ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Ε.Υ.Π.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 00:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
oso gia ton an tha prepei na fovomaste h oxi.. ti na fovithoume an mas parakolouthoun? ok kai an einai etsi so what? opoios exei thn fwlia tou xesmenh as fovatai:P

ΜrLuminus,με βάση αυτή την λογική αφού έχουμε "καθαρή την φωλιά μας" πρέπει να συνηγορίσουμε σε οποιαδήποτε παρέμβαση στην προσωπική μας ζωή.

Ως πιο σημείο όμως?

Γιατί να μην αφήσω το κράτος να βάλει μια κάμερα έξω απο την εξώπορτά μου να βλέπουν ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει?ΓΙα το καλό μου θα είναι,κανείς δεν θα προσπαθήσει να με βλάψει αφού θα καταγράφωνται όλα, άρα απο την στιγμή που δεν έχω "ύποπτες" επισκέψεις είναι μου κάνουν μάλιστα και τιμή που μου βάζουν κάμερα!

Γιατί να μην δεχθώ επίσης το κατα καιρούς αναφερόμενο ως "τσιπάκι" να μπορούν να δούν που είμαι ,τι αγοράζω πόσο το αγοράζω με πιούς είμαι ,έτσι ωστε κανείς να μην μπορεί να με δολοφονήσει,να με απαγάγει ή να με γελάσει στην συναλλαγές μου επειδή τα πάντα θα καταγράφωνται? ΑΝ δεν δεχτώ κάτι τέτοιο σημαίνει οτι έχω λερωμένη την φωλιά μου κάνω ύποπτες συναλλαγές ή τριγυρνώ με ύποπτα τυπάκια.

Στην τελική ,για το καλό μου,γιατί να μην καταγράφει το κράτος τα πάντα για μένα,ακόμα και όταν πάω στην τουαλέτα μου να με σώσει αν -χτύπα ξύλο- πάθω κανα ατύχημα εκει μέσα σαν τον...Elvis? Αν είμαι έντιμος πολίτης δεν έχω τίποτα να φοβηθώ!

Φίλε Luminus καταλαβαίνεις φυσικά που το πάω...Μην ανυσηχείς όμως,θέλουμε δεν θέλουμε τέτοια μέτρα θα μας αγγίξουν αργά ή γρήγορα.Ήδη προς χάριν παρεμπόδισης της τρομοκρατίας όλες οι μορφές επικοινωνίας στις οποίες για να διεκπαιρωθούν απαιτείτε η παρέμβαση τρίτου (κάποιας υπηρεσίας ή οργανισμού) καταγράφωνται και κρατώνται σε αρχείο για έναν χρόνο. Γιατί όμως δεν αισθάνομαι ασφαλής?

Ποιος θα μας φυλάξει απτους...Φύλακες?

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α-d-m-i-n
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 05:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α-d-m-i-n  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από τον αρχιρουφιάνο κυπατζή admin του esoterica ποιός θα μας προστατεύσει κύριοι και κυρίες?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 08:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Από τον αρχιρουφιάνο κυπατζή admin του esoterica ποιός θα μας προστατεύσει κύριοι και κυρίες?

Τι έγινε ρε παιδιά

Πάλι έχασα επεισόδια?

Φτου σου ρε γμτ!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy