ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Συμφωνα με τον ΕΛΛΗΝΑ Αθανατο ΜΕΝΤΗ-ΘΕΑ ΑΘΗΝΑ,τρια[3] ειναι τα σημαντικοτερα αγαθα του συμπαντος.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 19:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ Άμοθεν θα αποπειραθώ να συμμετάσχω στο θέμα σου.. Lets play
quote:
Σημερα ειμαστε σε θεση να κατανοησουμε την περιγραφη της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ βιο-νανοελικας [dna] και των κυριωτερων χαρακτηριστικων της όταν τα συναντησουμε στις διαστασεις ενός μεγαλιθικου μνημειου.

Δηλαδή;
quote:
Α] Η αορατη αθανατη ΕΛΛΗΝΙΚΗ βιο-νανοελικα,δημιουργος ολων των μορφων ζωης στο συμπαν.Το ανθρωπινο [DNA] αποτελει μια μορφη της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ βιο-νανοελικας.
Τι ορίζεις ως "ΕΛΛΗΝΙΚΗ" ;
quote:
Οι Ο.Π. είναι αορατοι ,μεσα τους επικρατει απολυτο σκοταδι και χαρακτηριζονται ως «ησυχα λιμανια» σε συγκριση με τις συνθηκες που επικρατουν στο αχανες διαστημα.
Read between the stars...
quote:
Η ΑΘΗΝΑ η ΜΕΝΤΗΣ η ΟΜΗΡΟΣ δηλωνει κατηγορηματικα πως δημιουργοι της βιο-νανοελικας είναι οι ΕΛΛΗΝΕΣ αθανατοι,κατοικοι του γαλαξια ΕΛΛΑΔΑ.
Ποιος είναι ο γαλαξίας Ελλάδα;
quote:
Ο ουρανιος ποταμος του αστρικου μας συστηματος βρισκεται καπου στην τροχια του πλανητη ΑΡΗ γυρω από τον ΗΛΙΟ.Η αστρικη πυλη,μοναδικη στο αστρικο μας συστημα,που συνδεει τον ουρανιο ποταμο με το αστρικο μας συστημα,βρισκεται στον ΑΡΗ.Αυτος είναι και ο λογος που οι γειτονες μας στην σπειρα του ΩΡΙΩΝΑ δειχνουν τεραστιο ενδιαφερον για τον πλανητη μας.
Κάνε γείτονες να δεις καλό
quote:
Απο της θεσεως μας η αστρικη πυλη μαζι με τον ουρανιο ποταμο μας «ανηκουν»
Μας ανήκει πώς ακριβώς; Όπως η σχέση εξ αποστάσεως που δεν έχεις ελπίδα να ξαναδείς ποτέ;

quote:
Το μεσο με το οποιο γινεται η επαφη μεταξυ των ενδογαλαξιακων πολιτισμων και αστρικων συστηματων.Τ’αστροπλοια.Ειναι αθανατα ,είναι εξ ολοκληρου κατασκευασμενα με την μεθοδο της νανοτεχνολογιας.Πολλοι κατοικοι του γαλαξια μας ζουν αιωνια μεσα σε ένα τετοιο αστροπλοιο.
Γιατί τόση κούραση..
quote:
Ο ΜΕΝΤΗΣ-ΑΘΗΝΑ,γνωριζοντας τις δυσκολιες κατασκευης ενός αστροπλοιου ικανου να ταξιδεψει στο γαλαξια,φροντισε να μας χαρισει δυο [2],για να σιγουρευτει πως δεν θ’αποτυχουμε.Το πρωτο βρισκεται,όπως γνωριζετε ηδη,κατω από το μεγαλιθικο μνημειο με το ονομα [ο θησαυρος του Ατρεα] στην ιερη-λιτη περιοχη των αρχαιων ΜΥΚΗΝΩΝ.Το δευτερο βρισκεται τοποθετημενο σε κρυψωνα στον πλανητη ΑΡΗ. 
Να μας χαρίσει να τα κάνουμε τι όμως;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 19:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyl Mr Hyde

σου εχω πει πως ειμαι απελπιστικα αργος,οχι σαν τον γαλαξια,οποτε την απαντηση σου θα την εχεις αυριο.

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 20:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Άμοθεν, θυμάμαι ότι είχαμε κάποιες διαφωνίες όμως δεν νομίζω ότι είχαμε παρεξηγηθεί μεταξύ μας (το ελπίζω τουλάχιστον). Το θέμα πάντως είναι να διακρίνεις την ουσιαστική κριτική από την κακοπροαίρετη ειρωνία. Το ότι κάποιος μπορεί να σου κάνει κριτική δεν σημαίνει ότι είναι και εχθρός σου ή ότι θέλει να μειώσει τις απόψεις σου...Προσωπικά με ενδιαφέρουν οι θεωρίες σου, θα προτιμούσα όμως να ήταν καλύτερα τεκμηριωμένες από τα ίδια τα κείμενα, πιο ορθολογικές, και να μην θυμίζουν τόσο πολύ αναξιόπιστους συγγραφείς όπως οι Καλογεράκης, Κεραμμυδάς και Φουράκης. Δεν λέω ότι επηρεάστηκες από εκείνους, ούτε υποτιμάω την διαίσθηση και τις έρευνές σου, απλά το περιεχόμενο των απόψεών σου μου θυμίζει περισσότερο ευσεβή πόθο περί παντογνωσίας, παντοκρατορίας και εξωγήινης θεϊκότητας των αρχαίων Ελλήνων παρά μία σε βάθος ερμηνεία και αποκωδικοποίηση των Ομηρικών Επών. Γι'αυτό και θεωρώ σημαντικό να θυμηθούμε το πώς ερμήνευσαν οι ίδιοι οι αρχαίοι τις Ομηρικές αλληγορίες. Καλοπροαίρετα στο λέω αυτό για να μην παρεξηγηθούμε.

Vitras, μάλλον σε εμένα αναφερόταν ο scartados. Φαίνεται να με θεωρεί "αμαθή παπαρολόγο" επειδή ισχυρίζομαι ότι υπήρξαν παρεμβάσεις στον αρχικό πυρήνα των Ομηρικών Επών (οι οποίες όμως δεν αλλοίωσαν ούτε τα κεντρικά νοήματα, ούτε την αλληγορική διδασκαλία)...απόψεις είναι αυτές, το θέμα είναι τι στοιχεία και επιχειρήματα φέρει ο καθένας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 01:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dr Jekyll Mr Hyde

[δηλαδη;].- δηλαδη ο "θησαυρος του Ατρεα" μας ενημερωνει για τις διαστασεις της βιο-νανοελικας,οτι ο ελικας ειναι διπλος,αμφιδρομος και πως εχει 3+3 =6 δις γραμματα.

[τι οριζεις ως ελληνικη;] Την κατασκευασαν οι κατοικοι του γαλαξια ελλαδα.Μαλλον αυτος που εμεις ονομαζουμαι ανδρομεδα.

[read between the stars].-δεν φταιω εγω που ειναι αορατοι ας βρουν τροπο να τους ανιχνευσουν.Εγω απλως παρεχω αλλη μια πρακτικη γνωση.Μηδενιζουν τις αποστασεις στο γαλαξια.

Μας ανηκει λογω θεσης στο αστρικο μας συστημα.

[γιατι τοση κουραση;] ετσι τα βρηκαν και αυτοι.

[τι να τα κανουμε;].-ας βρεθει το δικο μας και θα δεις πως θαλλαξει η ζωη σου.Θα μηδενιστει ξαφνικα το χρεος μας,λιγο τοχεις.Ακομα μια
πρακτικη γνωση.

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 01:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kost

την επομενη φορα που θα με ταυτοποιησεις με τους αναξιοπιστους φιλους σου ,θα χασω την υπομονη μου μαζι σου.

οι αρχαιοι οπως και οι συγχρονοι ερευνητες δεν μπορεσαν να ερμηνεψουν τις Ομηρικες αλληγοριες απο ελλειψη γνωσεων οι πρωτοι και ανοικτου μυαλου οι δευτεροι.

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 10:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γιαννης ψευτης

ας μην αδικησουμε ο ενας τον αλλο ετσι αδοξα.

προτινω να ξαναρχισουμε την γνωριμια μας.

σε καλοσοριζω λοιπον στομ θεμα μου και περιμενω τις ερωτησεις σου και την κριτικη σου και γιατι οχι και την βοηθεια σου μιας και βλεπω πως εισαι ενημερωμενος σε πολλα συναφη θεματα.

τα λεμε



Φίλε μου επαναλαμβάνω, τα Ομηρικά έπη τα γνωρίζω (και από το αρχαίο κείμενο)
Δεν διαπίστωσα τίποτε περισσότερο από ένα υπέροχο επικό, λυρικό, ποιητικό έργο.

Αυτά τα παράξενα, τα μυστικιστικά, τα διαπλεκόμενα με εξωαστρικούς πολιτισμούς και δια γαλαξιακές φαντασιώσεις, πρώτη φορά τα ακούω.

Μπορείς να μου υποδείξεις αναλυτικά – όχι παραθέτοντας τα δικά σου συμπεράσματα – που αναφέρονται αυτά που εσύ ισχυρίζεσαι, ώστε να βγάλω εγώ τα δικά μου συμπεράσματα?

Δεν αποκλείεται, παρασυρόμενος από την μαγεία των κειμένων, να μην πρόσεξα τον μυστικό κώδικα, που υποβόσκει τροφή για τους μυημένους.

Δεν αποκλείεται να συνεχίσουμε να τα λέμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 11:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαννης ψευτης

απιθανα!!!

περασε και εσυ στη σειρα,την ΤΡΙΤΗ λεω ν'αρχισω την αποκωδικοποιηση της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ στο φορουμ.

που ξερεις μπορει τα συμπερασματα μου να γινουν και δικα σας συμπερασματα.

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 11:27:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με χαρά και με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον φίλε μου περιμένω την λέξη προς λέξη αποκρυπτογράφηση σου.
Και το κείμενο, πάνω στο οποίο στηρίζεις και την ερμηνεία σου.

Μου έχεις κεντρίσει πολύ την το ενδιαφέρον, γιατί αυτά που αναφέρεις ακούγονται .... πολύ μα πολύ εξωπραγματικά, και αστεία.

Θέλω να μπορέσουμε να συνεχίσουμε να τα λέμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 11:36:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαννης ΨΕΥΤΗΣ

αντε γεια, "αγορινα"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 12:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άμοθεν, θυμάμαι ότι είχαμε κάποιες διαφωνίες όμως δεν νομίζω ότι είχαμε παρεξηγηθεί μεταξύ μας (το ελπίζω τουλάχιστον). Το θέμα πάντως είναι να διακρίνεις την ουσιαστική κριτική από την κακοπροαίρετη ειρωνία. Το ότι κάποιος μπορεί να σου κάνει κριτική δεν σημαίνει ότι είναι και εχθρός σου ή ότι θέλει να μειώσει τις απόψεις σου...Προσωπικά με ενδιαφέρουν οι θεωρίες σου, θα προτιμούσα όμως να ήταν καλύτερα τεκμηριωμένες από τα ίδια τα κείμενα, πιο ορθολογικές, και να μην θυμίζουν τόσο πολύ αναξιόπιστους συγγραφείς όπως οι Καλογεράκης, Κεραμμυδάς και Φουράκης. Δεν λέω ότι επηρεάστηκες από εκείνους, ούτε υποτιμάω την διαίσθηση και τις έρευνές σου, απλά το περιεχόμενο των απόψεών σου μου θυμίζει περισσότερο ευσεβή πόθο περί παντογνωσίας, παντοκρατορίας και εξωγήινης θεϊκότητας των αρχαίων Ελλήνων παρά μία σε βάθος ερμηνεία και αποκωδικοποίηση των Ομηρικών Επών. Γι'αυτό και θεωρώ σημαντικό να θυμηθούμε το πώς ερμήνευσαν οι ίδιοι οι αρχαίοι τις Ομηρικές αλληγορίες. Καλοπροαίρετα στο λέω αυτό για να μην παρεξηγηθούμε.

Vitras, μάλλον σε εμένα αναφερόταν ο scartados. Φαίνεται να με θεωρεί "αμαθή παπαρολόγο" επειδή ισχυρίζομαι ότι υπήρξαν παρεμβάσεις στον αρχικό πυρήνα των Ομηρικών Επών (οι οποίες όμως δεν αλλοίωσαν ούτε τα κεντρικά νοήματα, ούτε την αλληγορική διδασκαλία)...απόψεις είναι αυτές, το θέμα είναι τι στοιχεία και επιχειρήματα φέρει ο καθένας.


Φιλε κοστ,ουτε κατα διανοια δεν αναφερομαι σε εσενα.Εγω δεν τα εχω με εσας,αλλα με αυτους που αντιγραφεται,αρχαιους και νεους,που χωρις κανενα στοιχειο,μιλανε για παρεμβασεις και αναχρονισμους στα επη.

Τα επιχειρηματα μου στα ειπα.

1ον ,τα ομηρικα χωρια που βρισκουμε σε αλλους αρχαιους συγραφεις αλλα και μεταγενεστερους λεξικογραφους,που ειναι ομμοια με αυτα που διαβαζουμε εμεις σημερα.Εκτος αν καποιοι διορθωσαν και αυτα με βαση τα μεταλαγμενα επη,κατι που σαν θεωρια ειναι πιο εξωπραγματικη απο αυτη που λεει ο αμοθεν.


2ον,η ομηρικη γλωσσα,η οποια δεν μιλιοταν την εποχη που δηθεν εγιναν οι αλλαγες.Θα εκαναν μπαμ αυτες οι αλλαγες,κατι που δεν υπαρχει πουθενα,το κωλο σας κατω να βαρατε...

Φυσικα και πολλα αλλα.Εγω ειμαι παντα υπερ των επιχειρηματων αρκει αυτα να υπαρχουν και απο τις 2 πλευρες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 12:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

περασε και εσυ στη σειρα,την ΤΡΙΤΗ λεω ν'αρχισω την αποκωδικοποιηση της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ στο φορουμ.

Αντε τοτε να περασουν οι μερες... Ειμαι πολυ περιεργος για τη διαδικασια της αποκρυπτογραφησης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 17:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kost

την επομενη φορα που θα με ταυτοποιησεις με τους αναξιοπιστους φιλους σου ,θα χασω την υπομονη μου μαζι σου.

οι αρχαιοι οπως και οι συγχρονοι ερευνητες δεν μπορεσαν να ερμηνεψουν τις Ομηρικες αλληγοριες απο ελλειψη γνωσεων οι πρωτοι και ανοικτου μυαλου οι δευτεροι.

τα λεμε


Άστο φίλε μου, δεν ξέρεις να ακούς...και από την στιγμή που δεν ακούς δεν έχει νόημα να ανταλλάζουμε γνώμες...εάν σε ικανοποιεί να πιστεύεις ότι σε διάστημα 2.500 ετών μόνο εσύ έχεις καταλάβει τα νοήματα του Ομήρου τότε πίστευέ το!

τα λέμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2011, 19:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kost

Α]Αν προσπαθεις να μου πεις ευγενικα πως «καβαλησα το καλαμι», ευχαριστω .Ενας ταπεινος ερευνητης ,θεωρω,πως ειμαι.Ετυχε να κανω μια υποθεση εργασιας και μου βγηκε,αυτό είναι ολο .Θα μπορουσε να συμβει στον καθεναν από εμας.

Β] Μαλλον δεν ακουσα σωστα,θα φροντισω να μην συμβει ξανα.Διαπιστωνω όμως πως και εσυ δεν «ακους» το επιχειρημα μου.Επαναλαμβανω λοιπον .

Γνωριζε καποιος από τους μελετητες του ΟΜΗΡΟΥ,από την αρχαιοτητα εως και τον 19ο αιωνα την υπαρξη του [dna] ;;; η απαντηση είναι ΟΧΙ.

Μπορουσε καποιος από ολους τους μορφωμενους και εξυπνους κατά τα αλλα ανθρωπους να καταλαβει ,στην εποχη που εζησε ο καθενας τους, πως οι [12110] στιχοι της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ αναφερονται αλληγορικα-μεταφορικα στον ανθρωπινο Γενετικο Κωδικα και τους δημιουργους του;;; η απαντηση είναι παλι ΟΧΙ.

Ας ερθουμε σε σενα που εισαι συγχρονος ερευνητης,μην το παιρνεις προσωπικα,μπορεις εσυ σημερα με τις γνωσεις που εχεις και με αυτές που θα μπορουσες ν’αποκτησεις με το πατημα ενός κουμπιου,να κατανοησεις πως η λεξη ΜΟΥΣΑ=711[9]=Μ’[η] ΟΥΣΑ είναι αναφορα του ΟΜΗΡΟΥ στον αορατο Γενετικο μας Κωδικα;;; Μαλλον η απαντηση είναι ΟΧΙ.Γιατι δεν μπορεις να το δεχτεις ;;; μαλλον γιατι εχεις καποιες προκαταληψεις στο μυαλο σου που δεν σε αφηνουν να δεις αλλα χρωματα παρα μονο ‘κοκκινο’.

Το επιχειρημα μου είναι ισχυρο και περιμενω σχολιασμο σου με επιχειρηματα η αποδοχη του.

Τα λεμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2011, 19:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kost

Σχετικα με τον ΠΟΡΦΥΡΙΟ, τον στιχο [ν115] και την αναφορα σου πως,

[ το μεν σπηλαιο ως τον υλικο κοσμο –σπηλαιο συνηθιζαν να αποκαλουν τον κοσμο οι Πυθαγοριοι και ο Πλατωνας- τις δε πυλες του σπηλαιου ως τις ουρανιες «πυλες» του Καρκινου και του Αιγοκερω.]

Εχεις καποια ερμηνεια τι σημαινουν αυτά που καταθετεις;;;


Ο [ν115] δεν αποκωδικοποιειται μονος του,είναι στιχος μιας μεγαλης παραγραφου και πολύ σημαντικης , που αρχιζει από το [ν 93 ] και τελειωνει στο στιχο [ν 124 ].


Φυσικα όπως μπορει να δει ο καθενας περιγραφει το ταξιδι του ΟΔΥΣΣΕΑ από το νησι [πλανητης εδώ] των Φαιακων στην ΙΘΑΚΗ.Η [ποντοπορος νηυς] είναι διαστημοπλοιο,δεν χρειαζεται αποκωδικοποιηση εδώ και τα μικρα παιδια το ξερουν.


Το στοιχειο όμως που επιβεβαιωνει όλα αυτά είναι η αναφορα στο αστρο του κυνα ,τον ΣΕΙΡΙΟ – [στιχος [ν93].Το φωτεινοτερο αστερι στον οριζοντα.[ ευτ’ αστηρ υπερεσχε φααντατος]. Το διαστημοπλοιο κατευθυνεται προς την αστροπυλη του ΣΕΙΡΙΟΥ για να «κατεβει» στον ΑΡΗ και από εκει να ερθει στην Ιθακη [ΓΗ],ακολουθωντας τον ουρανιο ποταμο.

Αυτά βλεποντας μονο την αναφορα στο ΣΕΙΡΙΟ.Δεν εχω χρονο να αποκωδικοποιω [32] στιχους,εκτος προγραμματος.

Ο ΠΟΡΦΥΡΙΟΣ μαλλον εκτος θεματος ηταν.

Τα λεμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1328125
Maintained by Digital Alchemy