτοια ταξίδια.
Σε ένα ποσοστό 60% ένα τέτοιο όνειρο συμβαίνει όταν κάποιος 'λαγοκοιμάται”, και όταν ξυπνήσει μένει με την ιδέα πως ήταν πραγματικότητα.
Υπάρχουν παιδιά που πιστεύουν πως έχουν μια κρυφή (μυστική) ικανότητα να πετούν.

Μην δίνεις σημασία.
Με τον καιρό χάνεται αυτή η ψευδαίσθηση, και έχει παρατηρηθεί σε μερικές περιπτώσεις να επανέρχεται σε πολύ μεγάλες ηλικίες (στα ίδια άτομα)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2011, 19:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτά τα ονείρατα είναι πολύ συχνά φίλε μου σε άτομα μικρής ηλικίας.
Σε όλες τις περιπτώσεις που έχω εξετάσει, τα άτομα νιώθουν ευχάριστα μετά από τέτοια ταξίδια.
Σε ένα ποσοστό 60% ένα τέτοιο όνειρο συμβαίνει όταν κάποιος 'λαγοκοιμάται”, και όταν ξυπνήσει μένει με την ιδέα πως ήταν πραγματικότητα.
Υπάρχουν παιδιά που πιστεύουν πως έχουν μια κρυφή (μυστική) ικανότητα να πετούν.

Μην δίνεις σημασία.
Με τον καιρό χάνεται αυτή η ψευδαίσθηση, και έχει παρατηρηθεί σε μερικές περιπτώσεις να επανέρχεται σε πολύ μεγάλες ηλικίες (στα ίδια άτομα)


Συγνώμη κιόλας,αλλα ρε φίλε,ποιός είσαι εσύ που θα του πεί οτι αυτό που βίωσε ήταν ψευδαίσθηση και μάλιστα με τόση σιγουριά?Γιατί έχεις αυτήν την ανάγκη να διαψεύεις τους άλλους και να τους λές τί είναι αλήθεια και τί όχι?

Φίλε μου δεν έχεις ιδέα απο τέτοια πράγματα,καλό θα ήταν να ασχοληθείς με κάτι άλλο και να μην βγάζεις συμπεράσματα γιατί ώς συνήθως είναι λαθος,φιλικά στο λέω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2011, 20:33:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτά τα ονείρατα είναι πολύ συχνά φίλε μου σε άτομα μικρής ηλικίας.
Σε όλες τις περιπτώσεις που έχω εξετάσει, τα άτομα νιώθουν ευχάριστα μετά από τέτοια ταξίδια.
Σε ένα ποσοστό 60% ένα τέτοιο όνειρο συμβαίνει όταν κάποιος 'λαγοκοιμάται”, και όταν ξυπνήσει μένει με την ιδέα πως ήταν πραγματικότητα.
Υπάρχουν παιδιά που πιστεύουν πως έχουν μια κρυφή (μυστική) ικανότητα να πετούν.

Μην δίνεις σημασία.
Με τον καιρό χάνεται αυτή η ψευδαίσθηση, και έχει παρατηρηθεί σε μερικές περιπτώσεις να επανέρχεται σε πολύ μεγάλες ηλικίες (στα ίδια άτομα)





--------------------------------------------------------------
-Αυτος που θα νοιωσει οτι δε ξερει τιποτα,εχει κανει το πρωτο βημα
στο δρομο της ΓΝΩΣΗΣ.
-Φιλε gianipseftis,η γνωση που εχει ο καθενας απο μας,ειναι μονο ενα κομματακι του puzzle.Για να φιαξουμε ολο το puzzle,πρεπει να βλεπουμε ο καθενας το κομματακι του αλλου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2011, 10:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ Notirk, Alex22

Ο φίλος Notrik περιγράφει μια κατάσταση με αρκετή σαφήνεια. Το γεγονός συμβαίνει σε περιοχή κοντά στο τρίγωνο των Βερμούδων, μια περιοχή για την οποία έχει σχηματισμένη γνώμη, θεωρώντας την περιοχή που συμβαίνουν παράξενα πράγματα.
Είναι χαλαρός-ξαπλωτός σε καναπέ με τα μάτια κλειστά (όπως ο ίδιος περιγράφει)

Αυτά που περιγράφει μετά, - κατά την γνώμη μου - είναι “οράματα” μεταξύ ύπνου και ξύπνιου.
Είναι μια πολύ – πολύ κοινή κατάσταση. Μάλιστα κάποια άτομα έχουν αυτοεκπαιδευτεί να την αναπαράγουν υπό ορισμένες πάντα συνθήκες.

Αυτή είναι η γνώμη μου φίλε μου, αυτή είπα.

Αυτά που είπα βασίζονται πάνω σε προσωπική μου έρευνα με άτομα που έχουν παρόμοια βιώματα. Το θέμα εμπίπτει σε ένα πολύ μεγαλύτερο αντικείμενο έρευνας μου που έχει να κάνει με τη λειτουργία του εγκεφάλου, τη σχέση του εγκεφάλου με τη λειτουργία της σκέψης, της νόησης, της ψυχής, των ψυχικών νοσημάτων, των ονείρων, του πνεύματος και της πνευματικότητας, κλπ.

Η διαφορά από ότι φαίνεται φίλε είναι, πως προσεγγίζουμε το θέμα από διαφορετική ίσως γωνία.
Εγώ προσπαθώ να ερμηνεύσω κάθε κατάσταση, με τα εργαλεία της επιστήμης,

Η δική μου λοιπόν παρέμβαση είχε αυτό τον σκοπό.
Να επισημάνει και μια άλλη πιθανή εξήγηση, για όσους παρακολουθούν την κουβέντα- άτομα που δεν συμμετέχουν ενεργά – και αυτοί είναι κατά την γνώμη μου και οι περισσότεροι.

Εσύ – ο καθένας ξεχωριστά - την θέση αυτή αν θέλεις την δέχεσαι να την εξετάσεις, ή την απορρίπτεις.
Η γνώση αποκτάται μέσω της σύνθεσης διαφορετικών θέσεων.
Πρέπει ΠΑΝΤΑ να διερωτόμαστε και γιατί όχι αλλιώς,?

Έτσι το βλέπω εγώ, φιλικά το λέω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antonyf
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2011, 14:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antonyf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα και απο μενα.
Ειμαι νεος εδω (γραφτικα για να μπορέσω να εξηγήσω αυτο που έζησα) και γενικα με την αστρική προβολη ασχολουμε μονο λιγες μερες δηλαδη την γνωριζω λιγο)

Διάβασα αρκετα πραγματα και επιδη εχω μια εμπειρία με την ΜΟΡΑ (λογικα θα το ξερετε το φενομενο) ειπα να δοκιμασω (μιας και απο τοτε με την ΜΟΡΑ πιστεύω σχεδον τα παντα σε υπερφυσικά η οπος θελετε πειτε το)


Σε ενα απο τα αρθρα που διαβασα ειχα δει οτι η καλυτερη ωρα για να "ταξιδεψεις" ειναι μολις ξυπνήσεις αφου εισαι ξεκούραστος και με άδειο μυαλο.

Ετσι μολις ξύπνησα σήμερα και καθος ημουν στο πλαι ένιωθα υπερβολικά ελαφρός και με αδεια σκέψη και τοτε θυμήθηκα την αστρικη προβολη και ειπα ισος τωρα ειναι η ωρα.
Ακολούθησα κατα γραμμα ενα αρθρο.

Ηρέμησα λοιπον με κλιστα ματια αφέθηκα τελείως και μολις ενιωσα οτι ειμαι πληρες ηρεμος αρχισα να συγκεντρονομε στο μετοπο μου (αναμεσα στα ματια) και να προσπαθω να "βγω" (χωρις να ζοριζομαι ομος)
Άρχισα να μουδιάζω και να μιρμιγκιαζουν τα χερια μου (πρωτα το ενα μετα το αλλο) και σκευτικα οτι ειμαι σε καλο δρομο (το σκευτικα χωρις όμως να χασω την συγκέντρωση και την ηρεμια μου).
ξαφνικα αρχισα να νιωθω μια ενταση και μια ενεργεια (νομιζω) να τρεχει μεσα στο σωμα μου να με αναστατωνει.
ολο αυτο αρχισε να φτανει στο κεφαλι μου και στο μετοπο μου... πιστεψα οτι ειμαι πολυ κοντα και ξαφνικα ενας απιστευτος θοριβος βγηκε (οχι μπαμ η κατι τετοιο... αν μπορουσα να τον περιγραψω θα ηταν σαν εναν συναρπαστικο ηχο η σαν να "ακους" τον πονο ενως νευρου απο το σωμα σου) και μαζι με αυτον τον ηχο που ηταν εκοφαντικος η ολη ενεργεια που ενιοθα στο σωμα μεταφερθικε στο κεφαλι και πιγε να βγει ολη απο τα ματια μου.
Δυστυχώς τρόμαξα τοοοοοοοσο πολυ (δεν φαντάζεστε ποσο) που τσιτοθικα και ειπα ΣΤΑΜΑΤΑ απο μεσα μου, αρχισα να ηρεμω μέτρησα μεχρι το 10 και ανοιξα ηρεμα τα ματια μου (ο ηχος συνεχίστηκε πιο ηρεμα μεχρι και οταν άνοιξα τα ματια μου... εκει χαθικε).

Και θελω να ρωτήσω καποια πράγματα.

1) εγω δεν δουλεψα πολυ πανω σε αυτο (το προσπαθησα εχθες το βραδυ που δεν εγινε τιποτα γιατι ημουν γεματος σκεψεις και σημερα το πρωι που... κατι εγινε) παιζει ρολο η εμπειρια που εχω απο αλλα τετοια φενομενα?

2) Σε πιο σταδιο κατατασετε αυτο (σιγουρα δεν απομακρινθικα απο το σωμα μου γιατι το σταματησα αλλα πιστευω οτι αν συνέχιζα λιγο ισος γινοταν κατι)

3) Σιγουρα δεν υπαρχει φοβος να παθεις κατι?

4) αν εχετε καποια συμβουλη.

Σιγουρα δεν μπορεις να κανεις τον κοσμο να πιστεψει αν δεν το ζησει γιαυτο θα ηθελα την γνωμη οσων ξερουν και εχουν ζησει.

Συγνωμη που σας κουρασα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2011, 15:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
antonyf καλώς ήρθες στην παρέα μας .
Η γνώμη μου είναι ότι η Αστρική προβολή (ή Αστικό σώμα) δεν είναι μια κατάσταση στην οποία εύκολα μπορεί να περιέλθει κάποιος δοκιμάζοντας συνειδητά,
εννοώ σε τέτοιο επίπεδο δηλαδή με 1-2 φορές όπως λες εσύ,
απεναντίας το να συμβεί μόνο του είναι ποιο εύκολο,
κι εκεί παίζει μεγάλο ρόλο η ικανότητα που έχει ο καθένας στο να ελέγχει τον εαυτό του .

Επίσης το να φτάσεις τόσο εύκολα στο να επιτύχεις αυτό ,
πρέπει να είχες πάρα πολλές παλιότερες εμπειρίες οι οποίες θα γίνονταν παρά τη θέληση σου, και με τον καιρό ίσως το καλλιεργήσεις
και μακάρι δηλαδή, και να μας πεις τις εμπειρίες σου

Οτι λεω είναι καθαρά απο προσωπική εμπειρία και απο οτι εχω διαβάσει κατα καιρούς ,
να φανταστείς οτι εγω δεν εχω καταφέρει ποτέ τίποτα ούτε συνειδητά ουτε ασυνείδητα , και εχω δοκιμάσει πολλούς τρόπους

Ακόμα το ψάχνω ...



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
antonyf
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2011, 15:46:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antonyf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω φιλε :)

Ασυνιδιτα ειχα αρκετές φορες πιο παλια (οχι κατι τετοιο σαν το σημερινό).
Σιγουρα ειναι και στον άνθρωπο αυτο.
θα συνεχίσω να το ψαχνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

viceroy
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2011, 04:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους! Ειναι η πρωτη φορα που στελνω, επειδη εχω μερικες αποριες σχετικα με την ασφαλεια οσον αφορα την αστρικη προβολη. Ειχα διαβασει οτι ειναι ασφαλες να προβαλλεσαι στο αστρικο, αλλα διαβασα στο 3ο μερος το post του X-Files, οπου ισχυριζεται πως αν δεν κλεισουμε τις ατομικες μας πυλες κατα τν επαναφορα υπαρχουν σοβαροι κινδινοι να φερουμε μαζι μας παρεισακτα πνευματα. Και παρακινουμενος απο αυτο, εψαξα και διαβασα διαφορα αλλα αρθρα σχετικα με το θεμα, τα οποια επιβεβαιωνουν τα λεγομενα του! Ανοιγουμε την πυλη και αν δεν υπαρχει καποιος να την προσεχει τα κακοβουλα αυτα πνευματα ερχονται μαζι μας στον κοσμο μας.. Αν καποιος ξερει κατι σχετικα με το θεμα, η αν μπορει να μου πει πως οι πυλες που ανοιγουμε μπορουν να φυλαχτουν και κατα ποσο ειναι ασφαλες ενα ταξιδι στο αστρικο θα ηθελα μια ενημερωση. Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2011, 19:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά φίλε μου δεν έχω ακούσει για πολλές πόρτες.
Έχω ακούσει μόνο για αυτές τις δύο, που έχει η ζωή.
Την μία την ανοίγουμε όλοι μας όταν γεννιόμαστε και μπαίνουμε στην ζωή.
Από την άλλη θα φύγουμε όταν θα έρθει η ώρα μας

Εσύ από ποια πόρτα μπήκες?

Θα έλεγα στο γυρισμό χρειάζεται πολύ προσοχή πια πόρτα θα ανοίξεις.
Βάλε καλό σημάδι ,μην πάρεις λάθος πόρτα και φύγεις νωρίς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

viceroy
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2011, 02:06:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προσωπικά φίλε μου δεν έχω ακούσει για πολλές πόρτες.
Έχω ακούσει μόνο για αυτές τις δύο, που έχει η ζωή.
Την μία την ανοίγουμε όλοι μας όταν γεννιόμαστε και μπαίνουμε στην ζωή.
Από την άλλη θα φύγουμε όταν θα έρθει η ώρα μας

Εσύ από ποια πόρτα μπήκες?

Θα έλεγα στο γυρισμό χρειάζεται πολύ προσοχή πια πόρτα θα ανοίξεις.
Βάλε καλό σημάδι ,μην πάρεις λάθος πόρτα και φύγεις νωρίς.



Αν μπορεις να απαντησεις, καλως, αλλα αν ειναι να ειρωνευεσαι, δεν κανουμε δουλεια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2011, 13:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου δεν σε ειρωνεύομαι.
Σοβαρά σου μιλώ
Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη, για τις πόρτες , εσύ λέγε τες πύλες , αν αυτό σε ενοχλεί.
Πόρτες ή πύλες το ίδιο είναι.

Σκέψου τα λίγο στα σοβαρά αυτά που σου είπα, και μετά πέτα τα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

viceroy
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2011, 01:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενταξει ισως να εκανα και λαθος αλλα ετσι μου φανηκε.. Εν πασει περιπτωσει, επειδη ειμαι καινουριος σ αυτο το θεμα, δεν ξερω τι ακριβως ισχυει, και κατα ποσο ειναι ευκολο να γυρισεις απο την ιδια πορτα μεσω της οποιας προβληθηκες..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2011, 01:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ενταξει ισως να εκανα και λαθος αλλα ετσι μου φανηκε.. Εν πασει περιπτωσει, επειδη ειμαι καινουριος σ αυτο το θεμα, δεν ξερω τι ακριβως ισχυει, και κατα ποσο ειναι ευκολο να γυρισεις απο την ιδια πορτα μεσω της οποιας προβληθηκες..



Απο την ιδια πόρτα-πύλη θα γυρίσεις φίλε.
Κανείς δεν μπορεί να σου κάνει κακό εκεί στο
αστρικό,γιατί ισως να μην υπάρχει κανείς.
Ισως μέσα στο μυαλό είναι όλα.
Ισως και να βγαίνεις στο αστρικό.
Ποιός ξέρει?
Αν πάντως βγαίνεις,στατιστικά επειδή κανείς δεν
εχει αναφέρει βλάβη,ούτε κι εσυ θα πάθεις τίποτα.
Αλλά θα είναι δύσκολη η φάση φίλε μου.
Δύσκολη να ξεκαθαρίσεις αν κάνεις αστρική προβολή
ή σου κάνει το μυαλό pregames!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

viceroy
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2011, 18:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ αρχην θελω να ζητησω συγνωμη απο τον gianipseftis αν τον προσεβαλλα και να σας ευχαριστησω για τις απαντησεις σας. Οσο για το τελευταιο σιγουρα! Βεβαια, δεν εχω καταφερει να προβληθω ακομα, αλλα ελπιζω να το κανω. Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο. Μεχρι στιγμης καταφερνω να απομονωσω τις σκεψεις και να φτασω στο σημειο των δονησεων. Μαλιστα, τελευταια νιωθω τα ακρα μου να "επιπλεουν". Οταν ομως προσπαθω να χαλαρωσω το σωμα μου, το αισθανομαι στιγμιαια μουδιασμενο και αρκετες φορες με πιανουν ταχυπαλμιες. Δεν εχω κανενα προβλημα με καρδια την καρδια, αλλα δεν ξερω αν πρεπει να συνεχισω η οχι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2011, 19:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν σε πιάνουν ταχυπαλμίες χαλάει η βασική συνταγή
του αστρικού ταξιδιού.Η απόλυτη χαλαρότητα.Αφου φθάνεις
μέχρι εκεί δεν είναι πολύ δύσκολο να ξεπεράσεις το σημείο
αυτό και να φθάσεις στο τράνταγμα,απ όπου έφυγες στο αστρικό.
Απλά μη σκέφτεσαι οτι πρόκειται να βγείς απο το σώμα σου και
πάψε να φοβάσαι μήπως πάθεις κάτι.Ο φόβος είναι φρένο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dj_Blade
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2011, 23:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dj_Blade  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας και ξανα-καλως σας βρηκα.
Διαβαζα αυτο το φορουμ πριν πολλα χρονια ψαχνοντας για την αστρικη προβολη. Επειδη προσφατα μου ηρθε ξανα στο μυαλο ενα βραδυ που δεν ειχα τι να κανω και διαβαζα περι της Α.Π

Μια πρωτη εμπειρια που ισως να ειχε σχεση ηταν πριν 2-3 χρονια που ειχα στο μυαλο μου οτι θελω να πετυχω Α.Π Αλλα φοβομουν πολυ.
Υπηρξαν καποια βραδυα που ελεγα σημερα θα το δοκιμασω αλλα μιας και εμενα μονος στο σπιτι που φευγαν οι γονεις με επιανε μια φοβια και ελεγα αστο.Δεν ενιωθα καλα.

Μια μερα λοιπον χωρις να το επιδιωξω απλα ενιωσα ολο το σωμα μου να δονειται και αμεσως ξυπνησα απο τον φοβο! Ετρεμα ολοκληρος σαν αυτο που αποκαλουν πολλοι σεισμο.

Το πιο προσφατο λοιπον ηταν προχτες που παρολο καποιες εγνοιες κ καποιες σκεψεις γενικα που περιτριγυριζουν το μυλαο μου ειπα θελω τωρα να το πετυχω. Δεν το εβαλα πραγματικα σκοπο οτι ΤΕΛΟΣ θα γινει με το ετσι θελω..
Απλα διαβαζωντας παλι τελευται για το πως γινεται διαβασα απο καποιον ψαχνωντας στο google, δεν υπαρχει συγκεκριμενη συνταγη για την σταση του σωματος η για το πως θα πετυχουμε την Α.Π και οτι το συγκεκριμενο ατομο τον βολευει να ειναι ξαπλωμενος π.χ μπρουμιτα.

Το μονο που εκανα λοιπον ξαπλωνωντας απλα χαλαρωσα, αφησα το σωμα μου τελειως ελευθερο και το ενιωσα οτι πραγματικα δεν εχω επαφη με το σωμα ειμαι ξυπνιος και απλα προσπαθω να κοιμηθω. Αδειασα το μυαλο μου ακομα και απο την σκεψη οτι θελω να πετυχω την Α.Π
Ειχα διαβασει επισης οτι υπαρχει μια τεχνικη για ανασες που δεν την εψαξα καν. Απλα εκανα καποιες ανασες που με εκαναν εμενα να νιωσω πιο ανετα. Επισης ειχα διαβασει για καποιες σκεψεις οτι για να ξεκινησει να σκεφτουμε ποσο ελαφρυ ειναι το σωμα,η οτι μας βολευει, για αιωρηση η διαφορα πραγματα που θα μας κανουν να αισθανθουμε οτι αιωρουμαστε.
Αυτο που συνεβει ειναι οτι καποια στιγμη πανω που αρχισα να αποκοιμαμαι ενιωσα ενα βοητο στο αυτι σαν δονηση χωρις καμια κινηση του σωματος απλα αρχισε να ακουγεται αυτο το βουητο και να γινεται πιο εντονο. Αμεσως ηρθε η σκεψη οτι μαλλον συμβαινει και απο φοβο ειπα ΣΤΟΠ και ξυπνησα.
Ισχυει αυτο το βουητο που λεω? Πηγε να ξεκινησει η Α.Π ?

Ειχα διαβασει διαφορα απλα επειδη πραγματικα ειμαι και τεμπελης στο διαβασμα δεν εχω διαβασει και τα παντα που αφορουν την Α.Π καθωτι ειδα οτι ο καθενας λεει και την δικη του αποψη για το πως κλπ...

Υπαρχουν πραγματα που θα με κανουν να τρομαξω παρα πολυ?
Υπαρχει κατι που θα πρεπει να φοβαμαι και καλυτερα να το αφησω?

Πιστευω οτι απο φοβο και μονο δεν μπορω να το πετυχω η ο φοβος γενικα δεν θα με αφησει να το πετυχω...

Γιατι?απλα γιατι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2011, 14:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
vicery
Κατ αρχην θελω να ζητησω συγνωμη απο τον gianipseftis αν τον προσεβαλλα και να σας ευχαριστησω για τις απαντησεις σας

Φίλε μου δεν σε παρεξήγησα, γιατί ήταν φανερό πως δεν κατάλαβες αυτά που σου είπα.
Θέλω να πιστεύω πως έπειτα από κάποια χρόνια που θα κλείσουν οι “πύλες της φαντασίας σου”, θα καταλάβεις τι ακριβώς σου είπα, και θα διαπιστώσεις πως δεν σε είχα ειρωνευτεί
Να είσαι καλά και αν συναντήσεις κάποιον στα ταξίδια σου, προσπέρασε τον.
Μην τρέξεις από πίσω του, σε λάθος πύλη θα οδηγηθείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Black_Swan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


129 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2011, 21:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πωπω τι λέτε τώρα... δηλαδή αυτη την εμπειρία που έγραψα στο θέμα μώρα ότι κάποιες φορές μου έχει συμβεί να νιώθω να τραντάζεται το στρώμα παρα πολύ γρήγορα σαν σεισμος, να υπάρχει θόρυβος σαν ελικόπτερο είναι η αρχή για να μπω στο αστρικό??? μα δεν το προσπάθησα δεν ήξερα καν πως γίνεται και ακόμα δεν έχω καταλάβει καν τι ειναι είναι πάντως τρομακτικό...και σίγουρα θα διαβάσω παραπάνω για αυτό... αλλά δεν επιχειρώ τίποτα συνειδητα.. αν και πες βγω απο το σώμα μου αν δεν καταφέρω να γυρίσω τι γίνεται???????????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2011, 21:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γιαυτό σου λεω φίλε
Μείνε Ελλάδα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2011, 00:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

πωπω τι λέτε τώρα... δηλαδή αυτη την εμπειρία που έγραψα στο θέμα μώρα ότι κάποιες φορές μου έχει συμβεί να νιώθω να τραντάζεται το στρώμα παρα πολύ γρήγορα σαν σεισμος, να υπάρχει θόρυβος σαν ελικόπτερο είναι η αρχή για να μπω στο αστρικό??? μα δεν το προσπάθησα δεν ήξερα καν πως γίνεται και ακόμα δεν έχω καταλάβει καν τι ειναι είναι πάντως τρομακτικό...και σίγουρα θα διαβάσω παραπάνω για αυτό... αλλά δεν επιχειρώ τίποτα συνειδητα.. αν και πες βγω απο το σώμα μου αν δεν καταφέρω να γυρίσω τι γίνεται???????????




Εχεις πλάκα mis.
Αποκλείεται να μην γυρίσεις.Στην ουσία δεν αποχωρίζεσαι ποτέ
εντελώς το φυσικό σου σώμα.Λένε οι ανατολικοί ειδήμονες,οτι
υπάρχει μια κλωστή που δεν σπάει με τίποτα,η ασημένια χορδή,
που είναι συνεχώς ενωμένη με το αστρικό σου και σε τραβάει
πίσω και σε βάζει πάλι μέσα στο σώμα σου,ακόμη και να μη θέλεις
να μπείς.
Μη φοβάσαι λοιπόν,είναι εντελώς ανώδυνο και ακίνδυνο.
Μάλλον είναι και επιμορφωτικό,θα έλεγα.
Ηρεμία λοιπόν,χαλαρότητα και ξεκίνα το συνειδητά.
Και να ξέρεις οτι όλοι οι άνθρωποι,συνειδητά ή μη κάνουν
αστρικά ταξίδια.Αλλοι τα ερμηνεύουν ώς όνειρα,άλλοι ως θεικό
κάλεσμα,άλλοι σαν παιχνίδια του μυαλού και άλλοι σαν ταξίδια.
Μη μη ρωτήσεις τι νομίζω εγω.Δεν έχω ιδέα τι είναι.
Ξέρω μόνο οτι συμβαίνει.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2011, 16:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αποκλείεται να μην γυρίσεις.Στην ουσία δεν αποχωρίζεσαι ποτέ
εντελώς το φυσικό σου σώμα.Λένε οι ανατολικοί ειδήμονες,οτι
υπάρχει μια κλωστή που δεν σπάει με τίποτα,η ασημένια χορδή,
που είναι συνεχώς ενωμένη με το αστρικό σου και σε τραβάει
πίσω και σε βάζει πάλι μέσα στο σώμα σου,ακόμη και να μη θέλεις
να μπείς.

Ναί καλά!!
Αυτά τα λένε στην ανατολή, εμείς όμως “ανήκομε εις την δύσιν”.

Δεν είπες όμως και το άλλο που πρέπει να λάβει υπόψιν.
Ας πούμε πως βρει το δρόμο να γυρίσει.
Θα γυρίσει σωστά ή άλλος άνθρωπος?
Εκεί απ' έξω τριγυρνάνε πολλά παράξενα άγνωστα όντα.

Για μένα είναι καθαρά και θέμα τύχης, το που και πως.

Συμφωνείς?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2011, 00:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gianipseftis:

Δεν είπες όμως και το άλλο που πρέπει να λάβει υπόψιν.
Ας πούμε πως βρει το δρόμο να γυρίσει.
Θα γυρίσει σωστά ή άλλος άνθρωπος?
Εκεί απ' έξω τριγυρνάνε πολλά παράξενα άγνωστα όντα.

Για μένα είναι καθαρά και θέμα τύχης, το που και πως.

Συμφωνείς?
===================================================================

Πως να ξέρω φίλε μου τι ακριβώς θα συμβεί?
Εσύ ξέρεις?
Το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν έπαθε ποτέ κανείς τίποτα.
Αλλοιώς θα το ξέραμε.Θα έλεγαν οι Σοφοί μακρυά,κάνει τζίζ,
αλλά δεν λένε τίποτα.Αντιθέτως υποβιβάζουν και γελοιοποιούν
το θέμα,ώστε να μην ασχολείται κανείς σοβαρά.
Το γιατί...δεν ξέρω!! Κάτι υποψιάζομαι...όμως αλλά είναι
μυστικό,δεν το λέω!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2011, 00:36:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις προσπαθήσει ποτέ ΝΙΚ ?


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy