ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Έστω αν ήταν σίγουρο πως υπήρχαν εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 13:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/η Ostria,
αν, υποθετικά υπάρχει μια τέτοια τεχνολογία, φυσικά δεν θα την χρησιμοποιούν απλώς και μόνο για να μας κάνουν να αγοράσουμε όλοι φασόλια. Θα χρησιμοποιείτε σε μεμονομένα άτομα για συγκεκριμένο σκοπό. Π.χ. ο κύριος Χ ανακάλυψε κάτι που δεν τους συμφέρει καθόλου και ο κύριος Χ είναι ένα άτομο που για κάποιον λόγο δεν θέλουνε να δολοφονήσουμε και να αρχίσει έρευνα στο άτομο του. Του περνάμε λοιπόν μέσω του κινητού του ή οποιοδήποτε άλλου τρόπου μυνήματα για την απαίσια και άχαρη ζωή του. Τον φαίρνουνε σε ένα ψυχολογικό σημείο Α και στο τέλος του υπενθυμίζουνε συνέχεια πως ο μόνος τρόπος να λυτρωθεί είναι η αυτοκτονία. Όλα αυτά υποθετικά πάντα, δεν ισχυρίζομαι ακράδαντα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο, αλλά το υποπτεύομαι και το αφήνω σαν ένα ανοιχτό ενδεχόμενο στο μυαλό μου. Θυμάσαι μια ολόκληρη οργάνωση που είχε αυτοκτονήσει γιατί πίστευε ότι ήρθε το τέλος του κόσμού; Κάποιου ήδους πλύσης εγκεφάλου έφαγαν όλοι αυτοί γιατί αλλιώς έστω και ένας θα αντιδρούσε.

Φίλε Pelonosporos,
φυσικά και κανείς δεν σε παίρνει ως κακοπροαίρετο. Ο καθένας έχει την άποψη του και οι δικές σου είναι απόλυτα σεβαστές και καλοδεχούμενες. Εξάλου γι αυτό γίνεται η κουβέντα και είναι καλό να υπάρχουν και οι αντίθετες απόψεις καθότι κανείς απο εμάς δεν μπορεί να είναι απόλυτα σίγουρος ότι είναι σωστός σ' αυτά που λέει γιατί για τα περισσότερα θέματα δεν υπάρχουν αποδείξεις, υπάρχουν υποθέσεις.
Συμφωνώ μαζί σου ότι μια ομάδα ανθρώπων δεν επιρεάζεται ή λαμβάνει τα υποσυνήδητα μυνήματα διαφορετικά. Τα μυνήματα όμως αυτά δεν έχουν σκοπό να επιρεάσουν τους πάντες αλλα μια συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων. Θα σου πω ένα παράδειγμα. Κάποτε δούλευα ως γραφίστρια, όταν μου έφερναν να φτοιάξω την μακέτα ενός προιόντος το πρώτο πράγμα που ρωτούσα ήταν που σκόπευε ο πελάτης να το πουλήσει. Ας πούμε ένα κρασί. Το κρασί απευθυνόταν στον απλό λαό που ήθελε να το βάλει το μεσημέρι στο τραπέζι του;, στον κυριλέ κόσμο που ήθελε να το πιεί σ' ένα ακριβό εστιατόριο; κ.λ.π. Ανάλογα μ' αυτό λοιπόν δημιουργόταν η εικόνα του προιόντος και η αντίστοιχη διαφήμιση στην αγορά. Σκοπός δεν είναι να προσελκίσεις τους πάντες γιατί αυτό είναι αδύνατον. Σκοπός είναι να προσελκίσεις την συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων με την συγκεκριμένη ψυχολογία. Σίγουρα κάποιοι θα μείνουν ανέπαφοι απ' αυτό μα κάτι απ' όλα τα άλλα θα πλησιάζει περισσότερο την ψυχολογία τους και θα τους επιρεάσει. Π.χ. οι πολύ εγωιστές συνήθως θέλουν να είναι οι καλύτεροι και πιο πάνω απο τους άλλους οπότε πέφτουν στην παγίδα του καταναλοτισμού καλύτερα ρούχα, καλύτερο αυτοκίνητο, καλύτερο κινητό κ.λ.π., οι ολιγαρκείς μπορούν εύκολα να παραπλανηθούν απο οργανώσεις του τύπου αγάπη,σοφία,θεός κ.λ.π. όχι ότι αυτά απο μόνα τους είναι κακά αλλά οι οργανώσεις είναι, οι ανοιχτοί τύποι μπορούν να πέσουν στην παγίδα της παραπληροφόρησης καθότι είναι ανοιχτοί σε όλες τις απόψεις και χάνουν την ακεραιότητα των πιστεύων τους και οι ανεκτικοί συνήθως ζουν την ζωή που όλοι οι άλλοι θέλουν εκτός απο τους ίδιους υοθετόντας και κουσούρια αλλωνών. Μου είναι πολύ δύσκολο να πιστέψω πως υπάρχουν εντελώς ακέραιοι χαρακτήρες που δεν έχουν επιρεαστεί απο τίποτα. Έυχομαι όμως ειλικρινά να υπάρχουν και να έχεις δίκιο εσύ - και αυτοί, αν υπάρχουν, αξίζουν συνγχαρητήρια.

Φίλη/ε Krisna,
αυτό που έγραψες κάπου το έχω ξανακούσει αλλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, μου θύμισες όμως μια περίπτωση που μου είχε συμβεί πολύ παλιά. Είχα ξεκινήσει βράδυ για διακοπές με σκοπό να είμαι ξημερώματα στο μέρος που ήθελα. Βρισκόμουν στο αυτοκίνητο με τον φίλο μου όταν ξαφνικά απο το παράθυρο κοιτάζω έξω απο την πλευρά μου (υπήρχαν βουνά σ'εκείνο το σημείο)και βλέπω ένα μεγάλο αιωρούμενο όχημα σε πολύ κοντινή απόσταση. Σκούντισα τον φίλο μου να το δει αλλα επειδή έσερνε ένα φουσκωτό και είχε τεράστιο άνχος δεν μου δωσε σημασία. Συνέχισα να το κοιτάζω για πολύ ώρα μέχρι που δηλαδή το αυτοκίνητο να στρίψει και να μην έχω οπτική επαφή. Το περίεργο είναι ότι ενω θυμάμαι το πόσο κοντά ήτανε, ενώ θυμάμαι ότι το κοίταγα πολύ ώρα, το ίδιο το όχημα δεν μπορώ να το θυμηθώ ούτε να το περιγράψω. Αυτό το γεγονός μου είχε κάνει πάρα πολύ εντύπωση και όσες φορές και αν πίεσα το μυαλό μου δεν μπόρεσα να το επαναφέρω στην μνήμη μου. Έχω μια αμυδρή θολή εικόνα που όταν προσπαθώ να περιγράψω μπερδεύεται και δεν είμαι σίγουρη ότι είναι η σωστή. Γιαυτό το λόγο και δεν το ανέφερα ποτέ σε κανέναν.

Νομίζω πως έχουμε ξεφύγει αρκετά απο το θέμα που άνοιξε ο φίλος και πιθανόν να μην είναι σωστό αφού το άνοιξε με συγκεκριμένο λόγο. Αν και πιστεύω πως είναι πολύ ενδιαφέρον αφού καλά καλά δεν γνωρίζουμε τη γίνεται στη γη και θέλουμε να μάθουμε και τι γίνεται παραέξω. Για το λόγο αυτό θα ανοίξω κανούργιο θέμα με τίτλο υποταγή συνηδήσεων ώστε να συνεχιστεί εκεί αυτή μας η κουβέντα χωρίς να ξεφεύγουμε απο το θέμα του φίλου μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 15:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνίσω ότι κανείς απο εμάς δεν μπορεί να είναι απόλυτα σίγουρος ότι είναι σωστός σ' αυτά που λέει ,γιατί για τα περισσότερα θέματα δεν υπάρχουν αποδείξεις, αλλά υποθέσεις.Και μάλλον ο καθένας ,λέω εγώ ,ψάχνει αποδείξεις για να δικαιολογίσει την θεωρία του ,αν υπάρχουν ή όχι εξωγήινοι.

Η δικιά μου λογική λέει ότι υπάρχουν ,χωρίς να έχω κάποιο "στοιχείο".Μου είναι δύσκολο να πιστέψω ότι είμαστε μόνοι μας σε όλο το σύμπαν.Μου "σκάει" πολύ Χριστιανικό για 21ο αιώνα (χώρις να θέλω να θίξω κανένα).

Από την άλλη πάλι δεν μπορώ να πιστέψω (αν και θα το ήθελα) ότι έρχονται συχνά-πυκνά ,κλείνουν συμφωνίες με τις μεγάλες δυνάμεις ,κάνουν ανταλλαγή γνώσεων ,κάνουν απαγωγές κτλ.
Δεν βρήσκω σοβαρό λόγο για κάτι τέτοιο ,απ' τη στιγμή που για να έρθουν στη γη σημαίνει ότι είναι έτη φωτός μπροστά από εμάς σε όλους τους τομείς και αυτά θα τους ήταν ανούσια.Και γι'αυτή τη διαφορά πιστεύω ότι είναι αδύνατον να τους ερμηνεύσουμε είτε πνευματικά ,είτε βιολογικά ,είτε τεχνολογικά ,είτε ότι άλλο θέλετε.Άσε που νομίζω ότι θα είχαμε και πρόβλημα επικοινωνίας.

Ακόμα για μένα ,είναι ποιο δύσκολο να δεχθώ ή να πιστέψω τις επιστημονικές ερμηνίες και τις εξηγήσεις που δίνουν οι επιστήμονες για κάποια τέτοια φαινόμενα ,και πιο εύκολο να δεχθώ την θεωρία ενός φαντασιόπληκτου (με γνώσεις όμως) ό,τι αρλούμπα και να πει (το δεύτερο όχι πάντα βέβαια μην τρελαθούμε κιόλας).Γιατί μην ξεχνάμε ότι πολλές εφευρέσεις ,ανακαλήψεις και βάσεις για μελέτες και έρευνες από τη φαντασία κάποιου ξεκίνησαν.Έτσι κι αλλιώς κανείς δεν έχει αποδείξεις.

Και αυτό ,χωρίς να θέλω να απαξιώσω τους επιστήμονες ,το δικαιολογώ γιατί πιστέυω ότι οι γνώσεις μας δεν είναι ΠΑΝΤΑ αρκετές για να εξηγήσουν και να ερμηνεύσουν ΚΑΠΟΙΑ από αυτά τα φαινόμενα.Άσε και που οι ερμηνίες που δίνουν μερικές φορές (για να δικαιολογίσουν τα αδικαιολόγητα)αγγίζουν τα όρια του αστείου.Συν το ότι πιστέυω ακράδαντα ότι η ενημέρωση και η έρευνα ,"επίσημα" ,πάνω σε τέτοια θέματα είναι απόλυτα ελεγχόμενη.

Και μεγάλη απορία μου δημιουργεί το γεγονός ότι πήγαμε () στο φεγγάρι πριν 40 χρόνια ,και από τότε ούτε από απ' έξω δεν περνάμε.Άσχετα με τα τεχνολογίκα άλματα που έχουμε κάνει από τότε.
Γιατί

ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΛΕΜΕ !!

ΣτράτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 16:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και μεγάλη απορία μου δημιουργεί το γεγονός ότι πήγαμε () στο φεγγάρι πριν 40 χρόνια ,και από τότε ούτε από απ' έξω δεν περνάμε.Άσχετα με τα τεχνολογίκα άλματα που έχουμε κάνει από τότε.
Γιατί
Τί να πάμε να κάνουμε ρε Στράτο Ξέρεις τί ρίσκο πήρε η NASA όταν έστειλε τους αστροναύτες στην Σελήνη Ένα λάθος στους υπολογισμούς να είχε γίνει και πάει η αποστολή, ή θα γινόταν μέρος εντυπωσιακών πυροτεχνημάτων στον φλοιό της Σελήνης ή θα κάναν βόλτες στο άπειρο μέχρι να τρακάρουν εμπόδιο...

Η Σοβ. Ένωση γιατί δεν έστειλε ποτέ επανδρωμένη αποστολη Αυτό είναι ερώτηση!!! Την τεχνογνωσία αποκλείεται να μην την είχε, σε πολλά σημεία ήταν χρόνια μπροστά από τους αμερικάνους, άρα γιατί δεν έστειλε κάποιον έστω και εκ των υστέρων


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 16:26:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήταν λάθος από μέρους μας να θεωρούμε δεδομένο, ότι στο άπειρο σύμπαν δεν υπάρχουν άλλα όντα με υλική μορφή, κάπου σε κάποιον πλανήτη κάποιου γαλαξία…
Το αν είναι λογικά όντα ή δεν ξέρω και εγώ τι, είναι ένα άλλο θέμα που δεν το γνωρίζουμε και μάλλον θα αργήσουμε πάαααααααρα πολύ να το μάθουμε.
Ίσως να είναι κάπως έτσι…



Η πεταλούδα άμα καεί
στην φλόγα που τσαρέσει,
που να τα βρει άλλα φτερά
σάλλη φωτιά να πέσει


Edited by - rizitis on 10/01/2006 16:35:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 18:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τί να πάμε να κάνουμε ρε Στράτο Ξέρεις τί ρίσκο πήρε η NASA όταν έστειλε τους αστροναύτες στην Σελήνη Ένα λάθος στους υπολογισμούς να είχε γίνει και πάει η αποστολή, ή θα γινόταν μέρος εντυπωσιακών πυροτεχνημάτων στον φλοιό της Σελήνης ή θα κάναν βόλτες στο άπειρο μέχρι να τρακάρουν εμπόδιο...

Να εκμεταλευτούνε τις γνώσεις και τις εμπειρίες που αποκόμισαν απ' αυτή τη προσπάθεια.Τόσα λεφτά χάλασαν και τόσες θυσίες έκαναν ,δε μπορεί κάτι θα είχαν στο μυαλό τους για να κάνουν όλη αυτή τη φασαρία.

quote:
Η Σοβ. Ένωση γιατί δεν έστειλε ποτέ επανδρωμένη αποστολη Αυτό είναι ερώτηση!!! Την τεχνογνωσία αποκλείεται να μην την είχε, σε πολλά σημεία ήταν χρόνια μπροστά από τους αμερικάνους, άρα γιατί δεν έστειλε κάποιον έστω και εκ των υστέρων

Και πολύ καλά τα λες !!
Άρα τι έχουμε ;
-Γιατί δεν δοκίμασαν και Σοβιετικοί ;
-Πήγαμε τελικά ή όχι ;
-Αν ναι γιατι δε ξαναπήγαμε τόσα χρόνια ;
-Αν όχι γιατί μας λένε παραμύθια ;
-Μήπως θέλαμε και δε μας αφήναν ;
-Είναι φυσικός ή τεχνιτός δορυφόρος η σελήνη ;
-Είναι....... ;
-Γιατί....... ;
-Γίνεται να...... ;

Άβυσσος η ψυχή της NASA

ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΛΕΜΕ !!

ΣτράτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 19:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΙ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΤΕΣ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ ΔΙΚΟ ΜΑΣ.
ΤΩΡΑ ΑΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ! ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!!! ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΑΣΕΩΝ Α.Τ.Ι.Α ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΑΤΑΤΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΚΙΜΕΣ....

Γεια σας παιδιά κι από μένα ...
Επειδή τέτοιου είδους topics , όταν ανοίγονται στο forum , τα διαβάζω με ιδιαίτερη προσοχή , θα ήθελα να γίνεστε πιο συγκεκριμένοι όταν αναφέρεστε σε εξωγήινους . Από την παραπάνω παραπομπή φίλε Snsation δεν κατάλαβα αν εννοείς οτι υπάρχουν εξωγήινοι "εκεί έξω" ή αν έχουν επισκεφτεί τη γη .
quote:
ΣΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΙ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΤΕΣ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ ΔΙΚΟ ΜΑΣ.
Σ' αυτό το κομμάτι συμφωνώ κι εγώ , αλλά μετά με μπερδεύει το παρακάτω.
Το να έχουν έρθει στη γη είναι άλλο κεφάλαιο και θα έπρεπε να ερωτηθεί ως εξής : "Πιστεύετε οτι έχουν επισκεφτεί εξωγήινοι τη γη?"...
Τα λέμε

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 08:14:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΞΙΣΩΣΟΥΛΑ ΤΟΥ DRAKE ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ..

ΤΩΡΑ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ,ΜΑΛΛΟΝ,ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΔΙΑΣΤΡΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ,ΕΚΕΙ Η ΕΞΙΣΩΣΗ DRAKE ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..

ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΔΩ ?

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΡΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ,ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ..
ΘΑ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΘΑΝΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΓΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ..ΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΛΑΝΗΤΗ ΘΑ ΤΟΝ "ΥΙΟΘΕΤΟΥΣΑ"
ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΟΥΝ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΖΕΥΩ ΤΙΣ..Μ*****ΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟΥ..ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΟΥΣΤΟ....

ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΜΕΓΑΛΟΥΣ" ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΚΡΥΦΗ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΓΕΛΙΟ !!

ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ : ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ,ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ,ΔΙΕΞΑΓΩ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΚΤΑ ΚΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΡΩΩΘΗΣΗΣ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑΓΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΜΨΗ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΑ

Η ΜΠΟΡΕΙ ΠΑΛΙ Η ΙΕΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΤΕΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ "ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ" ΤΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑΚΤΙΚΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΩ ΣΕ ΑΚΡΑΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ "ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΟ ΚΥΜΑ" ΕΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ Η ΦΙΛΙΑΣ Η ΣΥΜΠΟΝΟΙΑΣ ...

ΑΤΕΛΕΙΩΤΟΙ ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΥ "ΕΚΕΙΝΟΙ" ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΕΔΩ ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 10:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η Σοβ. Ένωση γιατί δεν έστειλε ποτέ επανδρωμένη αποστολη Αυτό είναι ερώτηση!!! Την τεχνογνωσία αποκλείεται να μην την είχε, σε πολλά σημεία ήταν χρόνια μπροστά από τους αμερικάνους, άρα γιατί δεν έστειλε κάποιον έστω και εκ των υστέρων

Καλή ερώτηση. Καθώς και η ερώτηση γιατί σταμάτησε η Αμερική να προγραμματίζει αποστολές στην Σελήνη για τόσα χρόνια (αν και τώρα τελευταία ανακοίνωσε ότι σκοπεύει να ξαναγυρίσει εκεί).

Πιθανές απαντήσεις στα παραπάνω.

Οι Αμερικάνοι έμαθαν αυτά που ήθελαν να μάθουν για την σελήνη και είδαν ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να συνεχίσουν τις έρευνες τους εκεί. Οι Σοβιετικοί, ακολούθησαν το παράδειγμά τους, αν η σελήνη δεν έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον, γιατί να κάνεις τον κόπο να την ερευνήσεις;
Το ότι οι έρευνες αμέσως μετά επικεντρώθηκαν στον Αρη (και από τους δύο) αλλά και την Αφροδίτη, δείχνει ότι τους ενδιαφέρει να ερευνήσουν κυρίως τους "δίδυμους" πλανήτες της γης, και ίσως πλανήτες όπου θα μπορούσε να είχε αναπτυχθεί ζωή (στην περίπτωση του Αρη ειδικά).

Οι Αμερικάνοι και οι Σοβιετικοί έκαναν κάποια μυστική συμφωνία -διαπραγμέτευση για να μην ασχοληθούν οι Σοβιετικοί με την σελήνη.
Δηλ. οι Σοβιετικοί δέχτηκαν ότι η σελήνη θεωρείται "Αμερικάνικο" έδαφος (ή δυτικό έδαφος αν θέλετε) κερδίζοντας από αυτούς κάτι άλλο που τους ενδιέφερε πιό άμεσα.

Οι Σοβιετικοί αντιμετώπιζαν πολύ σοβαρά εσωτερικά προβλήματα, οπότε η "κατάκτηση" της σελήνης έμπαινε σε δεύτερο πλάνο.


Η απάντηση βέβαια που δίνουν οι οπαδοί της συνωμοσιολογίας είναι ότι η σελήνη ανήκει ήδη σε κάποιους εξωγήϊνους που έχουν την βάση τους εκεί και ήταν αυτοί που κατέστησαν σαφώς και στις δύο πλευρές ότι πρέπει να σταματήσουν οι γήϊνες αποστολές.

Μια τελευταία απάντηση πάλι συνωμοσιολογική είναι ότι και οι δύο πλευρές όλα αυτά τα χρόνια, έκαναν αποστολές στην σελήνη στα κρυφά.
Εξ άλλου αν δούμε πόσες αποτυχημένες αποστολές σε τροχιά των Σοβιετικών έγιναν γνωστές μετά την κατάρρευση του ανατολικού μπλοκ, είναι πιθανόν να μην μας είναι όλα γνωστά.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 12/01/2006 11:22:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 10:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΟΠΩΣ
ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΕ ΠΟΤΕ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ.
Ostria ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΛΥΨΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 11:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΟΠΩΣ
ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΕ ΠΟΤΕ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ.
Ostria ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΛΥΨΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

Κατά την γνώμη μου πάντως, ισχύουν οι 3 πρώτες απαντήσεις. Αλλά δεν αποκλείω και την τελευταία.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 12:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κατά την γνώμη μου πάντως, ισχύουν οι 3 πρώτες απαντήσεις. Αλλά δεν αποκλείω και την τελευταία.
Και εγώ έτσι νομίζω Ostria, αν και θεωρώ λίγο απίθανο να είχε σταλλεί σκάφος στην Σελήνη και να μην το είχε πάρει χαμπάρι κανείς (άλλωστε χρειάζεται ειδικά εξοπλισμένη αποστολή για μια προσεδάφιση ανθρώπων) και μια εκτόξευση εκτός προγράμματος δεν περνά ποτέ απαρατήρητη (κάποιος περαστικός θα νομίσει ότι αρχίζει ο Γ' ΠΠ αν δεί μια "άσχετη" εκτόξευση στη μέση του πουθενά....).

Μάλλον ισχύει κάτι ανάμεσα στο 1ο και στο 2ο: την Δεκαετία του 70 οι ρώσσοι επικεντρώθηκαν στο να εξερευνούν την Αφροδίτη και οι Αμερικάνοι τον Άρη. Παρατηρήστε ότι δεν έστειλε ποτέ κανένας από τους 2, σκάφος στον "άλλο" πλανήτη ,από αυτόν που επικεντρωνόταν.
Και δείχνει ότι μάλλον οι κυβερνήσεις των δύο κρατών είχαν μυστικές συμφωνίες, παρά τον "ψυχρό πόλεμο".

Απλώς η κούρσα στην Σελήνη για μένα δείχνει ότι ανάμεσα στην τεχνογνωσία (Ρώσσοι)και τα χρήματα (Αμερικάνοι) κέρδισαν τα χρήματα γιατί μπορούσαν να ετοιμάσουν περισσότερες προσπάθειες, πιο γρήγορα. (Οι ρώσσοι δεν μπορούσαν να αντέξουν το κόστος ούτε τότε, ούτε αργότερα με τον "πόλεμο των άστρων" το σημερινό περίφημο SDI)


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 12:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλλον ισχύει κάτι ανάμεσα στο 1ο και στο 2ο: την Δεκαετία του 70 οι ρώσσοι επικεντρώθηκαν στο να εξερευνούν την Αφροδίτη και οι Αμερικάνοι τον Άρη. Παρατηρήστε ότι δεν έστειλε ποτέ κανένας από τους 2, σκάφος στον "άλλο" πλανήτη ,από αυτόν που επικεντρωνόταν.
Και δείχνει ότι μάλλον οι κυβερνήσεις των δύο κρατών είχαν μυστικές συμφωνίες, παρά τον "ψυχρό πόλεμο".

Αυτό δεν ισχύει. Οι Ρώσσοι ξεκίνησαν πρώτοι για τον Αρη αλλά είχαν πολλές ατυχίες. Εξάλλου οι πρώτες φωτογραφίες των φεγγαριών του Αρη (του Φόβου βασικά) είναι από ρώσσικα διαστημόπλοια(Φόβος1 και 2)
Το ίδιο και για την Αφροδίτη, παρόλο που οι Ρώσσοι έστειλαν περισσότερα εκεί, υπάρχουν αρκετά και των Αμερικάνων.
Πάντως δεν αποκλείονται κάποιου είδους μυστικές συμφωνίες, όπως και συνεργασία σε διάφορα επίπεδα.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nasia233
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 13:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nasia233  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

katarxas kalispera giati eimai neos xristis autou tou foroum.
Tha ithela na akouso apopseis gia to eksis thema:
An exoume os dedomeno pos eiparxoun eksogiinoi kai sinergazontai me tin gi(otan leo me tin gi ennoo, krifa, me tis megales kiberniseis).
Bebaia to exo akousei auto, diladi, pos oi "magaloi" sinergazontai me tous eksogiinous alla to kriboun. Giati? Poia einai ta simferonta tous stin apokripsi tis sinergasias autis?

*.:::.*



kalispera kai egw eimai nea se ayto to forum. oson afora tin erwtisi sou exv diabasei oti poli palaiotera milame gia xiliades xronia prin oi exogiinoi drousan sth gh fanera , epeita gia kapoio logo thelisan na apokripsoun tin taytotita tous kai arxisan na kanoun peiramata me antropous gia na dimiourgisoun meigma exogiinou- anthropou etsi wste na mporoun na exoun th morfi mas kai na mporesoun na katalaboun ti gi siga siga oloklirwtika kai xwris antistasi!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nasia233
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 13:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nasia233  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρετε οτι έχουν φωτογραφηθεί στον Άρη πυραμίδες όμοιες με της Αιγύπτου είναι περίπου 6 στον αριθμό αυτό πωσ το εξηγείτε?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 13:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό δεν ισχύει. Οι Ρώσσοι ξεκίνησαν πρώτοι για τον Αρη αλλά είχαν πολλές ατυχίες. Εξάλλου οι πρώτες φωτογραφίες των φεγγαριών του Αρη (του Φόβου βασικά) είναι από ρώσσικα διαστημόπλοια(Φόβος1 και 2)
Το ίδιο και για την Αφροδίτη, παρόλο που οι Ρώσσοι έστειλαν περισσότερα εκεί, υπάρχουν αρκετά και των Αμερικάνων.
Πάντως δεν αποκλείονται κάποιου είδους μυστικές συμφωνίες, όπως και συνεργασία σε διάφορα επίπεδα.
Μπορεί να έχεις δίκιο Ostria, απλά μάλλον δεν μνημονεύονται τόσο πολύ αυτά τα εγχειρήματα (παντως έχω την εντύπωση ότι επικεντρώθηκαν οι ρώσσοι στην Αφροδίτη και οι Αμερικανοί στον Άρη και φέρνω σαν παράδειγμα μια συνέντευξη που είχε δώσει ο τότε κατασκευαστής του Venera-9 που έλεγε ότι είχαν επικεντρωθεί στην Αφροδίτη) τέσπα thanx για την διόρθωση


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 18:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ Η ΣΕΛΗΝΗ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΙΚΟ ΒΗΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΒΑΣΗΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.
ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΒΑΣΕΩΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟΣΟ Η NASA ΟΣΟ ΚΑΙ Η ESA ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η JAXA ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ 2020.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΞΑΦΝΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ
ΓΙΑ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΣΤΗ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ
ΥΠΗΡΧΕ ΣΙΓΗ.
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ
ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ
ΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 19:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NASIA 233 TO ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΘΕΙ 6 ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΣΤΟΝ ΑΡΗ ΟΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΠΟΜΕΙΝΑΡΙΑ ΕΝΟΣ ΠΟΛΥΤΙΣΜΟΥ ΑΡΚΕΤΑ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΡΑΙΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΓΙΠΤΟ.ΑΝ ΑΥΤΟ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΤΟΤΕ ΞΕΓΝΑΜΕ ΤΗΝ ΜΥΣΤΙΚΗ ΣΥΝΟΜΟΣΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΚΑΙ ΗΠΑ,ΡΩΣΙΑ,ΚΙΝΑ Κ.Α ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ Η ΙΔΙΑ Η ΝΑΣΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΔΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 19:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ο άνθρωπος πατήσει ξανά το πόδι του στη σελήνη εγώ θα γίνω αστροναύτης.

ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΛΕΜΕ !!

ΣτράτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 20:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οντως Περονόσπορε, η επικέντρωση των Ρώσων στην Αφροδίτη ισχύει (τουλάχιστον αυτό φαίνεται από το πλήθος των απαστολών τους εκεί, ενώ οι Αμερικάνοι έχουν μόνο 4-5).

quote:
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ Η ΣΕΛΗΝΗ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΙΚΟ ΒΗΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΒΑΣΗΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.
ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΒΑΣΕΩΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟΣΟ Η NASA ΟΣΟ ΚΑΙ Η ESA ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η JAXA ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ 2020.


Αποφάσισαν όμως να φτιάξουν μια βάση στην γήϊνη τροχιά. Ισως γι αυτό και να σταμάτησαν να ασχολούνται με την Σελήνη. Να περιμένουν δηλ να λειτουργήσει πρώτα ο διαστημικός σταθμός και μετά να συνεχίσουν τα σχέδια για βάσεις στην σελήνη.

quote:
Ξέρετε οτι έχουν φωτογραφηθεί στον Άρη πυραμίδες όμοιες με της Αιγύπτου είναι περίπου 6 στον αριθμό αυτό πωσ το εξηγείτε?

Νάσια καλώς ήρθες! Θα πρέπει να μάθουμε πρώτα αν ισχύει αυτό και μετά να δούμε περί τίνος πρόκειται.


quote:
ΑΝ ΑΥΤΟ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΤΟΤΕ ΞΕΓΝΑΜΕ ΤΗΝ ΜΥΣΤΙΚΗ ΣΥΝΟΜΟΣΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΚΑΙ ΗΠΑ,ΡΩΣΙΑ,ΚΙΝΑ Κ.Α ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ Η ΙΔΙΑ Η ΝΑΣΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΔΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ

Για εξήγησέ το λίγο αυτό Frodo γιατί δεν το κατάλαβα.


quote:
Αν ο άνθρωπος πατήσει ξανά το πόδι του στη σελήνη εγώ θα γίνω αστροναύτης

Στάθη άρχισε να ετοιμάζεσαι από τώρα...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 20:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΟΜΟΣΙΑ ΜΕΤΑΞΙ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΚΑΙ ΓΗΙΝΩΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΔΙΧΝΕΙ Η ΝΑΣΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΟΤΟ,ΠΟΝΗΡΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΝΑ ΨΑΞΟΥΝ ΤΟ ΨΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 11:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ostria Η ΒΑΣΗ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΣΕ ΤΡΟΧΙΑ ΑΠ ΤΗ ΓΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΕΧΕΙ ΜΙΑ ΒΑΣΗ ΣΤΗ ΣΕΛΗΝΗ .
ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΕΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ
ΜΕ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΒΑΣΕΩΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΤΗ ΣΕΛΗΝΗ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΦΗΜΕΣ Η ΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΗΜΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ.
ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2025 ΥΠΟΜΟΝΗ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy