ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Το μελαχρινάκι
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 22:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Καλέ μου Εχέμ, όσο όμορφο και αν είναι το ΣΕΞ, ενήλικες είμαστε μπορούμε να μιλάμε ελέυθερα για αυτό (και ιδιαίτερα στο φόρουμ αυτό θα ήταν φοβερή υποκρισία να το αποφεύγουμε - μιλάμε για τα έσω του ανθρώπου), σε όλους αρέσει και όλοι το θέλουμε σε δεδομένες στιγμές. Όπως όμως είπε ο συνομιλητής μας Ράμογλου, η ένωση των δύο ουσιών δεν επέρχεται μέσω του ΣΕΞ αλλά μέσω ενος οργασμού πνευματικού και σαρκικού, ταυτόχρονα. Διαφωνείς?

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 22:50:37  Εμφάνιση Προφίλ
Πύρρα….

..ένωση των δύο ουσιών δεν επέρχεται μέσω του ΣΕΞ αλλά μέσω ενος οργασμού πνευματικού και σαρκικού, ταυτόχρονα. Διαφωνείς?..

Μα για να διαφωνήσω η να συμφωνήσω, πρέπει να κατανοήσω πρώτα. Σωστά;

Θα σε ρωτήσω δύο πράγματα. Για να κατανοήσω.

1) Ποιες είναι αυτές οι δύο ουσίες στης οποίες αναφέρεσαι;
2) Τι είναι το πνεύμα;


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορ των ForumsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 22:51:18  Εμφάνιση Προφίλ
Θα πώ ένα μόνο στον ΕΧΕΜΒΡΟΤΟ με όλη την φιλία που νοιώθω γι αυτόν .

Κράτα το κείμενο που έγραψες σήμερα καλέ μου φίλε και διάβασε το όταν θα νοιώσεις αυτά που εκεί αρνείσαι .
Επέτρεψε μου να έχω λίγο διαφορετική άποψη σήμερα μέσα από αυτά που έχω ζήσει .

Ελπίζω να είμαστε και τότε κοντά και να μου πεις αν έχω δίκιο σ αυτό που σήμερα σου λέω .

Φιλιά Καλλιτέχνη μου .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 22:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Δε με πτοείς αγαπητέ Εχέμ. Ότι και αν πεις!!!!
Θα ήθελα πολύ να σου απαντήσω δεόντως, αλλά δε θα το κάνω (η γλώσσα μου με ξινει!!!), και ξες γιατί? Γιατί αυτοί που προσπαθούν να "εγχειρίσουν" όπως λές εσύ το ΣΕΞ και τον έρωτα, μάλλον είναι οι γνώστες, αλλιώς δε θα επιχειρούσαν να το κάνουν!!! Κανένας χειρουργός δεν εγχειρίζει χωρίς γνώση. Γεύσου.................

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 22:54:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κράτα το κείμενο που έγραψες σήμερα καλέ μου φίλε και διάβασε το όταν θα νοιώσεις αυτά που εκεί αρνείσαι

Μα τι αρνήθηκα βρε συ Ράμογλου;


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορ των ForumsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 22:57:19  Εμφάνιση Προφίλ
Σε ρώτησα κάτι βρε Πύρρα, μα δεν απάντησες. Γιατι;

Είναι τόσο δύσκολο να μου απαντήσεις;


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορ των ForumsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 23:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Εχέμ, τίποτα δεν είναι δύσκολο να απαντήσω. Αλλιώς δε θα μιλούσα. Αν είχες διαβάσει όλα όσα έγραψα από την αρχή θα είχες καταλάβει πολλά. Θέλεις να τα ξαναπώ? Ευχαρίστως.

Ουσία? Τι είναι λοιπόν η ουσία? Εσύ πως τη νοιώθεις? Μιας και σου αρέσει να τα λες χύμα (ελπίζω να μη σοκαριστείς). Για ΄σένα πια είναι η ουσία? Η εκσπερμάτιση? Η ένωση υγρών? Αν διαβάσεις παραπάνω θα δείς ότι αναρωτιέμαι μήπως η ουσία έχει διαφορετική ερμηνεία από άτομο σε άτομο. Στην πραγματικότητα όμως, όσο και αν κρυβόμαστε πίσω απότ το δάχτυλο μας, όλοι ξέρουμε την πραγματική ουσία. Ο καθένας για δικούς μας λόγους δε παραδεχόμαστε την αλήθεια. Άλλοι γιατί φοβόμαστε τον ίδιο μας τον εαυτό, άλλοι γιατί φοβόμαστε την κατακραυγή των άλλων, είτε γιατί φοβόμαστε ότι φαινόμαστε γελοίοι να εμφανίζουμε τα εσώψυχα μας. Όλοι όμως ξέρουμε, όσοι δεν είμαστε τουλάχιστον κενοί, πια είναι η ουσία.

ΣΕΞ, ηδονή, οργασμός, εκσπερμάτιση, τελείωμα. Σκουπίσαμε τελειώσαμε. Ακριβώς τελειώσαμε. Πόσοι από εμας θυμόμαστε τα της μιας βραδιάς σαρκικές απολαύσεις? Μόνο άμα θέλουμε να εξιστορίσουμε τις σεξουαλικές μας επιδόσεις!!!! Μόνο αν εκείνη βραδυά εμπλουτιστεί με το είναι σου θα έχει πραγματική αξία.

Ουσία? Το είναι μου όλο!!! Έχεις προσφέρει ποτέ το είναι σου? Πρόσφερε το Εχέμ, θα είναι φοβερή εμπειρία. Γιατί αυτοί που το κάνουν δε φοβούνται τα θέλω τους, ούτε τη ζωή, ούτε το ΣΕΞ, ούτε τον έρωτα. Ενώνουν την ολότητα τους με την ολότητα του άλλου, την ουσία τους με την ουσία του άλλου.

Πνεύμα? δεν αναγνωρίζεις την έννοια του πνεύματος? Είναι αυτό που σε κάνει να αποζυμείς τη ζωή σου σε όλα τα επίπεδα. Είναι αυτό που σε κάνει να σκέφτεσαι. Είναι αυτό που σε ξεχωρίζει. Είναι αυτό που δύναται να σε κάνει φοβερό εραστή!!! Εραστή της σάρκας αλλά και τπυ πνεύματος. Εραστή της ζωής και του ίδιου του έρωτα. Ερααστή του εαυτού σου και των άλλων. Εραστή της συν-ουσίας. Εραστή του κορμιού σου. Χωρίς πνεύμα ΄πως πειμένεις να αγαπήσεις τον εαυτό σου για να προσφερθείς χωρίς όρια. Το έχεις δοκιμάσει Εχέμ ποτέ, να προσφέρεις τον εαυτό σου χωρίς όρια? Το έχεις αναζητήσει ποτέ αυτό? Δοκίμασε το Εχέμ, θα νοιώσεις ελεύθερος από τις σκέψεις σου, και ευνοημένος από τη ζωή. θα νοιώσεις τις αντρικές ιδιότητες σου μέσα από την προσφορά.

Σε κάλυψα, αγαπητέ Εχέμ?

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 00:18:45  Εμφάνιση Προφίλ
Με κάλυψες αγαπητή Πύρρα και με το παραπάνω.
Ίσος σου φανεί παράξενο, μα συμφωνώ σε ότι ανέφερες εκατό της εκατό.

(και μία παράκληση, θα προτιμούσα να με προσφωνείς Εχέ….)


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορ των ForumsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 00:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
To xanthe mou aggele ths efhs thwdh einai uperektimimeno pistevw...
purra eimai poluu omorfos mou to leei kai h giagia mou xexexe

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 00:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
'Οτι επιθυμείς καλέ μου ΕΧΕΜΡΩΤΕ.
Όντως μου φάνηκε παράξενο.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 00:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
To ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ με Ο και όχι με Ω, με συγχωρείς. Αμάν βρε Εχέμβροτε, πολύ μεγάλο ψευδώνυμο διάλεξες.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 00:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Δεν πρέπει να χαρούμε όλοι την ομορφιά σου βρε Τέρπανδρε? Μόνο η γιαγιά σου? Αντε γιατί με τον Εχέμβροτο το σοβαρέψαμε πολύ. Ε, Εχέμβροτε?

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 00:34:57  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι, όντως το σοβαρέψαμε αρκετά αγαπητή Πύρρα! Μα….. νομίζω τελικά έγινε για καλό!

Εχέ! ο καλοπροαίρετος! Που ζητά συγγνώμη εάν ορισμένες φορές γίνετε άθελά του επιθετικός.


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορ των ForumsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 01:24:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τι είναι ο έρωτας, τι είναι το sex τι κάνει το ένα τι κάνει το άλο μπλα μπλα μπλα μπλα…..

Η ερωτική επαφή πρέπει να γίνετε με τον νου αντεστραμμένο προς την ύλη και οι ψυχές θα ενωθούν σαν ένα και θα φτάσουν στην ολότητα. Μετά η αστρική ενέργεια που πηγάζει από τα 34 τσάρκας θα πλημμυρίσει την εσωτερική συναισθηματική μας ταύτιση και θα μετουσιωθεί σε φως! Τότε ο η πύλη του τριτογενούς πλασματικού εν, θα τρίζει το κρεβάτι! κλπ κλπ κλπ
Ναι! και μετά ήλθε ο άγιος Βασίλης!

Ρε δεν κουρευόμαστε λέω εγώ………..


Αυτό καλέ μου Εχεμβροτέρωτα !

Αυτά που ήθελα να πω ( αν δεν έλειπα τόση ώρα απο το PC μου ) είναι αυτά που περιέγραψε η φίλη Πύρρα ως Alter Ego .

Και κάτι ακόμα όταν παντού αναγνωρίζεις τον έρωτα και όταν το είναι σου έχει δοθεί κάπου αλλού απλά ή σωματική επαφή είναι η κορύφωση της αυτής ένωσης .
Αυτό λέει η ταπεινή μου γνώμη .

Θέλω να την σκέφτομαι ακόμα και τώρα που πάει για ύπνο και να νιώθω οτι είμαι μέσα και στη δική της σκέψη .
Αυτό με κάνει να νιώθω καλύτερα από το να άγγιζα μόνο το κορμί της .

Καλό ξημέρωμα ........

Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 01:54:33  Εμφάνιση Προφίλ
Παρεξήγησες βρε Ράμογλου!

Όπως βλέπεις και στο μήνυμά μου, αυτό που κατηγόρησα είναι η φαμφαρολογία για τα συναισθήματα που νοιώθει ένας άνθρωπος μέσα στον έρωτα.

Το πώς γίνετε τι, προσπαθώντας να αναλύσουμε το άγνωστο και ακαταλαβίστικο.
Δεν μας φτάνει που το νοιώθουμε;

Ολόκληρο το μήνυμα σε κοινή θέα…..

quote:
SEX!Είναι τόσο κακό;;;;;;;

o.....Μα τι ντροπή! Τι ξεστόμισα…….

Λόγια λόγια λόγια λόγια λόγια…….. Μπλά μπλά μπλά μπλά!!!!

Κάντε αυτό για το οποίο μιλάτε (δεν πάει σε όλους) και αφήστε το μπλά μπλά μπλά!!!

Τι είναι ο έρωτας, τι είναι το sex τι κάνει το ένα τι κάνει το άλο μπλα μπλα μπλα μπλα…..

Η ερωτική επαφή πρέπει να γίνετε με τον νου αντεστραμμένο προς την ύλη και οι ψυχές θα ενωθούν σαν ένα και θα φτάσουν στην ολότητα. Μετά η αστρική ενέργεια που πηγάζει από τα 34 τσάρκας θα πλημμυρίσει την εσωτερική συναισθηματική μας ταύτιση και θα μετουσιωθεί σε φως! Τότε ο η πύλη του τριτογενούς πλασματικού εν, θα τρίζει το κρεβάτι! κλπ κλπ κλπ
Ναι! και μετά ήλθε ο άγιος Βασίλης!

Ρε δεν κουρευόμαστε λέω εγώ………..


Σιχάθηκα να ακούω και να βλέπω ανθρώπους να προσπαθούν να εγχειρήσουν τα πιο απλά πράγματα της ζωής!

Την ερωτική επαφή! Όποια διάσταση και αν έχει αυτή!
Κάντε και πάψτε!


Από πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι αρνούμαι κάτι;;;;;;;

Βιαστικό συμπέρασμα……….. (θα φωνάξω τον Καζαμπούμπου μου φαίνεται να καθαρίσει…..)



Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορ των Forums

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 25/07/2003 01:56:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 02:31:09  Εμφάνιση Προφίλ
no comment αγαπημένε μου φίλε

Μαζί σου !

Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 02:47:10  Εμφάνιση Προφίλ
Κι’εγώ μαζί σου είμαι ρε κουμπάρε!!!!!!!


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορ των ForumsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 03:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Αχ τι καλά, γίναμαι όλοι μας κουμπάροι? Ποιος θα μου λύσει τώρα όμως μια απορία? Έτσι, απευθύνομαι στο άλλο φύλο, στους άντρες. Είναι εφικτό να νοιώσεις επαφή και ερωτική διάθεση χωρίς να ξέρεις πραγματικά κάποιον/α και όντας πολύ μακριά του/της? Καλά είπαμε τα μελαχρινάκια εκπεμπουν φως και ερωτισμό χιλιόμετρα μακριά (Darkangel που είσαι, με έχεις αφήσει μόνη στο σκοτάδι), αλλά είναι δυνατόν να δημιουργηθεί κάτι τόσο όμορφο και εξίσου αγνό όντως μακριά?

Πραγματική απορία, ζητάω καθοδήγηση!!!!!!!!!

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 03:22:12  Εμφάνιση Προφίλ
Εάν εξαιρέσουμε την σωματική επαφή, πιστεύω ότι είναι πιθανό κάτι τέτοιο. Αλά, μήπως θα είναι και λιγάκι επίπονο;


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορ των ForumsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 06:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
Den thelw na dhmosiepsw fwtografia giati tha epakolouthisei pandemonio ... ante fevgw gia serifo tha ta poumeee kala na perasete opou kian pate :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 11:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
Καλημερουδια μικρα μου αγγελουδια ανεξαρτητως χρωματος!

Εχε! θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου για την φαμφαρολογια...λογια λογια λογια ...μα καλοι μου φιλοι η βιωση του σεξ, η βιωση της απολυτης ενωσης ψυχων μα και σωματων δεν αναλυεται - Χρειαζονται πραξεις και θαρρος. Δεν το οριοθετεις μεσα στα λογικα πλαισια του μυαλου και το παρουσιαζεις με λογια...αφηνεσαι ελευθερος, τολμας και το παρουσιαζει η ψυχη σου με εικονες - εικονες πραξεων!! Μα θελει και θαρρος για να ξεπεραστει η λογικη (η οποια με τον ειρμο της μας αποφερει την ασφαλεια) και γιατι οχι να ξεπεραστει ακομα και η φαντασια... αλλωστε η απολυτη ενωση πρεπει να ειναι περα απο σκεψεις, περα απο ιδεες, περα απο ταμπου ακομα περα και απο χρωματα (μην ξεχναμε και το τοπικ μας) .
Ολα τα παραπανω χρειαζονται για να δωθει το ερεθισμα...σε μας εγκειται μετα στο να θα αποδεχτουμε την προσκληση και θα παρουμε το ρισκο να κυνηγησουμε αυτο που η ζωη μας εφερε μπροστα μας!

Αν και ανοικω στο ανοιχτοχρωμο "ασθενες" (χεχε) φυλο Πυρρα θα προσπαθησω να απαντησω στο ερωτημα σου

quote:
Είναι εφικτό να νοιώσεις επαφή και ερωτική διάθεση χωρίς να ξέρεις πραγματικά κάποιον/α και όντας πολύ μακριά του/της?

Θα απαντησω με μια ερωτηση ομως .... ποσα ζευγαρια υπαρχουν που τα χωριζει ουσιαστικα ενα τραπεζι, λιγα μολισ εκατοστα αλλα δεν νοιωθουν τιποτα πλεον απο τα παραπανω
Ναι φιλη μου (μου επιτρεπεις να σε αποκαλω φιλη - καθοτι η ενωση των μελαχρινων με τις ξανθιες ισως τελικα να αποτελει το ιδανικο ) οντως μπορει παρολη την οποια αποσταση να δημιουργηθουν αυτα τα συναισθηματα και η επικοινωνια... γιατι ουσιαστικα για αυτο προκειται : για επικοινωνια σε ολα τα επιπεδα ναι μεν μεσο του μυαλου αλλα ξεπερνωντας τα ορια του! Ο απολυτος ερωτας του μυαλου και τις σκεψεις μας!!

Απλα λιγες σκεψεις πινωντας το χλιαρο μου τσαι

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 12:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Γλυκιά μου Μάρα, όλα σοφά!!!! Μα φυσικά, όπως τελικά συμφωνήσαμε μέσω πολύπλοκης οδού με τον φίλο Εχέμβροτο, και οι πράξεις έχουν σημασία (κάποιες στιγμές αφόρητα) και όχι η ανάλυση (μην το ρίξουμε και εντελώς στη φιλοσοφία....). Αναζητώντας και αναλύοντας όμως γνωρίζουμε το εαυτό μας (περικλύοντας στον όρα τα όλα του εαυτού μας). Αναβαθμιζόμαστε, μαθαίνουμε να χειριζόμαστε το μυαλό και το σώμα μας, και αναγνωρίζουμε τις ανάγκες των απέναντι μας. Μη ξεχνάμε ότι ακόμη και το πιο "χυδαίο" παιχνίδι, αρχίζει πάντα με λεκτικές προκλήσεις. Κατά πόσο κάτι πιο αγνό!
Καλή μου ξανθιά, έχει σημασία το χρώμα? Όχι, σημασία έχουν τα μάτια του αλλουνού. Θέλουν μελαχρινάκι, "ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ", θέλουν ξανθούλικο, Come and get it, όπως λέει και φίλτατος φίλος Ράμογλου. Διαφοροποιώ τα αποφθέγματα που παρέθεσε ο Ράμογλου, χωρίς να υποννοώ τίποτα σεξουαλικό, αλλά επιθετικότητας στη καθημερινή ζωή (

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 14:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
Καλη μου Πυρρα λες...

quote:
Μη ξεχνάμε ότι ακόμη και το πιο "χυδαίο" παιχνίδι, αρχίζει πάντα με λεκτικές προκλήσεις

Σκεψου δυο εικονες!
Ενα ηρεμο μερος με μουσικη... κοσμος τριγυρω και απεναντι σου ενα καστανο, μελαχροινο, ξανθο (ας επιλεξει ελευθερα η φαντασια σου το χρωμα) του αντιθετου φυλου. Αναμεσα σας ξεκιναει ένα εντονο παιχνιδι... λεκτικο. Ο ενας προσπαθει να διεισδυσει στο μυαλο του αλλου, με ατακες, με χιουμορ, με κουβεντα και σαφως με υπονοουμενα. Μια βραδυα με εντονη διαθεση ερωτικη - διαθεση πλησιασματος ο ενας προς τον αλλο...μουσικη - ποτα ...

Παμε στην δευτερη εικονα.
Για μια ακομα φορα ενα ηρεμο μερος με μουσικη και κατα τα γνωστα κοσμος τριγυρω... Καποιο ατομο αντιθετου φιλου καστανο, μελαχρινο, ξανθο (ας αφησουμε παλι την προτιμηση στην φαντασια) κινειται αναμεσα στο κοσμο με τα ματια καρφωμενα πανω σου, εντονες ματιες με υπονουμενα, μυστηριωδη χαμογελα. Η βραδυα κυλαει - η επικοινωνια μονο με τα ματια, ολα εχουν υπωθει - χωρις λογια ομως, χωρις λεκτικα παιχνιδια. Ολα μεσα απο την ψυχη με την γλωσσα του σωματος...

Ποιες απο τις δυο σκηνες δημιουργουν πιο εντονα συναισθηματα? Ο νους μπορει να παιξει εξισου και στα δυο παιχνιδια και να τα κανει εξισου "χυδαια", ακομα και οταν δεν εχεις ανταλαξει ουτε μια λεξη, ουτε μια...
Το παιχνιδι ειναι στο μυαλο, στην φαντασια, στο "θελω" της ψυχης μας μα ξεκιναει απο την διψα του σωματος μας!

Και στην φαντασια μας το μελαχρινακι, το ξανθουλι, το καστανο γινετε αμεσως το θυραμα της φαντασιας μας, πολυχρωμο, ζωηρο ...η μηπως ειναι στην ουσια ο κυνηγος που με τα βελη του, τα οπλα του (χρωμα, σωμα, ματια, κινηση) μας χτυπαει??


Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.

Edited by - Mara on 25/07/2003 14:09:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 14:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Γειά σας και από μένα!
quote:
Darkangel που είσαι, με έχεις αφήσει μόνη στο σκοτάδι

Εδώ είμαι καλή μου...παρακολουθώ πετώντας στα δικά μου σκοτάδια!
Δυο μέρες έχω να γράψω και σας έλειψα?Με συγκινείτε...

Λοιπόν κουμπάροι και κουμπάρες,περάσαμε(-τε) στο σηματικότερο κατ'εμέ κομμάτι της κουβέντας...
Την ουσιαστική ΕΠΑΦΗ!!Όοοοοχι τη σωματική...όχι!
Την επαφή δυο ψυχών,αυτό που λίγο-πολύ όλοι αναζητούμε μέσα από το δρόμο του ο καθένας!

Αυτό που είπε εύγλωττα ο Ramoglou

quote:
Θέλω να την σκέφτομαι ακόμα και τώρα που πάει για ύπνο και να νιώθω οτι είμαι μέσα και στη δική της σκέψη.Αυτό με κάνει να νιώθω καλύτερα από το να άγγιζα μόνο το κορμί της .

Και απαντώ στην ερώτηση:

quote:
Είναι εφικτό να νοιώσεις επαφή και ερωτική διάθεση χωρίς να ξέρεις πραγματικά κάποιον/α και όντας πολύ μακριά του/της?

ΦΥΣΙΚΑ και είναι...Τι κι αν το άλλο σου μισό είναι στην άλλη άκρη του κόσμου? Αν η σκέψη σου,η ψυχή σου,η καρδιά σου,τα μάτια σου είναι γεμάτα από εκείνον καλή μου Πύρρα,τότε η ένωση είναι πραγματική και βαθιά,σε όλα τα επίπεδα. Τότε τα λόγια είναι περιττά, τότε το σεξ (αφού θέλετε να μιλάμε ανοιχτά) γίνεται ΑΓΑΠΗ και ΕΡΩΤΑΣ. Τότε αισθάνεσαι κάθε του ανάσα και κάθε του σκέψη ακόμα κι αν σας χωρίζουν χιλιάδες χιλιόμετρα...

Εξάλλου λένε πολύ σωστά:
<<Η χειρότερη μοναξιά είναι να κάθεσαι δίπλα στον άνθρωπο που αγαπάς χωρίς να μπορείς να του το πεις...>>

quote:
ποσα ζευγαρια υπαρχουν που τα χωριζει ουσιαστικα ενα τραπεζι, λιγα μολισ εκατοστα αλλα δεν νοιωθουν τιποτα πλεον απο τα παραπανω?

Πόσο δίκιο έχεις χρυσομαλλούσα Mara μας...

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 15:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida
Παρατηρώ πως όλα τα μελαχρινάκια έχουν ήδη δώσει το παρόν τους. Είπα λοιπόν να ενισχύσω και εγώ μειονότητα με την παρουσία μου.

Πολλές φορές ακούμε και όλοι μας λέμε «α εμένα μ αρέσουν οι ξανθοί/ιες ή οι μελαχρινοί/νες,» αλλά αυτό που παρατηρείται είναι πως η ζωή μας φέρνει πολλές φορές δίπλα σε ανθρώπους αντίθετους του γούστου μας που τελικά γίνονται στην πορεία. Άρα συμπεραίνουμε ότι το χρώμα τελικά δεν είναι αυτό που μετράει.

Σημασία – και προσωπική μου άποψη – έχει το τι σου βγάζει ο άλλος τι κύματα εκπέμπει και εσύ πως τα λαμβάνεις. Το παιχνίδι γίνεται είτε λεκτικά είτε με κάποια βλέμματα σημασία έχει να υπάρχει σωστή «σύνδεση» που θα βοηθήσει στην εξέλιξη αυτή.

Προχωρώντας, η ολοκλήρωση πράγματι έρχεται με την επαφή όπως λέει και η φίλη Darkangel. Είναι ότι πιο πολύτιμο μπορεί να βιώσει ο καθένας μας αφήνοντας την ψυχή του ελεύθερη (θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτά που προείπε η φίλη Πύρρα) να ενωθεί χωρίς περιορισμούς και προπαντός χωρίς φόβους και ανασφάλειες..

Επίσης θα ήθελα να προσθέσω πως για μένα προσωπικά η επαφή, το άγγιγμα για να γίνω πιο σαφής, παίζει εξίσου σημαντικό ρόλο. Όταν αγγίζεις τον άλλον/η νιώθεις, εισπράττεις, δίνεις, υπάρχει μία ανταλλαγή συναισθημάτων χωρίς να χρειάζεται να μιλάς. Aυτό φυσικά έχει αξία μόνο όταν μπορεί να εφαρμοσθεί όχι να γίνεται όταν οι διακόπτες είναι στο off, τότε δεν υπάρχει νόημα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 20:48:41  Εμφάνιση Προφίλ
Μμμμμμ !!!

Εύγε !!!

Τι όμορφος πίνακας αλήθεια είναι αυτός που φτιάχνουμε εδώ .
Εσωτερικός μου μοιάζει , ελεύθερος και αληθινός συνάμα .
Κάτι σαν ζεϊμπέκικος χορός !

Σας ευχαριστώ !

Θα συμφωνήσω με την καλή μου Mara ( να δω πότε θα διαφωνήσουμε ) και την φίλτατη όσο και σκιώδη Darkangel .
Ναι μπορείς να νιώσεις για κάποιον τα πάντα , αληθινά συν-αισθήματα , και ο νους σου να εκμηδενίζει τις αποστάσεις με την ίδια ευκολία που απομακρύνει αυτούς που κάθονται στο τραπέζι που είπε η Mara .

Τι λέγαμε στο σχολείο ;
Ποιο είναι το ποιο γρήγορο μεταφορικό μέσο ;
Ο νους , γιατί σε ταξιδεύει χιλιόμετρα μακριά σε μηδέν χρόνο .

Να λοιπόν που φτάνουμε σε ένα ορισμό .

Όταν ο άλλος/η καταφέρει να εισχωρήσει στο νου σου τότε αρχίζουν όλα .
Δε χρειάζεται υπονοούμενα μα απλά αληθινά λόγια , καθαρό και ευθύ βλέμμα , απαλό και ζεστό άγγιγμα .
Το μυαλό γεμίζει με τη σκέψη εκείνου/ης , και αυτός/η κατακτά το «είναι μας» κάθε μέρα μέχρι να φτάσει και στο τελευταίο μόριο .
Τι σημασία έχει το πού είναι ;
Δίπλα μας , στη δουλειά του , μακριά μας .
ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 21:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
quote:

Μια γυναίκα θα πρέπει να έχει κάτι από……χμ……

01) Την ευστροφία της Darkangel!

02) Την γοητεία της ATMA(ς)!

03) Την τσαχπινιά της Avallon!

04) To humor! της Αμαλίας!

05) Το sex-apil της Cat!

06) Τον ρομαντισμό της Lilith!

07) Την ευαισθησία της Spirit!

08) Την στοργικότητα της Κάθυ!

09) Tην.....περιέργεια της Πύρρας!

10) Την παραπονιάρα μα… ερωτική Silverwolf!

και άλλες θηλυκές ψχ-ούλες που ξέχασα…….



ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ? ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΚΥΡΙΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ? ΕΜΕΙΣ ΨΥΧΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ?ΜΑΚΡΥ ΞΑΝΘΟ ΜΑΛΛΙ? ΞΩΤΙΚΙΣΙΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΑΤΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΙΑ? ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΑΤΙΣΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ?
ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ? ΚΛΑΨ ΚΛΟΥΨ...ΓΙΑΤΙ.....ΟΧΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ.....???
ΓΙΑΤΙ??
ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΕΣ ΠΟΛΥ....

ΤΩΡΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ! ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΩ ΤΟ ΚΑΣΤΑΝΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΥΠΑΡΞΕΩΝ!(ΤΙ ΕΙΠΑ ΠΑΛΙ Η ΞΩΤΙΚΙΑ)

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ(ΟΛΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΓΩ) ΜΕ ΤΗ DARK ANGEL ΚΑΙ ΤΗ ΦΙΛΗ ΠΥΡΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΠΛΗΡΩΣ!!! ΕΙΔΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΠΥΡΡΑ ΕΙΠΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΣΤΙΧΑΚΙ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΦΥΛΛΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕ....

Η ξανθιά για μια βδομάδα
Η κοκκινομάλλα για ένα μήνα
Η μελαχρινή για μια ζωή

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΦΤΑΣΕΙ ΛΕΩ:

ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ(AKOMH KAI AN ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ) ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΟΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ,ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ, ΚΑΘΕ ΩΡΑ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟ. ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ DARK ANGEL ΟΤΙ ΤΟ ΣΕΞ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ!! ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΤΟ ΝΟΥ, ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ! ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΝΑΙ! ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΤΙΣ ΜΙΑΣ ΝΥΧΤΑΣ....ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΧΑΔΙ ΤΟΥ/ΤΗΣ , ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ/ΤΗΣ , ΕΝΑ ΦΙΛΙ ΤΟΥ/ΤΗΣ Η ΑΚΟΜΗ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΤΗΣ/ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟΣΟ ΥΠΕΡΟΧΑ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ RAMOGLOY ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΓΙΞΕ ΒΑΘΥΤΑΤΑ...

ΦΙΛΕ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΕΝΑ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ,ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΑΝΤΡΕΣ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΑΣ....

ΦΙΛΙΚΑ


The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 22:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
quote:

Αυτό με κάνει να νιώθω καλύτερα από το να άγγιζα μόνο το κορμί της .


Μα φυσικά, η κατάκτηση του νου δεν είναι εύκολη. Είναι πιο δύσκολο από όλα. Ακόμη και ερωτικά να μην κάνεις τον άλλον να νοιώσει, στη δεδομένη στιγμή το πιο πιθανό είναι να του προκαλέσεις ενστικτωδώς σεξουαλική παρόρμηση (στην οποία μπορεί να ενδώσει, μπορεί και όχι). Πόσοι είναι όμως ικανοί να κατακτήσουν το νού, και μιλάω για κάτι παραπάνω από έρωτα. Έρωτα όλοι εμπνέουμε στη ζωή μας, κατάκτηση μυαλού όμως και παράδοση ανευ όρων?

Δε θέλουμε όμως να αγγίξουμε το κορμί? Αυτή η φοβερή ένωση, δεν πρέπει να βρει την ολοκήρωση της?

quote:

....η σωματική επαφή είναι η κορύφωση της αυτής ένωσης .

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 22:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
quote:

Όταν ο άλλος/η καταφέρει να εισχωρήσει στο νου σου τότε αρχίζουν όλα .
Δε χρειάζεται υπονοούμενα μα απλά αληθινά λόγια , καθαρό και ευθύ βλέμμα , απαλό και ζεστό άγγιγμα .



¨
Είμαστε όλοι ικανοί να το κάνουμε αυτό? Έχουμε όλοι τη δύναμη να μιλήσουμε με καθάρια αληθινά λόγια χωρίς να κρυβόμαστε πίσω από μάσκες? Πόσοι τολμάμε να κοιτάξουμε τον άλλον ευθέως?

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 22:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Καλως ήρθες Ελπίδα

quote:
Σημασία – και προσωπική μου άποψη – έχει το τι σου βγάζει ο άλλος τι κύματα εκπέμπει και εσύ πως τα λαμβάνεις. Το παιχνίδι γίνεται είτε λεκτικά είτε με κάποια βλέμματα σημασία έχει να υπάρχει σωστή «σύνδεση» που θα βοηθήσει στην εξέλιξη αυτή.

Απόλυτα σύμφωνη!!!!! Κύμματα!!!! Σύνδεση!!!! Άρα πνεύμα!!! Και μετά η ένωση, δυο σώματα σε ένα, δύο ψυχές σε πλήρη σύγχιση!!! Δύο ψυχές σε μία σάρκα!!!


quote:
Επίσης θα ήθελα να προσθέσω πως για μένα προσωπικά η επαφή, το άγγιγμα για να γίνω πιο σαφής, παίζει εξίσου σημαντικό ρόλο. Όταν αγγίζεις τον άλλον/η νιώθεις, εισπράττεις, δίνεις, υπάρχει μία ανταλλαγή συναισθημάτων χωρίς να χρειάζεται να μιλάς. Aυτό φυσικά έχει αξία μόνο όταν μπορεί να εφαρμοσθεί όχι να γίνεται όταν οι διακόπτες είναι στο off, τότε δεν υπάρχει νόημα.


Ανοίξτε τους διακόπτες!!!! Δώστε ευτυχία στή σάρκα μέσα από το πνεύμα, στο πνεύμα μέσα από τη σάρκα.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy