ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2004, 23:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος
ΣΤΗΝ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΠΟΙΟΥ (ΔΕ ΘΑ ΠΩ ΟΝΟΜΑ)ΜΕ ΤΙΤΛΟ "Ο ΙΗΣΟΥΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ 2012".
ΣΥΝΔΥΑΖΕΙ 2 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ, 1 ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΚΑΙ 1 ΤΟΥ ΔΑΝΙΗΛ.
Ο ΜΕΝ ΙΗΣΟΥΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ Η ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΓΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΕΒΡΑΙΚΗ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
Ο ΔΕ ΔΑΝΙΗΛ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΕΙ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΗ (ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ) 45 ΕΤΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ. ΚΑΙ ΕΠΕΙ ΔΗ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 1967, ΑΡΑ 1967+45=2012!!!
ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΙΘΕΤΑΙ.....
ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ....

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 02:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio
Τελικά ….. μάπα το καρπούζι …..

« Κι όμως … γυρίζει »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 02:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface
ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΕΥΡΑΙΟΥΣ ΘΑ ΚΥΒΕΡΝΟΥΜΑΣΤΕ;
ΟΙΜΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πρίγκιπας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 03:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πρίγκιπας
Εδώ θα ήθελα να κάνω μία νύξη σε αυτό που αναφέρει ο Εχετλαίος...

Όταν μιλάμε για προφητείες θα ήταν καλό να κοιτάξουμε τις πηγές τους...

Οι Εβραίοι αντιλαμβάνονται το δικό τους Μεσσία ως έναν υλικό βασιλέα και Κοσμοκράτωρα...και όχι ως βασιλέα των Ουρανών.

Ο Θεός τους είναι ένας Θεός του Φόβου γιατί έτσι τον αντιλαμβάνονται και έτσι τον προωθούν...

Ο Χριστός και Δανιήλ λοιπόν μιλάνε για το ίδιο πράγμα;;

Ο Χριστός όντως θα έρθει...αλλά ώς Φως Εθνών!!....και όχι σαν άνθρωπος...κατα τη δική μου γνώμη θα έχει έναν αντιπρόσωπο επι της Γης αλλά σίγουρα όχι αρχηγό των Εβραίων γιατί απλά οι ηγέτες των δεν τον αποδέχτηκαν ποτέ...

Ας μην ξεχνάμε πως οι δυνάμεις του Κακού μιμούνται τον Θεό, με το να δανείζονται και να διαστρεβλώνουν τις γνώσεις του Θεού σε κάθε ιερή γραφή και κάθε πηγή μεταφυσικής.

Το φεγγάρι όσο και να αντανακλά τον Ήλιο, παραμένει ετερόφωτο!

Πρέπει να προσέχουμε τις ρίζες αυτές λοιπόν γιατί οι διαθέσεις τους είναι διαφορετικές, άλλες λένε την αλήθεια και άλλες θα στρέψουν τις γνώσεις για άλλα συμφέροντα.

Edited by - Πρίγκιπας on 18/01/2004 03:42:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 15:32:02  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτό που νιώθω εγώ παιδιά είναι ένας μεγάλος αποπροσανατολισμός.
Ακούγονται τόσα που δεν ξέρει κανείς τί να πρωτοπιστέψει.
Κάποιες ομάδες να περιμένουν το διαστημόπλοιο που θα μας σώσει.
Άλλοι τον πλανήτη που θα πέσει πάνω μας.
Τελευταία κάτι άκουσα και για ηφαίστεια,που θα ξεφυτρώσουν παντού στην Ελλάδα.Σαν μανιτάρια.
Και αυτά το 2012.
Έχετε ακούσει κάτι γι αυτό?
Σ'αυτό που συμφωνώ όμως είναι η αίσθηση ότι <κάτι έρχεται> ή κάτι θα συμβεί.
Και από άτομα που δεν ασχολήθηκαν με τέτοια θέματα.
Και κάτι ακόμα που προσέξαμε,τουλάχιστον στην περιοχή μου.
13:30 η θερμοκρασία 21βαθμούς C.
14:00 6 βαθ.
Αυτή η εναλλαγή θερμοκρασίας συνεχίστηκε για 3-4 μέρες.Ίσως να είναι φυσιολογικό,αν και κάποιοι αρχισαν να φοβούνται για σεισμούς.

Μπορεί αυτό να έχει σχέση με όσα πιο πάνω αναφέρθηκαν στο τόπικ?

Ευχαριστώ


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NOMIMON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


143 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 15:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NOMIMON
Ελευθερια
Μήπως είχες το θερμόμετρο κοντά στο ψυγείο και κατά τις 13:50 το ξέχασες ανοιχτό;

Αστειεύομαι

Σοβαρά τώρα, πες μας περισσότερα.

Edited by - NOMIMON on 18/01/2004 15:44:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 16:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970
Αυτό με τα ηφαίστεια που ανέφερε η φίλη Ελευθερία μου φέρνει στο μυαλό τους βομβαρδισμούς των Αμερικανων σ'όποιο σημείο της γης βάλουν στο μάτι. Οι κλιματολογικές αλλαγές είναι κατά ένα βαθμό ανθρώπινα δημιουργήματα με αποτέλεσμα αυτές να φέρουν και εδαφικές αλλαγές. Μην ξεχνάτε ότι πριν κάποια χρόνια , εντελώς αναίτια οι φίλοι μας βομβάρδιζαν τη Σερβία αλλά όχι οπουδήποτε ,μόνο σε συγκεκριμένα σημεία του χάρτη τα οποία κυριολεκτικά τα είχαν ξεσκίσει(βλέπε Πρίστινα).Το ενδιαφέρον είναι ότι μετά τον "πόλεμο" οι επιστήμονες "ανακάλυψαν"πλούσια κοιτάσματα ορυκτών στην περιοχή αυτή. Τα ανακάλυψαν ή τα είχαν βάλει από πριν στο μάτι και με τους βομβαρδισμούς ήρθαν πιο κοντά ? Θυμηθείτε τον Περσικό και τα πετρέλαιά του όπως και το Αφγανιστάν που χωρίς λόγο και αιτία (Ταλιμπάν...)έγινε θέατρο παράλογων βομβαρδισμών.(παράλογων κατ'όνομα , διότι και κει τα πετρέλαια και το φυσικό αέριο αφθονούν). Άρα φίλη Ελαυθερία αν μια μέρα ανοίξεις το παράθυρό σου και ξαφνικά δεις ένα ηφαίστειο μπροστά σου , το οποίο χτες δεν υπήρχε μην ξαφνιαστείς. Δεν θα'ναι αποτέλεσμα εξωγήινων αλλά -δυστυχώς-γήινων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 19:56:13  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα.
Θα εξηγήσω καλύτερα αυτό με το θερμόμετρο.
Οδηγούσα και σταμάτησα σε ένα περίπτερο για τσιγάρα.Ξαναμπαίνοντας στο αυτοκίνητό μου το θερμόμετρο(του αυτοκινήτου) έδειχνε 21C
Παραξενεύθηκα αρχικά διότι ζω αρκετά βόρεια και μου έκανε εντύπωση αυτή η ξαφνική άνοδος.
Πέρασε κάπου ένα μισάωρο και ξανακοιτώντας έδειχνε 6C.
Σκέφτηκα ότι κάτι έγινε με το αμάξι.Με τον υπολογιστή που δείχνει κι άλλες ενδείξεις.Και το ξέχασα.
Έπειτα από 2-3 μέρες είχαμε βγει μια μεγάλη παρέα για φαγητό.
Εκεί κάποιος μου το ξαναθύμησε.
Είπε λοιπόν: Βρε παιδιά παρατηρήσατε τί περίεργα πράγματα γίνονται με τον καιρό και τη θερμοκρασία?
Και ανέφερε το ίδιο πράγμα που είδα κι εγώ.
Κι αυτός από το θερμόμετρο του αυτοκινήτου.
Μόνο που αυτός το παρατήρησε και τις υπόλοιπες μέρες.
Προσωπικά δεν το θεωρώ και τόσο παράξενο.
Ο ήλιος τις μεσημεριανές ώρες ανεβάζει τη θερμοκρασία.
Αν σε λίγο βγει αέρας και μάλιστα βοριάς είναι πιθανόν να υπάρχουν τέτοιες διαφορές.
Αν και δεν είμαι σίγουρη.
Απλά εκείνη τη μέρα το θέμα σχολιάστηκε αρκετά μίλησαν για σεισμούς κλπ.
Θεώρησα λοιπόν σωστό να το γράψω εδώ,μπας κι έχει κάποια σχέση με όσα γράψατε παραπάνω.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 20:02:06  Εμφάνιση Προφίλ
Ευχαριστώ alexeyev1970 για τις λογικές και τεκμηριωμένες απαντήσεις σου.
Πραγματικά γιατί να τα ρίχνουμε όλα στους εξωγήινους και να μη
κοιτάμε τη καταστροφή που προκαλούν <κάποιοι άλλοι> στον όμορφο(κάποτε?)...πλανήτη μας.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευθύμης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 20:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευθύμης
2 πράγματα, 2 ιστοσελίδες. Αν έχετε απορίες πάνω σε αστρονομικούς όρους, ρωτήστε.

Για το χειμερινό ηλιοστάσιο του 2012, 21-12, υπάρχουν 2 εκδοχές όσον αφορά τη θέση του Ηλίου (όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω αποσαφηνίσει μέσω κάποιας επίσημης ιστοσελίδας την κρατούσα). Η πρώτη λέει ότι ο Ήλιος μας θα βρίσκεται στο κέντρο του Κοσμικού Σταυρού (....) που θα σχηματίζουν η Εκλειπτική και ο Γαλαξιακός ισημερινός. Σύμφωνα με τη δεύτερη, η συνάντηση αυτή έχει ήδη γίνει, και στις 21-12-2012 θα ολοκληρωθεί.

Επίσης, κατά τη διάρκεια του 2012 αναμένεται η αντιστροφή μαγνητικής πολικότητας του Ηλίου. Αυτό είναι γνωστό, μιας και ο Ήλιος μας αντιστρέφει πολικότητα κάθε 11 χρόνια και η τελευταία έγινε τον Φεβρουάριο του 2001. Στην παρούσα φάση, οι πόλοι Ηλίου - Γης έλκονται, και πολλοί επιστήμονες, όπως δηλώνει η παρακάτω επίσημη ιστοσελίδα της NASA, πιστεύουν ότι και η Γη πρόκειται να αντιστρέψει πολικότητα σύντομα. Αυτό δε σημαίνει ότι ο γεωγραφικός Βορράς θα γίνει Νότος και θα κοιτάμε την Ελλάδα ανάποδα. Το μόνο που θα συμβεί είναι οι πυξίδες μας να δείχνουν το γεωγραφικό Νότο για μαγνητικό Βορρά.

Τώρα το αν η αλλαγή πολικότητας επιφέρει αλλαγές στο εσωτερικό και στην επιφάνεια της Γης, με αποτέλεσμα έναν κατακλυσμό, οι πολλοί τουλάχιστον, δεν το γνωρίζουμε και συνεπώς ούτε το πιστεύουμε, ούτε και το απορρίπτουμε, το ερευνούμε.

http://www.artideas.com/Why2012/Why2012.html
http://science.msfc.nasa.gov/headlines/y2001/ast15feb_1.htm

Κατά την προσωπική μου πεποίθηση, αυτός ο Σταυρός που ανέφερθηκε παραπάνω σχετίζεται με τις Θρησκείες..

Edited by - Ευθύμης on 18/01/2004 20:32:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 00:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio
Γεια και χαρά σε όλες και όλους τους συνοδοιπόρους ….


Το σκέφτηκα πολύ αυτές τις μέρες , και διαβάζοντας και όλα τα παραπάνω σχόλια ,
έχω να κάνω μια προσωπική διαπίστωση .

Πάντα ο άνθρωπος είχε « τάσης αυτοκαταστροφικές » , πάντα ήταν « μοιρολάτρης » ,
πάντα είχε το φόβο του άγνωστου , πάντα έψαχνε να « πιαστεί » από κάπου
(για να αντλεί δύναμη)
και ΠΑΝΤΑ υπήρχαν οι « έξυπνοι » που εκμεταλλευόμενοι την ανθρώπινη αδυναμία πλούτιζαν
(βλ. έκδοσης χιλιάδων βιβλίων παγκόσμιος , « σεμινάρια » , και αλλά πολλά )
Συνεπώς … κι αυτό με το 2012 δεν είναι τίποτα άλλο , με ένα ακόμα σενάριο ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ (που πολύ πιθανό να δούμε του χρόνου στης κινηματογραφικές αίθουσες)

Υ.Γ.
(αν και θα ευχόμουν να έρθει τελικά αυτό το τέλος που πολλοί ευαγγελίζονται για να παει κάθε κατεργάρης στον μπάγκο του )


πάντα βέβαια θα περιμένω και θα αναζητώ στοιχεία …
ίσως εγώ να είμαι λάθος …

« Κι όμως … γυρίζει »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 01:53:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Υ.Γ.
(αν και θα ευχόμουν να έρθει τελικά αυτό το τέλος που πολλοί ευαγγελίζονται για να παει κάθε κατεργάρης στον μπάγκο του )

Το θέμα είναι ότι δεν θα πάνε μόνο οι κατεργάρηδες στους πάγκους τους, αλλά και τόσοι άλλοι αθώοι,όπως μικρά παιδιά.
Για να μη σου πω κιόλας ότι ίσως κάποιοι κατεργάρηδες έχουν ήδη βρει τον τρόπο να τη σκαπουλάρουν....
Δεν είσαι λάθος, αλλά λιγουλάκι σκληρός..
Φιλικά πάντα

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 09:57:46  Εμφάνιση Προφίλ
Αν όντως συμβεί κάτι (που δεν νομίζω) θα την πληρώσει ο κοσμάκης .. οι «άλλοι» θα βρουν (ή έχουν) τρόπο να αντεπεξέλθουνε –όπως πάντα, σε κάθε κατάσταση αλλά και να την διαμορφώσουνε προς όφελος τους..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 15:26:58  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ 2012. (ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ)

ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ Εχετλαίου ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...

quote:
ΣΤΗΝ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΠΟΙΟΥ (ΔΕ ΘΑ ΠΩ ΟΝΟΜΑ)ΜΕ ΤΙΤΛΟ "Ο ΙΗΣΟΥΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ 2012".
ΣΥΝΔΥΑΖΕΙ 2 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ, 1 ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΚΑΙ 1 ΤΟΥ ΔΑΝΙΗΛ.
Ο ΜΕΝ ΙΗΣΟΥΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ Η ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΓΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΕΒΡΑΙΚΗ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
Ο ΔΕ ΔΑΝΙΗΛ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΕΙ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΗ (ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ) 45 ΕΤΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ. ΚΑΙ ΕΠΕΙ ΔΗ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 1967, ΑΡΑ 1967+45=2012!!!
ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΙΘΕΤΑΙ.....
ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ....

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ????

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ΠΟΣΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΕΠΑΝΑΚΑΤΑΛΗΨΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ?????
ΜΑ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΒΡΑΙΚΗ ?????
ΟΙ ΔΥΟ ΕΘΝΟΤΗΤΕΣ ΑΡΑΒΕΣ ΚΑΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΖΟΥΣΑΝ ΜΕ ΕΙΡΗΝΗ ΕΚΕΙ.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΓΑΝ ΠΑΡΑΒΟΛΙΚΑ.

ΦΙΛΕ Ευθύμη ΟΜΙΛΕΙΣ ΠΕΡΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΠΟΛΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ.
ΤΟΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ (ΑΝΑ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ) ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ???????

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΕΩΛΟΓΟ/ΦΥΣΙΚΟ ΩΣΤE ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΠΕΡΙ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΕΝΑΣ ΓΕΩΛΟΓΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaFriLa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 16:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaFriLa
Τι να πω
Πραγματικα η εκπομπη προσφεροταν για πολυ γελιο
Τι εκπομπη για φαρσοκωμωδια προκειτε

Ο τυπος ελεγε οτι μπορει να αποδειξει οτι ολη η παγκοσμια ιστορια ειναι προφητευμενη

Ελεος δηλαδη

'Το μονο που ξερω ειναι πως δεν ξερω τιποτα'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 17:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213
Χαιτετω τους παρεβρισκομενους. την απαντηση που θα δωσω νιμιζω πως ειδα παραπανω. το 2011-2012 δεν ξερω αιριβως, θα ευθυγραμιστει ο ηλιοσ μας με την γη και με τον μεγαλο εξωτερικο ηλιο (πιθανον του σειριου). πισω απο την δηλο ( το νησι, ξερετε) βρισκεται η χαβάη (για την υδρογειο λεω) και η ευθεια που θα σχηματιστει απο τα 2 αυτα νασια θα τμησει τον ηκιο μασ και αυτος στη συνεχεια θα τμησει τον εξωτερικο ηλιο (του σειριου). απο αυτην την μεγαλη αλλαγη (που συμβαινει καθε 2000 χρονια νομιζω θα ανοιξουν οι διαυλοι επικοινωνιας. πληροφοριακα να πω οτι μεσα στην ελλαδα υπαρχουν γυρω στα 2.000.000 διαυλοι επικοινωνιας ανω στον υπολοιπο κοσμο ειναι γυρω στους 200. για το αν αυτη η ημερομηνια θα ειναι το τελος του κοσμου η η 2α παρουσια, δεν το ξερω αλλα πραπει να ειμαστε σιγουροι οτι πολλες ανακαταταξεις θα συμβουν και θα αλλαξουν τελειως την ζωη μας, τον τροπο ζωης μας, και τα πιστευω μασ και τισ αποψεις μας για ολα τα θεματα. δεν νομιζετε οτι χρειαζομαστε μια αλλαγη? α ακομα πρεπει εδω να πω οτι αυτο δεν ειναι σιγουρο οτι θα μας ωφελησει αφου θα ειναι μια πολυ καλη αφορμη για ''αυτους΄΄ (ξερετε τι ενοο) να εφαρμοσουν το προγραμμα τους δηλ. την Ε.Λ.3 (την πιο φρικαστικη συνομοσια ολων των εποχων.... ο νοων νοητω. αυτα..... γεια σας χαρων

σαταρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaFriLa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 17:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaFriLa
Ολοι μπορουν να αραδιαζουν τετοιες ατεκμηριωτες πληροφοριες με ανοιγμα διαυλων επικοινωνιας και φρικιαστικες συνωμοσιες ολων των εποχων ...

Καμια αποδειξη εχεις ;


-Τι εστί Θεός;
-Ανθρωπος Αθάνατος
-Τι δε Ανθρωπος;
-Θεός ΘνητόςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 17:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213
συγνωμη αλλα αποδειξεις δεν εχω,οτι λεω ξερω. αυτο νομιω καβ=νουν ολοι εδω

σαταρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 17:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ AVATARGR,

ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ 2:
1) ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΗ andreas aigio ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ...
2) ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΥΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΚΑΘΕΑΥΤΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΕΓΡΑΨΕ, ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΦΑΥΛΟ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΕ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΔΕΧΘΟΥΜΕ Η ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΩΣ ΑΤΟΜΟ.

ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 22:32:25  Εμφάνιση Προφίλ
Σχετικά με τη θερμοκρασία σίγουρα θα μπορούσε κάποιος ειδικός να μας διαφωτίσει.
Επίσης στην ουσία έγραψα όλα αυτά βασιζόμενη σε κάτι που τυχαία έπεσε
στην αντίληψή μας.
Δεν έγιναν δηλ. συχνές μετρήσεις.

quote:
για το αν αυτη η ημερομηνια θα ειναι το τελος του κοσμου η η 2α παρουσια, δεν το ξερω αλλα πραπει να ειμαστε σιγουροι οτι πολλες ανακαταταξεις θα συμβουν και θα αλλαξουν τελειως την ζωη μας, τον τροπο ζωης μας, και τα πιστευω μασ και τισ αποψεις μας για ολα τα θεματα. δεν νομιζετε οτι χρειαζομαστε μια αλλαγη?

Αν κοιτάξεις πίσω στον χρόνο και στην ιστορία, σε κάθε εποχή ο άνθρωπος προσπαθούσε να αλλάξει τη ζωή του.Αν δεν το έκανε αυτό ακόμα θα κατοικούσαμε σε σπήλαια.Το ότι ζούμε σε μια εποχή ταχύτητας και άγχους είναι αναμφισβήτητο.
Καλό θα ήταν πάντως να προσπαθούμε εμείς να αλλάξουμε τη ζωή μας και όχι να περιμένουμε πότε και αν, θα ανοίξουν <δίαυλοι επικοινωνίας>
Με το να λέμε δευτέρα παρουσία ή τέλος το κόσμου, ναι, θα άλλαζε <κάτι>...Αλλά καταστροφικά.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 13:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213
Αγαπητη ελευθερια, εγω εχω αρχισει να συνηδητοποιω οτι το παραξενο και το παραφυσικο εχει αρχισει να ανεβαινει στο παρασκηνειο με διαφορες τηλεοπτικες εκπομπες που δεν ξερω αν ειναι επιτρεεπτο να καθονομασω. Αυτο νομιζω φαινεται. Ακομα ειναι αποδεδειγμενο οτι το πολυ σε 60 χρονια θα υπογραψουμε το τελος μας καθως η ζωη πλεον σημερα ειναι παρα πολυ δυσκολη. Αυτο φαινεται απο την ανεργια, απο την φτωχια, τον υποσιτισμο, την αναπτυξη της τεχνολογιας εις βαρος μας και το απογειο της πολιτικης και κοινωνικης διαφθορας. Αυτα οσον αφορα το πολιτικο και πολιτιστικο μερος της αναφορας μου. Επισης πολλα εχουνε λεχθει για αυρτην την ημερομηνια και αν παρατηρησετε το αστερι του σειριου πισω απο το σημα των ε στο βιβλιο η διαθηκη του προμηθεα (που οπως αναφερει ο συγγραφεας του βιβλιου του το εδωσαν οι ε, εχει 12 ακτινες). πολλα εχουνε λεχθει και το θεμα εφτασε μεχρι γνωστη εκπομπη γνωστου τηλεοπτικου σταθμου, οπως ξερουμε. Δεν ξερω για εσας αλλα εμενα μου κινει την περιεργια. οσον αφορα τωρα την επιστροφη των ε και την εφαρμογη του προγραμματος ε.λ.3 (πιστευω να καταλαβατε) πρεπει λογικα ολα καποτε να εφαρμοστουν. Κατα τηξν γνωμη μου αυτη ειναι μια καταλληλη ημερομηνια. Ευχαριστω!!! χαρων

σαταρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 14:31:50  Εμφάνιση Προφίλ
Στην ουσία jim213 δεν διαφώνησα για όσον αφορά τις τηλεοπτικές εκπομπές, τα διάφορα βιβλία κλπ.
Μην ξεχνάς όμως...υπάρχει και η AGB και οι μετρήσεις τηλεθέασης.
Και πιστεψέ με σε αυτές τις εκπομπές η τηλεθέαση φτάνει στα ύψη.
Το ίδιο πάνω κάτω και είναι γνωστό,γίνεται και με τα βιβλία και τους εκδοτικούς οίκους.
Παρόλα αυτά δεν είμαι απόλυτη.
Κι εγώ ψάχνω και διαβάζω.
Χωρίς διακρίσεις.

Το θέμα είναι να μη διαβάζουμε απλά , αλλά να <διυλίζουμε> ότι οποιοσδήποτε θέλει να μας σερβίρει έχοντας κάποια σκοπιμότητα.
Και ξέρεις τι με προβληματίζει και με στενοχωρεί ιδιαίτερα?
Όταν βλέπω νέους ανθρώπους να περιμένουν μια λύση από τον ουρανό.
Διαβάστε, χωρίς εξαιρέσεις.(όχι μόνο τα βιβλία που αναφέραμε , αλλά και την καταπληκτική κληρονομιά των αρχαίων προγόνων μας).
Προσπαθήστε να αλλάξετε εσείς,όλοι μαζί, τον κόσμο.
<Συν Αθηνά και χείρα κίνει>

Νομίζω ξέφυγα από το θέμα μας.
Τί θα συμβεί λοιπόν το 2012?Σίγουρα όχι το τέλος του κόσμου.
Ίσως αλλάξει ο τρόπος σκέψης μας.
Ίσως αναγεννηθούμε σκεφτόμενοι πια με τον τρόπο που μας έδειξαν οι πρόγονοί μας.Αυτό πιστεύεις ότι δεν θα αλλάξει ριζικά τη ζωή μας?


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 15:08:45  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Εχετλαίε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΙΘΕΝΤΑΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΣΑΦΗΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.

ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΗΡΑ.

ΦΙΛΕ Εχετλαίε ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΔΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ jim213 ΠΕΡΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ???????????

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ, ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΥΜΟΣΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑΣ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ Η ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ 5 Η 6 ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΙΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ....

ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ....

ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΚΟΜΑ ΕΣΧΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΤΕΡΡΕΥΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΛΕΩΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΥΜΑΤΕ.

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 15:15:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ (ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ) ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.

ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ: ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ;

ΑΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

ΑΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΑΣ

2009-2012 ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ. Η ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ
Η ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ (ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ) ΣΤΗ ΓΗ ΚΑΙ Η ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΗΔΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΕΞΟΥΣΙΑ ΣΤΗ ΓΗ. ΣΑΣ ΤΡΟΜΑΞΑ? ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ. ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΑ 8 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΟΗΣΕΤΕ.

ΠΡΙΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 2012
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΓΡΑΦΕΣ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ ΚΑΙ ΔΟΓΜΑΤΩΝ...
ΓΡΑΦΕΣ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΚΑΙ ΑΝΕΠΙΣΗΜΕΣ.

ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΡΑΦΕΣ ΝΑ ΨΑΞΕΤΕ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΕΙΤΕ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΠΟΛΙΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΡΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Η ΟΠΟΙΑ, ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ, ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΠΟΤΕ!

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΠΙΣΤΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ
ΠΗΓΕΣ ΜΟΥ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΡΩ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΓΡΑΨΙΜΟ.

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ

Δ Ε Ν Α Σ Τ Ε Ι Ε Υ Ο Μ Α Ι . . . . . . . .

ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΜΠΡΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ,
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΕΙ.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ (ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΑ) :

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΗΛΘΕ ΣΤΗ ΓΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2004 ΧΡΟΝΙΑ.
Η ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΦΗΤΕΥΘΕΙ.
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΤΟΥ 0 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΟΦΗΤΕΥΣΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ.
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΣΥΜΠΙΠΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ.
1000 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ, ΥΓΕΙΑΣ, ΕΥΤΥΧΙΑΣ & ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ.
Η ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΦΟΔΡΗ ΜΕ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΘΥΜΑΤΩΝ.
Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΘΑ ΕΛΘΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΗ ΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΟΔΗΓΕΙΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ.
Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΥΜΠΕΣΕΙ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ.
ΣΤΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΤΗΣ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗΣ ΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΒΑΣΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΕΝΩ ΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥΣ ΘΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΟΣΟΙ ΜΙΝΟΥΝ ΠΙΣΤΟΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΙΩΝΙΑ ΖΩΗ.
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΘΑ ΑΝΑΣΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ.
ΕΚΤΟΣ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΦΗΤΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΦΗΤΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ.
ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΘΕΙΑ ΦΩΤΙΣΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΣΤΕΥΤΟΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΥΣ.
ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΤΩΝ ΕΣΧΑΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ ΑΥΤΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ.
ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΗΤΑΝ Ο ΕΠΙΟΥΣΙΟΣ ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΤΑΥΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ, ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΕΠΙΟΥΣΙΟΣ ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΑΝΕΛΑΒΑΝ ΝΑ ΣΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
ΠΡΩΤΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΑ ΜΑΡΤΥΡΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΘΑ ΚΡΙΘΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ.
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΓΕΝΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΣ ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΕΩΣΦΟΡΟΥ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΩΤΟΙ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΣΤΟΝ ΘΕΟ Ο ΕΩΣΦΟΡΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ.
ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΡΙΓΥΡΩ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΔΙΑΣΗΜΟΣ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΠΑΠΥΡΟΥΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ "ΦΥΛΑΚΑ ΤΗΣ ΓΕΝΕΣΗΣ" ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ 6000-6500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ.
ΟΠΩΣ Η ΠΡΩΤΗ ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΣΥΝΕΠΕΣΕ ΜΕ ΟΥΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΑ ΣΥΜΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ.

... .... .... ..... .... ... .... .... .... ..... ...... ..... .... ..

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΑΔΙΑΣΕΙΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΤΟΥΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΘΕΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΛΗΡΟΥ.
Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΥ 2012 ΟΥΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΔΙΑΨΕΥΔΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΗΡΟ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2012 Η ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ, ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΔΕ, ΚΛΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΜΟΥ.

Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ALTER ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΥΟ ΕΚ ΤΩΝ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΩΝ ΚΑΛΕΣΜΕΝΩΝ ΠΗΓΑΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΧΛΕΥΑΣΟΥΝ ΜΟΝΟ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ "ΜΙΛΗΣΑΝ ΠΡΙΝ ΔΟΥΝ" ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΑΝ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ. Ο ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΤΟΥ ΙΑΧΩΒΑ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΩΡΟΥΤΑΝ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΩΣ ΠΡΟΣΥΛΙΤΙΣΤΗΣ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΟΓΜΑΤΑ ΤΩΝ ΙΑΧΩΒΑΔΩΝ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ ΕΠΕΞΗΓΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΓΡΑΦΩΝ ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ...

ΑΜΑΡΤΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΕΚΛΗΣΣΙΑ" ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΚΟΥΣΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΨΕ....


ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ............

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 15:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
quote:

2009-2012 ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ. Η ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ
Η ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ (ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ) ΣΤΗ ΓΗ ΚΑΙ Η ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΗΔΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΕΞΟΥΣΙΑ ΣΤΗ ΓΗ. ΣΑΣ ΤΡΟΜΑΞΑ? ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ. ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΑ 8 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΟΗΣΕΤΕ.

Αγαπητέ φίλε GRIGORIANE αναφέρεις πως ο αντίχριστος είναι ήδη εδώ και προωθεί τον σκοπό του.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω νοείς τον αντίχριστο σαν ένα φυσικό πρόσωπο ? Εαν ναι τότε ποιος είναι αυτός ? Τον γνωρίζουμε ? Είναι κάποιος πολιτικός, στρατιωτικός κλπ. ?

Πως γνωρίζεις ότι είναι ήδη εδώ ?

Εάν είναι ένα φυσικό πρόσωπο υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία για την ταυτότητα του ? Θα μπορούσες να τα παραθέσεις ?

Ελπίζω να μην θεωρήσεις τις ερωτήσεις επιθετικές ή προσβλητικές. Ερωτήσεις απορίας και άγνοιας μου είναι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 16:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS
ΟΙ ΠΗΓΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΚΟΛΠΟΥΣ ΤΗΣ ΕΚΛΗΣΣΙΑΣ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ. ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΓΚΥΡΕΣ ΠΗΓΕΣ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΗΔΗ ΣΤΗ ΓΗ ΩΣ ΦΥΣΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ, ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΑ ΔΟΓΜΑΤΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΛΘΕΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΟΛΟΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ....
ΣΤΟ ΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑΙ, ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ, ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ, ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΜΩΣ ΠΑΣΕΙ ΥΠΟΨΙΑΣ. ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΚΛΗΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΣΤΕΝΑ. ΟΣΟ ΔΕΝ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΥΝ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ". ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΙΝΙΑ "DEVIL'S ADVOCATE", ΔΕΣ ΤΗΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 16:28:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS
ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ "ΣΥΜΠΤΩΣΗ" ΠΟΥ ΕΛΑΒΕ ΧΩΡΑ ΛΙΓΟ ΑΦΟΤΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ (15:05) ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΤΥΧΑΙΟΥ.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ
ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ..

ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΗΛΙΟΦΑΝΕΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΦΕΡΝΕ ΣΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΙΣ 14:40 ΡΟΥΧΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΦΟΡΗΤΗΣ ΖΕΣΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ.
5 ΛΕΠΤΑ ΑΦΟΤΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΠΕΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 ΒΑΘΜΟΥΣ. ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΚΑΙ Ο ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΕ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΕ.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 16:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
Ευχαριστώ για την συμβουλή όπως και για την πρόταση της ταινίας. Θα προσπαθήσω να τη βρω και να τη δω.

Απ' ότι κατάλαβα γνωρίζεις κι εσύ ποιος είναι, αλλά δε θέλεις να το αναφέρεις δημόσια, προφανώς για τους ίδιους λόγους που δεν το κάνει και ο κλήρος ο οποίος γνωρίζει, όπως λες.

Εάν θεωρείς ότι μπορείς να το αναφέρεις προσωπικά, θα εκτιμούσα ιδιαίτερα ένα email ή ένα προσωπικό μήνυμα που να αναφέρεις ποιος είναι. Δεν το ζητώ από απλή περιέργεια αλλά από γενικότερη ανάγκη κατανοήσης και αντίληψης συσχετισμών.

Edited by - cybershamangr on 20/01/2004 16:51:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 18:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213
ΠΡΟΤΟΝ ''ΦΙΛΕ'' ΓΕΟΡΓΙΑΝΕ η οπως αλλιως σε λενε, να ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ αυτα που λες γιατι ποτε δεν ξερεις ποιος θα διαβασει το μνμ σου. με το πρωτο σου μνμ εθειξες την θρησκεια μου και τον ΘΕΟ μου που πιστευω,και νομιζω οτι και εσενα θα σου κακοφαινοτανε. ετσι δεν ειναι??? και αν ησουνα πραγματικος χρηστιανος δεν θα ελεγες αυτες τις αηδιες γιατι αν ξερεις ο χριστος ειπε οτι δεν προκειτε κανεις να προφητεψει την 2α παρουσια. Μηπως εκανε πλακα? και αυτα που λες αν τα λες ειναι καλο να τα στηριζεις. δεν θα σου πω οτι δεν σου επιτιθεμαι γιατι θα ειναι ψεματα. Ζητω συγγνωμη απο οποιον διαβασει το μνμ μου αλλα ειναι πρωσοπικο το θεμα και ευαισθητο.
Τωρα Ελευθερια οσον αφορα την ερωτηση σου εγω οχι μονο ασχολουμαι και διαβαζω την κληρονομια των αρχαιων προγονων μας αλλα την υπερεκτιμω δεοντος και εχω θιοθετησει πολλα στιχεια απο τους προγονους μου. Οσον αφορα την τηλεθεαση, αυτο ειναι σιγουρο οτι θα αυξηθει και ισως αυτο να επιδιωκαν αλλα σκεψου οτι ειναι μονο λιγα τα καναλια που ασχολουνται με τα μεταφυσικα. και εγω θα μπορουσα οπως και αλλοι ανθρωποι να δημιουργησω σε μια συχνοτητα ενα καναλι καινα ασχολουμαι μονο με αυτα και να τα κονομησω. Δεν ειναι ολα τοσο απλα. Γι αυτο αν πας σε εναν μεσο ανθρωπο και του πεις για την κουφια γη θα γελαει μαζι σου 5 μερες. Για καποιο λογο ειναι ολοι υπνοτισμενοι. Δεν νομιζεις οτι πρεπει να ξυπνησουνε. Τωρα ετσι οπως ειναι τα πραγματα υπαρχουν 2 ειδη ανθροπων. Αυτοι που ζουνε κανονικα και αν ακουσουν κατι παραξενο γελανε και οι αλλοι (που υποθετω οτι ειναι οι πιο πολλοι εδω μεσα αν οχι ολοι) πουψαχνουν να βρουν την αληθεια και να ξεχωρισουν. Πιστευω πρεπει να το εχεις μεσα στο αιμα σου για να ασχοληθεις. Ξεφυγα ομως τωρα, ας επανελθω στο θεμα. Οπως ειπα δεν νομιζω να γινει το τελος του κοσμου αλλα πολλες ανακαταταξεις που θα επηρεασουν. τωρα για το τελος του κοσμου, την επικρατηση των ε η του σατανα δεν μπορω να σου πω τιποτε αλλο παρα μονο οτι η ημερομηνια αυτη θα ειναι μια παρα πολλη καλη αφορμη για ολους αυτους να παρεμβουν οπου θελοθν και να κυριαρχισουν. οι ε με την επιστροφη τους και ο σατανας με την ε.λ.3 (φανταζομαι να καταλαβενετε). απο αυτην την εοιθυμια για επικρατηση λοιπον μπορει να γινουν πολλες διαμαχες και να εχουν τελικο αποτελεσμα την καταστροφη (για αυτο δεν ξερω να σου απαντησω ακριβως). Παντως οπως ειπες, σιγουρα θα αλλαξει η ζωη μας. ευχαριστω χαρων

σαταρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 19:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ AVATARGR,

ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΤΙΤΛΟΦΟΡΕΙΤΑΙ: " ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ 2012 "
ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΤΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.
ΣΙΓΟΥΡΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΟ, ΣΟΒΑΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΜΩΣ.
ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.
ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΕΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΩΣΤΕ "ΝΑ ΔΕΙΧΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ" ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ, ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΣΟΥΜΕ.
ΘΑ ΕΙΝΑΙ 5, 10 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΑΣ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ.
ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΧΑΟΣ ΤΗΣ ΥΠΕΡΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΜΥΑΛΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΤΕΤΕΛΕΣΜΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ. ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΟΤΙ ΤΟ 2012 ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟ "ΚΑΤΙ" (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΦΗΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΣΑΦΕΙΑ) ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ!!!
ΤΟ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΑΠΟΙΟΣ ΔΗΛΑΔΗ " ΤΟ 2012 ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΥΤΟ!! ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ! ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕΕΕΕ!!!!"
ΑΤΟΠΗΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΕΠΕΣΕ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ GRHGORIANOS ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
ΕΓΩ ΛΕΩ: ΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ 2012; ΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΕΔΩ.
ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΝΙΣΧΥΟΥΝ Η ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΧΑΘΟΥΜΕ... ΝΟΗΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ.
ΚΑΙ ΛΕΩ "ΕΝΙΣΧΥΟΥΝ Η ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΝΟΥΝ" ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΣΤΟ 80% ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.
ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟΓΟΝΟ ΤΩΝ ΜΑΓΙΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΤΟΣ....
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ.
ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΣΤΟΝ ΛΙΓΟΣΤΟ ΜΟΥ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΕΡΕΥΝΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΕΝΟ ΣΟΥ ΠΝΕΥΜΑ...

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ

(ΥΓ: ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΡΕΥΝΗΤΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΣΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ)


Edited by - Εχετλαίος on 20/01/2004 19:39:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy