ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Φέτος άγιε μου Βασίλη θα ήθελα.............
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 20:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Verrater,βοήθησέ με...
Ποιοι λένε το "ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ" ??
Να ξερες μόνο τι μου θύμισες...
Να "ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ" !!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 09:53:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΟΝΕΙRIC ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΑΛ ΤΙ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΟΝΤΡΟ.....
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ!!!

Γιατί καλέ μου φίλε? Αφού μωράκι θέλω, μακάρι να με ... ακούσει!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 02:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί καλέ μου φίλε? Αφού μωράκι θέλω, μακάρι να με ... ακούσει!



ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΜΩΡΑ ΞΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΦΕΥΓΩ Ν=ΜΕ ΜΑΥΡΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ.....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2005, 10:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... βρισκόμαστε σε διαφορετικό "στάδιο" της ζωής μας καλέ μου cyber και έχουμε διαφορετικές "επιθυμίες"....

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 00:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χμ... βρισκόμαστε σε διαφορετικό "στάδιο" της ζωής μας καλέ μου cyber και έχουμε διαφορετικές "επιθυμίες"....



Ε ΜΑΛΛΟΝ...
ΔΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΗΘΕΛΕΣ ΕΣΥ ΣΤΑ 16 ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ....
ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΟΣΗ ΧΑΡΑ ΦΕΡΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΟΜΩΣ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΑΧ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΕΦΗΒΙΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 09:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
... έτσι είναι για όλα εκείνα που αξίζουν στη ζωή καλέ μου...

όσο για την εφηβεία... ε, δεν την πέρασα και τόοοοοσα πολλά χρόνια πριν... θυμάμαι ακριβώς τι μου συνέβαινε!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 00:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
... έτσι είναι για όλα εκείνα που αξίζουν στη ζωή καλέ μου...

όσο για την εφηβεία... ε, δεν την πέρασα και τόοοοοσα πολλά χρόνια πριν... θυμάμαι ακριβώς τι μου συνέβαινε!


ΚΑΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΛΛΙΟΣ ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ....


ΛΟΙΠΟΝ ΟΚ ΤΟΤΕ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΦΟΥ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΑΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ....
ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΩ ΠΟΛΥ ΟΣΟ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΑΝ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ...
ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΑ ΒΑΠΤΗΣΙΑ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 11:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα ο καθένας την βιώνει διαφορετικά.... άλλοι «ελαφριά» και άλλοι «βαριά-βαριά»!!

Εγώ πάντως σ’ ευχαριστώ καλό μου cyber, για τα γλυκά σου λόγια...! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία και αυτό δεν είναι απλώς μια «φιλοφρόνηση»...

Όταν θα έρθει εκείνη η ώρα.... θα την έχεις την πρόσκληση!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 00:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σίγουρα ο καθένας την βιώνει διαφορετικά.... άλλοι «ελαφριά» και άλλοι «βαριά-βαριά»!!

Ε ΝΑΙ ΙΔΙΩΣ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΕΤΣΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.......

quote:
Εγώ πάντως σ’ ευχαριστώ καλό μου cyber, για τα γλυκά σου λόγια...! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία και αυτό δεν είναι απλώς μια «φιλοφρόνηση»...



ΑΧ ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΚΟΥΣ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΞΙΖΟΥΝ....

quote:
Όταν θα έρθει εκείνη η ώρα.... θα την έχεις την πρόσκληση!

Ε ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ 18 ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΙΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΑΝΕ ΡΕ ΓΜΤ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΤΣΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ?????....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 15:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ένα laptop HP!

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 22:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φέτος άγιε μου Βασίλη θα ήθελα.............

να πας στο παραθυρο ευθεια και τα βουτηξεις απο κατω

οχι αστειακι μην παρεξηγηθω.

θα ηθελα μια γυναικα

μελαχρινη
κουκλα
χαζη
να ξερει να μαγειρευει
να μην διαφωνει ποτε μαζι μου
να ειναι μονογαμικη
να κανει οτι τις λεω
να εχει ωραιες φιλες
να εχει λεφτα
να μην λεει ποτε "ειμαι κουρασμενη" οταν.....

ε δεν ζηταω και πολλα

ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ.......ΧΙΛΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.......ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 21:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά δεν ζητάς πολλά όλα είναι εφικτά άλλωστε αν το θέλεις τρελλά...
Απλά εγώ θα ζητούσα να με βοηθήσει να συγχωρώ τον εαυτό μου και τους άλλους ευκολότερα.
Να εμπιστεύομαι τον εαυτό μου και τους άλλους ευκολότερα.
Και να παραμείνω ένα ελεύθερο πνεύμα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 16:30:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ε δεν ζηταω και πολλα[/i]

Όχι δα!!!

Μόνο κολιό και τσίρο δεν του ζήτησες αγαπητέ!

Α... και προσοχή όλοι τι εύχεστε στον... «Άγιο»... όπως βλέπετε και μόνοι σας εμένα μου την πραγματοποίησε την ευχή...!



* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~

Edited by - oneiric1 on 29/06/2005 16:59:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 12:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω αγιε βασιλη θα πρωτοτυπησω!


ΘΕΛΩ ΛΕΦΤΑ!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 21:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα Λάρα μου έρχονται από παντού τελευταία. Και δεν χαίρομαι η αχάριστη. Κέρδισα κι ένα μικροποσό. Ουάου, χθες μέρα του Ερμή. Τετάρτη. Τσογαδόροι οι Τοξότες. Στην αγάπη πάω να ψιλοχάσω, αλλά το παλεύω.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 01:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιατι βρε?εμενα παντα μου λειπουν!ποτε δεν ειναι αρκετα τα σκασμενα!!απο αγαπη παλι ειμαι οκ.παντα να το παλευεις αλλα ποτε μονη σου,δεν υπαρχει λογος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 04:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγω αγιε βασιλη θα πρωτοτυπησω!

«Συμφωνώ με τη Λάρα!!»

2SailAway...
©M_Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 22:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γιατι βρε?εμενα παντα μου λειπουν!ποτε δεν ειναι αρκετα τα σκασμενα!!απο αγαπη παλι ειμαι οκ.παντα να το παλευεις αλλα ποτε μονη σου,δεν υπαρχει λογος


Μα το Θεό γλυκειά Λάρα, λόγω τιμής, θα το παλεύω το ρημάδι το παιχνίδι αλλά ποτέ μόνη. Σωστότατο. Γάτα είσαι... Δεν υπάρχει λόγος.
Στη μοναξιά μου την τρελλή
δυό φάσκελα αφήνω,
στις κατακτήσεις προσιτή,
γιατί μόνη να μείνω;

΄Αντε ας ανοίξουμε πανιά
στου έρωτα το κύμα,
θερμή ερωτική φωλιά
με της αυγής το σχήμα.

Ο χρόνος πάντα είναι γιατρός
και το φιλί λυτρώνει,
κι αν μας αρνείται ένας τρελλός
ο λογικός ζυγώνει.

΄Αντε ας ανοίξουμε πανιά
στου μπουζουκιού τα τέλια
πες πως ο μήνας έχει εννιά,
και ψάξε γι΄άλλα χέρια.

ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΟΥΞΕ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 19:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.......να φέρεις αγάπη για τα παιδιά όλου του κόσμου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 20:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά όσο υπάρχουν δυστυχισμένα παιδιά
η λέξη ευτυχία δεν έχει καμμία αξία...
Δεν μπορεί να έχει...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 06:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Φέτος άγιε μου Βασίλη θα ήθελα» να μοιράσεις Μπαμπινιώτηδες σε όλα τα παιδάκια του Εσωτεριστάν διότι τυγχάνω «άπορος+πένης»* ………… !

((Η απάντησή μου προς την Nada στην ερώτησή της σε δική μου ερώτηση ... «χαοτικής υφής»...))

Νada,
Το «ζητούμενο και η ουσία» για ΕΜΕΝΑ (και για εμέ άνευ εισαγωγικών) είναι η ίδια η παρενθετική ερώτηση. (Όχι το «παράδειγμα» όπως γράφεις. / Το εξήγησα ήδη στον Γιώργο, καλό μου… :) Και είπα ότι αυτή η "1 γ#μημένη πιθανότητα" είναι που ενδιαφέρει ΕΜΕΝΑ. Το αν ένας γιατρός (όχι μάγος-όχι Θεός) δεν βλέπει καμία, κάτι θα ξέρει για να το λέει… (αλλά δεν έχουμε την ίδια «φιλοσοφία» ;-). ΠΟΘΕΝ λοιπόν τα υπόλοιπα «συμπερασματικά»; Από πού προκύπτει ότι απαξιώνω μάγους και Θεούς (κι ό,τι άλλο); Εγώ δεν τους έβαλα σε εισαγωγικά (όπως εσύ), ούτε και αναφέρθηκα σε «θεωρίες». Είπα «μέσα στο γενικό μπλα μπλα». Γιατί EINAI γενικό, όταν δεν είναι συγκεκριμένο, και EINAI μπλα μπλα, όταν δεν είναι πράξη. (Μην παραφράζεις τα λόγια μου. Διάβασε ξανά τι έγραψα… ή μην τα διαβάζεις καθόλου.)

Σκέψου όμως: Tι κάνω εγώ αυτήν τη στιγμή; Γράφω μήπως;! Σωστά… γράφω. Και γράφω προσπαθώντας να εξηγήσω στην Nada ΚΑΤΙ (που αν ήταν λίγο πιο προσεκτική θα με έβγαζε από απίστευτο κόπο…). Εσύ τι κάνεις τώρα; Διαβάζεις!; Ναι (μάλλον...) Και (μάλλον) διαβάζεις αυτό που ΕΓΩ σου έγραψα. Ωραία…. ΟΜΩΣ, είναι αυτό Chaos magic; ΟΧΙ, καλό μου. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Είναι απλώς μια κουβέντα ΓΙΑ το Chaos magic.

By the way… Δες πως εξελίχθηκε το πράγμα μετά την ερώτηση που έθεσα:

Mπήκε το μέλος κοντρόλ για μια διευκρίνιση προς τον Γιώργο… αλλά μόνο αυτό (προφανώς του ήταν αδιάφορη η ερώτηση / δεν του έκανε δηλαδή «κλικ») / Μετά απάντησε ο Γιώργος (αυτουΝΟΥ του έκανε «κλικ» / καθότι δόκτορας) και απάντησε σε αυτό που ρώτησα χωρίς περικοκλάδες (αγαπητέ μου… ελπίδα καμιά). / Μετά απάντησα εγώ, διευκρινίζοντας κάτι στο Γιώργο / Ακολούθως μπήκε ο Βρίλ (σκεπτικιστής -με Σου κεφαλαίο- γνωστός πια στο διαδίκτυο) και έκανε ένα σχόλιο στην υποσημείωσή μου προς τον Γιώργο εννοώντας ό,τι τέλος πάντων εννοεί... αλλά μόνο αυτό. / Μετά μπήκες εσύ ρωτώντας να σου απαντήσω σε κάτι που ήδη είπα, βγάζοντας επιπλέον κι ένα (αυθαίρετο) συμπέρασμα από αυτά που έγραψα. / Μετά μπήκε πάλι ο Γιώργος... κοκ….

ΚΑΙ ΣΕ ΡΩΤΩ (κι εσένα και τους υπόλοιπους που πιάσατε -και πολύ καλά κάνατε- να αναλύσετε+αναπτύξετε το συγκεκριμένο θέμα-ΧΑΟΣ / όπως έχετε μάθει ή/και συνηθίσει και πάντα με «ελεύθερη βούληση» και τα γνωστά…): Ποιος είναι πιο κοντά (πρακτικά) σε αυτό που κουβεντιάζετε; ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ: δεν ρωτώ «ποιος ΕΙΝΑΙ chaos magician». ((Αν βρεις την απάντηση, θα σου στείλω… μαντολάτο double!)).

ΥΓ-Επέτρεψέ μου να γνωρίζω «κατιτίς παραπάνω» ΚΑΙ πρακτικά και όχι ως «παράδειγμα» σε μια καθόλα σεβαστή κουβέντα, μεταξύ επίσης σεβαστών (και πολύ αγαπητών) συνανθρώπων μου. Η θέση μου για την ιατρική -κλασική και μη- είναι πολύ (μα πάαααρα πολύ) συγκεκριμένη. Όπως πολύ συγκεκριμένη είναι και για την «λεγάμενη» Σοβαρή Έρευνα. Αλλά δεν είναι επί του παρόντος -εξάλλου τα έχω γράψει ήδη: Συν-Εργασία. (Ο Βριλ, παρότι «παραδοσιακά» της «απέναντι όχθης», ίσως γνωρίζει καλύτερα τι εννοώ / ακόμα κι αν στο Θέμα που έθεσε το μέλος κοντρόλ δεν έχει καταθέσει μέχρι στιγμής κάτι «επί της ουσίας»… (όπως «πιθανότατα» θα έλεγε και το αγαπητό μου wendigo.))

Αυτά τα ολίγα κι ελ-πίζω σαφή. Η απάντησή σου > στο mailbox. Δεν θα επανέλθω επί του συγκεκριμένου θέματος... ((δεν είμαι … θεωρητικός του Χάους ))

((Γεια σου Λάρα...))

*Κατόπιν πλεούμενου
AiraBasedΜ©Ζ...

Edited by - Moz on 01/08/2006 06:27:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy