ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Έχουν θέση οι ομοφυλόφιλοι στην κοινωνία του μέλλοντος?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dialogistis
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 02:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dialogistis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eides eimai kai o protos!!!! Oti allo thes edo eimai exo trelo iliko!!!!LOL!!

Shotguns? What, like guns that fire shot?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 02:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι ομοφυλοφιλοι και οι ετεροφυλοφιλοι δεν θα εχουν καμμια θεση στην κοινωνια του μελλοντος.Θα φανταζουν γραφικα ανθρωπακια..
Οι ανθρωποι θα διαλεγουν τους συντροφους τους με αλλα κρητηρια,κι οχι φυλο,οικονομικη κατασταση κ.λ.π.Αλλα πολυ σημαντικοτερα πραγματα που τα γνωριζουν ολοι,ομως προτιμουν να ζουν οπως ακουσαν, να σκεφτονται οπως αλλοι εκαναν..την σιγουρη πεπατημενη οδο..

Ενα ακομη θεμα για την ομοφυλοφιλια στο esoterica πιστευω πως δεν χρειαζεται,εκτος κι αν ειχε να πει κατι καινουριο ή να δει το θεμα απο μια αλλη πλευρα.Τιποτα απ αυτα δεν συμβαινει..
Ασε που εχουν ηδη ξεφυγει..

Ενα κραταω απ οτι εχει ως εδω γραφτει..
Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ

ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΡΙΚΑ.
Κορυφαια...αυτο ειναι πραγματικα υπερβαση..
Α ρε Χριστουλη τι σου μελε να παθεις αν ξαναγυρνουσες..οχι μονο θα σε ξανασταυρωναν αρων αρων οι ''Χριστιανοι΄΄,αλλα θα σε βαζανε αυτη την φορα να λογοδοτησεις και για τον Πατερα σου..
Ανοιξτε κανα τοπικ με τις προτασεις που εχω με κεφαλαια παιδια..
Πιστευω πως αν μη τι αλλο θα ηταν πολυ ενδιαφερων..για γελια η για κλαματα ισως,ενδιαφερων ομως σιγουρα..
Να στε ολοι σας καλα..καλο καλοκαιρι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 15:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Eides eimai kai o protos!!!! Oti allo thes edo eimai exo trelo iliko!!!!LOL!!

εδω και καιρο φιλε μου ψαχνω το site tawneestone ειναι πολυ καλο αλλα θελει να πληρωνεις

ξερεις μηπως που μπορω να βρω δωρεαν εικονες και βιντεακια απο τις tawnee και tori α και αμα ειναι μαζι και η jordan capri ακομα καλυτερα

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarum"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 20:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΛΟΙΠΟΝ:
ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ;
Και βέβαια έχουν και θα έχουν μέλλον. Ποτέ δεν αμφισβητώ πως αρκετοί-αρκετές είναι σπουδαία μυαλά.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 20:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και βέβαια έχουν και θα έχουν μέλλον. Ποτέ δεν αμφισβητώ πως αρκετοί-αρκετές είναι σπουδαία μυαλά.

μονο που το μυαλο δεν κανει παιδια

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarum"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 04:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.

τι μας ενδιαφερει αληθεια το τι κανει ο καθενας στο κρεβατι του?

γιατι η κοινωνια μας δινει τοση σημασια στις σεξουαλικες προτιμησεις την στιγμη που η επιστημη (πολυ ορθα) δηλωνει πως ο,τι γινεται μεταξυ ενηλικων και με κοινη συναινεση ειναι ομαλο?


δεν υπαρχει γονιδιο που οριζει την σεξουαλικη συμπεριφορα - μονο η λοβοτομη "θεραπευει" τα κουσουρια, αλλα "θεραπευει" και την εφυια γενικως!

.


το μελλον παντως δεν θα ειναι οπως το περιγραφεις φιλε μου.

η γονιμοποιηση θα γινεται με ειδικη αδεια τεκνοποιησης και δεν θα ενδιαφερει το ποιος γεννά, ποιος τικτει, ποιος αναθρεφει και ποιος το κανει με ποιον.


απλως τα γενετικα χαρακτηριστικα θα πρεπει να ειναι εντος των οριων της "γενετικης υγιεινης".


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 04:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα τόσα θέματα για την ομοφυλοφιλία πια...
???
Στο μέλλον ίσως τα πράγματα να είναι τόσο τέλεια που η ατέλεια να φαντάζει γοητευτική και όμορφη....

Ηρεμήστε... όλοι άνθρωποι είμαστε...........

Χαιρετώ......

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lilith N.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 14:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lilith N.  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Lilith N.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ....
ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ....
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟ!!!
ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ 'ΤΡΙΤΟΙ'
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.
ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΟ ΚΑΤΟ ΟΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΧΤΕΙ
ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΡΙΠΤΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ
ΒΕΒΑΙΑ, ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ, ΟΛΟΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΜΕ ΕΚΕΙΕΙΕΙΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΟΙ GAY!!!!
ΟΚ ΕΙΠΑΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΕΙΣΑΙ GAY! ΜΗΝ ΤΟ ΕΠΙΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 21:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σέβομαι τους πάντες.
΄Ανθρωποι με αξίες είναι και αυτοί.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 08:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας ξεκαθαρίσουμε ότι οι ομοφυλόφιλοι δεν διαλέγουν συντρόφους, τις περισσότερες περιπτώσεις διαλέγουν απλά έναν συμπαίκτη στο σεξ, και έχει να κάνει περισσότερο με το σεξ παρά με το να ερωτεύονται με τα κανονικά αισθήματα όπως οι str8, Η τουλάχιστον αυτό είναι το πρώτο που τους ενδιαφέρει όσο αφορά τον σύντροφο τους.

Με λίγα λόγια τους ενδιαφέρει περισσότερο να τους φορεθεί, παρά να αναπτύξουν αισθήματα αγάπης κτλπ οι πραγματικές γυναίκες ζητούν άλλα πράγματα πιο ουσιώδες, θα έλεγα ότι απλά είναι περισσότερο μια εκδήλωση ανωμαλίας και διαστροφής το κούνημα της συκιάς και σε πιο σπάνιες περιπτώσεις γεννητική ανωμαλία.

Όσο και αν σιχαίνομαι που θα το πω αυτό, οι γυναίκες είναι αναντικατάστατες και μοναδικές.

To Hollywood Έχει Κάψει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lilith N.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 14:32:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lilith N.  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Lilith N.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όσο και αν σιχαίνομαι που θα το πω αυτό, οι γυναίκες είναι αναντικατάστατες και μοναδικές.


ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΕ ΣΥΧΑΙΝΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ?
ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΑΜΕ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 15:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΛΗΜΑ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΧΑΧΑΧΑ.

ΕΚΤΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΟΥΝ...ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ "ΝΟΡΜΑΛ" ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

ΕΙΣΑΙ GAY ΟΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΕΚΦΥΛΙΣΜΕΝΟΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ.

ΕΙΣΑΙ ΕΒΡΑΙΟΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΤΣΙΦΟΥΤΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.

ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΛΗ...ΕΞΟΝΤΩΣΗ.


ΓΙΑΤΙ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΡΕΜΑΣΕ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥΣ;

ΘΑ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ;
ΟΧΙ
ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ ΘΑ ΛΕΙΠΟΥΝ ΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΓΝΩΡΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΕΟΕΛΛΗΝΑ.

ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΓΝΩΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΝΕΟΕΛΛΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΧΑΖΟΜΑΡΑ.
ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΡΑΣΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ:
ΟΙ GAY ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΘΕΑΜΑΤΟΣ.
ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩ ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΠΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ:
ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ; ΣΟΥ ΦΑΓΑΝΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ; ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ...ΓΙΑΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙΣ;

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ; Ο ΜΠΟΥΣ;

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΑ ΙΣΑ....ΠΩΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΡΕ; ΣΤΟΝ Κ***Ο ΣΑΣ ΘΑ ΜΠΕΙ;


..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 16:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Τυφλος αντιμετωπιζει τα πραγματα και τον κοσμο, σαν τυφλος.
Ο κουτσος σαν κουτσος.
Ο χοντρος σαν χοντρος.
ο κοντος σαν κοντος.
Και παει λεγοντας.
Ενταξει, ανθρωποι ειναι δε λεω, εχουν δικαιωματα ( και υποχρεωσεις)
Αλλα αυτο απεχει απο το να κανουμε την αναπηρια σημαια και καμαρι μας ε?
Βεβαια, εχουν πιστει οι παντες πλεον, οτι οι ομοφυλοφιλοι, ειναι αναποσπαστο κοματι της κοινωνιας κι αν δεν αποδεχεσαι την υπαρξη τους εισαι το λιγοτερο βλαμενος. Αλλα για σκεφτητε πως θα σας φαινοταν να απαιτουσαν οι τυφλοι, για παραδειγμα,να βγαλουν ολοι τουλαχιστον απο ενα ματι?
Κι οσοι εχετε παιδια θα τα αφηνατε να κανουν παρεα με δηλωμενους ομοφυλοφιλους?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 00:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλα για σκεφτητε πως θα σας φαινοταν να απαιτουσαν οι τυφλοι, για παραδειγμα,να βγαλουν ολοι τουλαχιστον απο ενα ματι?

Την τελευταία φορά που έκανα παρέα με ομοφυλόφιλους και αμφιφυλόφιλους δεν θυμάμαι να είχαν τέτοια απαίτηση,ούτε να είχαν εκδηλώσει κάποια παγκόσμια επιθυμία να ακολουθήσουν όλοι το παράδειγμά τους.Απλά αυτή είναι μια προτίμησή τους που κοινωνικά τους δημιουργεί πολλά προβλήματα.Μερικά άτομα δεν θέλουν να τους αφήσουν να υπάρξουν και να συνουσιάζωνται με όποιον θέλουν και τους βάζουν καμμιά φορά πολλά εμπόδια στον δρόμο τους.Μετά ακολουθεί η οποιαδήποτε γκετοποίηση που ξέρουμε που οδηγεί : Σε κλικες ομοφυλόφιλων (υπάρχουν και τόυτες) που θα σου πούν πχ "Δεν περνάς Κυρά Μαρία,Αν δεν την φάς".Άλλο αυτό,άλλο κάποιος που ανακαλύπτει οτι τον έλκει το ίδιο φύλλο.

quote:
Κι οσοι εχετε παιδια θα τα αφηνατε να κανουν παρεα με δηλωμενους ομοφυλοφιλους?

Προσφυγή στο γονεικό ένστικτο που καμμιά φορά εχει και δόση υπερπροστασίας.Ο ενσυνείδητος,καθωσπρέπει γονιός θα απέτρεπε τέτοιου είδους παρέα?

Ένας πιθανός διάλογος που θα μπορούσε να γίνει αφότου ο Πατέρας είχε απομακρύνει τον Γιο απο τον Κοσμά ο οποίος είναι δηλωμένος ομοφυλόφιλος.Το μαχαίρι φτάνει στο κόκκαλο και ακολουθεί μια συζήτηση¨

Γιός : Γιατί να μην κάνω παρέα με τον Κοσμά?
Πατέρας: Άκου που σου λέω σε κακό θα σου βγεί
Γ: Γιατί?
Π: Ε ,επειδή είναι ομοφυλόφιλος και το ξέρεις,θέλεις και εξήγηση? ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ?
Γ: Οτι ειμαι και εγώ ομοφυλόφιλος? Αφού τα έχω με την Μαίρη/μου αρέσουν τα κορίτσια ,όπως αυτούνου του αρέσουν οι άνδρες
Π: Τι θα πεί του αρέσουν οι άντρες,αυτά είναι ανώμαλα πράματα! Ξέρεις τι λέει ο λαός? "Λέγε ,Λέγε το κοπέλι κάνει την γριά και θέλει"
Γ: Τι εννοείς ρε πατέρα?
Π: E,θες να το ακούσεις? ΡΕ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ!
Γ: Και πώς θα γίνει αυτό,θα κάνει με το ζόρι το κλειστό "μπουμπουκάκι" μου ανοιχτή "τουλίπα"? Φαί είναι να μου αλλάξει τα γούστα?
Π: Καλά,κάνεις τον βλάκα ή είσαι πραγματικά? Ξυπνα ρέεεεε! Θα σου την πέσει
Γ: Ναι ,και εγώ θα πώ "να πάει και το παλιάμπελο,ας το δοκιμάσω!"
Π: Άκου να σου πώ ,μην με ειρωνεύεσαι όταν σου μιλάω! Όπως εσύ βλέπεις μια γυναίκα και σαρέσει,έτσι αυτοί βλέπουν άντρα και τους τρέχουν να σάλια !Γιατί νομίζεις οτι σε κάνει παρέα?
Γ: Μπαμπά,εξήγησέ μου δηλαδή, εσύ όταν βλέπεις μια γυναίκα σου τρέχουν τα σάλια?
Π: Τι είναι αυτά που λές,εγώ είμαι με την μαμά σου!
Γ: Ε ,ωραία,σκέψου οτι ώς γυναίκα η άλλη λοιπόν είναι πάλι μέσα στις πιθανές σου σεξουαλικές προτιμήσεις με τον ίδιο τρόπο που ποτέ δεν θα ήταν ένας άντρας.Παρόλαυτα,δεν επιδιώκεις κάτι μαζί της γιατί το μυαλό σου είναι αλλού.Ε ,εμένα ο κοσμάς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ μέσα στις πιθανές σεξουαλικές μου προτιμήσεις,πολύ παραπάνω ακόμα και απο την πιο άσχημη γυναίκα! Τον θεωρώ εντελώς εκτός του δικού μου ερωτικού ρεπερτορίου.
Π: Και άν αυτός στην πέσει ρε εξυπνάκια?
Γ: ΠΟλύ απλά ,θα του πώ σταράτα οτι δεν γουστάρω και αν συνεχίσει θα κόψω την φιλία μαζί του,όπως θα έκοβα και την φιλία με κάποια τύππισα που δεν γουστάρω αλλα συνεχίζει να μου την πέφτει.
Π: Δεν ξέρω τι λές,πάντως εμένα αυτά τα πράματα δεν μαρέσουν και σου απαγορεύω να κάνεις παρέα μαζί του! Προτιμώ να πεθάνω παρά να δώ τον γίο μου ομοφυλόφιλο!!!

Και κάπου εδώ τελειώνει αυτή η "φανταστική" συζήτηση που συγκρινόμενη με παρόμοιες συζητήσεις που έχω ακούσει είναι ΠΟΛΥ ΗΠΙΟΤΕΡΗ του πραγματικού.

Αν πιστεύεται οτι αυτός ο διάλογος αδικεί τον πατέρα και απλά παρουσιάζει τον φόβο του ως ανυπόστατο προτείνετε εσείς έναν διάλογο,τον διάλογο που θα είχατε εσείς με αυτό το παιδί! "Το παιδί δεν είναι αρνί να το βάλεις στο παχνί".Έχει τις δικές του απόψεις,τις δικές του προτιμήσεις και την δικιά του ζωή.Δεν θα γίνει ομοφυλόφιλος επειδή είναι ο φίλος του.Αν γίνει σημαίνει οτι είχε την τάση μέσα του (τρομαχτικό ε? ).Με αυτή την λογική μήπως πρέπει να κρατήσουμε τα παιδιά μας μια ζωή "απο κοντά" έτσι ώστε να είμαστε σίγουροι οτι ποτέ δεν θα κάνουν κάτι χωρίς την...να δείς πως το λένε τα σηματάκια της τηλεόρασης ..."Γονεική Συνέναιση"?

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 09:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλο το σκετσακι, μου θυμιζει αυτα που παιζαμε στις σχολικες εορτες.
Δεν απανταει στο ερωτημα ομως.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 15:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σκετσάκι ήταν παράδειγμα διαλόγου που θα μπορούσε να παιχτεί σε μια κατάσταση οπου ο γονιός δεν θα επέτρεπε το παιδί του να κάνει παρέα με έναν "δηλωμένο ομοφυλόφιλο". Η επιχειρηματολογία του πατέρα είναι "βασική",πολύ απλά δεν θέλει ο γιός του να κάνει παρέα με αυτό το άτομο γιατί του ίδιου δεν του αρέσει η ομοφυλοφιλία και πιστεύει οτι με το να εναντιωθεί σε αυτή την επιθυμία του γιού του θα τον σώσει ,μη λαμβάνωντας υπόψιν οτι ίσα-ίσα μπορεί να προκαλέσει την αντίθετη αντίδραση στον γιό του...

Εγώ όταν κάνω παιδιά θα τα αφήσω να κάνουν τις δικές τους επιλογές,αν θέλουν να κάνουν μια τέτοια παρέα γιατί οχι? Θα τους εξηγήσω πως έχει το πράμα και να μην βρεθούν προ εκπλήξεως αν αποδειχτούν διαφορετικά τα κίνητρα του φίλου αλλα πέραν αυτού η επιλογή είναι δική του.

Εξάλλου αυτό δεν θέλουμε? Την ανατροφή ενός όντος που ξέρει να αποφασίζει μόνο του,ξέρει να κρίνει τα στοιχεία και να αξιολογεί που πάνε ορισμένες καταστάσεις.Ένα αυτόνομο όν που δεν χρειάζεται παραινέσεις για να σκεφτεί!

Μια ερώτηση: To σκετσάκι ,δεν δώθηκε για την πλάκα.Αντικατοπτρίζει φόβους γονέων.Πιοι πιστεύεται ΕΣΕΙΣ οτι είναι οι φόβοι ενός γονιού που θα απαγόρευε στον γιο του ή την κόρη του να κάνει παρέα με κάποιον ομοφυλόφιλο?

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 19:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Εγώ όταν κάνω παιδιά



Αρα δεν εχεις παιδια, αρα η απαντηση σου δεν εχει αντικειμενικη αξια.

quote:
Εξάλλου αυτό δεν θέλουμε? Την ανατροφή ενός όντος που ξέρει να αποφασίζει μόνο του,ξέρει να κρίνει τα στοιχεία και να αξιολογεί που πάνε ορισμένες καταστάσεις.Ένα αυτόνομο όν που δεν χρειάζεται παραινέσεις για να σκεφτεί!

Σωστα, αλλα δεν πρεπει να ξεχναμε το ευπλαστο των ανθρωπων και την ελλειψη αντιστασεων, σε συνδιασμο με την περιεργεια, που υπαρχει στις ευαισθητες ηλικιες. Εχουμε απειρα παραδειγματα και δεν ειναι κακο ουτε υπερπροστατευτισμος το δειχνουμε μερικα πραγματα.

quote:
Μια ερώτηση: To σκετσάκι ,δεν δώθηκε για την πλάκα.Αντικατοπτρίζει φόβους γονέων.Πιοι πιστεύεται ΕΣΕΙΣ οτι είναι οι φόβοι ενός γονιού που θα απαγόρευε στον γιο του ή την κόρη του να κάνει παρέα με κάποιον ομοφυλόφιλο?



Δηλαδη θελεις σκετσακι?
Καταλαβαινω οτι οι αποψεις μου δειχνουν "συντηρητικες" αλλα οπως και να το δουμε το θεμα η ομοφυλοφιλια ειναι εκτος φυσεως. Το οτι υπαρχει και στα ζωα, απλως δειχνει οτι οι παρεκλησεις υπαρχουν παντου.

Edited by - χρυσος Κλωνος on 18/07/2005 19:40:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 20:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστα, αλλα δεν πρεπει να ξεχναμε το ευπλαστο των ανθρωπων και την ελλειψη αντιστασεων, σε συνδιασμο με την περιεργεια, που υπαρχει στις ευαισθητες ηλικιες. Εχουμε απειρα παραδειγματα και δεν ειναι κακο ουτε υπερπροστατευτισμος το δειχνουμε μερικα πραγματα.............................................................


Συμφωνω απολυτως Χρυσε Κλωνε.Αν και εχει τυχει να κανω παρεα με ομοφυλοφιλους και των 2 φυλων θα εχω πολλες επιφυλαξεις αν ο γιος μου αργοτερα μου πει οτι συναναστρεφεται και αυτος μαζι τους.
Αλλα ποτε δεν θα τον απομακρυνω εγω παντως απο κοντα μου οτι και να συμβει.
Παρατηρω ομως οτι απο τωρα που ειναι μικρος προσπαθω να του ενισχυσω το ανδρικο προτυπο.
ΦιλικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 22:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή αν είχα παιδία η άπάντησή μου θα είχε -αντικειμενική αξία-? Μα ρωτώντας τον καθένα τι θα κάνει/τι θα έκανε ρωτάς για την υποκειμενική τους γνώμη.

Για τί ηλικίες μιλάμε και λέμε για το εύπλαστο? Για 5 χρονών? Αυτά κινδυνεύουν περισσότερο απο την τηλεόραση παρα απο οτιδήποτε άλλο.Χώρια που σε τόσο εύπλαστες ηλικίες είναι σπάνιοι οι "δηλωμένοι ομοφυλόφιλοι".

Μιλάμε για την εφηβεία? Αν όντως μιλάμε για κάτι τέτοιο και θέλουμε να είμαστε πιστοί σε αυτή την μέθοδο προστασίας των παιδιών μας (μελλοντικών και τωρινών) τότε...έχουμε να τα προφυλάξουμε απο πλειάδα συμπεριφορών (Απο τον βλάκα,απο τον ζαμαμφουτίστα,απο παντώς τύπου κατηχητή και "κάπηλο",απο τον βολεψάκια,απο τον συμμαθητή που την είδε σατανιστής και καλά επειδή άκουσε έναν δίσκο μέταλ και έτσι το παίζει σκληρό,απο..απο..) που η μόνη ασφαλής λύση θα ήταν να τον κλειδαμπαρώσουμε κάπου τον γιόκα ή την κορούλα μας.

Το θέμα λοιπόν είναι είτε συμφωνούμε με το παιδί μας να κάνει παρέα με ομοφυλόφιλους (και χίλιους δυο άλλους που μπορεί να έχουν την Χ επίδραση πάνω του ) τι θα κάνουμε?Ποια η πορεία πλέυσης τους nst,ποιά του Χρυσού Κλώνου,ποιά του Xotchipilli?

Αυτό είναι το βασικό! Δεν σε βρίσκω συντηριτικό ή κάτι τέτοιο (όπως δεν βρίσκω τον εαυτό μου προοδευτικό ή κάτι ανάλογο) αλλα πιστεύω οτι πολλά εξαρτώνται αποτο πώς θα εξωτερικέυσουμε αυτές τις απόψεις μας σε μια εύπλαστη ψυχή.

Το ίδιο κακό μπορεί να συμβεί απο τον γονιό που δεν έχει πρόβλημα σε μια παρέα με τον γονιό που ανθίσταται σε τέτοιου είδους φιλίες αν εξωτερικευτούν με τον λάθος τρόπο.

Αυτό πολύ απλα ,επειδή θυμάμαι ένα φιλαράκι μου μετά απο πολλές καταστάσεις που περάσαμε μαζί να μου λέει αστεία-σοβαρα "Μαλακείες γονέων ,παιδέυουσι τέκνα και μάλιστα θέλουν και κάποιες γενιές για να ξεπλυθούν" ή πιο συνοπτικά "Η Θεωρία των μπαγαζιών" όπως την ονόμαζε.

Δεν είναι τόσο η άποψη,αλίμονο έχει ο καθένας την δικιά του και τα ερεθίσματα που του την διαμόρφωσαν,αλλα το τι θα κάνει πρακτικά με αυτήν!

Κατεμε μπορεί κάποιος να μιλήσει ειλικρινά στο παιδί του,να του εκθέσει τις απόψεις του και την επιχειρηματολογία του αλλα απο εκείκαι πέρα? Να αποβεί σε απαγορεύσεις? Αυτές παρακάμπτωνται έυκολα και ίσα ίσα είναι σαν να ρίχνεις και νερό σε φωτιά απο πετρέλαιο για μια εύπλαστη αλλα συνάμα και επαναστατική φύση όπως αυτή του νέου. Μπορείς φυσικά ,άπαξ και βρίσκεται απο την κηδεμονία σου και η στέγη σου υπο την νόμιμη κατοχή σου να μην επιτρέψεις στον φίλο του γιού σου ή στην φίλη της κόρης σου να έρχεται.Τι παραπάνω όμως?

Επίσης,θα αντιμετωπίζατε διαφορετικά τους παρακάτω συνδιασμούς? Αν ναι γιατί? Αν όχι πάλι γιατί?

1)Ο γίος σας να κάνει παρέα με ομοφυλόφιλο άντρα
2)Η κόρη σας να κάνει παρέα με ομοφυλόφιλη γυναίκα
3)Ο γιός σας να κάνει παρέα με ομοφυλόφιλη γυναίκα
4)Η κόρη σας να κάνει παρέα με ομοφυλόφιλο άντρα

(Απο ότι είναι προφανές ,εδώ θέτω μια πρόσκληση στο να κάνουμε μια ανατόμία του θέματος και να βρούμε ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ μας ενοχλεί σε μια τέτοια φιλία.Οι απαντήσεις πιστεύω πως θα ρίξουν λίγο φώς)

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θεομήστωρ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 22:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θεομήστωρ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Θεομήστωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ=ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΠΑΣΧΟΥΝ ΑΠΟ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΙΚΗ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΑ,ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΦΙΛΟ ΤΟΥΣ.
ΟΠΟΤΕ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ,ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΕΝΤΡΑ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΘΑΛΨΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 00:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο γίος σας να κάνει παρέα με ομοφυλόφιλο άντρα
2)Η κόρη σας να κάνει παρέα με ομοφυλόφιλη γυναίκα
3)Ο γιός σας να κάνει παρέα με ομοφυλόφιλη γυναίκα
4)Η κόρη σας να κάνει παρέα με ομοφυλόφιλο άντρα
.....................................................................
Xotchipilli2 θεωρητικα εχεις δικιο με την εννοια οτι ουτε να κλειδαμπαρωσεις κανενα μπορεις ουτε να τους απαγορευσεις την εξοδο.
Εγω δεν εχω ακομα εμπειρια απο εφηβους,ειναι μικρο το παιδι μου αλλα αν κρινω απο την αισθηση της ευθυνης που αναπτυσετται οταν γινεις γονιος προβλεπω οτι θα κανω οτι μπορω για να το προφυλαξω.
Παρατηρω οτι και μονο αυτη η αισθηση μας κανει καπως συντηριτικους.
Τωρα στην ερωτηση σου .Εγω θα εκανα παρεα και πολυ καλη με ολους αυτους που ανα φερεις.
Εχω ξεκαθαρισει τα πραγματα ομως οσον αφορα την ταυτοτητα μου και οτι και να δοκιμαζα θα ηξερα τι κανω.
ουτε για το παιδι μου θα ειχα προβλημα αν ηξερα οτι ισχυει το ιδιο.
Προσεξε τωρα την διαφορα.Αν καποιος εφηβος η εφηβη με ρωταγε θα ελεγα τις αποψεις μου και θα κατεληγα στο οτι η αποφαση ειναι δικη του.Αλλα δεν θα ηταν το παιδιμου ,δεν θα ειχα συναισθηματικη σχεση ουτε ευθυνη γι'αυτο.
Το δικο μου παιδι προτιμαω να αποφυγει αυτες τις σχεσεις και τους πειρασμους ,κυριως οταν θα ειναι 16-17 που αρχιζουν τα πειραματα.
Δεν εισαι ποτε σιγουρος οτι θα τα καταφερεις αλλα τουλαγχιστον προσπαθεις να τα προστατεψεις.
Η παντοδυναμια που νιωθει κανεις σε κεινη την ηλικια μπορει να ειναι γοητευτικη και επιθυμητη αλλα ειναι και επικινδυνη ιδιως αν πεσεις αποτομα απο τα συννεφα.Ας την χαρουν οσο πιο <<ασφαλως>> γινεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 01:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:
ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΟΥΣ GAY ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΜΕ ΤΗΣ ΖΟΥΜΕΡΕΣ ΛΕΣΒΙΕΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΤΟΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΟΥΝ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ GAY ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ...Η ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΩΝ ΑΙΜΟΡΟΙΔΩΝ...ΟΛΗ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ.

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΟΜΟΦΥΛΟΦΥΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ...Η ΟΜΟΦΥΛΟΦΥΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΤΙΚΗ...ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ...ΑΠΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ.

ΑΠΟ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΘΥΜΑΤΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗΣ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ/ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΑΝΩΡΙΜΑ ΑΤΟΜΑ/ΚΑΤΑΠΙΕΣΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ/STRAIGHT ΓΕΙΤΟΝΕΣ...ΠΑΡΑΞΕΝΟ...ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ GAY...ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ;

ΓΙΑΤΙ;

ΓΙΑ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΘΥΤΗ ΚΑΠΟΙΟΝ GAY;


ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΗΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM...ΕΝΟΣ FORUM ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΘΕΜΑ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ/ΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ;

ΓΙΑΤΙ Η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΣΑΝ ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΚΟΣΜΟ...ΕΝΩ Η ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΠΑΘΗΣΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ...ΕΙΝΑΙ.

ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΚΤΕΣ ΤΩΝ ΟΜΟΦΥΛΟΦΥΛΩΝ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΟΜΟΦΥΛΟΦΥΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝΗΛΙΚΟ/ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ ΤΟ ΛΑΧΤΑΡΟΥΝ.

ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΠΡΩΤΟΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ.
Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ Ο ΧΙΤΛΕΡ ΚΑΙ Ο ΜΑΟ.
Ο ΠΩΛ ΠΟΤ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΛΙΝ.
Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ Η ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Η ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΕΠΟΧΗ.

ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ ΣΤΟ MUPPET SHOW;
NAI...PIGS IN SPACE.


Ο PIXELDREAM ME ΣΥΜΠΙΕΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΕΙΠΩΘΕΙ...ΓΙΑΤΙ Ο PIXELDREAM ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ ΑΛΛΑ ΔΙΚΙΟ.


THN ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 02:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς, και για εμάς και για αυτούς η εικόνα του ομοφυλόφιλου που έχει επικρατήσει είναι κυρίως αυτή που προβάλει η τηλεόραση. Κάτι μεταξύ γυναίκας και άντρα που ντύνονται καρναβάλια και προσπαθούν να μας πουν ότι κάπως έτσι θα έπρεπε να είμαστε όλοι. Αυτό ισχύει ΜΟΝΟ για τους άντρες gay και όχι για τις λεσβίες. Είναι λογικό λοιπόν να υπάρχει αντίδραση από τον περισσότερο κόσμο.
Έχει γνωρίσει κάποιος από σας ομοφυλόφιλους που να είναι σοβαρά άτομα; Αν όχι μπορώ να σας εγγυηθώ πως υπάρχουν και είναι πολλοί περισσότεροι από αυτόυς που νομίζουμε. Αν δέν φαίνονται είναι γιατί δεν αισθάνονται την ανάγκη να βγουν και να δηλώσουν τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις δημόσια. Έτσι όπως και ένας σοβαρός ετερόφυλος δεν δηλώνει δημόσια το τι κανει στο κρεβάτι με την γυναίκα του.
Επειδή τυχαίνει να έχω φίλους τέτοιυς ομοφιλόφιλους μπορώ να σας πω πως δεν υπάρχει απολύτως κανένας κίνδυνος. Αντιθέτως, από ομοφυλόφιλους που πιστεύουν ότι ο κόσμος πρέπει να γίνει ένα απέραντο όργιο υπάρχει σοβαρός κίνδυνος. Όχι όμως περισσότερος από κάποιον μανιακό ετερόφυλο. Εδώ να σημείωσω ότι έχω παρενοχληθεί πολλές φορές από τέτοια άτομα. Δεν μπορώ όμως να πω οτι βρέθηκα σε χειρότερη θέση από μια γυναίκα που την ενοχλεί ένας ΄΄ανώμαλος΄΄.
Αυτό που μας φοβίζει περισσότερο ίσως είναι η κουλτούρα gay που έχει δημιουργηθεί και προβάλεται συνεχώς. Πιστεύω όμως ότι είναι μια μόδα που κάποια στιγμή θα περάσει ή απλά δεν θα μας απάσχολεί.
Καταλήγοντας, πιστεύω ότι ο άνθρωπος δεν πρέπει να κρίνεται για αυτό που είναι αλλά γι΄αυτά που κάνει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 03:32:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ας ξεκαθαρίσουμε ότι οι ομοφυλόφιλοι δεν διαλέγουν συντρόφους, τις περισσότερες περιπτώσεις διαλέγουν απλά έναν συμπαίκτη στο σεξ, και έχει να κάνει περισσότερο με το σεξ παρά με το να ερωτεύονται με τα κανονικά αισθήματα όπως οι str8, Η τουλάχιστον αυτό είναι το πρώτο που τους ενδιαφέρει όσο αφορά τον σύντροφο τους.

Με λίγα λόγια τους ενδιαφέρει περισσότερο να τους φορεθεί, παρά να αναπτύξουν αισθήματα αγάπης κτλπ


Φίλε __ είσαι τελείως λάθος. Κατ΄αρχάς πολλοί ομοφυλόφιλοι έχουν σταθερές σχέσεις. Λες να ζητούν το δικαίωμα του γάμου για να εξασφαλίσουν το ότι θα τους τον φοράει κάποιος για την υπόλοιπή τους ζωή; Δεν έχεις γνωρίσει κανέναν ετερόφυλο που να ψάχνει συμπαίκτρια στο σεξ; Εσύ ο ίδιος όταν κάνεις καμάκι δεν έχεις στο μυαλό σου το σεξ; Τέλος πάντων, καλοκαίρι είναι, αν πας μια βόλτα σε κάποιο νησί θα καταλάβεις τι εννοώ. Εκεί να δεις τι είδους ψάξιμο πέφτει από τους ετερόφυλους και φυσικά δεν βγάζω τον εαυτό μου εκτός.
Να΄σαι καλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 15:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο PIXELDREAM ME ΣΥΜΠΙΕΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΕΙΠΩΘΕΙ...ΓΙΑΤΙ Ο PIXELDREAM ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ ΑΛΛΑ ΔΙΚΙΟ.


THN ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ.



Την εχουμε ψωνισει κομματακι?

Με συνθηματολογικο λογο και κοινοτυπιες δεν γινεται να εχεις δικιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 16:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Την εχουμε ψωνισει κομματακι

Eιναι χρονιο χαρακτηριστικο...

Παντως, η σεξουαλικη ομοφυλοφιλια ειναι ενα ειδος διαστροφης, θα ελεγα καλυτερα ψυχολογικη διαταραχη...ειναι περαν απο ηλιθιο, ανηθικο και αρρωστο να αρνισε την φυση σου...παραυτα ειναι δικαιωμα του καθενα.
Και καλο θα ειναι να διαχωρισουμε τον ομοφυλοφιλο, ο οποιος βρισκει τον πνευματικο του ερωτα στο ιδιο φυλο, απο αυτον που ειναι ομοφυλοφιλος λογο του sex...
Το πρωτο δεν θα ελεγα οτι οτι ειναι ομοφυλοφιλια αλλα σκετη φιλια, το δευτερο αρρωστεια.

הצטרף לקרקס
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 19:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Hermes, αν μου έρθει η επιθημία να κάνω σεξ με την κοπέλα μου αλλά όχι από την φυσική οδό, θα πρέπει να τρέξω αμέσως σε ψυχίατρο; Δέν διαφωνώ ότι πολλοί ομοφυλόφιλοι χρειάζονται ψυχολογική βοήθεια. Αρκετοί από αυτούς έχουν υποστεί σεξουαλική κακομεταχείριση στα παιδικά τους χρόνια από κάποιον ΄΄ετερόφυλο΄΄, άλλοι γιατι έχουν φοβερά κόμπλεξ γιατί η κοινωνία τους έχει στο περιθώριο, άλλοι γιατί το ανακαλύψαν όταν είχαν ήδη παντρευτεί και είχαν και παιδιά... Αν όμως το να σου αρέσει το πρωκτικό σεξ είναι ψυχολογική αρρώστια τότε να ειδικευτώ στην ψυχιατρική να βγάλω κανά φράγκο... φαντάζεσαι την μισή Ελλάδα να τρέχει στις κλινικές;;;
Να΄σαι καλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aries0
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 13:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aries0  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.....


Τα θεματα που ασχολουμαι ειναι διαφορετικου τυπου...
αλλα ...θα ηθελα να εκφερω την γνωμη μου....!!!

Γιατι διαχωριζετε τους ανθρωπους σε ετσι και αλλοιως...????

Κατ'αρχην ειναι ανθρωποι με ελευθερη βουληση να πραξουν οτι θελουν αρκει να μην επεμβαινουν στην ζωη του αλλου...κατι αναλογο νομιζω λεει και το ΣΥΝΤΑΓΜΑ για την ελευθερια...!!!

Το αν εχει καποιος διαφορετικες προτιμησεις στο sex δικαιωμα του...

Αμα δεν σε ενοχλει...!!!!να μην ασχολεισαιμαζι του εκτος....αν εχεις προβλημα...λυσε το....!!!

Για την ομοφυλοφυλια...ρωτησε κανεις γιατι...????
Τι παραγοντες εσπρωξαν σε μια τετοια κατευθυνση...???
Τι προβλημα "ιδιαιτερα" ψυχολογικο...εχει φτασει τον ανθρωπο.< δεν διαχωριζω αντρα η γυναικα...> να διαλεξει κατι τετοιο...??

Ξερετε ...!!! οτι ο δακτυλιος στον αντρα ειναι ερωτογενης περιχη...???

Δεν το ξερετε ειμαι σιγουρος,,,,οι περισσοτεροι...!!!!

Ξερετε ποσοι ...που το παιζουν ΑΝΤΡΕΣ και φαινομενικα ειναι...πως φαντασιωνονται....με κατι αλλο..??

Ξερετε ποσοι αντρες... κανουν απο γυναικες strapon γιατι τους αρεσει αλλα δεν εινα ομοφυλοφιλοι...απλα τους αρεσει και ετσι..???

Ξερετε ποσοι ειναι αυτοι που κριτικαρουν με εμφαση και κακια αλλους ....ενω ειναι καταπιεσμενα ατομα που ζητανε το ιδιο αλλα δεν τολμουν να το εξωτερικευσουν...?????

Τι παει να πει πρωκτικο sex ??? σου αρεσει ???? το απολαμβανεις??? με τον / την συντροφο σου...??? καλα κανεις...δεν σου αρεσει???? καλα κανεις...μην το κανεις..!!! απλα ο/η συντροφος σου ....θα παει αλλου... αν του /της αρεσει.....

Εμενα η κοπελα μου ...μου το ζηταει αλλα το θελω και εγω...αν δεν το ηθελα...και της αρεσε τοσο...απλα...θα πηγαινε στον γειτωνα...στον φιλο...στον.....οπου το εβρισκε...

Τι θα πει...ειναι ψυχολογικη αρρωστια??? τι ειναι αυτο...????

Αρρωστοι ειναι αυτοι που σκεπτονται ετσι για το θεμα αυτο...

Καποτε μιλαγα με ενα φιλο ....και μου ελεγε οτι δεν θα αφινει την γυναικα του....να του κανει τσι.......< με το στομα> ...ξερεις τι του απαντησα...θα της το κανει αλλος....

Μια γνωστη μου ....χωρησε και μου ειπε....οτι δεν την εγλυφε ο αντρας της....δοκιμασε αλλου....και την εκανε...!!εφυγε ...χωρησε...βρηκε αλλου την ηδονη....!!!

Ειναι πολλα που θα μπορουσα να γραψω...αλλα ..

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΕΔΩ ΝΑ ΔΩ ...ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΜΜΑΤΑ....

Αλλα....!!!! ηρεμια ρε παιδια ο ανθρωπος εχει δικες του επιλογες η γουστα....!!! αν δεν σας πειραζει...!! τοτε ασχοληθειται με αλλα πραμματα...που ειναι πιο καυτα και μας καινε....!!!!

Sunrise zero


Edited by - aries0 on 20/07/2005 13:20:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 14:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χρυσος Κλωνος
Hermes

ΣΥΝΗΘΩΣ...ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ...ΜΑΣ ΞΙΝΙΖΕΙ.
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ...ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.
ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ/ΦΑΝΤΑΣΤΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ.

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.
ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ.

ΤΩΡΑ...ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΑΝ ΨΩΝΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ.

ΑΛΗΘΕΙΑ...ΠΟΣΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ;...ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ...ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΕΜΑΘΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΤΕ...ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΓΩΙΣΜΟΥ...ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ.

ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ.

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ.

ΦΙΛΙΚΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 14:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να προσθέσω ότι περιθωριοποιώντας κάποια άτομα επειδή σύμφωνα με την κρίση μας έχουν κάποια ιδιαιτερότητα, αναπηρία, πρόβλημα ή με λίγα λόγια είναι ΄΄διαφορετικά΄΄ από εμάς δέν τα βοηθάμε. Η περιθωριοποίηση εκ μέρους της κοινωνίας είναι ΚΑΤΑΔΙΚΗ.
Με βάση αυτό το σκεπτικό θεωρώ ότι θα πρέπει να σκεφτούμε πρώτα ποιος είναι ο δικός μας ρόλος μέσα στη κοινωνία και όχι αυτός των άλλων, με γνώμωνα πάντα την ομαλή συνήπαρξη. Ένα καλό παράδειγμα και επίκαιρο είναι αυτό της συνήπαρξης των ευρωπαίων με τους μουσουλμάνους. Σκεφτείτε που θα τους ωθήσουμε εάν τους βάλουμε στο περιθώριο.
Να είστε καλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy