ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενα ORBS σε φωτογραφίες μου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 00:54:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ένα club με laser και strobo μπάλα έκανα το απλό τέστ για να δούμε
τελικά άν είναι η εξήγηση της fuji...(αντανακλάσεις σε πυκνώματα σκόνης)



Το θέμα λήγει πιστεύω εδώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 10:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ FORUM ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ (ΠΗΞΙΜΟ!) ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΕΝΛΟΓΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΜΥΝΗΜΑ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ORBS.
ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ? ΨΥΧΕΣ? ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΑΣ?

Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΗΞΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΜΗΧΑΝΗ 5 MEGAPIXEL ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΞΑ 2 ΑΠΑΝΩΤΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ.


ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (ΜΗΝ ΜΕ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ FORUM ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ9 ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ.)

ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ORBS ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 10:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ
------------------------
1) ΣΤΟ FORUM ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΛΙΚ
ΣΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.
[ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ JPEG 75 PIXELS ]

2) ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΗ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΓΙΑ ΝΕΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΝΕ ΣΜΙΚΡΥΝΣΗ
ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΩΣ ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΟ http://www.imageshack.us

3) ΚΑΝΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ.
ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ , ΤΣΕΚΑΡΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΕΙΡΑ ΟΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ
ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ ΣΟΥ , ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΟΛΗ ΜΠΛΕ ΚΑΝΕ ΕΠΑΝΩ
ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ ΑΠΟΚΟΠΗ.

4) ΑΝΕΒΑΣΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ESOTERICA ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΣΜΙΚΡΥΝΣΗ , ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ
ΚΙΤΡΙΝΟ ΤΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΕΙΚΟΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΟ.
ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΘΟΥΝ 2 ΠΑΡΕΝΘΕΣΕΙΣ.
ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ , ΕΠΙΚΟΛΛΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 11:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 11:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω.. καταφερα να βαλω την φωτογραφια αλλα δεν ξερω πως τα καταφερα και εχει πιασει ολο το τοπικ...
δεν ξερω πως να την μικρηνω και θα σας ταλαιπωρησω ετσι..
μην ανυσηχειτε δεν θα βαλω και την δευτερη που ειναι πεντακαθαρη.. αρκει αυτη..
περιμενω τις αποψεις σας..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 14:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσω την κατάσταση ή θα περιπλέξω ακόμη περισσότερο τα πράγματα... αλλά φαίνεται ότι τα orbs εκτός από χιούμορ είναι και θρησκόληπτοι αλλά και κοσμικοί τύποι...

Πως αλλιώς να εξηγήσω το γεγονός ότι βρέθηκαν σε φωτογραφίες που τράβηξα με την βιντεοκάμερά μου στη Νότρ Νταμ και στο Μουλέν Ρουζ...

Μάλιστα επειδή η βιντεοκάμερά μου είναι η SONY DCR-TRV 22E με ανάλυση 800.000 pixel αυτό δεν έγινε αντιληπτό όταν έβλεπα τις φωτογραφίες στην οθόνη του υπολογιστή αλλά όταν κάποιος φίλος μου τις πέρασε σε CD και τις είδα στην τηλεόρασή μου.

Ακόμη πιο περίεργο είναι ότι είδα αρκετά orbs κατά τη διάρκεια κατάδυσής μου σε βάθος περίπου 4-5 μέτρων αλλά όταν κατέβηκα να τα "περιεργαστώ" με την μάσκα μου αυτά δεν υπήρχαν... Εδώ μάλλον μιλάμε για τη φυσιολογική περίπτωση της ανάκλασης του φωτός (μάλλον). Και λέω μάλλον γιατί παρόλο το βάθος και το γεγονός ότι δε φορούσα μάσκα οι ακτίνες τους φαίνονταν ξεκάθαρα! Δε χρειάζεται βέβαια να πω ότι αν και κινούμαι αρκετά χρόνια "υποβρυχίως" αυτή ήταν η πρώτη μου επαφή με orbs...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
euripos
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2008, 20:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους euripos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν λίγες μέρες επισκέφτηκα την ιστοσελίδα supernatural, που την παρακολουθώ αρκετό καιρό και την βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Έχει άρθρο για τα ORBS, και σωστότερα άρθρο-περιγραφή αφού αναφέρεται σε συγκεκριμένα γεγονότα όπως τα έζησε ο συντάκτης. Συνοδεύεται όμως και από κάποιες φωτογραφίες που ειλικρινά όσο και άν πίεσα τον εαυτό μου για να πώ ότι είναι ένα φυσικό φαινόμενο δεν μπόρεσα, αφού είναι ευδιάκριτες οι μορφές πάνω στις περίεργες φωτεινές σφαίρες. Αν αυτό το συνδυάσουμε με κάποια περιστατικά που αναφέρονται στο κείμενο τότε πιστεύω ότι το φαινόμενο των ORBS ξεπερνά τις επιφανειακές ( κατά την άποψή μου ) ερμηνείες περί σκόνης , υγρασίας κλπ, και σίγουρα έχει ένα μυστηριακό και ανεξήγητο χαρακτήρα που πιστεύω ότι αξίζει να διερευνηθεί. Θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω σ΄ αυτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1098633
Maintained by Digital Alchemy