ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Στοιχειωμενο σπιτι στα Λεχωνια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Qrious
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 00:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Qrious  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
telika file matrix_ghost to emfanises to film?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 00:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμ ...τώρα μας εβαλες ολους σε αναμονή !!!!!


"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 12:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ "ΤΡΑΒΗΞΕΙ" ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΛΑΝΟ ΣΤΟ FORUM.
ΔΕΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΟΜΟΡΦΟ ΒΟΛΟ ΜΑΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΖΕ ? ΟΥΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΥΤΕ ΒΙΝΤΕΟ.THE REAL THING !!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 20:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΑΑΑΑΑΑ πας να ξεγλιστρήσης πονήρουλη !!!!!

Δέν ξέρω για τους αλλους .....πάντος εγώ Βόλο αναμένεται τον Ιανουάριο Πάλι

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lara
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 21:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειδα το θεμα σας και αποφασισα να σας γραψω γιατι με ενδιαφερει. Masvidal οι φωτογραφιες δειχνουν κατι περιεργο? εχω ζησει 7 χρονια σε στοιχιωμενο σπιτι και εχω βιωσει καποιες καταστασεις. προσοχη με αυτα τα θεματα. δεν ειναι παιχνιδι..

NO TRUST ANYONEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εχω ζησει 7 χρονια σε στοιχιωμενο σπιτι και εχω βιωσει καποιες καταστασεις

Φίλη Lara αρχικά καλωσήρθες στην παρέα μας!
Θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας αυτές τις εμπειρίες σου; Πώς κατέληξες στο συμπέρασμα ότι το σπίτι που κατοικούσες ήταν στοιχειωμένο;

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lara
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 23:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[Φίλη Lara αρχικά καλωσήρθες στην παρέα μας!
Θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας αυτές τις εμπειρίες σου; Πώς κατέληξες στο συμπέρασμα ότι το σπίτι που κατοικούσες ήταν στοιχειωμένο;

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."



ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ, ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ. ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΕΚΡΟΥΣ, ΜΑΛΛΟΝ ΠΝΕΥΑΜΑΤΑ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ. ΑΠΟ ΤΑ 9 ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ, ΑΚΟΥΩ, ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ. ΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΣΤΑΣΗ. ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ?

NO TRUST ANYONEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 01:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαφώς. Αν δεν θες βέβαια για δικούς σου λόγους να μην τα δημοσιοποιήσεις μπορείς να μου στείλεις και e-mail. Αν πάλι δε θες να μιλάς για αυτά τότε δε θα σε πιέσω. Δε θέλω να κάνεις κάτι αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι άσχημα.
Φιλικά

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 14:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ'αρχην εγω δεν εχω φωτογραφησει το σπιτι.Απλα το βιντεοσκοπησα για λιγα λεπτα.Καποιος αλλος φιλος του esoterica ειπε οτι εχει βγαλει φωτογραφιες και αν μπορει να τις δημοσιευσει καλο θα ηταν.
Εγω παντως βλεποντας αρκετες φορες το βιντεο που τραβηξα δεν ειδα κατι παραξενο.Αλλωστε δεν μπηκα και μεσα στο σπιτι (δυστυχως). Εντυπωση μου εκαναν ο πανυψηλος φοινικας στην αυλη και οι μικροι γυψινοι φοινικες σε διαφορα σημεια της προσοψης .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 19:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παντως εγω που ειχα διαβασει για ενα αλλο στοιχειωμενο σπιτι (καπου διπλα στην εθνικη δεν θυμαμαι χιλιομετρο αλλα οποιος εχει πολυ παλια τευχη του ανεξηγητου μπορει να ριξει μια ματια γιατι νομιζω εκει το ειδα) ειχαν παρει φωτογραφιες με υπερυθρο φιλμ και ειχαν εγκαταστησει μικροφωνα και αποδειχτηκε οτι ειναι συμβαινουν διαφορα παραξενα στο σπιτι για παραδειγμα οι φωτογραφιες εμφανισαν κρανια να πετανε και τα μικροφωνα επιασαν φωνες και κραυγες και αλλα πολλα

και θελω να καταληξω οτι αν κατι γινεται στο σπιτι τοτε θα εμφανιστει με πολυ λιγη ερευνα τα πνευματα δεν εχουν αργιες και δεν χρειαζεται να τραβηξει καποιος φωτογραφιες με υπερυθρο φιλμ και ενα μικροφωνο μεσα στο σπιτι αρκει για να ακουσει καποιος αν υπαρχει κινηση στο σπιτι αφου συνηθως τα πνευματα ειναι αρκετα θορυβωδη σε τετοια μερη

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 14:33:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ, ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ. ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΕΚΡΟΥΣ, ΜΑΛΛΟΝ ΠΝΕΥΑΜΑΤΑ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ. ΑΠΟ ΤΑ 9 ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ, ΑΚΟΥΩ, ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ. ΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΣΤΑΣΗ. ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ?


LARA, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ !!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 15:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 00:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Toν αλλο μήνα θα εχουμε απάντηση

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Qrious
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 17:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Qrious  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mia fora kai ena kairo itan na doume kati photos........xehastike to thema?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 15:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελατε στο Βολο να δειτε απο κοντα το σπιτι.Καλυτερο κι απο τις φωτογραφιες που θα εμφανιζε ο φιλος.Παντως ειναι επιβλητικη η παρουσια του.
Οσες φορες περναω απο μπροστα καθομαι για λιγο και το κοιταζω !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariline
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 15:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariline  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε δεν μπαίνεις και μέσα να βγάλεις μερικές φωτογραφείες να το δούμε και εμείς?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 02:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε μου αν ηταν να τρεχουμε οπου υπαρχει κατι παραξενο ολημερα θα ταξιδευαμε γιαυτο καποιος ειχε την ιδεα να φτιαξει ενα forum με θεμα το παραξενο.
πολυ αργουν οι φωτο μηπως της μαγειρευεται ρε με το photoshop?

αστειευομαι βεβαια για τα ταξιδια και το photoshop


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 07:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΗΝ ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ "ΠΑΓΩΜΕΝΗ" ΕΙΚΟΝΑ ή ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΤΟ FORUM.
Ο ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΙ ΑΠΕΓΙΝΕ ?
ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 03:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ να βοηθησουμε τοτε φιλε Masvidal
πρωτα πρωτα εχεις συνδεσει την καμερα στον υπολογιστη? ρωταω για να ξερω απο που να αρχισω

και υποθετω οτι φυσικα και την εχεις συνδεσει ομως με τι βλεπεις στο μονιτορ του pc σου αυτα που εχεις καταγραψει? κανενα κουμπακι snapshot πουθενα? αν γινοσουν λιγο πιο συγκεκριμενος μπορει και να βοηθουσα καπως την κατασταση.


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 11:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΑ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ...

ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΑΝ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ...
ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΤΕ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑΝ ΚΛΑΜΜΑΤΑ,ΠΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΦΟΡΙΣΤΙΚΟΣ ΣΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΙΛΤΡΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ...

ΕΠΙΣΗΣ Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΠΕΡΙ ΤΑ 12 ΕΙΔΗ,ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΥΔΟΚΙΜΕΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΧΟΥΡΜΑΔΙΑ...
ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΖΕΙ ΣΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΩ ΣΥΝΘΗΚΩΝ,ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΙΣ ΦΥΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΕΥΝΟΙΚΩΝ...

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΣΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ...

ΑΝ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΗΧΟΥΣ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΘΜΗΜΕΝΕΣ ΣΤΑ ΔΑΚΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΕ ΦΑΚΟΥΣ,ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...ΘΑ ΕΛΕΓΑ...

ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΗΝ ΑΡΧΗΓΕΙΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ,ΤΟΠΟΣ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΩΝ,ΕΚΤΕΛΕΣΘΕΝΤΩΝ ΙΣΩΣ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΤΟΥΣ,ΝΑ ΜΕΤΑΔΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑ ΑΚΡΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ..ΟΠΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΟΔΕΥΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΟΛΑ ΡΕΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ...
ΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ..ΚΑΙ ΛΕΩ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ,ΠΛΗΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΖΙΚΟ ΘΑΝΑΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΣΩΡΟΥΝ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ...

ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΡΗΜΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 15:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΛΙΟ ΕΙΝΑΙ,ΕΡΗΜΙΚΟ ΟΜΩΣ ΟΧΙ.ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ,ΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΤΡΙΓΥΡΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariline
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 16:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariline  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι φοίνικες απ'οτι ξέρω ζούν πάρα πολλά χρόνια και αυτό μπορεί κάποιος κάλιστα να το καταλάβει από το ύψος, αν αυτός που αναφέρουμε εδώ είναι και ψιλός θα είναι και μεγάλης υλικίας, ακόμα μπορεί να περάσει τα 100 χρόνια ανετότατα!
Masvidal πάρε μαζί σου κάποιο άτομο να βγάλει τις φωτογραφίες αν έρχετε κάποιος βέβαια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 16:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΘΕΟΡΑΤΟ ΦΟΙΝΙΚΑ.....
ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΑΠΟΘΕΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟΝ Η/Υ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariline
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 16:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariline  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα είναι πολύ παλιός τότε, και βγάλε βρε καμιά φωτογραφία ας μην είναι και τόσο καλή, να πάρουμε μια ιδέα εμείς που δεν το έχουμε δεί ποτέ αυτό το σπίτι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 19:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΠΙΣΗΣ Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΠΕΡΙ ΤΑ 12 ΕΙΔΗ,ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΥΔΟΚΙΜΕΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΧΟΥΡΜΑΔΙΑ...
ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΖΕΙ ΣΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΩ ΣΥΝΘΗΚΩΝ,ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΙΣ ΦΥΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΕΥΝΟΙΚΩΝ...


ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ ΠΟΥ ΦΥΤΕΨΕ Ο ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ.ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ 1829!!!
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΩΝΤΑΝΟΤΑΤΟΣ!!!ΚΑΙ ΕΔΩ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ 174 ΧΡΟΝΙΑ!!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ "ΣΠΙΤΙ ΣΤΑ ΛΕΧΩΝΙΑ" ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ "ΒΑΡΙΑ".ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 19:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδη εννοεις οτι τα δεντρα τρεφονται απο....κατι ?


ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,
ΑΥΤΟ,
ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ.
ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΟΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΤΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ,ΥΠΗΡΧΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΝΑΣ ΦΙΚΟΣ(ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΦΥΤΟ)Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΩΣ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΩΝ ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ.
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ,ΕΤΣΙ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΛΟΓΟ(ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΔΕΝ ΤΟ ΜΑΘΑΜΕ ΠΟΤΕ)Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΕΙ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΡΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 4-5 ΜΕΤΡΑ.ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ!!!ΚΡΕΜΑΣΤΗΚΕ!!!ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΜΑΘΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΓΙΝΕ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΤΙ...
ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΕ ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΚΟΡΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ Ο ΦΙΚΟΣ ΞΕΡΑΘΗΚΕ...
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΘΑΜΕ ΠΟΤΕ,ΑΝ ΚΑΙ ΛΕΧΘΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ,ΤΙ ΣΥΝΑΙΒΕΙ Ή ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ...
ANEΦΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΕΘΕΣΕ Ο ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΖΩΝΤΑΝΙΑ (ΟΝΤΟΤΗΤΑ)ΤΩΝ ΦΥΤΩΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΩΝ ΔΕΝΔΡΩΝ.ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΞΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΟΥΝ,ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΟΥΝ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΟΚΑ Ή ΘΕΤΙΚΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 27/10/2003 19:31:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Daniela
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 18:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Daniela  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΒΟΛΟ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΕΓΩ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑ Κ ΕΔΩ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ.ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΛΙΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΕΚΤΕΛΕΣΤΗΡΙΟ(ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ) Κ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΑΛΗΘΕΥΕΙ.
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΩΝ ΠΑΛΙΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ Κ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥΣ,ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ,ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ Κ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ Μ ΑΥΤΑ.Ε!ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΟΣΟ Κ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΣΕ ΑΡΘΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ,ΜΟΝΟ ΕΙΚΑΣΙΕΣ.ΟΥΤΕ ΠΟΤΕ ΧΤΙΣΤΗΚΕ ,ΟΥΤΕ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ,ΟΥΤΕ ΕΣΤΩ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ Κ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΠΕΘΑΝΕ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ?ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΕΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.Κ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ:ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΧΤΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ,Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΙ ΣΠΙΤΙ(ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ)ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ?Κ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΕΙ.ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΥΤΟ Κ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 08:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ! ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ESOTERICA ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΒΟΛΟ.ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΗΝ ΣΥΜΠΟΛΙΤΙΣΣΑ ΝΤΑΝΙΕΛΑ !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 10:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήλθες Daniela!
Πολύ περίεργα αλλά και πολύ ενδιαφέροντα αυτά που μας είπες...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ROGG
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 13:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROGG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου γεια σας! Οσον αφορά το σπίτι στα Λεχώνια, εάν μιλάμε για το ίδιο Αρχοντικό βέβαια, έχω να σας πω ότι είμαι από τα Ανω Λεχώνια, έχω σπίτι εκεί και πηγαίνω και ζω πολύ συχνά και για καιρό. Η μητέρα μου μεγάλωσε εκεί. Την έχω ρωτήσει για το σπίτι και μου είπε ότι εκείνη δεν ήξερε τίποτα για στοιχειά. Μάλιστα, έζησε εκεί με την οικογένεια της μια μεγάλη περίοδο σαν παιδί- και είχε περάσει υπέροχα αν και πολύ φτωχικά- σε ένα από τα δωμάτια - ένα δωμάτιο η κάθε οικογένεια- όταν είχε δωθεί σε κάποιες οικογένειες που είχαν πληγεί από τους μεγάλους σεισμούς στο Βόλο μέχρι το κράτος να τους φτιάξει σπίτια για να μείνουν. Γνωρίζω και άλλες οικογένειες που μοιράστηκαν τη συγκατοίκηση εκεί. Μετά τους δόθηκαν τα σπιτάκια στο συνοικισμό των Ανω Λεχωνίων και έκτοτε εγκαταλήφθηκε και έμεινε ερρειπωμένο...
Ελπίζω ο Δήμος που το έχει αναλάβει να το σώσει επιτέλους! Μου έχει πει τόσες ιστορίες ανθρωπιάς που διαδραματίστηκαν εκεί μέσα η μητέρα μου που αληθινά πονάω να το βλέπω έτσι. Τυχαίνει και το επάγγελμα μου να σχετίζεται με τη συντήρηση και αναπαλαίωση και ειλικρινά συγχίζομαι να υπάρχει κάτι τόσο όμορφο και να μην το φροντίζει κανείς!! Πήξαμε στις καφετέριες πια! Ελεος! Λίγος πολιτισμός και λίγη ιστορία δεν χωράει?
Μετά τιμής και πολλούς χαιρετισμούς στους
συντοπίτες,

ROGG

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy