ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Η ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΤΟΥ χξs ΣΕ 666
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΡΘΟΥΡΟΣ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 05:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΘΟΥΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΑΛΛΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ 666 ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ. ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΒΡΗΚΑ (Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΥ ΔΩΘΗΚΕ) ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ. ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΨΑΧΤΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ. ΤΑΝΤΡΙΣΜΟΣ, ΓΝΩΣΤΙΚΙΣΜΟΣ, ΑΛΧΗΜΕΙΑ, ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΤΗΣ ΚΟΥΝΤΑΛΙΝΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΙΩΑΝΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ 3, ΣΤΙΧΟΙ 3-6. ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΣΙΟ ΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΩΣΗ ΘΕΟΥ. ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΘΕΛΗΣΗ, ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ Ο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ. ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΖΗΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΣΟΥ Η' ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ Η' ΤΗΝ ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΣΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ. ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΘΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ. ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΘΕΙ Η ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΔΟΘΕΙ. ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 22:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια σύντομη παρένθεση:

Λοιπόν, το σεξ δεν είναι κάτι κακό αυτό καθεαυτό, αντιθέτως δόθηκε στον άνθρωπο από τον Θεό αυτή η δυνατότητα για την αναπαραγωγή, όπως κάθε άλλη ικανότητα του ανθρώπου, για να την χρησιμοποιήσει και αυτήν για να προσεγγίσει τον Θεό.
Έτσι λοιπόν, όπως με ένα μαχαίρι μπορείς να σφάξεις έναν άνθρωπο ή να κόψεις τα σχοινιά που τον έχουν αιχμάλωτο, έτσι και η σεξουαλικότητα στον άνθρωπο μπορεί να χρησιμοποιηθεί στον δρόμο προς την θέωση ή για την καταστροφή. Συνήθως, οι προγαμιαίες σχέσεις είναι και πορνικές (=καταστροφικές) για τον άνθρωπο, γι'αυτό και η Εκκλησία τις καταδικάζει, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κάθε σεξουαλική επαφή μετά τον γάμο είναι άγια και ευλογημένη πράξη. Έτσι λοιπόν μπορούμε να πούμε ότι το όλο θέμα γύρω από την σεξουαλική επαφή είναι για ακόμη μια φορά κάτι το οποίο δεν μπαίνει εύκολα σε καλούπια, καθώς ο άνθρωπος μπορεί πολύ εύκολα να εκχυδαίσει την πιο ωραία στιγμή σε μια ανθρώπινη σχέση, και να καταντήσει να καταστρέφει τον εαυτό του με όλες τις συνέπεις που αυτό επιφέρει (ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες, νοσήματα κλπ). Ένας εύκολος και ασφαλής τρόπος για να γλιτώσει κανείς από κάτι τέτοιο ανεπιθύμητο είναι πολύ απλά η αποχή μέχρι τον γάμο, οπότε και το παιδί έρχεται σαν δώρο επικύρωσης της σχέσης και όχι σαν κατάρα.

quote:
ναι αλλα δυστυχως ειναι το μόνο που δεν ελεγχεται, δεν περιορίζεται. με ποιον τρόπο εννοείς αυτά που λές?


Πέστα χρυσόστομη και όταν λέω ότι δεν κρατιέμαι νομίζω πως είμαι ο μόνος!!!

Περί του χξς 666, έχει μιλήσει σχετικά ο τελευταίος Άγιος της Εκκλησίας, ο Πάτερ Παίσιος ο διορατικός:
http://www.rel.gr/index.php?rpage=paisios&rpage2=showkeimeno.php&link_id=13
Διευκρινίζει ότι το 666 ήταν η φορολογία που επέβαλλαν οι Εβραίοι στα έθνη όταν τους επιβλήθηκαν κατά την αρχαία περίοδο, και αυτό θα γίνει και τώρα από το Αμερικανό-εβραικό λόμπυ ή τουλάχιστον έτσι καταλαβαίνω εγώ τι εννοεί.
Τα γνωστά βέβαια, αυτά όποιος θέλει τα δέχεται και όποιος θέλει δεν τα δέχεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 15:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΣΕΞ ΕΔΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!
ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!(αξιωμα;)

ΑΠΟ ΤΗ ΓΗ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy