ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ασκησεις αποκωδικοποιησις της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ για αρχαριους.Η αρχη είναι το ημισυ του παντος.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2011, 18:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για οσους δεν εχουν ενημερωθει για την συνολικη θεωρια,μπορουν να επισκεφτουν στο [Μυθος –θρησκεια] τον Ιανουαριο και φεβρουαριο το 2011, τα θεματα με το ενδεικτικο ονομα [αμοθεν] για να ενημερωθουν και να μην ρωτουν ότι ναναι.

Αν παλι αυτό τους είναι κουραστικο μπορουν ,εδώ, να περιμενουν εως οτου φτασουμε να καλυψουμε τα «κενα» που εχουν.
Τα λεμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2011, 18:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Γιαννης πηγες,Γιαννης ηρθες»


Μεινε μαζι μου,σε λιγο Ο ΜΕΝΤΗΣ_ΑΘΗΝΑ θα σου εξηγησει «ποιος» δινει την εντολη όταν απλωνεις το χερι σου να πιασεις το κωλαρακι της γκομενιτσας διπλα σου.


Τα λεμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2011, 18:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kost

Παρατηρω πως συνεχιζεις να με ταυτιζεις με τους αγαπημενους σου συγγραφεις.

Μακαρι να ημουν σαν αυτους ,όμως διαφερω ,παλι λαθος εκανες.

Αληθεια ποτε θα απαντησεις στο επιχειρημα μου στο άλλο θεμα;;;

Τα λεμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2011, 18:43:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας προσπαθησουμε τωρα να καταγραψουμε τα συμπερασματα του λεξαριθμου 558[9] όπως αυτά καταγραφονται στις πρωτες δυο ραψωδιες της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ.

[ΜΗ ΤΙΣ] είναι ο αορατος Γενετικος μας Κωδικας.

Αυτό θα αποδειχτει αφου τελειωσουμε με όλα τα απλα αμεσα αναγνωρισιμα και από τον τελευταιο ερευνητη, χαρακτηριστικα του.

Ο Γενετικος Κωδικας του ανθρωπου αναφερεται,με τον ένα η τον άλλο τροπο και στους [12110] στιχους της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ.Λιγο υπερβολικο για να είναι «τυχαιο».Τι λενε τα PHD???

Ερμηνεια του λεξαριθμου 558[9]

Ο Γενετικος μας Κωδικας περιεχει ολη την γνωση και σοφια του κοσμου.Ειναι αθανατος,λαμπει μεσα στα εγκεφαλικα κυτταρα.Αυτος είναι που φανερωνει την «αμοιβη» σου.

Η λεξη [ΟΥ ΤΙΣ =980= ΙΣΤΟΥ = ΣΙΤΟΥ] ερμηνευεται με το ιδιο σκεπτικο.
Οπου [σιτου = τροφη = ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ η πληροφορια.
Όπως εχω εξηγησει και αλλου στην ΟΔΥΣΣΕΙΑ οπου αναφερεται [τροφη ] μεταφορικα ερμηνευεται ως [πληροφορια]
Αρα η ερμηνεια του λεξαριθμου 980 είναι.
Ο Γενετικος Κωδικας του ανθρωπου είναι αορατος,μοιαζει με ιστο και δινει πληροφοριες.

Η λεξη Μουσα =711[9]= Μ’[η] ουσα.

Μας ενημερωνει πως αυτή που μας {τραγουδα είναι αορατη}

Αλλα απλα αναγνωρισιμα χαρακτηριστικα του αορατου Γενετικου μας Κωδικα είναι.

1].-είναι «μεγας=249[6] –δηλαδη τεραστιος –ενωνει τον ουρανο με την ΓΗ στην κυριολεξια.

2].-είναι διπλος και κάθε ελικα του περιλαμβανει [3] δις γραμματα [3+3].Επισης κάθε γραμμα του απεχει από το άλλο [3,3] Angstroms.Το Angstrom είναι μοναδα μετρησης νανοαποστασεων.Μπορειτε να το βρειτε στη Wikipedia.

3].- Τα γραμματα με τα οποια είναι γραμμενος ο Γενετικος μας Κωδικας είναι [4].Ολες οι λεξεις του Γενετικου μας Κωδικα περιεχουν [3] από τα [4] αυτά γραμματα.

4].- Ο Γενετικος μας Κωδικας κουβαλα στους «ωμους» του ολοκληρο τον πλανητη .[ΑΤΛΑΝΤΑΣ]

5].- Επικοινωνει τηλεπαθητικα [επεα πτεροεντα] με τον αριστερο, αναλυτικο, αργο, καθημερινο, εγκεφαλο του ανθρωπου.

Την επομενη φορα λοιπον θα μιλησουμε για λεξαριθμους που αναδεικνυουν τα [5] αυτά ξεχωριστα γνωρισματα του Γενετικου μας Κωδικα.

Τα λεμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 14:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

«Γιαννης πηγες,Γιαννης ηρθες»


Μεινε μαζι μου,σε λιγο Ο ΜΕΝΤΗΣ_ΑΘΗΝΑ θα σου εξηγησει «ποιος» δινει την εντολη όταν απλωνεις το χερι σου να πιασεις το κωλαρακι της γκομενιτσας διπλα σου.


Τα λεμε.




Εκτός από παραμυθάς γίνεσαι και φαιδρός.

Έχεις μόνιμα επιθετική θέση σε όσους απορούν με τα τρελά που κατεβάζει η κούτρα σου, ή ο επονομαζόμενος από σένα τον ίδιο – ΜΕΝΤΗΣ_ΑΘΗΝΑ - , και δεν απαντάς σε ερωτήσεις, αλλά αναμένεις μόνο οπαδούς και χειροκροτητές να επιβεβαιώσουν τις ασυναρτησίες σου.

Θα πρέπει να ρωτάται τι να ρωτάμε?
Αυτή είναι η αντίληψη του “ΜΕΝΤΗ” για τον σωστό διάλογο?

Φίλε μου εδώ γίνεται δημόσιος διάλογος, και αν θες να κουβεντιάσεις, θα πρέπει να μάθεις να δέχεσαι τον αντίλογο, και να απαντάς με σοβαρά επιχειρήματα και αντεπιχειρήματα και όχι με ύβρεις.
ΔΕΝ θα μένει οποιαδήποτε επιχείρημα και συμπέρασμα σου στο απυρόβλητο.

Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 17:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΩΡΙΩΝΑΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
213 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 23:23:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε φίλε, όπως έγραψε και ο Zip τα πιστεύεις όλα αυτά που γράφεις;

"Οσο μαθαίνω τους θεούς πιστεύω στους ανθρώπους"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 00:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Την επομενη φορα λοιπον θα μιλησουμε για λεξαριθμους που αναδεικνυουν τα [5] αυτά ξεχωριστα γνωρισματα του Γενετικου μας Κωδικα.
Ενδιαφέρον, για να δούμε πώς αποδεικνύονται αυτά...

Κοίτα Άμοθεν ως εδώ έφτασε η χάρη σου:
http://www.esoterica.gr/forums/forum.asp?FORUM_ID=4
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 10:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το λαθος ολων οσων διαφωνουν και το δειχνουν με την κακοηθεια τους,είναι πως πιστευουν πως εχουν να κανουν με τον «αμοθεν».

Εγω «παλληκαρια» ειμαι ένα τιποτα ,ο κανενας στην κυριολεξια,απλα «μεταφραζω».

Αντιπαλος σας είναι η ανωτατη διανοια του συμπαντος,αυτος εγραψε την ΟΔΥΣΣΕΙΑ.

Αν πιστευετε πως μπορειτε να κερδισετε αυτή την πνευματικη μαχη μαζι του,εστω και με κακοηθεια,ειστε βαθεια νυχτωμένοι.

Εδώ δεν υπαρχουν -link – από την αγαπημενη σας πηγη γνωσης, για βοηθεια.

Εδώ πρεπει να μαθετε Αρχαια Ελληνικα,να «χυσετε» τα ματακια σας για [3-5] χρονια μελετωντας ΟΜΗΡΟ και ισως μπορεσετε να αρθρωσετε το πρωτο [α] της κριτικης σας.

Τα λεμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 12:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το λαθος ολων οσων διαφωνουν και το δειχνουν με την κακοηθεια τους,είναι πως πιστευουν πως εχουν να κανουν με τον «αμοθεν».

Εγω «παλληκαρια» ειμαι ένα τιποτα ,ο κανενας στην κυριολεξια,απλα «μεταφραζω».

Αντιπαλος σας είναι η ανωτατη διανοια του συμπαντος,αυτος εγραψε την ΟΔΥΣΣΕΙΑ.

Αν πιστευετε πως μπορειτε να κερδισετε αυτή την πνευματικη μαχη μαζι του,εστω και με κακοηθεια,ειστε βαθεια νυχτωμένοι.

Εδώ δεν υπαρχουν -link – από την αγαπημενη σας πηγη γνωσης, για βοηθεια.

Εδώ πρεπει να μαθετε Αρχαια Ελληνικα,να «χυσετε» τα ματακια σας για [3-5] χρονια μελετωντας ΟΜΗΡΟ και ισως μπορεσετε να αρθρωσετε το πρωτο [α] της κριτικης σας.

Τα λεμε




Φίλε έμπλεξες με τον Όμηρο και ξέχασες το “γνώθι σαυτόν” που είναι η πεμπτουσία όλης της Ελληνικής φιλοσοφίας.
Κατηγορείς άκριτα για κακοήθεια όσους αδυνατούν να συμφωνήσουν μαζί σου, μην διακρίνοντας την δική σου αχαλίνωτη κακοήθεια γιατί σε τυφλώνει μια ασύμμετρη έπαρση.
Θαρρείς πως ΜΟΝΟ με 3 έστω 5 χρονάκια μελέτης του Ομήρου έγινες “Ο” μοναδικός γνώστης των έργων του.
Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν αφιερώσει όλη τους την ζωή στην μελέτη του Ομήρου χωρίς να διακατέχονται από την δική σου έπαρση.

Δες φίλε μου βαθιά μέσα στον εαυτό σου πρώτα, και μετά μαθε να μελετάς τον Όμηρο σωστά.
Έχει πολλά “φανερά μυστικά” και “διδάγματα” για να μάθεις να σκέφτεσαι και να πορεύεσαι σωστά.

Σχετικά τώρα για την σπουδαιότητα των “λεξάριθμων” που αναφέρεις.
Θα σου πω την γνώμη μου, και αν θες σκέψου την για μια στιγμή, μια και πολλά λέγονται για αυτό το παραμύθι από “ειδικούς”

Οι αριθμοί είναι ένα ανθρώπινο επινόημα, και εργαλείο των μαθηματικών, - πολύ σοφό – που βοηθά να περιγράψουμε με μαθηματικό τρόπο λογικές σκέψεις.
Ουσιαστικά τα πάντα μπορούν να περιγραφούν μαθηματικά, με την χρήση αριθμών και μαθηματικών συμβόλων.

Οι αριθμοί – μόνο - σαν νούμερα/σύμβολα, δεν περιγράφουν ΤΙΠΟΤΑ, και δεν περικλείουν ΚΑΝΕΝΑ νόημα.

Όσο για τις “λέξεις”(το άλλο συνθετικό) , δηλαδή για την “ομιλία”, το “λόγο”, είναι προϊόν της εξελικτικής διαδικασίας του ανθρώπου, και έγινε σταδιακά και παράλληλα με την εξέλιξη της χωρητικότητας του εγκεφάλου του.
Η ομιλία δηλαδή ΔΕΝ “δόθηκε” στον άνθρωπο, αλλά αναπτύχθηκε σταδιακά, και βοήθησε πολύ στην επικοινωνία και οργάνωση της ομάδας/αγέλης/κοινότητας των ανθρώπων.

Η ποικιλία και το πλήθος των λέξεων διαμορφωνόταν δηλαδή τοπικά, και όσο η επικοινωνία των ομάδων και των μελών της αγέλης μεγάλωνε, μεγάλωνε και το πλήθος των λέξεων, και για την διευκόλυνση της επικοινωνίας και κατανόησης, αποκτά μια μεγαλύτερη ομοιογένεια.

Μετά από πολλά πολλά χρόνια, ομιλίας και χρήση της γλώσσας, ο άνθρωπος επινόησε και την γραφική αποτύπωση της ομιλίας – την γραφή - τον γραπτό λόγο.
Ο χρόνος για την ανακάλυψη του γραπτού λόγου είναι τεράστιος.
Οι Ινδιάνοι – παράδειγμα – της Αμερικής ΔΕΝ είχαν επινοήσει την γραφή όταν του βρήκαν οι πρώτοι Ευρωπαίοι.

Το Ελληνικό αλφάβητο, σαν μέσο απεικόνισης του προφορικού λόγου, είναι Ελληνικό επινόημα.
Τα γράμματα και οι φθόγγοι, αυτοί καθ εαυτοί, δεν περικλείουν κανένα νόημα.
Η αντιστοίχηση τους – ένα προς ένα – με τα Αραβικά σύμβολα των αριθμών, και με οποιοιδήποτε δεκαδικό τρόπο αρίθμησης, και συμβολισμού της αρίθμησης, είναι τυχαία και συμβατική.

Κάθε μία ανθρώπινη λέξη και φθόγγος – σε οποιαδήποτε γλώσσα των ανθρώπων – προηγήθηκε κατά πολύ της χρήσης των αριθμών και της γραφής.
Τι κρυφά νοήματα λοιπόν να περικλείουν οι λέξεις μετά την αντιστοίχηση τους με νούμερα , και αθροίσματα?

Αν θέλεις να χάνεις τον καιρό σου προσπαθώντας να ανακαλύψεις τάχατες κρυφά νοήματα και να παραμυθιάζεσαι, δικό σου το πρόβλημα.

Όπως λες όμως εσύ τα παραμύθια σου, έχω και εγώ το δικαίωμα να λέω τα δικά μου και σε καλώ να σπαταλήσεις το ¼ του χρόνου που εγώ αφιέρωσα , εξετάζοντας την ορθότητα των συλλογισμων σου.
Μπορεί ίσως να καταλάβεις το “κρυφό” νόημα, που φανερά περιγράφουν.

Καλό είναι να τα λέμε....
Γιατί έτσι σου δίνεται η ευκαιρία να ακούσεις και μια άλλη άποψη διαφορετική από την δική σου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 17:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Quote

===================================================================
Γιαννης Ψευτης

Φιλε εμπλεξες με τον ΟΜΗΡΟ και ξεχασες το «γνωθι σ’αυτόν» που είναι η ΠΕΜΠΤΟΥΣΙΑ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ.

Τα κεφαλαια δικα μου.
===================================================================

Ε π ι τ ε λ ο υ ς !!!!!!!!!!!

Γιαννης Ψευτης το καταλαβες,

Γι’αυτόν τον ΕΑΥΤΟ μιλουν οι [12110] στιχοι της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ.

Ε υ χ α ρ ι σ τ ω !!!!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 19:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τι κάνεις “αμοθεν” ?

“ Κουκιά σπέρνω”.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 19:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε αμοθεν για ποιο λόγο λες ότι ο συγγραφέας των Ομηρικών έργων ήθελε να μας μεταδώσει τις πληροφορίες που λες. Ποια η χρησιμότητα δηλαδή αυτών των "γνώσεων" για την ανθρωπότητα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
akishellas
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 10:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους akishellas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος akishellas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οποτε μπορω παρακολουθω θεματα αλλα μου τη σπαει απιστευτα οταν καποιοι θελωντας κ μη ενω εχουν πει την γνωμη τους να συνεχιζουν να σνομπαρουν τους αλλους .
Την γνωμη σας την λετε , τι το συνεχιζετε μετα ? Ολοι λεμε κανουμε τους ξυπνιους ,τα ξερουμε ολα ,εχουμε γνωμη για ολα κ στην προσωπικη μας ζωη τα εχουμε κανει σκατα κ ξεσπαμε εδω (χωρις να στεκουν κιολας αυτα που λεμε), οποτε αυτο μας κανει καλυτερους ? Εδω τα παντα ειναι απροσωπα ,λες την γνωμη σου οκ , δεν συμφωνεις? κ παλι οκ? συμφωνουν οι περισσοτεροι? οκ . Αστον ρε ανθρωπε ομως τον αλλον να αναλυσει να πει το δικο του αν ειναι λαθος θα φανει ...
Αφηστε να το αναλυσει κ να πει αυτα που πιστευει στην τελικη το σκεπτικο του οπως θελει να το κανει ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ , αν εχετε να προσθεσετε κατι εκτος απο την γνωμη σας που ειπατε στην αρχη εχει καλως αλλιως κ λαθως να ναι ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ,αν οργιαζει η φαντασια του κ παλι θα το καταλαβει κ στην τελικη ,αν θελετε να τον βοηθησετε σε αυτο που εχει σκοπο να κανει εχει καλως .
Ολοι εχουμε γινει γνωστικοι εδω περα κ μονο εναν βρηκαμε να μη στεκει ε κ να ειναι για το δαφνι? Εχει πλακα μαρεσει οταν αφηνουν υπονοουμενα για καποιον καποιοι κ ειδικα οταν ειναι οι περισσοτεροι διοτι τελευταια οι γνωμη των περισσοτερων εχει κανει τα παντα χαλια εδω που ζουμε . Φυσικα πιο πολυ εντυπωση μου κανει οταν καποιος λεει οτι ειναι γνωστικος .
Τελοσπαντων παντου κ παντα πρεπει να υπαρχουν καποιος-οι ...

Edited by - akishellas on 19/08/2011 10:19:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 13:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr

Το εχω εξηγησει «απειρες» φορες.Μαλλον δεν προσεχεις τι διαβαζεις ,όταν διαβαζεις.

Μου χρωστας κατι απαντησεις από το άλλο θεμα που ξεκινησε η συζητηση μας .


Να τις ξεχασω ;;;


Η θ’απαντησεις.


Προσεχε τις λυκοφιλιες σου αν θελεις να σε θεωρουν σοβαρο.


Τα λεμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 13:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαννης πηγες Γιαννης ηρθες


Θα λυπηθω αν χαθει αυτή η ευκαιρια μαζι σου.


Τωρα που βρηκαμε την ακρη του νηματος με τον εγκεφαλο σου,θα το χαλασεις;;;


Αν θελεις να συνεχισουμε με εκθεσεις ιδεων,δεν διατιθεμαι.


Συνεχισε μονος σου με οσους τους αρεσουν οι εκθεσεις σου.


Το δελφικο «γνωθι σ’αυτόν» δεν γραφτηκε για τον αριστερο ,αργο,αναλυτικο εγκεφαλο σου , αφορα τον δεξιο αδελφο του ,αλλα ξεχασα εσυ πιστευεις μονο στις [5] αισθησεις σου.


Τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 18:23:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Dr

Το εχω εξηγησει «απειρες» φορες.Μαλλον δεν προσεχεις τι διαβαζεις ,όταν διαβαζεις.

Μου χρωστας κατι απαντησεις από το άλλο θεμα που ξεκινησε η συζητηση μας .


Να τις ξεχασω ;;;


Η θ’απαντησεις.


Προσεχε τις λυκοφιλιες σου αν θελεις να σε θεωρουν σοβαρο.


Τα λεμε




Ντοκτορ προφανώς φταίει ο αριστερός αργός εγκέφαλός σου και δεν σε βοηθά στην κατανόηση των βαθιών μηνυμάτων, αν και συγκαταλέγεσαι στους προχωρημένους και όχι στους αρχάριους όπως εγώ.
Εκτος και δεν προσέχεις στην ώρα της παράδοσης του .... ποιήματος.
Επιπλέον, να προσέχει και που τρώς και πού πίνεις
Κυκλοφορούν και λύκοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 18:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιαννης πηγες Γιαννης ηρθες


Θα λυπηθω αν χαθει αυτή η ευκαιρια μαζι σου.


Τωρα που βρηκαμε την ακρη του νηματος με τον εγκεφαλο σου,θα το χαλασεις;;;


Αν θελεις να συνεχισουμε με εκθεσεις ιδεων,δεν διατιθεμαι.


Συνεχισε μονος σου με οσους τους αρεσουν οι εκθεσεις σου.


Το δελφικο «γνωθι σ’αυτόν» δεν γραφτηκε για τον αριστερο ,αργο,αναλυτικο εγκεφαλο σου , αφορα τον δεξιο αδελφο του ,αλλα ξεχασα εσυ πιστευεις μονο στις [5] αισθησεις σου.


Τα λεμε



Φιλάρα!!
Σε έχω ρωτήσει κάποια πραγματάκια και αντί απαντήσεων συνεχίζεις να ξεστομίζεις ύβρεις.
Διατηρώ ακόμα την ψυχραιμία μου και δεν σε ακολουθώ στην φαιδρότητα και την μεγαλοστομία σου.
Υπομονετικά μεταφέρω σε αυτό το τόπικ μια ακόμη αναπάντητη ερώτηση μου, για μια θέση σου διατυπωμένη σε άλλο θέμα, ούτως ώστε να μπορέσεις να απαντήσεις σε όλες μαζί.

Αν δεν θυμάσαι αναφέρομαι στη “ καταπολέμηση της μαγείας” όπου αναφέρεις

“Όλα έχουν να κάνουν με αυτό που καταλαβαίνεις όταν χρησιμοποιείς τις λέξεις συνείδηση και ασυνείδητο.
Η συνείδηση σου βρίσκεται εγκατεστημενη στον αριστερο σου εγκεφαλο και το ασυνειδητο στον δεξιο σου εγκεφαλο”

Ρωτώ!
Μπορείς να μου εξηγήσεις, τί εσύ καταλαβαίνεις όταν χρησιμοποιείς τις λέξεις, συνείδηση, συνειδητό, και ασυνείδητο?
Την ερμηνεία των όρων, κατά άμοθεν – ΜΕΝΤΗΣ.
Και το κυριότερο και βασικότερο.
Από πού προκύπτει πως στο δεξί μέρος του εγκεφάλου είναι εγκατεστημένο το ασυνείδητο, και στό αριστερό είναι εγκατεστημένη η συνείδηση?
Περιμένω απάντηση
Εγώ εδώ θα είμαι
Εσύ?
.....Για να τα λέμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 19:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr

Το εχω εξηγησει «απειρες» φορες.Μαλλον δεν προσεχεις τι διαβαζεις ,όταν διαβαζεις.

Μου χρωστας κατι απαντησεις από το άλλο θεμα που ξεκινησε η συζητηση μας .


Να τις ξεχασω ;;;


Η θ’απαντησεις.


Προσεχε τις λυκοφιλιες σου αν θελεις να σε θεωρουν σοβαρο.


Τα λεμε


Φίλε Άμοθεν, η τελευταία σου απάντηση προς εμένα είναι αυτή:
quote:
Dr Jelyll Mr Hyde
ευχαριστω που τουλαχιστον δεν με ταυτιζεις με τον λιακοπουλο.

Τωρα παμε μαζι στις ΜΥΚΗΝΕΣ να τελειωσει και η δικη μου αγωνια.Εχεις τα τεχνικα μεσα;;;

Εγω εκτος απο αγραμματος,οπως ολοι στο φορουμ,ειμαι και "ταπι".Αν ειχα τα μεσα δεν θα ειχες ακουσει ποτε για μενα.

τα λεμε.



Δεν βλέπω να σου χρωστάω 'απαντήσεις', ένα πράγμα με ρώτησες, το αν έχω την δυνατότητα να σκάψουμε στις μυκήνες (εκτός αν με μπέρδεψες με άλλον). Δεν απάντησα επειδή αφενός είναι προφανές ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και αφετέρου δεν υπάρχουν τεκμήρια που να δικαιολογούν την ύπαρξη ενός "αστρόπλοιου".
Βρες κατ'αρχήν ΚΑΛΕΣ αποδείξεις ότι ισχύει ο ισχυρισμός σου και βλέπουμε. Εγώ μέχρι στιγμής είδα αυθαίρετες ερμηνείες που έγιναν με τη χρήση αυθαιρεσιών πάνω σε επισφαλή στοιχεία με την χρήση της αναξιόπιστης μεθόδου των λεξάριθμων. Αν θες τώρα πάνω σε αυτό να γίνει επιστημονική έρευνα μακάρι να βρεθεί κάποιος πλούσιος που να θεωρήσει ως αξιόπιστα έστω το 1/10 από αυτά που λες. Αυτά για παράδειγμα που γράφεις στο αρχικό σου μήνυμα υπάρχουν χίλιοι λόγοι που δεν είναι αξιόπιστα - λόγοι οι οποίοι ειπώθηκαν ήδη. Αλλά υπό τη προϋπόθεση ότι όλη η υπολοιπη θεωρία σου δεν βασίζεται πάνω σε αυτές τις αρχικές πληροφορίες εγώ συνεχίζω να σε ακούω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 19:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dr

δεν χρειαζονται κασμαδες για να σκαψουμε ,υπαρχουν και αλλου ειδους μεσα.

Δεν υπαρχουν αυτονοητες απαντησεις η απαντας η δεν απαντας.

ψαξε εχει και αλλο αναπαντητο κειμενο.

οχι εδω ομως οι απαντησεις σου γιατι το θεμα ειναι αλλο και μου το χαλας.

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 19:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαννης πηγες γιαννης ηρθες

ΟΧΙ ΕΔΩ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ.


ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ.

ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ

ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΡΙΖΩ - ΕΣΥ ΒΡΙΖΕΙΣ

ΤΑ ΛΕΜΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 19:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασκησεις αποκωδικοποίησης

Για οσους εχουν «χαθει» από τις πολλες παρεμβολες,σας θυμιζω πως το θεμα ξεκινησε με την υποθεση εργασιας πως η ΟΔΥΣΣΕΙΑ είναι ένα μηνυμα από το παρελθον των δημιουργων μας,προς εκεινη την Γηινη κοινωνια που εχει τις απαιτουμενες γνωσεις για να το αποκωδικοποιησει.

Η κοινωνια αυτή είναι η σημερινη.Διαθετει και τα μεσα και τις γνωσεις,για την αποκωδικοποιηση του μηνυματος.

Μεταξυ των πολλων που περιγραφει αναλυτικα η ΟΔΥΣΣΕΙΑ είναι και ο Γενετικος Κωδικας του ανθρωπου.

Η ανωτερη διανοια που εγραψε το κειμενο περιγραφει με τον καλυτερο και πιο απλο τροπο τα κυρια χαρακτηριστικα γνωρισματα του Γ.Κ μας ,κανοντας χρηση πληθους μεταφορων.

Απευθυνεται σε κάθε ανθρωπο που μιλα την Ελληνικη γλωσσα, με στοιχειωδεις γενικες γνωσεις .Δεν απευθυνεται σε καποια ελιτ του πνευματος,ο στοχος του είναι να βρεθει το μηνυμα από οποιονδηποτε και να γινει διαθεσιμο στο ευρυ κοινο το γρηγορότερο δυνατο.
Τα αμεσα αναγνωρισιμα χαρακτηριστικα του Γενετικου μας Κωδικα από οποιονδηποτε ερευνητη που θα δουμε σημερα είναι.

1] είναι [μεγας=249[6]-το μηκος του ενωνει τον ουρανο με τη ΓΗ.
Δηλαδη τεραστιος , για οσους δεν το γνωριζουν το ανθρωπινο σωμα αποτελειται από περιπου [100] τρις-εκατομμυρια κυτταρα.Καθε κυτταρο εχει μεσα του [dna] μηκους [198] εκατοστων [99+99] η κάθε ελικα.Αν πολλαπλασιασουμε το μηκος του με τον αριθμο των κυτταρων και κανουμε και τις υπολοιπες πραξεις θα βρουμε πως το μηκος του [dna],ενός μονο ανθρωπου εχει μηκος [198.000.000] χιλ.]

Φανταστειτε πως η μεγαλυτερη αποσταση ΓΗΣ_ΗΛΙΟΥ είναι [157.000.000] χιλ. περιπου.

Το [dna] ενός και μονο ανθρωπου τυλιγει την ΓΗ [4950] φορες.
Αυτό είναι ένα από τα χαρακτηριστικα του Γενετικου μας κωδικα που τονιζεται πολλες φορες μεσα στο κειμενο.

Μια ενδεικτικη αναφορα ειναι αυτή του στιχου [α54-α55] οπου διαβαζουμε,από το αρχαιο κειμενο,

[εχει δε τε κιονας αυτος μακρας,αι γαιαν τε και ουρανον αμφις εχουσιν]

Δεν χρειαζεται καν αποκωδικοποιηση.

Και φυσικα η αναφορα γινεται για τον ΑΤΛΑΝΤΑ που από την «μυθολογια» γνωριζουμε πως κουβαλα στους ωμους του ολοκληρο τον πλανητη.

Ο ΑΤΛΑΝΤΑΣ φυσικα είναι η ΕΛΛΗΝΙΚΗ διπλη βιο-νανοελικα ,χωρις αυτην δεν θα υπηρχε ουτε πανιδα ουτε χλωριδα στον πλανητη.Επομενως κυριολεκτικα τον κουβαλα στους ωμους του.

Ο αριθμος [3+3] που αντιστοιχει στον αριθμο των γραμματων σε κάθε ελικα, βγαινει από τις ταυτοτητες των δυο πρωτων λεξεων της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ.

Ανδρα=156[3]
Μοι=120[3]


Και τον συναντάμε δεκαδες φορες στο κειμενο με διαφορες μορφες.


Τα [4] γραμματα με τα οποια είναι γραμμενος ο Γενετικος μας Κωδικας είναι το γραμμα [Δ].

Ας του ριξουμε μια ματια.

Το γραμμα [Δ= 4] αντιπροσωπευει στην κυριολεξια το συνολο των γραμματων του Γενετικου μας Κωδικα, που ολες οι λεξεις του είναι γραμμενες με τρια[3] από τα [4] αυτά γραμματα,σε οποιον στιχο το συνανταμαι ,μια από τις ερμηνειες του στιχου εχει να κανει με τον Γενετικο μας Κωδικα και το συνανταμαι παρα πολλες φορες.


Δ = τρεις πλευρες = τρεις γωνιες [ ο αριθμος 3+3 ξανα]


Αφήνω τα [επεα πτεροεντα ]για την επομενη φορα μαζι με τρια ακομη χαρακτηριστικα του Γενετικου μας κωδικα.


1].- πολυτροπος [απειροι τροποι δημιουργιας ζωης]

2].-παλλας .-[μεσα στο κυτταρο παλλεται]

3].-οικια . [το «σπιτι» του Γενετικου μας Κωδικα.Το κυτταρο.]


Τα λεμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 20:42:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γιαννης πηγες γιαννης ηρθες

ΟΧΙ ΕΔΩ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ.


ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ.

ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ

ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΡΙΖΩ - ΕΣΥ ΒΡΙΖΕΙΣ

ΤΑ ΛΕΜΕ




Χρησιμοποιείς συνεχώς υπεκφυγές, απουσία απαντήσεων.
Γιατί να ανοίξουμε άλο θέμα?

Σε συζήτηση στο τόπικ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11178 αναφέρεις

“Όλα εχουν να κάνουν με αυτό που καταλαβαίνεις όταν χρησιμοποιείς τις λέξεις συνείδηση και ασυνείδητο.Η συνείδηση σου βρισκεται εγκατεστημενη στον αριστερο σου εγκεφαλο και το ασυνειδητο στον δεξιο σου εγκεφαλο.”
Σωστά?
Εκεί σε ρώτησα και δεν απάντησες ποιος τα λέει αυτά.
Την ίδια ακριβώς θεωρία διατυπώνεις και εδώ, απαντώντας με ενα ευφυολόγημα που πέταξες,σαν εξυπνάδα
“Το δελφικο «γνωθι σ’αυτόν» δεν γραφτηκε για τον αριστερο ,αργο,αναλυτικο εγκεφαλο σου , αφορα τον δεξιο αδελφο του ,αλλα ξεχασα εσυ πιστευεις μονο στις [5] αισθησεις σου.”
Για σοβαρέψου φίλε λίγο
Η Υπομονή τέλος
Από που προκύπτει ότι η συνείδηση είναι εγκατεστημένη στον αριστερό εγκέφαλο και το ασυνείδητο στο δεξιό?
Εξήγησε επιπλέον και το σημερινό χλευαστικό σου σχόλιο, σε αυτό εδώ το τοπικ, που σχετίζεται άμεσα με αυτά που ποιο πάνω ανέφερα
Δεν είσαι στο απυρόβλητο φίλε μου, να πετάς όποια κοτσάνα σου κατέβει, παρουσιάζοντας την σαν ευφυολόγημα, για τους χειροκροτητές σου.
Εδώ μιλάμε σοβαρά. Δεν βγαίνει ο καθείς να πεί το ποίημα του, εισπράττει το χειροκρότημα, κλείνει η αυλαία και τέλος.
Δημόσια κουβέντα κάνουμε.
Αν δεν αντέχεις τον διάλογο, μην βγαίνεις στο σανίδι.
Επιπλέον Απορία.
Ο “ΜΕΝΤΗΣ” δέχεται την ύπαρξη συνειδητού, ή μόνο συνείδησης και ασυνειδήτου?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 20:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άμοθεν:
1] είναι [μεγας=249[6]-το μηκος του ενωνει τον ουρανο με τη ΓΗ.
Δηλαδη τεραστιος , για οσους δεν το γνωριζουν το ανθρωπινο σωμα αποτελειται από περιπου [100] τρις-εκατομμυρια κυτταρα.Καθε κυτταρο εχει μεσα του [dna] μηκους [198] εκατοστων [99+99] η κάθε ελικα.Αν πολλαπλασιασουμε το μηκος του με τον αριθμο των κυτταρων και κανουμε και τις υπολοιπες πραξεις θα βρουμε πως το μηκος του [dna],ενός μονο ανθρωπου εχει μηκος [198.000.000] χιλ.]
Δηλαδή οι θεοί οι οποίοι δώσαν την Οδύσσεια, χρησιμοποιούσαν το μέτρο ως μονάδα μέτρησης;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΩΡΙΩΝΑΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
213 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 22:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Άμοθεν:
1] είναι [μεγας=249[6]-το μηκος του ενωνει τον ουρανο με τη ΓΗ.
Δηλαδη τεραστιος , για οσους δεν το γνωριζουν το ανθρωπινο σωμα αποτελειται από περιπου [100] τρις-εκατομμυρια κυτταρα.Καθε κυτταρο εχει μεσα του [dna] μηκους [198] εκατοστων [99+99] η κάθε ελικα.Αν πολλαπλασιασουμε το μηκος του με τον αριθμο των κυτταρων και κανουμε και τις υπολοιπες πραξεις θα βρουμε πως το μηκος του [dna],ενός μονο ανθρωπου εχει μηκος [198.000.000] χιλ.]
Δηλαδή οι θεοί οι οποίοι δώσαν την Οδύσσεια, χρησιμοποιούσαν το μέτρο ως μονάδα μέτρησης;

Κολας ομως σε κατι λεπτομέρειες

"Οσο μαθαίνω τους θεούς πιστεύω στους ανθρώπους"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madalena
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2011, 18:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΜΟΘΕΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΞΗΓΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΝΑ ΑΠΟΔΗΚΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΤΗΣ ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙΣ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2011, 19:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dr Jekyll Mr Hyde

και

ΩΡΙΩΝΑ

οι Ελληνες αθανατοι ,συμφωνα παντα με την θεωρια "μου",ειναι δις-εκατομμυρια χρονια μπροστα απο την παρουσα κατασταση του πολιτισμου μας.

Επι πλεον ειναι αυτοι που εχουν δημιουργησει τον Γενετικο μας Κωδικα.

Μαλλον θα χρησιμοποιουν απειρες μοναδες μετρησης,μεταξυ αυτων και το ταπεινο "μετρο".

το δικο σας προβλημα ποιο ακριβως ειναι σε σχεση με το μετρο;;;

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2011, 19:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
madalena

αυτο ακριβως προσπαθω να κανω,φαινεται ομως πως δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα στο κοσμο.

πες μου τι εχεις καταλαβει εως εδω,και θα φροντισω να σου δωσω περισσοτερες εξηγησεις,χωρις να παραβιαζω τον σχεδιασμο μου.

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΩΡΙΩΝΑΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
213 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2011, 20:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

dr Jekyll Mr Hyde

και

ΩΡΙΩΝΑ

Επι πλεον ειναι αυτοι που εχουν δημιουργησει τον Γενετικο μας Κωδικα.

Μαλλον θα χρησιμοποιουν απειρες μοναδες μετρησης,μεταξυ αυτων και το ταπεινο "μετρο".

το δικο σας προβλημα ποιο ακριβως ειναι σε σχεση με το μετρο;;;

τα λεμε


Το τι έχουν δημιουργησει είναι κάτι που πρέπει να αποδείξεις και όχι όπως κάνεις μέχρι τωρα να μας λές ένα παραμύθι (χωρις δράκο) χρησημοποιώντας βολικά νουμερα και μετρήσεις που δένουν με τους λεξαριθμους που σε βολεύουν
Όσο για τις άπειρες μονάδες μετρησης δεν μπερδευονται;

"Οσο μαθαίνω τους θεούς πιστεύω στους ανθρώπους"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2011, 22:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωριωνα

λες να περιμενουν απο μενα να το αποδειξω;;;

μπα ,χλωμο το βλεπω.

μαλλον θαχουν και plan B.

το "παραμυθι" παντως εχει και δρακο,γι'αυτο μεινε μαζι μου που θα βρεις χειροτερα;;;

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy