ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ Ή ΧΡΟΝΙΚΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 23:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν ξέρω τι να πω, κάτι τέτοια με αφήνουν κάπως άφωνο, πάντα όμως αφήνω ανοιχτό το port και για τον παράγοντα τύχη

Τί εννοείς όταν λες τύχη?
Αναφέρεσαι στις συμπτώσεις?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 22:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, απλές συμπτώσεις, που δεν έχουν κάποιο ιδιαίτερο λόγο για τον οποίο συμβαίνουν, άλλες φορές είναι μια στο εκατομμύριο και άλλες φορές ένα εκατομμύριο στο εκατομμύριο, ίσως να μην υπάρχει δύσκολη και εύκολη σύμπτωση, απλά να γίνεται επειδή η σύμπτωση είναι σύμπτωση.

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 23:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω φίλε μου.Σίγουρα υπάρχουν και συμπτώσεις.
Δεν είμαι από αυτούς που κάθετα λένε δεν πιστεύω στις συμπτώσεις.
Κάποια πράγματα όμως δεν τα τοποθετώ στην ομάδα των συμπτώσεων.
Ακριβώς γιατί όσο και να το θέλω να τα τοποθετήσω εκεί δεν μπαίνουν.
Δεν δένουν.Υπάρχει άλλη εξήγηση,που δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω,αφού δεν την έχω βρει.
Σίγουρα όμως,και το να μην μπορώ να ξεχωρίσω και να τσουβαλιάζω τα πάντα στην τηλεπάθεια ή στη χρονική μεταφορά,είναι χειρότερο.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GuessWho
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Anguilla
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 00:21:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GuessWho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΑΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΦΙΛΩΝ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΩΝ.
ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ (ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΩΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ) ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΚΑΙ ΝΑ!!...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΝΤΡΙΙΙΝ ΝΤΡΙΙΙΙΝ!!
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ.
ΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΧΤΥΠΗΣΕΙ.ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 11:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον GuessWho παρακαλώντας να μη χτυπήσει το τηλέφωνο,επιτυγχάνεις ακριβώς το αντίθετο!
Χτες το απογευματάκι με επισκέφτηκε μια φίλη,που είχα να τη δω πάνω από 7-8 μήνες.
Με το που χτύπησε το κουδούνι,η κόρη μου λέει:Η Δέσποινα!
Και πράγματι ήταν!
Δεν ξέρω φίλοι μου κατά πόσο είναι συμπώσεις τέτοια γεγονότα.
Τηλεπάθεια?
Αυτό που αναφέρει πολύ αναλυτικά ο καλός μας Rostar?
quote:
Τηλεπάθεια ή Μετατόπιση στο Χρόνο και ταχύτατη επαναφορά, ώστε το περιστατικό αντί για καταχώρισή του σαν ανάμνηση, να καταχωρείται ως…προαίσθηση, μια και η χρονική μεταφορά είναι «απαγορευμένη» ;;;;…


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 23:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ' αρχήν καλησπέρα σας

Δεν είναι συμπτώσεις αγαπητή Ελευθερία.
Συμπτώσεις θα μπορούσαμε να τις αποκαλέσουμε, αν τα παρόμοια περιστατικά ήταν σπάνια. Εδώ όμως είναι απίθανο να βρούμε άνθρωπο που να μην έχει βιώσει και πολλές φορές μάλιστα αντίστοιχες καταστάσεις.
Λέγοντας συμπτώσεις, έχω την αίσθηση ότι, κάτω από κάποια ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΨΥΧΙΚΗ ΔΙΕΡΓΑΣΙΑ, το γεγονός ΑΠΩΘΕΙΤΑΙ !...ίσως γιατί ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...έτσι πρέπει να γίνει !΄
Θα έχεις παρατηρήσει, φαντάζομαι, ότι τα συμβάντα λαμβάνουν χώρα, σε περιπτώσεις που είμαστε ανυποψίαστοι, όπως συνέβη με το περιστατικό που ανέφερες με την κόρη σου.
Δεν ξέρω...αλλά η αίσθηση της ταχύτατης χρονικής μετατόπισης και επαναφοράς μου έχει καρφωθεί στο μυαλό και μάλιστα η σκέψη αυτή καθ' αυτή, ξεπήδησε αιφνίδια και χωρίς να έχω αντίστοιχο προβληματισμό. Λες και ήταν αναμετάδοση από κάποιον μυστηριώδη "πομπό", σε στιγμή που ο δικός μου "δέκτης" ήταν τυχαία (???) συντονισμένος σ' αυτόν...
Είμαι πεπεισμένος ότι πίσω από όλα αυτά τα ...κοινά πλέον σε όλους περιστατικά, υφίσταται κάποιος μηχανισμός.
Άνοιξα αυτό το topic, για να κάνω συλλογή αντίστοιχων εμπειριών από όσο το δυνατόν περισσότερους και πραγματικά, ΠΑΡΑΚΑΛΩ για την κατάθεση του..."ψυχικού οβολού", όσων αναγνωστών έχουν αντίστοιχες εμπειρίες.
Μπορεί να έχω αρκετό καιρό να γράψω, αλλά παρακολουθώ άγρυπνα το θέμα.
Αυτά πρός το παρόν.
Έχω κι άλλα αξιοπερίεργα περιστατικά να αναφέρω, αλλά δεν θέλω να μονοπωλήσω τα γραφόμενα. Αυτή είναι και η αιτία της διακριτικής απομάκρυνσής μου από ένα θέμα που άνοιξα εγώ ο ίδιος.
Ας περιμένουμε λοιπόν...
Επί τη ευκαιρία, με έχουν εντυπωσιάσει όλα όσα έχεις αναφέρει σε άλλο topic, σχετικά με τα λαμβάνοντα χώρα στον Όλυμπο...αλλά ας μη μπλέξουμε τα διαδραματιζόμενα με αυτά άλλων topics.

Χαιρετώντας όλους όσους μου κάνουν την τιμή να επισκεφτούν το θέμα, προσδοκώ και τη δική τους συμβολή

Καλή σας νύχτα.

Η "ΓΝΩΣΗ" ΟΜΙΛΕΙ, ΟΜΩΣ Η "ΣΟΦΙΑ" ΑΚΟΥΕΙ...(Jimi Hendrix)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 01:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Rostar,σίγουρα δεν είναι συμπτώσεις.Γι'αυτό άλλωστε μίλησα προηγουμένως για τη συχνότητα τέτοιων περιστατικών.
Απλά θέλησα να διευκρινίσω ότι σαφώς υπάρχουν και συμπτώσεις.
Όχι όμως σε γεγονότα τόσα τρανταχτά,καθημερινά.
Είναι διαφορετικό να ξέρω πως συχνά πυκνά με επισκέφτεται κάποιο άτομο,οπότε ψιλομαντεύω και ποιος μπορεί να είναι πίσω από τη πόρτα,και εντελώς άλλο το να ξέρω πριν έρθει,ποιος θα έρθει,όταν αυτός μάλιστα δεν έχει μια σταθερή συχνότητα επισκέψεων.
ΝΑΙ! Είναι σε ανύποπτο χρόνο.Εκεί που καθόμαστε χαλαρά,και το μυαλό τρέχει θαρρείς από μόνο του.
Ποτέ δεν συμβαίνει όταν εμείς κουράζουμε το μυαλό μας με γνώσεις ή μας προβληματίζει κάτι σοβαρό οπότε το μυαλό μας το έχουμε στραμένο εκεί.
Κι εγώ έχω να διηγηθώ τόσα σχετικά με το θέμα,που δεν ξέρω πόσος χρόνος και χώρος θα χρειαστεί.
Όλυμπος...Ναι,ας μη το μπλέξουμε,είναι άλλο θέμα,εξίσου μεγάλο..
Επίσης θέλει σωστή, προσεκτική διευθέτηση και προσέγγιση..
Προσωπικά δεν θα ήθελα να αναφερθώ..Νομίζω καταλαβαίνεις τους λόγους.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 18:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελάτε ας μην το παρατραβάμε τόσο Rostar είσαι πολύ απόλυτος σε αυτά που λες, πράγμα το οποίο μπορεί να σε κάνει «κολλημένο» και δεν είναι καλό.

Μπορεί και να είναι ηδέα μας, πχ σκεφτόμαστε ένα φίλο, μετά από μια βδομάδα μας παίρνει τηλ και εμείς θα οριζόμασταν πως το σκεφτήκαμε μόλις πριν ένα λεπτό, απλά επειδή αυτό το συμβάν το σκεφτήκαμε αργότερα σφαιρικά και μαζί με άλλους παράγοντες μας προκαλείται αυτή η αίσθηση, η πολύ απλά ακόμα και όταν είναι γεγονός ένα τέτοιο περιστατικό μπορεί να οφείλεται στις συμπτώσεις.

Και εγώ έχω την αίσθηση κάθε πρωί ένα λεπτό πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι ότι ξέρω πως τώρα θα χτυπήσει και θα πρέπει να σηκωθώ, και τριιιννννν χτυπάει, αυτό συμβαίνει πάντα, ούτε μια μέρα δεν έκανε ρεπό αυτό το πράμα, μήπως δεν είναι τυχαίο που συμβαίνει όταν κοιμάμαι?

Επειδή το μυαλό μου είναι θολό και νομίζω όταν ξυπνάω πως ήξερα πότε θα χτυπήσει, ενώ αυτό χτυπούσε πριν ξυπνήσω και απλά το άκουγα στον ύπνο μου και όταν ξύπνησα μου φάνηκε ότι τώρα ξεκίνησε να χτυπάει?? Είναι και αυτή μια εκδοχή, παιχνίδια του μυαλού!

Για να μπορούμε να κρίνουμε με σιγουριά θα πρέπει να κάνουμε πράγματα τα οποία να είναι λίγο ποιο τεκμηριωμένα, όχι για να τα πιστέψουν οι άλλοι, αλλά για να είναι σίγουρος ο εαυτός μας, πχ σκεφτεστε μια φίλη, σημειώνετε την ώρα και την μέρα και αν χτυπήσει το τηλέφωνο το σημειώνετε και αυτό, και ανάλογα με το πόσες φορές θα συμβεί αυτό, θα μπορούμε να κρίνουμε, η τουλάχιστον δεν θα έχουμε αμφιβολίες,

Και εμένα μου έχουν συμβεί πολλά παρόμοια από αυτά που προαναφέρονται αλλά δεν τρέχω αμέσως για εξορκισμό, μπορεί κάτι να προκαλείται από 10002 αιτίες, και μάλιστα του εσωπραγματικού κόσμου.


Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 00:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτω Παύλας,
Μα,,,αυτό λέμε.
Μίλησα και για συμπτώσεις.
Και βέβαια γίνεται διαχωρισμός.
Αν και συμφωνώ με τον rostar,στο ότι όταν συμβαίνει πολύ συχνά μαθαίνεις,ξέρεις πια να το ξεχωρίζεις.
Και σαφώς δεν μιλάμε για το ξυπνητήρι.Ή για κάτι που υπάγεται στην καθημερινότητά μας και το γνωρίζουμε.
quote:
Απλά θέλησα να διευκρινίσω ότι σαφώς υπάρχουν και συμπτώσεις.
Όχι όμως σε γεγονότα τόσα τρανταχτά,καθημερινά.
Είναι διαφορετικό να ξέρω πως συχνά πυκνά με επισκέφτεται κάποιο άτομο,οπότε ψιλομαντεύω και ποιος μπορεί να είναι πίσω από τη πόρτα,και εντελώς άλλο το να ξέρω πριν έρθει,ποιος θα έρθει,όταν αυτός μάλιστα δεν έχει μια σταθερή συχνότητα επισκέψεων.


Όταν λέω μη σταθερη συχνότητα επισκέψεων,εννοώ μια φορά τον χρόνο και αν..
Διάβασε από την αρχή το θέμα,με τα περιστατικά που δίνει εκεί ο rostar.Νομίζω τοποθετήθηκε πολύ σωστά.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>

Edited by - Ελευθερία on 29/02/2004 00:12:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

echo1678
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 01:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους echo1678  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος echo1678  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε μου φαίνεται ότι το έχεις άλλα δεν ξέρεις ακριβώς το αν θέλεις να κάνεις κάτι με αυτό, ελεγχόμενο στην περίπτωση σου που περιγράφεις δεν θα το εναρμόνιζα τόσο μα σίγουρα πυαρκτό ένα στίγμα του,

ιδέα μου .. κάποιο στενό σου πρόσωπο συσχετισμένο με το παρελθόν ενδο-οικεγενειακό η μή κλπ να σε έχει μυήσει εις γνώση του η μή σε μία ιδιότητα την οποία εσυ θεωρείς μάταια(;) Judge me wrong...

η τηλεπάθεια για όσους ελειπούν ιδιότητας, δεν είναι παρά αστρικός συντονισμός λόγω κοινών ανταμοιβών (στην καλύτερη) μεταξύ των μελών μιας συνεδρείας..

τώρα το να σε προσανατολίσει κάποιος , ή να κοιτάξεις σεμινάρια κλπ.. (δεν ξέρω δεν λέω περισότερα) ίσως σε βοηθήσουν! να ξεκλιδώσεις Άλλες πόρτες του αέναου σου εαυτού...

λοιπόν αυτά..


whatever comes that ever goes..
whatever the wind we fall like the snow..


---~--|->Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy