ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΜΙΑΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 16:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγω 3ερω οτι αυτος που 8ελει το κακο του αλλοθνου γυρναει σε αυτον ,ο καλος και ο 8ετικος αν8ρωπος ειναι παντοτε προστατευμενος!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 17:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.esoterica.gr/forums/topic.aspΤOPIC_ID=4358Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 17:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Tα βουντου και μια αληθινη ιστοριαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 18:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 13:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΧ !! ΑΓΓΕΛΕ


ΦΤΩΧΕ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ

ΓΛΥΚΕ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ

Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΣ Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΕΧΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΟΒΙΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΟΝΟΜΗΣΕΙ

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pikos Apikos
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 00:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pikos Apikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σου πω οτι Ο χριστος ειναι πιο δυνατος απο διαβολια και τριβολια?
Αν πιστευεις και δεχθεις επιθεση κανε το σταυρο σου και διωχτα στο ονομα του jesus christ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ερυθρός Αστέρας
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Fed Rep Yugoslavia
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2005, 04:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ερυθρός Αστέρας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουτε Χριστός υπάρχει ούτε διαβόλια και τριβόλια. Ολα στο μυαλό μας είναι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jmakryn
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2005, 21:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jmakryn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ,ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ

ειμαι η μαγισα της Ροδου θα σε πιασω οπου και να πας. Γκρρ. ΟυουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2005, 00:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαυρη μαγεια,λευκη μαγεια,βουντου,σατανισμος,ξορκια.αντε να βγαλεις ακρη απο αυτον το λαβυρινθο.εγω πιστευω απολυτα στην μαγεια,αλλα πιστευω πανω απο ολα στον εαυτο μου,και οποιαδηποτε επιθεση και αν δεχτω θα την πολεμησω,εαν καποιος θελει να με βοηθησει ας το κανει αλλα δεν θα κατσω να εκλιπαρω για βοηθεια.οστοσο εχω μερικα απλα "μαγιακ ξορκια" τα οποια ομως δεν θα πιασουν σε καποιον χριστιανο γιατι ο χριστος δεν πιστευει στην μαγεια.οστοσο παρτε ενα καλο site αν θελετε παραπανω πληροφοριες για την μαγεια. www.spellsandmagic.com but beware what goes around comes around
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
HEROnlysIN
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2005, 07:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HEROnlysIN  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος HEROnlysIN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΟΠ!!! ΟΠΛΑ ΛΕΙΖΕΡ!!!!

δεν περνά κανείς..

Βέγγος φωνάζει μανούλα..

τι μαύρες μαγείες και κόκκινα λάχανα

οι εργαζόμενοι είναι gay και γουστάρονται και η γκόμενα με τις φαντασιώσεις στο φέρετρο παρέα με 2 σπανάκια είναι άλλο τόσο..

οπως μαλλον ψυχολογικό έιναι το σοκ που υπέσ8ησαν οι τέσσερις αλλοδαποί απο το Nimbairu..

κα΄τλεηξα να πίνω μπύρες κι όλο σβήναν οι αναπτήρες..

ω ρε μάνα μου..


Your Only, My Only, HER Only sINΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HEROnlysIN
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2005, 04:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HEROnlysIN  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος HEROnlysIN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γενικώς μια καλή άμυνα όπως αναφέριε πάντως η Dion Fortune είναι αυτή της γείωσης.. ειδικα σε άτομα ειδικα που έχουν γερές βάσεις στη γη.. στοιχειακά πάντα μιλώντας..

αυτη η μέθοδος δεν είναι παρά η σκόπευση των αισθήσεων στη γή ..


Your Only, My Only, HER Only sINΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 02:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΑΙΜΟΝΑ

Απο που να τον κατεβάσει φίλε μου, απ' το πατάρι του σπιτιού του?
Μήπως εννοείς να τον κατεβάσει με download?

quote:
ΚΑΙ ΓΥΡΝΩΝΤΑΣ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ,ΕΙΔΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΑΚΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΝΤΙΝΗ ΠΛΑΤΕΙΑ,ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ, ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΣΙΑ , ΚΑΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΕΝΩ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΠΟ ΜΑΥΡΑ ΣΥΝΕΦΑ

Την επόμενη φορά που θα γράψεις παραμύθι να θυμάσαι οτι το βράδυ δεν υπάρχουν μαύρα σύνεφα αλλά άσπρα λόγω της αντανάκλασης.


quote:
ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΟΤΙ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ

Το κάνεις συχνά αυτό μεγάλε?

quote:
ΟΥΡΑΝΙΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΘΕΛΗΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΗ ΡΟΗ ΚΕΡΑΥΝΩΝ ΝΑ ΚΑΨΟΥΝ ή ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΑΙΜΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ.

Κάτι τέτοιες "ουράνιες δυνάμεις" κατάντησαν τους αρχαιολογικούς μας χώρους ερείπεια, μέσα απο κάτι καλά παιδιά σαν κι εσένα.

[/quote]ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΑΚΤΙΝΑ ΛΕΙΖΕΡ[/quote]

Ήταν καλοθρεμένη φαίνεται αυτή η ακτίνα...

[/quote]ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ[/quote]

Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη απο τους υπόλοιπους αναγνώστες και την διαχείρηση για το ύφος μου αλλά κρίνω τόσσο προσβλητικό προς την νοημοσύνη μου και την αξιοπρέπειά μου αυτό το topic όσσο και προκλητικό απ' την άποψη οτι δεν πρόκειται απλά για ένα παραμύθι αλλά για προσπάθεια προσυλητισμού και τρομοκρατήσεως του κοινού απο έναν άνθρωπο που θυμίζει ιερατείο...ο νοών νοήτω.
Περιμένω με ενδιαφέρον την παρέμβαση της διαχειρήσεως._

Ευχαριστώ._

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PARADEISOS
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 04:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PARADEISOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE dan

μην ακους στα λογια τον αλλον γιατι απο οτι καταλαβαινεις ,μονο να ειρωνευοντε ειναι καλη και οσο για την διαγωγη τους(χΑΛΙΑ ).

Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕχΕΙΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΥΕΙ.

ΓΙΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΞΗΖΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕχΟΥΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ,ΜΗΝ ΑΣχΟΛΗΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΕ ΒΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Η ΑΠΟΥΕΙΣ ΤΟΥΣ.ΟΤΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΠΡΑΓΑΜΤΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ,ΤΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΑΠΙΡΕΑΣΕΙ.ΚΑΙ ΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.

ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΗ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ.

ΤΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΟΝ χΡΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΙΩΝΙΑ ΖΩΗ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΙΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ .

ΝΑ ΣΥΝΕχΙΣΗς ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟΣ.

ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΗΝΕΒΗΚΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΗΝΟ ,ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕχΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΜΑΣ.ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΕΣ ΚΑΚΕΣ ΣΚΕΥΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΥΡΙΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΟΛΟΝΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ.

ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΣ ΤΟΝ χΡΙΣΤΟ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟ ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΗΣΗ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΦΩς.

ΟΛΟΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ΕΝΟΟ ΓΙΑ ΤΟΝ χΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΑχΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ(ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΜΑ ΤΟΥΣ)ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ χΡΙΣΤΟ.

ΟΛΑ ΕχΟΥΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ.


ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΜΑΥΡΕΣ ΜΑΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΑχΛΑ.ΝΑΙ ΥΠΑΡχΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΡΕΑΣΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΕ ΚΥΡΕΥΣΟΥΝ.

ΤΑ ΜΑΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΚΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕχΟΥΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ,ΔΕΝ ΕχΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΜΗ-ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΜΗ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΘΕΟΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΓΑΙΑ.ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕχΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΡΙΠΛΑ ΚΑΙ χΕΙΡΟΤΕΡΑ.

ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΕΥΤΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΕχΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ,ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ.

ΕΥχΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ.(ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΕ χΑΖΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΞΗΖΕΙ)

ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ
ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ .

DON'T TRUST WHAT YOU SEE OR WHAT YOU HEAR JUST BELIEVE IN YOUR HEART AND ALLWAYS HAVE FAITH IN YOU


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

benisa
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2011, 04:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eimai neo melos sto forum auto kai tyxaia diavasa auta po0 grafete ennw epsaxna sto google...na sas pw thn alh8eia egw den pisteua oute se 3orkia oute se maurh magia.. alla den 3erw ton teleutaio kairo vrhskw katw apo to grafeio enos filou mou tsibidakia gia ta mallia..kai malista panta sigkekrimena 2..autos o filos mou exei kai sigkatiko sto dwmatio tou alla pote den exw vrei tsibidakia katw apo to grafeio tou sigkatikou tou alla mono katw apo to diko tou grafeio den mou fainetai logiko na bainei mesa kapoia kopela kai na ths peftoun olos tuxaios ta tsibidakia katw apo to grafeio tou filou mou 8a borousan kalista na ths pesoyn kapou allou sto dwmatio alla exw vrei treis fores kai sigkekrimena katw apo to grafeio toy filou m.. exw thn entypwh oti einai magia..eseis ti lete?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2011, 16:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή benisa, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
benisa
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2011, 18:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α.. εντάξει.. αν και το ψιλιάστικα γιατί έβλεπα ότι όλοι γράφατε Ελληνικά.. Δεν έχω πάρει όμως κάποια απάντηση σε αυτό που ρώτησα και με προβληματίζει πολύ.. :(
Α.. και ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.. :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

benisa
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2011, 19:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η κοπέλα του δεν μένει μαζί του πρώτων και δεύτερων όπως ανέφερα δεν είναι η πρώτη φορά που βρίσκω μέσα στο δωμάτιο του τσιμπιδάκια.. Και δεν νομίζω ότι ψάχνω "ξένα" πράγματα γιατί δεν είναι ξένος..και δεν έψαξα είπα ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΑ ΒΡΗΚΑ!Αν το θεωρείται αυτό ψάξιμο τότε τι να πω..! Έλεος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2011, 15:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
benisa μην αγχώνεσαι, απλά τσιμπιδάκια είναι ,
σκέψου και το ενδεχόμενο της πλάκας (απο τους φίλους σου).
Δεν σε προβληματίζει το γεγονός οτι αυτοί δεν έχουν βρει τίποτα
και τα βρίσκεις μονο εσύ ?


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
benisa
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2011, 16:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχαχαχα... μωρέ το έχω ψάξει σου λέω το θέμα όταν το είπα και στους ίδιους μου είπανε ότι δεν έχουν ιδέα και ψαχνόντουσαν μπας και έχει πάει κανένας καμιά κοπέλα στο δωμάτιο αλλά κανένας τους δεν το είχε κάνει.. δεν ξέρω περίεργη ιστορία..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2012, 15:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως θα έπρεπε να σκουπίσουν το δωμάτιο αφού το πήραν... ίσως λέω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ariadne
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2014, 15:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς για να πέσεις θύμα μαύρης μαγείας (δηλαδή να σου κάνουν ξόρκια και να δουλέψουν) πρέπει να έχεις κάνει κάτι κακό πριν. Τι είδους διένεξη είχες με αυτή τη γυναίκα; Είχες εσύ άδικο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2014, 11:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα σου πως όμως λίγα βασικά πράγματα, τα οποία έχουν σχέση με τις επιθέσεις αόρατων οντοτήτων, που είναι καλές ως βάση για έναν προσεκτικό παραπέρα στοχασμό.

Οι επιθέσεις από τα αόρατα πεδία(που αφορούν κυρίως τον συνηθισμένο άνθρωπο) είναι τριών ειδών:

  • Στην πρώτη περίπτωση έχουμε να κάνουμε με μία αρχική νοητική εικόνα, που δημιουργείται ως οντότητα από εσένα τον ίδιο ή από κάποιον άλλο, με τη μέθοδο της άμεσης ή της έμμεσης υποβολής.
    Αυτή η οντότητα, τρέφεται από ενέργεια η οποία σχετίζεται με τη σημασία που της δίνει το θύμα. Όση περισσότερη σκέψη επενδύει σ'αυτήν (φόβο, επιπόλαιες προσπάθειες να την ερμηνεύσει που ουσιαστικά θυματοποιούν περισσότερο το θύμα, κ.λπ) τόσο αυτή η οντότητα μεγαλώνει και μπορεί να ασκεί περισσότερη επίδραση πάνω του.
    Μοιάζει στην πραγματικότητα με μία έμμονη ιδέα, που τροφοδοτούμενη από τη δική μας σκέψη, μπορεί να μας καταλάβει σε μεγάλο βαθμό, με τις αντίστοιχες συνέπειες.
  • Στη δεύτερη περίπτωση, μπορούμε να είμαστε θύματα μιας επιθέσεως από οντότητα, η οποία έχει μία υπόσταση στο αστρικό πεδίο(αόρατος κόσμος) και που συμπεριφέρεται σαν ένα "αστρικό" ζωάκι. Η ίδια μπορεί να μην είναι κακιά από τη φύση της, αλλά να προκαλεί στο θύμα κακό, ίσως λόγο του φόβου ή των άλλων αντιδράσεων που ακολουθούν την επαφή μεταξύ των δύο κόσμων - αυτόν της οντότητας και αυτόν του θύματος.
    Και σε αυτήν την περίπτωση, το να τροφοδοτεί κάποιος την οντότητα αυτή με ενέργεια, δεν θα βοηθήσει να απαλλαγεί από αυτήν, αφού η ενέργεια αυτή (ενέργεια σκέψης) τρέφει - θα λέγαμε - τα δεσμά που αναπτύσσονται μεταξύ της οντότητας και του ανθρώπου που έχει τη δυσάρεστη επαφή με αυτήν. Μία καλή γενικά πρόθεση, καλές σκέψεις και προσωπική αρμονία, συνήθως αρκούν για να την κρατήσουν μακριά σου.
  • Η τρίτη περίπτωση είναι αυτή, που είναι και περισσότερο σπάνια για τους συνηθισμένους καθημερινούς ανθρώπους. Είναι αυτή, που κάποιος "μάγος" με μεγαλύτερη ή μικρότερη δύναμη, αποφασίζει να ασχοληθεί με κάποιον, για τον άλφα ή βήτα λόγο. Ο οποίος μπορεί να επικαλεστεί τη βοήθεια στοιχειακών, δαιμόνων, ή να δημιουργήσει μία σκεπτομορφή (οντότητα σαν αυτή της πρώτης περίπτωσης) και να την αφήσει δίπλα στο θύμα να δουλεύει γιαυτόν, κ.λπ.
    Κι εδώ πρέπει να σημειωθεί, πως για έναν άνθρωπο ο οποίος έχει πραγματικά "υπερφυσικές" δυνάμεις, είναι κάπως επιπόλαιο να φανταστούμε πως θα έχει τη διάθεση να ασχοληθεί με τον καθένα από εμάς, για μικρές και άνευ σημασίας αιτίες. Κάθε άνθρωπος, αντιμετωπίζει συνήθως εχθρούς που αντιστοιχούν στο δικό του επίπεδο εξέλιξης.


Amalia, έχεις κάποια προτεινόμενη βιβλιογραφία για τα παραπάνω που ανέφερες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2014, 14:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic θα 'χεις ακούσει το βιβλίο της Ντιόν Φόρτσουν "Psychic Self-defense" αυτό ασχολείται με αυτά τα θέματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makper
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2014, 14:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι το έχω, αλλα έχω διαβάσει μερικά θέματα που θίγει αποσπασματικά, επειδή το βρήκα ξεπερασμένο. Αναφέρει τα συγκεκριμένα μέσα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2014, 15:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι το έχω, αλλα έχω διαβάσει μερικά θέματα που θίγει αποσπασματικά, επειδή το βρήκα ξεπερασμένο. Αναφέρει τα συγκεκριμένα μέσα;



Το βιβλίο δεν είναι ξεπερασμένο αλλά ίσως το καλύτερο που κυκλοφορεί από αυτά που είναι προσιτά.
Για να είναι ξεπερασμένο κάτι θα πρέπει νέεις ανακαλύψεις/τεχνολογίες να το έχουν καταστήσει ξεπερασμένο. Από τότε που γράφτηκε αυτό το βιβλίο καμιά πραγματικά καινούργια εξέλιξη δε σημειώθηκε (υπήρξε αν θέλεις ποσοτική εξέλιξη αλλά όχι ποιοτική) και κανένα σύγχρονο βιβλίο απ'όσα έω δει δεν αξίζει όσο 10 ΄τυχαίες σελίδες της Dion

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2014, 14:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπάρχουν "νέες ανακαλύψεις και τεχνολογίες" στο χώρο του αποκρυφισμού. Για το όνομα του Θεού! Αν δεν το κατέχετε το αντικείμενο γιατί μπαίνετε στον κόπο να γράφετε και ειδικά να δίνετε συμβουλές; Απλές συμβουλές τελετουργικής μαγείας έχει μέσα το συγκεκριμένο βιβλίο, με τις οποίες δεν ασχολούνται πια τα καινούργα ρεύματα απο το 1970 και μετα. Ημαρτον!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2014, 15:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν υπάρχουν "νέες ανακαλύψεις και τεχνολογίες" στο χώρο του αποκρυφισμού. Για το όνομα του Θεού! Αν δεν το κατέχετε το αντικείμενο γιατί μπαίνετε στον κόπο να γράφετε και ειδικά να δίνετε συμβουλές; Απλές συμβουλές τελετουργικής μαγείας έχει μέσα το συγκεκριμένο βιβλίο, με τις οποίες δεν ασχολούνται πια τα καινούργα ρεύματα απο το 1970 και μετα. Ημαρτον!

Δε μίλησα για ασχολίες. Υπάρχει κάτι που μάγοι σήμερα ξέρουν το 2014 και δεν ήξεραν το 1924? Να το ακούσουμε!
Φυσικά οι συμβουλές που δίνει είναι για άμυνα όπως την αντιλαμβανόταν στο χώρο της (τελετουργικής μαγείας κυρίως) αλλά οι συμβουλές δεν προαπαιτούν τελετουργική μαγεία. Αλλιώς γίνεται η αντιμετώπιση πχ στο Χριστιανισμό, αλλιώς από άλλους χώρους. Αλλά στο μαγικό χώρο - που αναφέρωμαι - εξακολουθεί να είναι κορυφή.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2014, 15:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι συμβουλές που δίνει περιλαμβανουν τελετουργικά, τυπικό δηλαδή. Μην με κάνεις να παραθέσω σελίδες και συνταγές. Δεν λέω οτι είναι άχρηστα, κακά ή οτι δεν δουλεύουν. Ο συγχρονος αποκρυφισμος τα εχει ξεπερασει με τη εννοια οτι δεν χρειάζεσαι υλικά για κάποια μαγική πραξη. Ειδικα στο θέμα της προστασίας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2014, 15:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι συμβουλές που δίνει περιλαμβανουν τελετουργικά, τυπικό δηλαδή. Μην με κάνεις να παραθέσω σελίδες και συνταγές. Δεν λέω οτι είναι άχρηστα, κακά ή οτι δεν δουλεύουν. Ο συγχρονος αποκρυφισμος τα εχει ξεπερασει με τη εννοια οτι δεν χρειάζεσαι υλικά για κάποια μαγική πραξη. Ειδικα στο θέμα της προστασίας.

Δεν διαφωνώ με το ότι δεν χρειάζεσαι υλικά για κάποια μαγική πραξη. Διαφωνώ με το ότι είναι "σύγχρονο!" ή ότι βιβλία όπως της Φότσουν προαπαιτεί υλικά πάντα.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2014, 19:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν προαπαιτεί υλικα πάντα (ξεκίνησα να το ξαναδιαβάζω επι τη ευκαιρία), αλλα οι νέες τάσεις στοχεύουν κατευθείαν στον φορέα της μαγικής δράσης, της "ενέργειας" (ας την ονομάσουμε έτσι) για το προσδοκόμενο αποτέλεσμα. Επίσης η οπτική του σύγρονου αποκρυφισμού, μιας και εξασκείται ακόμα και απο αθέους-υλιστές, είναι οτι δεν χρειάζεται να συμφωνείς με τις παραδοχές του τυπικού, σε ενδιαφέρει μόνο το αποτέλεσμα. Στην ουσία λοιπόν πειραματίζονται πρώτα για εξαγωγή ατομικών συμπερασμάτων και αν πειστούν τότε προχωρούνε. Νομίζω οτι προσεγγίζουν το θέμα απο διαφορετικές οπτικές γωνίες, χωρίς να απορρίπτει ο ένας τον άλλον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy