ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΤΙΑ;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
RMCCTR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2002, 08:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να ζητησω συγνωμη απο τα παιδια του esoterica.gr για το τελος του προηγουμενου μηνυματος.
Ισως να δημιουργησα την εντυπωση πως δεν εχω λαβει καμια ενημερωση σχετικα με τις αναλυσεις της φωτο, κατι που βεβαια δεν ισχυει γιατι εχω στα χερια μου τις αναλυσεις που εχουν κανει.
Εκανα αυτο το λαθος γιατι οταν εγραφα το μηνυμα δεν σκεφτηκα οτι τα υπολοιπα μελη δεν γνωριζουν την ενημερωση που εχω λαβει.
Το μονο που ηθελα ηταν να μαθω για τυχον νεες εξελιξεις
Λοιπον,
ΣΥΓΝΩΜΗ

"ΡΕΕΙ Ο ΙΧΩΡ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΛΕΒΑ ΜΟΥ"

Edited by - RMCCTR on 29/08/2002 09:19:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2002, 15:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ,ΤΙ ΕΒΓΑΛΑΝ ΟΙ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ?
ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ?
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ,ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΗΚΑΝ ΟΙ MIB ΚΑΙ ΣΑΣ "ΕΠΕΙΣΑΝ"
ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2002, 18:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου αυτό που τράβηξες με την φωτογραφική σου δεν είναι παραπλάνηση αλλά μία πραγματικότητα.
Κατά καιρούς εμφανίζονται εξωγήϊνα διαστημόπλοια εις τα φάσματα της ΓΗΣ από τα ενεργειακά μεταφορικά σημεία. Στο σημείο που το είδες είναι η Πύλη που σταματά το γεωδαιτικό σημείο και μετά ξεκινά το φάσμα της ΓΗΣ όπου φανερώνεται και γίνεται ορατό πρός τα μάτια μας. Εάν έχεις αναπτυγμένο αστρικό οφθαλμό, θα έβλεπες και την θύρα του γεωδετικού μεταφορικού σημείου.
Πάντα τα Α.Τ.Ι.Α εμφανίζονται από το πουθενά και χάνονται στο πουθενά. Μόνο με αστρικό οφθαλμό μπορείς να το δής.
Οι επιστήμονες της Ν.Α.Σ.Α θέλουν να τα έχουν μυστικά και να παραπλανούν τον κόσμο ό,τι βλέπουν οράματα.
Σου δίνω μια φιλική συμβουλή. Αυτό που είδες είναι πραγματικότητα. Να το πιστεύης, να το υπερασπίζεσαι και να μην σε παρασύρουν οι άλλοι που δεν το είδαν.
Φιλικά ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RMCCTR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2002, 20:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Κωνσταντινε
καλως ορισες στην παρεα.
Ολα αυτα που λες καλα τα λες, αλλα το προβλημα ειναι οτι ουτε εγω το ειδα.Μονο η φωτογραφικη μηχανη το συνελαβε.
Γι' αυτο και ημουν διστακτικος στην αρχη με το ολο θεμα.


"ΡΕΕΙ Ο ΙΧΩΡ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΛΕΒΑ ΜΟΥ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2002, 20:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε RMCCTR από την Πάρο. Υπάρχουν ειδικές μηχανές που μπορούν να φωτογραφίσουν την αύρα. Με γυμνό οφθαλμό δεν μπορούμε να την δούμε εκτός οι μυημένοι που μπορούν να δούν την αύρα με τον αστρικό οφθαλμό.
Η φωτογραφική μηχανή σου επειδή είναι συνηθισμένη, απλώς έτυχε να εστιαστή σε ευθεία με την Πύλη του Γεωδετικού σημείου μεταφοράς και εσυνέλαβε στα κλάσματα δευτερολέπτου που έκανε εμφάνιση το διαστημόπλοιο και το οποίο εξαναχάθηκε και δεν πρόλαβες να το δής.
Η Ν.Α.Σ.Α. έχει πολλά στοιχεία για τα Α.Τ.Ι.Α αλλά δεν τα δίνει έξω στον κόσμο. Όποιες πληροφορίες εδιαρρεύσαν, ήρθαν και τα έκαναν μύθους του σινεμά ή τα άτομα που έδωσαν τις πληροφορίες, τους έκλεισαν σε ειδικά ιδρύματα σχιζοφρενών.
Μια παροιμία λέει "όπου έχει φωτιά έχει και καπνό". Ο νοών νοείτω.


ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RMCCTR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2002, 11:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μου Λευκε Αετε,
ειναι και αυτη μια θεωρια που μπορει ισως να εξηγησει το παραδοξο να μην δω εγω το αντικειμενο.
Σ' ευχαριστω που καταθετεις και εσυ την αποψη σου.
Και μια μικρη διορθωση
Δεν ειμαι απο την Παρο
Ερχομενος απο διακοπες τραβηχτηκε η φωτο

"ΡΕΕΙ Ο ΙΧΩΡ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΛΕΒΑ ΜΟΥ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2002, 19:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΓΗΚΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ?
ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2002, 19:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπομονή, παιδιά.

Το καλό πράγμα, αργεί.

Αυτό που θέλουμε να κάνουμε είναι μια καλή παρουσίαση αυτών των περιστατικών, και όχι επιπολαιότητες και ερασιτεχνισμούς.

Δεν πρέπει να χτίζουμε παλάτια στην... άμμο

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2002, 03:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας παρακαλώ από την μεριά μου να εντείνεται τις προσπάθειες σας γιατί έχω "μπεί" σε καμμιά 10ρια Topics και έχω αρχίσει να βλέπω "λευκά" τοπία,αφήστε που με αυτά που διαβάζω μου έρχεται να "μπώ" σε καμμιά "μαύρη τρύπα"!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 07:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΩΠΩ ,ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..
ΜΑΛΛΟΝ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΕΤΕ ,ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΗΚΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
ΜΕ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΕΕ ? ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΙ
ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 14:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί/τες RMCCTR, beyond, GY, Darkangel_78 και ΥΑΚΙΝΘΟΣ θα ήθελα να ευχαριστήσω εσάς πρώτους απ'όλους που ανταποκριθήκατε και συνεχίζετε να ανταποκρίνεστε σε αυτήν την προσπάθεια ομαδικής έρευνας.

Θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι αυτό το θέμα των ομάδων συζήτησης είναι κυρίως αυτό που λέει η λέξη, μία συζήτηση επί του συγκεκριμένου θέματος και μία απόπειρα on-line ομάδας εργασίας. Δυστυχώς πέρα από εσάς κανείς άλλος (εξαιρώ φυσικά τους συντελεστές των forums Kelso και thoth) δεν θέλησε να συμμετάσχει πιο ενεργά.
Για να το συγκεκριμενοποιήσω είχα ζητήσει τουλάχιστον 2 φορές μέσα στο θέμα αυτό από τα Μέλη να δώσουν κάποιες δικές τους περιγραφές...

quote:
Θα θέλαμε λοιπόν από εσάς (ή και από φίλους σας που θα προσκαλέσετε) να μελετήσετε πολύ καλά (με απλή επισκόπηση, δεν χρειάζεται software) την εικόνα αυτή και να πείτε σε αυτή την συζήτηση αν παρατηρείτε κάτι ιδιαίτερο ή περίεργο σε αυτήν (εκτός του ίδιου του αντικειμένου φυσικά).

quote:
Θα θέλαμε να υπάρχουν όσο το δυνατόν περισσότερες περιγραφές του αντικειμένου, και με έμφαση στις περιοχές που περιβάλουν το αντικειμένο, πάνω από το άνω χείλος του και ανάμεσα στο κάτω χείλος και την επιφάνεια της θάλασσας, πριν παραθέσουμε περισσότερα στοιχεία από τις αναλύσεις που έχουν γίνει μέσω τεχνολογίας πάνω στη φωτογραφία.

Η ανταπόκριση, όπως κι εσείς θα έχετε παρατηρήσει, είναι πολύ μικρή και αν θέλαμε να τη συγκρίνουμε με την επισκεψιμότητα του θέματος (δηλαδή των αριθμό αναγνώσεων), αναλογικά ακόμη και απογοητευτική.

Τέλος πάντων όμως, τα πράγματα πρέπει να πάρουν τον δρόμο τους και τον έχουν πάρει ήδη. Θα ήταν πολύ καλύτερο να είχαμε και περισσότερες απόψεις Μελών σε αυτό εδώ το forum αλλά αφού δεν ήταν εφικτό αυτό, προχωράμε στο επόμενο στάδιο. Βρισκόμαστε στην φάση συγγραφής αναλυτικότατης μελέτης για όλα τα στάδια της έρευνας που περιλαμβάνει φυσικά και κάποια συμπεράσματα. Κάποια στοιχεία της θα παρουσιαστούν πρώτα από αυτό εδώ το θέμα. Όλα όμως θα παρατεθούν εμπεριστατωμένα στα άρθρα που ετοιμάζουμε και τα οποία θα συμπεριληφθούν στο αρχείο άρθρων του site.

Θα ήθελα να παρουσιάσω ήδη κάποια καινούργια στοιχεία:

- Από προσωπική επίσκεψη στον χώρο λήψης της φωτογραφίας μπορώ να είμαι πλέον σίγουρος (κατά 99,9%) ότι αυτό που παρουσιάζεται ως σκιά του αντικειμένου στη φωτογραφία δεν είναι κάποιο μικρό βραχάκι στη θάλασσα (ήταν μία ισχυρή υπόθεση) αλλά αυτό που φαίνεται εκ πρώτης όψεως, δηλαδή μία σκιά!

- Έχει σχεδόν ολοκληρωθεί η συλλογή στοιχείων για το συναφές θέμα - έχει μεγάλες πιθανότητες όπως φαίνεται να συνδέεται με το θέμα του "αντικειμένου" - του περιστατικού, στην γειτονική με τον χώρο της φωτογραφίες Νάξο, με την επαφή άκρως αξιόπιστου μάρτυρα με τρεις Λογικές κατά τα φαινόμενα μη Ανθρώπινες Οντότητες. Το περιστατικό συγκαταλέγεται στον ευρύτερο χώρο των απαγωγών, υπάρχουν πολύωρες συνεντέυξεις με την μάρτυρα και τους οικείους της, φωτογραφίες του χώρου και των στοιχείων του που αλλοιώθηκαν από την "επίσκεψη" και κάποιες πιθανότητες να υπήρξε και θέαση παρόμοιου αντικειμένου από την μάρτυρα (ή και εισόδου της σε κάποιο τέτοιο). Το τελευταίο στοιχείο είναι πάντως αρκετά επισφαλές καθώς χάνεται μέσα σε κάποιο είδος ονειρικής άχλης και δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι. Πιθανώς όμως να μπορέσουμε να το διαλευκάνουμε κάπως καλύτερα, δηλαδή την θέαση και αντικειμένου από την μάρτυρα. Για την επαφή με τις "οντότητες" δεν τίθεται τέτοιου είδους αμφισβήτηση, έγινε "εν πλήρη συνειδήση" και όπως είπαμε η μάρτυρας είναι άκρως αξιόπιστη. Για την επίδραση των οντοτήτων στον χώρο υπάρχουν δε και μαρτυρίες από τους οικείους!!

Όπως λοιπόν φαίνεται πρόκειται ίσως για συνδυασμό γεγονότων τα οποία οφείλουμε να διερευνήσουμε όσο το δυνατόν διεξοδικότερα και να τα παρουσιάσουμε με τον πιο ενδελεχή και στέρεο τρόπο. Ειδικά για το περιστατικό της επαφής πρέπει να είμαστε πολύ μα πολύ προσεκτικοί για να μην αλλοιωθεί η ίδια η μαρτυρία από τυχόν γρήγορα συμπεράσματα πριν την ολοκλήρωση της μελέτης.

Όπως βλέπεις λοιπόν αγαπητέ beyond έχουμε καλούς λόγους για την όποια καθυστέρηση παρουσίασης μίας ολοκληρωμένης μελέτης και μάλλον δεν μας προσέγγισαν οι MIB . Αν βέβαια έχει όντως συμβεί κάτι τέτοιο, την "έχεις πάθει" κι εσύ εξαιτίας της πολυτιμότατης συμβολής σου στην έρευνα, ιδίως με την εκπληκτική ιστορία με τους Τούρκους Πιλότους που μας ανακοίνωσες. Το περιστατικό αυτό προσδίδει μία πιο στέρεη επιχειρηματολογία προς την πλευρά των επαφών με Έλλογες Οντότητες και Κατασκευασμένα Ιπτάμενα Αντικείμενα στην περιοχή αυτό το Καλοκαίρι!! Αν λοιπόν σε επισκεφτεί μία "παρέα" με Μαύρα να ξέρεις ποιος τους έστειλε σε σένα

Μία ακόμη έκκληση για συνεργασία στην έρευνα: οι βράχοι Πόρτες έχουν ύψος περίπου 7 μέτρα. Σύμφωνα με το προηγούμενο και με την φαινόμενη απόσταση του αντικειμένου από αυτούς, μπορεί κάποιος να αποφανθεί και ίσως να υπολογίσει ποιο είναι περίπου το μέγεθος του αντικειμένου;

Ευχαριστώ και πάλι για τη συμμετοχή και συμβολή σας!

Να είστε σε αναμονή, περισσότερα στοιχεία θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες...

"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 07:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΜΙΛΑΜΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ !! ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΛΑΜΨΗ ..
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ ΗΜΟΥΝ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΣΤΗΝ ΝΑΞΟ,ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 21:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά
Εγώ φίλε beyond τί να πώ που ήμουν στην Πάρο λίγες μέρες νωρίτερα????Ευχαριστώ για την ενημέρωση Arzuna(όντως το θέμα υπολείπεται κινήσεως!!)και ελπίζω στο όσο πιο κοντινό μέλλον γίνεται( )να μπορέσετε να στοιχειοθετήσετε πλήρως φωτογραφία-μαρτυρία!!!
Εμείς θα αναμένουμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 04:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κρίμα που έμαθα γι'αυτό το site μολις χτές! Δεν πειράζει όμως...κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Αρχικά θα ήθελα να χαιρετήσω όλα τα μέλη του forum(και μη)και να δώσω τα συγχαρητήρια μου στους συντελεστές αυτού του site.
Ας μπούμε στο ψητό τώρα. Λοιπόν, με τις λίγες γνώσεις που διαθέτω από τη Γεωμετρία και βασιζόμενος στη φωτογραφία, η αποψή μου για το μέγεθος του αντικειμένου είναι η εξής: Ο αριστερός βράχος-πόρτα στη κλίμακα της φωτογραφίας έχει μέγεθος 1,5cm. Το "αντικείμενο" φαίνεται να είναι περίπου κυκλικό. Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι το αντικείμενο βρίσκεται στην ίδια ευθεία με τους βράχους-πόρτες και στο ίδιο ύψος (δηλαδή έχει την ίδια απόσταση από τον παρατηρητή) τότε η διάμετρός του είναι 2,8m(αφού στη φωτογραφία έχει μέγεθος 0,6cm) και το εμβαδό του 24.61τ.μ. Αν υποθέσουμε οτι βρίσκεται στη διπλάσια απόσταση από τον παρατηρητή(RMCCTR) τότε η διάμετρος του είναι 5,6m. Αποψή μου είναι ότι (επειδή το αντικείμενο βρίσκεται πιο ψηλά από τους βράχους και πιο βαθιά στη θάλασσα και επειδή η απόσταση του αντικειμένου με τον παρατηρητή είναι μικρότερη από διπλάσια από την απόσταση των βράχων και του παρατηρητή) το πραγματικό μέγεθος του αντικειμένου προσεγγίζει τη δεύτερη τιμή χωρίς βέβαια να τη φτάνει. Δηλαδή το αντικείμενο έχει διάμετρο λίγο μικρότερη από 5,6m.
Ελπίζω να βοήθησα. Πάντως θα ήταν πιο εύκολο αν με κάποιο τρόπο μπορούσαμε να ξέρουμε την απόσταση μεταξύ των βράχων και του φωτογράφου. Μήπως μπορείς εμπειρικά να αποφανθείς RMCCTR? Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω τον Arzuna ποιος από τους 2 βράχους έχει ύψος 7μ? Σε αυτά που αναφέρω παραπάνω υπέθεσα ότι ο αριστερά βράχος έχει αυτό το ύψος.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 08:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Secondborn καταρχήν θα ήθελα να σε καλοσωρίσω στις συζητήσεις μας!!

Να σε διαβεβαιώσω επίσης ότι παρότι η συμμετοχή σου είναι "φρέσκια" η συμβολή σου είναι εξαρχής ενεργητική και ουσιώδης!
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.

Όσον αφορά τις μετρήσεις σου νομίζω πως είναι δείγμα μίας άκρως μεθοδολογικής προσέγγισης που καθώς χαρακτηρίζει τα Forums του ESOTERICA.gr, είναι περισσότερο από ευπρόσδεκτη αν και στο συγκεκριμένο θέμα συζήτησης μάλλον δεν είναι τόσο εμφανής διότι υποθέτω πως, εκτός των ενθουσιωδών συζητητών που εξαρχής έλαβαν θέση και κατέθεσαν τις απόψεις τους, οι υπόλοιποι Επισκέπτες και Μέλη προτιμούν να αναμένουν τα "αποτελέσματα".

Σχετικά με την απόσταση του παρατηρητή, χωρίς να θέλω να προκαταλάβω την απάντηση του Φίλου RMCCTR μάλλον είναι εξαιρετικά δύσκολο να αποφανθούμε... Ο RMCCTR βρισκόνταν σε ένα πλοίο που απομακρύνονταν συνεχώς από τον όρμο της Παροικιάς οδεύοντας προς Πειραιά και ούτως ή άλλως δεν διενεργούσε εκείνη τη στιγμή κάποια ερευνητική αποστολή. Τράβηξε απλώς κάποιες φωτογραφίες της περιοχής, και επιπρόσθετα, χωρίς να έχει αντιληφθεί το "αντικείμενο" πριν την εμφάνιση των φωτογραφιών. Η γνώμη μου είναι, μετά και από την επιτόπια έρευνα που διενεργήσαμε, ότι η ακριβής εκτίμηση των απόλυτων αποστάσεων απαιτεί αρκετό χρόνο και προφανέστατα κάποια "ικανά" οικονομικά έξοδα πέραν των δυνατοτήτων της στιγμής. Ίσως μπορεί να διενεργηθεί σε δεύτερο χρόνο...

Από την πλευρά μου, και όσον αφορά το ύψος των βραχονησίδων "Πόρτες" γνωρίζω ότι μπόρεσαν να μας πληροφορήσουν οι λεπτομερέστεροι ναυτικοί χάρτες της περιοχής. Δεν κατέστει δυνατόν να βρούμε κάποιους με μεγαλύτερη λεπτομέρεια-κλίμακα και από την μελέτη μας μέχρις στιγμής συμπεραίνουμε ότι δεν πρέπει να υπάρχουν. Οι χάρτες αντιμετωπίζουν τους δύο βράχους ως σύνολο και δίνουν Ανώτερο Ύψος όντως τα 7 μέτρα.
Και από την δική μας επιτόπια επόπτευση είναι παραπάνω από φανερό ότι ο αριστερός βράχος (όπως φαίνεται και από την φωτογραφία) έχει το μεγαλύτερο ύψος και γι'αυτό φέρει στην κορυφή του και κάποιο είδος "Φάρου" ή παρεμφερούς φωτεινού ναυτιλιακού βοηθήματος, οπότε αυτός λογικά είναι που έχει ύψος επτά(7) μέτρων.

Κατά τη διάρκεια πάντως της δημοσίευσης των λεπτομερειών της έρευνας που έχουμε διεξάγει θα δοθούν ακριβέστατες "μικρομετρικές" μετρήσεις των σχετικών μεγεθών των στοιχείων της επίμαχης φωτογραφίας. Είναι πολύ πιθανό να βοηθήσουν με περισσότερες και ακριβέστερες πληροφορίες και την δική σου αναλογική-γεωμετρική προσέγγιση φίλε Secondborn!

Για την ώρα μείνε μαζί μας και συνέχισε τη δημιουργική συμμετοχή σου στις Ομάδες Συζήτησης !!

"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"


Edited by - Arzuna on 14/09/2002 08:22:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2002, 17:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά απο συνεχη παρατηρηση της φωτογραφίας παρατήρησα οτι η υφή της θάλασσας ειναι διαφορετική κατώ απο το αντικείμενο εχω την αμυδρά εντύπωση οτι σχηματίζεται ενας κύκλος που σιγα σιγα μεγαλώνει (οπως οταν πετάμε ενα βότσαλο)τώρα αυτό μπορεί να σημαίνει η οτι βγήκε κάτι απο κει μέσα ..η ακόμα και οτι πλησιάζει κάτι με πολύ μεγάλη ενέργια και ταχύτητα. Αλλωστε ο βυθός ξέρει ακόμα να κρύβει καλά τα μυστικά του !!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnkf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2002, 10:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johnkf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μερικές πρόσφατες καθαρές φωτογραφίες Α.Τ.Ι.Α :

περισσότερα στό :

http://www.rense.com/general29/astn.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beetlejuice
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2002, 17:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beetlejuice  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχομαι να βρεθει ακρη στην αναλυση της συγκεκριμενης φωτο.Το θεμα ειναι οτι και γω θελω να δειξω εδω την αναλυση που εχω κανει αλλα δε ξερω πως γινεται.(Πτω ενα εικονιδιο κατω απο την εισαγωγη του κωδικου και μου βγαζει τη λεξη img)

GATEWAY TEAM: www.metafysiko.cjb.netΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2002, 08:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά αυτό το θέμα αποκτάει μία άκρως ενεργητική κινητικότητα!
Ευχαριστώ τον johnkf για τις εντυπωσιακές φωτογραφίες που μας πρόσφερε!

Επίσης είμαι ιδιαίτερα περίεργος και ανυπόμονος για την ανάλυση του beetlejuice, που ελπίζω να συμβάλει στην έρευνα του θέματος!

Όσον αφορά τον τρόπο εισαγωγής των εικόνων το θέμα έχει ως εξής:

Οι εικόνες πρέπει να είναι ήδη "ανεβασμένες" σε κάποιον ενεργό διαδικτυακό χώρο. Στην περίπτωση που δεν υπάρχει κάποιος τέτοιος, για την ώρα πρέπει να αποσταλούν στον διαχειριστή των Forums ή στους συντονιστές των αντίστοιχων Ομάδων Συζήτησης με e-mail μήνυμα, έτσι ώστε να μπορέσουν να μπουν σε κάποιο φυσικό χώρο στον server.

Υποθέτωντας φίλε beetlejuice ότι έχεις τη δυνατότητα αυτή ήδη στον χώρο που φιλοξενεί την GATEWAY TEAM θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το εικονίδιο το οποίο θα εισάγει στο μήνυμά σου τον κώδικα [ img ][ /img ]. Ανάμεσα στις δύο δηλώσεις [ img ] πρέπει να εισάγεις το URL για την εικόνα σου. Το ίδιο πρέπει να επαναλάβεις για κάθε εικόνα που θέλεις να εισάγεις στο μήνυμα.

Παράδειγμα: [ img ]http://www.metafysiko.cjb.net/image_analyse.jpg[ /img ] (το URL του παραδείγματος είναι υποθετικό...)

Στην περίπτωση που δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ισχύουν τα παραπάνω για την αποστολή μέσω e-mail. Στείλε τις εικόνες στο e-mail μου αν θέλεις και θα σου προμηθεύσω τα URLs που χρειάζονται!

"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnkf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2002, 10:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johnkf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερίζω τήν παρέα καί νά πού η Ελλαδίτσα αναφέρεται καί σέ ξένα Forum σχετικά μέ εμφανίσεις Α.Τ.Ι.Α.:

http://www.rense.com/general28/ufogrk.htm

:-)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2002, 04:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα αποτελέσματα της ψηφιακής επεξεργασίας που έκανε ο beetlejuice στην φωτογραφία του "Αντικειμένου της Πάρου" (να που βρήκαμε και τίτλο ). Αφήνω στον ίδιο την επεξήγηση της μεθοδολογίας που ακολούθησε καθώς και τα συμπεράσματά του !


Θα ήθελα να σας απευθύνω πάντως μία ερώτηση που σχετίζεται με μία έντονη υποψία που έχω σχετικά με την φωτογραφία: ποια είναι η άποψή σας για μία πιθανή σχέση του "αντικειμένου" που απεικονίστηκε στην φωτογραφία και του ναυαγίου του ΣΑΜΙΝΑ που, όπως είναι γνωστό, συνέβει ακριβώς στις βραχονησίδες "Πόρτες";

"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2002, 05:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε RMCCTR,
απο οτι φαινεται δεν εισαι ο μονος που ετυχε να τραβηξει φοτο με "ιπταμενο αντικειμενο" και δεν το ειδε...
Σου γραφω εν συντομια την ιστορια αυτου του ανθρωπου..και θα σου δωσω και το link να δεις τη φοτο και να διαβασεις κ εσυ ο ιδιος τι ακριβως λεει...
Λοιπον αυτος ο κυριος...ποζαρε με μια φιλη του για να βγει αυτη η φοτο...ξαφνικα ακουσαν μια γυναικα που ηταν πισω τους να φωναζει "το ειδατε? το ειδατε?" αλλα φωναζε λεει τοσο υστερικα που κανεις δεν εδωσε σημασια μιας και νομιζαν οτι ηταν τρελλη...
οταν ομως εμφανιστηκε η φοτο (στην οποια φαινεται κ η ασχετη κυρια να διχνει το ιπταμενο αντικειμενο!!!)...μετανοιωσαν πικρα που δεν της εδωσαν σημασια και που δεν τη ρωτησαν τη ειδε..γιατι τωρα πια εχουν πολλα να τη ρωτησουν οπως το αν πετουσε τρομερα γρηγορα...το πως εξαφανιστικε...κ.λ.π

Για να δειτε τη φοτο πηγαινετε στο
http://www.artbell.com/ufos13.html
ειναι η τελευταια φοτο της σελιδας και η ιστορια αυτου του κυριου ειναι ακριβως πανω απο τη φοτο...

Επισης δειτε κ αυτη τη φοτο...

ειναι απο το link που μας εδωσε ο φιλος μας johnkf.
για να διαβασετε τι λεει αυτος που εστειλε τη φοτο πηγαινετε στο
http://www.artbell.com/aliens5.html
αυτααα...περιμενω σχολια

Edited by - Arzuna on 23/09/2002 07:10:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2002, 23:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας αγαπητοί φίλοι!!!!
Γράφω για το επίκαιρο θέμα των ΑΤΙΑ και τα τελευταία μηνύματα:
Έχω μια μικρή ένσταση όσαν αφορά την ανάλυση που έκανε ο φίλος Beetlejuice για το "αντικείμενο της Πάρου".Ό,τι πορίσματα προκύψουν καλό θα ήταν να συζητηθούν στον <<αέρα>>!

Ο Beetlejuice κατέληξε σε ένα αντικείμενο πολύ στρογγυλεμένο στις άκρες,πολύ λείο.Στις δικές μου φωτό το περίγραμμά του είναι κάπως πιο δαντελωτό,τόσο στο αρνητικό όσο και στην αρχική εικόνα.Προσέξτε την τεθλασμένη γραμμή.

Μπορείτε να πείτε ότι φταίει ο κόκκος,αλλά με τις πιο παραδεκτές ρυθμίσεις (όχι ακραίες τιμές) το αποτέλεσμα ήταν λίγο-πολύ το ίδιο.

Σε μια μεγέθυνση της τάξης του 1200% πάλι παρατηρείται το ίδιο ανώμαλο περίγραμμα.

Θα με ρωτήσετε και τί μ'άυτό?Γνώμη μου είναι ότι το σκάφος δεν έχει τη λεία και στιλπνή εμφάνιση που βλέπουμε στα ...x-files αλλά έχει προεξοχές.Θα μπορούσες να το πεις κεραίες ή όπλισμός (εξαρτάται από το πόση φαντασία διαθέτεις).ΜΑΚΑΡΙ να μπορούσα να πώ τί είναι,μπορώ
όμως να πω ότι υπάρχουν.

Όσο για το υλικό του αντικειμένου,πιθανόν είναι ΜΕΤΑΛΛΟ,διότι αν παρατηρήσετε προσεκτικά,θα δείτε ότι και στη μάζα του εντοπίζονται κάποια εξογκώματα.Μπορεί να είναι,ή μπορεί ακόμα να είναι αντανακλάσεις,που όμως δεν είναι τόσο λαμπερές εξ'αιτίας της συννεφιάς.Προσέξτε μια λεπτομέρεια στη τελευταία φωτό:Μια κηλίδα ανοιχτού χρώματος που φαίνεται σαν να "κόβει" το αντικείμενο.

Επαναλαμβάνω ότι πρόκειται για ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ και φυσικά μπορεί να κάνω λάθος.
Αυτά προς το παρόν,αν και αναμένονται εξελίξεις αν κρίνω από τις επισκέψεις στα topics αυτά!
Σας χαιρετώ προς το παρόν και περιμένω νέα !
ο Σκοτεινός Άγγελος!!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2002, 01:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχικά θα ήθελα να παρακαλέσω τα μέλη του forum συνεχίσουν να εμπλουτίζουν αυτό το θέμα με στοιχεία.
Θα ήθελα να ανφερθώ στο site artbell.com. Χωρίς να έχω ατράνταχτα στοιχεία πιστεύω ότι το site αυτό πολλές φωτογραφίες περίεργου περιεχομένου διαθέτει για να είναι όλες αληθινές.
Ακόμη μερικά αντικείμενα που απεικονίζονται σ'αυτές τις φωτογραφίες είναι πολύ "τέλεια" για να είναι αληθινά. Άσε που μερικά μου φαίνονται ζωγραφιές !!!!
Θα ήθελα την γνώμη σας. Προσωπικά όσο πιστεύω ότι κάτι σημαντικό απεικονίζει η φωτο της Πάρου του φίλου μας RMCCTR, τόσο πιστεύω ότι πολλές από τις φωτογραφίες του ανωτέρου site είναι...μαϊμού.


"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2002, 02:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε secondborn...
οσω αφορα το site artbell.com..δεν εχεις αδικο με τη διαφορα..
οτι απο τη πρωτη παραγραφο αυτος που εχει φτιαξει το site προειδοποιει τους επισκεπτες οτι αυτα που θα δουν δεν ειναι ΟΛΑ αληθινα..και οτι το αφηνει στην κριση τους...
απο την αλλη απο οτι προσεξα οι περισσοτεροι που στελνουν φωτογραφιες εκει, γραφουν οτι οι φωτο τους δεν ειναι αληθινες και οτι τις "εφτιαξαν" μονοι τους για καποιο περιοδικο σχτικο με ufo κ.λ.π.
οι φωτο που διαλεξα ειναι οντως στην κριση του καθενος απο μας αν ειναι αληθινες η οχι διοτι αν διαβασεις και τις μαρτυριες των ανθρωπων που τις εστειλαν...θα δεις οτι κατι μπορει να "τρεχει"...
Παντως οπως και να το δουμε το θεμα..πιστευω οτι τετοια site καλο ειναι να υπαρχουν
Φιλικα

Edited by - cinderella on 24/09/2002 02:10:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2002, 02:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ ότι καλό είναι να υπάρχουν τέτοια site αλλά είμαι και της άποψης ότι αυτού ειδικά του τύπου τα site πρέπει να δείχνουν μια "ιδιαίτερη" σοβαρότητα. Το ότι γράφουν τις μαρτυρίες των ανθρώπων αυτό δε μου λέει τίποτα...
Εκείνο όμως που πραγματικά λέει πολλά είναι ότι αν οι κύριοι αυτοί που δημιούργησαν αυτό το site ενδιάφερόντουσαν για την αλήθεια(και δεν σκόπευαν στον εντυπωσιασμό μας) δε θα μπέρδευαν τις φωτο που κάτι έχουν να "πουν" με...ζωγραφιές.
Συνεπώς και εγώ πιστεύω ότι κάποια θέματα στο ανωτέρο site αξίζουν της προσοχής μας...αλλά γιατί αυτά να είναι αναμεμειγμένα με την κοροϊδία

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2002, 03:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα φιλε μου secondborn, δεν σε κοροιδευει κανεις...αφου μαλιστα σου λενε απο την αρχη οι ανθρωποι οτι απο αυτα που θα δεις δεν ξερουν ουτε αυτοι ποια ειναι αληθεια και ποια οχι...
φανταζεσαι να καθονταν να ανελυαν καθε φοτο που τους στελουν για να σου δειξουν αυτες που ειναι πραγματι αληθινες?
Ειναι δυνατον? Εδω για μια φοτο του συγκεκριμμενου τοπικ και κοιτα ποσοι ανθρωποι προσπαθουν να βγαλουν ακρη και ποσο καιρο παιδευονται
!!!!
δεν θα υπηρχε ουτε μια φοτο που να μπορουσαν να αποδειξουν οτι ειναι πραγματικη ισως! οποτε δεν θα υπηρχε και το site. Αλλωστε δεν μπορεις να πεις οτι πληρωνεις για να δεις τις φοτο τους..οποτε βλεπεις εσυ να εχουν καποιο σκοπο για να σε κοροιδευουν?
Αντι να καθομαστε να σχολιαζουμε το συγκεκριμενο site...(αρκετα δεν ασχοληθηκαμε με το να το κρινουμε?) γιατι δεν ασχολουμαστε με κανενα αλλο θεμα που να μας προσφερει κατι στη προσωπικη μας αναζητηση???

Φιλικα
Cinderella

Edited by - cinderella on 24/09/2002 03:19:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2002, 22:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι...
Φίλη cinderella κατ'αρχήν να σε καλωσορίσω στην παρέα,έστω και αργοπορημένα...
Διαπιστώνω ότι οι επιφυλάξεις μου περί γνησιότητας των φωτογραφιών άνοιξαν ένα μικρό θέμα...Δεν ήθελα να θίξω κανέναν,ούτε τα υπόλοιπα μέλη του forum και φυσικά ούτε τους ιδιοκτήτες άλλων δικτυακών τόπων.
ΟΜΩΣ ακριβώς επειδή είναι ένα θέμα καυτό που αντιμετωπίζεται και με αρκετή προκατάληψη,φρόνιμο θα ήταν να έχουμε κάποιους ενδοιασμούς.Άκρη με την επίμαχη φωτό πιστεύω θα βρεθεί,αρκεί να έχουμε υπομονή.

Τώρα στο ερώτημά σου αγαπητή φίλη: <<γιατι δεν ασχολουμαστε με κανενα αλλο θεμα που να μας προσφερει κατι στη προσωπικη μας αναζητηση???>>

...θα απαντούσα (προσωπικά πάντα) ότι η ύπαρξη ζωής εκεί που δεν γνωρίζουμε από οντα που ΕΠΙΣΗΣ δεν γνωρίζουμε,είναι για μένα μια από τις αρκετές μου ανησυχίες και αναζητήσεις...έστω κι αν αποδειχτούν μάταιες ή άσκοπες θα έχω εκπληρώσει το χρεός στον εαυτό μου ότι τουλάχιστον θα έχω προσπαθήσει...
Αυτά προς το παρόν,σας χαιρετώ όλους και όλες και περιμένω τις απόψεις σας.
Φιλικά,ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Edited by - Darkangel_78 on 24/09/2002 22:45:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2002, 03:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη Darkangel_78,
καταρχας ευχαριστω για το καλωσορισμα.
Δεν με "εννοησες" ομως αγαπητη μου.
Δεν εννοουσα να αφησουμε το συγκεκριμενο θεμα..σχετικα με την υπαρξη ζωης περα απο εμας (αλλωστε αν εννοουσα κατι τετοιο δεν θα επρεπε ουτε καν να ειχα ασχοληθει με το συγκεκριμμενο τοπικ οχι απο πανω να παρεθετα και φοτο δεν νομιζεις?)...Εννοουσα τον σχολιασμο του site...ειπαμε ο καθενας τη γνωμη μας σχετικα με αυτο..καταληξαμε οτι δεν ειναι ολες οι φοτο γνησιες..αλλα τον παραπερα σχολιασμο του site δεν τον καταλαβαινω...σε τι θα μας ωφελησει?
Φιλικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2002, 14:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι!
Φίλη μου Cinderella έχεις δίκιο!Σε παρεξήγησα...
Ας ασχοληθούμε με το <<δικό μας>> site κι ας αφήσουμε τη συζήτηση να κυλήσει επ'αυτού!!

Με συγχωρείς για την παρανόηση...
O Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy