ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Αθανασία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 20:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για πες μας ρε allzzaro περισσοτερα...

FREE YOUR MINDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 21:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟΝ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΤΡΙΞ,ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΡΩ ΑΠΟ ΔΕΚΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 21:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας φιλοι μου,δεν θα πω περισσοτερα επι του θεματος,γιατι γνωριζετε παρα πολλα,απλα θα πω ενα ονομα ,το οποιο ειναι τοσο γνωστο,το οποιο εχει υποτιθεται κανει 15 εγχειρησεις,λογο καρκινου,το οποιο ατομο αυτην την στιγμη ζει και βασιλευει ,δεν ειναι αλλος απο τον ροναλντ ρειγκαν.
λοιπον ενας ανθρωπος ο οποιος ζει,κινειται,ειναι ορθιος και συνεχιζει ακαθεκτος-"αθανατος" την ζωουλα του.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη ,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 22:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ααα και κατι ακομα,τα στανταρ και τα δεδομενα ,δεν "παιζουν" σε πολλες περιπτωσεις.
αν θελουν καποιοι να κρυψουν κατι, μπορουν ανετα να το πετυχουν.
υπαρχουν και οι πλαστικες επεμβασεις.
καλο βραδακι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2003, 00:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε αθανατε δεν μπορω να καταλαβω το υφος του μυνηματος σου. Θες να πεις οτι η συμπεριφορα μου θυμιζει παιδι ηλικιας 10-; Τελος παντων οπως και να εχει μην νομιζεις οτι θα δωσω σημασια. Ειμαι 17 ετων. Και δεν πιστευω σε πραγματα τα οποια 1)ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξεπερνουν το οριο της φαντασιας (το οτι καποτε θα στειλουμε επανδρωμενη αποστολη στον Αρη μπορω να το φανταστω, το οτι καποτε θα αναπτυξουμε εμποριο με εξωγηινους μπορω να το φανταστω, το οτι καποτε θα παταμε ενα κουμπι και σε μια στιγμη θα ειμαστε Αμερικη μπορω να το φανταστω, αθανατους ανθρωπους δεν μπορω!)
2)Δεν ακολουθουν τους νομους της φυσης (ο,τι ζει πεθαινει και επιστρεφει στην μητερα γη) και 3)Ειναι γραμμενα σε σεναρια κινηματογραφικων και μη ταινιων οι οποιες δεν εχουν στην αρχη η στο τελος την ενδειξη: "ΒΑΣΙΣΜΕΝΟ ΣΕ ΑΛΗΘΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ". Σημειωνω οτι υπαρχει τροπος να γινεις αθανατος. Αν θελεις λοιπον να γινεις αθανατος το μονο που εχεις να κανεις ειναι να κανεις τους ανθρωπους να σε θυμουνται εις τους αιωνες των αιωνων. Μολις σου μεταβιβασα το μυστικο της αθανασιας που προερχεται κατευθειαν απο την αρχαια Ελλαδα. Αρκει να σου δωσω ως παραδειγμα την ιστορια της γοργονας που ρωτουσε τους ψαραδες αν ζει ο Μεγας Αλεξανδρος. Δεν νομιζω οτι θα χρειαστει να την πω αφου ειμαι σιγουρος οτι ολοι μας την εχουμε ακουστα. Οπως καταλαβατε λοιπον για μενα οι πραγματικοι αθανατοι ειναι ανθρωποι οπως ο Μεγας Αλεξανδρος, ο Σωκρατης, ο Ευκλειδης κτλ.

~FREE YOUR MIND~

Edited by - matrix_ghost on 16/08/2003 00:47:45

Edited by - matrix_ghost on 16/08/2003 11:30:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2003, 12:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΑΘΑΝΑΤΕ

Οντως υπήρξαν πολλοί που εψαξαν την αθανασία. Ποιό πολλοί απο οσους φαντάζεσαι. Και η ηθοποιός που λές. Της βγήκε σε κακό.

Εγω έπεσα στην περίπτωση και έμαθα αυτά ολα που σου εξηγώ.
Τώρα οσο αφορά τα ονόματα.

Σίγουρα δεν μπορώ να πώ. Εξάλλου εχουν περάσει πολλά χρόνια. Να σκεφθείς οτι δεν είxαν γεννηθεί οι γονείς του matrix ghost.

Δεν εχεις ψάξει πολύ ομως. Σκευάσματα υπάρχουν πολλά για να ζήσεις περισσότερα χρόνια.

Σε αυτά που λέει ο φίλος μας ο manos οπως ο Ρήγκαν είναι πολλοί. Παίρνουν διάφορα σκευάσματα που καθυστερούν την γήρανση αλλα έχουν πολλές παρενέργειες προκαλούν επιληψία , καρκίνο και αλλα πολλά.
Τα περισσότερα εισάγονται απο τα Ανατολικά Βαλκάνια και έρχονται λαθραία εδώ. Πωλούνται βέβαια σε αστρονομικές τιμές.

Τώρα για αυτούς που σου είπα οτι τους γίνονται προτάσεις να γίνουν αθάνατοι.
Πρώτα απο ολα αυτοί που κάνουν τις προτάσεις είναι μία μικρή ομάδα που εδρα της ήταν στην Νότια Ελβετία ίσως Β. Ιταλία. Εδώ και πολλά χρόνια εχουν μεταφερθεί στην Μολδαβία.

Καλο θα είναι ομως να το σταματήσω εδώ.
Το μόνο που θα πρέπει να σου πώ είναι οτι οι αθάνατοι ζούν σε αλλο πλέον σώμα και οχι στο δικό τους. Η διαδικασία αυτή επαναλαμβάνεται κάθε τόσο όσο χρειάζετε. Σκοπός τους ειναι να μην χαθούν οι πληροφορίες του εγκεφάλου.

Παρακαλώ οχι εμπαιγμούς τύπου matrix ghost.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2003, 17:15:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε allzzaro, τι εννοουσες στην τελευταια παραγραφο;
quote:
Παρακαλώ οχι εμπαιγμούς τύπου matrix ghost.

RESPECT IS EARNED, NOT GIVENΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 18:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΤΡΙΧ GHOST.
ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΑΜΕ.

Δηλαδή για να καταλάβω... ότι δεν βλέπουμε δεν υπάρχει?

Φίλε Αθάνατε πως είσαι σίγουρος ότι αυτοί που χτυπιούνται από αμάξια όπως είπες ή που σταματούν τις σφαίρες είναι άνθρωποι? Επειδή έτσι μοιάζουν? Θα ήθελα επίσης να μας αναφέρεις και το όνομα της σταρ που προσπαθεί εδώ και χρόνια να κερδίσει την Αθανασία και που το άκουσες αυτό?

Φίλε Αllzzaro πολύ σημαντικά όλα αυτά που μας είπες, περιμένουμε όμως και τη συνέχεια αφού δε μας τα είπες όλα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 18:43:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ φίλε matrix ghost.

Διαβάζω με πολύ προσοχή το τι γράφει ο καθένας και σε εσένα διαπιστώνω οτι αφού πετάς διάφορα υπονοούμενα τύπου... ``Για πες μας ΡΕ allzzaro περισσοτερα...``

Απο οτι βλέπεις ενοχλήθηκε και ο φίλος ATHANATOS.

Τώρα με ρωτάς λοιπόν τι εννοώ?

Δεν ξέρω αν το κατάλαβες αγαπητέ μου αλλα αν ακόμα δεν το κατάλαβες μαλλον πρέπει να στο εξηγήσω.

Σε αυτό το site που εχουν ολη την καλή διάθεση να μας φιλοξενούν καλο θα είναι να εχουμε μεταξύ μας μια στοιχειώδη ευγένεια.
Ειδικά μάλιστα οταν προσπαθούμε εστω με αυτόν τον τρόπο να ανταλλάξουμε απόψεις.
Οι περισσότεροι χαιρετούν, καλωσορίζουν, το δικό σου καλωσόρισμα ήταν
...`` για πες μας περισσότερα ΡΕ allzaro....
Τα μηνύματα γράφονται με κόπο και μετά απο πολύ σκέψη και κουράζουν τους αλλους χρήστες να διαβάζουν τυχόν τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις.

Πιθανόν βέβαια να μην ήταν στις προθέσεις σου να χρησιμοποιήσεις εμπαιγμό να είναι ο τύπο σου ετσι και να καταλάβαμε λάθος.

Το θέμα είναι σοβαρό για μάς μα ειδικά για το φίλο μας ATHANATOS ο οποίος ψάχνει το μυστικό της αθανασίας.

Πιστεύω να έγινα αντιληπτός.

Φιλικά
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 19:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ AVALLON ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΓΗΙΝΟΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΜΟΡΦΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΣΤΑΡ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,ΑΛΛΑ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΑΡ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ.ΦΙΛΕ ΑΛΛΖΖΑΡΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΤΡΙΞ ΓΚΟΣΤ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΣΤΕ.ΦΙΛΙΚΑ,Ο ΦΙΛΟΣ ΣΑΣ ATHANATOS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 19:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 19:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι γειά σας.
Φίλε avallon.

Mετά απο μία ορισμένη ηλικία ειδικά μετά τα 40 ο ανθρωπος γερνά. θεωρείται μεσήλικας. Αλλοι κόβουν το τσιγάρο αλλοι προσέχουν τη διατροφή τους αλλοι ψάχνουν κάτι περισσότερο.
Πολλοί καταφεύγουν στα φάρμακα και σε διάφορα σκευάσματα που καθυστερούν τη γήρανση. Ξέρεις τα Ανατολικά Βαλκάνια ασχολούνται πολύ με το θέμα της ``γεροντολογίας``.

Επειδή ρώτησες για ηθοποιούς.
Καλό θα είναι να μην λέμε ονόματα.
Είναι πολλοί αυτοί που προσδοκούν μια ανανεωμένη τρίτη ηλικία.
Τώρα:

Εκ πείρας σας λέω οτι κανείς μα κανείς δεν εζησε σαν αθάνατος. ΚΑΝΕΙΣ.
Σκεφθείτε και μόνοι σας. Πώς θα μπορούσε να το καλύψει. Οι πλαστικές και οι απόκρυψη ταυτότητας δεν αποδίδει ειδικά στον 20ο αιώνα.

Ξέχασα να σας πώ οτι η χρήστες σκευασμάτων που καθυστερούν την γήρανση εχουν ως παρενέργεια εκτός απο τα παραπάνω οτι δεν επουλώνονται οι πληγές τους.

Τώρα σε οτι αφορά το θέμα με τους ``αθάνατους``. Οι πληροφορίες εχουν μαζευτεί με το σταγονόμετρο αρκετές 10ετίες τώρα.
Μία τελευταία πληροφορία λέει οτι οι ρίζες τους χάνονται στα βάθη των αιώνων αλλα προσαρμόζονται και σύμφωνα με την τεχνολογία.
Η προτελευταία πληροφορία που είχα ήταν πρίν 25 χρόνια.
Οπότε απο τότε και εγώ βρίσκομαι βαθειά νυχτωμένος.

Απο διάφορες συζητήσεις και με αλλους ειδήμονες καταλήγω στα εξής συμπεράσματα.
Οντως ειναι σωστή κίνηση η μεταφορά δεδομένων ενός εγκεφάλου σε εναν αλλο και δεν πρέπει να είναι ακατόρθωτο να γίνει, οπότε σε αυτή την περίπτωση θα μεταφερθεί και η προσωπικότητα μαζί.
Σε ενα αλλο σώμα λοιπόν αρκετά νεότερο το οποίο θα μπορεί να έχει ή και να μην εχει ταυτότητα.
Το παλιό σώμα μπορεί να πεθάνει κανονικά διατηρώντας τις μνήμες του παράλληλα.
Βέβαια δεν προβαίνουν σε ολη αυτή τη διαδικασία σε κάποιον τυχόντα αλλα σε κάποιον που χρειάζονται τις γνώσεις του και δεν πρέπει να χαθούν.
Φανταστείτε λοιπόν μια διάννοια οπως ο Αινστάιν. Μια φανταστική περίπτωση για την ανθρωπότητα. Πόσο θα εμπλουτίζοντο οι γνώσεις του αν ζούσε ακόμα μέχρι σήμερα ή τι γνώσεις θα είχε ο Δημόκριτος.

Περιμένω τα συμπεράσματα σας .
Φιλικά
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 21:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε allzaro. Λοιπον, επειδη δεν μου αρεσει να ειμαι υποκριτης σου λεω οτι πραγματικα πειραχτικα που εδωσες τοση εμφαση σε ενα ζητημα το οποιο θα περνουσε απο τους περισοτερους (για να μην πω απο ολους) απαρατηρητο. Πρωτα απο ολα εγραψα "ρε" και οχι "ΡΕ" (δεν εδωσα την παραμικρη εμφαση στο ρε). Να σε ρωτησω κατι τωρα. Εστω οτι εισαι σε μια σχολικη εκδρομη. Εισαι ξαπλωμενος στο κρεββατι και το κινητο σου το οποιο ειναι στο απεναντι κομοδινο κτυπαει. Βαριεσαι να σηκωθεις και λες σε ενα φιλο σου που ειναι στο ιδιο δωματιο διπλα απο το κομοδινο να στο πεταξει (οχι απο το παραθυρο καταλαβες τι εννοω!). Τι θα του ελεγες; Αγαπητε φιλε Μαρκο μου πετας λιγο το κινητο να μην σηκωνομαι, η ρε συ Μαρκο μου πετας το κινητο λιγο για να μην σηκωνομαι; Με λιγα λογια επρεπε να καταλαβεις οτι αυτο το μικρο αθωο ρε ηταν απολυτα φιλικο. Δηλαδη αμα εσυ συναντησεις καποιον στον δρομο και σου πει: "Ρε παλικαρι εχεις ωρα;" θα τον δειρεις κιολας; Και νομιζω οτι στο κατω κατω εδω ολοι μια παρεα ειμαστε. Δηλαδη καθε φορα που μιλαω σε καποιον για πρωτη φορα εδω στο forum πρεπει να κανω εισαγωγη τυπου "Φιλτατε αγαπητε φιλε ταδε μπλα μπλα μπλα ευχαριστω που ακουσες την αποψη μου. Καλυνυχτα"; Λοιπον ξερεις ποιος ειναι ο ρολος μου εδω; ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΩ και ΝΑ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. Το οτι γραφτηκε ενα θεμα για αθανατους δεν σημαινει οτι αυτοι που δεν πιστευουν μενουν απεξω! Επισης οτιδηποτε λεω το τεκμιριωνω! Δεν αφηνω τιποτα στο φλου.
quote:
Αν υπηρχε καποιος αθανατος θα το καταλαβαιναμε αμεσως. Και πρωτος και καλυτερος το κρατος. Εννοω, δεν εχουν ταυτοτητα; Η ταυτοτητα τους τι χρονολογια γεννησεως γραφει; Και μην μου πεις οτι μπορει να μην εχουν γιατι χωρις ταυτοτητα δεν μπορεις να κανεις τιποτα σημερα. Ουτε να αγορασεις αυτοκινητο μπορεις, ουτε σπιτι, ουτε να δουλεψεις, ουτε να γραφτεις γυμναστηριο, ουτε να νοικιασεις μια ταινια απο το video club της γειτονιας. Αντε πες οτι βγαζουν καθε λιγο και λιγακι πλαστη. Η πλαστη θα περνουσε απο το video club και το γυμναστηριο, θα περνουσε ομως και απο τις τραπεζες; Δεν νομιζω. Καποτε καποιος θα καταλαβενε οτι η ταυτοτητα του ειναι πλαστη και τοτε θα τον πηγαινε στην αστυνομια και η αστυνομια θα εψαχνε να βρει τον φακελο του. Ομως αν ο αλλος ειναι 345 ετων τι φακελο να βρει η αστυνομια αφου ο φακελος του καθε ανθρωπου δημιουργειται μολις ενηλικιωθει (μολις βγαλει ταυτοτητα).

quote:
Ειμαι 17 ετων. Και δεν πιστευω σε πραγματα τα οποια 1)ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξεπερνουν το οριο της φαντασιας (το οτι καποτε θα στειλουμε επανδρωμενη αποστολη στον Αρη μπορω να το φανταστω, το οτι καποτε θα αναπτυξουμε εμποριο με εξωγηινους μπορω να το φανταστω, το οτι καποτε θα παταμε ενα κουμπι και σε μια στιγμη θα ειμαστε Αμερικη μπορω να το φανταστω, αθανατους ανθρωπους δεν μπορω!)
2)Δεν ακολουθουν τους νομους της φυσης (ο,τι ζει πεθαινει και επιστρεφει στην μητερα γη)

Τωρα, αν θεωρεις ειρωνικο αυτο...

quote:
Φιλε αθανατε. Μηπως εχεις επηρεαστει λιγο απο τις ταινιες και τις σειρες και αυτο θολωνει την σκεψη σου; Κατι ελεγες για σταματημα σφαιρων! Σε λιγο πιστευω οτι θα δω και κανα θεμα που να λεει "MATRIX σεναριο η πραγματικοτητα;" και θα εχει την υπογραφη σου.

...ο αθανατος ανεφερε "σταματημα σφαιρων" και το αφησε ετσι... Ουτε που το ακουσε, ουτε τιποτα. Αοριστιες με λιγα λογια.
Να πω κατι...
quote:
ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟΝ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΤΡΙΞ,ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΡΩ ΑΠΟ ΔΕΚΑ?


...αν αυτο δεν ειναι ειρωνικο τοτε τι ειναι; Η μηπως υπαρχει καποιος νομος που λεει οτι οποια προταση περιλαμβανει την λεξη φιλε δεν ειναι ειρωνικη;
Τελος, οσο αφορα τον τυπο μου, αν μενεις Αθηνα κατεβα Κολωνο και ρωτα για το ηθος του Χρυσοβαλαντη. Κανε γκαλοπ με λιγα λογια. Οταν τελειωσεις ανοιξε θεμα και δημοσιευσε τις αρνητικες απαντησεις που θα παρεις. Μονο που θα ειναι αδυνατον να ανοιξεις θεμα. Και θα μου πεις εσυ τωρα: "Γιατι να σε πιστεψω;" Και εγω σου λεω κανε αυτο που σου ειπα και θα δεις. Ζητω συγνωμη απο τα μελη αν τα κουρασα με το μεγεθος του μυνηματος μου. Ωστοσο, ηταν μερικα πραγματα τα οποια επρεπε να υποθουν. Ευχαριστω αυτους που δεν "σκαναρανε" απλα το μυνημα και προτεινω σε αυτους που απλα το σκαναρανε να το διαβασουν κανονικα. Αυτα ειχα να πω σημειωνοντας οτι ΟΛΑ τα μυνηματα που στελνω ειναι απολυτως φιλικα και ας εχουν και "ρε" μεσα (ακομα προσπαθω να καταλαβω τι κακο εχει το ρε σε ενα forum). Ελπιζω να μην συνεχιστει αυτη η συζητηση στο συγκεκριμενο forum γιατι ειναι εκτος θεματος. Αν υπαρχουν τυχον σχολια για αυτα που εγραψα ας δημοσιευτουν σε καποιο αλλο forum.

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Edited by - matrix_ghost on 17/08/2003 21:36:19

Edited by - matrix_ghost on 17/08/2003 21:40:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 12:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΑΤΡΙΞ ΓΚΟΣΤ ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΗΘΟΣ ΣΟΥ,ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΛΙΓΟ.ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ,ΠΟΥ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΑΛΛΖΖΑΡΟ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΠΕΣ ΡΕ ΑΛΛΖΖΑΡΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ,ΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ?ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΖΖΑΡΟ ΤΡΕΛΟΥΣ Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΣΦΑΙΡΩΝ ,ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ?ΗΤΑΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ.ΕΓΟ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΗ ΔΙΑΜΑΧΗ ,ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΑΥΤΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 14:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο θέμα μας ATHANATE χάσαμε πολύτιμο χρόνο τα βρήκαμε με τον matrix ghost μας εξήγησε οτι δεν είχε τέτοια πρόθεση. Το ρε ήταν φιλικό καθαρά φιλικό. Παρέα είμαστε. Μήν κουράζουμε τους αλλους.

Επι του θέματος περιμένω απαντήσεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 15:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο αθανατος συνεχισε την εκτος θεματος συζητηση εδω μεσα. Ετσι μου δινει το δικαιωμα να πω κατι ακομα αφου στο κατω κατω το θεμα ειναι δικο του.

quote:
ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟΝ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΤΡΙΞ,ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΡΩ ΑΠΟ ΔΕΚΑ?

Αυτο ηταν το προτελευταιο μυνημα του αθανατου που απευθυνοταν σε μενα. Καταπληκτικο μυνημα για σταματημα διαμαχης ετσι; (ποια διαμαχη;)
Βεβαια πολυ μετα απο την αποτυχημενη προσπαθεια του αθανατου να καλμαρει τα πραγματα στελνοντας το παραπανω μυνημα, αποφασισα να γραψω και εγω ολα τα παραπανω (για το προιγουμενο μου μυνημα μιλαω). Ο φιλος allzzaro φερθηκε ΩΡΙΜΟΤΑΤΑ, στελνοντας μου ενα email το οποιο δεν μου αφησε αμφιβολιες οτι ολα αυτα που εγιναν (με τον allzzaro) ηταν μια μικρη παρεξηγηση η οποια πηρε εκταση απο δικο μας λαθος και χωρις λογο. Αντιθετα ο αθανατος το πηρε πατριωτικα και αντι να σταματησει ο αντιλογος (σε αυτο το θεμα τουλαχιστον) στο τελευταιο μου μυνημα, συνεχισε και μαλιστα εδω. Φιλτατε αθανατε εκανες παλι λογο για αυτο το "ρε". Να σου πω κατι; Σε ποιον το ειπα το ρε; (στον allzzaro) Τα βρηκα μαζι του; (Ναι) Εσυ γιατι το συνεχιζεις; (Ουτε ο Θεος δεν ξερει). Ποτε δεν θελησα να βγαλω κανεναν τρελο. Αθανατε... προσεξε με... ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ αυτη τη φορα μην το συνεχισεις εδω γιατι ειναι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ!!! Παρολα αυτα το θεμα (οχι της αθανασιας, αυτο) δεν ληγει εδω. Επισης πιστευω οτι το θεμα αυτο δεν γινεται να λυθει σε forum.
ΛΥΣΕΙΣ:
1)Να κανονισουμε ραντεβου σε chatroom.
2)Να το λυσουμε τηλεφωνικα
3)Να παμε σαν φιλοι σε μια ωραια καφετερια και να συζητησουμε το θεμα σαν ανθρωποι (κερναω εγω). Αλλα προς Θεου αυτο ελπιζω να ειναι το τελευταιο εκτος θεματος μυνημα στο συγκεκριμενο θεμα.

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 15:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι Matrix ghost και Αθάνατε.

Φέρθηκα πιο ώριμα γιατί είμαι κάπως πιο ώριμος.
Θα έλεγα πιο ώριμος.
Ωριμος δηλαδή.


Εσείς ομως είσαστε παιδιά.
Για αυτό λοιπόν οφείλω να σας ξαναβάλω στην τάξη.
Θυμώνετε εύκολα και οι δύο. Για το τίποτα .
Πίστευω οτι θα τα βρείτε γιατί είστε και οι δύο καλά παιδιά.
Εχω και εγω γιό στην ηλικία σας.

Θα ήθελα πολύ να εχει τα ενδιαφέροντα τα δικά σας.
Σας ζηλεύω. Ακόμα και που θυμώνετε.

Φιλικά
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 21:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΑΤΡΙΞ ΓΚΟΣΤ ,ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ, ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΤΗ ΔΙΑΜΑΧΗ.ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΑΠΛΗΚΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 12:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το βλεπω σαν διαμαχη. Το θεμα ειναι να σταματησουμε επειδη δεν εχει πια ο ενας προβλημα με τον αλλο οχι επειδη βαρεθηκαμε να κανουμε αντιλογο. Επισης, με συγχωρεις πολυ ρε αθανατε, αλλα θελω να σου πω δυο κουβεντουλες τις οποιες πρεπει να ακουσεις αφου στο κατω κατω εσυ αρχισες πρωτος, παρεξηγησες τα παντα και αρχισες της ειρωνιες...
quote:
ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟΝ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΤΡΙΞ,ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΡΩ ΑΠΟ ΔΕΚΑ?

... χωρις να μιλησεις πρωτα μαζι μου σχετικα με το υφος των μυνηματων μου. Δεν φταιω εγω αν φτασαμε εδω που φτασαμε, η μηπως θα επρεπε να μεινω απραγος ενω εσεις με πυροβολουσατε με επιχειρηματα τα οποια ομως αποδειχτηκε δεν ειχαν βασεις;

Λοιπον αγαπητε αθανατε καλο θα ηταν να το λυσουμε ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ και οχι απλα ξεχνοντας το γιατι πρεπει να καταλαβεις οτι στο συγκεκριμενο θεμα εχω παρεξηγηθει αδικα και εχω θιχτει με την επιθετικη σταση σου.

Περιμενω απαντηση με email...
Ελπιζω σε ραντεβου σε chatroom
Θα με χαροποιουσε ιδιαιτερα αν θα μπορουσαμε να τα πουμε απο κοντα
(πιστευω οτι η ετυμολογια θα παιξει σημαντικο ρολο στην συζητηση μας).

Αλλα σε καμια περιπτωση δεν δεχομαι να ξεχαστει απλα το γεγονος, γιατι οπως λεω και παραπανω η σταση μερικων εδω μεσα ηταν απαραδεκτη σε σημειο που με προσεβαλε.

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 14:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΑΤΡΙΞ ΓΚΟΣΤ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΠΑΖΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΕΣΥ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΣΥ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΚΑΙ ΕΙΠΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ,ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ.ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ,ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΕΝΤΑΞΕΙ?ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΟΥ ΤΟΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΞΑΝΑ ,ΜΕΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΚΡΙΑ.ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣ ΞΑΝΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑΕΝΤΑΞΕΙ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ?.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΣΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ.ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙΣ ΑΛΛΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 15:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
παρεξηγησες τα παντα και αρχισες της ειρωνιες...

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟΝ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΤΡΙΞ,ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΡΩ ΑΠΟ ΔΕΚΑ?

--------------------------------------------------------------------------------


Μην τα ξαναλεμε ρε αθανατε...
Αφου δεν θες να λυθει το θεμα ειρηνικα τι να σου πω... Βαρεθηκα να προσπαθω να σε κανω να καταλαβεις. Δεν καταλαβες ουτε το οτι δεν πρεπει να συνεχιστει αυτη η συζητηση εδω μεσα... Καλη τυχη στην αναζητηση σου λοιπον. Αν κρινω απαραιτητο να ξαναναφερθω στο ονομα σου να εισαι σιγουρος οτι θα το κανω. Επισης τωρα που επιτελους θα συνεχιστει κανονικα η συζητηση στο θεμα σου θα συνεχισω να στελνω απαντησεις γραφοντας τις αποψεις μου οι οποιες ποτε δεν ηταν ατεκμηριωτες για να πεις οτι απλως στελνω για να κανω την πλακα μου. Ειδικα μετα απο τα τελευταια μου μυνηματα λες οτι η συμπεριφορα μου μοιαζει με μικρου παιδιου; Τι να σου πω... Ο,τι και να πω λιγο θα ειναι λιγο.

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 15:51:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά απο μία καταιγίδα ερχεται η γαλήνη.

Αυτό θα συμβεί και σε εσάς.
Είμαι σίγουρος.
Εγώ πάντως σας εχω συμπαθήσει και τους δύο.
Θέλω να τα βρείτε.
Θέλω να συνεχίσουμε ολοι μαζί να ανταλλάσουμε απόψεις.

Tρείς μέρες τώρα πήγαν χαμένες και δεν ασχοληθήκαμε με το θέμα μας.


allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BloodyHeaven
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 13:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BloodyHeaven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολα τα μελη του foroum. Πανω στο θεμα τις αθανασιας και απο οσα διαβασα στο συγκεκριμένο post θα ηθελα να παραθεσω την ταπεινη μου αποψη. Πιστευω οτι αθανασια δεν υπαρχει αλλα ισως να ειναι εφικτη μεσω καποιον προυποθεσεων. Διαβασα αναφορες στην μυθολογια, στην θρησκευτικη ιστορια, αλλα και στην ιστορια. Ως προς τις αναφορες στην μυθολογια απλα θα ζητησω να κανετε ετυμολογια της λεξης, ( μυθος - λογος )πολυ απλα λοιπον καταλαβαινει κανεις οτι αναφερομαστε σε ΜΥΘΙΚΑ πραγματα και γεγονοτα προφανως πλαστα και μη απτα. Ως προς τις αναφορες στην θρησκευτικη ιστορια απλα θα αναφερω την κατα κόρον αντιθεση των ιστορικων απεναντι στην θρησκευτικη παραδοση και κατα ποσο αυτη μπορει να ειναι φανταστικη ( γενηθητω φως και εγενετο φως!). Τωρα για αναφορες σε ιστορια και για βασιλιαδες αθανατους ή που τους προταθηκε η αθανασια θα πω οτι σε χρονους που ο μεσος ορος ηλικιας δεν ξεπερνουσε τα 35-45,50 χρονια για καποιον(βασιλια) που ειχε την ευτυχια να επιβιωση μεχρι τα 90-100 του χρονια ειτε γιατι ζουσε μεσα στην χλιδη ειτε γιατι δεν επερνε μερος ενεργα σε πολεμους ειτε γονιδιακα ,αυτο μπορουσε να θεωρηθει και αθανασια γιατι ουσιαστικα αυτος ο ανθρωπος καταφερε να ζησει λιγο πολυ για 2 εως 3 γενεες! φανταστειτε λοιπον και εσεις να βλεπατε εναν ανθρωπο να ζει για τον οποιο ακουγατε ακομα απο τον προπαπου σας! Τωρα αν ερθουμε στο γεγονος οτι μπορει να επιτευχθει αθανασια θα αναφερω απλα μελετη του αινσταιν (αν δεν κανω λαθος) που ελεγε οτι αν καποιος καταφερνε να περιφερεται σε τροχια γυρω απο την γη και σε πορεια αντιθετη με αυτη της τροχιας τησ γης και με ταχυτητα που θα αγγιζε την ταχυτητα του φωτος τοτε δεν θα γερνουσε ποτε!. Επιπλεον να αναφερω την κρυογενετικη που φυσικα και βρισκετε στα πρωιμα σταδια της αλλα ναι αν μπορει να εφαρμοστει τοτε θα μπορουσαμε να ειμαστε αθανατοι υπο ορους αφου θα ειχαμε την δυνατοτητα να επιλεξουμε ποτε και που θα θελαμε να ζησουμε. Αυτα ειχα να σημειωσω ελπιζω να μην εγινα ανυποφορος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy