ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 16:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Ο πραγματικός σκοπός αυτής της οργάνωσης,δεν είναι η σωτηρία της Ελλάδας,ας είμαστε σοβαροί.Έτσι αντιδράει και συμπεριφέρεται κάποιος που αγαπάει την ελλάδα? Την χώρα που έφερε την ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ στον κόσμο.Όχι βέβαια.

Χρυσή αυγή και σατανισμός-παγανισμός και όλα τα σκουπίδια γενικά,πάνε μαζί.Η πραγματική τους πρόθεση,και αυτό είναι κάτι που το διακρίνει κανείς εύκολα αφού δεί κάποιον απο αυτούς να μιλάει,είναι η εξουσία,ο έλεγχος και η δύναμη γενικά.Μιλάμε καθαρά για αιμοδιψή άτομα.Σκασίλα τους δεν δίνουν για την ελλάδα,την χρησημοποιούν μόνο ώς πάτημα για να εκδηλώσουν την αρρώστια που έχουν μέσα τους.Ακόμα και αν οι ίδιοι δεν το ξέρουν αυτό.Και εδώ που τα λέμε,δεν φένεται να έχουν μια κάποια αυτογνωσία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 17:16:07  Εμφάνιση Προφίλ
Από παραλήρημα πας καλά. Από ουσία, μηδέν.
Τουλάχιστον διάβασε πέντε πράματα, για να μη λες ανοησίες.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 17:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Από παραλήρημα πας καλά. Από ουσία, μηδέν.
Τουλάχιστον διάβασε πέντε πράματα, για να μη λες ανοησίες.

Τα έχω διαβάσει ρε macedon,τα ξέρω αυτά που λές.Απλά προσπαθώ να δείξω μια άλλη οπτική που κατα την γνώμη μου είναι η πραγματική,τώρα αμα αγγιξα εύαισθητες χορδές,sorry.

Και όσο αφορά την ΟΥΣΙΑ,και όχι την ουσία,την δική σου δηλαδή,να είσαι σίγουρος οτι εγώ πάντα για αυτήν γράφω.

Edited by - alex22 on 11/05/2012 17:23:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 18:45:25  Εμφάνιση Προφίλ
Κάποιος είπε την πιο σωστή κουβέντα.Οτι ο μιχαλολιάκος είναι 'φυτευτός"!

και άν είναι έτσι?

Αν είναι το μέσον της Νέας Τάξης Πραγμάτων,ώστε να προκαλέσει το χάος?

Είχε απίστευτη προβολή και αυτός και ο καμμένος,απο τα ΜΜΕ.Ομορφη προβολή,αγγελικά συγκαλυμένη και ηθικά προβεβλημένη.

Οπως ακριβώς είναι ο κόσμος για μερικούς χαζοχαρούμενους με...δικαίωμα ψήφου!!!

Μετά απο ένα βίωμα χαοτικής κατάστασης,στο οποίο η σημερινή οικονομική ανέχεια,θα είναι απλή οδοντόκρεμα,ποιός δεν θα υποδεχθεί με "ανακούφιση" τον παγκόσμιο κυβερνήτη,που θα τον απαλλάξει απο όλα τα κακά?

Και για να γίνει αυτό χρειάζονται τύποι Μιχαλολιάκου,Μπιν Λάντεν,Μπρείβι [Νορβηγός φονιας],κ.λ.π.Φυσικά χρειάζονται και τύποι Μπερλουσκόνι,Παπανδρέου,Τσίπρα,κ.λ.π,για να προκαλούν τους πρώτους!!!

Είναι στημένο καλά το παιχνίδι.Ετσι Ντοτόρο?
Ο Βασίλης Λεβέντης έλαβε και την δική μου ψήφο.
Επειδή,όσο είναι στην απ'έξω ξεσκεπάζει την βρωμιά!
Τι θα έκανε "στα πράγματα",θα το μάθω του Αγίου Π....υ!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 20:28:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Είναι στημένο καλά το παιχνίδι.Ετσι Ντοτόρο?
Ο Βασίλης Λεβέντης έλαβε και την δική μου ψήφο.
Επειδή,όσο είναι στην απ'έξω ξεσκεπάζει την βρωμιά!
Τι θα έκανε "στα πράγματα",θα το μάθω του Αγίου Π....υ!!!
Έτσι φαίνεται φίλε Νικόμαχε!
Μάλιστα αν κοιτάξεις στο youtube, ο Β. Λεβέντης ήταν να δώσει μια συνέντευξη είκοσι λεπτών στον.. κο Χαρδαβέλα και η συνέντευξη τελικά έγινε... του ενός λεπτού! Του φωνάζαν φαίνεται του Χαραδαβέλα απ' το κοντρόλ..... να τον κλείσει... και έπρεπε να υπακούσει εντολές....

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/05/2012 20:30:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 20:42:10  Εμφάνιση Προφίλ
alex22
quote:
Απο την άλλη όμως,ο κόσμος ενημερώνεται και γνωρίζει καλύτερα την χρυσή αυγή,οπότε ξέρει και τί πρέπει να κάνει.

Αυτό που ξέρει να κάνει καλύτερα... να την ψηφίσει!
Μα εγώ, εγώ τώρα, αν ήμουν αντιμνημονιακός, θα ήταν το πρώτο κόμμα που θα ψήφιζα. Γιατί η Χ.Α. είναι το μοναδικό κόμμα που δεν μιλάνε σαν φλώροι, σαν πολιτικαντζιδες και το μοναδικό αριστερό κόμμα επίσης που δεν έχει σκοπό να κάνει την χώρα Ισλαμαμπαντ. Επομένως;
Εντάξει αν ήμουν αντιμνημονιακός μπορεί να ψήφιζα και το ΚΚΕ. Το εμπιστέυομαι αρκετά σαν κόμμα, επειδή το έχω ζήσει και απο μέσα σε ένα βαθμό. Αλλά και πάλι, για εμένα το μεταναστευτικό είναι πολύ βασικό ζήτημα, προκείμενου να το αφήσω σε άτομα που το παίρνουν "ελαφρά τη καρδία". Σκέψουν να βρεθούμε ξανφικά μια μέρα, με 2-4 εκατομμύρια ΝΟΜΙΜΟΥΣ μετανάστες (όπως έλεγαν να γίνει τα αριστερά κόμματα).
Το σίγουρο είναι ότι απ' τη στιγμή που γνωρίζω ότι υπάρχει έστω και ένας έντιμος πολιτικός, θα ψηφίσω αυτόν, δε θα ψηφίσω κάποιον, που θα είναι δίκοπο μαχαίρι. Γιατί τα κόμματα τώρα όπως έχουν διαμορφωθεί, είναι δίκοπο μαχαίρι.


Οι μεν είναι διεφθαρμένοι, οι δε θέλουν να μας κάνουν Ισλαμαμπαντ, οι άλλοι είναι παραμαγάζα των διεφθαρμένων και οι παράλλοι θέλουν να βαράνε μετανάστες όπου τους δούνε... Όλοι τους έχουν ένα κακό στοιχείο, για κάθε ένα καλό τους. Προτιμώ να ψηφίσω το κόμμα των πειρατών αντί για αυτούς τους αμφιλεγόμενους, που δε ξέρω τι θα μου ξημερώσει μαζί τους, αν ποτέ βγουν κυβέρνηση.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/05/2012 20:44:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 21:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Doctor ο κόσμος ψηφίζει συνέχεια τους ίδιους και τους ίδιους,για λόγους συμφεροντολογικούς και για λόγους συνήθειας.Η χρυσή αυγή όμως δεν είναι ΠΑΣΟΚ η ΝΔ, δεν είναι κάν δημοκρατία.Μπορεί στην συγκεκριμμένη περίπτωση ο κόσμος να είναι ποιό συνειδητός με την επιλογή του γιατί το συγκεκριμμένο κόμμα "φένεται" απο μακριά,σε αντίθεση με τα άλλα δύο.

quote:
Οι μεν είναι διεφθαρμένοι, οι δε θέλουν να μας κάνουν Ισλαμαμπαντ, οι άλλοι είναι παραμαγάζα των διεφθαρμένων και οι παράλλοι θέλουν να βαράνε μετανάστες όπου τους δούνε... Όλοι τους έχουν ένα κακό στοιχείο, για κάθε ένα καλό τους. Προτιμώ να ψηφίσω το κόμμα των πειρατών αντί για αυτούς τους αμφιλεγόμενους, που δε ξέρω τι θα μου ξημερώσει μαζί τους, αν ποτέ βγουν κυβέρνηση.

Προσωπικά μου αρέσουν οι οικολόγοι,αλλά και αυτούς που λές δεν τους κακοβλέπω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 21:36:11  Εμφάνιση Προφίλ
alex22
quote:

quote:
Οι μεν είναι διεφθαρμένοι, οι δε θέλουν να μας κάνουν Ισλαμαμπαντ, οι άλλοι είναι παραμαγάζα των διεφθαρμένων και οι παράλλοι θέλουν να βαράνε μετανάστες όπου τους δούνε... Όλοι τους έχουν ένα κακό στοιχείο, για κάθε ένα καλό τους. Προτιμώ να ψηφίσω το κόμμα των πειρατών αντί για αυτούς τους αμφιλεγόμενους, που δε ξέρω τι θα μου ξημερώσει μαζί τους, αν ποτέ βγουν κυβέρνηση.

Προσωπικά μου αρέσουν οι οικολόγοι,αλλά και αυτούς που λές δεν τους κακοβλέπω.


Κοίταξε εγώ ψηφίζω ένωση κεντρώων, αλλά από το να ψηφίσει κάποιος Τσίπρα και καμμένο, καλύτερα κάποιο πολύ μικρό κόμμα. Οι οικολόγοι είναι κόμμα που εγώ το κατατάζω στην αριστερά. Και αυτό γιατί όταν είχαν πρωτοκάνει το "μπαμ" είχαν δείξει και αυτοί ιδιαίτερη "ελαστικότητα" στα εθνικά θέματα. Ήταν κάτι σαν οικολογικός ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ δηλαδή, έτσι το αντιλήφθηκα τουλάχιστον. Απο εκεί και πέρα, απλά δε μ'αρέσει η πολιτική τους. Προσπαθούν σε ό,τι λένε να χώσουν και μια γλάστρα. Ε δε γίνεται! Έτσι νομίζω.
quote:
Doctor ο κόσμος ψηφίζει συνέχεια τους ίδιους και τους ίδιους,για λόγους συμφεροντολογικούς και για λόγους συνήθειας.Η χρυσή αυγή όμως δεν είναι ΠΑΣΟΚ η ΝΔ, δεν είναι κάν δημοκρατία.Μπορεί στην συγκεκριμμένη περίπτωση ο κόσμος να είναι ποιό συνειδητός με την επιλογή του γιατί το συγκεκριμμένο κόμμα "φένεται" απο μακριά,σε αντίθεση με τα άλλα δύο.

Εγώ γενικά δεν είμαι πολύ συναισθηματικός τύπος, για αυτό και κρίνω πολύ με τον νου ο,τι ψηφίζω. Κρίνω οικονομικές θέσεις, πολιτικές θέσεις, κρίνω διαφάνεια και τα κρίνω σε βάθος, δε πάω να ψηφίσω ούτε από αγανάκτιση, ούτε απλά για να πω ότι ψήφισα.
Δυστυχώς οι περισσότεροι έλληνες δεν ψηφίζουν έτσι. Βλέπουν κάτι που τους αρέσει, σαν παιδάκι που βλεπει γλυφιτζούρι, και πάνε και το ψηφίζουνε. Εξού και τα μεγάλα ποσοστά των λαϊκίστικων κομμάτων και των πολιτικάτζιδων στη βουλή. Αν δεν ωριμάσει αυτός ο λαός, και σήμερα να βγει από το μνημόνιο, σε μερικά χρόνια θα μπει σε άλλο μνημόνιο. Είναι υπερβολικά παιδαριώδης και αφελής λαός.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2012, 23:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Μετά απο ένα βίωμα χαοτικής κατάστασης,στο οποίο η σημερινή οικονομική ανέχεια,θα είναι απλή οδοντόκρεμα,ποιός δεν θα υποδεχθεί με "ανακούφιση" τον παγκόσμιο κυβερνήτη,που θα τον απαλλάξει απο όλα τα κακά?

Νικ αυτο που λες ποιο πανω ειναι και αυτο απο τα <πολλα σεναρια>> που παιζει για τον παγκοσμιο κυβερνητη.........αλλα κατα την γνωμη μου λιγο μακρινο σεναριο προς το παρον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 00:00:05  Εμφάνιση Προφίλ
Ένα πουλάκι μου είπε... και σας το λέω να είστε όλοι μάρτυρες... ότι ο Ομπάμα θα είναι ο τελευταίος κυβερνήτης των ΗΠΑ (δε ξέρω τι ακριβώς παέι να πει αυτό)
Ας ελπίσουμε ότι δε θα είναι έτσι (γιατί μπορεί να μας πάρει και εμάς η μπάλα)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 00:06:55  Εμφάνιση Προφίλ
H αλήθεια είναι ότι είμαστε λαός του συναισθήματος.. Εγώ προσωπικά ψήφισα δημοκρατική αριστερά (θεωρώ το πιό σοβαρό αριστερό κόμμα) Με λυπεί η είσοδος της Χρυσής Αυγής στη βουλή αλλά η φτώχεια φέρνει για μένα τέτοιες ακρότητες...

Αν θέλετε την δικιά μου γνώμη η χρυσή αυγή δεν είναι φούσκα όπως την παρουσιάζουν η πιστέυουν οι περισσότεροι, οι ψηφοφόροι της θα παραμείνουν σταθεροί και πιστοί, η χρυσή αυγή για μένα είναι σημείο των καιρών και πιστέψτε με θα έχει μέλλον.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 00:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
Τα παρακάτω προέρχονται σαν απάντηση απο το θέμα:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=10&TOPIC_ID=11312

Και είναι απαντήσεις προς τον macedon (αν κάποιος θέλει να απαντήσει ας διαβάσει πρώτα όλη την συζήτηση στην παραπάνω σελίδα)
Αν και βλέπω πως εδώ η συζήτηση έχει πάρει πιο μαχητική τροπή που δεν είναι σκοπός μου :)..
--------------------------------------------------------------------

quote:

Μου αρέσει να βάζω τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση.

Όχι σου αρέσει να παίζεις με τις λέξεις.. :)

quote:

Προσωπικά θεωρώ ότι συγκεκριμένες θέσεις της Χρυσής Αυγής είχαν σαν στόχο τους ψηφοφόρους του ΛΑΟΣ και προσαρμόστηκαν προς την κατεύθυνση αυτή.

Δεν τους κάνει λιγότερο ψεύτες αυτό ούτε αποτελεί δικαιολογία..

quote:

H "διαφορετικότητα" που σημειώνεις ενδεχομένως να υπάρχει σε δευτερεύοντα και ανούσια ζητήματα, όπως π.χ. οι θρησκευτικές πεποιθήσεις των στελεχών ή το αν τους αρέσει το ιμάμ μπαϊλντί. Η βασική ιδεολογία της Χ.Α. παρουσιάστηκε όπως ακριβώς είναι.

ΑΝΟΥΣΙΑ? δεν μιλάς σοβαρά τώρα γιατί αν μιλάς σοβαρά μιλάς με τα δικά σου και μόνο πιστεύω, η χρυσή αυγή δεν απευθύνθηκε σε εσένα μόνο. Αν κάτι είναι ανούσιο για εσένα δεν είναι για κάποιον άλλο οπότε αυτό που λες είναι τακτική του δικομματισμού ή της εκτρωματικής δημοκρατίας που είμαι σίγουρος ότι απεχθάνεσαι.

quote:

Κανείς δεν ισχυρίστηκε το παραπάνω, και κανείς δεν είναι υπεύθυνος για το τι καταλαβαίνει η καθαρίστρια της δουλειάς σου από τα προγράμματα των υποψηφίων.

Άρα είπαν ψέμματα ότι είναι καλοί Χριστιανοί αλλά το ότι κορόιδεψαν τον ΧΨ άνθρωπο δεν είναι ευθύνη της Χρυσής Αυγής αλλά του ΧΨ ανθρώπου.
Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή όχι τώρα.. σεμινάρια με το ΠΑΣΟΚ και την ΝΔ έκανε η Χρυσή Αυγή σε τέτοιες τακτικές?

quote:

Το έχω ξαναγραψει σε άλλο θέμα: Δεν υπάρχει "περισσότερο ή λιγότερο" εθνικιστής.

Θεωρώ πως έχεις την απαραίτητη νοημοσύνη να καταλάβεις πότε κάποιος γράφει κάτι ειρωνικά και πότε όχι, αλλιώς πάμε πίσω στο "παίζεις με τις λέξεις" (με την πολύ κακή έννοια όμως εδώ..) Θέλω να πιστεύω πως ίσως σου ξέφυγε.

quote:

Ίσως γιατί αυτοί προβάλλονται από τα κανάλια. Προσωπικά έχω συναντήσει αξιολογότατα άτομα με πολλές θεωρητικές γνώσεις και με τους οποίους μπορείς να κάνεις μια αξιοπρεπέστατη συζήτηση.

Δεν μιλάω για τα κανάλια, μιλάω για όσα γνωρίζω εγώ (αφού το ξέρεις, γιατί παίζουμε?). Φυσικά υπάρχουν και αξιολογότατα άτομα με πολλές θεωρητικές γνώσεις (προφανώς είσαι ένα απ αυτά ακόμα και αν αποφεύγεις τεχνηέντως πολλά σε μια συζήτηση) άλλωστε γιαυτό δεν είπα 10 στους 10. Δεν παύει όμως να υπάρχει μια στρατιά απο φουσκωτούς που μάλιστα απ όσο γνωρίζω εγώ ακόμα και αν δεν ήταν φουσκωτοί τους έκαναν σε ελάχιστο χρόνο (ας είναι καλά τα αναβολικά που πήραν με τα τσουβάλια τα φιλαράκια μου για να μπουν τότε).

quote:

Θα μπορούσες να είσαι πιο σαφής ώστε να σου απαντήσω; Όταν λες π.χ. "η βία στη Χρυσή Αυγή", τι ακριβώς εννοείς;

Έχεις δίκιο.. με το βία εννοώ τυφλή βία προς κάποιον που δεν σε πείραξε (και εννοώ κυριολεκτικά όχι να νομίζεις εσύ πως σε πείραξε επειδή υπάρχει ή μιλάει). Έναν μικροπωλήτή δηλαδή ή αυτά που έβλεπα εγώ με τους πακιστανούς που καθόντουσαν στα παγκάκια και τους την έπεφταν τα φουσκωτά καμάρια. Συμφωνείς? Αν συμφωνείς προς την τυφλή βία προς κάθε μετανάστη και ισχύει και η δήλωση (με τα αυτάκια μου το χω ακούσει πολλές φορές) ότι δεν υπάρχει ούτε ένας νόμιμος μετανάστης τότε τι θεωρείς εσύ πως θα έπρεπε να γίνει? να φύγουν όλοι (και όταν λέω όλοι εννοώ όλοι που λέει και η διαφήμιση)? Δεν με νοιάζει αν δέρνουν όλοι οι κάποιοι. Απ την στιγμή που αυτό είναι αποδεκτό απο έναν σύνδεσμο τότε είναι δική του ευθύνη να το κόψει (όπως είναι ευθύνη και σε ρωτάω συμφωνείς με αυτό? Επιμένω πως τον πραγματικό εγκληματία αλλοδαπό (έναν δολοφόνο αλβανό πχ) δεν τον έχουν ακουμπήσει ποτέ τα καμάρια της Χρυσής Αυγής αλλά εγώ απ όσα είδα εξαντλούσαν πάντα τον "θυμό" τους σε κάποιον αδύναμο πακιστανό (ήταν της μόδας τότε οι Πακιστανοί). Θέλω λοιπόν την άποψη σου χωρίς να πιαστείς στα δικά μου βιώματα αν ισχύουν η όχι για το αν συμφωνείς με την βία που περιέγραψα ή όχι. Ρωτάω ειλικρινά γιατί θέλω να δω την άποψη ενός σκεπτόμενου του χώρου.

quote:

Ο δε Καμμένος είναι απλά ένας καιροσκόπος που προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τις παρούσες συνθήκες και τίποτε περισσότερο.

Τι μου θυμίζει τι μου θυμίζει η περιγραφή... α ναι.. αυτά που λέγαμε παραπάνω. Να σου απαντήσω λοιπόν πως:
Ο "εκμετάλλευση" που σημειώνεις ενδεχομένως να υπάρχει σε δευτερεύοντα
και ανούσια ζητήματα.

Επίσης: κανείς δεν είναι υπεύθυνος για το τι καταλαβαίνει κάποιος από τα προγράμματα των υποψηφίων.
(δεν ακούγεται όμως τόσο ωραίο τώρα ε?)

quote:

Εθνικισμός με την έννοια της πολιτικής επιστήμης: Συγκεκριμένη πολιτική θεωρία, συγκεκριμένη οικονομική θεωρία, συγκεκριμένη κοινωνική θεωρία. Αυτός που τα ακολουθεί είναι εθνικιστής. Αυτός που δεν τα δέχεται, δεν είναι.

Όκ αν και θα μπορούσα να παίξω και εγώ με τις λέξεις εδώ αν έπερνα την στυγνή ερμηνεία της λέξης αντί για την δική σου με την προσθήκη σάλτσας γύρω απ την απλή έννοια του όρου (εθνική ταυτότητα και διατήρηση της). Αυτό που περιέγραψες είναι εθνικισμός μαζί με σοσιαλισμό.. να δεις πως λέγεται.. α ναι εθνικοσοσιαλισμός :) Άλλο όμως πράγμα το ένα και άλλο το άλλο (που χρησιμοποιεί το πρώτο σε ένα υπερσύνολο). Εσύ τα ξέρεις καλύτερα όμως απο εμένα αυτά καθώς ίσως να έχω και εντελώς λάθος οπότε απο εμένα πάσο :)

Αν σε ενδιέφερε κάποια στιγμή να αναπτύξεις ποιες είναι αυτές οι συγκεκριμένες θεωρίες (πολιτική, οικονομική, κοινωνική) θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον πάντως για να ξεφύγουμε και απ τα περί Χρυσής Αυγής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 00:29:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Είναι υπερβολικά παιδαριώδης και αφελής λαός.
Ε, είναι κάπως...
τσοπανοτραβόλτες να το πώ,
ζησεσυκιασεαλλουςναπεθάνουν να το πώ,
ζαμανφουκιαπανωτούρλα να το πώ,
τζαμπαμάγκες να το πώ,
ωπαρεμεγάλε να το πώ,
ξερειςρεποιοςειμαιγώ να το πώ,
δεξερωγωτωραήρθα να το πώ,
οχιεγωοάλλος να το πώ,
μασταναταρμέξουμε να το πώ,
και λέγοντας πάει κλαίγοντας,...
με τρωκτικά[που λέει κι ο λεβέντης] και μπόλικη κουτοπονηριά το αλατοπίπερο!

Edited by - YUGI-OH on 12/05/2012 00:34:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 00:33:18  Εμφάνιση Προφίλ
Το κακό για όλη την ανθρωπότητα έχει κοινή πηγή: Την θρησκεία!

Ευχαρίστως θα ψήφιζα μια κυβέρνηση,η οποία θα έστελνε τους πιστούς όλων των θρησκειών,να αποικήσουν τον...Αρη!!!

Οι υπόλοιποι θα φτιάχναμε έναν πλανήτη πρότυπο σε όλο τον Γαλαξία!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 00:41:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το κακό για όλη την ανθρωπότητα έχει κοινή πηγή: Την θρησκεία!
Φαντάζομαι την απογοήτευσή σου όταν θα έφευγε η θρησκεία απ' τη γη.. και το κακό θα παρέμενε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 00:42:56  Εμφάνιση Προφίλ
Ιαπετός
quote:

H αλήθεια είναι ότι είμαστε λαός του συναισθήματος.. Εγώ προσωπικά ψήφισα δημοκρατική αριστερά (θεωρώ το πιό σοβαρό αριστερό κόμμα) Με λυπεί η είσοδος της Χρυσής Αυγής στη βουλή αλλά η φτώχεια φέρνει για μένα τέτοιες ακρότητες...

Αν θέλετε την δικιά μου γνώμη η χρυσή αυγή δεν είναι φούσκα όπως την παρουσιάζουν η πιστέυουν οι περισσότεροι, οι ψηφοφόροι της θα παραμείνουν σταθεροί και πιστοί, η χρυσή αυγή για μένα είναι σημείο των καιρών και πιστέψτε με θα έχει μέλλον.....



Πράγματι έδειχνε να είναι το πιο σοβαρό κόμμα της αριστεράς.. αλλά τώρα άρχισε να πασοκοστρέφει και είναι κρίμα.. γιατί όσο γρήγορα ανέβηκε, τόσο γρήγορα θα κατεβεί, με αυτή τη κίνηση.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 12/05/2012 01:07:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 00:50:36  Εμφάνιση Προφίλ
Eγώ λέω να δώσουμε μία ευκαιρία στον Τσίπρα (αν ξαναγίνουν εκλογές) να κάνει αυτοδυναμία να δούμε τι δικαιολογία θα βρεί μετά για να μην κυβερνήσει....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 01:01:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ντοτόρο
quote: Το κακό για όλη την ανθρωπότητα έχει κοινή πηγή: Την θρησκεία!

Φαντάζομαι την απογοήτευσή σου όταν θα έφευγε η θρησκεία απ' τη γη.. και το κακό θα παρέμενε.


Δεν μίλησα για το κακό,αλλά για την βλακεία,που έχει και δικαίωμα...ψήφου!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 01:04:45  Εμφάνιση Προφίλ
Και γω για τη βλακεία μιλάω... ε και σκέψου οτι οι περισσότεροι αριστεροί είναι άθεοι, οπότε.....

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 12/05/2012 01:10:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 01:06:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Eγώ λέω να δώσουμε μία ευκαιρία στον Τσίπρα (αν ξαναγίνουν εκλογές) να κάνει αυτοδυναμία να δούμε τι δικαιολογία θα βρεί μετά για να μην κυβερνήσει....

Μπα εγώ θα ψηφίσω το κόμμα εκτός βουλής που θεωρώ έντιμο και με θέσεις. Δε ρισκάρω να στείλω αυτόν τον βλάκα στην εξουσία. Θα τα κάνει όλα λίμπα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 01:22:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ένα πουλάκι μου είπε... και σας το λέω να είστε όλοι μάρτυρες... ότι ο Ομπάμα θα είναι ο τελευταίος κυβερνήτης των ΗΠΑ (δε ξέρω τι ακριβώς παέι να πει αυτό)
Ας ελπίσουμε ότι δε θα είναι έτσι (γιατί μπορεί να μας πάρει και εμάς η μπάλα)

Λες γι'αυτό να έσκασε και τούτο δώ τώρα αυτή την εποχή,εεε;...Ο Ομπάμα υπέρ του γάμου ομοφυλοφίλων
Όλα τα χε η μαριορή ο φερετζές της έλειπε
Λες να τα λέει σωστά το πουλάκι;
Λες να τρέχει κάτι και ξαφνικά τους πιάσανε βιασύνες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 08:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Προσέχετε τους ανθρώπους, που ενω τους δίνεται η ευκαιρία να κυβερνήσουν μαζι, θέλουν να κυβερνήσουν μόνοι τους. Είναι επικίνδυνοι άνθρωποι, ειδικά το παιδαρελι που πειρε ότι πειρε, όχι αξιοκρατικά, μα λόγο ανεπάρκειας των άλλων.

Το όλο θέμα φίλοι, είναι πως δεν υπάρχει πλέον περιθώριο για πειράματα.

Οι ξένοι, κυρίως δανειστές βλέπουν ένα κράτος με ότι και να του δίνουν, να μην συνέρχεται, λόγο βλακείας, κλεψηματος, Κλπ


Αν τα συμφέροντα τους, (μειζες, πουλησεις, κλπ κλπ) δεν είναι κάτι θετικό για αυτούς, θα γυρίσουν τις πλάτες τους)

Αν είμαστε όλοι ενωμένοι, ότι και να γίνει, θα προχωρήσουμε, ακόμα και αν βγούμε απο την ζώνη ευρώ.

Αν παει η μπάλα απο τον ένα στον άλλο,
Όπως ακριβώς γίνεται,

θα συνεχίσουν με ελαφρομυαλοσυνη να λένε πως δεν φταίνε αυτοί,
μα οι άλλοι,
θα συνεχίσει η κοροϊδία προς στον ελληνικό λαό,
που αν και βλέπει την ασυδοσία, και ανικανότητα των περισσότερων,
είναι ανήμπορος μονο με την ψηφο, να κάνει κάτι.


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 12/05/2012 08:10:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 09:40:06  Εμφάνιση Προφίλ
Craven
quote:
Δεν τους κάνει λιγότερο ψεύτες αυτό ούτε αποτελεί δικαιολογία..
Γιατί του λες ψεύτες; Ποία είναι τα ψέματα;
Διότι ΑΛΛΟΥΣ γνωρίζω αποδεδειγμένα για ψεύτες κλέφτες κι απατεώνες
quote:
Δεν παύει όμως να υπάρχει μια στρατιά απο φουσκωτούς που μάλιστα απ όσο γνωρίζω εγώ ακόμα και αν δεν ήταν φουσκωτοί τους έκαναν σε ελάχιστο χρόνο (ας είναι καλά τα αναβολικά που πήραν με τα τσουβάλια τα φιλαράκια μου για να μπουν τότε).

Οι οποίοι φουσκωτοί είναι προβατάκια μπροστα στα ΜΑΤ που ξυλοφορτώνουν ΠΑΡΑΝΟΜΑ "ελεύθερους" πολίτες και δη ηλικιωμένους.
Χωρίς συγκρίσεις δεν καταλαβαίνουμε. Να συγκρίνεις το σημερινό καθεστώς με τους χρυσαυγίτες για να βλέπουμε την διαφορά.
quote:
Έχεις δίκιο.. με το βία εννοώ τυφλή βία προς κάποιον που δεν σε πείραξε (και εννοώ κυριολεκτικά όχι να νομίζεις εσύ πως σε πείραξε επειδή υπάρχει ή μιλάει).
Να κοιτάζεις και με τα δύο μάτια ανοικτά φίλε μου.
Ξαναβλέπε τα ΜΑΤ. ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΝ αλλά σε Ελληνες πολίτες.
Προφανώς δεν σ' ενδιαφέρουν οι ημεδαποί...
quote:
Αν συμφωνείς προς την τυφλή βία προς κάθε μετανάστη και ισχύει και η δήλωση (με τα αυτάκια μου το χω ακούσει πολλές φορές) ότι δεν υπάρχει ούτε ένας νόμιμος μετανάστης τότε τι θεωρείς εσύ πως θα έπρεπε να γίνει?
Την αλήθεια λένε. Δεν υπάρχει νόμιμος ΛΑΘΡΟμετανάστης - εισβολέας.
Πρέπει να γίνει άμεσος επαναπατρισμός τους. Τόσο δύσκολο είναι να το σκεφτούμε;
Δεν γίνεται όμως, διότι για ν' απελαθούν στις χώρες τους πρέπει να υπάρχει διακρατική συμφωνία.
Τέτοια συμφωνία με τα ανατολικά κράτη δεν υπάρχει. Φαντάσου ότι το Αφγανιστάν δεν έχει ούτε πρεσβεία στην χώρα μας. Πρεζοχώρα είναι.
Και οι άλλες πρεσβείες, ελάχιστους και αμελητέους αναγνωρίζουν ως πολίτες τους.
Οι περισσότεροι λαθρομετανάστες δηλώνουν ψευδώς χώρες προέλευσης.
Ισως διώκονται εκεί...
quote:
Επιμένω πως τον πραγματικό εγκληματία αλλοδαπό (έναν δολοφόνο αλβανό πχ) δεν τον έχουν ακουμπήσει ποτέ τα καμάρια της Χρυσής Αυγής αλλά εγώ απ όσα είδα εξαντλούσαν πάντα τον "θυμό" τους σε κάποιον αδύναμο πακιστανό (ήταν της μόδας τότε οι Πακιστανοί).
Που να ξέρουν ποίος είναι ο δολοφόνος; Αν δεν γνωρίζεις φίλε μου κάποια περίπτωση όπου οι χρυσαυγίτες γνώριζαν τον δολοφόνο και ασχολήθηκαν με τους Πακιστανούς, τότε απλώς λες ανοησίες.
Ειρήσθω εν παρόδω, οι Πακιστανοι είναι το μόνο έθνος όπου απαγάγουν ομοεθνείς τους και ζητούν λύτρα. Εφεραν τον πολιτισμό στην χώρα μας!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 12:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Το θλιβερό κατά τη γνώμη μου δεν είναι τόσο το γεγονός ότι υπάρχει το συγκεκριμένο κόμμα - άλλωστε τόσα και τόσα κόμματα υπάρχουν.
Το θλιβερό είναι που ένα τέτοιο κόμμα πήρε 7% στις εκλογές...






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 13:05:27  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί είναι θλιβερό;
Διότι είναι οι μόνοι που λένε ότι ο μισθός του ρεμαλιού βουλευτή πρέπει να κατέβει στον μισθό όλων μας;
Διότι θα μας ξεβρωμίσουν από τα κατακάθια της ανατολής;
Διότι θα καταργήσουν το μνημόνιο των προδοτών;
Διότι θα ευνοούν τους Ελληνες;
Διότι θα εξοικονομίσουμε 20 και πλέον δις που χαλάμε ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ για τους εισβολείς;
Διότι ΤΙ;;;

Απ' ότι έχω δει, αυτοί είναι πιό δημοκράτες κι από τους "δημοκράτες"!


Και μην μου πεις για φασισμούς κλπ, διότι δεν έχω ακούσει να λένε τίποτε "φασιστικο". (macedon συμφωνώ μαζί σου, συμβατικά χρησιμοποιώ την λέξη)
Αν έχεις ακούσει να λένε κάτι "φασιστικό" μπορείς να μας το πεις, τώρα που τα κατευθυνόμενα ΜΜΕ ασχολούνται μαζί τους και τα οποία ΕΝΤΕΛΩΣ "δημοκρατικά" τους είχαν στην αφάνεια;
Είδες αυτόν το λεχρίτη Ευαγγελάτο πως τους αντιμετώπισε;
Είδες τον ίδιο λεχρίτη πως αντιμετωπίζει τους αποδεδειγμένα εγκληματίες;
Μήπως είσαι κι εσύ "δημοκράτης" σαν τον Εισαγγελάτο;


Edited by - Αίολος on 12/05/2012 13:06:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 13:11:55  Εμφάνιση Προφίλ
...και στο κάτω κάτω δεν είναι θλιβερό που εξελέγη αριστερός (υποτίθεται) που δεν έχει δουλέψει ποτέ του αλλά έχει 80 ακίνητα;
Δεν είναι θλιβερό που εξελέγησαν κόμματα της προδοσίας;

Τι δεν θα ήταν θλιβερό κατά την γνώμη σου και γιατί;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 13:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Μήπως είσαι κι εσύ "δημοκράτης" σαν τον Εισαγγελάτο;

Αγαπητέ, το εάν είμαι "δημοκράτης" ή δημοκράτης το γνωρίζω εγώ.
Θα μου επιτρέψεις όμως να έχω την άποψη μου χωρίς να με παραλληλίζεις με άλλους ανθρώπους οι οποίοι μου είναι αδιάφοροι, ε;

quote:
Αν έχεις ακούσει να λένε κάτι "φασιστικό" μπορείς να μας το πεις, τώρα που τα κατευθυνόμενα ΜΜΕ ασχολούνται μαζί τους και τα οποία ΕΝΤΕΛΩΣ "δημοκρατικά" τους είχαν στην αφάνεια;

Όταν ο γενικός γραμματέας της είχε αναλάβει τη δεκαετία του '80 την αρχηγία της ΕΠΕΝ, δεν διατεινόταν ότι το έκανε με τις ευλογίες του Παπαδόπουλου;
Αυτό σου λέει κάτι ή όχι;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 13:36:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Όταν ο γενικός γραμματέας της είχε αναλάβει τη δεκαετία του '80 την αρχηγία της ΕΠΕΝ, δεν διατεινόταν ότι το έκανε με τις ευλογίες του Παπαδόπουλου;
Αυτό σου λέει κάτι ή όχι;

Ε και;
Σε ρώτησα αν έχεις ακούσει να λένε κάτι "φασιστικό".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 13:59:22  Εμφάνιση Προφίλ
Dying_Incubus

quote:
Το θλιβερό είναι που ένα τέτοιο κόμμα πήρε 7% στις εκλογές...

Το θλιβερό είναι πως όταν η Άννα-Ψαρούδα Μπενάκη ανακοίνωνε στον Παπούλια το αποτέλεσμα της Βουλής για την εκλογή του Προέδρου της Δημοκρατίας, του είπε όσα του είπε και κείνος δεν αντέδρασε.

Το θλιβερό είναι πως μας πείραξε ως έθνος το "εγέρθητι" και δεν μας πείραξε καθόλου το "σκύψατε" που βιώνουμε εδώ και 2,5 χρόνια.

Το θλιβερό είναι πως 31% του ελληνικού λαού δήλωσαν πως θέλουν να είναι υπό κατοχή.

Το θλιβερό είναι πως όλους αυτούς που επί 38 χρόνια λυμαίνονται το δημόσιο πλούτο υπάρχουν άνθρωποι που ακόμη τους στηρίζουν.

quote:
Όταν ο γενικός γραμματέας της είχε αναλάβει τη δεκαετία του '80 την αρχηγία της ΕΠΕΝ, δεν διατεινόταν ότι το έκανε με τις ευλογίες του Παπαδόπουλου;

Εδώ ο άλλος σήκωσε τα όπλα και πολεμούσε κατά των Ελλήνων και του ελληνικού κράτους και αντί να τον κρεμάσουν ως προδότη, τον έκαναν Γ.Γ. του ΚΚΕ βρε Γιώργο. Η αρχηγία της ΕΠΕΝ σε πείραξε;

quote:
Αυτό σου λέει κάτι ή όχι;

Μου λέει απλά πως όταν:

- Ο Εβραίος ραβίνος και σιωνιστής (κατά δήλωσή του) είναι κατά της Χρυσής Αυγής
- Οι Τούρκοι ανησυχούν για τη Χρυσή Αυγή και τη θεωρούν "Ανεπιθύμητη εξέλιξη" (Ερχάν Τουρμπεντάρ, αναλυτής εξωτερικής πολιτικής στο Ίδρυμα Ερευνών Οικονομικής Πολιτικής)
- Οι ανά τον κόσμο τοκογλύφοι ανησυχούν για τη Χρυσή Αυγή
- Οι δυνάστες των Ελλήνων ανησυχούν για τη Χρυσή Αυγή

και δεν ανησυχούν για τους υπόλοιπους, σημαίνει απλά πως οι υπόλοιποι είναι του χεριού τους, αν δεν είναι υπάλληλοί τους.

Μου λέει ακόμη πως εφ' όσον όλοι αυτοί είναι κατά της Χρυσής Αυγής, τότε αυτή είναι σε καλό δρόμο.

macedon

Edited by - macedon on 12/05/2012 14:00:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 14:09:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μου λέει ακόμη πως εφ' όσον όλοι αυτοί είναι κατά της Χρυσής Αυγής, τότε αυτή είναι σε καλό δρόμο.
Πολύ σωστά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1719971
Maintained by Digital Alchemy