ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Σαχάτζα Γιόγκα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sahaj
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2007, 19:09:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sahaj  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου φίλε meteor,

Υπάρχει και στη Θεσσαλονίκη κέντρο Σαχάτζα Γιόγκα και γίνονται δωρεάν μαθήματα κάθε Σάββατο στις 7. Η διεύθυνση είναι Αγ. Μηνά 7 και Ι.Δραγούμη. Έγινε και εχθές κάτι αντίστοιχο με την Πάτρα απ'ότι ξέρω :)

www.sahajayogahellas.orgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2007, 09:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sahaj: Με αυτό το μήνυμα απλά μας δίνεις να υποψιαστούμε ότι τελικά οι ψυχιατρικές κλινικές της Ελλάδας είναι πολύ προχωρημένες και οι τρόφιμοι έχουν πρόσβαση στο διαδύκτιο.

Σ΄ ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!


quote:
Sahaj: el.elyon,
Προσπαθείς ανεπιτυχώς να ξεφτιλίσεις κάτι που δεν καταλαβαίνεις.

Όχι!
Απλά είπα να κάνω μια “σαλάτα”, μόνο μια!!!
Και αφού είναι σαλάτα, εάν θέλουν οι συντονιστές μπορούν να την μεταφέρουν!

Αλλά μη στεναχωριέσαι, αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα μου προς σε. Δεν θα ντροπιάσω την “κλινική” μου, τόση δουλειά κάνανε οι άνθρωποι!!!
Μην ανησυχείς. Όλα τα καταλαβαίνω, χάρη στη “κλινική”!!!


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Edited by - el.elyon on 24/09/2007 10:05:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2007, 10:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
meteor: Αγαπητέ el.elyon, καλός ο αντίλογος, αλλά μήπως το παρακάνεις;

Όχι μήπως, αγαπητέ μου, αλλά σίγουρα το παράκανα! Νομίζω όμως, πως ήμουν προσεχτικός στα λόγια μου! Παρόλα αυτά θα ζητήσω συγνώμη εάν κάποιος/α ενοχλήθηκε. Συγνώμη!
Έβαλα ένα στοίχημα με τον εαυτό μου αλλά το έχασα. Θεώρησα ότι το συγκεκριμένο μήνυμα – σαλάτα οι συντονιστές θα την μεταφέρανε στη γενική σαλάτα. Έλα ντε που δεν έγινε και έτσι έχασα το στοίχημα!!!

Καλή σας μέρα!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2007, 23:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
el.elyon:
Έβαλα ένα στοίχημα με τον εαυτό μου αλλά το έχασα. Θεώρησα ότι το συγκεκριμένο μήνυμα – σαλάτα οι συντονιστές θα την μεταφέρανε στη γενική σαλάτα. Έλα ντε που δεν έγινε και έτσι έχασα το στοίχημα!!!
el.elyon εκτός από το ότι κάνεις λάθος εκτιμήσεις, είσαι και βιαστικός.
Αν βάλουμε και τον αποδεδειγμένο φανατισμό σου, η συνταγή δένει για... σαλάτα

Εκεί μεταφέρθηκε λοιπόν το μήνυμά σου της προηγούμενης σελίδας και εκεί θα μεταφερθούν οπωσδήποτε οποιαδήποτε ανάλογα μηνύματα εάν υπάρξουν.

Ο Sahaj αναπτύσσει τα πιστεύω του σχετικά με κάτι το οποίο ακολουθεί και επιθυμεί να το επικοινωνήσει με άλλους ανθρώπους. Στο βαθμό που το κάνει μέσα από μία δημιουργική συζήτηση, εκθέτοντας τις απόψεις του σε ένα περιβάλλον διαλόγου, η - μέσα στα πλαίσια του παρόντος θέματος - παράθεση της ανακοίνωσης για την Πανευρωπαϊκή Ημέρα Διαλογισμού, δεν αντιβαίνει σε κάποιον από τους κανονισμούς των forums. Ούτε και υπάρχει κάποια ανάγκη για αυτόκλητους "προστάτες" των αναγνωστών της συζήτησης, ώστε να μην αποτελέσει η σχετική ανακοίνωση κάποιου είδους έναυσμα που θα μπορούσε να τους απομακρύνει από τον ορθόδοξο χριστεπώνυμο δρόμο...

Αν δεν το έχεις καταλάβει el.elyon, βρίσκεσαι στο esoterica και όχι στο προαύλιο της ενορίας σου. Και στο esoterica μπορεί κανείς να συζητά και για άλλες θρησκείες, για άλλους δρόμους και τρόπους εσωτερικής και ευρύτερης αναζήτησης, από αυτή που ο καθένας θα ήθελε να ισχύει κατά αποκλειστικότητα.

Ελπίζω να μην μας αναγκάσεις να επανέλθουμε για περαιτέρω παρατηρήσεις ή και επεμβάσεις.

Επίσης σε παρακαλούμε Sahaj αν και έχει υπάρξει πρόκληση, να επιμείνεις στην αυτοσυγκράτηση. (Έγινε ήδη επέμβαση σε ένα μήνυμά σου)



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sahaj
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2007, 00:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sahaj  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επίσης σε παρακαλούμε Sahaj αν και έχει υπάρξει πρόκληση, να επιμείνεις στην αυτοσυγκράτηση. (Έγινε ήδη επέμβαση σε ένα μήνυμά σου)

Έχεις δίκιο, συγνώμη.

Γενικά πριν προωθήσω τη Σαχάτζα Γιόγκα σε κάποια σελίδα φροντίζω να έχω την έγκριση των αντμινς. Φυσικά δεν αναφέρομαι στην Ημέρα Διαλογισμού αλλά στη διαφήμιση του κέντρου της Θεσσαλονίκης που έκανα αργότερα σε απάντηση προς τον χρήστη meteor.
Επειδή ο kundalini έχει κάνει παρόμοια κίνηση υποθέτω ότι κάτι τέτοιο είναι ανεκτό, αλλά παρακαλώ να με διορθώσετε αν κάνω λάθος.

Με άλλα λόγια, μπορώ να ενημερώνω για τις εκδηλώσεις και τα μαθήματα του Συλλόγου μας? :)

Thank u!


www.sahajayogahellas.orgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2007, 10:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Amalia: el.elyon εκτός από το ότι κάνεις λάθος εκτιμήσεις, είσαι και βιαστικός.
Αν βάλουμε και τον αποδεδειγμένο φανατισμό σου, η συνταγή δένει για... σαλάτα

Εκεί μεταφέρθηκε λοιπόν το μήνυμά σου της προηγούμενης σελίδας και εκεί θα μεταφερθούν οπωσδήποτε οποιαδήποτε ανάλογα μηνύματα εάν υπάρξουν.


Σας ευχαριστώ πολύ!
Και πίστεψα ότι είχα χάσει…….

quote:
Amalia: ώστε να μην αποτελέσει η σχετική ανακοίνωση κάποιου είδους έναυσμα που θα μπορούσε να τους απομακρύνει από τον ορθόδοξο χριστεπώνυμο δρόμο...

Αν δεν το έχεις καταλάβει el.elyon, βρίσκεσαι στο esoterica και όχι στο προαύλιο της ενορίας σου. Και στο esoterica μπορεί κανείς να συζητά και για άλλες θρησκείες, για άλλους δρόμους και τρόπους εσωτερικής και ευρύτερης αναζήτησης, από αυτή που ο καθένας θα ήθελε να ισχύει κατά αποκλειστικότητα



Μάλλον Amalia έχεις κολλήσει στο “φανατισμό μου”!!!
Για αυτό κι είσαι η αδυναμία μου από την ομάδα του Esoterica!!


quote:
Amalia: Ελπίζω να μην μας αναγκάσεις να επανέλθουμε για περαιτέρω παρατηρήσεις ή και επεμβάσεις.


Ε πως, χωρίς παρατηρήσεις κι επεμβάσεις δεν γίνεται?!

Αλλά επειδή δεν μου αρέσει να αναγκάσω κανέναν, δεν θα αναγκάσω ούτε εσένα, την αδυναμία μου!!!

Amalia μου, νόμιζα ότι ήθελες να είχες την δυνατότητα για να μου κάνεις παρατήρηση και να στείλεις κάποιο μήνυμα – σαλάτα στη γενική σαλάτα. Για αυτό κι προσφέρθηκα!

Πάντως είχα δίκαιο για το “ Άρωμα Γυναίκας ”…….!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2007, 15:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με άλλα λόγια, μπορώ να ενημερώνω για τις εκδηλώσεις και τα μαθήματα του Συλλόγου μας? :)

Γεια σου Sahaj
Ένας από τους στόχους των forums του esoterica είναι να μπορεί μέσα από τις συζητήσεις να αναπτυχθεί έρευνα σχετικά με διάφορα συστήματα σκέψης και ιδεών. Μέσα σ' αυτό το πλαίσιο μπορούν να γίνονται παρουσιάσεις και συζητήσεις επί παρουσιάσεων διαφόρων εσωτερικών προσπαθειών, αρκεί βέβαια η συμμετοχή να μην περιορίζεται μόνο στη "διαφήμιση" της οποιοασδήποτε εσωτερικής κίνησης.

Πάνω από όλα, μέσα στα forums βρισκόμαστε άνθρωποι που ανταλλάσουμε απόψεις σχετικές με τη θεματολογία του esoterica και αυτό συνεπάγεται τη συμμετοχή και αλληλεπίδραση των ανθρώπων σε ποικίλλα θέματα (topics) των forums.

Μπορείς λοιπόν να παρουσιάσεις το κέντρο της Θεσσαλονίκης ή οτιδήποτε άλλο σχετικό με τη Σαχάτζα Γιόγκα, φτάνει οι παρουσιάσεις να γίνονται με μέτρο και σε ισορροπία με τη γενικότερη συμμετοχή σου στις συζητήσεις.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy