ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 01:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα συμφωνησω με τον VIKING ο εγκεφαλος μπορει να κανει καταπλυκτικα πραγματα δεν πιστευω στους αγγελους

και κατι για τους πιστους χριστιανους

οι πρωτες αναφορες για φυλακες αγγελους που συνοδευουν τον καθε ανθρωπο απο την στιγμη της γενησης του γινονται στο κορανι


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 01:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Gigeni,μπορείς (αν ξέρεις( να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τα γραφόμενα για φύλακες αγγέλους στο κοράνι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 01:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν γνωριζεις την θρησκεια που εφτιαξε ο μωαμεθ θα δεις οτι ειναι μια παραλαγη του χριστιανισμου σεβονται τον χριστο και λενε πως ηταν ενας προφητης

αφου ειναι παραλαγη του χριστιανισμου που αυτος με την σειρα του ειναι αιρεση εβραικη (μην ξεχνας οτι η μονη διαφορα απο τους εβραιους ειναι οτι αυτοι ακομα περιμενουν τον υιο του γιαχβε ενω οι χριστιανοι λενε οτι ειναι ο χριστος)
εχουν και αυτοι αγγελους δαιμονες παραδισο και κολαση

πρωτοι αυτοι εκαναν αναφορα για φυλακες αγγελους ενω οι εβραιοι και κατα συνεπια και οι χριστιανοι ελεγαν οτι οι αγγελοι προστατευαν καποιον η μετεφεραν μυνημα μετα απο εντολη του γιαχβε

μετα απο τις σταυροφοριες εφεραν αυτη την αποψη στην ευρωπη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 02:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες,με κατατόπισες αρκετά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 02:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

Πολύ ενδιαφέρον θέμα αλήθεια.Κι απαντω ευθέως στην επικεφαλίδα του topic.NΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ,είμαι υπερυφανος που αξιόθηκα να πιστέψω,ευχαριστώ το Θεό που μου δίνει σε δύσκολες στιγμές της ζωης μου να τον ευχαριστήσω για τον προστάτη αγγελο που μου έχει"διαθέσει".Με τα λόγια μου αυτά σε καμμία περίπτωση δε θα ήθελα να προκαλέσω όσα παιδιά έχουν καθετη διαφωνία ,να τα παρακαλέσω μόνο όλοι να διατηρούμε την αξιοπρέπεια μας σε επιπεδο συζητήσεων,όχι τυχόντων προκλητικών δηλώσεων για να μπορεί να γίνεται διάλογος...όχι οτι συμβαινει, αλλα για να μη συμβεί.
Ολοι οι ανθρωποι έχουμε ένα φύλακα αγγελο.Ξέρετε πότε κανει αισθητή την παρουσια του?οταν κι εμείς κανουμε αισθητη την αναζήτηση του.Δε θα ανοιξω την πορτα του σπιτιού μου αν κάποιος δε μου χτυπησει πρωτα την πόρτα...εγώ όμως μέσα στο σπίτι θα είμαι συνεχώς.Το ίδιο συμβαίνει και με το φύλακα αγγελό μας...πρώτα θα τον καλέσουμε και μετα θα ανταποκριθεί.Ο Θεός μας έχει δημιουργήσει ως ελεύθερα, ηθικά και ψυχολογικά ,όντα δίνοντας μας την επιλογή.Αν θέλουμε Τον ακολουθούμε. Αν θέλουμε λοιπόν κτυπάμε την πόρτα του αγγελου και μας ανοιγει.Αν δεν κάνουμε εμείς ,συνεπως, ένα βήμα δε θα ανταποκριθει ,γιατι τον έχουμε ξεχάσει,τον έχουμε διαγράψει...δε μας φταίει κανείς ,παρά ο ίδιος μας ο εαυτος.
Πολλές φορές στη ζωή συμβαινουν γεγονότα που πληγωνουν τους ανθρωπους,όχι αυτούς που φεύγουν ,αλλα αυτούς που μένουν.Γιατί αυτοι που εφυγαν αναπαύονται,αυτοι όμως που έχουν μείνει πίσω δοκιμάζονται,όπως εγώ ... κι εσύ ακόμα!Πλέον το φύλακα αγγελο τον χρειαζεται αυτός που μένει και γιατι?για να εχει ενα ηθικο στηριγμα,να ξέρει οτι δεν περναει μονος του τις δυσκολες στιγμες ,αλλα είναι ένα καλό αγγελικό πνεύμα που τον ακολουθει και του κανει παρεα σε όλη αυτην την πορεία της δοκιμασίας που περναει,μέχρι να την ξεπεράσει.Κι όχι μόνο ως στήριγμα...
Πόσες φορες ολοι μας εχουμε διατρέξει κινδύνους στη ζωή μας και είπαμε...ΟΥΦ!,Παρα τριχα.Δεν είναι τα πάντα τυχαία.Πολλες φορές μας βοηθουν,μας σωζουν απο κινδύνους,προβλήματα,χωρίς να μας το φανερώνουν.Γιατί αν μας τα φανέρωναν κιολλας,θα ήταν η ευκολη οδος στο να μας κάνουν αισθητή την παρουσία τους,ενω το να τους πλησιάσουμε είναι δικό μας μελημα.
Τώρα που πλησιαζουν οι Αγιες ημέρες του Πάσχα να ευχηθω εν πρώτοις καλη Σαρακοστη και να σας υπενθυμίσω...

ΤΟ ΚΛΕΙΔΑΚΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΚΕΙ .ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ...ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΛΑΚΙ.

Με αγαπη,σεβασμό και ειλικρίνεια,
dancing verum

Kι όπως πάντα σας αφιερώνω...

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 12:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε dancing verum,συμφωνώ απόλυτα με τις απόψεις σου στο θέμα.Εγώ αναζητώ καθημερινά τον άγγελό μου αλλά συνήθως τον νιώθω κοντά μου,δίπλα μου,να με στηρίζει συνεχώς και να με βοηθά να ξεπερνώ όλες τις δυσκολίες της ζωής.Πιστεύω και θέλω να πιστεύω πως έχω τον δικό μου φύλακα άγγελο με σεβασμό βέβαια και στις αντίθετες απόψεις...

Με αγάπη και σεβασμό,Nefertity.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morent11
Πρώην Συνεργάτης


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 12:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morent11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Do not search for us, we will find you.
Do not wait for us, we are here...all ready.
Do not whisper your name, we know it well.
We have loved you forever, time will tell...
We are your Guardian Angels.
Author Unknown

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zarchon
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 18:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zarchon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε DrDoom,δε καταλαβαινεις πως με τον τροπο τον οποιο γραφεις προκαλεις παρεξηγησεις;Προσπαθησε να τεκμηριωεις πιο απλα τις αποψεις σου με πολλα και ορθα επιχειρηματα!!!! Και κατι ακομα,ο Θεος αν υπαρχει ή οχι κανεις δεν το ξερει.Αρα κανεις δε μπορει να απαντησει καθαρα σ'αυτο το θεμα! <<Ολα ειναι θεμα επιλογης,προσωπικης και υποκειμενικης!!>>

Υ.Γ.:Οσο για τουσ Αγγελους υπαρχουν,για οσους πιστευουν σ'αυτους.Για τους υπολοιπους ειναι οπως λεει και ο φιλτατος DrDoom <<χαζαμαρες>>!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 18:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΘΕΟ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΝΟΥ ΣΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΨΟΥΛΑ ΔΙΑΦΥΓΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥΣ.


VIVA LA REVOLUTION!!!


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nansi
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 10:20:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nansi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Girtos ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΘΕΟ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΝΟΥ ΣΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΨΟΥΛΑ ΔΙΑΦΥΓΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥΣ.

Αγαπητέ Girtos, είναι σεβαστό να μην πιστεύεις στον Θεό και στους αγγέλους. Οταν είμαστε δεκτικοί και ανοικτοί σε κάτι, του επιτρέπουμε και να υπάρχει γύρω μας, και να δρα.Αντίθετα, όταν είμαστε κλειστοί, χτίζουμε ένα τείχος που δεν το υπερβαινουν οι άυλες οντότητες διοτι δεν τους επιτρέπεται να παραβιάσουν την βούλησή μας. Ο μόνος τρόπος να βιώσεις την προστασία των αγγέλων, και να νοιώσεις την ύπαρξή τους, (εφόσον είσαι "κλειστός")ειναι κάποιο απροσδόκητο ατύχημα, ή κάποιος πολύ μεγάλος κίνδυνος για την ζωή σου, κίνδυνος ο οποίος δεν ήταν στο πρόγραμμα να έλθει.
Οι άγγελοι έχουν πολύ λεπτή μοριακή δομή και δονήσεις. Δεν μπορουμε να έλθουμε σε επικοινωνια αμφίδρομη,στην καθημερινότητά μας, διοτι η δικη μας δομή, ακόμη και της σκέψης, είναι χαμηλών δονήσεων, ενώ η δική τους πολύ λεπτή, ανεπαίσθητη για εμάς. Γι αυτό, οταν πρόκειται να κάνουμε αμφίδρομη επικοινωνία, εμεις ανεβάζουμε τις δονήσεις μας, κι εκείνοι, "κατεβάζουν" τις δονήσεις του, ωστε να συγχρονιστούμε, και να επιτυχουμε την επικοινωνία.
Διάβασε ομως, καποιο βιβλίο που θα σε βοηθησει να καταλάβεις περισσότερα,οπως το Φύλακες άγγελοι και πνευματικοι καθοδητητες, Αγγελοι και αρχάγγελοι στην ζωή μας, Θεραπεία με την βοήθεια των αγγέλων,Αγγελοι της γής ,Chaneling κ.λπ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 10:34:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ nansi ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΣΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ.
ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΥΡΑΝΟΚΑΤΕΒΑΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΑΠΟ ΑΥΛΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΕΣ
ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΠΕΠΡΟΜΕΝΟΥ ΜΟΥ.Η ΖΩΗ ΒΑΔΙΖΕΙ ΣΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ.Η ΜΙΣΑΛΛΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΙΚΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.ΣΤΗΡΙΧΤΗΤΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.Η ΔΥΝΑΜΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ.

ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ.

VIVA LA REVOLUTION!!!


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 11:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε girtos, καταρχήν ξεκαθαρίζω ότι οι απόψεις σου είναι απόλυτα σεβαστές.

Όμως θα ήθελα να συζητήσουμε το εξής:

Γράφεις:

Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΙΚΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ

Πως μπορεί η αναζήτηση του θεϊκού, που προσωπικά για ‘μένα, αποτελεί ψυχολογική στήριξη να είναι αρνητικός παράγοντας?

Να ‘σαι καλά

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 18:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΦΙΛΕ oneiric1 Η ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΑΦΙΕΡΩΣΗ ΣΤΟ ΘΕΪΚΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ.ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΗΝ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΛΥΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ.ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΒΑΙΝΕΙ ΜΟΙΡΑΙΟ.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΦΙΛΕ oneiric1 ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΘΕΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΑΣΧΕ ΑΠΟ ΠΡΩΙΜΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΡΚΙΝΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕ ΔΕΧΟΤΑΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ 'ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ'.ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΟΔΥΝΗΡΟ ΘΑΝΑΤΟ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΔΙΝΑΝ 90% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΑΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΤΗ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ.ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΚΤΕΣ.


VIVA LA REVOLUTION!!!


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2004, 09:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε girtos, καταρχήν είμαι φίλη!!! Φίλος, με κοιλιά έξω στην υπογραφή του και το όνομα IRENE… λιγουλάκι περίεργο δεν θα ήταν??!!

Βασικά φίλε μου, μιλούσα για πιο «φυσιολογικές» «κατηγορίες» ανθρώπων που παίρνουν από το θεϊκό ψυχολογική υποστήριξη, όπως γράφω και στο μήνυμά μου.

Η δική μου πάντως άποψη είναι ότι οτιδήποτε σε βοηθάει να ξεπερνάς τις δυσκολίες (φυσικά δεν μιλάω για ανθρώπους που παίρνουν π.χ. ναρκωτικά για να ξεπεράσουν τις καταστάσεις) και σου παρέχουν ένα στήριγμα, σίγουρα είναι καλό και θετικό. Όσο λοιπόν δεν κλείνουμε τα μάτια και τ’ αυτιά μας πιστεύοντας ότι μας λένε και προχωράμε κρίνοντας και κρατώντας μόνο αυτά που πιστεύουμε εμείς, όλα θα γίνουν ίσως λιγάκι... «ευκολότερα» (συγχωρέστε με την λέξη) για μας.

Το περιστατικό που αναφέρεις με την γυναίκα που δεν δεχόταν φαρμακευτική αγωγή... ε, αυτόματα το κατατάσσω στις ακραίες περιπτώσεις οπότε δεν το σχολιάζω καν.

Να είστε καλά

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2004, 10:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ oneiric1 ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΟΥ.ΣΕΒΑΣΤΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.'ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΑΔΙΑΟΛΟΥ' ΕΛΕΓΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ;ΕΙΜΑΙ 25 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΟΤΕ.Η ΚΑΤΑΛΛΗΞΗ;ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΧΗΝ.

http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2004, 11:52:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ..ΙΣΩΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΟΛΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ..

ΟΜΩΣ,ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ,ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΣΠΗΛΑΙΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΡΙΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΥΟ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΩΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ..
ΤΩΡΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΣΠΙΡΤΟ..

ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΤΟΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΣΩΣΕΙ..ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΚΕΙ ΜΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΕΓΚΑΙΡΑ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΕ..

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΝΟΙΩΘΕΙ ΑΝΗΜΠΟΡΟΣ ΣΤΡΕΦΕΙ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΝΩΤΕΡΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΕΙ..ΠΑΛΙΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ,ΣΗΜΕΡΑ ΙΣΩΣ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ,ΜΕΤΑ ΕΝΑΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ,ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΘΕΟΣ...

ΑΡΑΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ?
ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΣΣΕΙ ΕΝΑ ΟΝ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΟΣΟ ΕΝΑΣ ΦΩΤΕΙΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ?
ΜΗΠΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑΝ ΓΥΜΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΝΟΙΩΘΕΙ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ?
ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΣΕ ΜΙΑ ΖΟΥΓΚΛΑ (ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΟΧΙ ΤΟΝ ΡΑΜΠΟ..),ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΓΥΜΝΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ..ΥΓΡΑΣΙΑ,ΠΕΙΝΑ,ΚΡΥΟ,ΔΗΛΗΤΗΡΙΩΔΗ ΕΝΤΟΜΑ,ΦΙΔΙΑ,ΤΡΟΜΕΡΑ ΘΗΡΙΑ ΣΑΡΚΟΒΟΡΑ,ΣΚΟΤΑΔΙ,ΔΙΨΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ?
ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ? ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ..
ΝΑ ΣΚΑΡΦΑΛΩΣΕΙ ? ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..
ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ ? ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΔΩΣΕΙ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ..
ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΜΕ ΚΑΝΑ ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ? ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..
ΟΠΟΤΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΝΩΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΡΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..ΕΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ,Ο ΘΕΟΣ Ο ΙΔΙΟΣ..!!

ΚΑΙ ΟΜΩΣ !! Η ΔΥΝΑΜΗ ΑΥΤΗ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕΣΑ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΜΑΝΤΡΩΣΕΙ ΤΑ ΘΗΡΙΑ,ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕΙ ΠΕΙΝΑ,ΚΡΥΟ,ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ..ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΛΛΟΓΟΣ ΝΟΥΣ !!

ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΟΛΗ ΒΕΒΑΙΑ (ΣΥΝΗΘΩΣ),ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΚΟΤΑΔΙ ΟΥΤΕ ΚΡΥΟ ΟΥΤΕ ΠΕΙΝΑ ΟΥΤΕ ΘΗΡΙΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ,ΟΙ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ,ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ,Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ,ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ Κ.Λ.Π ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ ΓΥΜΝΟ ΕΚΕΙΝΟ ΜΙΚΡΟΣΩΜΟ ΖΩΑΚΙ ΤΩΝ ΣΠΗΛΑΙΩΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΩΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΛΑΙ ΤΟΥ ..ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ Κ.Λ.Π..

ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΔΕΝ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΕ ΤΡΙΓΥΡΩ ΤΟΥ ΜΕ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ...

ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΝΑ ΔΕΧΘΩ ΚΑΤΙ ΑΠΙΑΣΤΟ ΚΑΙ ΜΗ ΑΠΟΔΕΙΚΤΕΟ..


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 10:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΕΒΑΣΤΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.'ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΑΔΙΑΟΛΟΥ' ΕΛΕΓΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ;ΕΙΜΑΙ 25 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΟΤΕ.Η ΚΑΤΑΛΛΗΞΗ;ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΧΗΝ.gK

Συγνώμη φίλε girtos, αλλά αυτό δεν λέει τίποτα, εκτός του ότι θα είσαι περήφανος για τον εαυτό σου. Και το αφεντικό μου έχει δημιουργήσει μόνος του μία απίστευτη περιουσία και όμως πιστεύει πολύ στον Θεό του, οπότε για ‘μένα δεν είναι αυτό παράδειγμα.

Το θέμα είναι να μην κολλάς σε προκαταλήψεις με το αν πρέπει να πιστεύεις, σε τι πρέπει να πιστεύεις και φυσικά να μην αφήνεις την ζωή σου να κουμαντάρετε από τον Θεό σου ή την πίστη σου όπως και αν την ονομάζεις.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 16:00:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΣΩΣΤΑ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΠΕΣ ΕΣΥ.ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΔΥΝΑΜΗΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ 'ΘΕΟ' Η ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΟΝΟΜΑΣΕΤΕ.

ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΘΕΟ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΣΕ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ.

http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 16:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικά και σ’ ευχαριστώ για τον διάλογο.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 17:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΙΓΟ ΥΨΗΛΟ ΤΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΑΠΛΩΣ ΕΧΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΞΟΡΓΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ,ΜΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΑΤΗ ΠΟΥ ΟΙ ΑΥΤΟΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ 'ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ' ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΡΥΨΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΘΥΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ 'ΠΙΣΤΟΙ' ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ ΑΥΤΩΝ.ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ.ΓΙΑΥΤΟ ΚΙ ΕΓΩ ΑΦΙΕΡΩΘΗΚΑ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΠΑΡΑ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ.

http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 17:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, δεν υπάρχει πρόβλημα αγαπητέ μου φίλε! Και ‘γω πολλές φορές «παρασύρομαι» και υποστηρίζω με πάθος τις απόψεις μου.

Εγώ πάλι πιστεύω στην ύπαρξη της Θείας δύναμης. Είναι κάτι που νιώθω ζωντανό μέσα στην καρδιά μου.

Το παν όμως για μένα είναι να μην φανατιζόμαστε με τα πιστεύω μας και ιδιαίτερα να μην προσπαθούμε να τα «φορέσουμε» στους άλλους.

Όσο γι’ αυτό που αναφέρεις, περί διαφθοράς στην εκκλησία.... τι να πρωτοπώ φίλε μου, είναι τόσα τα κακά παραδείγματα / γεγονότα! Όχι φυσικά ότι δεν υπάρχουν κάποιοι (έχω γνώση η ίδια για έναν συγκεκριμένο) που προσπαθούν με τις δυνάμεις τους να βοηθήσουν, χωρίς ανταλλάγματα. Απλά είναι τόσοι λίγοι που «περνούν στα ψιλά γράμματα».

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2004, 17:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΠΟΛΥ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΜΟΡΦΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΤΗΝ ΩΘΗΣΗ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

http://www.jackassthemovie.com


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YoungShiva
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 19:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους YoungShiva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mia erwthsh .. pws episynaptw foto??


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 19:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
mia erwthsh .. pws episynaptw foto??

"Νεαρέ Σίβα" θα σε παρακαλέσω για το καλό όλων μας να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greekglish

Πληροφορίες για αυτό που ζητάς στο παρακάτω topic

Πώς να εισάγω εικόνα?

Δοκιμές μπορείς να κάνεις στο


Test Area2 -- Δοκιμές για υπογραφές, εικόνες κ.λπ.

Εάν έχεις απορίες γράψε τις σε αυτό το δεύτερο topic.

Καλή επιτυχία


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 08:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/η συγγραφέα, αναφέρεις πως την πρώτη φορά που είδες άγγελο ήταν όταν είχες 39,5 πυρετό... ξέρεις αυτό μου φέρνει την αίσθηση της παραίσθησης.. χωρίς να θέλω να προσβάλλω ή να υποτιμήσω κάτι...είσαι σίγουρος/η πως δεν είχες κάποιο είδος παραίσθησης? εγώ για παράδειγμα όταν έχω υψηλό πυρετό σχεδόν πάντα έχω παραισθήσεις..

Πιστεύω και εγώ στην επιστήμη.... αν και δεν πιστεύω σε κάποια από τις υπαρκτές θρησκείες δεν θα έλεγα πως είμαι άθεη 100%.. υπάρχει κάπου ένα παραθυράκι που είναι ανοιχτό.. με τον δικό μου τρόπο που βλέπω τα πράγματα φυσικά...

Σε αυτόν τον κόσμο που ζούμε βλέπουμε πολλά πράγματα που έχουν σε βάση το συμφαίρον και μάλιστα από ανθρώπους που κραδαίνουν :να δίνεις τον δεύτερο χυτώνα σου στον πλησίον σου... αλλά υπάρχουν και οι άλλοι, λιγότεροι βέβαια αλλά υπάρχουν.. όπως παντού άλλωστε..

Όμως στην αντιπέρα όχθη υπάρχει και κάτι άλλο, αυτό ονομάζεται ανάγκη για προστασία... οι στιγμές λίπης μας μας οδηγεί στην προσευχή.. έχετε ποτέ σας αναρωτηθεί γιατί να πρέπει να απασχολούμε το Θείο συνεχώς... ???? Όλη την ώρα... κάτι ζητάμε.. είναι αλήθεια ή δεν είναι..? εκεί ακριβώς φαίνεται η αδυναμία μας... έχουμε την ανάγκη να καταφεύγουμε στο Θείο.... γιατί αδυνατούμε να σταθούμε στα πόδια μας.. αυτό είναι αλήθεια.. όμως εάν δεν δημιουργεί φανατισμούς και προβλήματα του τύπου: όχι δεν πάω στον γιατρό γιατί θα με κάνει ο Θεός καλά, δεν είναι κακό....
Οι ψυχολόγοι έχουνε πει: κάντε προσευχή όποιου τύπου θέλετε και αναφερθείτε σε όποιον θεό πιστεύεται.. αυτό αμέσως θα σας γεμίσει ανακούφιση.. λέγεται ακόμα πως οι άνθρωποι που πιστεύουν στο Θείο.. όποιο και αν είναι αυτό... έχουνε λιγότερο άγχος από τους υπόλοιπους.. άρα δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό...
Ο λόγος λοιπόν που κάποιοι δείχνουν άμεσα την απέχθειά τους κατά των θρησκειών όπως ο χριστιανισμός, είναι εξαιτείας του φανατισμού και της πόρωσης που υπάρχει καθώς και στα κακά που έχει υποστεί η ανθρωπότητα από αυτούς...
Να αναφέρω επίσης πως οι άνθρωποι που δεν πιστεύουν σε κάποια μορφή ανώτερης δύναμης είναι άνθρωποι πιο δυνατοί από τους άλλους, συνήθως!!!μην με παρεξηγήσετε για αυτό που λέω αλλά δεν είμαι η μόνη, όμως κατά εμένα, το να κλείνεις τελείως την πόρτα ή το παραθυρό σου σε κάτι που δεν έχει εξηγηθεί μου φαντάζει παράλληλα κάπως μονόπλευρο .. μα αυτή είναι η άποψή μου...
Σχετικά με το θέμα μας.. οι Άγγελοι...
δεν ξέρω αν υπάρχουν ή όχι... το μόνο που ξέρω είναι πως θεωρώ την υπαρξή τους στα πιο όμορφα κυήματα του ανθρώπινου νου.... Για εμένα είναι τα πιο όμορφα πλάσματα που έχει πλάσει το μυαλό μου.. σε σημείο να πιστεύω πως είμαι ένα από αυτά.... χαριτολογώντας το λέω αυτό φυσικά μα είναι για εμένα πολύ ξεχωριστά..πλάσματα...

Οπότε σε τί θα πιστέψουμε και τί όχι.. κατά την άποψή μου είναι καθαρά προσωπική επιλογή.. αρκεί να συνυπάρχει της λογικής.. όσο αυτό είναι δυνατόν, με τα λίγα που διαθέτουμε σαν δείγματα και αποδείξεις... όμως έχουμε απεριόριστα δείγματα ανθρωποκτονιών από ομάδες φανατικών θρησκόλειπτων.. ή απλά φιλοτομαριστών..

Ευχαριστώ πάντα με φιλική διάθεση...

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

uwma
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 02:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους uwma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους!
Για ποιο λογο να μας προστατευουν οι Αγγελοι;Τοσο ασχημα θα ειναι εκει που θα παμε μετα και θελουν να μας κρατησουν μακρια;Μηπως δεν θελουν την αναπαυση μας; και μας κρατανε στη ζωη;
Δεν πιστευω οτι υπαρχουν προστατες Αγγελοι,υπαρχει ο θανατος και μετα ελπιζω κατι καλυτερο!!
Εγω νομιζω οτι ο λογος που την γλυτωνουμε απο διαφορες επικινδυνες καταστασεις ενω αλλοι φευγουν με απιστευτα αδικους τροπους ειναι γιατι αργα η γρηγορα θα παιξουμε καποιο ρολο στη ζωη καποιου αλλου ανθρωπου!!
Το ξερω οτι ακουγεται σαν παιχνιδι αλλα ολοι μας πιστευω ειμαστε πιονια σε μια παρτιδα σκακι.
Απο ενα σημειο και μετα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα για να εμποδισουμε το "ματ".
Πιστευω στην αγαπη της θρησκειας μας και πιστευω και στους αγγελους(καποιες ψυχες που φευγουν απο εδω μονο ΑΓΓΕΛΟΙ θα μπορουσαν να γινουν τιποτα λιγοτερο!!!)οχι ομως σε αυτους που αναφερεις,φιλη nefertity!
Aγαπη σε ολους,μονο αυτο εχει "μεινει"!

uwmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πρίγκιπας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 04:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πρίγκιπας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο καθένας έχει και το "Δαίμωνα" του...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 05:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Πρίγκηπα αναφέρθηκες σε μία φράση που πιστεύω πολύ... επίσης πως ο καθένας κουβαλάει τον σταυρό του.... ασχέτως του φύλου του. του χρώματός του, της θρησκείας του, της πατρίδας του.. αλλά ταυτόχρονα και πολύ σχετικά με όλα τα προαναφερόμενα...

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 13:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβαζω ατελειωτες σελιδες με διαμαχες και αποψεις περι Θεων και αγγελων,θρησκειων και πιστεύω αλλα αν δεν το εχετε καταλαβει ΚΑΝΕΙΣ σε αυτη τη Γη δεν ξερει τι ειναι πραγματικο και τι στην ουσια ισχυει!Απο τη μια οι Χριστιανοι με τα δικα τους,τα περισσοτερα απο τα οποια ειναι απαραδεκτα για μενα παρ'οτι ειμαι Χριστιανος Ορθοδοξος και απο την αλλη οι Δωδεκαθειστες να μας βριζουν και να θεωρουν τα πιστευω τους αληθινα και ολες οι αλλες θρησκειες σε εναν ατελειωτο αγωνα δρομου που μετα βιας παραμενει σε πολιτισμενα επιπεδα.Γιατι?Γιατι ολα αυτα?Ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβουμε πως ολοι λεμε τα ιδια πραγματα με αλλες λεξεις?Ακομα και να μην υπαρχει Θεος(αυτο παει για τους αθεους)ειναι κακο να αντλει ψυχολογικη δυναμη ο ανθρωπος απο εκει?Τι να κανουμε,δεν εχουμε ολοι την τελεια πνευματικη ισσοροπια των αθεων ουτε καταφεραμε ακομα να ελεγχουμε απολυτα τη ζωη μας,πειραζει να πιστευουμε καπου?

Ειμαι κατα των παπαδων και της εκκλησιας με τη σημερινη της μορφη και σαφως κατα ολων των αλλων θρησκειων,μα γιατι ομως?Γιατι πολυ απλα με το περασμα των αιωνων,ακομα και η πραγματικη αληθεια εχει αλοιωθει τοσο πολυ που δεν υπαρχει περιπτωση να μας γινει γνωστη.

Ναι πιστευω στους αγγελους και στο Θεο και στους Αγιους.Αλλα με τον τροπο μου και ετσι οπως εγω νιωθω!Τωρα αν πεφτω τοσο εξω,δεν πειραζει,τουλαχιστον εχω ενα στηριγμα οταν το χρειαζομαι κι ας ειναι ισως ψευδαισθηση.Αλλα πιστεψτε με δεν ειναι!Γιατι φροντιζει ο Θεος να μου δειχνει την παρουσια του.Σκεφτειτε λιγο...ολοι οι ανθρωποι της γης σε μια δυσκολη στιγμη που απευθυνονται?Ποσοι σωζονται καθημερινα απο θαυματα?Ποσοι δεν πιστευουν γεγονοτα που τους συμβαινουν και τα αποδιδουν στο Θειο?Ποσοι λεμε "Αγιο ειχα" και στην τελικη ...ειναι ολη η ανθρωποτητα τοσο ανοητη και εσεις οι αθεοι,οι εξυπνοι?Ξερω πολους αθεους που πειστικαν γιατι το μονο που χρειαζοντουσαν ηταν ενα σημαδι,κατι τρανταχτο που θα τους αφυπνισει>Εγω τα σημαδια μου τα ειχα και το τι πιστευω ειναι μεταξυ εμενα και του Θεου!Κανενος αλλου.

Θελω να πω επισης πως δεν ΘΕΛΩ να ερχομαι σε αντιπαραθεση με αντιθετες θρησκειες και πιστευω.Αλλα ρε παιδια ειναι τοσο φανατισμενοι ορισμενοι (πχ Δωδεκαθεο) που βγαινεις απο τα ρουχα σου!Για σταθειτε...με τι αποδειξεις μιλατε και υποστηριζετε τοσο φασιστικα τα πιστευω σας?Και ναι,αναφερω συνεχως το Δωδεκαθεο γιατι ειχα μια αναμετρηση προσφατα,ορισμενοι γνωριζουν

Λοιπον αυτα για την ωρα

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 08:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε SONAP.. ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει όπου θέλει.. και εάν το έχει ανάγκη ας το κάνει... ο άνθρωπος αλλά και όλα τα όντα έχουν την χάρη να είναι μοναδικά.. καιαυτό είναι που μας κάνει όμορφους!!!!
Το πρόβλημα αρχίζει όταν προσπαθούμε να κάνουμε τους άλλους σαν εμάς... με τον προσηλυτισμό μας, τον φασισμό και τον φανατισμό!!!
Εκεί είναι που εναντιώνονται κάποιοι.. όμως που με την συμπεριφορά τους, χωρίς να το καταλαβαίνουν γίνονται ίδιοι με εκείνο που δεν θέλουν!!


Άχ Άγγελοι, Άγγελοι , κρυστάλινοι και αέρινοι..
στον δρόμο εκεί που περπατάτε,
τα φτερά σας σαν φοράτε
γίνεστε ένοχοι του κόσμου
εφόσον τις καρδιές μας οδηγάτε!!!

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy