ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 17:57:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναί? Εγώ πέρασα αλλά δεν σε είδα? Με ήθελες κάτι?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 18:10:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι βρε, σε ήθελα κάτι. Ξέρεις, αναρρωτιέμαι αν είσαι κι εσύ διπλός λογαριασμός γιατί από τα άτομα που γνωρίζω & με γνωρίζουν δηλ. στο esoterica.gr [ και ... κατά πάσα πιθανότητα ανήκεις σ' αυτά ] μόνο 3 θα μπορούσαν να γνωρίζουν το Μικρασιάτικο «Ντε βρε ντε». Λοιπόν, είσαι κι εσύ διπλός λογαριασμός ;


Edited by - zip on 15/03/2011 18:22:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 18:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γι`αυτό με περίμενες? Απορώ γιατί ν`αναρωτιέσαι βρε ``ντε βρε ντε`` αφού το ήξεραν μόνο 3 ψάξε αυτά τα 3. Εκτός αν δεν σου λένε!
Τώρα.. ρωτάς αν είμαι διπλός!
Είχα κάποτε λογαριασμό εδώ. Μετά έγραφα στο mystica. Οταν ξαναγύρισα έχασα τους κωδικούς μου και άνοιξα ετούτον.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 18:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρεπιπτόντως, απο που συμπεραίνεις οτι εγώ γνωρίζω το ``ντε βρε ντε``?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 18:36:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Spacegirl

Γι`αυτό με περίμενες? Απορώ γιατί ν`αναρωτιέσαι βρε ``ντε βρε ντε`` αφού το ήξεραν μόνο 3 ψάξε αυτά τα 3. Εκτός αν δεν σου λένε! [ Δεν τα ρώτησα να σου πω την αλήθεια δηλ. ]

Τώρα.. ρωτάς αν είμαι διπλός!

Είχα κάποτε λογαριασμό εδώ. Μετά έγραφα στο mystica. Οταν ξαναγύρισα έχασα τους κωδικούς μου και άνοιξα ετούτον.

[ Και ποιος ήταν ο λογαριασμός που έχασες τους κωδικούς του ; ]


quote:
Spacegirl

Παρεπιπτόντως, απο που συμπεραίνεις οτι εγώ γνωρίζω το ``ντε βρε ντε``?


Έλα ντε ... Απλά, έψαξα σε κάποιες παλιότερες δημοσιεύσεις σου.

Edited by - zip on 15/03/2011 18:39:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 18:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλά τα πάς, συνέχισε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 18:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον αποφεύγεις να απαντήσεις σ' αυτό που σε ρώτησα, ε ; Ok, όπως θες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 19:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αποφεύγω απλά. Δεν βρίσκω το λόγο να σου πώ με τι λογαριασμό έγραφα το 2006. Απορώ μάλιστα που έχεις την απαίτηση να σου πώ.
Τώρα! στην ερώτηση μου Παρεπιπτόντως, απο που συμπεραίνεις οτι εγώ γνωρίζω το ``ντε βρε ντε``? απαντάς ``έλα ντέ`` και μετά συμπληρώνεις ``Απλά, έψαξα σε κάποιες παλιότερες δημοσιεύσεις σου``ν`τάξει λέω καλά τα πάς συνέχισε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 19:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Spacegirl

Δεν αποφεύγω απλά. Δεν βρίσκω το λόγο να σου πώ με τι λογαριασμό έγραφα το 2006. Απορώ μάλιστα που έχεις την απαίτηση να σου πώ. [ Δεν έχω απάιτηση, χαλάρωσε. Απλά, σε ρώτησα. ]


Άμα σου δώσω έναν λόγο να απαντήσεις στην ερώτησή μου, θα απαντήσεις ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 20:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άμα σου δώσω έναν λόγο να απαντήσεις στην ερώτησή μου, θα απαντήσεις ;

Nα σε πώ!
Επειδής έτυχε να παρακολουθήσω την όλη ιστορία του deva και επειδής έγραφα και στο mystica και επειδής Ο λύκος κι αν εγέρασε κι άσπρισε το μαλλί του, ούτε τη γνώμη άλλαξε ούτε την κεφαλή του λέω να μην σε απαντήσω!!
έγινε τα λέμε....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 21:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα πρέπει βέβαια να σου υπενθυμίσω πως το να δηλώνεις πως είσαι διπλός λογαριασμός, πολύ πιθανόν να προκαλέσει την αντίδραση των υπευθύνων του esoterica.gr. Και δεν αποκλείεται [ παρ' όλο που εσύ δεν με απαντάς στην ερώτησή μου ] να σου ζητηθεί να δώσεις κάποιες εξηγήσεις για την ύπαρξη των δύο λογαριασμών. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τον Dr Jekyll Mr Hyde. Δηλ. ήδη σ' αυτό το θέμα, έχουμε δύο μέλη του φόρουμ που παραδέχονται πως έχουν διπλούς λογαριασμούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 21:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τελικά δεν είσαι και τόσο έξυπνος όσο θα ήθελες.
Και δεν διαλέγω ρε ``ντέ βρέ ντέ`` έναν λογαριασμό από το τσουβάλι αν μου ζητηθεί κάτι τέτοιο και να τους πώ αυτός είναι διαγράψτε τον τι μου το λές δηλαδής?
Και δε με λές εσύ που δηλώνεις ευθαρσώς ότι έχεις 500 λογαριασμούς και δεν ξέρω πόσους έτσι για να μην σε αντιγράψουν, δεν σου έχει ζητηθεί να τους δηλώσεις?
Και μην μας πείς οτι αυτά τα ανέφερες ΠΧ γιατί θα τραβήξω τις κοτσίδες μου. Αντε να κρυφτείς ρε καρντάσι πίσω απο το Λευκό Πύργο να δείς αν έρχομαι? δε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 21:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Spacegirl

Και δεν διαλέγω ρε ``ντέ βρέ ντέ`` έναν λογαριασμό από το τσουβάλι αν μου ζητηθεί κάτι τέτοιο και να τους πώ αυτός είναι διαγράψτε τον τι μου το λές δηλαδής?

[ Α, κάνεις και τέτοια ;;; Πονηρούλα ... Να τα λες βρε αυτά, να τα μαθαίνουμε ... ]

Και δε με λές εσύ που δηλώνεις ευθαρσώς ότι έχεις 500 λογαριασμούς και δεν ξέρω πόσους έτσι για να μην σε αντιγράψουν, δεν σου έχει ζητηθεί να τους δηλώσεις?

[ Δεν έχω. Είχα. Και δεν χρειάστηκε να τους δηλώσω. Διεγράφησαν. ]

Και μην μας πείς οτι αυτά τα ανέφερες ΠΧ γιατί θα τραβήξω τις κοτσίδες μου. Αντε να κρυφτείς ρε καρντάσι πίσω απο το Λευκό Πύργο να δείς αν έρχομαι? δε

[ Εγώ εύκολα κρύβομαι πίσω από τον Λευκό Πύργο άμα θέλησω. Εσύ δεν ξέρω που θα κρυφτείς, γιατί δεν κρύβεσαι κι εύκολα πανάθεμά σε ... ]


Edited by - zip on 15/03/2011 21:48:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2011, 22:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα τρία χαρακτηριστικά ενός Παρθένου.. καλός, κακός και άσχημος hello zip δεν είμαι καμμία απο αυτές που νομίζεις...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ζουζου
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 00:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Θα πρέπει βέβαια να σου υπενθυμίσω πως το να δηλώνεις πως είσαι διπλός λογαριασμός, πολύ πιθανόν να προκαλέσει την αντίδραση των υπευθύνων του esoterica.gr. Και δεν αποκλείεται [ παρ' όλο που εσύ δεν με απαντάς στην ερώτησή μου ] να σου ζητηθεί να δώσεις κάποιες εξηγήσεις για την ύπαρξη των δύο λογαριασμών. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τον Dr Jekyll Mr Hyde. Δηλ. ήδη σ' αυτό το θέμα, έχουμε δύο μέλη του φόρουμ που παραδέχονται πως έχουν διπλούς λογαριασμούς.

Δεν παίζεσαι!!!!!!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε βλέπω λίαν συντόμως ντυμένο χωροφύλακα!!!
Άντε ρε τεράστιε και σ΄ανώτερα!!!

http://4.bp.blogspot.com/_NsGK5gN_6qw/Sb_kr7f_UYI/AAAAAAAABng/5tYcu-krGFI/s1600-h/17-3-09_1.jpg

I never said that I may deceive all the people all the time.
It's enough for a human to do either one or the other.

Edited by - ζουζου on 16/03/2011 00:34:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ζουζου
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 01:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Τα τρία χαρακτηριστικά ενός Παρθένου.. καλός, κακός και άσχημος hello zip δεν είμαι καμμία απο αυτές που νομίζεις

Είναι ένας αθλητικός τύπος στο πάρκο και κάνει τη γυμναστική του, φτάνει η ώρα των πους-απς και πέφτει κάτω και αρχίζει..

Σκάει στο άσχετο ένας γύφτος και βλέπει τον τύπο που κάνει πους-απς.

Με περιέργεια (ψιλοαδιάκριτα) κοιτάει μια από τα αριστερά, κοιτάει και μια από τα δεξιά...

Τον χαβά του άλλος.

Οπότε σκύβει και του ψιθυρίζει:

-Φίλε, αυτό που γκαμάς, έφυγε !!!!!!!!

http://www.krassanakis.gr/gelio.files/image014.gif

I never said that I may deceive all the people all the time.
It's enough for a human to do either one or the other.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 08:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τσίου τσίου, τσίου τσίου ... ας κελαηδίσουν τα πουλάκια!

Λοιπόν, στο θέμα μας. Dr Jekyll Mr Hyde, στην αρχή του πολύ ενδιαφέροντος θέματός σου [ θα σου βγάλω λαγό σε λίγο ... χα, χα, χα ], λες :

quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

Θα ήθελα επίσης να μιλήσουμε για τις μεθόδους που χρησιμοποιούνται και το περιεχόμενο του λόγου αυτών των δεύτερων(τρίτων, τέταρτων..) λογαριασμών.


Λοιπόν, πάρε μία μέθοδο που μας την προσφέρει απλόχερα η Spacegirl χωρίς ασφαλώς να το αντιλαμβάνεται η ίδια :

quote:
Spacegirl

Και δεν διαλέγω ρε ``ντέ βρέ ντέ`` έναν λογαριασμό από το τσουβάλι αν μου ζητηθεί κάτι τέτοιο και να τους πώ αυτός είναι διαγράψτε τον τι μου το λές δηλαδής?


Γουστάρεις να το κάνω τάλαρα το παραπάνω ; Κοίτα ... Ξέρεις τι λέει παραπάνω η "δεν είμαι καμμία απο αυτές που νομίζεις"; Λέει πως ναι μεν είναι διπλός λογαριασμός, αλλά στην περίπτωση που αποκαλυφθεί πως είναι [ καλή ώρα δηλ ] και αν της ζητηθεί από τους υπεύθυνους να πει ποιος είναι ο αρχικός λογαριασμός της, θα διαλέξει έναν από το τσουβάλι, όπως λέει [ άραγε τι εννοεί το σπουργιτάκι ; ] και θα τους τον πασάρει. Δηλ. - και το λέει ξεκάθαρα - θα κοροϊδέψει την διαχείριση και τους υπεύθυνους του χώρου, θα τους παραπλανήσει και θα τους δώσει έναν μουσαντέν λογαριασμό ότι τάχαμ είναι αυτός ο αρχικός της. Αυτό λέει.

Βέβαια δεν μας εξηγεί γιατί να το κάνει αυτό, εφ' όσον για τον αρχικό λογαριασμό της ισχυρίζεται πως έχει χάσει τους κωδικούς και κατά συνέπεια δεν υπάρχει λόγος να αποκρυφθεί. Ούτως ή άλλως δηλ. αυτός ο αρχικός λογαριασμός, αν και εφ' όσον είναι χαμένοι οι κωδικοί πρόσβασης, δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιηθεί στο μέλλον. Γιατί να θέλει κάποιος να παραμείνει κρυφός ; Δηλ. αν εγώ έχω έναν αρχικό λογαριασμό και χάσω ρε παιδί μου τους κωδικούς του και φτιάξω έναν δεύτερο και συνεχίζω να γράφω, ε, γιατί να θέλω να κρύβω τον πρώτο και μάλιστα να φτάσω σε σημείο να κοροϊδέψω και τους υπεύθυνους αν μου ζητήσουν να τους πως ποιος είναι ;

Τσίου τσίου, τσίου τσίου ... σπουργιταάκιι !!!

[ α! να σε πω και κάτι άλλο τζάνουμ : ο τρόπος που γράφεις σε δίνει ξερά μπρε χαϊβάν' ]

Edited by - zip on 16/03/2011 08:34:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ζουζου
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 12:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως αντιλαμβάνεσαι εσύ την Αλήθεια;

Ένας καθηγητής φιλοσοφίας μπαίνει στην αίθουσα. Αφού καλησπερίζει του φοιτητές του, τους ενημερώνει πως θα τους διηγηθεί μια ιστορία.

Καθηγητής: Ήταν μια φορά ένας νεαρός άνδρας και ένας μεσήλικας. Αποφάσισαν να ανέβουν μια απότομη πλαγιά ενός βουνού για να δουν τη θέα από την κορυφή. Και οι δυο τους ήθελαν να ανέβουν στην κορυφή. Μετά από αρκετή ώρα και ενώ ανέβαιναν, σταμάτησαν να ξεκουραστούν. Ο νεαρός άνδρας καθώς έβλεπε τον μεγαλύτερό του να σταματάει σε χαμηλότερο σημείο της πλαγιάς, σκέφτηκε πως δεν υπήρχε λόγος να ανέβει πιο ψηλά. Αρκέστηκε να δει την θέα από το σημείο όπου είχε φτάσει. Φώναξε στον μεγαλύτερο άνδρα: «Δε μπορείς να φανταστείς τι υπέροχη θέα βλέπει κανείς από αυτό το σημείο;».

Ο μεσήλικας τότε αποφάσισε να ανέβει σε ένα πιο ψηλό σημείο, για να αποδείξει στον νεαρό ότι είχε τις δυνάμεις να το κάνει, αλλά κυρίως για να δει κι αυτός τη θέα από πιο ψηλά.

Καθηγητής: Επομένως, ποιος πιστεύεται ότι έφτασε στη κορυφή του βουνού πρώτος;

Μαθητής πρώτος: Σίγουρα ο νεαρός, ο οποίος θα ήταν σε καλύτερη φυσική κατάσταση.

Μαθητής δεύτερος: Ίσως ο μεσήλικας, που είχε μεγαλύτερη επιμονή.

Καθηγητής: Δεν έχει σημασία παιδιά ποιος έφτασε πρώτος. Όπως δεν έχει σημασία αν δεν τα κατάφερε κανείς τους. Στην πραγματικότητα αυτό που έχει σημασία είναι η προσέγγιση της κορυφής που είναι η αλήθεια. Καθώς επίσης η θέληση να συνεχίζουμε να την αναζητούμε, όσο δύσκολος κι αν είναι αυτός ο δρόμος. Όσο κοντύτερα στην αλήθεια βρισκόμαστε, τόσο καλύτερα μπορούμε να αντιληφθούμε την ζωή μας και την θέση μας στην κοινωνία.

Οι μαθητές έμειναν άφωνοι! Ένας όμως ρώτησε: «Μα καλά πως είναι δυνατό να μας μιλάτε για αλήθεια και να μας παραπλανείτε δια μέσω μιας ψεύτικης ερώτησης; Εφόσον όπως υποστηρίζεται δεν είχε τελικά σημασία η ερώτηση;

Καθηγητής: Μα αυτό είναι το μυστικό της αναζήτησης. Αν το αληθινό είναι ο στόχος μας, το ψεύτικο θα αποτελέσει την αφορμή για αυτό το ταξίδι μας. Διότι δεν έχει αξία να γνωρίζεις μόνο το αληθινό, όπως δεν έχει αξία να γνωρίζεις μόνο το ψεύτικο. Σκοπός είναι να μπορείς να αντιληφθείς και τα δύο, ώστε αυτό να αποτελέσει την ώθηση προς τη σωστή πλευρά.

Σωστή η παρατήρηση που ειπώθηκε. Θα σας πω τι μου συνέβη πριν χρόνια. Μια μέρα, καθώς έψαχνα πληροφορίες στο διαδίκτυο, βρήκα έναν πρώην φοιτητή μου ο οποίος είχε αναρτήσει απόψεις μου από τις σημειώσεις του Πανεπιστημίου, παρουσιάζοντάς τες ως δικές του. Πολλοί χρήστες τον συγχάρηκαν για τις γνώσεις του και τις απόψεις του, οι οποίες όμως άνηκαν σε εμένα. Έτσι λοιπόν θα μπορούσα να του αφήσω κι εγώ ένα μήνυμα σχολιάζοντας πως δεν ήταν έντιμο αυτό που έκανε να χρησιμοποιήσει απόψεις άλλων και να τις παρουσιάζει ως δικές του. Δεν θα ήταν σωστή αυτή μου η στάση;

Μαθητής: Σίγουρα θα ήταν σωστό.

Καθηγητής: Όμως προτίμησα να τον συγχαρώ για το γεγονός αυτό. Ότι χρησιμοποίησε πληροφορίες από τις σημειώσεις μου ώστε να τις αναρτήσει στη προσωπική του σελίδα. Επομένως, εσύ που το θεώρησες σωστό, θεωρείς πως έπραξα λάθος;

Μαθητής: (σκεπτικός) Όχι.

Καθηγητής: Είδες λοιπόν, ακόμη και αν νομίζουμε ότι έχουμε προσεγγίσει την αλήθεια, δεν πρέπει ποτέ να είμαστε απολύτως σίγουροι. Διότι η αλήθεια είναι αποτέλεσμα της κριτικής σκέψης. Για αυτόν ακριβώς το λόγο το ερώτημα που έθεσα δεν ήταν άσκοπο αλλά ούτε και ψεύτικο. Δεν αφορούσε όμως το νόημα της ιστορίας.

Ο άνθρωπος κάνει κύκλους γύρω από την ζωή μέχρις ότου να επέλθει ο θάνατος.

Καλή σου μέρα...

http://www.krassanakis.gr/gelio.files/image014.gif

I never said that I may deceive all the people all the time.
It's enough for a human to do either one or the other.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ζουζου
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 14:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
α! ζουζου μου σε ερωτευτηκα!


Μη μου τι λες έτσι κοκκινίζω!!!

Θέλω να μου μιλάς πιο πρόστυχα.. με φτιάχνει!!!

Γενικά πάντως μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι.. χαχαχα...

http://www.krassanakis.gr/gelio.files/image014.gif

I never said that I may deceive all the people all the time.
It's enough for a human to do either one or the other.

Edited by - ζουζου on 16/03/2011 14:14:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ζουζου
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 14:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πως τόκανες κι σε σένα φαίνεται το σκυλάκι κι σεμένα όχι!!!
κλαψ,, κλαψ... κλάψ!!!!!
Δεν είναι δίκιο!!!

http://www.krassanakis.gr/gelio.files/image014.gif

I never said that I may deceive all the people all the time.
It's enough for a human to do either one or the other.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 18:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Spacegirl

Και δεν διαλέγω ρε ``ντέ βρέ ντέ`` έναν λογαριασμό από το τσουβάλι αν μου ζητηθεί κάτι τέτοιο και να τους πώ αυτός είναι διαγράψτε τον τι μου το λές δηλαδής?


zip
Γουστάρεις να το κάνω τάλαρα το παραπάνω ; Κοίτα ... Ξέρεις τι λέει παραπάνω η "δεν είμαι καμμία απο αυτές που νομίζεις"; Λέει πως ναι μεν είναι διπλός λογαριασμός, αλλά στην περίπτωση που αποκαλυφθεί πως είναι [ καλή ώρα δηλ ] και αν της ζητηθεί από τους υπεύθυνους να πει ποιος είναι ο αρχικός λογαριασμός της, θα διαλέξει έναν από το τσουβάλι, όπως λέει [ άραγε τι εννοεί το σπουργιτάκι ; ] και θα τους τον πασάρει. Δηλ. - και το λέει ξεκάθαρα - θα κοροϊδέψει την διαχείριση και τους υπεύθυνους του χώρου, θα τους παραπλανήσει και θα τους δώσει έναν μουσαντέν λογαριασμό ότι τάχαμ είναι αυτός ο αρχικός της. Αυτό λέει.

Βέβαια δεν μας εξηγεί γιατί να το κάνει αυτό, εφ' όσον για τον αρχικό λογαριασμό της ισχυρίζεται πως έχει χάσει τους κωδικούς και κατά συνέπεια δεν υπάρχει λόγος να αποκρυφθεί. Ούτως ή άλλως δηλ. αυτός ο αρχικός λογαριασμός, αν και εφ' όσον είναι χαμένοι οι κωδικοί πρόσβασης, δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιηθεί στο μέλλον. Γιατί να θέλει κάποιος να παραμείνει κρυφός ; Δηλ. αν εγώ έχω έναν αρχικό λογαριασμό και χάσω ρε παιδί μου τους κωδικούς του και φτιάξω έναν δεύτερο και συνεχίζω να γράφω, ε, γιατί να θέλω να κρύβω τον πρώτο και μάλιστα να φτάσω σε σημείο να κοροϊδέψω και τους υπεύθυνους αν μου ζητήσουν να τους πως ποιος είναι ;

Τσίου τσίου, τσίου τσίου ... σπουργιταάκιι !!!

[ α! να σε πω και κάτι άλλο τζάνουμ : ο τρόπος που γράφεις σε δίνει ξερά μπρε χαϊβάν' ]


Τι φτηνή,κακοήθης και παράλληλα ξεδιάντροπη πολιτική. Τι προσπαθείς να κάνεις τώρα? Υποδεικνύεις εσύ στους διαχειριστές τι πρέπει να κάνουν?
Ποιος είσαι εσύ που υποδεικνύεις στη διαχειριστική ομάδα τι πρέπει να κάνουν?
Να σου πώ εγώ ποιός είσαι zip. Eίσαι αυτός που αμφισβήτησε όχι μόνο τη διαχειριστική ομάδα του esoterica αλλά και τον ``συνολικά υπεύθυνο`` του esoterica.
Kαι περιμένεις λοιπόν, ο ``συνολικά υπεύθυνος`` του esoterica να ευαισθητοποιηθεί, ή να ευθυνοποιηθεί, ή να απειληθεί, δεν ξέρω τι περιμένεις αλλά νομίζω ότι πρώτον ο ``συνολικά υπεύθυνος`` θα πρέπει να έχει φυλάξει μια ειδική θέση στην καρδιά του για σένα, και δεύτερον ο ``συνολικά υπεύθυνος`` θα έπρεπε να σε έχει κηρύξει ως ανεπιθύμητο στις ομάδες συζήτησης του esoterica μιας και δημιουργείς συνεχώς προβλήματα στις ομάδες συζήτησης.
Συνεπώς ο τελευταίος που θα πρέπει να υποδεικνύει στους διαχεριστές τι πρέπει να κάνουν είσαι εσύ.
Το κειμενάκι σου πιο κάτω κατηγορηματικότατο και ειρωνικότατο προς τον ``συνολικά υπεύθυνο`` του esoterica...

quote:

libero
Συγχαρητήρια στον συνολικά υπεύθυνο του ESOTERICA, Μιχάλη Βίνο!

zip
Είναι ακόμη συνολικά υπεύθυνος του esoterica.gr ο Μιχάλης ; libero, έχεις χάσει πολλλαααααά επεισόδια αγόρι μου, πολλλααααά....
Ξέρεις τι δεν καταλαβαίνω ρε libero ; Ακριβώς αυτό που κάνεις τώρα. Λες :

libero
Συγχαρητήρια στον συνολικά υπεύθυνο του ESOTERICA, Μιχάλη Βίνο!

zip
Αναφέρεις ένα όνομα. Γιατί ρε φίλε ; Γιατί ρε φίλε δεν λες "Συγχαρητήρια στον administrator του ESOTERICA" ; Γιατί αναφέρεις όνομα ; Δηλ. τώρα εσύ θες να θυμώσει ας πούμε ο Μιχάλης Βίνος ; Δηλ. ειρωνεύεσαι εσύ τώρα τον Μιχάλη Βίνο ; Και ποιος είσαι εσύ ρε libero ; O libero ;
Δηλ. ο liberο ειρωνεύεται τον Μιχάλη Βίνο. Χέστηκε πατόκορφα ο Μιχάλης Βίνος που τον ειρωνεύεται ο libero. Το ίδιο βέβαια θα χεζόταν και ο κάθε επώνυμος που τον ειρωνεύεται ένας ανώνυμος.
Και γιατί αναφέρεις το όνομα ; Για να μάθουμε πως τον συνολικά υπεύθυνο του esoterica.gr τον λένε Μιχάλη Βίνο ; Και τι μας νοιάζει ρε μεγάλε ;
Έπειτα, εσένανε γιατί σ' αφήνουνε και γράφεις ; Δεν σε διαγράψανε ; Δηλ. εμ σ' αφήνουνε, εμ τους κατηγορείς. Ωραίος ρε φίλε ... Πάρε με στο γάμο σου να σου πω "και του χρόνου" ...
Edited by - zip on 16/12/2010 23:45:21


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=54&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=9906


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 19:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Spacegirl
quote:
Και δεν διαλέγω ρε ``ντέ βρέ ντέ`` έναν λογαριασμό από το τσουβάλι αν μου ζητηθεί κάτι τέτοιο και να τους πώ αυτός είναι διαγράψτε τον τι μου το λές δηλαδής?


Καταγγέλω και εγώ με τη σειρά μου την κακόβουλη προσπάθεια του μέλους zip, όπου διαστρεβλώνοντας τα λεγόμενα μου με κατηγόρησε οτι προσπαθώ να εξαπατήσω τη διαχειριστική ομάδα του εσωτέρικα.
Για να αποδείξω την ελαφρότητα που διέπει τον zip στην πρώτη προσπάθεια του να με θίξει, είπα οτι ``Και δεν διαλέγω ρε ``ντέ βρέ ντέ`` έναν λογαριασμό από το τσουβάλι αν μου ζητηθεί κάτι τέτοιο και να τους πώ αυτός είναι διαγράψτε τον τι μου το λές δηλαδής?` Είπα λοιπόν ``και δεν διαλέγω`` δεν είπα οτι θα διαλέξω όπως με κατηγορεί παρακάτω.
Είναι εμφανές οτι το μέλος zip εσκεμμένα έδρασε κατ`αυτόν τον τρόπο με άγνωστο σκοπό. Ζητώ να του επιβληθούν οι κατάλληλες κυρώσεις, όπως συνηθίζεται στις ομάδες συζήτησης.



Edited by - Spacegirl on 16/03/2011 19:17:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 19:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω, πω, τσούξιμο ...

quote:
Spacegirl

Τι φτηνή,κακοήθης και παράλληλα ξεδιάντροπη πολιτική. Τι προσπαθείς να κάνεις τώρα? Υποδεικνύεις εσύ στους διαχειριστές τι πρέπει να κάνουν? [ Όχι, καθόλου. Απλά αναλύω τις δικές σου κουβέντες ]
Ποιος είσαι εσύ που υποδεικνύεις στη διαχειριστική ομάδα τι πρέπει να κάνουν? [ Αυτός που είμαι ]

Να σου πώ εγώ ποιός είσαι zip. Eίσαι αυτός που αμφισβήτησε όχι μόνο τη διαχειριστική ομάδα του esoterica αλλά και τον ``συνολικά υπεύθυνο`` του esoterica.
Kαι περιμένεις λοιπόν, ο ``συνολικά υπεύθυνος`` του esoterica να ευαισθητοποιηθεί, ή να ευθυνοποιηθεί, ή να απειληθεί, δεν ξέρω τι περιμένεις αλλά νομίζω ότι πρώτον ο ``συνολικά υπεύθυνος`` θα πρέπει να έχει φυλάξει μια ειδική θέση στην καρδιά του για σένα, και δεύτερον ο ``συνολικά υπεύθυνος`` θα έπρεπε να σε έχει κηρύξει ως ανεπιθύμητο στις ομάδες συζήτησης του esoterica μιας και δημιουργείς συνεχώς προβλήματα στις ομάδες συζήτησης.


Δεν δημιουργώ καθόλου προβλήματα και αυτά που ξέρεις για να δημιουργείς εντυπώσεις, άσ' τα γιατί δεν σε παίρνει. Συμμετέχεις σε ένα θέμα που ασχολείται με διπλούς λογαριασμούς. Και ενώ παραδέχεσαι πως είσαι διπλός λογαριασμός, παραδίδεις και μαθήματα ηθικής ;;; Πας καλά ρε κοπελιά ;;; Ποιον προσπαθείς να κοροϊδέψεις ;;;

quote:
Spacegirl

Συνεπώς ο τελευταίος που θα πρέπει να υποδεικνύει στους διαχεριστές τι πρέπει να κάνουν είσαι εσύ.
Το κειμενάκι σου πιο κάτω κατηγορηματικότατο και ειρωνικότατο προς τον ``συνολικά υπεύθυνο`` του esoterica...


Λάθος my dear, λάθος. Αν ο "συνολικά υπεύθυνος" του esoterica.gr είχε θιγεί από το μήνυμά μου, να είσαι σίγουρη πως θα δρούσε ανάλογα. Τα παραπάνω που λες είναι αμιγώς προσωπικές σου απόψεις και το κειμενάκι μου, όπως λες, κάθε άλλο παρά ειρωνικό ήταν προς τον "συνολικά υπεύθυνο". Η δημοσίευση αυτή, υπενθύμιζε απλώς στον libero πως το να χρησιμοποιεί κάποιος ένα όνομα που τυγχάνει να το γνωρίζει αφ' ενός δεν τον δικαιώνει, αφ' ετέρου τον οδηγεί σε μονοπάτια "επικίνδυνα". Κι αυτήν την επικινδυνότητα της υπόθεσης για την ταυτοποίηση των μελών, την έχει σημειώσει και ο ίδιος ο Admin του esoterica.gr.

Σε αυτό το θέμα της ταυτότητας και της δημοσιοποίησης προσωπικών στοιχείων, έχεις παρασυρθεί και εσύ γλυκιά μου Περσεφόνη. Σου θυμίζω εκείνο το σπαρακτικό "Γιατί Παύλο μου να μου ζητήσεις συγνώμη? Εγραψες τόσα και τόσα μέσα εδώ, τώρα ο χώρος δεν είναι κατάλληλος?"

quote:
Spacegirl

Καταγγέλω και εγώ με τη σειρά μου την κακόβουλη προσπάθεια του μέλους zip, όπου διαστρεβλώνοντας τα λεγόμενα μου με κατηγόρησε οτι προσπαθώ να εξαπατήσω τη διαχειριστική ομάδα του εσωτέρικα.

[ Καθόλου κακόβουλη. Εγώ ερμήνευσα αυτά που εσύ έγραψες και απλώς ανέδειξα την αλήθεια και αυτό που πραγματικά κρύβει ο λόγος σου. ]

Για να αποδείξω την ελαφρότητα που διέπει τον zip στην πρώτη προσπάθεια του να με θίξει, είπα οτι ``Και δεν διαλέγω ρε ``ντέ βρέ ντέ`` έναν λογαριασμό από το τσουβάλι αν μου ζητηθεί κάτι τέτοιο και να τους πώ αυτός είναι διαγράψτε τον τι μου το λές δηλαδής?` Είπα λοιπόν ``και δεν διαλέγω`` δεν είπα οτι θα διαλέξω όπως με κατηγορεί παρακάτω.

[ Το ίδιο είναι, υποδηλώνει σκοπιμότητα και υστεροβουλία ]

Είναι εμφανές οτι το μέλος zip εσκεμμένα έδρασε κατ`αυτόν τον τρόπο με άγνωστο σκοπό. Ζητώ να του επιβληθούν οι κατάλληλες κυρώσεις, όπως συνηθίζεται στις ομάδες συζήτησης.


Εγώ τι να ζητήσω να σου επιβληθεί που δημοσιεύεις προσωπικά μου στοιχεία ; α ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ζουζου
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 20:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
(αν συμβει μπορω να βλεπω;)

Κι εγώ θέλωωωω!!!!!!!

http://www.krassanakis.gr/gelio.files/image014.gif

I never said that I may deceive all the people all the time.
It's enough for a human to do either one or the other.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 20:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ τι να ζητήσω να σου επιβληθεί που δημοσιεύεις προσωπικά μου στοιχεία ; α ;

Ποιός προσπαθεί τώρα να δημιουργήσει εντυπώσεις!
Ποιόν προσπαθείς να δουλέψεις βρε παλιοπαγαπόντη?
Ποιά προσωπικά σου στοιχεία να δημοσιεύσω όταν εσύ ο ίδιος τα έχεις δημοσιεύσει. Και να ήταν μόνο αυτά?


quote:

Γεια σου Αμαλία,
Εγώ με το πρώτο είμαι ok. Συμφωνώ, και σου λέω πως έχω κάθε καλή πρόθεση να συμμετέχω στο φόρουμ. Όμως, γιατί θα πρέπει να σε συναντήσω, δεν το καταλαβαίνω. Και άντε πες ότι σε συνάντησα, ΣΑΣ συνάντησα δηλ. τι θα βγει ? Και μ' αρέσει που λες "μία ή και περισσότερες συναντήσεις". Δηλ. αν δεν βγει τίποτε με την πρώτη, εγώ θα πρέπει να πηγαινοέρχομαι πέρα - δώθε στην Αθήνα. Αυτό λες. Ν' αφήσω την δουλειά μου, τις υποχρεώσεις μου, και "- Τι δουλειά κάνεις ; - Να, προσπαθώ να γράψω σ' ένα φόρουμ και πηγαινοέρχομαι στην Αθήνα". Ρε Αμαλία, δηλ... ως πότε θα σας συναντάω ; Και όλα αυτά για ένα φόρουμ, έτσι ; Όχι για τίποτε άλλο. Για ένα φόρουμ. Για να γράψω, κι εγώ κι ο Μάνος, κι η ΑΤΜΑ, σ' ένα φόρουμ! Τι να πω ... δεν ξέρω. Εμείς μένουμε στην Θεσσαλονίκη, αλλά αυτό δεν φαίνεται να σε απασχολεί εσένα. Πώς θα έρθουμε, που θα μείνουμε, ok, κανένα πρόβλημα για σένα.
Εγώ Αμαλία, να σε συναντήσω δεν γουστάρω. Το τηλ. μου είναι 6972490073, άμα θες να πούμε δυο κουβέντες, πάρε με απόκρυψη, no problem, να τα πούμε. Γιατί να κουβαλιώμαστε Αθήνα ; Και τα τηλ. των παιδιών τα έχεις, πάρε τηλ. - ή πάρε ρε παιδί μου από κάπου και πες να σε πάρουμε εμείς για να μην χρεώνεσαι κιόλας - και τα λέμε. Απλά, όμορφα και εύκολα.
Εγώ αυτά έχω να σου πω.
Έγινε, τα λέμε...
Παύλος Β. Βουλουτιάδης

Μέχρι και το νούμερο του κινητού σου έβγαλες στη φόρα. Oλα είναι γραμμένα και τίποτις δεν σβήνει. Δεν έχει παρά να πληκτρολογήσει κάποιος στην αναζήτηση ``έγινε τα λέμε`` και ούπς..
Μας δουλεύεις βρε ``ντε βρε ντε`` εσύ είσαι σαν το σκύλο που αφήνει κατουρά παντού για να αφήνει σημάδια. Ακου λέει του τα δημοσίευσα.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8680&ARCHIVE=
Στο παραπάνω link μπορεί να δεί κανείς τα λεγόμενα σου και σε περίπτωση που αρνηθείς οτι αυτά τα έγραψες εσύ, διάβασε εκτός απο το 1ο και το 2ο πόστ.
Ασε τα τάλαρα και τα μαγκίτικα καθώς και τα αν με παίρνει ή αν δεν με παίρνει..


Edited by - Spacegirl on 16/03/2011 22:05:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 21:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόλαβα και το είδα!
Γιατί το έσβησες?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 22:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Spacegirl, θα σου πω μονάχα το εξής : Εγώ δεν έχω δημοσιεύσει ποτέ προσωπικά μου στοιχεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 22:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια μπορει να με εξηγησει και εμενα εδω κανεις το τι γινεται ? πολυ υποχθονια πραματα συμβαινουν και δεν καταλαβαινω επι της ουσιας σε τι αποσκοπουν ολα αυτα.

Για να μπουμε ετσι λιγο και στα δρωμενα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 22:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Spacegirl, θα σου πω μονάχα το εξής : Εγώ δεν έχω δημοσιεύσει ποτέ προσωπικά μου στοιχεία.



ντάξει zip σε πιστεύω.
Μεγάλος άνθρωπος είσαι, σοβαρός είσαι, μορφωμένος είσαι γιατί να μην σε πιστέψω. Για να το λές, έτσι θα είναι. Τα φαινόμενα καμμιά φορά απατούν. Πιστεύω να γίνονομαι αντιληπτή


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2011, 23:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Spacegirl

ντάξει zip σε πιστεύω.
Μεγάλος άνθρωπος είσαι, σοβαρός είσαι, μορφωμένος είσαι γιατί να μην σε πιστέψω. Για να το λές, έτσι θα είναι. Τα φαινόμενα καμμιά φορά απατούν. Πιστεύω να γίνονομαι αντιληπτή


Πολύ καλά. Αφού λοιπόν με πιστεύεις, τότε θα πρέπει :

α) Να ζητήσεις δημόσια συγνώμη από τους αναγνώστες αλλά και από τους υπεύθυνους του φόρουμ για την προσπάθεια παραπλάνησής τους, βάζοντας μία εντελώς άσχετη δημοσίευση ισχυριζόμενη πως είναι δική μου.

β) Μιας και είσαι διπλός λογαριασμός, να πεις δημόσια ποιος είναι ο άλλος σου λογαριασμός.

Πιστεύω να έγινα και εγώ με την σειρά μου αντιληπτός

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy