ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ξόρκια και άλλα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2006, 01:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας!
Είναι πραγματικά δύσκολο για τον καθένα ίσως από εμάς να διακρίνει
τα όρια μεταξύ λευκής και μαύρης μαγείας. Ακόμη, είναι δύσκολο να
προσδιοριστεί το τί ακριβώς είναι μαγεία, επειδή αυτή συγχέεται συχνά
με την προσφώνηση μιας επιθυμίας, ίσως και με κάποιο σχετικό τυπικό,
από βιβλία, ή απλά ένα τυπικό, που έχει συνθέσει ο ασκούμενος.

Ακόμη, είναι πολύ δελεαστική η άσκηση της μαγείας, ειδικά όταν το
άτομο αρχίζει να αντιλαμβάνεται ότι οι δράσεις του έχουν κάποιο
αποτέλεσμα...

Ωστόσο, ό,τι αποτελεί βία, ψυχική κυρίως στη συγκεκριμένη περίπτωση,
δε καταφέρνει τίποτε άλλο παρά να ελκύσει πίσω ψυχολογική βία, και
μάλιστα (λένε) 3 φορές πιό ισχυρή!

Όταν η μαγεία ανακατεύει και άλλους ανθρώπους, δηλαδή όταν επικαλείται
τη συμμετοχή άλλων ανθρώπων σε κάποια προσωπική επιθυμία, εκτελείται
ένα είδος ψυχολογικής βίας.

Ποιός είναι σίγουρος για την αγνότητα των επιθυμιών του;
Ποιός είναι σίγουρος ότι γνωρίζει το καλό, το λευκό;
Πολλοί λίγοι...

Καλό είναι λοιπόν, όταν θέλουμε να κάνουμε χρήση λευκής μαγείας,
να μην αναφερόμαστε σε συγκεκριμένες επιθυμίες και γεγονότα, αλλά
να επικαλούμαστε γενικά κάποια ιδεώδη, όπως το Αγαθό, το Ωραίο,
το Αληθές, κλπ.

Αναρωτιέμαι... ακόμη όμως και αν επικαλεστούμε για εμάς, χωρίς να
ανακατέψουμε άλλους ανθρώπους, κάποιο από αυτά τα Ιδεώδη, είμαστε
έτοιμοι να τα συναντήσουμε στη ζωή μας και να τα αποδεχτούμε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

malori
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 18:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους malori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟ ΓΕΛΙΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΕΤΕ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΚΗΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ. ΕΙΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΜΑΥΡΗ ΕΙΤΕ ΑΣΠΡΗ ΜΑΓΕΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΦΟΔΙΑΣΜΕΝΟΣ. ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ ΠΑΡΕ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΨΑΞΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΗΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΑΝ ΔΕ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΠΟΛΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maggie12
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2006, 10:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maggie12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν πιστευεται οτι μαγεια δεν υπαρχει ειστε πολυ γελασμένοι.Υπάρχουν πολλά πράγματα γύρω μας που αδυνατούμε να καταλάβουμε.Εγώ πιστέυω ότι η αλιθινή δύναμη είναι το μυαλό μας και η επιθυμία μας για κάτι.Η μάυρη όπως την αποκαλείται μαγεία είναι κάτι χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.Οχι γιατί δεν υπάρχει αλλά γιατί αναλώνεσαι να κάνεις κάτι κακό σε κάποιον που σε έχει πληγώσει με αποτέλεσμα και κακό κάνεις και ικανοποίηση δεν παίρνεις.Οι πληγές παραμένουν και η συνείδηση σου είναι βαριά.Το θέμα είναι να κάνεις κάτι για να κάνεις καλύτερο τον εαυτό σου.Το καλό και το κακό είναι σχετικά.Οτι είναι καλό για κάποιον είναι κακό για τον εχθρό του και αντίστροφα.Πρέπει απλώς να μην βλέπεις τους άλλους σαν εχθρούς.Να τους βλέπεις σαν ανθρώπους με τις ίδιες επιθυμίες και τους ίδιους φόβους με εσένα.Προτιμώ τα ξόρκια που δεν βλάπτω τους άλλους και δεν επιρρεάζουν την ελέυθερη ΄βούληση κανενός.Δεν θα έμπαινα ποτέ στην διαδικασία να κάνω μάγια σε κάποιον για να με θέλει γιατί θέλω κάποιος να με θέλει για αυτό που είμαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
magikspells
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 22:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους magikspells  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γειά χαρά! Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να ανταλλάξω λευκής μαγείας ξόρκια. Ασχολούμαι με τη λευκή μαγεία 3 χρόνια περίπου. Έχω μια μεγάλη συλλογή απο ξόρκια για κάθε περίπτωση , δυστυχώς όμως τα βρίσκω απο αγγλόφωνα site και όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ κουραστικό να τα μεταφράζω να προσπαθώ να δημιουργήσω και ομοιοκαταληξία. Δεν ασχολούμαι με τη μαυρη μαγεία παρ'όλο που έχω διαβάσει γι' αυτή. Συλλέγω ξόρκια για εγκυκλοπαιδικούς σκοπούς αλλά και για προσωπική χρήση. Εάν κάποιος απο εσας ασχολείται με το θέμα και έχει να μου προτείνει κάποια ξόρκια είναι ευπρόσδεκτος. Φυσικά είμαι κι εγώ διαθετειμένος να προσφέρω τη γνώση μου. Προσοχή! Δεν είμαι κανένα φρικιό που χαράζει πεντάλφες στο δάπεδο και καλεί τα πνεύματα κάθε τρείς και λίγο. Ευχαριστώ!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
magikspells
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 22:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους magikspells  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ειμαι νεος μελος αλλα ασχολουμε με την μαγεια απο τα 13 μιασ και καταγομε απο οικογενιεσ μαγων και μαγισων(δεν ειμαι καλοσ στην ορθογραφια)*** ομοσ ξερω πολα!!!!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ σιλογη οπα ξορκια, μαγια,και πολα αλλα.ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ


___________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ
08/10/2007
___________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wiccatasos
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 00:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wiccatasos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
Ο λογαριασμός "wiccatasos" απενεργοποιήθηκε

31/3/2007
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 02:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ενας δεν ξερει ορθογραφια,
ο αλλος δεν ξερει να γραφει γκρικλις αφου διαπιστωνω οτι ξερει να γραφει καλα ελληνικα...

Πώς διαβαζετε βρε παιδια τα εγχειριδια μαγειας;
Με την επιφωτηση του Αγιου Πνευματος;

Πεστε μας κι εμας για να διαβαζουμε (τα βασικα τουλαχιστον),
χωρις να βλεπουμε αυτα που διαβαζουμε...


Edited by - angi on 31/03/2007 02:48:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 02:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
katara sta moutra sas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλό αυτό.
Χρειάζεται αγγλικό αξάν;
Τα θαυμαστικά πρέπει να είναι τόσα ακριβώς;

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 04:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
katara sta moutra sas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλό αυτό.
Χρειάζεται αγγλικό αξάν;
Τα θαυμαστικά πρέπει να είναι τόσα ακριβώς;

No Method, No Guru, No Teacher


Αμα φωναξει πιο δυνατα, μπορει να πιασει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

catmel
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 22:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους catmel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας! Σκοπός του μηνυματός μου δεν είναι να δώσω κάποια απάντηση...αλλά να ρωτήσω...αλήθεια υπαρχουν ξόρκια? Αν ναι πείτε μου μερικά...κ αν πιάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2007, 11:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή catmel, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica!

Η αλήθεια είναι πως υπάρχουν αρκετά ξόρκια, μαγικά φίλτρα κτλ που άλλοι άνθρωποι πιστεύουν στη μαγική τους δράση ενώ άλλοι τα απορρίπτουν, ανάγοντας την όποια δράση τους στην σφαίρα της φαντασίας.
Η μαγεία πάντοτε γοητεύει τον άνθρωπο καθώς του δίνει την εντύπωση πως θα κατορθώσει να επιτύχει μ' αυτήν θαυμαστά πράγματα που δε μπορούσε καν να φανταστεί, να υπερβεί τους νόμους της πραγματικότητας και να αποκτήσει ό,τι επιθυμούσε.

Στις Συζητήσεις του Esoterica έχουν υπάρξει αρκετά θέματα για τη μαγεία, αυτό όμως που γίνεται είναι μια προσπάθεια να εξεταστεί το όλο φαινόμενο μέσα από ένα πρίσμα βαθύτερο κι ο ερευνητής να την προσεγγίσει με στοχαστική κι ερευνητική διάθεση.
Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση (επάνω δεξιά στην σελίδα), να υποβάλλεις τις κατάλληλες λέξεις - κλειδιά πχ "μαγεία" κι επιλέγοντας την εμφάνιση αποτελεσμάτων μόνο για τίτλο θέματος θα βρεις όλες τις σχετικές συζητήσεις για το θέμα αυτό.
Αν έχεις δυσκολία σχετικά μ' αυτό, θα μπορούσες να μου το πεις ώστε να βοηθήσω.

Αυτό όμως απέχει μακράν από την ανταλλαγή ξορκιών και μαγικών επικλήσεων ανάμεσα στα μέλη των Συζητήσεων, καθώς είναι κάτι το οποίο δεν συμβαίνει στον παρόντα Χώρο...

Καλή σου μέρα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pocahontas
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2007, 02:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pocahontas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
einai kaneis edo?


4
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2007, 09:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για χτύπα δίπλα.

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pocahontas
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2007, 02:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pocahontas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tha borouse na mou kapoios ti kanei to ksorki tima lacasi me?

4
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 12:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε/η Ποκαχοντας .Αν το πεις μερικες φορες γρηγορα θα καταλαβεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 14:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σοβαρά τώρα.Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει κάποιο spell και να έπιασε?Ας αναφέρει κάποιος ένα συγκεκριμένο περιστατικό αν είναι και όχι γενικόλογα.Το να λέτε όλοι το ποσο επικίνδυνο είναι δεν νομίζω να προσφέρει κάτι,όλοι ξέρουμε ότι είναι επικίνδυνο.

P.S. Αποφύγετε τα Greeklish όσο μπορείτε γιατί μου βγαίνουν τα ματια να διαβάσω τι γράφετε. :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spag150
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2007, 22:26:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spag150  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM KAI ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ Κ ΔΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ,ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΞΟΡΚΙΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΤΟ ***

_______________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΤΡΟΠΗΣ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ
ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΚΙ ΕΝΑΡΞΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.
09/10/2007
_______________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2007, 11:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ spag150, καλώς ήλθες κοντά μας!

Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι το παρόν θέμα - όπως κι άλλα παρόμοιας υφής - προσφέρονται όχι για ανταλλαγή ή για αίτηση εκμάθησης ξορκιών αλλά ως μια ευκαιρία για έναν διάλογο σε μια φιλοσοφική βάση και μια προσέγγιση με μια περισσότερο ερευνητική διάθεση...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2007, 23:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έχετε πάθει όλοι και ζητάτε απεγνωσμένα ξόρκια;

Δεν τα καταφέρνετε με την προσπάθεια και ελπίζετε σε "μαγικές" λέξεις;

Η σκέψη κάθε ανθρώπου είναι ενέργεια με πηγή, κατεύθυνση και προορισμό.

Μήπως αν είναι θετική αυτή η ενέργεια, είναι λευκή "μαγεία" και αν όχι είναι μαύρη ή ότι άλλο χρώμα κυκλοφορεί σε μαγεία;

Λέω....

ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2007, 00:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ spag150 να σε καλωσορίσω στο Εσω-τέρικα.

Αρχικά να διατυπώσω την γνώμη μου για τα "ξόρκια και τέτοια" ότι είναι μεγάλο σφάλμα να νομίζουμε ότι είναι σαν τις συνταγές στον τσελεμεντέ.

Και δεύτερον να πω ότι η εποχή μας έχει πια προχωρήσει σε όλα τα επίπεδα ώστε να μπορεί να ισχύουν οι γητειές του μεσαίωνα.

Ίσως να είναι γοητευτικά στα νεαρά (όχι απαραίτητα ηλικία) αυτιά και κάποιοι να νομίζουν ότι θα αποκτήσουν υπερφυσικές δυνάμεις.

Ωστόσο αυτό είναι πολύ μακριά από την αλήθεια.

Το τί θέλεις να κάνεις, ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ παίζει ύψιστο ρόλο στο μονοπάτι.

Τα περισσότερα αυτού του είδους συγγράμματα με τα μάτια του φιδιού, τα αυτιά της νυχτερίδας είναι άλλων εποχών νοοτροπίες.

Η μαγεία όλων των χρωμάτων είναι εδώ αλλά με τελείως διαφορετικό μανδύα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2007, 18:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ;ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ Η ΛΕΥΚΗ ΜΑΓΕΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΝΑ ΞΟΡΚΙ ΓΙΑ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΔ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΜΟΝΙΜΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΞΟΡΚΙΑ ΑΝ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑΜΑΘΕΙΣ ΜΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ E-MAIL;*** epidh den exv poly xrono perimenv mynhma soy


ειμαι νεος μελος αλλα ασχολουμε με την μαγεια απο τα 13 μιασ και καταγομε απο οικογενιεσ μαγων και μαγισων(δεν ειμαι καλοσ στην ορθογραφια)*** ομοσ ξερω πολα!!!!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ σιλογη οπα ξορκια, μαγια,και πολα αλλα.ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ



_______________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΤΡΟΠΗΣ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ
ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΚΙ ΕΝΑΡΞΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.
09/10/2007
_______________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2007, 21:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ, όπως έχει ξαναγραφτεί και παραπάνω ο παρών Χώρος φιλοξενεί ανάμεσα στα τόσα άλλα και κάποια θέματα όπως αυτό - καθώς και κάποια ακόμη παρόμοιας υφής - τα οποία δεν προσφέρονται για ανταλλαγή ξορκιών, μεθόδων επικλήσεων κλπ αλλά ως μια ευκαιρία για μια φιλοσοφική συζήτηση με μια περισσότερο ερευνητική διάθεση απέναντι σε αυτά τα ζητήματα.

Κάτι που θα ήθελα να αναφέρω επίσης και σε σένα αλλά και στον spag150 - καθώς και στα υπόλοιπα μέλη ή αναγνώστες - είναι το γεγονός ότι οι Συζητήσεις των Forums του Esoterica είναι δημόσιες κι αυτό που προτρέπεται είναι ο δημόσιος διάλογος κι η ανταλλαγή απόψεων των συνομιλητών σε αυτή την βάση.

Η επικοινωνία φυσικά δύο ανθρώπων οι οποίοι έχουν αναπτύξει ήδη έναν διάλογο μεταξύ τους κι επιθυμούν να επικοινωνήσουν και προσωπικά είναι δυνατή.
Για αυτό το λόγο στο προφίλ του κάθε μέλους υπάρχει η "Φόρμα συγγραφής" μέσω της οποίας μπορεί να αποσταλλεί ένα e-mail από το ένα μέλος στο άλλο.

Δεν υπάρχει λοιπόν λόγος για την παράθεση της ηλεκτρονικής μας διεύθυνσης σε ένα θέμα, πόσο μάλλον στις περιπτώσεις εκείνες κατά τις οποίες ο λόγος που μας παρακινεί να το κάνουμε αυτό είναι η επιθυμία μας να μάθουμε ξόρκια, επικλήσεις κλπ μέσω κάποιας προσωπικής αλληλογραφίας με κάποιον συνομιλητή μας.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PARADEISOS
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 07:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PARADEISOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
VRE PAIDIA MA TI PATHATE ME TES MAGEIES.

AYTA THA SAS FANE.

EISTE OLOI ADYNAMOI xARAKTIRES AYTO KATALAVENO.

OPOIOS ASxOLEITE ME AYTA THA GYRISOUNE PANO TOUS STO TELOS.

VALTE TO MYALO SAS NA DOULEYEI KAI MHN EISTE SAN MIKRA PAIDIA.

MONO H PISTH STON THEO THA SAS SWSH.

PAIDIA MOU SAS PARAKALW MHN ASxOLHSYE ME TETOIA PRAGAMTA KAI EINAI KALA MHN PARASHRESTE .

KAI AUTOI POU DEN DWKHMASAN AKOMOI MHN EISTE PERIERGEI NA DWKOIMASETE GIATI META THA DEN THA MPOREITE NA xEFIGETE.

KAI EPISEIS MPOREI NA VLAYETE THN OIKOGENEIS SAS xWRIS NA TO THELETE.

SKEYTHTE AYTA POU SAS LEW KAIDEN EINAI PAIxNIDIA AYTA.EINAI DYNAMEIS KAKES .AMARTIES KAI PONO

TIN DYNAMH THN PRAGMATIKH MONO O THEOS THN ExEI KAI KANENAS ALLOS.

H PISTH STON THEO EINAI TO PIO POLYTIMO PRAGMA.THA VASANISTHITE ALLA THA TA KATAFERETE KAI THA EINAI PANTA MAZI SAS.SE OTI TON xREIASTEITE PISTEYE ME.

EYxARISTWΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sfein
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 11:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sfein  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μαγεια κ γενικα ολα αυτα τα μαγικα γεγονοτα συμβενουν καθε στιγμη σε αυτον τον κοσμο σε μια αλλη διασταση απο αυτη που μπορει ενας καθημερινος ανθρωπος να καταλαβει. μερικοι ανθρωποι ψαχνουν για αυτο το συναισθημα κ το βρισκουν γιατι υπαρχει μεσα σε ολους μας, μερικοι το αποριπτουν χωρις να του δωσουν την ευκαιρια να δουν αν ειναι αληθινο κ οσοι πιστευουν πραγματικα τα καταφερνουν.οχι μονο στην μαγεια αλλα γενικα κ στη ζωη τους.οταν καποιος πιστευει σε κατι, ενστικτοδος ψαχνει να βρει μια λυση,μια απαντηση κ χαρη επισης και στην λογικη που ειμαστε πρικοισμενοι σε μεγαλο βαθμο αρκετοι,τα καταφερνουμε. πχ θες να περασεις τις πανελληνιες? ξερεις οτι πρεπει να διαβασεις με την λογικη σου κ οταν δεν κουραζεσαι ευκολα σε βοηθα κ το ενστικτο. ετσι καπως ειναι κ με τη μαγεια. Η μαγεια ομως φτιαχτηκει να ειναι πιο αδυναμη απο τους ανθρωπους κ τα συναισθηματα τους αλλα σε λαθος χερια οχι μονο να τους εκμεταλλευται αλλα κ να τους βλαψει μεχρι εσχατων. μαγεια υπαρχει μεσα στα μυαλα των ανθρωπων ολων οσο υπαρχει η φαντασια κ θα γινεται αλιθηνη καθε φορα που θα την καλουμε γιατι ο ανθρωπος ειδε τα πουλια πριν καιρο κ φανταστηκε πως να πεταξει. ετσι θα φτασει κ στν σκοπο του.

paricosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aris15
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2009, 10:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aris15  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα παιδια ειμαι καινουργιος στου foroum σας το οποιο βρηκα τυχαια...
Θελω να κανω ξορκια δλδ να δημιουργησω μαγεια...
Ξερει κανεις τπτ ξορκια...
Εχω βρει μια σελιδα η οποια ειναι στα αγγλικα:www.spellsofmagic.com
Aλλα δε ξερω αν παιζει ρολο η γλωσσα!!!!

Im magician
Ειμαι μαγευτικοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2009, 12:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε παίζει ρόλο. Αλλά κατα 99,9999% το σάιτ είναι μούφα..

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ellie16
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2009, 18:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ellie16  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟ ΓΕΛΙΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΕΤΕ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΚΗΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ. ΕΙΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΜΑΥΡΗ ΕΙΤΕ ΑΣΠΡΗ ΜΑΓΕΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΦΟΔΙΑΣΜΕΝΟΣ. ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ ΠΑΡΕ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΨΑΞΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΗΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΑΝ ΔΕ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΠΟΛΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 20:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δε παίζει ρόλο. Αλλά κατα 99,9999% το σάιτ είναι μούφα..

ΑΥΤΟ ΤΟ 0,001 ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙΣ ΟΜΨΣ DR MOY...

quote:
Καλημερα παιδια ειμαι καινουργιος στου foroum σας το οποιο βρηκα τυχαια...
Θελω να κανω ξορκια δλδ να δημιουργησω μαγεια...
Ξερει κανεις τπτ ξορκια...
Εχω βρει μια σελιδα η οποια ειναι στα αγγλικα:www.spellsofmagic.com
Aλλα δε ξερω αν παιζει ρολο η γλωσσα!!!!

H ΓΛΩΣΣΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ...
ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ..
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...

quote:
Im magician
Ειμαι μαγευτικος

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΧΤΩ ΑΥΤΟ ....
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reiatsu
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2012, 03:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.
Υπάρχει κανείς εδω;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2012, 10:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλοί, αλλά εξαρτάται ποιον ζητάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy