ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΠΑΙΔΕΙΑ- ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ/ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 04:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DEN THA KATSW NA SOU EKSIGISW TO PROVLIMA MOU ME TIN DISLEXIA GIATI
MALON DEN EXEIS IDEA..DEN EINAI MONO THEMA TROPOU GRAFIS ALA KAI
ADINAMIAS STIN KATANOISI TIS ORTHOGRAFIAS KAI POLA ALA,LOGO
KAPIAS DIAFORETIKIS ANTILIPSIS TOU EGEFALOU.GIAUON AKROVOS
TO LOGO TO ATOMO POU EXEI AUTIN TIN IDIETEROTITA DINEI MEGALITERI VARITITA STON PROFORIKO LOGO KAI SE ALES MORFES EKFRASIS.TELOS PANTON
DEN MOU KEGETE KARFI GIA TIN GNOMI SOU PANO STO THEMA AUTO,GIATI EIMAI SIGOUROS OTI KATI ALO THA VREIS GIA NA MOU XREOSEIS.MONO EGW
XERW TI EXW TRAVIXEI(STO SXOLIO TIS EXETASIS TIS EDINA PROFORIKA GIA
PARADIGMA)OTAN SINIDITOPOIHSAN OTI YPARCHEI PROVLIMA.
AUTA LOIPON ME TIN APOLOGIA

Τα αλφάβητα που είχαν οι Έλληνες ήταν πολλά. Αυτό που επικράτησε είναι αυτό που χρησιμοποιούμε τώρα γιατί το θεώρησαν καλλίτερο

TO THEORISAN KALITERO (POLI OREA EPISTIMONIKI KAI TEKMIRIOMENI APA-
NTISI)
1)PIOS TO THEORISE KALITERO
2)GIATI TO THEORISE KALITERO
KAI LES ''SIGA TWRA MIN GRAFOUME ME TIN GRAMIKI ''A''
LES KAI TO ALFAVITO POU XRISIMOPOIEIS, TO XRISIMOPOIEIS SOSTA.
KANE MOU TIN HARI LOIPON.KAI KANE TON PONIRO SE TIPOTA AMERIKANAKIA
EN-TAKSI?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΡΕΙΔΗΣ
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 06:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΡΕΙΔΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεμβροτε,
Πολλοί είναι αυτοί που εφευρήσκουν διάφορες δικαιολογίες για να αιτιολογήσουν την χρήση του Χαλκιδικού αλφαβητου. Και κυρίως αυτοί που ομιλούν για αρχαία Ελλάδα, παιδεία, πολιτισμό.

Αν ισχύει αυτό που λές, με συγχωρείς και σου εύχομαι ό,τι καλλίτερο για να ξεπεράσεις το πρόβλημα.
Αν όμως δεν ισχύει, τότε οι πονηριές είναι δικό σου χαρακτηριστικό.

Edited by - ΑΤΡΕΙΔΗΣ on 19/12/2002 06:12:53

Edited by - ΑΤΡΕΙΔΗΣ on 19/12/2002 06:16:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ddf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 12:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ddf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ξαφνικά έγινε το ΜΠΑΜ!!!!

Παιδιά ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ.

Η διατήρηση της ψυχραιμίας είναι και αυτό δείγμα καλής παιδείας.
Εχέμβροτε, δεν ξέρω και πολλά για το πρόβλημά σου, και επειδή η ημιμάθεια είναι μάλλον άγνοια, δεν μπορώ να πω τίποτα.
Το παράδειγμά μου με τον προϊστορικό άνθρωπο (και όχι με το ρόπαλο, όπως λες) μάλλον δεν το κατάλαβες. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η έννοια της παιδείας δεν εμπεριέχει και το τι πρέπει να διδάσκεται ή το πώς πρέπει να γίνεται η εκπαίδευση. Αυτά τα δύο στοιχεία δείχνουν ή δηλώνουν την ποιότητα της παρεχόμενης παιδείας.
Αυτή την συζήτηση εδώ την κάνουμε γιατί δεν είμαστε ικανοποιημένοι από το επίπεδο της παρεχόμενης παιδείας στα ελληνικά σχολεία. Αυτή τη στιγμή, λοιπόν, στα σχολεία μας παρέχεται μια μορφής παιδεία. Και ο προϊστορικός άνθρωπος εκπαίδευε τα παιδιά του. Η ποιότητα της παιδείας είναι που πρέπει να μας απασχολεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 15:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HERETO SAS ATRIDI KAI DDF!
ISOS O TONOS TIS FONIS MOU(GRAFIS MOU)NA HTAN YPERVOLIKOS
GIAYTO ZHTW SIGNOMI,EIMAI SIGOUROS OTI SYMFONOUME KATA
VATHOS,APLOS ANTILAMVANOMASTE DIAFORETIKA (FISIOLOGIKO)
KAPIA PRAGMATA!GIAUTO KAI H SINEPIA TOU DIALOGOU KAI
TON DIAFONION.
SAS EUXOME NA EXETE MIA KALH HMERA!
FILIKA ''ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ''

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geo1980
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2002, 13:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geo1980  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΣ ΥΠΑΙΤΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ.ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑΣ ΤΗΣ ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΑΡΛΟΥΜΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΟΙΝΙΚΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΣΤΕΝΟΚΕΦΑΛΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΒΑΡΥΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟ ΤΟΥ ΝΩΕ ΚΑΙ ΑΓΝΟΟΥΝ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΤΟΝ ΓΙΓΑΝΤΑ ΔΕΥΚΑΛΙΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΝΑΥΠΗΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑΥΣΙΠΛΟΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ.ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΧΟΥΝ ΥΠ'ΟΨΙΝ ΤΟΥΣ ΟΤΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ 4 ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΥΣ?ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΚΑΤΡΑΚΥΛΗΣΟΥΜΕ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ddf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2002, 13:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ddf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ η απάντησή σου σκλαβώνει. Πραγματικά χαίρομαι όταν βρίσκω ανθρώπους που έχουν το θάρρος να ζητήσουν συγγνώμη.
Αυτό, πρώτα απ' όλα, δείχνει άνθρωπο με ΠΑΙΔΕΙΑ.

Geo1980, πράγματι το Υπουργείο έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης. Όσο αφορά τους καθηγητές, μη ξεχνάς ότι και αυτοί πέρασαν και εκπαιδεύτηκαν από το ίδιο σύστημα παιδείας. Το ότι δεν αναφέρουν τους 4 κατακλυσμούς, ίσως να οφείλεται και στο ότι απλά τους αγνοούν.
Ευθύνη όμως ανήκει και σε μας. Το πόσο θα κατρακυλήσουμε εξαρτάται και από εμάς τους ίδιους. Για την έλλειψη παιδείας ευθύνεται και η οικογένεια, αλλά και μεις οι ίδιοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2002, 14:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΑΤΡΕΙΔΗ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΥΣΛΕΧΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΟΡΦΕΣ.
ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ.

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geo1980
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 10:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geo1980  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΥΣΑ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΑΣΚΑΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ.ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ, ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΩ.Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΜΑΘΑΙΝΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΟΤΙ Ο Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΣΤΥΓΝΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΑΙΜΟΣΤΑΓΗΣ ΚΑΤΑΚΤΗΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΤΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ''ΒΑΡΒΑΡΟΣ'' ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ ΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΤΩΝ ΛΑΩΝ ΠΟΥ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΊ'ΑΥΤΗΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.ΤΟ ΟΤΙ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕ, ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΛΗΘΥΣΜΟΙ (ΚΑΛΑΣ)ΠΟΥ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΟΥΝ ΠΕΡΗΦΑΝΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΣΤΡΑΤΗΛΑΤΗ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ, ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ 'ΑΔΕΡΦΗ Ο Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ'!ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 'ΑΔΕΡΦΕΣ' ΣΑΝ ΤΟΝ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΤΥΧΕΡΟΙ!
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΤΗΣ ΕΝ ΛΟΓΟΥ 'ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ'.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 11:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΦΙΛΕ geo1980 ΤΙ ΝΑ ΠΩ ..............
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.
ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ .............
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ.
ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.
H IΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ ........
ΕΙΛΘΑΝ ΟΙ ΒΑΡΒΑΡΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ geo1980.

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ddf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 11:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ddf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΙΛΘΑΝ ΟΙ ΒΑΡΒΑΡΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ..


Η πραγματικότητα της σημερινής Ελληνικής κοινωνίας συμπυκνωμένοι σε μία μόνο φράση.
Μπράβο (και πάλι) AVATARGR.

Όσο αφορά την παραπάνω "εκπαιδευτικό" θα ήθελα να μάθω αν είχε, και τι, κυρώσεις.

Πάντως το ότι βρέθηκε κάποιος να την καταγγείλει σημαίνει ότι τελικά η απάθεια και η αδιαφορία δεν μας έχουν καταβάλει τελείως ακόμη.

Υπάρχει ακόμα ελπίδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 11:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σας μέρα και εδώ καλοί μου φίλοι!
Σίγουρα οι περισσότεροι από σας έχετε οικογένειες και παιδιά.Αλλά ακόμα κι αν δεν έχετε,υπήρξατε παιδιά σε ηλικίας σχολείου οπότε αναλογιστείτε τα παρακάτω....

Σε μια τυπική σύγχρονη ελληνική οικογένεια,έχετε την εντύπωση ότι η μαμά ή ο μπαμπάς κάθονται με το παιδί να συζητήσουν? ΟΧΙ.
κάθονται να διαβάσουν μαζί ένα βιβλίο? ΟΧΙ
Κάθονται να αναλύσουν ένα κείμενο,ένα ποίημα? ΟΧΙ
Αναλώνονται σχολιάζοντας τα τηλεοπτικά προγράμματα (στην καλύτερη των περιπτώσεων),να απορροφηθεί ο καθένας στη σκέψη του και στην κούρασή του.
Ναι το γνωρίζω ότι είναι δύσκολα τα πράγματα.Κανείς δε γυρνάει σπιτάκι του μες την τρελή χαρά με φιλοσοφική διάθεση.
Και γω το έχω ζήσει και ως παιδί και ως ενήλικη (πλέον).
Έχω ξοδέψει μια μικρή περιουσία από λεφτά (που στο κάτω-κάτω δεν μου περίσσευαν κιόλας) για να αγοράσω βιβλία είτε λογοτεχνικά,είτε φιλοσοφικά είτε ότιδήποτε άλλο.Δεν το λέω για να περιαυτολογήσω ούτε μπορώ να εξηγήσω τα κίνητρά μου.
Η χαρά μου όμως είναι απερίγραπτη όταν ΜΠΟΡΩ να κάνω μια συζήτηση ΕΠΙΠΕΔΟΥ ή όταν μπορώ να επιλέγω τί θέλω να διαβάσω ή να ακούσω ή να δω,ή όταν διαπιστώνω ότι τουλάχιστον μπορώ να χρησιμοποιήσω ένα λεξιλόγιο λίγο πιο πλούσιο...

Είναι μοναχικός και δύσβατος ο δρόμος,όμως ο προορισμός είναι τόσο μα τόσο ελκυστικός και πλήρης...
Για το καλό της νέας γενιάς ας προσπαθήσουμε νε προβάλλουμε τη γοητεία του προορισμού και ΟΧΙ τη δυσκολία της διαδρομής....

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 13:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΦΟΝΙΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η Darkangel_78

quote:
Η χαρά μου όμως είναι απερίγραπτη όταν ΜΠΟΡΩ να κάνω μια συζήτηση ΕΠΙΠΕΔΟΥ ή όταν μπορώ να επιλέγω τί θέλω να διαβάσω ή να ακούσω ή να δω,ή όταν διαπιστώνω ότι τουλάχιστον μπορώ να χρησιμοποιήσω ένα λεξιλόγιο λίγο πιο πλούσιο...

Είναι μοναχικός και δύσβατος ο δρόμος,όμως ο προορισμός είναι τόσο μα τόσο ελκυστικός και πλήρης...
Για το καλό της νέας γενιάς ας προσπαθήσουμε νε προβάλλουμε τη γοητεία του προορισμού και ΟΧΙ τη δυσκολία της διαδρομής....


ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 15:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Darkangel πολύ σωστά θέτεις το θέμα.Τι να περιμένουμε όταν η πατροπαράδοτη ΕΣΤΙΑ της οικογένειας έχει σβήσει ?
Θυμάμαι ακόμα την εικόνα της μάνας μου που μου διάβαζε τους μύθους του Αισώπου και προσπαθούσε να μου εξηγήσει τις αλληγορίες. Θυμάμαι όταν ήμουν 7χρονων και μου έφερε δώρο όλη την σειρά με την Ελληνική Μυθολογία εικονογραφημένη(είχε και κασσέτες με αφήγηση!!!) Ολα αυτά ήταν μια μαγεία τώρα που τα θυμάμαι. Ετσι αγάπησα το διάβασμα, έτσι άρχισα να μαθαίνω οτι πρέπει να ερευνώ την γνώση. θυμάμαι που ο πατέρας μου μου έφερε δώρο ένα μικροσκόπιο σε εμένα και τον αδελφό μου....Ηταν μαγικό !!! Ολη μέρα ψάχναμε ζωύφια και φυτά για να τα δούμε στο μικροσκόπιο και έτσι ανοίγαμε τις εγκυκλοπαίδιες και καταβροχθίζαμε τις σελίδες τους.Αφού να φανταστείς ο αδερφός μου έγινε γιατρός....(το είχε πάρει πολύ ζεστά το θέμα...) Θυμάμαι πως ποτέ δεν φάγαμε σπίτι με ανοιχτή τηλεόραση πράγμα που μου έκανε, και κάνει ακόμα ,μεγάλη εντύπωση όταν βρίσκομαι σε ξένα σπίτια και βλέπω κάποιον να τρώει μπροστά απο την t.v. Στο δικό μου σπίτι πάντα μιλάγαμε την ώρα του φαγητού. Ηταν κάτι το ιερό εκείνη η στιγμή.
Τώρα πια βλέπω όλα σχεδόν τα πιτσιρίκια στο playstation ή στην τηλεόραση , ή στο pc... Δεν λέω οτι είναι κακά αλλά ρε γμτ χάνουν τόσο πολύ χρόνο και ενέργεια και όλοι ξέρουμε πόσο πολύτιμα είναι και τα δύο.... αλλά τι να πείς...όλοι ξέρουν μόνο να παραπονιούντε...όλοι δεν έχουν λεφτά...αλλά τι κοστίζει ένας περίπατος με το παιδί σου ρε γμτ ? παιδί είναι δεν είναι σκυλί να το αφήνεις στην τηλεόραση και να χάσκει...Τι κοστίζει ένα βιβλίο? Τι κοστίζει να του μάθεις μουσική?
Αλλά όλοι το μόνο που θέλουν είναι "τα παιδιά να πάρουν ένα χαρτί" το κακό όμως είναι οτι η ζωή δεν βγαίνει με ένα χάρτι και είναι ακόμα πιο λυπηρό όταν βλέπει κανείς τις πωλήσεις των ψυχοφαρμάκων στη χώρα μας... Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 16:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και πάλι!Φίλε ΕοΝ Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά επίτρεψέ μου να διαφωνήσω σε κάτι...Λες ότι:

quote:
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ

Εγώ θα πω ότι η ζωή είναι ΤΕΧΝΗ και ΑΓΑΘΟ...

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 17:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί τις βάζετε καλούπι?

Η Ζωή κυλάει, αλλάζει στιγμή με τη στιγμή….

Άμα βάζετε καλούπι….. μπήκατε και οι ίδιοι μέσα!

Να δείξω μερικά, μη νευριάσετε….. απλά κοιτάτε τα!

Avatargr ……καλημέρα σας φίλοι μου, Φίλε……θα ήθελα να παραθέσω….
ΑΤΜΑ……………….. είμαι η Ατμα, ΦΩΣΣΣΣΣΣ!!!
ΦΩΤΙΟΣ…………… Αγάπη, Αγάπη, Αγαπη….
Σκοτεινός άγγελος…….Ποιο είναι το μέγεθος....

Πλάτωνας……………..Βάλτε ότι θέλετε, εσείς….. έτσι θα το διορθώσω!

Φιλικά


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 23:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά!
Φίλε μου Πλάτωνα και τα ποτάμια κυλάνε αλλά έχουνε κοίτες και όχθες!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν νευρίασα απλά θα ήθελα να εξηγήσω για τη ψηφιακή μου υπογραφή ότι η εκάστοτε σκιά δημιουργείται όταν φωτεινή πηγή ειναι η φωτιά (από τον μύθο της σπηλιάς του Πλάτωνα,όχι εσένα,του "παλιότερου"!!)
Και όπως η φλόγα τρεμοπαίζει έτσι και η σκιά ΠΟΤΕ δεν είναι σταθερή...οπότε άσε τα καλούπια...
Δε νευρίασα αλλά "τσίμπησα"!!!
Πλάτωνα? Εσύ κλείνεις με τη λέξη "φιλικά"...
Ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 00:40:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!ΩΡΑΙΑ!
ΕΤΣΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΑΛΛΑΓΗΣ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΛΑΤΩΝΑ...


*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 00:43:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!Α!ΞΕΧΑΣΑ!


...ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ....

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 00:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ !
ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ ,Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΠΑΝΕΛΑΒΑ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΦΕΡΟΥΝ ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΙ Σ'ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΜΗΝΥΜΑ...


ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ,
ΑΝΙΑΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΟΙΟΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ +ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝ,ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΟΥ ...ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΥΠΩΜΑ...
ΣΚΕΨΟΥ ... ΥΠΟ ΤΗΝ ΔΟΝΗΤΙΚΗ ΤΩΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΙΔΙΩΝ ΛΕΞΕΩΝ..
ΕΥΧΕΣ

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*

Edited by - ΑΤΜΑ on 04/01/2003 00:52:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 03:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ μην απολογείσαι, δεν είμαι Κριτής, απλά επεσήμανα κάτι. Αν με βρεις καμία φορά να απαντάω (περιεργα) σε ποστ δικά σου η άλλων, δεν είναι γιατί αμφιβάλω για την καλή τους πρόθεση, μα για τη μέθοδο.

Η μέθοδος….. δεν ειναι κατανόησης.


Οσο για το,

quote:
ΑΝΙΑΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΟΙΟΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ +ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝ,ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΟΥ ...ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΥΠΩΜΑ...
ΣΚΕΨΟΥ ... ΥΠΟ ΤΗΝ ΔΟΝΗΤΙΚΗ ΤΩΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΙΔΙΩΝ ΛΕΞΕΩΝ..
ΕΥΧΕΣ

Ακριβώς καλή μου!!!

ΣΚΟΤΕΙΝΕ ΑΓΓΕΛΕ ΤΣΙΜΠΙΣΕΣ?

Δεν το έγραψα τόσο για την υπογραφη σου….μα για το τι έγραψες πιο πάνω!
Ξανατσίμπα!!!

Ένα λουλούδι σαν το ποτίσεις, καλλιεργήσεις, φροντίσεις να το βλέπει ο ΗΛΙΟΣ, στο τέλος όχι μόνο ανθίζει….. μα ευωδιάζει!

Η ευωδια, δεν εχει καλουπια!

EΧΘΡΙΚΑ ΦΙΛΙΑ!!!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 04/01/2003 10:44:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 12:11:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΠΛΑΤΩΝΑ!
ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ...
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΥΠΩΜΑ?...(ΧΜ!)
ΩΡΑΙΑ ΑΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΩ ΛΙΓΟ...ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ?
Η ΑΤΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ,ΟΤΑΝ ΣΥΜΠΕΡΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΦΡΑΖΟΜΕΝΑ,ΟΤΑΝ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ,ΟΤΑΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΕΙ ΤΗΝ ΙΔΕΑ,ΟΤΑΝ 'ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ' ΑΚΟΜΗ +ΜΙΑ ΜΥΡΩΔΙΑ...
...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΛΑΤΩΝΑ ΝΑ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ...ΕΙΝΑΙ ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ...
ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΡΙΚΟ,ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ,Ο ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ,Ο ΑΒΑΤΑΡ ΑΛΛΗ ΜΙΑ....ΜΙΑΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ...

+ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΤΙ...ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΑΚΟΜΗ +ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΟΜΟΡΦΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΠΕΣΕ...
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΗΘΙΝΟΙ,ΕΣΤΩ +ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΠΙΑ.

ΦΩΣ,ΑΤΜΑ


ΥΓ...Ο ΙΟΥΔΑΣ ΦΙΛΟΥΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ...ΘΥΜΑΜΑΙ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ...


*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*

Edited by - ΑΤΜΑ on 04/01/2003 12:13:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 12:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ...........

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 12:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΠΛΑΤΩΝΑ!
ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ...
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΥΠΩΜΑ?...(ΧΜ!)

Για ζησημο μίλησα….η ευωδιά δεν ανήκει σε κάποιον.

ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

Δεν μίλησα για μνήμη του λουλουδιού η κάνω λάθος?

quote:
ΩΡΑΙΑ ΑΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΩ ΛΙΓΟ...ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ?
Η ΑΤΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ,ΟΤΑΝ ΣΥΜΠΕΡΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΦΡΑΖΟΜΕΝΑ,ΟΤΑΝ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ,ΟΤΑΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΕΙ ΤΗΝ ΙΔΕΑ,ΟΤΑΝ 'ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ' ΑΚΟΜΗ +ΜΙΑ ΜΥΡΩΔΙΑ...

Σωστά!

quote:
...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΛΑΤΩΝΑ ΝΑ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ...ΕΙΝΑΙ ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ...

Μην είσαι και τόσο σίγουρη…. για τους άλλους!

quote:
ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΡΙΚΟ,ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ,Ο ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ,Ο ΑΒΑΤΑΡ ΑΛΛΗ ΜΙΑ....ΜΙΑΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ...

Θέλεις να πεις καλύτερα πως έχουμε αλυσίδα με ΓΝΩΜΕΣ….Η κατανόηση δεν είναι μονο δική μου η δική σου, μα και αντικειμενική, καλή μου!

quote:
+ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΤΙ...ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΑΚΟΜΗ +ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΟΜΟΡΦΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΠΕΣΕ...

Η Διαίσθηση χωρίς κατανόηση είναι επικίνδυνη!

quote:
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΗΘΙΝΟΙ,ΕΣΤΩ +ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΠΙΑ.

Πρόσεχε τους καθρέπτες που παίζεις καλή μου! ΑΥΤΟΙ και αν έχουν ΕΙΔΟΛΑ, και βαζουν σε καλουπια!

quote:
ΥΓ...Ο ΙΟΥΔΑΣ ΦΙΛΟΥΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ...ΘΥΜΑΜΑΙ...

Πες ότι θέλεις….
……..………………….Αυτά θα σου λέω, και αν με σκοτώσεις!

quote:
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ!

Εγω τι ειπα?
Η Ζωή κυλάει, αλλάζει στιγμή με τη στιγμή….
ΜΗΝ ΤΗΣ ΒΑΖΕΤΑΙ ΚΑΛΟΥΠΙΑ!


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 04/01/2003 12:59:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 13:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
!ΩΡΑΙΑ!
ΕΤΣΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΑΛΛΑΓΗΣ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΛΑΤΩΝΑ...

Πρωτα με ευχαριστεις..... μετα μιλας για ΙΟΥΔΑ???

ΑΝΤΙΦΑΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΥΘΕΙΑ ΜΟΥ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 14:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ!
ΘΕΩΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝΝΟΩ ΕΣΕΝΑ ΙΟΥΔΑ!
ΣΥ ΕΙΠΑΣ,ΠΛΑΤΩΝΑ...
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
ΦΙΛΙΚΑ,ΑΤΜΑ

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 21:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να συχωρέσω βρε ΑΤΜΑ, μπας και κράτησα τίποτα μέσα μου???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 22:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΤΗΣ ΑΤΜΑ ...

quote:
+ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΟΜΟΡΦΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΠΕΣΕ...

ΕΧΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ (ΖΩΓΡΑΦΙΑ) ΜΟΛΙΣ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ
ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΑΝΑΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2003, 22:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ!+ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ'ΛΕΓΑ.."ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ!"

ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΙΟΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΡΟΒΥΛΙΣΕΣ ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΣΟΥ........?
ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΤΟΣΟ ,ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ ΣΕ ΧΑΜΗΛΗ ΠΤΗΣΗ ..ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ...
ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΛΑΤΩΝΑ......


*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2003, 11:29:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντρινννννν Ντρινννννν!

ΑΤΜΑ ΑΙΡΛΙΝΕΣ, καλημέρα σας!

Καλημέρα!!! Ένα εισιτήριο χωρίς επιστροφή σας παρακαλώ!
Μη καπνιστες, παραθυρο ομορφια, στο ονομα ΦΙΛΕΒΟΣ ΦΕΔΡΟΣ ΤΙΜΕΟΣ

Προορισμός ΘΕΟΣ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geo1980
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 09:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geo1980  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ.ΦΙΛΕ AVATAR Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΔΑΣΚΛΑ ΑΥΤΗΝ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΠΙΑ.ΑΝ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ, ΘΑ ΠΟΥΝ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΧΘΕΣ ΣΤΟ FAME STORY, ΠΟΙΟΣ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΑΡΜΑ Κ.Λ.Π.ΒΛΕΠΕΤΕ, ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΑΝ ΒΡΙΣΤΗΚΕ Η ΑΣΠΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟΝ ΦΡΑΧΤΗ ΣΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ...
ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ!ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΠΑΛΙ ΤΑ 'ΡΙΑΛΙΤΙ'!
ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...
'ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ'

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy