ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Συμπτωση η Μηνυμα?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
aktino
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 09:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aktino  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κώστα
Είπαμε να είμαστε υποψιασμένοι και ανοιχτόμυαλοι αλλά όχι και παρανοϊκοι... :)
Νομίζω οτι επειδή σου έχει ¨κολήσει¨ στο μυαλό το παρατηρείς και το καταγράφεις. Είμαι σίγουρος ότι πάμπολες "συμπτώσεις" βλέπεις κάθε μέρα άλλα το μυαλό σου επειδή δεν δίνει σημασία απλώς τις διαγράφει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 09:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

φιλε κωστα ανοιξες ενα θεμα πολυ ενδιαφερον.Πιστευω αυτο που ειπωθηκε πριν οτι δηλαδη η εμμονη οτι κατι δε παει καλα οφειλεται και στην αυθυποβολη ειναι σωστο.Μερικες φορες ασυνειδητα κανουμε πραγματα που οδηγουν στο συμπερασμα οτι πραγματικα κατι παει στραβα.Αναρωτιομαστε λοιπον τι συμβαινει..
Παντως μην ανυσηχεις,υπαρχουν και χειροτερα.Εγω π.χ κοντευω να πειστω οτι ειμαι η προσωποποιηση της γκαντεμιας πανω στη γη..Αποκλειστικοτητα κιολασ!!
Απλα δε το αφηνω να με παιρνει απο κατω.Πρασπαθησε κ εσυ να μη σκεφτεσαι αυτες τις συμπτωσεις και θα δεις οτι σιγα σιγα δε θα παρατηρεις οτι σου συμβαινει συνεχεια και ισως καποια στιγμη δε θα συμβαινει και καθολου!

Φιλικα..



Δεν ανησυχω γιατι οπως ανεφερα εχω πιστη στην δυναμη του καλου.
Ισως να ειναι και συμπτωσεις δεν το αποκλειω.

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 09:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Κώστα
Είπαμε να είμαστε υποψιασμένοι και ανοιχτόμυαλοι αλλά όχι και παρανοϊκοι... :)
Νομίζω οτι επειδή σου έχει ¨κολήσει¨ στο μυαλό το παρατηρείς και το καταγράφεις. Είμαι σίγουρος ότι πάμπολες "συμπτώσεις" βλέπεις κάθε μέρα άλλα το μυαλό σου επειδή δεν δίνει σημασία απλώς τις διαγράφει...



Ισως να εχεις δικιο και να ειμαι λιγακι ..παρανοικος.
Η εξηγηση σου με καλυπτει αρκετα

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 19:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ….ΠΗΖΩ…..ΜΑ ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΕΓΩ…. « ΚΑΤΙ»…|

ΛΟΙΠΟΝ....
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΘΥΠΟΒΟΛΗ...ΑΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!!

ΟΜΩΣ,
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΤΟΟΟΟΟΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜ. ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ, ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ, "ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ".....ΕΙΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΡΑΜΑΤΑ,ΕΙΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΝ ΦΩΝΕΣ ΕΙΤΕ ΝΑ "ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΟΥΝ".
ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ-ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ? ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ.
ΑΠΛΑ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΛΕΝΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΠΟΤΕ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΟΡΓΑΝΑ-ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ (ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ).

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΩΣ Ο "ΘΕΟΣ" ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ, ΕΧΕΙ ΚΡΥΨΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΝ...ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΝ.
ΠΑΡ΄ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ 100% ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο "...." .

ΠΑΝΤΑ,ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ,ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΠΟ ΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΤΟΥΣ ΦΩΝΗ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΘΑ ΧΑΝΟΤΑΝ ΟΟΟΟΟΟΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΠΟΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ? Η ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ "ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ".

…..…….MIA ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ…….

ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΘΕΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΥ……. (π.χ. ΘΕΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΑΤΑΝΑ)...ΕΠΕΙΔΗ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑΙΟΣ (....
Θ- ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΤΑ ΝΑ ΣΕ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΒΑΛΛΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΓΓΕΛΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΜΟΥ...ΑΝΤΕ ΒΡΕ....ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ.
Σ- ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?.....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΟΟΟΟΟΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ,ΕΣΥ ΚΑΘ΄ΟΤΙ ΘΕΟΣ-ΤΕΛΕΙΟΣ, ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΣΑΚΙΣΕΙΣ.....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ!!!!!!!!
(Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ...Ο ΠΑΡΑΣΤΡΑΤΗΜΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΟΝΤΩΣ ΔΙΚΑΙΟ...ΗΤΑΝ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ....ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΛΟΙΠΟΝ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΕΚΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΘΕΙΚΗ ΤΟΥ ΥΠΑΡΞΗ, ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟ "ΣΙΚΕ" ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ, ΑΓΩΝΑ?....ΣΚΕΦΤΟΤΑΝΕ..ΣΚΕΦΤΟΤΑΝΕ...ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ...Η ΑΠΟ ΕΚ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΦΥΣΗ-ΘΕΣΗ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΙΟΤΙ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΩΝ ΠΑΡΑΣΤΡΑΤΗΜΕΝΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ-ΑΝΘΡΩΠΩΝ....ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΟΛΩΝ...ΔΙΟΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ...[εδω πρεπει να πω πως μπορει να ειναι ετσι..ή μπορει μετα τον "πολεμο" ο Σατανας και τα πιονακια του-υποστηρικτες του, ξαφνικα να καταστραφουν από κατι....και να μην ανηκουν στο Θεο ουτε καν ως την πιο κατωτερη μορφη ζωης...ε..εδω θα ριχναμε πολυ γελιο...ειδικα στην ιδεα των "παραστρατημενων αγγελων"...μα ακομα πιο πολυ στην ιδεα την απολυτης αγνοιας του Σ. και ολων των αγγελων για το "δικο τους μελλον" και κατ΄επεκταση των ανθρωπων. Εξαλλου ειναι ΘΕΟΣ και μονο Αυτος τα ξέρει ολα. ;-)]


Και ξαφνικα πεταχτηκε ο Σατανας,εχοντας μεσα του σαν βασικο στοιχειο με 99% κακο και 1% καλο [γιατι ολοι μεσα μας εχουμε και απο τα δυο στοιχεια απο την αρχη: ΑΓΓΕΛΟΙ= %ΚΑΛΟΥ > %ΚΑΚΟΥ=100=1= Η ΑΡΧΗ, ΑΝΘΡΩΠΟΙ= ΚΑΛΟ=ΚΑΚΟ [[στην πορεια αλλαζει το συμβολο & γι΄αυτο εξαρταται απο εμας αν θα καταληξουμε - η ψυχη μας προς την ΑΡΧΗ=ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ=ΘΕΟΣ]]…..
ΣΑΤ – « ΤΟ ΒΡΗΚΑ! ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ….ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΒΑΣΙΚΟΣ ΟΡΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ «ΠΟΛΕΜΟΥ» ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗ ΑΠΟΛΥΤΗ – ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΣΟΥ…(ΧΕ ΧΕ ΧΕ…). ΕΤΣΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΦΟΣΙΩΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ….Η ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ….»
Θ- « ΧΜ….(και ο Θεος εξυσε το μουσι του…..). ΝΑΙ ΑΛΛΑ, ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΥΠΟΣΤΑΣΗΣ ΣΟΥ. ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΝ….ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ, ΝΑ ΣΕ ΝΙΩΣΟΥΝ….!!!»
Σ- «….ΔΕΚΤΟ….!»
( Φυσικα, ο Θεος ηξερε ότι αυτος ο παραστρατημενος αγγελος δεν φημιζοτανε και για την εμπιστοσυνη του…αλλα καθ’ ότι ΘΕΟΣ….των ημι-Θεων και των ανθρωπων…υπεγραψε…δινοντας μια διορια στον «κουτοπονηρο»…..της ταξεως των 2.000 χρονων….περιπου…Ετσι τουλαχιστον ακουστηκε….)

Ακολουθει μια μεγαλη πορεια….ένα ταξιδι….οπου και τα 2 στρατοπεδα προσπαθουσαν να βρουν τροπους προσεγγισης της ανθρωπινης ψυχης…χωρις όμως να σπασουν τον βασικο ορο του συμβολαιου – της συνθηκης….κατι σαν την « ΣΥΝΘΗΚΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ»…….

Και πως θα μπορουσε να γινει αυτό?
Μα φυσικα όταν ο ανθρωπος, ενώ από την μια ΘΑ ΕΝΙΩΘΕ ΕΝΤΟΝΑ…..από την άλλη ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝ ΜΕΡΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ….ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ Η «ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ – ΟΡΑΜΑ – ΑΙΣΘΗΣΗ – ΕΝΣΤΙΚΤΟ - ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ= ( που στην ουσια αποδειδεται για τους αλλους ως ΣΥΜΠΤΩΣΗ)….ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕΣΩ ΟΝΕΙΡΟΥ,ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΟ ΤΗΝ ΔΡΑΣΗ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΟΥΣΙΩΝ…ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΔΙΔΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ «ΜΑΡΤΥΡΑ» ( για να μην χασει τα λογικα του…), ΩΣ ΚΑΤΙ ΜΗ ΥΠΑΡΚΤΟ… (Για το τελευταιο μεσο που αφορα την ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΗ (παραισθησιογονα ναρκωτικα…αντανακλαστικα υπολειτουργικα…κ.τ.λ. οφειλω να πω πως ξεκινησε από τον Σ., και αναγκαστηκε ο Θ. να το χρησιμοποιησει,με καποιο τροπο που θα εβρισκε, για να μην πεσουμε εμεις στην παγιδα….ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΔΙΝΕ Ο Θ. ,Ο Σ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΤΑΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΑΣΧΗΜΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ….ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!
(1) ΚΑΠΝΟΣ= ξαφνικα ο ανθρωπος «ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ» και ενας Θεος ξερει πως του ηρθε….να βαζει τον καπνο στις πληγες ώστε να επουλωνονται….Τωρα το βαζουμε στα
πνευμονια μας….και στον εγκεφαλο μας….
(2) ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗ= Μεγαλη ανακαλυψη…αν χασω το χερακι μου δεν θα φοβαμαι πως θα ειμαι για παντα κουτση. Τσουπ! Παμε τωρα να «κλωνοποιησουμε ολοκληρο ανθρωπο…αδιαφοροντας για το κεφαλαιο-ΨΥΧΗ.
(3) ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ= ….εδώ μαλλον ο Σ. το εβαλε στο κεφαλακι του ανθρωπου ετσι ώστε να αποδυναμωσει και σωματικα, εγκεφαλικα με το ΚΑΨΙΜΟ των κυτταρων, και ψυχικα…..Βεβαια, σπανια ο Θ. εδειχνε στοιχεια της υπαρξης του σε αυτόν τον τομεα….ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΗΝ
« Β Ε Λ Ο Ν Α » . Εκει πλεον ηταν καθαρα αποφαση του ανθρωπου, ποσο μαλλον όταν ξερουμε από παλια που οδηγει αυτή η καταστροφικη κινηση…..(βελονα χρησιμοποιουμε για να γινουμε καλα στο νοσοκομειο….όχι για να μολυνουμε το αιμα μας με αυτου του ειδους χημειες…ακομα και οι ανθρωποι που κανουν θεραπειες το ξερουν πως δεν είναι και ο καλυτερος τροπος…αλλα είναι ο πιο αμεσος..Αλλα ξεφευγω από το θεμα μας…..

Λοιπον….,
Θα μπορουσα να σας γραψω ολο το παραμυθακι αλλα σκοπος μου είναι να απαντησω στο θεμα. ( Φυσικα όλα αυτά που εγραψα….είναι μια αποψη…στο πως θα μπορουσε….όχι στο πως εγινε…… οκ? )

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ «ΠΡΟΦΗΤΕΣ»
ΛΙΓΟΙ….ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ……ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΙ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ, ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ – ΠΟΥΝ - ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ…..ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ….ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ? ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΝΟΥΜΕΡΟ? ΦΙΛΕ – ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ, ΑΝ ΝΙΩΘΕΤΕ ΠΩΣ «ΚΑΤΙ» ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΤΟ «ΚΑΤΙ» ….ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΣΑ ΣΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΤΕ ΕΣΚΕΜΕΝΑ Η ΜΗ. ( ….φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις….μπορει εσυ ή εγω…..ή ή ή οντως να βλεπουμε….ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ή ΤΟΟΟΟΟΣΟΙ. Καταντα γελοιο και στην τελικη ολοι εμεις κανουμε τους επομενους να νιωθουν πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ).

ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ…ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ «ΝΙΩΘΟΥΝ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΛΟΓΙΑ»….ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΟ ΑΛΛΟ: ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ή ΑΚΟΥΤΕ ή ή ή……ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝ ΜΕΡΗ….ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ……ΣΥΝ-ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ………!
ΤΟ ΚΑΚΟ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ…..ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ….ΕΔΩ ΣΤΗ ΓΗ….ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ……ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΑ ΥΨΗ…..ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΜΕΝΟΙ ΚΑΛΑ….ΚΑΙ ΑΣ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ……ΕΚΕΙ ΕΜΕΙΣ……ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ…..ΔΙΑΒΑΣΜΑ…..ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!!!!!!!

ΑΧ! ΚΑΤΑΚΑΗΜΕΝΗ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ……ΚΑΛΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΠΑΜΕ ΣΑΝ ΤΑ ΑΡΝΙΑ ΣΤΗ ΣΦΑΓΗ………..
………………………………………………………………………………………..
(….όλα αυτά είναι μονο η γνωμη μου το τονιζω….για να μην με παρεξηγησουν….ειμαι ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΟΡΘΟΔΟΞΗ και ουτε το κρυβω, ουτε το φωναζω…..και φυσικα ουτε το επιβαλλω….. ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ…..)

ΚΑΠΟΤΕ……,

Τον περασμενο Σεπτεμβριο, μιλησα σε ένα forum περι αφυπνισης….και επειδη αναφερομουνα στους Ελληνες μονοι σας – μονοι τους θεωρησαν δεδομενο το FORUM ΜΟΥ σχετικο με το γνωστο θεμα περι Εψιλον και κάθε ειδους μ…….ς. ΑΣΧΕΤΩΣ ΑΝ ΤΟΥΣ ΤΟΝΙΣΑ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΟΟΟΟΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ……ΑΣΧΕΤΩΣ ΑΝ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟΥΣ…..ΚΟΛΛΗΣΑΝΕ ΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ( δηλαδη τι εμπειρια ειχα και αφυπνιστηκα), ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ=ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ= ΑΝ ΟΧΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΑ ΣΚΑΛΙ προς ΕΚΕΙΝΗ……
Φυσικα και αναφερομουνα στους Ελληνες….γιατι οι περισσοτεροι εδώ που γραφουνε είναι Ελληνες…..και ζουν στην Ελληνικη ΓΗ – ΦΥΣΗ.

Ο τιτλος ,που ναι μεν ειχε να κανει με αυτό που ρωτησα, ηταν μια καλη παγιδα για να καταλαβουν καποιοι ότι μονο τετοιου ειδους θεματα τους τραβανε…..και αφου δεν τους ενδιαφερει να ακουσουν το πιο κοντινο στοιχειο που εχουν -ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ- προτιμουν να ακουσουν αλλους…..ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΣΦΑΓΗ!

ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΑΜΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΤΗΣ ΜΠΛΟΥΖΑ….» Αν κλεψω 1 φορα, θα μου το πει ( τυψεις), την 2 παλι θα μου το πει…..κ.τ.λ. Ε, καποια στιγμη δεν θα μπορω να την ακουσω, ή θα εχει σταματησει να μου λεει την γνωμη της….ΘΑ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΛΕΒΩ! ( ….και αυτό ηταν ένα παραδειγμα….)!

………………………………………………………………………………………


ΚΑΠΟΤΕ……,

Με αποκαλεσαν ρομαντικια…..και ότι δεν πρεπει να ζω μεσα στην ποιηση……ότι δεν είναι όλα ποιηση……

……………ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΑ…….

ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΖΛ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ….( Νομιζαν ότι για να είναι αληθεια αυτό που ειδα θα πρεπει να το δουν με τον ιδιο τροπο, χρωμα, μεγεθος, ή εστω συναισθημα…και μου ζητησαν να τους πω πως είναι, ασχετως αν τους εξηγησα ότι ΔΕΝ πρεπει..ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΔΙΔΕΤΑΙ ΜΕ ΑΠΕΙΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΑΤΈΠΕΚΤΑΣΗ ΤΟ ΙΔΙΟ…..)……Οποτε και δεν τους ειπα την εμπειρια μου παρα μονο τον τροπο……..

………….ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΑ………..

ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΝΙΩΘΑ ΤΩΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΚΟΠΙΜΑ ή ΛΟΓΩ ΑΓΝΟΙΑΣ ΤΡΑΒΗΞΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ, ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ……ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΑΡΝΑΚΙΑ…….

ΠΛΗΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ Ή ΑΦΥΠΝΙΣΗ


Συγνωμη φιλε μου αν νιωθεις πως ξεφυγα από το θεμα…..ελπιζω να εδωσα, εστω και εγω μια μικρη απαντηση στο θεμα σου…..

……και αν παλι όχι…..

……τοτε….νιωθω καλα με τον εαυτο μου……εγραψα χωρις να σκεφτομαι, παρα μονο στην αρχη,

…..και αν παλι όχι…….

……ισως να θυμισα την γιαγια, που λεει « ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ » στα εγγονακια της….πλαι στο τζακι……στο μικρο χωριο….σε εκεινο το μικρο χωριο….που τα νυχια….της πολης…..και της παραπληροφορησης…..δεν είναι ακομα τοσο μεγαλα για να…….
……. « ΤΟ ΣΚΙΣΟΥΝ »…….

……και αν παλι όχι………

…….σας ειπα ένα παραμυθακι…..χωρις το ΤΕΛΟΣ του φυσικά……
……..γιατι…..πολύ απλα…..ΕΣΕΙΣ…..και ο καθ’ ενας μονος του…..θα γραψετε το ΤΕΛΟΣ…..το υποκειμενικο σας τελος….και είναι ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ…..ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ «ΕΙΔΗ» ΤΕΛΟΥΣ…..ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ – ΟΙ ΨΥΧΕΣ!

…..και αν παλι όχι………..

…….Αντίο…….

…….δανείζομαι ένα σνίφ ,σκύβω κεφαλάκι και προχωράω…….

----------------------------------------------

ΑΝ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ….ΚΑΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ…….ΚΑΙ ΑΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΙΟ ΔΡΟΜΟ – ΑΠΟΨΗ – ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ…….ΣΑΣ ΛΕΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ……ΤΟ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΑΡΑΞΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ…..ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ…..ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟΣ…..ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΤΕ…..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ……ΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ!
ΜΑ…….ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ….ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ….ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΑΣ…….ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΑΣ ΦΩΝΗ……ΠΟΥ…..ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΞΕΧΑΣΕΙ…..ΣΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ….ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ…..ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΚΑ….ΜΕΣΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ……ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΛΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ….ΑΠΛΑ…..ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ…..ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙΤΕ…..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΤΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΗΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ………..

ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ…..ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ…..ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΓΑΠΗ……ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ……ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΕΒΑΣΜΟ…..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ «ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟ» ή «ΑΝ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ»…….ΠΩΣ «ΘΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ή ΘΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ?»…….
ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΞΕΚΙΝΑΝΕ……ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ (ΨΥΧΗ ΕΝΝΟΩ ΠΑΝΤΟΤΕ) ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ……!

( 1)ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ. Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Ο Σ. αποτελουν ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥΣ…..σαν να παιρνατε ένα τυπο μαθηματικων που εχει αποδειχτει και να βαζατε δικες σας τιμες…..Ο ΤΥΠΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙ ‘ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.

(2) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ…..ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ!
(Μεχρι αποδειξεως φυσικα του αντιθετου…..)

(3) ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΞΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ….ΜΑ….ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΕSOTERICA? ( Όλα ξεκινουν από καπου…..καποια στιγμη στη μεση το πραγμα μπλεκεται…..λιγο πριν το τελος το πραγμα ξεκαθαριζει ……και φυσικα καταληγει στον κυκλο. (ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΜΟΛΙΣ ΒΡΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΤΥΠΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ….ΟΠΟΥ ΑΜΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΜΗ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ π.χ. ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ….ΜΟΛΙΣ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ, ΣΑΣ ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ.)

(4)…..ΗΤΑΝ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ…..ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΤΕ….καποτε ηταν και για εμενα μη – αποδειξεις , και τωρα που αποτελουν αποδειξη…..εγω προχοραω…..ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ….( ΕΣΤΩ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ, ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ, ΑΛΛΑ ΛΙΓΟΙ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΤΕ……ΟΤΙ ΚΑΛΟ Ή ΚΑΚΟ )
(5) Δεν ξερω τι εχω γραψει……παντως είναι πολλα….και ζητω συγνωμη….ΜΑ……δεν σας αναγκασε κανεις να τα διαβασετε….αλλα οσοι τα διαβασαν ,ειτε τους αρεσασν ειτε όχι……ξερουν ότι τους ζητησα ΣΥΓΝΩΜΗ……Οι αλλοι……απλα αδιαφορησαν…..ΟΥΤΕ ΚΡΥΟ…..ΟΥΤΕ ΖΕΣΤΗ!

ΣΥΓΝΩΜΗ, ΣΥΓΝΩΜΗ, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ……ΙΣΩΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΩ….ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

I.M.

Y.Γ.: …..και με αφορμη το ΠΑΣΧΑ που ερχεται……


υπάρχουν δισεκατομμύρια μικροί διάολοι...
ανθρωπόμορφοι μικροί σατανάδες...
στο εκτροφείο με το κωδικό όνομα "Γη"...
τρίζουν τα δόντια τους...
φτύνουν σάλια και κουνάνε πρόστυχα τη γλώσσα τους...
ντύνονται,γδύνονται,βάφονται,χτενίζουν τις λιγδιασμένες τρίχες τους..
στο εκτροφείο με το κωδικό όνομα "Γη"...
γεννιούνται τερατόμορφα τεράστια μωρά...
πεθαίνουν μικροί μύκητες οι γερασμένοι πρώην δήθεν άΝΘΡΩΠΟΙ...
στο χώμα τα σκουλήκια κάνουν πάρτυ...
τυφλά σκουλήκια επιδίδονται σε κολασμένα όργια...
πίνουν τα καυτά μεδούλια και γλείφουν τα κιτρινισμένα κόκκαλα..
το ζελέ έχει πλέον πήξει...
αααα! τι σύνθεση απο κομμένα εγκλωβισμένα φρούτα....
τι ανάλαφρη στη γλώσσα γεύση....
τι λεπτή απόλαυση......
το Πάσχα.....
σουβλίστε τον διπλανό σας..... φάτε τον συνάνθρωπό σας...
μμμ..!κοιτάξτε πώς στάζει έλαια η ροδοκοκκινισμένη πέτσα..
θυσία και ανταπόδωση...
απονομή δικαιοσύνης...
στα καημένα τα αρνάκια...
στα φτωχά τα έρημα τα κατσικάκια...
τόσο απο το μυαλό τους φάγατε ρε σιχαμένοι... σας ΜΙΣΩ...
μα λίγο μυαλό δέν βάλατε...
τόσα κεφαλάκια γλύψατε ρε... σιχαμερά ελεινά σκουλήκια...
μα λίγο δέν σκεφτήκατε...
ΑΝΑΣΤΗΘΗΚΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ...
"τούτο εστί το αίμα μου... τούτη εστί η σάρκα μου..."
μόνο αυτό κρατήσατε ρε... άντε λοιπόν...φάτε.. πιείτε...
σκοτώστε... σουβλίστε... πίείτε... μεθύστε...
γλύψτε καλά τα δάχτυλά σας...
το ίδιο Τέλος θα έχετε και εσείς...
δοξάστε και γιορτάστε... αναστήθηκε ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ σας....
αυτός που εσείς σταυρώσατε... αυτός που κάθε μέρα καίτε...

ΜΙΣΩ ΤΟ ΠΑΣΧΑ...στην υγειά σας και καλή σας όρεξη ....
πιείτε και καμιά σόδα…… και κοιμηθείτε ήσυχοι και χορτασμένοι...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
…..ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ….
…..ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΑΝΑΓΝΩΣΗ….
…..ΚΑΙ Η ΠΟΛΗ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ…..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2011719
Maintained by Digital Alchemy