ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Τεκτονες ζουν αναμεσα μας.......
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 10:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥ Hermes ΧΡHΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ..

quote:
, ο αστρικος τεκτον βαθμου 33 αφου αφωδευσει το αστρικο υλικο προς το συμπαν (επειτα απο εισαγωγη τορπιλικου ειδους υποθετου, επιτυνχανεται η καθαρσης του ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ)...Ετσι καταφεε να φτασει αυτη η ΠΑΝΕΞΥΠΝΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΩΝ ΣΟΒΑΔΩΝ στη γη.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΑΥΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΡΠΙΛΙΚΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΥΠΟΘΕΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟΡΙΕΣ.!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 02:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και ναι οι Σουπερ μασωνοι ζουν αναμεσα μας.
(Προσοχη γιατι υπαρχουν και πολλοι ανωμαλοι, προσεχτε με ποιους μιλατε, μπορει το ιδιο βραδι να αποκτησετε παιδι

να προσεχουμε σε ποιον μιλαμε......μπα δεν νομιζω.

ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ.......ΧΙΛΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.......ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 03:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥ Hermes ΧΡHΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ..

Οπως και κατα Λιακοπουλιστη...no offence.

quote:
να προσεχουμε σε ποιον μιλαμε......μπα δεν νομιζω.

Πολλες φορες φιλε Deghar Adhark, ο ανρωπος εχει την ταση να δημιουργει διαφορα γυρω απο κατι που δεν γνωριζει καλα...και ακομα χειρωτερα ο Ελληνας περνει κατι μικρο και το παρουσιαζει τεραστιο...!
Ενταξει το ξερουμε οτι ειναι πολλοι οι τεκτονες, αλλα που να πας και στην Αμερικα εκει ειναι της μοδας ο Ελευθεροτεκτονισμος, το εχουν ισοπεδωσει και αυτο...
Τουλαχιστον εδω κραταει αξια 2 αιωνων...αλλα καπου φευγει απο το δρομο που θα θελα να εχει παρει.
Τωρα οσον αφορα τους ανωμαλους, ακου που σου λεω οσο γερναει ο ανθρωπος χανει τα λογικα του, και πολλες φορες και την φυση του.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 02:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ενταξει το ξερουμε οτι ειναι πολλοι οι τεκτονες,

εγω το ακουω αυτο πρωτη φορα και χαιρομαι ιδεταιρα που καποιος το λεει.
παντα ακουγα μισολογα.

quote:
Τωρα οσον αφορα τους ανωμαλους, ακου που σου λεω οσο γερναει ο ανθρωπος χανει τα λογικα του, και πολλες φορες και την φυση του.

Ε-Γ-Ρ-Α-Ψ-Ε-Σ αυτο θα το κρατησω......και δεν θα ειμαι και ο μονος.....

ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ.......ΧΙΛΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.......ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 11:35:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τωρα οσον αφορα τους ανωμαλους, ακου που σου λεω οσο γερναει ο ανθρωπος χανει τα λογικα του, και πολλες φορες και την φυση του.

ναι, καλά... ξέρω εγώ κάτι νέους μη τέκτονες που σφύζουν πνευματικής και ψυχικής υγείας....


ουφ...

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Python54
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 21:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Python54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια ωραία ερώτηση κατέληξε να γίνει γελειότητα με τις ανόητες τοποθετήσεις σας, όπως άλλωστε και πολλά άλλα θέματα στο forum. Γιατί άραγε εφ όσον κάνετε τον κόπο να μπείτε σε ένα κύκλο ανθρώπων με ανησυχίες και ενδιαφέροντα δεν στέκεστε στο ύψος που αρμόζει αλλά γελειοποιείτε τα πάντα?
Το Esoterica προσπαθεί να δημιουργήσει ένα επίπεδο που λείπει από το Διαδίκτυο. Μην το καταστρέφετε.
Όσον αφορά για τους Τέκτονες είναι άνθρωποι σαν όλους μας που έχουν την τύχη να ανήκουν σε μια οργάνωση φιλοσοφική κατά κύριο λόγο και χωρίς να βλάπτουν κανένα προσπαθούν να βελτιώσουν τον εαυτό τους. Αυτά για τους ενδιαφερόμενους και αμύητους.
Αν κάποιος ενδιαφέρεται για κουβέντα σοβαρού επιπέδου είμαι πάντα πρόθυμος να συμμετέχω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 00:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Python54 ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΣΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ...

ΔΙΑΦΩΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ Deghar Adhark ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ "Τεκτονες ζουν αναμεσα μας......."
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ???

ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ....

ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ....

ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ...
ΟΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΚΤΟΝΕΣ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κρου Ασάν
Νέο Μέλος

France
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 04:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κρου Ασάν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΓΕΛΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΑΤΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ. ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΔΛΔ ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ. ΠΟΥ ΝΑ ΖΟΥΝ ΔΛΔ?
ΑΛΛΑ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΕΔΩ ΖΟΥΝΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΕΜΠΟΡΟΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ, ΠΡΟΑΓΩΓΟΙ, ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ, ΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ, ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ. ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΞΑΝ ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΕΜΠΝΕΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΙΛΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ?
ΜΗ ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ. ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ. ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΞΙΛΑΣΤΗΡΙΑ ΘΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ. ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΟΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΧΑΖΕΨΕΙ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ LIFESTYLE ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΕΚΤΟΝΕΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scar_face
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
183 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 08:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scar_face  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ. Δεν θα πω ότι έχεις σχέση με τον χώρο. Ασε που δεν με ενδιαφέρει έτσι και αλλιώς.
Αλλά θα πως πως το ότι από την έμπνευση φτάνουνε στην πράξη, είναι θαυμαστό!!!!!
Τι εμπνέυστηκαν από την Στοά?
Το τρόπο οργάνωσής της.
Και αρκεί αυτό για να λές πως απελευθέρωσαν την πατρίδα μας?
Ασε που δεν εμπνεύστηκαν τίποτα, απλά πήραν κάτι που δούλευε.

υ.γ. Ξέρεις και οι Χουντικοί είχαν μυστική οργάνωση και μυστικές συναντήσεις, όπως και οι τρομοκράτες της 17Ν. (ειδικά οι τελευταίοι είχαν πολλά κοινά με την ΦΙ, στον τρόπο οργάνωσής τους)

υ.γ. Και όπως πολύ σωστά έχει αναφερθεί, το θέμα έχει εξαντληθεί σε άλλες συζητήσεις. Εδω δεν βλέπω να μπαίνει σε κάποιο διαφορετικό επίπεδο.



The love is like a ball. Ul c
.|.

Edited by - scar_face on 15/07/2005 08:17:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 16:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ!

Βρε κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς...
Απίστευτο κι όμως αληθινό!
Τώρα όμως που το καλοσκέπτομαι είμαι σίγουρη ότι η παραπάνω δήλωση είναι πέρα για πέρα αληθινή.

Ο Σείριος είναι μακριά...
Στην Αφροδίτη έχει πολύ ζέστη...
Ε τι να κάνουν κι αυτοί... είπαν να αράξουν εδώ ανάμεσά μας οι παλιοεξωγήϊνοι Μασώνοι...

Ακόμη δε κατάλαβα...ποιός ο λόγος ύπαρξης αυτού του τόπικ?
AVATARGR... θα σε μαλώσω!
Εσύ πάντα υποδείκνυες τα διπλά θέματα, αυτό που είναι πενταπλό (και βάλε) γιατί δε το φέρνεις στον ίσιο δρόμο?

Υ.Γ. Αυτό για τα κλίσματα δε το έπιασα δε μου το αναλύετε λιγάκι?
Αααα! Και τι σχέση έχουν τα κλίσματα με τον Crypton....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 02:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετά από μια προσεκτική ανάγνωση του θέματος κατάφερα να εντοπίσω τους τέκτονες... ανάμεσα μας...

...είναι πέντε... σαν δάχτυλα στην ίδια παλάμη...


...όμως, δεν δύναμαι να αποκαλύψω τις ταυτότητες όλων των εν στοά αδελφών... υπάρχει και Η τιμωρία...

έτσι, θα κάνω λόγο μόνο για το άτομο που "έβγαλε στον αέρα" πολλά από τα επτασφράγιστα μυστικά της Αδελφότητας... την galadriel...

...και αφού κάποιοι εξακολουθούν να υποστηρίζουν ότι η galadriel και εγώ είμαστε Ένα... τότε πρέπει να το παραδεχτώ... Ω! Αδέλφια μου, αλήτες, πουλιά...


...όμως, αρκετές αποκαλύψεις έκανα απόψε...


.
.
.
@rwen...the Guardian... malkuth...


Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 10:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σσσσσσ!! ΟΜΕRΤΑ!...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 11:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μια ωραία ερώτηση κατέληξε να γίνει γελειότητα με τις ανόητες τοποθετήσεις σας, όπως άλλωστε και πολλά άλλα θέματα στο forum. Γιατί άραγε εφ όσον κάνετε τον κόπο να μπείτε σε ένα κύκλο ανθρώπων με ανησυχίες και ενδιαφέροντα δεν στέκεστε στο ύψος που αρμόζει αλλά γελειοποιείτε τα πάντα?

Και μη χειρωτερα...

quote:
Αααα! Και τι σχέση έχουν τα κλίσματα με τον Crypton....

Οτι σχεση εχει και ο Ελ-ληνικος τεκτονισμος με την φιλοσοφια.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 00:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ, μιά πράγματι επικίνδυνη συμμορία νομέων Εξουσίας σε παγκόσμιο επίπεδο, ευτυχώς, μέχρι την δεκαετία του '80! Έκτοτε, οι πολυδιασπάσεις του Τεκτονισμού και οι μετασχηματισμοί των τηδε κακείσε "θραυσμάτων" του τον ακινδυνοποίησαν ως (μυστική) απειλή των Κοινωνιών, μεν, όμως, η μετάλλαξη των "θραυσμάτων" του (αποτμημάτων ή περιτριμμάτων, όπως θέλετε εννοήσετε...) υπευθυνοποιεί τις Κοινωνίες για την έγκαιρη εξουδετέρωσή τους.
Τουτέστιν, ο Τεκτονισμός (ουσιαστικώς) απέθανε! Προσοχή στα κατάλοιπά του! Είναι το ίδιο επικίνδυνα για κάθε ευνομούμενη Κοινωνία.
Όσο για τους Τέκτονες... Ας τους επιτρέψωμε να συνεχίσουν να ταλανίζωνται στο ιδεολογηματικό τους έρεβος μεταξύ του ΜΑΤΣ (καμία σχέση με ...ποδοσφαιρικό) και ...φιλοσοφικής λίθου, πριν τελεσιδίκως ο χρόνος τους ρίψει τον λίθο του ...αναθέματος!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Α-d-m-i-n
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 05:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α-d-m-i-n  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν και το σηκώνεις το σακάκι καλά τα λες

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Python54
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 23:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Python54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Γανυμήδη

Ασχολήσου με τον ....Δία και άσε τα σοβαρά πράγματα για τους μεγάλους.
Όσα γράφεις είναι επιεικώς ανοησίες για να μην τα χαρακτηρίσω χειρότερα πράγμα που δεν αρμόζει στοφιλόξενο αυτό περιβάλλον που βρισκόμαστε. Πριν κάνεις μια δήλωση καλά θα είναι να είσαι σίγουρος και να μην αναμασάς όσα σου λένε χωρίς να τα ελέγχεις πρώτα.

Φιλικά και χωρίς πρόθεση να σε θίξω
Python 54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 00:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηρέμησε κεχαριτωμένε αδελφέ (-φή;) εν Στοά και μην αγωνιάς μη πως και μας διαφύγει η τεκτονική ιδιότητά σου...
Πάρε και τα προβλεπόμενα υπογλώσσια... Κάνουν καλό και σε (συχνάκις, κατά φαντασίαν...) ...τέκτονες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apolwnios
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 01:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apolwnios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
oi masonoi oi xristianoi oi mousoulmanoi kai oi ka8e eidous dogmatos 8rhskevomenoi einai oi progonoi twn shmerinwn polye8nikwn etaireiwn katasthmatwn. yparxoun mono giati tous synthroume emeis me ti fadasia mas. den einai tipota. apla ekmetalevode ton adai kosmo dimiourgwdas mysthria gyrw ap tin yparxi tous kai to perivalon pou kinoude. me liga logia koloky8ia me ti rigani. akou masonoi kai mystika. ti allo 8 akousoume pia eimaste ston 2005 ksypnate.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 01:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
apolwnios καλώς όρισες αλλά σε παρακαλούμε να προσπαθήσεις να γράφεις μόνο ελληνικά γιατί είναι η γλώσσα που στηρίζει το σάϊτ.
Αν σε δει ο admin θα στο πει και ο ίδιος.

Τώρα πάλι τι "φαγούρα" είναι κι αυτή με το αν οι Τέκτονες ζουν ανάμεσά μας

Εγώ ένα έχω να πω:

MH ΦΟΒΑΣΤΕ!... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΟ!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 02:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

MH ΦΟΒΑΣΤΕ!... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΟ!

...ο τεκτονισμός?

...η φαγούρα?

...ή τα γκρικλις?

-Βλέπω πράσινες, κόκκινες και κίτρινες βούλες...
-Γιατρό έχετε δει?
-Όχι μόνο πράσινες, κόκκινες και κίτρινες βούλες...


.
.
.
@rwen the Guardian... malkuth...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 13:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σσσσσσ!! ΟΜΕRΤΑ!...


αυτό ξαναπέστο!

G.

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 20:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
MH ΦΟΒΑΣΤΕ!... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΟ!

Καθε αρρωστεια ειναι κολλητικη...

הצטרף לקרקס
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 21:36:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hermes μη τα ισωπεδώνουμε όλα...
Δηλαδή ο καρκίνος ή ο κολικός του νεφρού είναι κολλητικά?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 17:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Hermes μη τα ισωπεδώνουμε όλα...
Δηλαδή ο καρκίνος ή ο κολικός του νεφρού είναι κολλητικά?

Συμπερασμα:
Αναλογα λοιπον την αρρωστια. Η συγγεκριμενη ειναι κολλητικη.
Λες να υπαρχει αντιβιωση?


G.OD SAVE THE QUEENΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 21:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XM ΤΕΚΤΟΝΕΣ Ε ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΓΝΟΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΕΚΤΩΝΕΣ ΜΑΣ ΕΝΩΧΛΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ Η ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΗΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΑΝΑΛΙΟΥΜΕ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nemo
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 21:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nemo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τόσα χρόνια ακούω για τους τέκτονες,από πολλούς και συχνά εντελώς άσχετους με τον τεκτονισμό.
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι για τι ακριβώς κατηγορούνται; Γιατί θεωρούνται τόσο "κακοί" και "επικίνδυνοι"; Γιατί σε όποια συνομωσία λέγεται ότι υπάρχει τους θεωρούν μπλεγμένους;Μήπως τελικά απλά οι τέκτονες "πουλάνε" και δεν είναι κάτι τόσο τρομερό; Γιατί ξεχνάμε ότι ένα από τα ιδρυτικά μέλη(δεν θυμάμαι τώρα ποιος)της Φιλικής Εταιρείας ήταν τέκτονας;
Μήπως γιατί δεν ήταν Ελ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 22:15:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι δεν ξέρω για τί κατηγορούνται οι Τέκτονες, δεν ξέρω τι πρεσβεύουν, τον τρόπο ζωής τους και γιατί μόλις κάποιος ακούσει ακόμα και τη λέξη "Τέκτονας" αλλάζει πεζοδρόμιο...
Τι πιστεύω έχουν αυτοί οι άνθρωποι?

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 00:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή ο καρκίνος ή ο κολικός του νεφρού είναι κολλητικά?

Μπορει οχι αμεσα...αλλα γινεται.
Στα περι του ιατρικου, θα αναφερεστε στα μελη της Ομαδος Ε, αυτοι κατεχουν τα φωτα...εμεις ειμαστε το σκοτος.


quote:
Η συγγεκριμενη ειναι κολλητικη.
Λες να υπαρχει αντιβιωση?

Υπαρχει...η λογικη...

quote:
Μήπως τελικά απλά οι τέκτονες "πουλάνε" και δεν είναι κάτι τόσο τρομερό; Γιατί ξεχνάμε ότι ένα από τα ιδρυτικά μέλη(δεν θυμάμαι τώρα ποιος)της Φιλικής Εταιρείας ήταν τέκτονας;

Καλα εκει να δεις γελιο...εδω εχουν πει πως και ο Wolfgang Amadeus Mozart ηταν φιλο-Σιωνιστης και μαλιστα τεκτον 33 βαθμου...και πολλοι αλλοι οπως ο Hulk, ο Micky Mouse, ο Superman, τα Στρουμφακια...και σχεδον ολοι οι αρχαιοι Ελληνες φιλοσοφοι...καταλαβες ειναι παλιο το μυστικο.
Μεταθανατον ολοι οι σπουδαιοι, ΜΑΣΩΝΟΙ ειναι...

quote:
ΑΥΤΟΥΣ Η ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΗΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΑΝΑΛΙΟΥΜΕ ...

Ακομα και αν δεν γνωριζεις, μπορεις απλα να διαβασεις τη φιλοσοφια και τις επιδειωξεις αυτων των σεκτων...και να δεις το εργο τους στη σημερινη Ελλαδα....
Παντως προκειτε περι μεγαλης απατης...και κατα κυριωτερο λογο, περι αντικατασκοπιας.
ΔΕΝ υφισταται "κρατος", χωρις μασωνικες στοες...σου λεει κατι αυτο?

הצטרף לקרקס
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 00:33:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ πάλι δεν ξέρω για τί κατηγορούνται οι Τέκτονες, δεν ξέρω τι πρεσβεύουν, τον τρόπο ζωής τους και γιατί μόλις κάποιος ακούσει ακόμα και τη λέξη "Τέκτονας" αλλάζει πεζοδρόμιο...
Τι πιστεύω έχουν αυτοί οι άνθρωποι?

Tι πιστευω έχουν? Γενικα εκεινοι ξερουν καλυτερα... Σαν πρωτη εικόνα παντως είναι ο "κιτρινος τυπος" μεταξυ τους.


quote:
ΔΕΝ υφισταται "κρατος", χωρις μασωνικες στοες...σου λεει κατι αυτο?

Σύψη


G.OD SAVE THE QUEENΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Paratypos
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 17:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Paratypos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά,τι είναι αυτοι που λέτε?Μιλάτε τόση ώρα για αυτούς αλλά ούτε λέξη για το τι ακριβώς είναι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy