ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 05:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μιλαω γενικα αν υπαρχει κατι που μπορει να σε κανει να νιωθεις οπως νιωθεις ενω ακους μουσικη...δικιο εχεις κανενας δεν ειναι ειδικος στη μουσικη...οντως ειναι τρομερα ομορφο να αφηνεις τη μουσικη να σε παρασυρει να την αφηνεις να κυλαει μεσα σου....δυσκολα κατι καινουργιο ομως(δυστυχως) με κανει να ανατριχιαζω και αυτο με στεναχωρει...αισθανομαι ρηχη τη σημερινη μουσικη στην πλειοψηφια της...θα ηθελα πολυ να υπηρχε καλυτερη μουσικη παιδεια στα σχολεια και γενικοτερα....ολα εχουν γινει χρημα και η μουσικη δεν ειναι εξω απο αυτο το παιχνιδι....

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

θείτσα
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 05:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους θείτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μουσική είναι ενα απο τα πρώτα που θα πιάνανε.
Η παιδεία...απο εκεί ξεκινάνε ολα.Και μουσική παιδεία δεν υπάρχει πλέον.Αντίστοιχο;Χωρίς να φανώ ροζ,ο έρωτας πρώτα απο ολα,ολο αυτό το παιχνίδι που δεν ξέρεις που βγάζει τελικά,σαν ενας καλός αυτοσχεδιασμός.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 06:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι g3 ειναι μια "μπαντα" η οποια εχει την προσοχη μου αρκετο καιρο το Live στο denver δεν το εχω ακουσει αλλα εχω μια βιντεοκασσετα τους με ζωντανο υλικο απο παλιοτερη συναυλια.ειναι τρομεροι αλλα ουσιαστικα δεν ειναι μπαντα μιας και vai santriani malmstein δεν ειναι μονιμοι καθως και αλλοι μεγαλοι κιθαριστες εχουν περασει απο αυτη τη μπαντα...

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

θείτσα
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 06:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους θείτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο συγκεκριμένο dvd είναι αυτοί.Τους έχω πάλι με satriani-vai-jhonson,σε αυτο παραδέχτηκα τον ντράμερ(εχω κολλήσει-όνομα-)που μέχρι τότε νόμιζα οτι είναι κινητό διπλοπέταλο,αλλά τελικά ξέρει να ακούει κιόλας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 06:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μουσικη παιδεια στην Ελλαδα????
χαχα..δυστυχως ειναι κατι στο οποιο ειμαστε πολυ πισω....ακομα και στα ωδεια τα πραγματα στην Ελλαδα δεν ειναι καλα...κλικες και οτι θα επρεπε να απεχει απο τη μουσικη γεμιζουν αυτο το χωρο...
Εμενα προσωπικα δεν μου φαινεται καθολου ροζ αυτο που λες...ολα μεσα στη ζωη ειναι το ιδιο και ο ερωτας...μην ξεχνας οτι και τη μουσικη για να την ακουσει κανεις πρεπει να την ερωτευτει και να την αγαπησει...υπαρχουν ανθρωποι που δεν μπορουν να ακουσουν μουσικη καθολου...αλλοι που την ακουν μονο οταν βγαινουν εξω και αλλοι που απλα την αγνοουν...
Υ.Γ.κοιτα το μαιλ σου

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 16:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου φαινεται περιεργο αυτο που συμβαινει στην ελλαδα σχετικα και με την εμφανιση ισως και αυτο να ειναι θεμα παιδειας ισως και οχι ισως ο πουριτανισμος μας να ειναι υπερβολικος ισως πολλα...παντως με προβληματιζει γιατι οταν βλεπουμε καποιον στο δρομο(και εγω μαζι)που εχει μακρια μαλλια μουσια σκουλαρικια σκισμενο τζιν και τατουαζ να μας κανει να λεμε ειναι αλητης ενω καποιος με τη μερσεντεζ πουκαμισακι ανοιχτο και χρυσα σκουλαρικια και δαχτυλιδια ειναι φοβερος τυπος.
Θα μου πειτε που κολλαει αυτο στη μουσικη και ομως κολλαει μιας και η κατηγοριοποιηση ειναι σχετικη ο πρωτος τυπος ακουει σκληρο ροκ και metal ενω ο δευτερος λαικα.

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 16:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ισως να μου πειτε οτι ξεφυγα αλλα ειναι συνηδητη επιλογη μου αυτα που ειπα, πιστευω οτι ακομα και η εμφανιση παιζει το ρολο της στη ζωη που ζουμε οποτε ειναι μερος της ζωης μας και μιας και η εμφανιση σε τετοιες περιπτωσεις εχει σχεση με τη μουσικη νομιζω οτι βρισκεται σε αυτο το topic

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 16:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς τους Έλληνες του εξωτερικού:
Δείτε τους DEAD CAN DANCE ζωντανά σε σειρά συναυλιων ανα τον κόσμο.
Μην το σκέφτεστε καν.
Ισως να μην έχετε ξανά την ευκαιρία να ζήσετε μια πραγματικά μαγευτική εμπειρία, μιας που το συγκρότημα έχει διαλυθεί.
Ακόμα κι αν δεν ακούτε Dead can Dance πάρτε εισητήριο...Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σας αρέσει!...
Μια συμβουλή: Επιλέξτε να είστε οσο πιο μπροστά μπορείτε!
Αν δε βρισκετε εισητήριο, καθε χώρα έχει και τη δική της μαυρη αγορά

Πατήστε στο παρακάτω λινκ για να δείτε ημερομηνίες ανα χώρα που παίζουν:

DEAD CAN DANCE Tour 2005



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cyhaxor
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2005, 23:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyhaxor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Epidi asxoli8ika para poli me ton apokrifismo sti mousiki ke rotisa polous idikous i apantisi tous itan oti mporis na akous opia dipote musiki den prokali sarkikes epi8imies ke den epireazi tin 4ixologia s...
paradigmata:
Metal: Prokali epi8imia gia kavga
Rap: Prokali sexoualikes epi8imies
Pop: se sin8livi 4ixologika

kai ala pola pola! opote vgazete monoi to simperasma kata poso ine epikindini i musiki pou akoute...

::Cyhaxor:: F**kz Da Micro$oftΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

θείτσα
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2005, 01:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους θείτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταλαβαίνω αυτο που λές,οσο μπορώ μιας και δεν εχω ασχοληθεί μεσω του τομέα αυτού.Αλλά προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν μπαίνουν όλα σε ένα τσουβάλι.Μπορούμε να βγάλουμε κάποιες γενικές ιδέες του τι μπορεί να προκαλεί το κάθε είδος μουσικής,αλλά ο κάθε άνθρωπος που θα ακούσει δεν είναι ο ίδιος.Εννοώ οτι η ψυχολογική κατάσταση που βρίσκεται κάποιος πριν ακούσει κάτι,παίζει καθοριστικό ρόλο στον τρόπο που θα λάβει μέσα του αυτά που ακούει.Η μουσική είναι μια,όλα τα είδη εκτός της κοινής βάσης τους, δανείζονται το ένα απο το άλλο στοιχεία.Είναι πολύ ενδιαφέρον να ακούσεις κλασσική μουσική και heavy metal ή jazz και να δείς κοινά στοιχεία να αλλάζουν στην πορεία τόσο.Είναι απλά μια παγκόσμια γλώσσα με πολλούς διαλέκτους.


*Υπάρχουν στα δάση
Δέντρα που τρελαίνονται για πουλιά...*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikostheater
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
332 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2005, 19:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikostheater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θειτσα,συμφωνο απολυτα μαζι σου..η μουσικη δυστυχως στις μερες μας εχει γινει μεσο ακρατου πλουτισμου και εξουσιας απο τις εταιρειες,ο κοσμος ασχολειται με αυτην μονο για να βγαλει καμια γκομενα η να χορεψει στην μπαρα,και δυστυχως απο παιδεια και αντιλιψη τεχνης μηδεν...το καλο ειναι οτι υπαρχει κοσμος που αντιστεκεται στο ρευμα και βλεπει στην μουσικη κατι απο τον εαυτο του,κατι απο τον κοσμο που ονειρευεται..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 02:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Cyhaxor ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΑΜΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΑΜΑ ΑΚΟΥΣΩ ΠΟΠ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΛ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΡΑΠ ΘΑ ΠΕΣΩ ΤΟΣΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΘΑ ΤΟΝ ΣΑΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΡΩΤΑ Η ΣΕΞ?
ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΩ ΜΕΤΑΛ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΟΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗΜΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΚΟΥΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΚΑΥΓΑ.
ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΟΤΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΣ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΜΟ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?ΤΙ ΑΤΟΜΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ?ΤΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΙΧΑΝ?ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕΤΑΛ ΤΙ ΡΑΠ?ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΣΟΥ...

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 02:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nikostheater ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ MAINSTREEM MOYΣΙΚΕΣ ΠΟΥ ΣΤΟΧΕΥΟΥΝ ΣΤΗ ΜΑΖΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ "ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ"ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ Η ΡΟΚ Η ΤΖΑΖ ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΤΑ ΜΠΛΟΥΖ Η ΣΟΟΥΛ ΤΟ ΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΡΑΠ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΕΙΡΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΝ ΤΑ CD TOYΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΕΙΑ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥΣ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΛΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟ D.I.Y. ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑ ΤΟΥ ΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ.

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 03:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΥΣ?
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΑ?
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ?

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy