ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 "Η Atma ,ο σταυρος+ η μαχη με το δια !βοΛο"...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 19:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητή ΑΤΜΑ,

χαίρομαι που χάρηκες (χρειαζόταν)!


Μ' έχεις βάλει σε βαθιές σκέψεις.

Μίλησες για Διδύμους. Η κάρτα που έβαλα επίσης έχει σύμβολο τον Ερμή (τουλάχιστον κατά μία ερμηνεία) + 2 χέρια.


Ξέρεις έχω την αίσθηση ότι κάθε φορά που μιλάς για θέμα "2" ((Ο_Ο)) η κατάληξη είναι μία

quote:
ο θανατος....

Μου θυμίζει τον Αλχημικό γάμο...

Σ' αυτή την παράδοση όπου η αθανασία κατακτιέται, κατά διαφοροποίηση με την χριστιανική παράδοση όπου η αθανασία είναι μάλλον δώρο Θεού, ο Ανδρόγυνος έχει μία έμμονη και βαρύνουσα σημασία.

Ήταν πολύ όμορφη η Αγία Μαρίνα...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 22:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Quote από ΑΤΜΑ:
....και τελικά η απάντηση ήρθε....

Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα πια απάντηση σου φανερώθηκε?

--------------------
Quote από ΑΤΜΑ:

(ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ :...Η ΑΝΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΠΙΠΟΝΟ ΘΕΜΑ...)
Όπως διαπιστώνουμε, τελικά πόσο εύκολη είναι η κάθοδος. Θα συμφωνήσω ότι είναι πολύ δύσκολη η άνοδό μας!!!! Αλλά και πολύ πιο εύκολη αν την προσπαθήσουμε με κατανόηση και Αγάπη.
--------------------

Το υπόλοιπο μήνυμα είναι προς όλους μας.

Στη 10/02/2004 : 22:35:50 έχω καταχωρίσει κάποια μήνυμα που εξηγώ την πτώση των πρωτοπλάστων.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=8&ARCHIVE=

Είναι πια καιρός να μάθουμε όλοι να βοηθιόμαστε από τα πιστεύω και την διαφορετικότητα που υπάρχει γύρο μας.
Χωρίς να τους κρίνουμε. Αν εμείς έχουμε δίκαιο η ο/η συνοδοιπόρος μας.

Ας κρατάμε ότι πιστεύουμε ότι είναι ωφέλιμο για την νόηση μας, και ας αφήσουμε ο καθένας μας να έχει την ελεύθερή έκφραση του.

Σε μια στιγμή σκεφτόμουν ότι, αν ενωθούν όλα τα μέλη του esoterica, θα φανερωνότανε όλη η Οικουμενική Αλήθεια.

Κάποτε πριν πολλά χρόνια ξεκίνησα την αναζήτηση μου στα θέματα της γνώσης έχοντας ένα τίτλο από μια εφημερίδα πού έλεγε Η Γνώση είναι Δύναμη.

Και αυτό με οδηγούσε εδώ και πολλά χρόνια. Μέχρι που μια μέρα κατάλαβα ότι μεγαλύτερη δύναμη είναι η Αγάπη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εδώ και πολύ καιρό αυτός ο τίτλος δεν υπάρχει πάνω από το γραφείο μου.
Αποχτήσαμε περισσότερη γνώση, αλλά έχουμε λιγότερη κρίση και καθόλου διάκριση και διακριτικότητα.

Δυστυχώς ο άνθρωπος την γνώση την χρησιμοποιεί για να γητεύσει (Με την δύναμη του φόβου) κάποιον άλλο άνθρωπο και όχι για να τον βοηθήσει (Με Αγάπη). Κρίμα.

Μιλάμε και γράφουμε πολύ, αγαπάμε σπάνια και μισούμε συχνά.
Προσθέτουμε γνώση στην Ζωή μας αλλά όχι Ζώη στην γνώση μας. (Αρετές)

Η βιτρίνα της Ψυχής μας φαίνεται πλούσια και γεμάτη από γνώσεις η αποθήκη της , μα είναι έρημη και άδεια από συναισθήματα.

Ένα να θυμάστε!!!

Ο Θεός μας κρύβει κομμάτι από την γνώση γιατί δεν είμαστε Ταπεινοί !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι και προσεύχομαι για όλους μας στην επιστροφή της Αγάπης.

Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=

Edited by - Just_A_Man on 13/02/2004 21:17:57

Edited by - Just_A_Man on 13/02/2004 21:19:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 22:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Δεν ξέρω γιατί τα γράφω μέσα ατού Διάβολου το τοπίκ, και μετά από ποστ του Just_A_Man, μα θέλω να πω δυο λόγια, όχι σαν εωσφόρος όπως με αποκαλεί…η ΑΤΜΑ, (δεν έχω τέτοια τιμή), απλά σαν Άνθρωπος και ΦΙΛΟΣ!

Πρόκειται για την ίδια την ΑΤΜΑ (?) και τα λίγα που κατάλαβα, από το άτομο της…

Στην αρχή την είχα παρεξηγήσει και εγω, με τον τρόπο που έγραφε, μιας και η (ικανότητα-ευαισθησία) που την διέκριναν, δεν είναι προσόν… η κάτι που βρίσκεις στη γωνιά του δρόμου. Αν και στο παρελθόν πικράθηκα και ο ίδιος, *(συνάμα καταλαβαίνω τον φίλο γρήγορη)…. θα σας γράψω τι αισθάνθηκα…όταν γνώρισα την Ατμα (και) από κοντά.

Σας παρακαλώ, μην βάλετε στο μυαλό σας πως κάτι ζητώ….(ήθελα και ήθελε κατι, αυτό είναι γεγονός, δεν κρυβόμαστε) μα εδώ,στα εσω, βρισκόμαστε επίσης για να λέμε και τα πράγματα ως έχουν… (βιώματα, και... όχι ότι θα θέλαμε)…
Κάποτε, (και πάνε χρόνια) κατάλαβα πως στη Ζωή….αξίζει περισσότερο η ειλικρίνεια, η ευθύτητα, και να λες τα πράγματα ως έχουν…Έχασα την ευκαιρία να γίνω πολιτικός η κάποιος τρανός…μα δεν το μετάνιωσα ποτέ! Καλύτερα φιλόσοφος.... φτάνει και περισσεύει…για ΟΛΑ!

Στο τέλος θα σας πω ακόμα και τι άφησε σε μένα, η ίδια η ΑΤΜΑ… σαν ψυχή…

Έχει μια μοναδική ευαισθησία, που σε όλη μου τη Ζωή, ίσως είδα άλλη μια φορά σε άνθρωπο… (αυτός ήταν ένας αναχωρητής…εμφανιζόταν στο χωριό, σε ένα νησί που ζούσα μικρός τα καλοκαίρια και μας ζήταγε λίγη τροφή. Ζούσε και κοιμόταν στα δάση, κράταγε σχεδόν πάντα ένα βιβλίο, και όταν έφυγε*(πέθανε)…το σώμα του μοσχοβόλαγε) Έτσι, αν μπορείτε να (δείτε / αισθανθείτε)… στο ελάχιστο τον δίπλα σας, θα αντιληφθείτε πως η ίδια δονείται με το παραμικρό… Με άλλα λόγια, η ίδια η ψυχή της….γίνεται ότι έρχεται σε επαφή… Στην αρχή δεν το κατάλαβα, (νόμισα πως κάτι είχε)…, μιας και σειόταν με το παραμικρό,…μα κοιτώντας καλύτερα, είδα το πόσο ανοιχτή ήταν… (μιλώ σαν ψυχή.)
Το σώμα της δονείται, σαν να περνάνε λεπτές εκκενώσεις…ρεύματος.
Βέβαια δεν γίνεται να είσαι έτσι συνέχεια…έχει και η ίδια τον προστατευτικό εαυτό, (αλίμονο αν όχι….) μα σε εκείνη την κατάσταση πάει όποτε θέλει…όταν άλλοι… και όλη τη ζωή να αφιερώσουν…τους είναι εξαιρετικά δύσκολο....

Ποιο το πρόβλημα λοιπόν?

Τέτοια άτομα δεν ενδιαφέρονται και τόσο να αναπτύξουν αυτό που λέμε, καριέρα, η να αναγνωρισθούν στη ζωή…Έχουν εσφαλμένα την εντύπωση πως ο κόσμος είναι σε θέση να δει και να αναγνωρίσει εύκολα αυτή τους την (ιδιαιτερότητα / ευλογία)... και εδώ πέφτουν συνεχώς από τα σύννεφα… μιας και τα κριτήρια του κόσμου είναι εντελώς διαφορετικά από τα δικά τους.…
Σαν συνέπεια, εξελίσσονται (σε ένα δικό τους κόσμο, ιδιαίτερα της φαντασίας), έτσι αυτός ο κόσμος γίνεται σιγά σιγά ο χαρακτήρας τους, και, κατά κάποιο τρόπο αν απειληθούν στο ελάχιστο, το θυμοειδές μέρος τους δεν έχει τα (δικά μας λογικά φρένα)…μιας και δεν υπήρξε ποτέ η ανάγκη…. να τα καλλιεργήσουν

Έτσι εκτός αυτής της ευλογίας *(ιδιαιτερότητας)… συνάμα υποφέρει με το παραμικρό…σαν ανοιχτή ψυχή που είναι..

Όταν είναι σε αρμονία (σώμα / ψυχή) και για αυτό χρειάζεται αταραξία ζωής,… η ΑΤΜΑ, ίσως να είναι, ότι γλυκύτερο μπορεί να βρεθεί στη ζωή σας…(σαν Γυναίκα, μα και σαν Άνθρωπος (Ψυχή /Πνεύμα.).

Αν πάλι βρεθείς απέναντι… και σε βρει το θυμοειδές της….ετοιμάσου να δεχτείς τα βέλη της….(ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ)

Αυτό είναι όλο και όλο….Η το καταλαβαίνεις…η δεν το καταλαβαίνεις.

Τέλος….σας είπα για κάτι που άφησε…μα αν το γράψω… θα με περάσετε για τρελό ….και μέχρι τώρα, είμαι πολύ λογικός στο εσωτερικά!…

Γιατί να χαλάσω, αυτή σας την ιδέα?

ΥΓ…GREG…It’s time for silent my friend!

Δεν είναι κακή… παράξενη λίγο,…….μα εσύ, ακόμα δεν βαρέθηκες… τις Νορμάλ…..

Ατμουλα,…σοκολατακι…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 22:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητέ Just_A_Man,

σεβαστή η άποψή σου, αλλά κάτι λεπτομέρειες, που όμως κάνουν τη διαφορά, νομίζω ότι σου ξεφεύγουν...

Τέλος πάντων, όταν χρησιμοποιούμε φράσεις που είπαν άλλοι, καλό νομίζω είναι να βάζουμε εισαγωγικά τουλάχιστον.
Να 'σαι καλά, να μπορείς ν' αγαπάς...

Αγαπητέ ΠΛΑΤΩΝΑΣ,

άραγε γνωρίζεις εαυτόν τόσο καλά όσο δηλώνεις να γνωρίζεις την ΑΤΜΑ;;;

Όπως έγραψε κι ένα άλλο μέλος σ' ένα άλλο τόπικ:

Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΤΑΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ, ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΩΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 12/02/2004 22:55:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 23:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
.... και τα λίγα που κατάλαβα, από το άτομο της…

Το μονο που γνωριζω για μενα, ειναι πως εχω βαρεθει τις ΝΟΡΜΑΛ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 23:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Απ' το τίποτα κάτι είναι κι αυτό, βρε φιλόσοφε!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 23:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
Απ' το τίποτα κάτι είναι κι αυτό, βρε φιλόσοφε!

Ναι γλυκιά μου, θέλει δουλειά ακόμα για να φτάσουμε το Σωκράτη!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 01:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Διάβολε*! Παλι σε τοπικ με φιλοσοφους έπεσα!

*(για να μην είμαστε κι εκτός θέματος)


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 01:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
ολοι θελουν να γινουν αυτο που θαυμαζουν!
μα κανεις δεν θελει πια να γινει αυτο που ειναι?

η ατμα ειναι ατμα...
πιο απλο δεν γινεται...

αφηστε τουτο το τοπικ
να κυλισει...και οποιος
δεν μπορει την κατηφορα...
ας μην ανεβενει στα βουνα...

Ryche...καρναβαλος



ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 01:51:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
Αγαπητοί συνομιλητές...συγνώμη για την "πτώση" αυτού του θέματος.
(Ναι, σημασία έχει πως ανοίχτηκε για να εξυπηρετήσει άλλον σκοπό απο το να μαλώνουν 2 άτομα) και το αναγνωρίζω ακόμα κι αν ανοίχτηκε απο το άτομο που μου επιτέθηκε με φανερό μένος (δε κατάλαβα ακόμα για ποιό λόγο).
Απο μεριάς μου λοιπόν ζητώ συγνώμη...δε θα συνεχίσω παιδία...δε το αξίζει το άτομο με το οποίο μαλώνω...και ευτυχώς έγινε τώρα και θα σταματήσει πριν πιστέψω πως...άτομο σαν αυτό θα μπορούσε στην πραγματικότητα να ονομάζεται "φίλη μου"...Λυπούμαι ειλικρινά...
Γιατί εγώ δεν έρχομαι να παινέσω το άτομό μου...παρά να κοιτάζω ΠΑΝΤΑ μέσα στον καθρέφτη, να καθρεφτίζομαι και μέσα μου να καθρεφτίζεται ο κόσμος.
Έπειτα απο παράκληση λοιπόν τοθ μέλους με το οποίο είχα λογομαχίες, απέχω απο αυτό το θέμα.
Εδώ γύρω θα είμαστε, θα τα λέμε...δε πειράζει...αυτά όλα ίσως τελικά χρειάστηκαν...για να ωριμάσουν κάποιες αλήθειες μέσα μου...
Ας κλείσω με τα όμορφα λόγια του Just A Man...
quote:
Δυστυχώς ο άνθρωπος την γνώση την χρησιμοποιεί για να γητεύσει (Με την δύναμη του φόβου) κάποιον άλλο άνθρωπο και όχι για να τον βοηθήσει (Με Αγάπη). Κρίμα.

Μιλάμε και γράφουμε πολύ, αγαπάμε σπάνια και μισούμε συχνά.
Προσθέτουμε γνώση στην Ζωή μας αλλά όχι Ζώη στην γνώση μας. (Αρετές)

Η βιτρίνα της Ψυχή μας φαίνεται πλούσια και γεμάτη από γνώσεις η αποθήκη της , μα είναι έρημη και άδεια από συναισθήματα.

Ένα θυμάστε!!!

Ο Θεός μας κρύβει κομμάτι από την γνώση γιατί δεν είμαστε Ταπεινοί !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι και προσεύχομαι για όλους μας στην επιστροφή της Αγάπης.



Το παρακάτω είναι το ελάχιστο που μπορώ να προσφέρω για όλους εσάς και την υπομονή που δείξατε...

...Και έρχεται η στιγμή, για να αποφασίσεις με ποιούς θα πάς και ποιούς θ' αφήσεις...
Και...εκεί που φτύνω δε γλέιφω!


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 13/02/2004 01:53:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 02:03:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Oh Come on people, don't be like that!

IT'S JUST SHOWBIZZZZZzzzz

quote:
η ατμα ειναι ατμα...
πιο απλο δεν γινεται...
Κι όμως φιλε Ryche, γίνεται:
"......"


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος


Edited by - 1900 on 13/02/2004 02:13:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 04:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
Διάβολε*! Πάλι σε τοπικ με φιλόσοφους έπεσα!

quote:
ολοι θελουν να γινουν αυτο που θαυμαζουν!
μα κανεις δεν θελει πια να γινει αυτο που ειναι?


Η Απάντηση που δόθηκε στην φίλη ΖΑΔΟΚ, ήταν *(διπλωματικής / ετοιμολογίας)….για όσους δεν το κατάλαβαν….και βοήθα…. αρκετές φορές, στην αποφυγή παρεκτροπών... σαν και αυτή που συνέβη…


Δεν έχω είδωλα ΚΑΝΕΝΟΣ…και δεν γλύφω κανένα... ουτε την ΑΤΜΑ, μιας και τα λόγια περί ΑΓΙΟΥ, ΑΓΙΑΣ….και ΣΥΜΒΟΛΩΝ…αφορούσαν και την ΙΔΙΑ!

ΤΕΛΟΣ,
Δεν έχω ΔΕΥΤΕΡΟ …και ΤΡΙΤΟ ΝΙΚ... δεν γράφω και απαντώ σε μένα…

Ελπίζω ορισμένοι και δίχως εξαιρέσεις στο ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ... να σταματήσουν το παιχνίδι….που προβάλει την βλακεία και προσβάλει την Νοημοσύνη μας…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 12:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
γεια σου Πλατων...
λαθος καταλαβες φιλε μου...
μην απομονωνεις τα λογια μου
δες τα και παλι ολα μαζι...
quote:
ολοι θελουν να γινουν αυτο που θαυμαζουν!
μα κανεις δεν θελει πια να γινει αυτο που ειναι?

η ατμα ειναι ατμα...
πιο απλο δεν γινεται...

αφηστε τουτο το τοπικ
να κυλισει...και οποιος
δεν μπορει την κατηφορα...
ας μην ανεβενει στα βουνα...

Ryche...καρναβαλος


τωρα καλυτερα?
μην πιανεσαι σε παρακαλω...
δεν εχει νοημα...
απλα ο καθενας ειπα
οτι ειναι αυτο που ειναι
και δεν μπορουμε να τον αλλαξουμε εμεις...

τωρα γιατι πιαστηκες...?
εγω δεν καταλαβα οτι προσπαθησες να κανεις
κατι τετοιο...μας ειπες πως ειναι η ατμα μεσα
απο την ματια σου...και καλα εκανες...
τωρα απο δω και περα δεν μπορω να σε ακολουθησω...

quote:
Δεν έχω ΔΕΥΤΕΡΟ …και ΤΡΙΤΟ ΝΙΚ... δεν γράφω και απαντώ σε μένα…

ουτε εγω...ουτε νομιζω και ο 1900.
γιατι δεν μας λες ξεκαθαρα για ποιους μιλας?
θα ταν ομορφο...

οσο για το

quote:
Ελπίζω ορισμένοι και δίχως εξαιρέσεις στο ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ... να σταματήσουν το παιχνίδι….που προβάλει την βλακεία και προσβάλει την Νοημοσύνη μας…


ελα καλε μου φιλε πες μας ποιοι ειναι αυτοι...
και αν δεν μπορεις να το κανεις αυτο πες μας
τουλαχιστον για οσους ειναι εδω μεσα...
ετσι...ξερεις αντρικια!

φιλικα...
σου ευχομαι καλη σου μερα...


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 14:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Γεια σου Riche,

Άμα ο καθένας είναι αυτό που είναι, και δεν μπορούμε εμείς να τον αλλάξουμε (και εδώ συμφωνώ μαζί σου) τότε η πρώτη φράση,

quote:
ολοι θελουν να γινουν αυτο που θαυμαζουν!

Στα αυτιά μου ηχει,

θέλω να είμαι κάτι άλλο από αυτό που είμαι!

Έτσι αυτό που ΕΙΜΑΙ και αυτό που θα ήθελα να ΕΙΜΑΙ, τουλάχιστον για μένα είναι έννοιες ΣΥΓΚΡΟΥΟΜΕΝΕΣ!

Μιας και ο Φίλος 1900, είχε επέμβει χιουμοριστικά…ενώ διάβαζε για το διάβολο…. βρήκε πάλι ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΣ…*
( ΣΗΜ. και ο Παύλος είχε…μπερδέψει τον δαίμονα του ΣΩΚΡΑΤΗ…που έλεγε πως δεν τον αφήνει να κάνει τίποτα ΚΑΚΟ,...με τις βλέψεις του…. για την αιώνια ευδαιμονία εις ουρανούς…και τα εμπόδια των...)ΜΑ ΜΗΝ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

Μιας λοιπόν στην προηγούμενη συζήτηση μίλαγα για τον ΣΩΚΡΑΤΗ στη φίλη ΖΑΔΟΚ…η συγκρουόμενη τοποθέτηση που έγραψες, έφερε την σκέψη μου σε τέτοια συμπεράσματα, ότι δηλαδή θεωρείς το μέλος Πλάτωνα ΕΙΔΟΛΟΛΑΤΡΗ, η και ΜΝλατρη… (απεχθάνομαι τα είδωλα παντός ΤΥΠΟΥ…ο σεβασμός προς τους δάσκαλους είναι η φίλια που νοιώθω…. και η προσπάθεια κατανοήσεις του λόγου των, και όχι της επιφανειακής μοιρολατρίας των,…όσο για το ΜΝλατρης έχει να κάνει με ΟΜΟΡΦΙΑ χωρίς είδωλα.. )

Τέλος, για το μήνυμα για δεύτερο και τρίτο ΝΙΚ…βλέπεις πως πέφτεις εκει που νομίζεις πως έπεσα εγώ?

Έγραψα μήπως 1900 η Riche?

Η περιμένεις να ανοίξω ΘΕΜΑ με τίτλο ΕΣΩΤΕΡΙΚΑΚΗΔΕΣ σοβαρευτείτε, μην κοροϊδεύετε τους εαυτούς σας?

Εκεί που πρέπει να πάει….θα πάει! Είναι συστημένο…. άνευ επιστροφής!

Σου ευχομαι και εγω να εχεις μια ΟΜΟΡΦΗ μερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 15:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Εκεί που πρέπει να πάει….θα πάει! Είναι συστημένο…. άνευ επιστροφής!


Συμφωνώ με τον αγαπητό ryche και συμπληρώνω ότι εφόσον διάλεξες το open Forum για να μεταδώσεις το μήνυμά σου, θα πρέπει να είσαι σαφής και ξεκάθαρος. Δε νομίζω να είναι σωστό να πλανώνται υποψίες μεταξύ των υπολοίπων.


Αυτά! Εν τω μεταξύ τί θα λέγατε να πούμε κάτι επί του θέματος;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 16:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

...τα μεγαλοστομα σχολια τα εχω χορτασει,Γρηγορη, η ειλικρινια ειναι η αρετη 'η H καταρα που με στελνει μαζι με την κριτικη σου στην καθοδο...μονο που το εχω ξαναζησει ξερεις και δεν φοβαμαι πια...

...οταν θα μαθεις να σωπαινεις απεναντι στην μητερα θεα τοτε θα μαθεις την πραγματικη σου αληθεια...
μεχρι τοτε θα μεταφερεις την αληθεια τη δικη μου....*

..λογω βλακωδους ειλικρινειας θα ενεργοποιησω την απειλη σου απο το τοπικ,εκει οπου μου φανερωσες τη ζηλια και την πονηρια που κινηθηκες απεναντι μου...

Σε αλλη περιπτωση (οπως εγινε με τον αγαπημενο φιλοσοφο) θα σταματαγα την κατηφορα...το γεγονος ομως οτι με απειλησες με σπιλωσες αντι να με ακουσεις οπως λες in private οτι κανεις.... χρειαζεσαι αυτο που θα ειναι +το μαθημα :

Οταν γραφω στο φορουμ,Οταν γραφω στα μειλ/ΓΡΑΦΩ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΙΔΙΑ/δεν γραφω οτι "σε μισω" στο φορουμ/και οτι "σε αγαπω" στο μειλ/αυτο εν δηλωνει ουτε ισορροπια στα συναισθηματα αλλα ουτε και στη ροη της σκεψης...ΕΠΙΣΗΣ ΦΕΡΝΕΙ ΥΠΟΝΟΙΕΣ + ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ...ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΔΙΠΛΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΑΝ "ΦΑΝΤΟΜΑΣ" ΣΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ....

Σημερα παρασκευη 13, και οσα βελη (εσυ εισαι τοξοτης.../ η Ατμα ειναι στοχος/σκοπος/οχι το προσωπο που φερω μα η εννοια -που ομως απεχεις πολυ -παρα πολυ με αυτη τη συμπεριφορα σου....-)ως τα τωρα μου πεταξες σου τα στελνω πισω...

Σε δεχτηκα αμεροληπτα τοσο στο φοορυμ οσο και στη ζωη μου/μα παντα εκανες το ιδιο...πονηρες επιθεσεις διεκδικησης σε οσα δεν σου ανηκουν...(δε σου ανηκω)/μια φορα δεν σωπασες να δονηθεις μεσα απο τα οντως λεγομενα μου...
παρα σερνομενος απο απαντηση σε απαντηση μου, με επανελαβες λεγοντας με αλλα λογια το ιδιο/εμενα αυτο δεν μου εδειξε παραυτα οτι κατανοησες/λυπαμαι μα δεν κατανοησες(κατανοω σημαινει παπαγαλιζω;...η εμπρακτα* πιστοποιω οτι καταλαβα;τουλαχιστον σε αυτον που μου εδωσε τη ροη....δηλαδη τον διδασκαλο....)
επειδη εδω λοιπον με εθειξες τα μαλλα.....θα θεσω αυτο το μεγαλοστομο που μου εγραψες/οχι τιποτα αλλο μα ισως κανω κι εγω κατι λαθος!...καιω μονη μου το καρμα μου δε χρειαζομαι βοηθεια....μα το σπιλωνω οταν εγω επιλεγω....βιαστες της ψυχης μου δεν χρειαζομαι(αυτο ειναι ο λογος Πλατωνα ,που δεν εκανα "καριερα")

εχω ομως μιαν εντυπωση και ισως να ειναι αυτη:
πως γινεται να με βριζεις στο φορουμ και να με εκθιαζεις στα μειλ;

ο λογος μου ειναι παντα ο ιδιος οσες φορες κι αν τον επαναλαβω/θα πω κατι σε σενα/στον πλατωνα /στην ζαντοκ/στον 1900/στον ryche/στον α η στον β....
δεν θα αλλαξω τιποτα απο το νοημα της φρασης μου/αυτη θα ειναι η αποψη μου με λιγα λογια....αν πω για παραδειγμα σε σενα οτι μου αρεσει το χιονι και στον αλλο οτι σιχαινομαι το χιονι....οταν καποιος τριτος σε ρωτησει αν μου αρεσει το χιονι....και ειναι αυτος που γνωριζει το αντιθετο...αμεσως δημιουργειται μια ψευτικη εικονα για μενα....εγω θα φταιω για αυτο ετσι δεν ειναι;..αν ομως το κανει αυτο για μενα....παραπληροφορωντας....δεν νομιζω οτι επαγωγικα.....φταιω παλι εγω....
λογω λανθασμενης πληροφοριας...


ειμαι παντα ειλικρινης γιατι δεν μου αρεσει να κοροιδευω τον Εαυτο μου....
"γι' αυτο" ειμαι στα εσω/δεν παριστανω κατι που δεν ειμαι!
(ω θεε μου ποσες φορες εχω "δικαιολογηθει" επειδη δεν παιζω στο παιχνιδι...)ειμαι αυτη που ειμαι οσο και αν καποιοι μικρομυαλοι η αγουροι εσωτερικα +δεν εννοουν να κατανοησουν....
ειπα πολλακις -χωρις να υψωνω τον εαυτο μου και χωρις να μειωνω- κανενα:ολοι προς τα εκει παμε....αλλα βρε παιδια αν δε σεβαστειτε καποιον που πηγε ηδη και γυρισε για να σας παρει....πως θα φτασετε αν δεν πιστευετε σε αυτο;...

οι υποκριτες λοιπον δεν με αφορουν πια,μου αρεσει να μιλαω με ανθρωπους που δεχονται πως ειμαστε ισοι μονο οταν ειμαστε οντως(αυτο ειναι η κοινη αληθεια που με οσα λογια και να το εξηγω δεν θα καταλαβεις αν δεν εφτασες....)/με ατομα που αναγνωριζουν τη μοναδικοτητα τους οπως κι εγω τη δικη μου ,μοναχα σεβομενοι αυτο μπορουμε να προχωρησουμε στην ατραπο....τα της αρενας και του σπρωξιματος στην εισοδο του ....κλαμπ των εκλεκτων τ'αφηνω για τις "μαζες" που αναμασανε οσα δεν κατανοησαν και κορδωνωνται στη "γειτονισσα" πριν 'η μετα απο εκπομπη των μαστερς κοτσομπολιου ....


ΟΧΙ! φιλε μου Πλατωνα ,δεν ξεφυγα καθολου απο το θεμα
ο διαβολος ηταν και ειναι το θεμα μας...
και ΝΑΙ! φιλη Ζαντοκ, μου αρεσει αυτη η εναρμονηση εις ενα!
....αυτο εξαλλου δηλωνει η ενσαρκωση μου στο εσωτερικα....

δεν βρισκομαι στην πορεια για την πολυποθητη εναρμονηση ειμαι σε αυτη απο παντα..το προβλημα μου ειναι οταν απαιτουν απο μενα να φερθω μονοπλευρα....
τοτε προκαλειται η συγχηση εντος μου (απο μια εξω ...απο μενα αιτια...που ομως εντασεται αμεσως στη λειτουργια μου..) δονουμαι +χαλαω τη ροη μου....δινωντας πισω στον δοτη -της ταραχης μου-...αυτο που μου προκαλεσε....(χμ...σκεφτομαι το οφθαλμος αντι οφθαλμου εσωτεριστικα....αλλα καποιοι το νοουν μοναχα σε σωματικο επιπεδο!....)

μερος ....δευτερο.....και η υποσχεση....

quote:
Και οι τελευταία μου φράση προς εσένα...
"Πάντοτε άκουγα τους άλλους καθώς περπατάω στη ζωή και πάντα ήμουν δίπλα τους αλλά αυτός που θα με κάνει να σταματήσω και να τον προσέξω, θα βρεθώ...μέσα του"
Δε σου κρατάω κακία...ποτέ δε μπόρεσα...


ποιος ειπε οτι κρατω εγω κακια;;;;;;;
"κακιωτατη" με ειπες εσυ και ισως καποιοι αλλοι που επηρεαζειςαλλα φανταζομαι μονο ..σε μειλ...

Θυμαμαι πως σου ειχα πει μια ιστορια προσωπικη που με ειχε στειλει στο θανατο σε ολα τα επιπεδα ...Η ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΣΟΥ ΜΝΗΜΗ ΘΑ ΘΥΜΑΤΑΙ...ΣΙΓΟΥΡΑ..

Οι φιλοι λοιπον,δε χτυπουν με τα οπλα ανθρωπων που με "πληγωσαν"(μαλλον να πεθανω ηθελαν αλλα δεν κρατω κακια...ο τροχος γυρισε...) ....δεν ησουν φιλος δεν εισαι και δε θα γινεις επειδη δεν ηρθες γι αυτο.-

Δεν κρατω ποτε κακια ουτε τρεφω ζηλια για κανενα...
ισως γι αυτο δεν ανηκω στους μεγαλυτερους σχεδιαστες στην Ευρωπη....
επειδη δεν ετρεξα δεν εγλυψα εκει που εφτυσα και δεν εκανα υποχωρησεις ψυχης ωστε ν'ανελθω....
αυτα στο επιπεδο της εξωτερικης μου ζωης....

στο εσωτερικο μου δρομακι βρηκα πολλα....
επειδη δεν εκανα υποχωρησεις ....δεν εκανα τελετουργιες μαγειας/δεν ασπαστηκα καμμια θρησκεια που δημιουργησε ενας "ανθρωπος" και δεν ειπα ψεμματα στον εαυτο μου....


Ειμαι Μενα τιποτα και γινομαι οσα νομιζεις πως εισαι....
οποτε....οποιος λεει πως ειναι ο ...αναμαρτητος ας ριξει(ΑΝΤΕ ΓΡΗΓΟΡΗ ΡΙΞΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ!..Η ΙΕΡΕΙΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΑΡΓΚΟ!..ΠΑΝΤΑ ΚΛΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ....)

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟ ΕΞΑΨΑΛΜΟ ΑΣ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΘΕΜΑ...ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΜΕ ΣΥΝΑΡΠΑΖΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΠΑΡΑΒΡΙΣΚΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΥΛΕΙΣΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΡΟΗ....
ΑΚΟΜΗ ΚΙ Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ (ΘΕΑ/ΦΥΣΗ/ΙΕΡΕΙΑ) ΤΗΣ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ .....ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΤΟΣΗ ΔΑ ΣΠΙΘΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΠΑΨΕΙΣ ....ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΟ.
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΙΣΣΕΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΝ ΠΩΣ Η ΜΗΤΕΡΑ ΦΥΣΗ ...ΔΕΝ ΕΚΔΙΚΕΙΤΑΙ! ΑΠΛΑ ΞΕΡΝΑΕΙ ΟΣΑ Ο ....ΕΠΙΔΟΞΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ..ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ....

ΕΙΡΗΝΗ +ΑΓΑΠΗ+ΦΩΣ


ΥΓ:ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο "JUST A MAN"....- ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ Η ΣΥΓΡΑΦΕΑΣ ΤΗΣ ΕΣΤΙΑΣ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΕΜΗΘΗΚΕ..../ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ!-
ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ Η ΑΤΜΑ ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ;;;;;;;-ΓΙΑ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΙΛΑΓΑ ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ ΕΣΩ....ΠΑΝΤΑ/.....ΜΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ "ΕΓΩ" ΠΟΥ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣΤΗΚΑΝ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ;;;;;ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.....!ΠΩΣ "ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ","ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΚΕΙΝΟ!" -ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΒΡΕ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΩΘΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΕΛΠΙΖΕΙ....-

ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΙΣ Ν'ΑΠΛΩΝΕΣΑΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΠΩΣ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΠΩΣ ΒΙΩΝΩ(Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ (ΘΑ ΠΩ ΑΠΛΑ :ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΜΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΕΙ..) ΕΛΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ....ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ! ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ....
ΜΑΘΕ ΤΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΚΟΜΗ....ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ...ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.-


ATMASHAKTIH...


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 16:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
Εκεί που πρέπει να πάει….θα πάει! Είναι συστημένο…. άνευ επιστροφής!

καταλαβαινω πως εδω δεν πρπει να αρχισουμε να τσακωνομαστε κα μεταξυ μας...
συνηθως ετσι σπερνεται η καταστροφη ενος τοπικ...καποιος βαζει τη ....φωτια(απο κυριολεξια μεχρι παρομοιωση....) και μετα αφηνει τους αλλους στην κυριολεξια να χτυπιουνται τι ακριβως εννοει τω ποιητη...

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ/ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΙΠΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...ΜΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΕΙ....
ΑΣ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ 2 ( Η ΤΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ..ΠΑΙΔΙΑ...) ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ (ΔΕΥΤΕΡΗ ....) ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΟΥ ΠΟΙΗΤΗ ΜΟΥ.... ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΡΝΑΒΑΛΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ....ΟΣΩΝ ΚΡΥΦΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΛΕΕΙΝΗ ΠΟΛΛΑΠΛΟΤΗΤΑ....
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑΠΛΟΤΗΤΑ ΒΛΕΠΩΝΤΑΣ ΕΣΑΣ ΑΠΕΣΝΑΝΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΩ ΔΕΚΑ ΑΤΟΜΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΩ!

ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΝΟΣΟΙ ΕΧΟΠΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΛΟΙΠΟΝ
ΕΞΩΩΩΩΩ
ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ
ΚΑΙ ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΕΥΝΑΣΜΟ ΤΗΣ ΛΙΜΠΙΝΤΟ...ΣΥΓΝΩΜΗ////
ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟ....ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ....

ZANTOK/RYCHE....
ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ...ΑΣ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΣΑΝ ΣΥΜΜΑΧΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΙΛΟΓΟ ΤΗΣ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΡΗΣΕ ΑΝΩΘΕΝ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΑΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ ΕΝΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ....

ΤΟ ΦΟΡΟΥΝ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΥΠΟΝΝΟΥΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ...."ΓΝΩΡΙΖΩ"...

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ....
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ;;;;;;;;;

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ....ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ....ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ...ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΠΩΣ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ...ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ+ΜΟΝΑΧΟΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ-


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ !
ΜΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΕΣΤΩ....ΤΙΠΟΤΑ.....

ΑΣΗΜΑΝΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ......ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ....Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ...
ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ....ΝΑ ΠΩ ΕΠΕΙΔΗ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ....ΔΕΝ ΖΗΤΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΤΩΡΑ....ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΤΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ....ΚΑΘΙΣΤΕΡΕΙ....ΑΝ ΘΕΛΕΙ....ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙ.-

LET'S ROLL...


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 16:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
quote:
ΑΣΗΜΑΝΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ......ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ....Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ...
ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ....ΝΑ ΠΩ ΕΠΕΙΔΗ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ....ΔΕΝ ΖΗΤΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΤΩΡΑ....ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΤΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ....ΚΑΘΙΣΤΕΡΕΙ....ΑΝ ΘΕΛΕΙ....ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙ.-
Παντως, ίσως και τα εκτός θέματος να είναι εξίσου σημαντικά. Ίσως να'χουν να μας πουν πολλά, όχι για τα άτομα αυτά καθαυτά, που συμμετήχαν, αλλά για τον άνθρωπο γενικότερα.
Όλα καλά και χρήσιμα λοιπόν.
Όλα εντός


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 17:32:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ....
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ;;;;;;;;;

Ψάξε ψάξε δε θα τους βρείς !


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 17:47:25  Εμφάνιση Προφίλ
Με τρώνε τα χεράκια μου να χαϊδέψω τα κουμπάκια με τα γραμματάκια αλλά δε θα το κάνω τουλάχιστον στην παρούσα φάση για να απαντήσω ΚΑΙ εγώ σε κάποιους που ενώ θα έπρεπε να προφυλάγονται αντιθέτως εκτίθονται.
Απλά μια συμβουλή «Μάθετε καλύτερα Ελληνικά, μάθετε να ακούτε, μάθετε να είσαστε αληθινοί».
Αυτά ως προς τα προγραφόμενα ( κατά το προλεγόμενα, copyright Zadoc ).

Διάβολος, διά-βάλω, μέσω δηλαδή αυτού βάλω-φέρνω.
Άρα διπλή κατάσταση, δυαδικότης.
Μα ποιο είναι το μέσω για να λειτουργήσει η λογική, το 0-1 μήπως;
Δηλαδή αν δεν υπήρχε η δυαδικότητα δεν θα λειτουργούσε η λογική ε;
Μάλιστα !
Και όταν έχουμε την δυαδικότητα το 0-1 ή το + , - μπορούμε να αρχίσουμε να κατανοούμε, άρα και τα ερεθίσματα να μετατρέπονται σε συν-αισθήματα.

Μα σε όλες τις θρησκείες δεν υπάρχει αυτή η δυαδικότητα;
Μήπως οι Έλληνες τον έλεγαν ΔΙΑ;
ΔΙΑΣ=ΔΥΑΔΙΚΟΤΗΣ
Και αυτός είχε ΟΛΑ τα ανθρώπινα ελαττώματα ε;
Ζήλευε, σκότωνε, μοίχευε, κλπ

Μα γιατί του έδωσαν και μία άλλη ονομασία;
Μήπως τον έλεγαν ΖΕΥΣ;
ΖΕΥΣ=ΖΕΥΞΗ
Και αυτός δεν είχε κανένα ελάττωμα, παρά μόνο ΕΝΑ προσωνύμιο ΞΕΝΙΟΣ.

Zadoc τι είπες για τον ερμαφρόδιτο ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 18:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Zadoc τι είπες για τον ερμαφρόδιτο ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Φίλτατε Ramoglou,

ώρες-ώρες αναρωτιέμαι γιατί οι άνθρωποι δε μελετάμε τη Φύση και δεν παρατηρούμε τα φαινόμενα;

"ΕΝ-ΔΙΑ-ΔΥΟΙΝ"

Μαγνητισμός το φαινόμενο.

Σαν παιδιά θυμάμαι παίζαμε με μαγνητάκια... Ένα υλικό, δύο πόλοι.

Όσο κι αν τέμνουμε το υλικό, οι πόλοι δύο!

Όσιρις... Αδάμ... όλοι κομμάτια...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 13/02/2004 18:42:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 19:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ
quote:
Ψάξε ψάξε δε θα τους βρείς !

Φώναξε κανείς...?


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 19:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
ΑΤΜΟΥΛΑ,ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΙΜΙΑ,Η ΑΝΤΡΙΚΙΑ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΟΜΑΧΙΑ...???
ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΝΝΟΥΣΕΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...
ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΛΛΕΣ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ..ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ 2 ΤΟΣΟ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ...
ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ,ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΙ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ,ΔΕΝ ΜΑΓΕΥΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ Η ΑΠΟ ΠΙΚΡΟΧΟΛΑ ΣΧΟΛΙΑ...
ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ->ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ->ΚΡΙΝΟΥΜΕ...
ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΔΟΝΟΥΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΡΙΝΟΥΜΕ...
ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ,ΕΤΣΙ?ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 2 ΣΑΣ...
ΜΙΛΗΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΩ...
ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΗ ΦΡΑΣΗ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ...ΠΕΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ..ΧΑΖΟΜΑΡΑ...
ΕΛΑ ΚΛΑΗ ΜΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑ...ΔΕΙΞΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΣΧΗΜΗ ΠΛΕΥΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...
ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ...ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΑΘΑΙΝΩ...
ΦΙΛΙΚΑ ΚΙΚΗ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 19:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Καλή μου Ζαντοκ, και άλλοι παίζουν με μαγνήτες….

Μπορούν και τα ίδια τα χέρια να γίνουν….και πάνω στο σώμα…. να χαϊδεύουν τα έσω…

Βέβαια είναι σπουδαίο να έχεις αντιληφτεί το (+) (-)... Το ΔIΑ και το ΕN… του RaΜ…... και εκεί, αφήνεις τα αστροταξειδα…και πιάνεις τα θηρία…...

Ε, τι θα κάνουν στο τέλος….…τα θελω/κομμάτια... τελειώνουν…το ΕΝ… ΕΙΝΑΙ ΠΑΝτα εκεί!

Αυτο το Εν/διχως το ΘΕΛΩ...ειναι η ΦΩΤΙΑ διχως καπνο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 20:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
Έχει νόημα να κλειστούμε στους εαυτούς μας και να παρεμερίσουμε τους άλλους?
Φίλη Άτμα.. γι' αυτό που λυπάμε πιο πολύ είναι για την κατεύθυνση που πήρε αυτό το θέμα.. Σου έχει περάσει από το μυαλό πως ο φίλος μας μπορεί πολύ απλά να μην κατάλαβε κάτι, ή έστω να έκανε κάποιο λάθος ή έστω να έκανες λάθος εσύ με τον τρόπο που τοποθέτησες την ερώτηση? Γιατί πολύ απλά δεν προσπάθησες να δώσεις την επεξήγησή σου και ύστερα από αυτό να συνεχίσει το θέμα χωρίς περιπλοκές?

Τώρα απλά έχουμε τόσοι άνθρωποι να ασχολούμαστε με κάτι που πολύ πιθανά να μην μας αφορά και επίσης ο φίλος μας να έχει απομακρυνθεί από το θέμα. Γιατί όλο αυτό?
Δεν μπορούμε να μιλάμε βάση δεδομένων και χαρακτήρων όταν ο άλλος μας 8έτει μία ερώτηση που θα τον βοηθήσει να ξεδιαλύνει τυχόν δυσκολίες για την κατανόηση του θέματος, είδικά όταν έχεις την ευθύνη εσύ ως δημιουργός και είσαι εκείνη που οδηγείς την κουβέντα.. Ούτε είναι δυνατόν να βλέπουμε τους άλλους σαν δεδομένες περιπτώσεις.. ο καθένας έχει τις δικές του ιδιαιτερότητες μεν, αλλά αυτό πρέπει να μας κάνει να γινόμαστε καλύτεροι!!
Είμαστε εδώ για να πάρουμε πράγματα.. κάποιοι από εμάς ίσως αναπτύξουμε και παρεταίρω σχέσεις με τους συμπορευόμενους, κάποιοι άλλοι απλά μένουν παρατηρητές.. Ας μην φτάνουμε τόσο εύκολα σε σημεία να παίρνει η κουβέντα προσωπικές αντιπαραθέσεις..

Ειλικρινά δεν θα έπαιρνα θέση σε αυτή την αντιπαράθεση αν αυτό ήταν απλά ένα σπάνιο φαινόμενο..
Φίλη Άτμα, ελπίζω να μην παρεξηγήσεις τα λόγια μου γιατί μόνο την αλήθεια λένε..

Τώρα σχετικά με το θέμα.. να ρωτήσω πια είναι τα ονόματα που έχει ο διάβολος (διάβολος=αυτός που διαβάλλει)δηλαδή αυτός που έχει την δύναμη να μπει μέσα σου και να σε αλλάξει,αν δεν κάνω λάθος!
Ο διάβολος ίσως είναι ένα παρεξηγημένο πλάσμα, ένα πλάσμα που έχει τον μεγαλύτερο ίσως ρόλο όλης της δημιουργίας!Έχει τον ρόλο εκείνου που όλη η δημιουργία πρέπει να απορρίπτει.
Με φιλική διάθεση

Σκέφτομαι, ανακαλύπτοντας πως δεν μπορώ να πάψω να σκέφτομαι!

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 20:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητή ΑΤΜΑ,

θέλω να σου ζητήσω συγγνώμη γιατί ανοίγω μία παρένθεση:
(τόπικ με τ' εμποδίων, όλα τυχαία;)

Σχολίασα τα γραφόμενα του μέλους Just_A_Man πιο πάνω και μετά από σχετική αναφορά του μέλους lencolas στο τόπικ ΟΙ ΣΟΦΕΣ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ESOTERICA.GR νοιώθω την ανάγκη να διευκρινίσω ότι ο τρόπος γραφής του μέλους Just_A_Man με παραπέμπει σε γνώριμα (κι ενίοτε τετριμμένα) κείμενα σερβιρισμένα με κάποια δόση περισσού λυρισμού.

Σαφώς είναι δικαίωμα του οποιουδήποτε να εκφράζεται όπως νομίζει, αλλά όπως προ-έγραψα, νομίζω ότι οφείλουμε να αποδίδουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι.
Γιατί άραγε πρέπει να βρίσκουμε να γράφουμε αυτά που αρέσουν στα μάτια να διαβάζουν;
Μήπως γιατί πάντα ο αγώνας μεταξύ μας είναι τύπου Μότσαρτ-Σαλιέρι;
Ποιός είναι ο καλλίτερος αντιγραφέας και που κρύβεται το originality - η ψυχή;

Δυισμός πάλι "μέσα"...

quote:
Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ...


Με συγχωρείτε για τη δυσαρμονία (προσπάθησα να μείνω πιο "έσω"), αλλά ας απορριφθεί κάθε τι το άσκοπο και ας κρατηθεί ότι μπορεί πραγματικά να ωφελήσει.


Τυχαία η ομοιότης; Παραθέτω το κείμενο στην κρίση σας:
Ένας μαθητής ενός Αμερικάνικου Γυμνασίου είχε γράψει το εξής:

Το παράδοξο της εποχής μας μέσα στην ιστορία είναι ότι έχουμε
ψηλότερα κτήρια, αλλά κοντύτερο ψυχισμό
φαρδύτερες λεωφόρους, αλλά στενότερες οπτικές γωνίες,
σπαταλούμε περισσότερο, αλλά έχουμε λιγότερα,
αγοράζουμε περισσότερα, αλλά απολαμβάνουμε λιγότερο.

Έχουμε μεγαλύτερα σπίτια και μικρότερες οικογένειες,
περισσότερες ανέσεις, αλλά λιγότερο χρόνο,
έχουμε περισσότερα πτυχία, αλλά λιγότερη αντίληψη
περισσότερη γνώση, αλλά λιγότερη κρίση,
περισσότερους ειδήμονες, αλλά λιγότερες λύσεις,
περισσότερα φάρμακα, αλλά λιγότερο καλή φυσική κατάσταση.

Έχουμε πολλαπλασιάσει τα αποκτήματά μας, αλλά έχουμε μειώσει τις αξίες μας.

Μιλάμε πολύ, αγαπάμε σπανιότατα και μισούμε συχνότατα.

Έχουμε μάθει πώς να "κερδίζουμε το ψωμί μας", αλλά όχι πώς να κερδίζουμε τη ζωή,
προσθέσαμε χρόνια στη ζωή, αλλά όχι ζωή στα χρόνια.

Ταξειδεύουμε στο φεγγάρι, αλλά δυσκολευόμαστε να διασχίσουμε τον δρόμο, ώστε να συναντήσουμε ένα νέο γείτονα.

Κατακτήσαμε το κενό του διαστήματος, αλλά όχι το εσωτερικό μας κενό,
καθαρίσαμε τον αέρα, αλλά βρωμίσαμε την ψυχή μας,
διασπάσαμε το άτομο, αλλά όχι την εμπάθεια και την προκατάληψή μας.

Έχουμε υψηλότερα εισοδήματα, αλλά χαμηλότερη ηθική,
γίναμε πολλοί σε ποσότητα, αλλά λίγοι σε ποιότητα.

Αυτή είναι η εποχή των ψηλών ανθρώπων, αλλά των μικρών χαρακτήρων,
του γρήγορου κέρδους, αλλά των ρηχών σχέσεων.

Αυτή είναι η εποχή του κόσμου της ειρήνης, αλλά των εσωτερικών συγκρούσεων,
περισσότερης άνεσης, αλλά λιγότερης διασκέδασης,
περισσότερων ειδών διατροφής, αλλά λιγότερης θρεπτικότητας.

Αυτή είναι η εποχή των δύο εισοδημάτων (και των δύο συζύγων), αλλά περισσότερων διαζυγίων,
εντυπωσιακότερων κατοικιών, αλλά διαλυμένων σπιτιών.

Είναι η εποχή που υπάρχουν πολλά στις βιτρίνες και λιγότερα αποθέματα,
η εποχή που η τεχνολογία μας φέρνει αυτό το γράμμα και η εποχή που μπορείς να επιλέξεις είτε να το προωθήσεις και να δημιουργήσεις τη "διαφορά"... ή απλά να το διαγράψεις...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 13/02/2004 20:41:54

Edited by - Zadok on 13/02/2004 20:44:23

Edited by - Zadok on 13/02/2004 20:47:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 21:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Το παραπάνω μήνυμα είναι αποκλειστικά για την ΑΤΜΑ>

Quote από ΑΤΜΑ:
ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ
Η ΑΤΜΑ ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ;;;;;;;

Απάντηση από Just A Man:
Είναι αλήθεια ότι για τέσσερις μήνες (από 28-9-03 ως και 27-01-04) απουσίασα από την ενεργή συμμετοχή μου στην καταχώρηση μηνυμάτων και στο να διαβάζω όλες της καταχωρίσεις. Γιατί έπρεπε να απομονωθώ για να κάνω το επόμενο πνευματικό μου βήμα.

Είναι αλήθεια ότι εγκλωβισμένη η Ψυχή μου στο φυσικό της σώμα μας βάζει σε φυσικούς περιορισμούς. Αλλά με το πνεύμα μου είμαι κοντά σε όλους.
Το παραπάνω κάλεσμα δεν το πήρα την χρονική στιγμή που το ανακοίνωσες.

Αλλά ποτέ δεν είναι αργά. Είμαι εδώ.

Με οποιοδήποτε τρόπο και αν θέλει την Ειρήνη, Είμαι εδώ!!! Αφού σαν Ψυχή θέλει αυτό που θέλει και ο Νυμφίος της Ψυχής μου.
Για μένα είσαι ένα παιδί του.!!! Και κάθε Ψυχή που θέλει την Ειρήνη!!!
Είμαι εδώ.!!!


Quote από ΑΤΜΑ:
"ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ","ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΚΕΙΝΟ!" -ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΒΡΕ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΩΘΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΕΛΠΙΖΕΙ....-

Απάντηση από Just A Man:

Αν το έλεγε οποιοδήποτε άλλος θα ήμουν υπό σκέψη.
Είσαι από τις λίγες Ψυχές που το αισθάνονται ολόψυχα.!!!!

Quote από ΑΤΜΑ:
ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ! ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ....

Απάντηση από Just A Man:

Πιστεύω ότι δεν χρειάζεσαι τις οδηγίες μας για να συνεχίσει το ταξίδι σου στην πηγή της Αγάπης και της Ειρήνης.

Ο καθένας έχει της προσωπικές του αξίες και οδηγίες που θα ολοκληρώσει το ταξίδι του στην πηγή της Αγάπης.

Όταν δίνω οδηγίες απευθύνομαι αποκλειστικά και μόνο σε όποιους θέλουν να είναι κοντά στην εν Χριστό διαδρομή. Και αυτό πάλι με Αγάπη και έτσι όπως το βιώνω.

Χωρίς να σας λέω ότι είναι ο καλύτερος η ο χειρότερος η ο δυσκολότερος δρόμος. Χωρίς να θέλω αυτό δικαίωση = εγωισμό σε όλά όσα γράφω γιατί ξέρω ότι είναι θέμα χρόνου να ενωθούμε με την πηγή της Αγάπης. Από οποιαδήποτε μονοπάτι και αν πάμε.


Γιατί ξέρω ότι η καρδιά δύσκολα αλλάζει δρόμο.


Γιατί όλοι ψάχνουμε να βρούμε την ευτυχία. Και το πιο δίκαιο είναι η κάθε Ψυχή να παίρνει την διαδρομή οπού θα βρει την Ειρήνη και την Αγάπη.

Προσωπικά από την ημέρα που έκανε Μυστικά την παρουσία Του στην ζωή μου σταμάτησα να αναζητώ την ευτυχία. Έχω Εκείνον!!!

Quote από ΑΤΜΑ:
ΜΑΘΕ ΤΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΚΟΜΗ....ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ...ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.-

Απάντηση από Just A Man:
Με το παραπάνω μπορεί να το αναγνωρίζεις έτσι. Δεν μου επιτρέπετε να πω πολλά γιατί αυτό θα είναι ενάντια στο Θείο σχέδιο. Ο χρόνος είναι εκείνος που θα φανερώσει την πραγματικότητα της κάθε Ψυχής.

Έχει μεγαλύτερη σημασία στο τη θέλει Εκείνος να πραγματοποιηθεί, από το τη έχω πραγματοποιήσει σαν Ψυχή μέχρι σήμέρα. Εξάλλου ότι είμαι το οφείλω μόνο σε Εκείνον!!!

Ευλογημένο να είναι το ταξίδι σου στο μονοπάτι της Ειρήνης.

Αγάπη Φως και Θεια Ευχαριστία (Ευγνωμοσύνη) να γεμίζουν πάντα την Ψυχή σου.

Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 21:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Quote Zadok:
Just_A_Man με παραπέμπει σε γνώριμα (κι ενίοτε τετριμμένα) κείμενα σερβιρισμένα με κάποια δόση περισσού λυρισμού.

Απάντηση Just A Man:
Έχουμε την ελευθερία και την νοημοσύνη να τοποθετούμε ότι διαβάζουμε έτσι όπως πιστεύουμε.
Μα ότι κάνω το κάνω με Αγάπη και χωρίς διάκριση. Για κάποιον που μπορεί να είναι γνωστό ένα κείμενο για κάποιον μπορεί να είναι άγνωστο.
Ας σεβαστούμε λοιπόν την εξέλιξη όλων μας.

Προσωπικά δεν το κάνω για καμία δόξα. Γιατί προσωπικά τίποτα δεν μου ανήκει!!!
Η Αγάπη μου για Εκείνον είναι αυτή που με ενεργοποιεί.

Σε ευχαριστούμε που μας παράθεσε όλο το κείμενο.

Ευλογημένο να είναι το ταξίδι σου στο μονοπάτι της Αγάπης


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=

Edited by - Just_A_Man on 13/02/2004 21:45:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NOMIMON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


143 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 21:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NOMIMON
Θα μπορούσε να λείψει ο διάβολος από το τόπικ που τον αφορά;
Ασφαλώς όχι, τί διάολο διάβολος θα ήταν.

Αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι, δεν λείπει από κανένα τόπικ, μόνο που αλλάζει μορφές ανάλογα.

Δεν υπάρχει τόπικ τελικά που να μην έβαλε την ουρά του και να προκάλεσε σύγχιση>αμηχανία>θυμό>μπινελίκια κλπ, όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά.

Τί φταίει άραγε;

Γιατί τόσοι πολλοί είναι στην τσίτα-έτοιμοι για όλα; ( πιθανόν κι εγώ ).

Και είναι μόνο τοπικό-esoterico φαινόμενο ή συμβαίνει κάθε μέρα γύρω μας;

Είναι τόση η δύναμη μιάς φράσης, μιάς λέξης, ενός σημείου ( στίξης ενίοτε ) ώστε να φτάσει το θυμόμετρο στο κόκκινο;

Να παραθέσω ένα μικρό απόσπασμα από μια ιστοριούλα που άκουσα-διάβασα πρόσφατα από τη μικρή αδερφή μου, (με την ορθογραφία της μικρής), με θέμα "Η ΜΑΜΑ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΤΙΚΟΣ":

"...ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΕ ΦΟΝΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ...ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΥΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ...
ΑΣ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΟΥΜΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ...ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ...
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΡΑΣ..."

Ομολογώ οτι χρειάστηκε να το διαβάσω δύο φορές για να βεβαιωθώ οτι η μικρή με τη λέξη τέρας εννοεί τον ποντικό κι όχι το μαχαίρι.
Με μπέρδεψαν την πρώτη φορά οι τρεις τελίτσες μετά το μαχαίρι.
Αν στη θέση τους υπήρχε ένα κόμμα ή δεν υπήρχε τίποτε...θα τό 'πιανα με την πρώτη, παρά το μέσο αι κιού.
Να τα σημεία ( στίξης ενίοτε ) που έλεγα παραπάνω.

Βέβαια μπορεί να χρειάσθηκε δεύτερη ανάγνωση αλλά δεν το έκανα και θέμα, αφού τελικά το κατάλαβα και δεν είπα τίποτε στη μικρή που το έγραψε. Εξ' άλλου, ήξερα οτι η μικρή δε θα μπορούσε να χαρακτηρίσει το μαχαίρι τέρας.

Ομως με έβαλε σε σκέψεις ( η ανάγκη για ξανα-ανάγνωση ).
Σκέφτηκα στην αρχή τη γιαγιά μου που έλεγε " ο διάολος έχει πολλά ποδάρια ", οπότε θα 'ταν καλός ποδοσφαιριστής είπα μέσα μου.
Μετά, σκέφτηκα οτι η γιαγιά εννοούσε οτι παίρνει πολλές μορφές ( ο διάολος ).
Ποτέ δε φανταζόμουνα οτι θα 'παιρνε τη μορφή 3 αθώων τελειών (...)

Αλλά, πάλι, όποια μορφή και να πάρει ( σκέφτηκα ), αν εγώ δεν επιδιώκω να τον δω ( στην τσίτα που λέγαμε ), τσάμπα θα παιδεύεται.

Κι έτσι γλύτωσα το μαλλιοκούβαρο με τη μικρή, που στο κάτω κάτω δεν είχε κακή πρόθεση ( φυσικά ούτε κι εγώ ).

Κι έζησαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα....(4 τελίτσες στο τέλος ε;).


Edited by - NOMIMON on 13/02/2004 21:52:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 21:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
quote:

Αγαπητή ΑΤΜΑ,

θέλω να σου ζητήσω συγγνώμη γιατί ανοίγω μία παρένθεση:
(τόπικ με τ' εμποδίων, όλα τυχαία;)

Σχολίασα τα γραφόμενα του μέλους Just_A_Man πιο πάνω και μετά από σχετική αναφορά του μέλους lencolas στο τόπικ ΟΙ ΣΟΦΕΣ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ESOTERICA.GR νοιώθω την ανάγκη να διευκρινίσω ότι ο τρόπος γραφής του μέλους Just_A_Man με παραπέμπει σε γνώριμα (κι ενίοτε τετριμμένα) κείμενα σερβιρισμένα με κάποια δόση περισσού λυρισμού.

Σαφώς είναι δικαίωμα του οποιουδήποτε να εκφράζεται όπως νομίζει, αλλά όπως προ-έγραψα, νομίζω ότι οφείλουμε να αποδίδουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι.
Γιατί άραγε πρέπει να βρίσκουμε να γράφουμε αυτά που αρέσουν στα μάτια να διαβάζουν;
Μήπως γιατί πάντα ο αγώνας μεταξύ μας είναι τύπου Μότσαρτ-Σαλιέρι;
Ποιός είναι ο καλλίτερος αντιγραφέας και που κρύβεται το originality - η ψυχή;

Δυισμός πάλι "μέσα"...


ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ZODAK ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΩΣΤΑ!ΤΩΡΑ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ,Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο JUST A MAN? Η ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΕΙΧΕΣ ΤΟΝΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ?
ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....
ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΣΤΕ!
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΡΕΣΥΡΑΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ,Η ΟΙ ΒΑΡΥΓΔΟΥΠΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ,Η ΟΙ ΟΜΟΡΦΑ ΣΕΡΒΙΡΙΣΜΕΝΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΟ ΣΟΦΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ,ΜΕ ΑΠΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ.ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΒΑΡΥΓΔΟΥΠΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΛΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ!!!
ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΑΘΥΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ JUST A MAN ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ!ΑΠΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ,ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ Η ΤΙΣ ΑΝΤΕΓΡΑΨΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ,ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΗ!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜA...

ΦΙΛΙΚΑ
ΚΙΚΗ


Alma Libre....

Edited by - lencolas on 13/02/2004 22:08:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy