ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΑΓΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2002, 14:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΘΑ'ΘΕΛΑ ΝΑ'ΧΑ ΜΑΤΙΑ ΑΕΤΟΥ +ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΗΛΙΟ,ΑΝ ΟΜΩΣ Ο ΗΛΙΟΣ ΕΛΘΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΤΗΣ ΠΡΩΙΝΗΣ ΔΡΟΣΙΑΣ,ΘΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΗ ΦΥΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΩ ΠΟΛΥ,ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ.
ΑΛΟΙΜΟΝΟ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΣΤΑΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ Μ'ΑΓΑΠΑ ΠΙΑ,ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΨΑ ΤΟΥ ΙΔΕΩΔΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΤΟΥ,+ΕΓΩ ΕΠΙΣΗΣ ,ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΝΕΡΟ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ+ΝΑ ΚΑΤΑΡΑΣΤΩ,ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΕΓΙΝΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΜΕΝΟ ΔΑΚΡΥ,ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ ΠΙΑ ΤΟΝ ΗΛΙΟ?"
EL.LEVI

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2002, 14:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σας μέρα και <<εδώ>>!
Φίλοι μου επιτρέψτε μου να καταθέσω την άποψή μου περί μαγείας:

Φανταστείτε το παρακάτω σκηνικό,μπορεί να το έχετε ζήσει και σεις...
Είμαι στη δουλειά,ο προστάμενος κάθεται απέναντί μου και με κοιτάει,έχω ένα κάρο αγγαρίες να κάνω και καθόλου χρόνο,φωνάζουν οι συνάδελφοι,πιέζουν οι προθεσμίες,έξω βρέχει και φυσάει,το κρύο είναι αβάσταχτο,ο θόρυβος από το δρόμο μου τρυπάει το μυαλό.Και ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνο...ακούω μια φωνή αγαπημένη...

Τί κάνεις?Εσαι καλά?Θέλω να είσαι καλά...

ΑΥΤΟ ειναι μαγεία φίλοι μου...Να καταλαβαίνεις ότι τίποτα δεν είχει μεγαλύτερη σημασία από την ευημερία της ψυχής του ανθρώπου.Και η ευημερία ΔΕΝ εξαρτάται από την εκπλήρωση μιας επιθυμίας,αλλά από την ανταλλαγή ΑΓΑΠΗΣ...(όχι του έρωτα,άλλο topic αυτό!)

Και μετά τα ωραία και ρομαντικά ας προσγειωθούμε:
Η μαγεία κατά την άποψή μου έχει δυο διαστάσεις: τη φιλοσοφική και την ωφελιμιστική.
Η φιλοσοφική έχει να κάνει με στιγμές,όπως αυτή που παρέθεσα παραπάνω...
Η ωφελιμιστική περικλείει όλους αυτούς τους απατεώνες που υπόσχονται να υλοποιήσουν τις πιο τρελές επιθυμίες των ανθρώπων, με αντάλλαγμα υπέρογκα χρηματικά ποσά.
Πιστεύω με τα λίγα αυτά να σας έδωσα την άποψή μου.Συγνώμη για την πολυλογία,αλλά μου λείψατε!!!Θα επανέλθω δριμύτερη...
Χαιρετώ,ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2002, 18:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOU KALHSPERA SAS.

NOMIZW PWS H KALH FILH Darkangel_78 MAS DINEI MIA ALLH DIASTASH STO THEMA THS MAGEIAS.

H AGAPH .. MA KAI AYTH H AGAPH MIA MAGEIA DEN EINAI GIA THN ZWHS MAS ?
TO NA AKOUS MIA FWNH NA SOU LEEI
Τί κάνεις?Εσαι καλά?Θέλω να είσαι καλά...

NA SE PERNEI APO TA KATHIMERINA PROVLHMATA KAI NA SE ANEVAZEI ESTW KAI GIA LIGO KAPOU ALLOU... NA SE TAXIDEYEI ESTW KAI PROSORINA ...
ALLA H MAGEIA THS AGAPHS STAMATAEI EDW ????????
DEN PROXORAEI ??????
MENEI STASIMH ??????
METOUSIWNETAI SE KATI ALLO ??????

DEN THA APANTHSW KALH FILH MOU FILH STA ALLA THEMATA POU ANAFEREIS
GIATI AYTO POU EXEIS STHN ARXH THS APANDHSIS SOU NOMIZW PWS EINAI KATA THN GNWMH MOU H PEMTOUSIA THS ANTHROPINHS YPARXHS ....
KAI PANW STHN AGAPH POLLA ISWS POLLA PERISSOTERA APO OSA NOMIZOUME
EXEI AFISEI ANEXITILA SHMADIA STHN ZWH OLHS THS ANTHROPOTHTAS....
AS PROSPATHISOUME LOIPON OLOI MAS NA KANOUME TO SYBAN NA SYNOMOTISEI YPER THS AGAPHS.

EYXARISTW


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2002, 12:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOY KALHMERA SAS.

ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ Darkangel_78.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΚΑΙ ΩΦΕΛΙΜΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.
ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΣΚΕΙ.
ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.... ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥ.

ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΦΕΛΙΜΙΣΤΙΚΗ ?????
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η ΦΙΛΗ cat

quote:
Οτι η μαγεία ειναι η συνάρτηση του μυαλόυ και της φαντασίας ...
ειναι η δύναμη της ψυχής και η γοητεία της αναζήτησης

ΑΛΛΑ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΑΚΟΜΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΑΠΡΟΘΥΜΙΑ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΝ ΦΙΛΩΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΑΥΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

ΑΛΛΑ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΤΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΤΙ ΠΟΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΝΑ ΜΙΛΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΧΑΡΤΙΑ (ΟΧΙ ΤΑΡΩ) ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2002, 01:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ,
ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΧΑΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Ο AVATAR ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ!
ΘΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΩΣ ΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΟΥ ΧΑΡΤΙΑ (ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΔΕΑ!!!!!)
ΩΡΑΙΑ!ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ...
ΕΥΧΕΣ ,ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2002, 13:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ.
ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΩ ΜΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΧΑΡΤΙΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΙΚΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ Η ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΙΓΗΣ.

ΣΙΓΗ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΑ.

ΕΝ ΣΙΩΠΗ ΔΡΟΝΤΕΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 00:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΕΡΙ ΜΑΓΕΙΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΒΙΝΕΙ
ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ....

ΔΥΣΤΗΧΩΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 15:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια !!!!!
οχι δεν τελειωσε το θεμα....ανασυγκροτηση σε νεο περιβαλλον,με χιονια +χριστουγεννιατικη ατμοσφαιρα κανουμε..μην κλεισεις το θεμα!
το καθετι εχει το χρονο του...
φως,ΑΤΜΑ

Edited by - ΑΤΜΑ on 27/12/2002 16:00:59

Edited by - ΑΤΜΑ on 27/12/2002 16:02:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 16:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ... ΙΣΩΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ... Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ... ΑΝΑΖΗΤΗΣΤΕ ΤΗΝ...
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 19:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΥ...

ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΛΟΓΟ ΠΑΝΤΑ....
ΦΙΛΕ ΜΟΥ Ghost ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ????

ΜΑ ΓΕΙΑ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΥΡΟ ΜΑΣ ......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2002, 15:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ ΑΣΧΕΤΑ ΕΑΝ ΘΑ ΔΙΑΦΟΝΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΧΑΙΡΩΜΑΙ ΠΟΥ ΕΛΑΒΕΣ
ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΧΡΩΜΑΤΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ.
ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΜΑΥΡΟ.
ΜΑΥΡΗ Η ΑΣΠΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΟΣΩ ΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΦΙΛΩΝ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑΝ ΜΕΣΑ ΕΔΩ.
Η cat ΕΓΡΑΨΕ

quote:
Οτι η μαγεία ειναι η συνάρτηση του μυαλόυ και της φαντασίας ...
ειναι η δύναμη της ψυχής και η γοητεία της αναζήτησης

ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ morent11

quote:
1) Σκεφτομαι – Επιθυμω – Υλοποιω
2) Επιθυμω – Σκεφτομαι – Υλοποιω

ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΚΕΛΣΟΣ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ

http://www.esoterica.gr/articles/occult/magia/magia.htm

ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2002, 01:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ .... (1,45)

ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ ΜΕ ΧΑΡΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2002, 02:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΜΕΡΑ.....
ΕΥΧΕΣ,ΑΤΜΑ

Edited by - ΑΤΜΑ on 30/12/2002 02:06:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2002, 12:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΝΥΧΤΑ ..... Ο ΚΥΚΛΟΣ ... ΑΤΜΑ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2003, 14:01:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
......ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΑΣ ,Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ?.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2003, 14:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΣΕΛΗΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ....
Ο ΗΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ......
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΒΑΤΑΡ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2003, 23:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΛΕΙΣΑΜΕ (ΚΑΝΑΜΕ)ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΑΣ ????????
ΙΣΩΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΑΜΕ ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ.
ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΤΗΝ ΣΕΛΗΝΗ ΣΑΝ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΣΑΝ ΔΥΝΑΜΗ ΖΩΗΣ.
ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΠΟΡΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΓΕΜΙΣΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ.
Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ.
ΣΕΛΗΝΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΗΛΙΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΤΜΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 02:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΚΥΚΛΟ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ?
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗ ΓΗ ΜΑΣ?
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ?

ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΖΗΤΟΥΝ ΠΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...


ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....

Edited by - ΑΤΜΑ on 02/01/2003 02:10:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2003, 11:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ......
ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΖΗΤΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ??????
ΠΟΙΟΙ ???????

ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ ????
Η ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ??????

ΕΝ ΣΙΩΠΗ ΝΑ ΠΡΑΞΗΣ ΤΟ ΕΡΓΟ ΣΟΥ....

Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΗΔΗ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 01:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[ΕΝ ΣΙΩΠΗ ΝΑ ΠΡΑΞΗΣ ΤΟ ΕΡΓΟ ΣΟΥ....]
ΣΥΜΦΩΝΩ.......
ΦΩΣ,ΑΤΜΑ

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 20:36:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τη μαγεία με την αίνια της αγάπης να πω ότι αναφέρεστε απλώς στην μεταφορική σημασία του όρου .
Πιστεύω πως η μαγεία είναι κάτι το υποκειμενικό . αν παμε αρκετά παλιά πολλά η μαγεία έδινε τη λύση για όλα καιι πολλά αποδίδονταν σε αυτή . επισης αυτό που για έναν αδαή είναι μαγικό για έναν άλλο είναι απολύτως φυσικό . ο χαρακτηρισμός "μαγικός" έχει σχέση με την κοινή λογική και όλοι ξέρουομε πως κκάτι τέοιο δεν υπάρχει καθώς είναι αποτελεσμα προσωρινών συνθηκών και επιτσημονικής ανάπτυξης . η μαγεία πιστεύω είναι απλώς η χρήση των κοιμισμένων μας δυνάμεων που ακόμα δεν μπορούμε να αφυπνήσουμε . οι απαντήσεις βρίσκονται μέσα μας . αν σκάψουμε αρκετά μέσα μας θα τις βρούμε .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 20:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τη μαγεία με την αίνια της αγάπης να πω ότι αναφέρεστε απλώς στην μεταφορική σημασία του όρου .
Πιστεύω πως η μαγεία είναι κάτι το υποκειμενικό . αν παμε αρκετά παλιά πολλά η μαγεία έδινε τη λύση για όλα καιι πολλά αποδίδονταν σε αυτή . επισης αυτό που για έναν αδαή είναι μαγικό για έναν άλλο είναι απολύτως φυσικό . ο χαρακτηρισμός "μαγικός" έχει σχέση με την κοινή λογική και όλοι ξέρουομε πως κκάτι τέοιο δεν υπάρχει καθώς είναι αποτελεσμα προσωρινών συνθηκών και επιτσημονικής ανάπτυξης . η μαγεία πιστεύω είναι απλώς η χρήση των κοιμισμένων μας δυνάμεων που ακόμα δεν μπορούμε να αφυπνήσουμε . οι απαντήσεις βρίσκονται μέσα μας . αν σκάψουμε αρκετά μέσα μας θα τις βρούμε .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 00:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ T-SEEKER Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ

quote:
Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"

ΜΑΓΙΚΕΣ ΛΕΧΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 02:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣ

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 18:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ T-SEEKER ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΔΩΣΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΓΕΙΑ......

quote:
η μαγεία πιστεύω είναι απλώς η χρήση των κοιμισμένων μας δυνάμεων που ακόμα δεν μπορούμε να αφυπνήσουμε . οι απαντήσεις βρίσκονται μέσα μας . αν σκάψουμε αρκετά μέσα μας θα τις βρούμε .

ΑΦΥΠΝΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ......
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ.......

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 20:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά το έθεσες :"αφύπνιση λοιπόν" .
Είναι τόσο λυπηρό να ξέρεις πόσο μεγάλες είναι οι δυνατότητες σου και οι ικανότητες που μπορείς να αποκτήσεις και να βλέπεις ότι είσαι ακόμα στην αρχή και ότι είναι πολύ δύσκολο να τις ξυπνήσεις . αλλά ταυτόχρονα είναι και ευλογία γιατι όπως λέει και μια ψηφιακαή υπγραφή κάποιου " η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας" . σκέψου ότι θα μπορούσες να είσαι ένας ακόμη κοιμισμένος άνθρωπος της καθημερινότητας που δεν νίαζεται για τίποτα από αυτά .
σε καλό δρόμο είμαστε λοιπόν...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 20:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά το έθεσες :"αφύπνιση λοιπόν" .
Είναι τόσο λυπηρό να ξέρεις πόσο μεγάλες είναι οι δυνατότητες σου και οι ικανότητες που μπορείς να αποκτήσεις και να βλέπεις ότι είσαι ακόμα στην αρχή και ότι είναι πολύ δύσκολο να τις ξυπνήσεις . αλλά ταυτόχρονα είναι και ευλογία γιατι όπως λέει και μια ψηφιακαή υπγραφή κάποιου " η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας" . σκέψου ότι θα μπορούσες να είσαι ένας ακόμη κοιμισμένος άνθρωπος της καθημερινότητας που δεν νίαζεται για τίποτα από αυτά .
σε καλό δρόμο είμαστε λοιπόν...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2003, 21:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρει κανείς κανένα είδος μαγείας που να σχετίζεται με τον βουδισμό ή τίποτα πάνω στις σχέσεις βουδισμού-μαγείας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 11:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'ΜΑΓΕΙΑ Η ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ'!!!!!!
ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ "ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ"ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ....http://www.holylight.gr/magic/grmagic.html

+ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΘΕΟΥΡΓΙΑ +ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ......

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 22:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.....

ΦΙΛΕ Wolffaced Η ΜΑΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΙΑ ΤΕΧΝΗ-ΘΕΟΥΡΓΕΙΑ.

ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΟΓΜΑΤΑ ....

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy