ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σατανισμένη Γυναίκα Στην Περιοχή Της Πάτρας!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 00:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Εγω δεν καταλαβαίνω άτομα που μας ζητούν να πιστέψουμε σε μία δικιά τους ιστορία πως γίνεται όταν πρόκειται για άλλη ιστορία να είναι σαρκαστικοί?



are you talkink to me καλη μου?


και να μην απευθυνεσαι αμεσα σε μενα, απαντω μιας και ανηκω στην κατηγορια που αναφερεις.

παρεθεσα μια εμπειρια μου, μονο και μονο επειδη την εζησα με μαρτυρα!

στο παρον τοπικ ο φιλτατος θεματοθετης αναφερει:

To olo skiniko pou tha anafero den to exo zisei ego alla ena paidi to opio to gnorisa sto magazi pou ergazomoun prin kairo,

δεν το εχει καν ζησει ως μαρτυρας, αλλα το ακουσε απο ενα παιδι.

σοβαροτατη πηγη, συμφωνω!

to sigkekrimeno paidi den pistevo na mou elege psemata logou oti o pateras tou einai Pappas kai xaraktiristika otan eixa paei spiti tou kai me gnorise stous goneis tou eipe stin mitera tou "Mama tha pao me ton Spyro stin Maria" kai i mitera tou apantise se mena "Paidi mou den tha to anteksis na to deis afto" den katalava ti ennoouse, kai mou edose enan stavro akoma ton exo.

και τα επιχειρηματα ειναι σοβαροτατα!

μπαμπας παππας, μαμα επιβεβαιωνει!


Itan ena koritsaki stin Patra, mia mera ekane kati ston patera tis kai aftos tis eipe "Na mpei o diaolos mesa sou" i kati tetio, kai mpikan 7 demonia mesa tis ta opia oi pneumatikoi tis perioxis kataferan na eksorkisoun mono 6 kai ena emine mesa tis.


γνωριζα περιπτωσεις με χειρουργικα εργαλεια που ξεχαστηκαν μεσα στον ασθενη, αλλα για ξεχασμενο πνευμα πρωτη φορα ακουω!

i apantisi itan "Me afinei o theos gia na kanw tous anthrwpous na pistevoun"


πολυ παππαδιστικη απαντηση το πνευμα, ε?


εχει την αδεια του Θεου!!!


Ena ap ta paidia afta eixe dilosei tote na mpei sto fame story 2 kai tou leei "Thes na se valo ego sto fame story ? na se kanw ton megalitero tragoudisti ? pistepse se mena kai tha to kanw".

μετα απ αυτο κοιταω με υποψια τον Περικλη και την Καλομοιρα... -

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 07:20:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρεεεεε....

η SLK, ρεεεεεεε ...... !

Από τους ζωντανούς τα παίρνουουουουουουουν .... !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 10:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πραγματι ειναι λιγο παιδιαστικη απαντηση αλλα ας δουμε λιγο το θεμα.εγω δεν μενω στην πατρα αλλα εχω εξοχικο εκει και γενικα κατι λιγα εχω ακουσει.ο xifomahos ειχε πει οτι ηξερε καποιες λεπτομερειες σχετικα με το θεμα.και χωρις να θελω να υπονοησω τιποτα καλο θα ηταν να δουμε καποια σοβαρη απαντηση.

dark banishingΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 11:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

πραγματι ειναι λιγο παιδιαστικη απαντηση

Παιδιάστικη ?

Παιδιάστικη μπορεί να είναι για τα δικά μου μέτρα και σταθμά, η θλιβερή άγνοια, τρομολαγνεία και δεισειδαιμονία κάποιων αδαών, που μέσα στην γενική τους σύγχυση μπερδεύουν την ψυχιατρική με την δαιμονολογία και γίνονται θύματα κάποιων επιτήδειων.

Ο.κ. ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xifomaxos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 12:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xifomaxos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι οι Πατρινοί την γνωρίζουν τη δύστυχη αυτή γυναίκα. Τώρα δεν ξέρω τι θεωρείς "σοβαρή απάντηση". Πιο συγκεκριμένα;...

ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΚΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΧΩΡΙΣ ΤΙΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-529-
Νέο Μέλος


44 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 12:51:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -529-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟΥΣ ΕΚΛΕΚΤΟΥΣ ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ!

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΜΟΝΟΝ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ…
ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΗ; ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ; ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ! ΛΥΠΗΘΕΙΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΜΟΙΡΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ-ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΟΥΣ, ΓΟΝΕΙΣ-ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ. ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ…ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ! ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΙΛΤΡΑΡΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ "ΠΙΣΤΗ", ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΟΓΜΑ! ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ; Ο ΠΑΠΑΣ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ; ΑΣ ΛΟΓΙΚΕΥΤΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΚΟ ΟΥΤΕ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ…ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ!...ΑΠΛΑ, ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ…

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


-ΕΧΩΜΙΑΑΠΟΨΗΓΙΑΤΟΝΚΟΣΜΟΠΟΥΘΑΑΛΛΑΞΕΙΑΜΕΣΩΣΜΟΛΙΣΜΑΘΩΤΗΝΑΛΗΘΕΙΑ-529-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 14:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ undeafeted ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΣΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΝΕ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΗΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ Η ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΝ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ..
ΑΡΧΙΣΑΝΕ ΤΑ ΘΥΜΙΑΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΟΡΚΙΑ.....

ΕΛΕΟΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ....
ΤΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ undeafeted?????
ΠΟΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ?????

ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΗΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 18:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εαν δεν το εβλεπα με τα ματια μου και δεν το ακουγα με τα αφτια μου, δεν θα το πιστευα.


η βλακεια ορισμενων γονιων ειναι τοσο μεγαλη και τοσο τραγικη ωρες ωρες σαν τους συγγενεις της παραπανω περιπτωσης...


παιδι με συνδρομο νταουν το τρεχανε στους παπαδες και στους μαγους (οι οποιοι δεν ειχαν κανεναν ενδοιασμο να απλωσουν το χερι και να στερησουν απο την οικογενεια τα χρηματα) για να κανουν "εξορκισμο" και να φυγει το κακο πνευμα...

και αυτο παρακαλω πριν καμια 10ρια χρονια στην αθηνα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 18:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kai ti egine telika??? efige to daimonio? mipos ksehasane kai aftoi kanena mesa?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 18:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

kai ti egine telika??? efige to daimonio?

¨Οχι μωρέ !

Φύγανε οι "εξορκιστές" με ολοκαίνουργιες SLK για διακοπές και αφήσαν τους άλλους ρέστους ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 23:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.


αυτη τη στιγμη που μιλαμε υπαρχει τριανταρα ανυπαντρη κοπελα (που ζει με τους θρησκοληπτους γονεις της οι οποιοι δεν επετρεψαν ποτε τηλεοραση στο σπιτι τους) που βλεπει κρυφα μια μινι φορητη τηλεοραση, σκεπασμενη με την κουβερτα.

το οτι δεν "δαιμονιστηκε" μετα απο τοσα χρονια περιορισμων και στερησεων ειναι δειγμα ψυχικης υγειας και δυναμης!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 01:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αυτη τη στιγμη που μιλαμε υπαρχει τριανταρα ανυπαντρη κοπελα (που ζει με τους θρησκοληπτους γονεις της οι οποιοι δεν επετρεψαν ποτε τηλεοραση στο σπιτι τους) που βλεπει κρυφα μια μινι φορητη τηλεοραση, σκεπασμενη με την κουβερτα.

το οτι δεν "δαιμονιστηκε" μετα απο τοσα χρονια περιορισμων και στερησεων ειναι δειγμα ψυχικης υγειας και δυναμης!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν



EINAI KAΛΕ ΜΟΥ JONNY EINAIAAAIIII


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 02:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ την παρέα …. (μετά από καιρό απουσίας)

Αν και το έχετε ρίξει στην πλάκα με τον θέμα του φίλου pl0w

Θα μου επιτρέψετε να καταθέσω κι εγώ την «μαρτυρία» και το θέτω σε εισαγωγικά γιατί δεν είναι ακριβώς μαρτυρία , μιας και ποτέ δεν ήμουν μπροστά , απλά το ότι το έχω στα αυτιά μου αυτήν την ιστορία από μικρό παιδί και ακούγοντας πολλές μαρτυρίες από συγγενικά ή φιλικά πρόσωπα γι’αυτή τη Μαρία , το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι φανταστικό πρόσωπο (ένα το κρατούμενο)

Eδώ στην πόλη μου (Αίγιο) έχουμε μια εκκλησία την Παναγία την Τρυπητή (Ζωοδόχος Πηγή) και μια και η εικόνα «θεωρείται» θαυματουργή ,
οι γονείς αυτής της γυναίκας την έφερναν κάθε χρόνο παραμονή τις Παναγίας (πολλά χρόνια πριν) όπου γίνετε και το προσκύνημα(Παρασκευή μετά το Πάσχα)

Η συγκεκριμένη γυναίκα είναι «γνωστή» σχεδόν σε όλη την πόλη γιατί έχουν συμβεί πάμπολλα περιστατικά στα οποία , ανεβαίνοντας στα σκαλιά τις εκκλησίας (και ενώ ήταν ήρεμη) ξαφνικά γύριζε σε άσχετα άτομα και τους έλεγε τρομερές λεπτομέρειες για την προσωπική τους ζωή , (παράληψη) αυτό γίνονταν όταν εισερχόμενη στο χώρο του ναού άρχιζε να δείχνει μια κάποια «δυσφορία» , φώναζε , έβριζε , κι αν κάποιος ή κάποια ανυποψίαστη πίστη αντιδρούσε ή την κοιτούσε , μη ξέροντας ποία είναι αυτή η γυναίκα , τότε αυτή (η Μαρία) καταφέρονταν κατά της με αισχρόλογα και «αποκαλύπτοντας» την προσωπική ζωή ή κάποια «αμαρτήματα» που πιθανόν είχαν διαπραχθεί στο παρελθόν (ή ακόμη και παρούσες «κακές» σκέψεις) ….

Ε και όπως καταλαβαίνετε υπάρχουν πολλές ιστορίες τις οποίες θα μπορούσα να σας πω , αλλά δεν νομίζω ότι αυτό είναι το ζητούμενο ,
oύτε βέβαια γνωρίζω τι απέγινε με αυτή την γυναίκα , είχα χρόνια να ακούσω γι’αυτην

Τώρα , η άποψη του καθενός είναι σεβαστή , εγώ το μόνο που ήθελα να πω είναι ότι μιλάμε για ένα υπαρκτό πρόσωπο που κάποιοι μπορεί να το κατατάξουν στους «δαιμονισμένους» και κάποιοι άλλοι στους ψυχικά διαταραγμένους , αυτό επαφίεται στα πιστεύω του καθενός ….

Ευχαριστώ για το χωροχρόνο σας

« Κι όμως ... γυρίζει. »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xifomaxos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 13:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xifomaxos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η γυναίκα αυτή ζει και ταλαιπωρείται ακόμα δυστυχώς...
Όσοι νομίζετε ότι πρόκειται για ψυχασθένεια πως εξηγείτε το γεγονός ότι αναφέρει ανατριχιαστικές λεπτομέρειες από την ζωή αγνώστων όταν βρίσκεται σε "κρίση";

ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΚΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΧΩΡΙΣ ΤΙΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 13:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ταπεινή μου άποψη:

Σκέφτομαι αλήθεια τι θα μπορούσε να εξυπηρετήσει το συγκεκριμένο θέμα...Τρέφει την περιέργια μας για το άγνωστο? Είναι ένα "πιασιάρικο" ίσος θέμα ,μιαςε που περιέχει αρκετά στοιχεία που κάνουν μια ιστορία ενδιαφέρουσα (επέμβαση άλλου όντος-προσσεγγισιμότητα του προσώπου,λίγο παράξενο-λίγο "τρόμος"-σατανάδες/πνεύματα)?

Πρωτού ερευνήσουμε τα μέταφυσικα ας γίνουμε τέλειοι γνώστες των φυσικών.Πρωτού ερευνήσουμε τα πάραψυχολογικά ας ερευνήσουμε τα ψυχολογικά.

Παρατηρώ επίσης μια τάση στον κλήρο (που ΔΕΝ είναι χαρακτηριστική του πνεύματος του χριστιανισμού) να τα αντιμετωπίζουν όλα "δυαδικά".Τι σημαίνει αυτό? "Ότι μας αρέσει είναι του θεού-Ότι δεν μας αρέσει έργο διαβόλου".Αυτή η στάση έχει αρχίσει να ενοχλεί πολύ σκεπτόμενο κόσμο ο οποίος δεν πρέπει να τα βάλει με τον χριστιανισμό αλλα με τον κλήρο που σε μή φυσικώς ερευνήσημα θέματα (είπαμε,δεν υπάρχει δαιμονιόμετρο,ούτε μπορείς να το δείς κ΄τω απο μικροσκόπιο) δίνει απλόχερα μεταφυσικές δυαδικές απαντήσεις/λύσεις...

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 13:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομίζω οτι οι κληρικοί είναι οι κατάλληλοι άνθρωποι στους οποίους πρέπει να απευθυνόμαστε για τέτοιου είδους προβλήματα. Οχι γιατι δεν υπάρχουν δαιμονισμένοι, (αποψή μου οτι υπάρχουν) αλλα γιατι οι κληρικοί της εποχής μας έχουν τόσο απομακρυνθεί από τον λόγο του Θεού και τον τρόπο ζωής που αυτός τους υπέδειξε που έχουν χάσει όποια "αγιότητα" υποτίθεται οτι είχαν. Δεν είναι πλέον οι αρμόδιοι για αυτά τα θέματα και δεν έχουν την ικανότητα να τα χειριστούν γιαυτο και το μόνο που κάνουν είναι να μας μπερδεύουν με ψευτικές ερμηνίες. Δεν μπορώ εγώ τουλάχιστον να εμπιστευτώ κάποιον που έχει αγκαλία εναν σακο λεφτά και βρίζει όποιον βρεί μπροστά του με την σωτηρία μου.
Συγγνωμη για το ελαφρώς άσχετο, με το κυρίως θέμα, μυνημά μου Απλά βλέπω οτι πολλοι χάνουν την πίστη τους λόγω αυτών των ανθρώπων και πόλλοι υπολογίζουν παραπάνω απο οτι πρέπει την αποψή τους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 17:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok κρεμαστε με επειδη ζητησα μερικες λεπτομερειες για τον θεμα που σηζηταμε.απλως δεν καταλαβαινω γιατι σηζηταμε αφου το ολο θεμα θεωρητε γελοιο.λεει ο καθενας την εξυπναδα του και κατι εκανε.εγω δεν πιστευω και πολυ σε αυτα αλλα θα ηθελα να το ψαξω.τωρα αν ολα ειναι μια ανοητη φαρσα σηκωνω τα χερια ψηλα.αλλα στην περιπτωση που συνεβη κατι παρομοιο που ισως απο στομα σε στομα να αλλαξε, καλο θα ηταν να το ακουσουμε.αλλα δεν ξερει κανεις για αυτο οποτε μαλλον ειναι φαρσα.τελος παντων κατα την αποψη μου ηταν ενα αποτυχημενο θεμα του esoterica απορω γιατι καταφερε να κανει 2 σελιδες.

dark banishingΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 17:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι φίλε δεν σε κρεμάει κανείς ούτε προσπαθεί να σε μειώσει κανείς εδω μέσα! Πάρε την απάντησή μου για παράδειγμα: Όταν θα βάλεις ένα πιάτο φαί να φάς,όταν πάς για καφέ,ή όταν πέσεις για ύπνο αφιέρωσε μερικά λεπτά να την σκεφτείς.Δεν ζητάω να την απαντήσεις,απλά να την σκεφτείς,να βάλεις στην εξίσωση αυτά που είπα εγώ και άλλοι και να φτάσεις στο δικό σου πόρισμα...

Γιατί λοιπόν έχει δύο σελίδες αυτό το θέμα? Επειδή περιέχει : (επέμβαση άλλου όντος-προσσεγγισιμότητα του προσώπου,λίγο παράξενο-λίγο "τρόμος"-σατανάδες/πνεύματα)

Σκέψου το λίγο...Πολλά απο αυτά που αποδίδονται σε αυτή την γυναίκα ίσως φτάνουν στα αυτιά μας "μεταλλαγμένα".Ίσως απο στόμα σε στόμα η ιστορία αλλάζει..Κάνε το εξής πείραμα: Φτιάξε μια φανταστική ιστορία (ή ένα ανέκδοτο,εξαίρετο μιμίδο ταξιδεύει πολύ γρήγορα) με λίγο "πιπεράκι" έτσι ώστε να διαδωθεί.Πές το σε φίλους,στείλτο με mailinglist ή βάλτο σε κάποιο φόρουμ. Περίμενε και θα φτάσει πάλι πίσω σε εσένα!!! Εδώ το μελετάς:Θα διαπιστώσεις πολλές αλλαγές στην ιστορία σου,κάποιες προσθήκες,κάποιες αφαιρέσεις αλλα κυρίως περισσότερο πιπεράκι! Αυτή είναι η ανθρώπινη πληροφοριακη φύση.

Μια πολύ καλή σελίδα είναι η www.mystery.gr . Προσφέρει μια πνοή υγείας σε έναν κόσμο οπου η πωλήσεις μεταφυσικών περιοδικών όλο και πληθαίνουν,ο καθένας γράφει απο ένα βιβλό αμφιλεγόμενης εγκυρότητας και οι παράξενες ιστορίες οργιάζουν.Αυτή η σελίδα που σου δίνω βασίζετε πάνω σε αυτό που σου είπα:

Πρωτού ερευνήσουμε τα μέταφυσικα ας γίνουμε τέλειοι γνώστες των φυσικών.Πρωτού ερευνήσουμε τα πάραψυχολογικά ας ερευνήσουμε τα ψυχολογικά.

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 20:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πραγματι πριν μελετησει καποιος ενα θεμα μεταφυσικης πρεπει να ξερει φυσικη.εγω παραδεχομαι οτι δεν ξερω καλη.μια ιστορια οντως πιανει αν ειναι φτιαγμενη.αλλα σιγουρα ειναι φτιαγμενη.ο συγγραφεας δεν εχει απαντησει σχεδον καθολου.καλυτερα να μεινει εδω το θεμα.δεν λεει να παει παρακατω θα γινει σειρα του Φωσκολου

dark banishingΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

teolaz
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 01:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους teolaz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε ξιφομαχε ειμαι Πατρινος.Την ξερω την γυναικα που λες.Τη λενε Μαρια.Δουλευει μαλιστα και στη Λαικη.Ειναι γνωστη μας.Λεει οτι εξ αιτιας του πατερα της επαθε οτι επαθε.Και κανει εξορκισμους.Παει συχνα στην εκκλησια.Μαλιστα οταν βγαινουν τα αγια,τα δαιμονια εξανιστανται και κανει σαν τρελη.Υπαρχουν πολλες ιστοριες που ξερω σχετικα με αυτη τη γυναικα.Τωρα πια ειναι μεγαλη σε ηλικια.Εχει δειρει πολυ κοσμο.Καποτε την πηγαν στο αστυνομικο τμημα κρατωντας την 4 αστυνομικοι.Οταν εφτασε καθως ενας την κοιτουσε του λεει΄τι κοιτας ρε,αντε δες την γυναικα σου που πηδιεται με αλλον τωρα΄΄.Μαλιστα λενε οτι πηγε και τους επιασε επ αυτοφορω.Οταν κυριευται απο τα δαιμονια λεει δεν καταλαβαινει τι γινεται.Ασε μαυρα χαλια,να μην τυχει ποτε σε κανενα ελπιζω.

Ουδεις αναμαρτητοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 04:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
to sigkekrimeno paidi den pistevo na mou elege psemata logou oti o pateras tou einai Pappas

Η αλήθεια είναι ότι εμείς τα παπαδοπαίδια είμαστε ένας κι ένας. Διαλεγμένα!

Και επιπλέον, η πιο αξιόπιστη πηγή περί παντός επιστητού (και μη).

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xifomaxos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 09:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xifomaxos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς teolaz κάθε εβδομάδα την βλέπω στην Λαϊκή

ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΚΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΧΩΡΙΣ ΤΙΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 11:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Την ξερω την γυναικα που λες.Τη λενε Μαρια.Δουλευει μαλιστα και στη Λαικη.

Ειναι γνωστη μας.Λεει οτι εξ αιτιας του πατερα της επαθε οτι επαθε.Και κανει εξορκισμους.


για να δουλευει στην λαϊκη και να μιλαει μαζι σας, σημαινει οτι την ωρα της εργασιας δεν την ενοχλει το δαιμονιο, ε?

quote:

Παει συχνα στην εκκλησια.Μαλιστα οταν βγαινουν τα αγια,τα δαιμονια εξανιστανται και κανει σαν τρελη.


αλλα στην εκκλησια το πιανουν τα διολια του και αρχιζει τα μπινελικια.


γιατι παει λοιπον στην εκκλησια η Μαρια, και μαλιστα συχνα???


.

η ψυχιατρικη ερμηνευει την συγκεκριμενη συμπεριφορα ως υποσυνειδητη αντιδραση-επανασταση στην θρησκευτικη καταπιεση που ευθυνεται για συγκεκριμενα απωθημενα.

φυσικα πλητει μονο θρησκοληπτα ατομα που μεγαλωσαν σε πουριτανικο καταπιεστικο περιβαλλον.


η ιδια τα ριχνει στον πατερα της!

και οχι φυσικα επειδη την καταραστηκε...


quote:

Εχει δειρει πολυ κοσμο.


αρχιζω να την συμπαθω την Μαρια!!!

quote:

Καποτε την πηγαν στο αστυνομικο τμημα κρατωντας την 4 αστυνομικοι.Οταν εφτασε καθως ενας την κοιτουσε του λεει΄τι κοιτας ρε,αντε δες την γυναικα σου που πηδιεται με αλλον τωρα΄΄.


για λαϊκατζου δαιμονισμενη και λιγα του ειπε!!!


την συμπαθω ολο και περισσοτερο!


για πεστε κι αλλα γι αυτην...

quote:

Μαλιστα λενε οτι πηγε και τους επιασε επ αυτοφορω.


λενε...


εσυ πιστευεις οτι ο αστυνομικος αφησε την υπηρεσια του για να παει στο σπιτι του να εξακριβωσει αν η Μαρια ειχε δικιο?


.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 15:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσε που στα χωριά λιγο πολυ ξέρουν και τι βρακι φοράς . αν δε, δουλεύει και στη λαϊκή όλο και κάτι θα έχει ακούσει για τον καημένο τον αστυνομικό και τη γυναίκα του!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xifomaxos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 17:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xifomaxos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
aphrodity το ότι θεωρείς την Πάτρα χωριό με οδηγεί σε δύο συμπεράσματα:
α] είσαι άσχετη
β] κατοικείς στην πρωτεύουσα(με την ευρύτερη γεωγραφική της έννοια) και με αλλαζονεία χαρακτηρίζεις τις υπόλοιπες πόλεις της χώρας "χωριά" ξεχνόντας ότι και οι δικοί σου θα μετανάστευσαν στην Αθήνα από κάποια στάνη ή από κάποια μαούνα

Οι υπόλοιποι μπορείτε να κοροιδεύετε όσο θέλετε, αλλά αυτό δεν αλλάζει την πραγματικότητα

ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΚΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΧΩΡΙΣ ΤΙΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 17:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η οποια ειναι οτι μια γυναικα δαιμονιστηκε και μπηκαν μεσα τις 7 διαολοι.ας βρει καποιος αυτην τη γυναικα να μας πει την ιστορια της.

dark banishingΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 19:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα κι εγώ το συγκεκριμένο θέμα, κι επειδή έμενα κάποιο διάστημα στην Πάτρα και συνεχίζω να έχω επαφές με φίλους και γνωστούς εκεί
θα ήθελα να μάθω περισσότερα από τους γνωρίζοντες Πατρινούς συμ-φορουμ-ίτες είτε δημόσια είτε και σε προσωπικό email, και ακολούθως να ρωτήσω τους δικούς μου φίλους για περαιτέρω..

Ατομα με τέτοιες συμπεριφορές σαν αυτής της "κυρίας Μαρίας" (=να λένε στους γύρω τους απόκρυφες τους σκέψεις,να αποκαλύπτουν το μέλλον ή [κυρίως και συνηθέστερα] το παρελθόν τους) υπάρχουν σίγουρα, απλώς είναι θέμα ορολογίας -και μόνο- το πώς θα τους χαρακτηρίσουμε (ως "δαιμονισμένους", "ψυχασθενείς", "έχοντες αυξημένες ευαισθησίες/προσλαμβάνουσες" σε σχέση με την αντίληψη των υπολοίπων, κλπ)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

b0ukitsa
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 21:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους b0ukitsa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aphrodity θα ήθελα να διορθώσω τον λόγο σου στο παραπάνω ποστ, η Πάτρα δεν είναι χωριό αλλά η τρίτη νομίζω μεγαλύτερη πόλη στην Ελλάδα.
Επίσης όπως πιστεύεις στο πλέον παραφυσικό ότι υπάρχει μία μικρή πιθανότητα να υπάρχουν δαιμονισμένοι έτσι θα πρέπει να πιστεύουμε στην μικρή "φυσική" πιθανότητα να υπάρχουν και σωστοί παππάδες και κληρικοί, γιατί ο δαιμονισμός κατατάσεται στο paranormal ενώ η ανθρώπινη συμπεριφορά στο normal. Αλλωστε δεν είμαστε όλοι ίδιοι για να μπαίνουμε όλοι στο ίδιο σακί το ίδιο ισχύει για τα παραδείγματα που παρέθεσες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 22:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

η οποια ειναι οτι μια γυναικα δαιμονιστηκε και μπηκαν μεσα τις 7 διαολοι.ας βρει καποιος αυτην τη γυναικα να μας πει την ιστορια της.


ενας δεν ειναι ο διαβολος?

λες να υπαρχουν και 7 κολασεις???


αχ και να εμπαινε στο δικτυο η Μαρια...


η καλυτερη μου!!!


να κανουμε εναν ερανο να της αγορασουμε υπολογιστη!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 23:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αχ και να εμπαινε στο δικτυο η Μαρια...


η καλυτερη μου!!!



καλά βρε jbg μια θες τη Μαρία
μια τη γυναίκα του tsepe πόσες πια να μπούνε στο νετ???
κάνε και λίγο κρατει!!!


Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy