ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Επιστολή ενός αυτοαποκαλούμενου Μεσσία στον Πάπα και σε ηγέτες στον Κόσμο.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nikostheater
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
332 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 14:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikostheater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηφαιστε,απο οτι εχω δει,(εχω ασχοληθει τελευταια με τις αναλογες προφητειες) ,γενικα οι εσχατολογικες προφητειες τοσο τον ορθοδοξον οσο και των καθολικων συμπιπτουν αρκετα,συμπιπτουν ακομα και αναφορες του Νοστραδαμου για το θεμα!
Δεν εχω διαβασει καπου για αναλογες προφητειες αλλων δογματων και θρησκειων..Παντως σε γενικες γραμμες η προφητεια που ανεφερε ο Usagi συμφωνει με οτι εχουν προφητευσει και ορθοδοξοι και καθολικοι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Usagi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
64 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 14:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Usagi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα μυνήματα δεν είναι κυρίως εσχατολογικά. Αυτά τα μυνήματα είναι μυνήματα επιστροφής στην εκκλησία και στον Θεό. Ακριβώς όπως όλες οι προφητείες της Παλαιά Διαθήκης, είναι μυνήματα για να επαναφέρουν τον κόσμο στην αλήθεια. Και ακριβώς όπως και στην Παλαιά Διαθήκη, τα μυνήματα που στέλνει ο Θεός περιέχουν και προφητείες μέσα. Ο Χριστός είπε "σας τα λέω αυτά από τώρα, πριν γίνουν, έτσι ώστε όταν γίνουν να θυμηθήτε ότι Εγώ σας τα είπα και να με πιστέψετε". Αυτός είναι και ο σκοπός των προφητειών. Αξίζει αυτά τα μυνήματα να διαβαστούν ένα-ένα.

Δεν είμαστε αυθεντίες. Ας βάζουμε πάντα ένα ερωτηματικό σε κάθε μας σκέψη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Usagi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
64 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2005, 04:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Usagi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν κάποιοι έχουν αντιληφθεί ότι αυτά τα μυνήματα είναι ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ. Ο Θεός μιλάει απ' ευθείας στην εποχή μας. Καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό;;;.

Αν κάποιος δεν τα δέχεται ώς αληθινά, ή αν δεν δέχεται την ύπαρξη Θεού, τότε οκ.

Αλλά, αν τα θεωρεί αληθινά τότε ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΛΑΒΕΙ ΥΠ' ΟΨΙΝ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ;;;;;;;

Πέρα από προφητείες και τέτοια. Καλά είναι να τα μελετάμε αλλά μήπως πρέπει να τα λάβουμε και υπ' όψιν;;;

Δεν είμαστε αυθεντίες. Ας βάζουμε πάντα ένα ερωτηματικό σε κάθε μας σκέψη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HEROnlysIN
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2005, 07:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HEROnlysIN  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος HEROnlysIN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Listen to my voice
And please try to understand
The one you call Messiah is a lie

You are not the plan
And your beginning to annoy
You are just a game and It has won

You will never see
The places promised by your faith
You will never know eternal peace

The God you love is gone
He lies broken by your shame
The thing that took His place already died

It will send Angels
Send black Angels for you

I am just a voice
That no-one else will hear
Only you are pure enough for truth

You must write 'The Book'
And then tear away belief
Only you can save the light of man

It will send Angels
Send black Angels for you

[b]Gary Numan - Listen To My Voice/b]


Your Only, My Only, HER Only sINΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2007, 12:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγγνώμη αλλά αυτή η φωτογραφία υποτίθεται ότι δείχνει άνθρωπο ή πνεύμα;

Α! Μάλλον για άνθρωπο πρόκειται... (βρήκα και άλλες φωτογραφίες επειδή σε αυτήν φαίνεται σαν να εμφανίζεται πάνω από τον κόσμο)

"Σύμφωνα με τον Creme, o Maitreya κατέβηκε τον Ιούλιο 1877 από το αρχαίο αναχωρητήριό του στα Ιμαλάϊα και βρέθηκε ανάμεσα στην Ινδική-Πακιστανική κοινότητα του Λονδίνου, όπου ζει και εργάζεται ως απλός θνητός... Το 1988, άρχισε να εμφανίζεται στα όνειρα μερικών σημαντικών ανθρώπων καθώς και αρχηγών κρατών, ενώ τον Ιούνιο του 1988 εμφανίστηκε ξαφνικά μπροστά σε 6.000 άτομα στην υπαίθρια συνάντηση -προσευχή/θεραπεία- στην Ναιρόμπι της Κένυα, όπου αμέσως αναγνωρίστηκε ως ο Χριστός. Από το 1991 εμφανίζεται σε διάφορες θρησκευτικές ομάδες στο Μεξικό, την Γερμανία, την Ινδία κλπ"


Και τι υποτίθεται ότι έγραφε στις επιστολές;



'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 22/03/2005 16:01:19



H Ουράντια και η Θεοσοφία τι λένε για τον Maitreya?

Τι λέει ο Maitreya για την Βασούλα?


Βασούλα Μου, ο Λόγος Μου είναι σαν ένα λυχνάρι που φωτίζει και λάμπει για να μπορέσει κάθε ψυχή να Με δει, να Με αισθανθεί και να επιστρέψει σ'Εμένα, κατάλαβες; Επιθυμώ να αφαιρέσω αυτό το σκοτάδι
που απλώνεται βαριά πάνω σ' αυτό τον κόσμο. Σας
δίνω το λυχνάρι Μου για να το βάλετε πάνω σ' ένα
λυχνοστάτη και όχι κάτω από τα κρεβάτια σας."
Ιησούς, 28 Αυγούστου 1989


http://www.tlig.gr


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Think_Math
Μέλος 3ης Βαθμίδας

USA
769 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 03:03:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Think_Math  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γειά σας φίλοι Συμ-φορουμίτες .
Είπα να γράψω κάτι , μετά απο πολύ καιρό ηθελημένης αποχής .

Μία απορία έχω μόνο :
Η σύνδεση της Βασούλας με το θεό είναι δορυφορική ή όχι ?
Αν είναι , να μας πεί τι πιάτο χρησιμοποιεί γιατί εγώ με αυτό που έχω μόνο Σατανικά πράγματα πιάνω .
Ξέρετε τα γνωστά .... Τσόντες , Ροκ μουσική , κ.ο.κ.

Βέβαια υπάρχει και ένα πρόβλημα με το marketing .
Ολα τα παραπάνω μπορείς να τα δείς και τζάμπα .
Τα βιβλία της Βασούλας όμως , κοστίζουν .
Ε , Θεικά λόγια είναι αυτά θα μου πείς ,τα θέλεις και τζάμπα ?
Λίγα είναι θα μου πείτε , αλλά όσο να ναι με αυτή την κρίση που υπάρχει πρέπει όλα να τα μετράς .

Τι σου είναι όμως το άτιμο το χρήμα .
Πάνω και απο τον Θεό και απο τον διάβολο .
Τσόντες και προσευχητάρια , λόγια σατανικά και θεικά , όλα με το αζημίωτο ...

Και λέγοντας αυτά , σκεφτομαι το τέλος του κόσμου τον Θεό , τον αντίχριστο , τον μαιτρέγια και την δευτέρα παρουσία .

Τι Θα ήταν όλοι και όλα τα παραπάνω χωρίς το χρήμα ?
Κατα την άποψή μου τίποτα , λέξεις κενές περιεχομένου .
Οπως και κάθε επανάσταση , και κάθε ιδεολογία ...

Υ.Γ.
Τώρα αν κάποιοι απο εσάς πιστεύετε την Βασούλα , και την κάθε Βασούλα , τον μαιτρέγια ή τον χατζηπετρή , με γειά και με χαρά σας . Σας ζηλεύω ειλικρινά .



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy