ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μουσείο" Απολιθωμένων Θεμάτων/Συζητήσεων...
 ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
 Forum Locked  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 21:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Απεστάλη: 17/11/2005, 15:23:00
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7420
-----------------------------------------------------------------

Που την καταλαβαίνω και την ασπάζομαι.
Τα καρφιά δυστυχώς επί καθημερινής βάσης τα συνήθισα.
Κρατώ σφυρί και ρόπαλο θα μου πεις;
΄Οχι πιά. ΄Εχω σοβαρότερα πράγματα να κάνω. Δεν ξεκινώ τον πόλεμο πρώτη.
Το δίκιο και το άδικο θέλει πάντα πολύ ψάξιμο.
Δεν το αναλύω. Δεν είναι επί του παρόντος.Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΑΥΤΟΣ Ο ΜΑΓΚΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΡΥΤΙΔΙΑΖΕΙ ΠΡΟΣΩΠΑ ΑΛΛΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΟ ΦΩΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΑ ΠΛΗΡΩΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΤΑΡΑΞΟΥΝ. ΤΟ ΕΧΩ ΣΒΗΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΟΛΕΜΟΣ. ΕΔΩ.
ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΕΣ. ΟΔΙΚΕΣ ΕΝΝΟΩ.
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΟΣ.
ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ.
ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΤΙΣ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΩ.

Α.Ρ.
ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 01:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
null_n_void
Απεστάλη: 21/11/2005, 22:31:22
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7027&whichpage=7
------------------------------------------------------------------------------

και τελικα, αληθινος ηταν μονον ο φιλος σου ο μαξ....



παρεπιπτοντως, πουλανε και χρυσαφικα στο σαιτ της πηγης σου....
τα οποια ομολογω ειναι ακρως ενδιαφεροντα....


http://www.v-j-enterprises.com/cs.html

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)

Edited by - null_n_void on 21/11/2005 22:37:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 02:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Avallon
Απεστάλη: 22/11/2005, 21:06:38
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7027&whichpage=7
-------------------------------------------------------------------------------

Αγαπητή astral_project καλώς ήλθες...

Καταρχήν έχω ξαναπεί ότι η πηγή μου είναι το βιβλίο και όχι αυτό το σάϊτ... Απλώς στην αρχή έκανα παράθεση κάποιων σχετικών με το θέμα σάϊτ...

quote:
ορεξη να χετε να διαγραφετε

Προς τι ο πληθυντικός?
Μήπως είμαι εγώ που σε διέγραψα?
Μήπως είμαι εγώ αυτή που φταίει για την νοητική σου κατάσταση που αν και 30 χρονών φέρεσαι σαν 17?
Και ναι! Αν κρίνω από τις φωτογραφίες που διαλέγεις... μας έπεισες ότι είσαι πολύ όμορφη και κορμάρα...

Εκτός από αυτό όμως θα μας ενδιέφερε να μας δείξεις και τις αρετές του μυαλού σου...Περιμένουμε λοιπόν να μοιραστείς τις σκέψεις σου (αν έχεις) μαζί μας αρκεί να είναι σχετικές με το θέμα και να είναι βασισμένες σε επιχειρήματα...

Οι έρευνες για τα κρυστάλλινα κρανία δεν τελειώνουν εδώ...

Στη συνέχεια θα σας πω για μια επίσημη ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 03:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
16thThief
Απεστάλη: 23/11/2005, 10:10:01
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3793&whichpage=16
-----------------------------------------------------------------------------

quote:
ΜΑΜ/ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑΝΙ ΣΕ ΞΕΝΑ ΣΠΙΤΙΑ.

Ναι ε? Ποιανού είναι το internet τραγικοηλίθιε ?

Δεν αναγνωρίζω καμία εξουσία στους υπεύθυνους του χώρου.

Deva Parinito

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.


-----------------------------------------------------------------------------
16thThief
Απεστάλη: 23/11/2005, 19:34:56
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3793&whichpage=16
-----------------------------------------------------------------------------


Τετάρτη, 23 του Νοέμβρη, 2005, Πάτρα

Καλησπέρα ταλεντάρες μου.

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε.

quote:
ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο καθηγητής μου ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ. ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΠΟΙΗΤΕΣ.

Αφροδίτη στο "Γενική Σαλάτα Μυνημάτων


quote:
Πριν 65 εκατομμύρια χρόνια ένας μετεωρίτης ολίγον τι τσαμπουκάς, άλλαξε τη θερμοκρασία της γαίας, τι έπαθαν οι δεινόσαυροι; Μεγάλη ζημιά. Γεννιόταν μόνο αρσενικά και έπειτα από μερικές βασανισμένες γενιές εξαφανίστηκαν οι δόλιοι... Αλλόσαυροι τυραννόσαυροι δρομεόσαυροι – να σαι καλά Πουλιανέ δάσκαλε- στεγόσαυροι ριγχόσαυροι, πλατεόσαυροι και όχι μόνο, την έκαναν με ελαφρά... Σπανίζουν και οι δράκοι... Αχ!!!

Αφροδίτη στο "Χαμένοι Στην Μετάφραση"


quote:
Ο Κρόνος είναι ο αραιότερος πλανήτης καλό μου ημερολόγιο στο ηλιακό μας σύστημα.Με μέση πυκνότητα 0,71gr/cm 3 θα επέπλεε στο νερό...Κι οι φελλοί των μπουκαλιών επιπλέουν μα αξία δεν έχουν είπε σήμερα ένας καλός πρώην καθηγητής μου...* Η αξία του Κρόνου όμως είναι μεγίστη. 45 φεγγάρια παρακαλώ, ποιό να πρωτοδείς 833 πλανήτες χωράει μέσα του ο μάγκας, όπως η γη μας. ΄Η η γαία.΄Ενα ταξίδι στο άπειρο...

*πρόκειτε περί Αστροφυσικού. Μπας και είναι ο Βάρβογλης ? Απορίας άξιον.

Αφροδίτη στο "Κάτι Σαν Ημερολόγιο


Μπαμπινιωταρέοι, Πουλιαναρέοι / γίναμ' όλοι ψευταρέοι
το "εγώ" μας παραπαίει / κι Αφροδιτούλα λέει.
Για δεν κλαίει, για δεν κλαίει ?

Καθηγηταρέοι, δασκαλέοι / το ψυχιατρείο φταίει,
που δεν κλαίει, που δεν κλαίει / κι όλο λέει, κι όλο λέει…

Μα το μαύρο μουσάκι του Admin, ποια είσαι ρε παιδί μου ? Η ΔΟΜΗ

Πόσους καθηγητές είχες καλέ κυρία

Deva Parinito

υ.γ. Αφροδίτη, ξαναγύρνα το στην "ποίηση", πλιζ, πλιζ!

Έλα Bill, καμ φόρθ, καμ φόρθ! Δεύρω όξω! Γκελ μπουρντά!

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.


Edited by - 16thThief on 23/11/2005 20:00:37

-----------------------------------------------------------------------------
16thThief
Απεστάλη: 23/11/2005, 20:02:08
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3793&whichpage=16
-----------------------------------------------------------------------------

Έλα Bill, καμ φορθ, καμ φορθ! Δεύρω όξω! Γκελ μπουρντά!

Στο είπα πως με σώνεις "Λάζαρε".

Έχω βάσιμες και ισχυρές ενδείξεις πως με την Ανάσταση του Λαζάρου, ο Ιησούς έβαλε σοβαρή υποψηφιότητα για την πολύκροτη κάθαρση της Ιουδαίας. Ασχέτως αν σταυρώθηκε...

Deva

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.

Edited by - 16thThief on 23/11/2005 20:11:09

-----------------------------------------------------------------------------
18thThief
Απεστάλη: 23/11/2005, 23:55:27
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3793&whichpage=16
-----------------------------------------------------------------------------

Βράδυ…

Εδώ και τρία βράδυα, η γέφυρα δεν έχει ανάψει τους προβολείς της. Ρε τσιφούτη Ζέρβα, τι θα γίνει ? Θα το δώκεις remote ?

Περί Ποίησης...

Είναι επιτακτική η ανάγκη πλέον, να εμφανισθεί ένας ήρωας – ανάλογος του Λαμπράκη ίσως, μόνος ένας τέτοιος θα μπορούσε – και να εξηγήσει στους κατά φαντασίαν ποιητές, πως άλλο είναι η Ποίηση και άλλο είναι η Κύηση. Να τους πει δηλ. πως τούτοι δεν είναι Ποιητές, μα πως απλά κυοφορούν τα συναισθήματά τους και ξεγεννάνε όπου λάχει κι ότι λάχει. Και καλά να είναι κάποιος γκαστρωμένος. Κάποια στιγμή – που θα πάει ? – θα ξεγεννήσει. Αμ αν ο γκαστρωμένος, γκαστρώνει και τους υπόλοιπους Τότε ?

Η Ποίηση – όχι βέβαια αυτή που παρουσιάζεται μέσα από το esoterica - όσο κι αν φαίνεται συναισθηματικά φορτισμένη, είναι απαγκιστρωμένη από κάθε είδους ροδοπεταλισμούς της ψυχής. Είναι ξερή, καίρια. Όχι παράκαιρη, ούτε εμπαθής. Δεν αντιλαμβάνεται, αλλά εκμεταλλεύεται το βίωμα. Η εκμετάλλευση ενός πράγματος, προϋποθέτει αντίληψη, αλλά η Ποίηση υπερπηδά το ίδιο το βίωμα και δεν στέκεται μόνο στο αντιληπτικό επίπεδο. Δεν ντρέπεται, έχει την ικανότητα να λέει τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη, αλλά δεν υποκινείται αποκλειστικά από το συναίσθημα. Οι περισσότεροι νομίζουν πως αν γράψω "Τ' αηδόνια δεν σ' αφήνουνε να κοιμηθείς στις Πλάτρες" είμαι συναισθηματικά φορτισμένος, ερωτευμένος ίσως ή ονειροπόλος. Όχι. Τ' αηδόνια δεν μ' αφήνουνε να κοιμηθώ στις Πλάτρες, γιατί, πολύ απλά, δεν μπορώ να κοιμηθώ. Μπορεί και να μου την σπάνε δηλ. που μου χαλάνε τον ύπνο μου. Αλλά, - πώς να το κάνουμε ? - δεν μ' αφήνουν ρε παιδί μου. Δεν μ' αφήνουν. Αυτό λέω. Είναι πολύ απλό. Ο Ποιητής όμως γνωρίζει και το συμβολικό. Γνωρίζει εκείνους τους e-μάντες που έλεγα κάποτε. Γνωρίζει την αντιστοιχία και το ενεργειακό δυναμικό των λέξεων, το αλληγορικό, το εσωτερικίστικο, όχι το "φαίνεσθαι", αλλά το "γίγνεσθαι".

Τώρα, εσύ κυρa-Αφροδίτη μου, πότε επιτέλους θα καταλάβεις, πως όταν αλλάζεις γκόμενο, δεν γίνεσαι περισσότερο ή λιγότερο ποιήτρια, απ' ότι ήδη είσαι ? (Αν είσαι βέβαια, γιατί ο Ποιητής δεν ψεύδεται). Πλανά & περιπλανά περιπλανώμενος, αλλά δεν ψεύδεται ! Πότε επιτέλους θα καταλάβεις πως το να κυκλοφορείς γκαστρωμένη από έρωτα, δεν είναι το ίδιο με το να είσαι ερωτευμένος ? Πότε επιτέλους θα καταλάβεις, πως άλλο – άλλο? μήπως το ίδιο ? - το να σέρνεις κι άλλο το να σέρνεσαι ? Α

Deva Parinito

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.

-----------------------------------------------------------------------------
18thThief
Απεστάλη: 24/11/2005, 00:40:31
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3793&whichpage=16
-----------------------------------------------------------------------------

Επιτακτική επίσης είναι και η ανάγκη να αλλάξει η δομή της βάσης Snitz 2000 Forums. Εκεί που λέει "Απάντηση στο Θέμα", να γίνει "Απάντηση στο μέλος". Τουλάχιστον έτσι, θα μου αφαιρεθεί το δικαίωμα να την λέω σε κάποιους που δεν συνειδητοποιούν που γράφουν. Τώρα, το τι γράφουν είναι αλλουνού συντονιστή ευαγγέλιο...

Deva Parinito

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 03:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
pixeldream
Απεστάλη: 23/11/2005, 04:56:53
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3793&whichpage=16
--------------------------------------------------------------------------------

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΩΣ ΣΤΕΝΕΥΕΣΑΙ ΠΟΛΥ.
ΣΕ ΣΤΕΝΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ;

quote:
Τι θα μπορούσε να πει άλλωστε ? Τρέμει ο δόλιος για τον λογαριασμό του. Μαμ, κακά και νάνι δηλ.

ΜΑΜ/ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑΝΙ ΣΕ ΞΕΝΑ ΣΠΙΤΙΑ.

..

--------------------------------------------------------------------------------
pixeldream
Απεστάλη: 24/11/2005, 02:37:56
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3793&whichpage=16
--------------------------------------------------------------------------------

16thThief (ΔΙΧΩΣ BOLD ΚΑΙ ΧΡΩΜΑ)

quote:
Ναι ε? Ποιανού είναι το internet τραγικοηλίθιε ?

Δεν αναγνωρίζω καμία εξουσία στους υπεύθυνους του χώρου.



ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟΣ ΚΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ.
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΓΝΟΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ.
ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ.
ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙ;
ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ;
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΗ ΚΑΙ REAL ΤΙΜΕ...ΜΑΜ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑΝΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΣΤΑ ΣΤΕΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ...ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ...ΤΗΝ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΕΣ ΟΣΟΥΣ ΣΕ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΑΝ.

quote:
Έλα Bill, καμ φόρθ, καμ φόρθ! Δεύρω όξω! Γκελ μπουρντά!

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ...ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ...ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ...ΠΕΣΤΟ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ...ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ.
ΦΩΝΑΖΕ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ FORUM ΜΕ ΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΣΟΥ...ΣΕ ΣΒΗΝΩ.

ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΟΙΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.
ΤΑ ΕΚΡΙΝΑΝ ΥΠΕΥΘΗΝΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΒΕΥΣΑΝ.
ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ...ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ.

ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟ FORUM ΑΡΧΙΣΕΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ OSHO...ΑΥΤΑ ΔΙΔΑΣΚΕ Ο OSHO;

ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΤΟΝ OSHO ΜΕ ΤΟ OSHO ΤΡΑΓΙΚΟΣ,ΗΛΙΘΙΟΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΙΚΟΣ ΕΙΣΑΙ...ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ...ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ:
ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΟΧΕ ΕΑΥΤΕ ΜΟΥ...ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΝΑΛΩΘΗΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΝΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΔΙΑΜΑΧΗ...ΟΜΩΣ...ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΙΩΡΟΥΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ.

ΑΓΑΠΗΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ...ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΣΑΛΑΤΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΑΛΑΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.


..

Edited by - pixeldream on 24/11/2005 02:39:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 03:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
15thThief
Απεστάλη: 21/11/2005, 19:38:09
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3793
----------------------------------------------------------------------------------

Δευτέρα, 21 του Νοέμβρη, 2005, Πάτρα

Αγάπες μου, deva is back!

Η επανακυκλοφορία της βιβλικής και επικής παραγωγής του Ακατανόητου, σε μορφή pocket περιοδικού ποίκιλης ύλης, μην σας απογοητεύει. Αντιθέτως, οι εκδοτικοί οίκοι τρίβουν τα χέρια τους από την επανεμφάνιση των ταλέντων που πρόκειται να παρουσιαστούν μέσα από τις σελίδες του.

Ταλεντάρες μου, ακόμη δεν καταλάβατε πως χωρίς την εκδοτική φατρία δεν υπάρχει συμμετρία

Κι αν το συμμετρικό μιας έκδοσης συγκαταλέγεται στο μούσι των "εμπλεκόμενων" συμφερόντων, το συμφέρον από μόνο του συγκαταλέγεται στο μούσι του Τσάκα. Μα το πράσινο μουσάκι του Τσάκα, ποτέ μου δεν θα εννοήσω, τι είναι αυτό που κάνει το συμφέρον να δημιουργεί τριχοφυϊα σε α-τεστοστερονικές πλάκες.

Είμαι εδώ – εδώ ? -, γράφω και γλείφω τα χείλη της συντρόφου μου, που μόλις έφαγε ένα γλυκό σοκολάτα. Έρ' με Ερμή, άναψε τα φώτα της γέφυρας, πλιζ, πλιζ !

Θα μου πείτε, δεν σας νοιάζει, τι σας νοιάζει ? Ε, νοιάζει εμένα!

Αν το "εγώ" δεν είναι "εδώ", το "εδώ" δεν είμαι "εγώ." Τρομερό !!!

Deva Parinito.

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.

----------------------------------------------------------------------------------
15thThief
Απεστάλη: 21/11/2005, 23:06:571
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3793
----------------------------------------------------------------------------------


Ω, φώτα της ζεύξης, ανάψτε φωτίζοντας τον θόλο του θολωμένου μου μυαλού !

Θα μπορούσα να χαρακτηριστώ σαν γλοιώδης ερωτίλος. Η μις Τζι το σιχαίνεται αυτό. Εγώ πάλι, απλώς το υπομένω. Κι αν κάπου κάπου το παρακάνω, η μις Τζι με συνεφέρει. Καλό είναι αυτό, ε ? Ναι, κι εγώ έτσι νομίζω.

Κάθομαι – ακόμη τα φώτα δεν άναψαν – και συλλογίζομαι τις θυσίες. Αν ο Αβραάμ τελικά τον έσφαζε τον γιο του, η θυσία ως έννοια, άραγε θα είχε μετουσιωθεί σε ανοησία ? Απορίας άξιο και άξιον εστί το τίμημα. Ποτέ δεν θα μάθω, αλλά ολιμερίς κι ολονυχτίς θυσιάζω και θυσιάζομαι στον βωμό της αγαπησιάρικής μου λίμπιντο. Το παράδοξο είναι πως διόλου δεν βαρυγκομώ, διόλου δεν παραπονιέμαι, διόλου δεν μεταννοώ γι' αυτό. Αντιθέτως, βουτώ όλο και περισσότερο μέσα. Που θα φτάσω, δεν το ξέρω. Θα το δω όμως. Θα είναι όμως αρκετό ? Θέλω να πω, αυτό που νομίζω εγώ ως πάτο, θα είναι όντως και ο πάτος, ή ο πάτος μου θα είναι απλώς μια εγωιστική χωροχρονική δύνη των φαντασιόπληκτων συμπαντικών μου ικανοτήτων ?

Για να μην παρεξηγηθώ, ως "πάτο" εννοώ την πρώτη και την τελευταία δηλ. στρώση της αγαπησιάρικης τούρτας, το παντεσπάνι δηλ. και όχι τον πάτο της πρωκτικής απόλυξης και κατάληξης των πραγμάτων. Ως γνωστόν, ο πάτος δεν είναι άπατος, αλλά αυτό δεν μας απασχολεί προς το παρόν, μιας και το καζάν ντιπί, ακόμη χρησιμοποιείται ως επιδόρπιο ενός γεύματος. Εδώ, στην Πάτρα, δεν ξέρω αν υπάρχει, η μις Τζι λέει ναι, αλλά ακόμη δεν το δοκίμασα. Όταν το δοκιμάσω, θα σας πω.

Deva Parinito

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.

----------------------------------------------------------------------------------
15thThief
Απεστάλη: 21/11/2005, 23:14:53
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3793
----------------------------------------------------------------------------------


Κι ενώ γράφω, η μις Τζι διορθώνει τις ανορθογραφίες μου.

Διόρθωσε κι αυτό babe :

Deva Parinito ή Deva Patrinito ?

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.

----------------------------------------------------------------------------------
15thThief
Απεστάλη: 21/11/2005, 23:29:10
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3793
----------------------------------------------------------------------------------

Πολύ μου αρέσει η εικόνα που χρησιμοποιεί η Αφροδίτη. Αν εξαιρέσεις το κοκκαλιάρικο της κοπέλας που απεικονίζεται, όλα τα υπόλοιπα, είναι… εμπρηστικά. Ο εμπρησμός είναι πάντα στην μόδα.

Άλλο είναι ο εμπρησμός / κι άλλο ο οσχεϊκός κνησμός

Ο Καράμπελας το γνωρίζει βέβαια...

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.

----------------------------------------------------------------------------------
15thThief
Απεστάλη: 22/11/2005, 00:24:12
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3793
----------------------------------------------------------------------------------


Πριν από λίγες μέρες μου ζητήθηκε να γράψω ένα τραγούδι για τον Φιντέλ, έναν σκύλο. Μου είπαν πως του αρέσει το ταγκό. Σκέφτηκα πως το τραγούδι θα πρέπει να ονομαστεί "Το Ταγκό του Φιντέλ". Ακόμη ψάχνω ένα σοβαρό ταγκό για να το χορέψω μπας και μου 'ρθει κάνα στιχάκι στο νου. Τι πρόβλημα κι αυτό ε ?

Αν και δεν γράφω κατά παραγγελίαν, για σας θα κάνω μια εξαίρεση κυρία. Αρκεί το ταγκό, να μου κάνετε την τιμή να το χορέψουμε μαζί κάποια στιγμή. Κοπρέντε

Deva Parinito

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.


Edited by - 15thThief on 22/11/2005 00:27:40

----------------------------------------------------------------------------------
15thThief
Απεστάλη: 22/11/2005, 00:34:31
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3793
----------------------------------------------------------------------------------


Aπορώ που άκομη κανείς από τους συντονιστές / διαχειριστές / υπεύθυνους / ρουφ-εύθυνους, δεν πήρε πρέφα πως τα μηνύματά μου ως 15thThief έγιναν ήδη 12, για να με διαγράψει...

Deva Parinito

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.

----------------------------------------------------------------------------------
15thThief
Απεστάλη: 22/11/2005, 00:44:34
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3793
----------------------------------------------------------------------------------

Πολλές γυναίκες είναι ανοργασμικές. Άλλες είναι υπερ-οργασμικές. Θυμάμαι κάποια έλεγε πως είχε διψήφιο αριθμό. Δεν διευκρίνησε όμως, ακέραιο, δεκαδικό ή κλάσμα ? Μάλλον κλύσμα. Τι να πεις ? Άγνωσται αι οργασμοί των γυναικών...

Deva Parinito

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.


Edited by - 15thThief on 22/11/2005 00:46:44

----------------------------------------------------------------------------------
15thThief
Απεστάλη: 22/11/2005, 01:04:45
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3793
----------------------------------------------------------------------------------


O φαντασιόπληκτος οργασμός, πάντα ήταν κάτι που με γοήτευε. Ποτέ μου δεν μπόρεσα να κατανοήσω τον τρόπο με τον οποίο συμβαίνει. Αν ήξερα τον τρόπο, αλήθεια σας λέω, θα το έκανα κι εγώ. Ο δρόμος όμως για τον Ελληναρά ανδρόπληκτο μπίχτη, είναι μονόδρομος. Έτσι και μπεις, ακολουθείς την μοιρολατρική συνηθισμένη πορεία του σπηλαιοφοβικού συνδρόμου. Είναι αναπόφευκτο. Και απολύτως δικαιολογημένο. Οι αρχεγονικές καταβολές της προπατορικής βολής, υπερβολής, αναστολής και καταστολής, σαφώς και το επιβάλλουν. Ας μην το αναλύσω περισσότερο, γιατί ο εσωτερικός διάκοσμος των ταμπουρομένων είναι ολίγον τι κλισέ, μεταλιζέ και φονταμεταλιζέ...

Ένα φοντάν καλέ κυρία, ένα φοντάν !

Deva Parinito

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.

Edited by - 15thThief on 22/11/2005 01:05:29

----------------------------------------------------------------------------------
15thThief
Απεστάλη: 22/11/2005, 01:19:34
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3793
----------------------------------------------------------------------------------

To φοντάν είναι ο κατ' εξοχήν καταλυτικός περιορισμός του οργασμού. Ιδίως αν το φοντάν συνοδεύεται από λικέρ. Αν παρατηρήσετε, πολλά φοντάν έχουν σταγόνες λικέρ από διάφορες γεύσεις, άλλα έχουν φουντούκια, κι άλλα έχουν αμύγδαλα. Και τα τρία είναι επιστημονικώς αποδεχτά ως διεργετικά και σαφώς δεν τοποθετούνται στο εσωτερικό του φοντάν τυχαία. Αν κατανοήσουμε πλήρως την δράση των Μαμπέλ με γεύση τσέρυ, ίσως το φοντάν να αποδειχτεί δραστικότερο των δρακόντιων μέτρων που παίρνονται κατά της σύλληψης.

Αυτά, για όσους δρακο-ηλίθιους επιμένουν να χώνουν το χνώτο τους εκεί που δεν μυρίζει...

Deva Parinito

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.


Edited by - 15thThief on 22/11/2005 01:24:57

----------------------------------------------------------------------------------
16thThief
Απεστάλη: 22/11/2005, 18:11:02
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3793
----------------------------------------------------------------------------------

Τρίτη, 22 του Νοέμβρη, 2005, Πάτρα

Καλησπέρα μελαγχολιτικές & αγχολιτικές ψωνάρες μου.

Πολύ μου άρεσε που έκανα τον pix μου να γελάσει. Τι θα μπορούσε να πει άλλωστε ? Τρέμει ο δόλιος για τον λογαριασμό του. Μαμ, κακά και νάνι δηλ. Σας είπα, ή οι κλέφτες θα γίνουν σαράντα, ή ο λογαριασμός μου θα συνεχίσει να βρίσκεται στη Pro-Bank, Pro-δίδοντας την ύπαρξή του. Τέλος πάντων. Γέλα, γιέλα / και μέσα στα μπορντέλα.

Έγραψα σήμερα στο "Χαμένοι στην Μετάφραση". Ας είναι καλά ο Oannes δηλ. που πόσταρε γιατί εμείς, κάτι τέτοια περιμένουμε. Εκδότη μου, θενκς ! Αν δεν είχα κι εσένανε* / τι θα ήμουν στην γη ?

Deva Parinito

υ.γ. *Δώστε βάση στο "εσένα-νε", στο "νε" δηλ.

Όπου ακούσεις πολλά "ναι" / δεν είναι για τα σένα-νε!

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 05:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
23rd_Thief
Απεστάλη: 26/11/2005, 20:08:02
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7506
-----------------------------------------------------------------------------

quote:
Με αγρίεψες.

Γκκρρρρ!

Έχω να πω κάτι. Σοβαρό δηλ. Πρέπει το θέμα "Αφροδίτη" να αρχίσει πλέον να απασχολεί σοβαρά τους υπεύθυνους του esoterica.

Γκκρρρρ!

Γαβ! γαβ! Όπως λέμε "Τοκ τοκ!", ταμπoυρωμένοι μου...

Deva Parinito

Έγινε, τα λέμε...

Edited by - 23rd_Thief on 26/11/2005 20:08:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 23:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
γαμώτος
Απεστάλη: 07/12/2005, 23:36:48
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6199&whichpage=26
----------------------------------------------------------------------


Τώρα βρήκες να το σταματήσεις ρε Λάκη;

Τώρα αρχίζει και έχει ενδιαφέρον!

Άντε, προχώρα, σε θέλει όλη η χώρα!!!

------------------------------------------------
Μέχρι το Ω έχουμε καιρό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 03:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
pixeldream
Απεστάλη: 11/12/2005, 03:10:52
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3793&whichpage=17
--------------------------------------------------------------------------------

ΜΥΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ...
ΧΘΕΣ...ΣΚΟΤΩΣΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ...ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΣΑΝ ΑΤΥΧΗΜΑ...ΣΗΜΕΡΑ...ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΑ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟΣ...ΣΤΑΘΕΡΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟΣ...ΣΑΝ ΒΑΣΗ.

quote:
"There's no gene for fate"

Do you think we're forever?
ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ ΜΑΣ

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2006, 21:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
WWalker
Απεστάλη: 01/02/2006, 18:15:31
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7576&whichpage=5
----------------------------------------------------------------------------


quote:
Από την άλλη, βλέπω την εμφάνιση του WWalker και τη δική σου, και αναρρωτιέμαι, ποιά η δική σας συμβολή στη συζήτηση αυτή (στον χρονικό διάστημα στο οποίο αναφέρομαι);

Αφού λοιπόν την έψαξα, δεν μπόρεσα να τη βρω. Ίσως να φταίνε και τα γυαλιά μου. Ευχαρίστως θα δεχθώ οποιαδήποτε βοήθεια σχετικά...


Ότι θα έφτανες στο σημείο να προπαγανδίζεις εναντίον μου, οδηγούμενη σαφώς από την βαθύτερη μεροληπτική και υποκειμενική σου κρίση, αψηφώντας το γεγονός ότι βρίσκεσαι σε θέση συντονίστριας και οφείλεις να είσαι αμερόληπτη, δεν το περίμενα.
Ειλικρινά δεν περίμενα ποτέ πως θα έφτανες στο σημείο να κατακρίνεις κάποιον, να τον θίξεις, και ακολούθως να προβάλλεις ρητορικά ερωτήματα μεστά σε ειρωνία για να τον εκνευρίσεις, όπως έκανες τώρα, επειδή θεωρεί την συμμετοχή σε ένα ΧΙΛΙΟΣΥΖΗΤΗΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΑΝΟΥΣΙΑ.

Γνωρίζω, Αμαλία, πως στην δική μου περίπτωση έχεις καταρρίψει κάθε ρεκόρ ΜΕΡΟΛΗΠΤΙΚΗΣ διάθεσης, για έναν απλό λόγο:
ΕΔΩ ΚΑΙ 8 ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΡΚΩΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΡΜΟΣΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΜΕΛΟΥΣ.

Θα περίμενε κανείς πως σαν συντονίστρια που τυχγάνεις στο forum αυτό, θα διατηρούσες ΈΣΤΩ τα προσχήματα. ΈΣΤΩ ένα τυπικό επίπεδο ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ή τέλος πάντων να ΦΑΙΝΕΤΑΙ κάτι τέτοιο, χωρίς να σε αναγκάζει κανείς να είσαι και εσωτερικά αμερόληπτη.


Για κακή σου τύχη, αγαπητή Αμαλία, ΕΣΠΕΥΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ POST ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΝΟΥΣΙΟ:

quote:
Πιστεύω ότι το θέμα αυτό είναι ανούσιο. Ήδη έχει αρχίσει να εκτροχιάζεται χάρη στην ανεπάρκεια του συγγραφέα να υποστηρίξει τα όσα γράφει με επαρκή επιχειρήματα, κάτι αναμενόμενο, εφόσον το θέμα το ξεκίνησε έχοντας σαφώς εσφαλμένη εικόνα του Χριστού και δόλο στο μυαλό του.
Ήδη έχουν επισημάνει αρκετοί πως ο συγγραφέας "κόπτεται" για πράγματα τα οποία κανονικά δεν θα έπρεπε να τον ενδιαφέρουν, και για ακόμη μια φορά ανοίγει ένα θέμα μόνο και μόνο για να αποκτήσει posts και φήμη, αν δεν εξυπηρετεί άλλες, γνωστές σε αυτόν μόνο, σκοπιμότητες.

Μπορείς να το βρεις περί τα μέσα της ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ. Αν δεν μπορείς, τότε μάλλον θα φταίνε τα γυαλιά σου, οπότε να πας στον οφθαλμίατρο το συντομότερο μπας και απαλλαγούμε ποτέ από την λαίλαπα του Schwabe.

Όμως δεν έχασες ευκαιρία να ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕΙΣ και να ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΕΙΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥ ΣΟΥ ΦΙΛΟΥ.
Ειλικρινά σου το λέω, μου θυμίζεις υπάλληλο που βρέθηκε σε πόστο με υψηλό μισθό χωρίς τα προσόντα, και προσπαθεί να πείσει τους άλλους ότι μπορεί να λειτουργήσει χωρίς αυτά.

Είμαι δυο βήματα πριν ξαναφτάσω στο ΑΜΗΝ με αυτή την ανάρμοστη για συντονιστή συμπεριφορά. Η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ, η ΜΕΡΟΛΗΨΙΑ και η ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΠΑΡΑΤΑΞΕΩΝ από την μεριά των ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ θα πρέπει να θεωρείται ΚΑΤΑΚΡΙΤΕΑ.
Αν τα παραπάνω ΔΕΝ τα έχεις ΥΠ'ΟΨΙΝ σου, πολύ απλά ₼ΦΗΣΕ άλλον ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ να κάνει την δουλειά στο ΜΥΘΟΣ&ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.


Edited by - WWalker on 01/02/2006 19:18:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 15:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
______________
a************


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7853
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:38:31
_______________________________

θΑ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΑ Η ΛΟΓΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΛΕΙΔΩΣΑΝΕ ΤΑ ΘΗΡΙΑ.
ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ ΞΕΡΕΙ ΤΖΩΝΝΥ ΑΡΧΗΓΕ ΟΜΩΣ, ΚΙ ΑΛΛΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ...
ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΩ ΛΙΑΝ ΣΥΝΤΟΜΩΣ.

afroditakisos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3673&whichpage=8
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:40:41
_______________________________

Λογική και ΚΑΛΗ ΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΑ ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΥ ΧΡΙΣΤΗΚΕ ΚΛΕΙΔΟΚΡΑΤΟΡΑΣ.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΙΚΑΙΟΙ ΜΟΥ ADMIN KAI AMAΛΙΤΣΑ. O ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ.


ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ...
ΘΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗ;

afroditakisos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5826&whichpage=37
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:08:23
_______________________________

Στους κλειδοκράτορες παντογνώστες...

Κόντρα στους ανεγκέφαλους
δήθεν σιδεροκέφαλους
βαδίζω και ανθίζω,
κράτα κυρά μου τα κλειδιά
μα και της τύψης τα δαδιά
τα βλέπω και τ΄αγγίζω.

Εγώ δεν καίγομαι
λάθος δεν λέγομαι,
παλεύω και νικώ
στο φως σεργιάνι,

όλα τα ανέχομαι
αλλά δεν σέρνομαι,
μπροστά να προχωρώ
αυτό μου φτάνει...

Εγώ δεν κρίνομαι
στα φώτα δίνομαι
κι αν κάπου ευθύνομαι
ζητώ συγνώμη

άλλοι να ντρέπονται
κείνοι που δέρνονται
γι΄αυτούς δεν γίνομαι
παρά καντρόνι...


Σε συνειδήσεις και κεφάλια...

afroditakisos
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:10:40
_______________________________

ΔΡΑΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ
ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΛΑΙ ΜΟΥ
ΣΕ ΜΠΟΡΕΣ ΚΑΙ ΧΑΡΕΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ.
ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΑΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ;

ΕΤΣΙ...

afroditakisos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6528&whichpage=39
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:25:02
_______________________________

Κι εγώ υπήρξα σπόρος, μετά άνθισα, τώρα έχω γερές ρίζες,
αύριο θα είμαι όταν πρέπει μιά γερή βελανιδιά...
Ποτέ γέρικη, ή με σάπιες ιδέες.
Ακούω ENNIO MORRICONE...
H ZΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΦΟΡΟΥΜΣ ΚΑΙ ΠΛΗΓΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΟΥΝ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΑ ΟΝΤΑ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΠΟΡΟΣ,
ΟΥΤΕ ΒΕΛΑΝΙΔΙΑ
ΜΕΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΦΤΑΝΩ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ.
ΠΕΤΩ.
ΑΝΟΗΤΟΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΜΟΣ...
ΠΙΑΣΤΕ ΜΕ...

afroditakisos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5269&whichpage=13
Απεστάλη: 28/02/2006, 10:43:26
_______________________________

quote:

Υ.Γ. Ποιος είπαμε έχει αυτογνωσία????


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Aρκετοί την διαθέτουν άλλοι όχι.
Μέσα από εδώ λοιπόν και αφού με κλείδωσαν μιάς και δεν αντέχουν την αλήθεια, θα πω μερικά πράγματα.
Ευχαριστώ το esoterica.gr μόνο γιατί μου έδωσε τον Δράκοντά μου που ζω υπάρχω κι ανασαίνω μαζί του.
Μπορεί να υπήρξα σκληρή αλλά υπήρξατε πολύ περισσότερο μαζί μου κυρίως η Αμαλία.
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΤΟ ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ ΜΟΥ FILOSOFIA.GR ΣΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΑΝΤΙΔΟΓΜΑ, ΚΑΙ ΣΤΟ MYSTICA.GR ΠΟΥ Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.
ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ MYSTICA.GR ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΝΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...
ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΣΟ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΑ ΑΛΑΖΟΝΑΣ;
ΚΥΡΙΕ ADMIN ΚΥΡΙΑ ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΣΟ ΔΙΚΑΙΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ;
ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΣΑΣ, ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΑΣ; ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ, ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΚΥΤΤΟΥΣΑΤΕ ΜΕ ΜΙΣΟ ΜΑΤΙ.
ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΘΙΞΩ ΓΝΩΣΤΗ ΚΥΡΙΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΕΞΗΣ,
ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΤΙΝΙΣΤΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ:
Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΛΛΙΩΣ ΜΑΣ ΒΓΗΚΕ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΗΤΑΝ.
ΟΧΙ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ.
ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΚΑΙ ΤΑ ΦΤΗΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΓΙΞΑΝ ΠΟΤΕ.
ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΣΕΙΣ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΤΕ ΧΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΓΩ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΡΑΓΚΑ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΖΗΤΙΑΝΕΥΕΤΕ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ.
ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΑ ΑΠΕΙΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΧΘΗΚΑ.
ΘΑ ΧΑΙΡΟΥΣΟΥΝ ΑΜΑΛΙΑ ΑΝ ΗΞΕΡΕΣ ΠΟΣΟ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΣΟΥ;
ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΦΑΝ.
ΜΗ ΜΕ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ.
ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ.
ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΕΛΘΩ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΑΤΕ ΠΟΣΟ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΙΜΑΙ.
ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ.
ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΨΥΧΗ - ΚΑΙ ΣΩΜΑ ΣΑΣ ΓΕΝΝΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ.
ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΣΥΝΑΝΤΑΤΕ ΣΥΧΝΑ-ΠΥΚΝΑ ΣΤΙΣ ΑΠΕΙΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΩΝ, ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΑΣΕΤΕ ΜΥΤΗ ΣΤΑ ΔΡΟΜΑΚΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.
ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΕΥΘΥΝΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΗΝ ΠΤΟΗΘΕΙΤΕ.
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ.
ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΕΝΑ.
ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΠΟΛΕΜΟ;
ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΚΑΝΑΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΗ.
ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ADMIN ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΕΣΗ.
ΘΑ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ, ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΜΙΛΩ ΜΕ ΑΛΛΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΩ.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.
ΕΣΕΙΣ ΜΙΛΑΤΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ,
ΚΟΙΝΗ ΕΧΟΥΜΕ.
ΕΝΙΟΤΕ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ.
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΑ ΜΗΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΤΕ.
ΑDMIN, ΝΑ ΛΑΜΠΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ.
AMAΛΙΑ KΛΕΙΔΩΣΕ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ.
ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ.
ΤΗ ΛΙΛΙΘ ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ.
ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΗΝ ΝΙΑΖΟΜΑΙ...
ΙΣΩΣ ΑΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΨΙΜΟ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ ΠΙΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΑΣ ΜΑΤΙ.
ΥΠΗΡΞΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ.
ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ FILOSOFIA.GR
ΣΤΟ MYSTICA.GR ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ.
ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ
ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΩ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ.
ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΠΑΡΟΛ΄ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΤΑΞΕΙ...
ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

ΑΜΑΛΙΑ ΜΑΘΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

ANDIN ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣ. ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΓΕΛΑΣΤΟΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ. ΔΙΩΧΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

ΛΑΜΠΡΟ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,

ΠΛΑΤΩΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΑΡΧΟΝΤΑΣ.

ΑΤΜΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ...

LORENZO EIΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΘΕΟΣ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ
PIXELDREAM
ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ ΕΝΑ...


ΒΡΕ ΑΤΙΜΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΕ ΕΙΚΟΝΑ.
ΛΥΠΗΡΟΝ.
ΚΛΕΙΔΟΚΡΑΤΟΡΕΣ
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ...

afroditakisos

Edited by - afroditakisos on 28/02/2006 10:59:44

Edited by - afroditakisos on 28/02/2006 11:00:50
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:10:36
_______________________________

quote:


Η ποίηση, η αγάπη, η αρετή κι η ειλικρίνεια συνδυάζονται, αγαπητή μου!

Το ξεμπρόστιασμα χρειάζεται φίλε μου.
Και αυτό...
Η ΚΥΡΑ-ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ, ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑ ΣΕ ΜΕΝΑ.
ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΥΚΟΛΙΑ ΠΟΥ ΛΥΓΙΖΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΛΥΓΙΣΩ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.
ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΣΚΕΦΘΟΥΝ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ.
ΤΗΣ ΗΜΟΥΝ ΕΜΠΟΔΙΟ ΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΣ.
ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΘΕΙ ΤΟ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙ.
ΜΑ ΕΓΩ ΗΔΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΡΡΙΨΕΙ.
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜΣ;
ΙΣΑ ΙΣΑ...
ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΚΙ ΑΥΤΗ ΚΙ Ο ΚΥΡ-ADMIN...
ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ...
ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΙ ΕΔΩ...
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΧΑΡΙΣΤΗ ΚΙ Η ΚΥΡΙΑ...
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.
ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΥΡΙΟΙ.
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.

afroditakisos

Edited by - afroditakisos on 28/02/2006 11:19:16
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:31:53
_______________________________

quote:

Οπως εκανε ο Αδμιν με τον Δρακο.

Θα σου/σας ευχηθω καλη συνεχεια, και δεν θα με δειτε ποτε πια.


ΠΛΑΤΩΝΑ,

Μόνο με το Δράκο,
μου δώσανε απολυτήριο κι εμένα με άριστα!
Νομίζουν ότι έφαγα [πόρτα]...

Εις υγείαν.


΄Οπου να είναι με κλειδώνει.
Αλήθεια γιατί άλλους τους αφήνεις; Αμαλίτσα;


afroditakisos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7794&whichpage=5
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:27:09
_______________________________

quote:

Aφροδίτη

quote:
[΄Εχω έναν πόθο λατρευτοί μου συντονιστές...
Να εισέλθω στο μύθος και θρησκεία και να τους ηρεμήσω όλους.
΄Εχω κι ένα θέμα [σκέτο βαρελότο]...
Να μπω;
Ετοιμάζομαι...
Κανόνας: Να μην απενεργοποιηθεί κανείς...]

Τι ταθελες μωρέ.. τι ταθελες...

Επειδή στα αλλα τόπικ πέφτουν τουφεκιές.. να απευθύνω απο αυτό εδώ.. το χαίρε.. για την καλή μου φίλη...
Πάει το Προεδριλίκι...

Ποιά θα έχω τώρα να μου λέει οτι έχω ωραίο κεφάλι..

Γειά σου Αφροδιτούλα.. θα μας λείψεις..

Edited by - allzzaro on 27/02/2006 19:40:05


θα σας λείψω:
Μπορεί. ΄Ολο και κάπου εδώ θα είμαι.
Δυναμική γλυκειά και βρωμόστομη όταν πρέπει.
Θα σκάω που και που μύτη να γράφω ένα στίχο.
Αφού με κλειδώσανε τι να κάνω;
Δεν παρακαλώ με τίποτα...
Να σκάσουν οι κακοί, ν΄ανθίσουν οι καλοί.
Σε φιλώ, έχεις κι ωραίο μυαλό και ωραία μούρη...

Νιάρ...

afroditakisos
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:27:26
_______________________________

Εσύ θα είσαι πάντα δύναμη.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ
ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΕΦΟΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ...
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...
ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΘΕΟΥΣ...
ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ...
ΤΟΥΣ ΑΔΕΛΦΟΥΣ...
ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟΝΤΑ...

Ψυχές είσαι ανίκανη να κλειδώσεις Αμαλία.
Δεν φτάνουν εκεί κλειδαριές πολλών κιλών...
ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ. ΟΥΤΕ ΦΙΛΙΕΣ ΝΑ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙΣ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΕΝΑ.
ΚΛΕΙΔΩΝΕ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ,
ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ
ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ.

afroditakisos
_____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1590&whichpage=3
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:32:36
_______________________________

Και που φροντίζεις να του κλείνεις το στόμα.
΄Οχι τα φτερά τα ιδανικά τις δυνάμεις...
ΑΤΜΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗ.
ΑΣ ΤΟΥΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥΣ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ, ΑΜΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΣΟΥ...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΕΙ.
ΚΑΙ ΔΙΑΟΛΟΣ.

afroditakisos

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 15:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
______________
************s


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7842
Απεστάλη: 28/02/2006, 13:09:24
_______________________________

ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΠΑΕΙ ΓΑΝΤΙ ΣΤΗ ΚΥΡΑ ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΑ ΑΜΑΛΙΑ.

ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΕΠΕΣΑΙ ΚΑΗΜΕΝΗ.

afroditarasos

______________________________________________________________________
Απεστάλη: 28/02/2006, 13:10:24
_______________________________

quote:

ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΠΑΕΙ ΓΑΝΤΙ ΣΤΗ ΚΥΡΑ ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΑ ΑΜΑΛΙΑ.

ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΚΑΗΜΕΝΗ. ΤΑ 4.073 ΜΗΝΗΜΑΤΑ ΣΕ ΦΑΓΑΝΕ. ΑΥΤΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ.
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ...ΘΑ ΣΕ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ. ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΙΣΩ ΜΟΥ...

afroditarasos


afroditarasos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4798&whichpage=38
Απεστάλη: 28/02/2006, 13:07:53
_______________________________

ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΛΕΙΔΩΣΕΣ ΑΜΑΛΙΤΣΑ;
ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΤΗΝ ΑΠΡΕΠΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΟΓΕΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ
ΣΕ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟ ΘΕΟ.
ΑΝΤΙΟ.
ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΜΠΛΕΞΙΣΜΟ ΣΟΥ ΚΙ ΕΣΕΝΑ.
ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΝΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.
ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ.

afroditarasos
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 03:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
TheChosenNone
Απεστάλη: 04/03/2006, 23:22:34
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5269&whichpage=14
________________________________________________________________________

Admin,θα σου πρότεινα να αφήσεις τον "Κιτρινισμό" κατά μέρος. Όπου και αν τον ασκείς... Ο παρόντας χώρος πάντως, που ολοφάνερα τον ασκείς τον τελευταίο καιρό, δεν είναι καθόλου ο κατάλληλος. Ούτε υπάρχει περίπτωση να γίνει τέτοιος. Ακόμη και με την βοήθειά σου...

Δεν έχεις αφήσει τακτική για τακτική "κίτρινου χρώματος" ανεκμετάλλευτη. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... Όλο και κάποια μπορεί να σου διαφεύγει ακόμη.
Σε παρακαλώ, μην ασχημονείς άλλο πάνω στο συναίσθημα όλων αυτών των ανθρώπων που τυγχάνει να διαβάσουν μηνύματά σου ή που τυγχάνει να σε ακούν με οποιονδήποτε τρόπο και μην χειρίζεσαι τόσο βάναυσα την λογική μας.

Δικαίωμά σου - μπορεί να πει κάποιος - να εκλαμβάνεις τα πράγματα όπως εσύ επιθυμείς ή όπως νομίζεις πως σε οφελεί. Φυσικά θα του πω πως έχει δίκιο. Δεν έχεις όμως δικαίωμα κατ'εμέ να παρουσιάζεις σε έναν οποιοδήποτε χώρο Συζήτησης ή Συνάθροισης ανθρώπων τα πράγματα με όποιον τρόπο σε βολεύει κατά περίπτωση, διαστρεβλώνοντας τα πράγματα που έχουν ειπωθεί ή έχουν γίνει και ακόμη χειρότερα την ουσία τους.

Y.Γ:Απενεργοποιήσε τον λογαριασμό ΤheChosenNone.Απαραίτητη προϋπόθεση για την επανενεργοποιησή του εν λόγω λογαριασμού-αν το επιθυμείς-είναι η συνάντηση/εις με μια από τις έκφανσεις μου,σε μια προσπάθεια διερεύνησης και αναζήτησης κοινής δημιουργικής δράσης για το Οραμά μου στον διαδυκτιακό τόπο που ονομάζεται Esoterica.Η/οι συνάντηση/εις θα λάβουν μέρος στην Θεσσαλονίκη σε χρόνο και τόπο που μπορείς να επιλέξεις εσύ και οι συνεργάτες του Esoterica.Οι συζητήσεις επιθυμώ να γίνουν με δημοκρατικό διάλογο και με την Καλή διαθεση και πρόθεση που με διακρίνει.Στην συζήτηση,το πλαίσιο διαλόγου θα διαμορφωθεί όπως εγώ επιθυμώ και μαζί μου θα παρευρίσκονται και άλλα μέλη των forums esoterica.Στην συζήτηση,θα πρέπει να εξηγήσεις τους λόγους που επιθυμείς την δράση μου στα forums,καθώς και να μου αποσαφινήσεις τους λόγους και τις αιτίες που σε οδήγησαν να μου αποδώσεις στο παρελθόν τόσο απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς.

Ο λογαριασμός μου θα μείνει ανοικτός για το επόμενο 24ωρο σε περίπτωση που επιθυμήσω να απαντήσω στην όποια απόφαση λάβεις.Σου δίνεται η ευκαιρία.Εκμεταλλευσου την όπως κάνεις με τόσα άλλα πραγματα και ανθρώπους.

Ryche
Yellow Press Μοde


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 15:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
TheChosenNone


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5269&whichpage=14
Απεστάλη: 05/03/2006, 14:30:18
_______________________________

Admin,θα σου πρότεινα να αφήσεις τον "Κιτρινισμό" κατά μέρος. Όπου και αν τον ασκείς... Ο παρόντας χώρος πάντως, που ολοφάνερα τον ασκείς τον τελευταίο καιρό, δεν είναι καθόλου ο κατάλληλος. Ούτε υπάρχει περίπτωση να γίνει τέτοιος. Ακόμη και με την βοήθειά σου...

Δεν έχεις αφήσει τακτική για τακτική "κίτρινου χρώματος" ανεκμετάλλευτη. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... Όλο και κάποια μπορεί να σου διαφεύγει ακόμη.
Σε παρακαλώ, μην ασχημονείς άλλο πάνω στο συναίσθημα όλων αυτών των ανθρώπων που τυγχάνει να διαβάσουν μηνύματά σου ή που τυγχάνει να σε ακούν με οποιονδήποτε τρόπο και μην χειρίζεσαι τόσο βάναυσα την λογική μας.

Δικαίωμά σου - μπορεί να πει κάποιος - να εκλαμβάνεις τα πράγματα όπως εσύ επιθυμείς ή όπως νομίζεις πως σε οφελεί. Φυσικά θα του πω πως έχει δίκιο. Δεν έχεις όμως δικαίωμα κατ'εμέ να παρουσιάζεις σε έναν οποιοδήποτε χώρο Συζήτησης ή Συνάθροισης ανθρώπων τα πράγματα με όποιον τρόπο σε βολεύει κατά περίπτωση, διαστρεβλώνοντας τα πράγματα που έχουν ειπωθεί ή έχουν γίνει και ακόμη χειρότερα την ουσία τους.


Y.Γ:Απενεργοποιήσε τον λογαριασμό ΤheChosenNone.Απαραίτητη προϋπόθεση για την επανενεργοποιησή του εν λόγω λογαριασμού-αν το επιθυμείς-είναι η συνάντηση/εις με μια από τις έκφανσεις μου,σε μια προσπάθεια διερεύνησης και αναζήτησης κοινής δημιουργικής δράσης για το Οραμά μου στον διαδυκτιακό τόπο που ονομάζεται Esoterica.Η/οι συνάντηση/εις θα λάβουν μέρος στην Θεσσαλονίκη σε χρόνο και τόπο που μπορείς να επιλέξεις εσύ και οι συνεργάτες του Esoterica.Οι συζητήσεις επιθυμώ να γίνουν με δημοκρατικό διάλογο και με την Καλή διαθεση και πρόθεση που με διακρίνει.Στην συζήτηση,το πλαίσιο διαλόγου θα διαμορφωθεί όπως εγώ επιθυμώ και μαζί μου θα παρευρίσκονται και άλλα μέλη των forums esoterica.Στην συζήτηση,θα πρέπει να εξηγήσεις τους λόγους που επιθυμείς την δράση μου στα forums,καθώς και να μου αποσαφινήσεις τους λόγους και τις αιτίες που σε οδήγησαν να μου αποδώσεις στο παρελθόν τόσο απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς.

Ο λογαριασμός μου θα μείνει ανοικτός για το επόμενο 24ωρο σε περίπτωση που επιθυμήσω να απαντήσω στην όποια απόφαση λάβεις.Σου δίνεται η ευκαιρία.Εκμεταλλευσου την όπως κάνεις με τόσα άλλα πραγματα και ανθρώπους.

ΥΓ:Zagrea ξυπνησες;Kαλημέρα!!!

Ryche

Yellow Press Μοde


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 19:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
TheChosenNone


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5269&whichpage=14
Απεστάλη: 05/03/2006, 19:10:33
_______________________________

Admin,θα σου πρότεινα να αφήσεις τον "Κιτρινισμό" κατά μέρος. Όπου και αν τον ασκείς... Ο παρόντας χώρος πάντως, που ολοφάνερα τον ασκείς τον τελευταίο καιρό, δεν είναι καθόλου ο κατάλληλος. Ούτε υπάρχει περίπτωση να γίνει τέτοιος. Ακόμη και με την βοήθειά σου...

Δεν έχεις αφήσει τακτική για τακτική "κίτρινου χρώματος" ανεκμετάλλευτη. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... Όλο και κάποια μπορεί να σου διαφεύγει ακόμη.
Σε παρακαλώ, μην ασχημονείς άλλο πάνω στο συναίσθημα όλων αυτών των ανθρώπων που τυγχάνει να διαβάσουν μηνύματά σου ή που τυγχάνει να σε ακούν με οποιονδήποτε τρόπο και μην χειρίζεσαι τόσο βάναυσα την λογική μας.

Δικαίωμά σου - μπορεί να πει κάποιος - να εκλαμβάνεις τα πράγματα όπως εσύ επιθυμείς ή όπως νομίζεις πως σε οφελεί. Φυσικά θα του πω πως έχει δίκιο. Δεν έχεις όμως δικαίωμα κατ'εμέ να παρουσιάζεις σε έναν οποιοδήποτε χώρο Συζήτησης ή Συνάθροισης ανθρώπων τα πράγματα με όποιον τρόπο σε βολεύει κατά περίπτωση, διαστρεβλώνοντας τα πράγματα που έχουν ειπωθεί ή έχουν γίνει και ακόμη χειρότερα την ουσία τους.


Y.Γ:Απενεργοποιήσε τον λογαριασμό ΤheChosenNone.Απαραίτητη προϋπόθεση για την επανενεργοποιησή του εν λόγω λογαριασμού-αν το επιθυμείς-είναι η συνάντηση/εις με μια από τις έκφανσεις μου,σε μια προσπάθεια διερεύνησης και αναζήτησης κοινής δημιουργικής δράσης για το Οραμά μου στον διαδυκτιακό τόπο που ονομάζεται Esoterica.Η/οι συνάντηση/εις θα λάβουν μέρος στην Θεσσαλονίκη σε χρόνο και τόπο που μπορείς να επιλέξεις εσύ και οι συνεργάτες του Esoterica.Οι συζητήσεις επιθυμώ να γίνουν με δημοκρατικό διάλογο και με την Καλή διαθεση και πρόθεση που με διακρίνει.Στην συζήτηση,το πλαίσιο διαλόγου θα διαμορφωθεί όπως εγώ επιθυμώ και μαζί μου θα παρευρίσκονται και άλλα μέλη των forums esoterica.Στην συζήτηση,θα πρέπει να εξηγήσεις τους λόγους που επιθυμείς την δράση μου στα forums,καθώς και να μου αποσαφινήσεις τους λόγους και τις αιτίες που σε οδήγησαν να μου αποδώσεις στο παρελθόν τόσο απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς.

Ο λογαριασμός μου θα μείνει ανοικτός για το επόμενο 24ωρο σε περίπτωση που επιθυμήσω να απαντήσω στην όποια απόφαση λάβεις.Σου δίνεται η ευκαιρία.Εκμεταλλευσου την όπως κάνεις με τόσα άλλα πραγματα και ανθρώπους.


Τσούζει, ε;

Ryche

Η κίτρινη φυλή αντεπιτίθεται



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 20:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
TheChosenNone


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5269&whichpage=14
Απεστάλη: 05/03/2006, 19:52:14
_______________________________

quote:
Admin
Forum Admin

Greece
1608 Μηνύματα Απεστάλη: 28/02/2006, 15:02:20
------------------------------------------------------------------------
______________
a************

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7853
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:38:31
_______________________________

θΑ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΑ Η ΛΟΓΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΛΕΙΔΩΣΑΝΕ ΤΑ ΘΗΡΙΑ.
ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ ΞΕΡΕΙ ΤΖΩΝΝΥ ΑΡΧΗΓΕ ΟΜΩΣ, ΚΙ ΑΛΛΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ...
ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΩ ΛΙΑΝ ΣΥΝΤΟΜΩΣ.

afroditakisos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3673&whichpage=8
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:40:41
_______________________________
Λογική και ΚΑΛΗ ΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΑ ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΥ ΧΡΙΣΤΗΚΕ ΚΛΕΙΔΟΚΡΑΤΟΡΑΣ.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΙΚΑΙΟΙ ΜΟΥ ADMIN KAI AMAΛΙΤΣΑ. O ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ.


ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ...
ΘΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗ;

afroditakisos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5826&whichpage=37
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:08:23
_______________________________

Στους κλειδοκράτορες παντογνώστες...

Κόντρα στους ανεγκέφαλους
δήθεν σιδεροκέφαλους
βαδίζω και ανθίζω,
κράτα κυρά μου τα κλειδιά
μα και της τύψης τα δαδιά
τα βλέπω και τ΄αγγίζω.

Εγώ δεν καίγομαι
λάθος δεν λέγομαι,
παλεύω και νικώ
στο φως σεργιάνι,

όλα τα ανέχομαι
αλλά δεν σέρνομαι,
μπροστά να προχωρώ
αυτό μου φτάνει...

Εγώ δεν κρίνομαι
στα φώτα δίνομαι
κι αν κάπου ευθύνομαι
ζητώ συγνώμη

άλλοι να ντρέπονται
κείνοι που δέρνονται
γι΄αυτούς δεν γίνομαι
παρά καντρόνι...


Σε συνειδήσεις και κεφάλια...

afroditakisos
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:10:40
_______________________________
ΔΡΑΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ
ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΛΑΙ ΜΟΥ
ΣΕ ΜΠΟΡΕΣ ΚΑΙ ΧΑΡΕΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ.
ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΑΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ;

ΕΤΣΙ...

afroditakisos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6528&whichpage=39
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:25:02
_______________________________
Κι εγώ υπήρξα σπόρος, μετά άνθισα, τώρα έχω γερές ρίζες,
αύριο θα είμαι όταν πρέπει μιά γερή βελανιδιά...
Ποτέ γέρικη, ή με σάπιες ιδέες.
Ακούω ENNIO MORRICONE...
H ZΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΦΟΡΟΥΜΣ ΚΑΙ ΠΛΗΓΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΟΥΝ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΑ ΟΝΤΑ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΠΟΡΟΣ,
ΟΥΤΕ ΒΕΛΑΝΙΔΙΑ
ΜΕΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΦΤΑΝΩ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ.
ΠΕΤΩ.
ΑΝΟΗΤΟΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΜΟΣ...
ΠΙΑΣΤΕ ΜΕ...

afroditakisos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5269&whichpage=13
Απεστάλη: 28/02/2006, 10:43:26
_______________________________

quote:
------------------------------------------------------------------------


Υ.Γ. Ποιος είπαμε έχει αυτογνωσία????

"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
------------------------------------------------------------------------
Aρκετοί την διαθέτουν άλλοι όχι.
Μέσα από εδώ λοιπόν και αφού με κλείδωσαν μιάς και δεν αντέχουν την αλήθεια, θα πω μερικά πράγματα.
Ευχαριστώ το esoterica.gr μόνο γιατί μου έδωσε τον Δράκοντά μου που ζω υπάρχω κι ανασαίνω μαζί του.
Μπορεί να υπήρξα σκληρή αλλά υπήρξατε πολύ περισσότερο μαζί μου κυρίως η Αμαλία.
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΤΟ ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ ΜΟΥ FILOSOFIA.GR ΣΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΑΝΤΙΔΟΓΜΑ, ΚΑΙ ΣΤΟ MYSTICA.GR ΠΟΥ Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.
ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ MYSTICA.GR ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΝΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...
ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΣΟ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΑ ΑΛΑΖΟΝΑΣ;
ΚΥΡΙΕ ADMIN ΚΥΡΙΑ ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΣΟ ΔΙΚΑΙΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ;
ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΣΑΣ, ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΑΣ; ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ, ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΚΥΤΤΟΥΣΑΤΕ ΜΕ ΜΙΣΟ ΜΑΤΙ.
ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΘΙΞΩ ΓΝΩΣΤΗ ΚΥΡΙΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΕΞΗΣ,
ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΤΙΝΙΣΤΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ:
Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΛΛΙΩΣ ΜΑΣ ΒΓΗΚΕ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΗΤΑΝ.
ΟΧΙ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ.
ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΚΑΙ ΤΑ ΦΤΗΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΓΙΞΑΝ ΠΟΤΕ.
ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΣΕΙΣ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΤΕ ΧΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΓΩ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΡΑΓΚΑ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΖΗΤΙΑΝΕΥΕΤΕ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ.
ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΑ ΑΠΕΙΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΧΘΗΚΑ.
ΘΑ ΧΑΙΡΟΥΣΟΥΝ ΑΜΑΛΙΑ ΑΝ ΗΞΕΡΕΣ ΠΟΣΟ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΣΟΥ;
ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΦΑΝ.
ΜΗ ΜΕ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ.
ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ.
ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΕΛΘΩ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΑΤΕ ΠΟΣΟ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΙΜΑΙ.
ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ.
ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΨΥΧΗ - ΚΑΙ ΣΩΜΑ ΣΑΣ ΓΕΝΝΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ.
ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΣΥΝΑΝΤΑΤΕ ΣΥΧΝΑ-ΠΥΚΝΑ ΣΤΙΣ ΑΠΕΙΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΩΝ, ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΑΣΕΤΕ ΜΥΤΗ ΣΤΑ ΔΡΟΜΑΚΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.
ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΕΥΘΥΝΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΗΝ ΠΤΟΗΘΕΙΤΕ.
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ.
ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΕΝΑ.
ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΠΟΛΕΜΟ;
ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΚΑΝΑΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΗ.
ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ADMIN ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΕΣΗ.
ΘΑ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ, ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΜΙΛΩ ΜΕ ΑΛΛΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΩ.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.
ΕΣΕΙΣ ΜΙΛΑΤΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ,
ΚΟΙΝΗ ΕΧΟΥΜΕ.
ΕΝΙΟΤΕ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ.
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΑ ΜΗΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΤΕ.
ΑDMIN, ΝΑ ΛΑΜΠΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ.
AMAΛΙΑ KΛΕΙΔΩΣΕ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ.
ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ.
ΤΗ ΛΙΛΙΘ ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ.
ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΗΝ ΝΙΑΖΟΜΑΙ...
ΙΣΩΣ ΑΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΨΙΜΟ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ ΠΙΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΑΣ ΜΑΤΙ.
ΥΠΗΡΞΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ.
ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ FILOSOFIA.GR
ΣΤΟ MYSTICA.GR ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ.
ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ
ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΩ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ.
ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΠΑΡΟΛ΄ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΤΑΞΕΙ...
ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

ΑΜΑΛΙΑ ΜΑΘΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

ANDIN ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣ. ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΓΕΛΑΣΤΟΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ. ΔΙΩΧΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

ΛΑΜΠΡΟ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,

ΠΛΑΤΩΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΑΡΧΟΝΤΑΣ.

ΑΤΜΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ...

LORENZO EIΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΘΕΟΣ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ
PIXELDREAM
ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ ΕΝΑ...


ΒΡΕ ΑΤΙΜΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΕ ΕΙΚΟΝΑ.
ΛΥΠΗΡΟΝ.
ΚΛΕΙΔΟΚΡΑΤΟΡΕΣ
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ...

afroditakisos

Edited by - afroditakisos on 28/02/2006 10:59:44

Edited by - afroditakisos on 28/02/2006 11:00:50
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:10:36
_______________________________

quote:
------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------

Η ποίηση, η αγάπη, η αρετή κι η ειλικρίνεια συνδυάζονται, αγαπητή μου!

Το ξεμπρόστιασμα χρειάζεται φίλε μου.
Και αυτό...
Η ΚΥΡΑ-ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ, ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑ ΣΕ ΜΕΝΑ.
ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΥΚΟΛΙΑ ΠΟΥ ΛΥΓΙΖΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΛΥΓΙΣΩ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.
ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΣΚΕΦΘΟΥΝ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ.
ΤΗΣ ΗΜΟΥΝ ΕΜΠΟΔΙΟ ΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΣ.
ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΘΕΙ ΤΟ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙ.
ΜΑ ΕΓΩ ΗΔΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΡΡΙΨΕΙ.
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜΣ;
ΙΣΑ ΙΣΑ...
ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΚΙ ΑΥΤΗ ΚΙ Ο ΚΥΡ-ADMIN...
ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ...
ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΙ ΕΔΩ...
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΧΑΡΙΣΤΗ ΚΙ Η ΚΥΡΙΑ...
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.
ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΥΡΙΟΙ.
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.

afroditakisos

Edited by - afroditakisos on 28/02/2006 11:19:16
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:31:53
_______________________________

quote:
------------------------------------------------------------------------


Οπως εκανε ο Αδμιν με τον Δρακο.

Θα σου/σας ευχηθω καλη συνεχεια, και δεν θα με δειτε ποτε πια.

------------------------------------------------------------------------
ΠΛΑΤΩΝΑ,

Μόνο με το Δράκο,
μου δώσανε απολυτήριο κι εμένα με άριστα!
Νομίζουν ότι έφαγα [πόρτα]...

Εις υγείαν.


΄Οπου να είναι με κλειδώνει.
Αλήθεια γιατί άλλους τους αφήνεις; Αμαλίτσα;


afroditakisos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7794&whichpage=5
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:27:09
_______________________________

quote:
------------------------------------------------------------------------
Aφροδίτη


quote:
------------------------------------------------------------------------
[΄Εχω έναν πόθο λατρευτοί μου συντονιστές...
Να εισέλθω στο μύθος και θρησκεία και να τους ηρεμήσω όλους.
΄Εχω κι ένα θέμα [σκέτο βαρελότο]...
Να μπω;
Ετοιμάζομαι...
Κανόνας: Να μην απενεργοποιηθεί κανείς...]
------------------------------------------------------------------------

Τι ταθελες μωρέ.. τι ταθελες...

Επειδή στα αλλα τόπικ πέφτουν τουφεκιές.. να απευθύνω απο αυτό εδώ.. το χαίρε.. για την καλή μου φίλη...
Πάει το Προεδριλίκι...

Ποιά θα έχω τώρα να μου λέει οτι έχω ωραίο κεφάλι..

Γειά σου Αφροδιτούλα.. θα μας λείψεις..

Edited by - allzzaro on 27/02/2006 19:40:05
------------------------------------------------------------------------
θα σας λείψω:
Μπορεί. ΄Ολο και κάπου εδώ θα είμαι.
Δυναμική γλυκειά και βρωμόστομη όταν πρέπει.
Θα σκάω που και που μύτη να γράφω ένα στίχο.
Αφού με κλειδώσανε τι να κάνω;
Δεν παρακαλώ με τίποτα...
Να σκάσουν οι κακοί, ν΄ανθίσουν οι καλοί.
Σε φιλώ, έχεις κι ωραίο μυαλό και ωραία μούρη...


Νιάρ...

afroditakisos
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:27:26
_______________________________
Εσύ θα είσαι πάντα δύναμη.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ
ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΕΦΟΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ...
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...
ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΘΕΟΥΣ...
ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ...
ΤΟΥΣ ΑΔΕΛΦΟΥΣ...
ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟΝΤΑ...

Ψυχές είσαι ανίκανη να κλειδώσεις Αμαλία.
Δεν φτάνουν εκεί κλειδαριές πολλών κιλών...
ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ. ΟΥΤΕ ΦΙΛΙΕΣ ΝΑ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙΣ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΕΝΑ.
ΚΛΕΙΔΩΝΕ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ,
ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ
ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ.

afroditakisos
_____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1590&whichpage=3
Απεστάλη: 28/02/2006, 12:32:36
_______________________________
Και που φροντίζεις να του κλείνεις το στόμα.
΄Οχι τα φτερά τα ιδανικά τις δυνάμεις...
ΑΤΜΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗ.
ΑΣ ΤΟΥΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥΣ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ, ΑΜΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΣΟΥ...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΕΙ.
ΚΑΙ ΔΙΑΟΛΟΣ.

afroditakisos


Admin
Forum Admin

Greece
1608 Μηνύματα Απεστάλη: 28/02/2006, 15:15:26
------------------------------------------------------------------------
______________
************s

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7842
Απεστάλη: 28/02/2006, 13:09:24
_______________________________
ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΠΑΕΙ ΓΑΝΤΙ ΣΤΗ ΚΥΡΑ ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΑ ΑΜΑΛΙΑ.

ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΕΠΕΣΑΙ ΚΑΗΜΕΝΗ.

afroditarasos

______________________________________________________________________
Απεστάλη: 28/02/2006, 13:10:24
_______________________________

quote:
------------------------------------------------------------------------
ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΠΑΕΙ ΓΑΝΤΙ ΣΤΗ ΚΥΡΑ ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΑ ΑΜΑΛΙΑ.

ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΚΑΗΜΕΝΗ. ΤΑ 4.073 ΜΗΝΗΜΑΤΑ ΣΕ ΦΑΓΑΝΕ. ΑΥΤΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ.
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ...ΘΑ ΣΕ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ. ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΙΣΩ ΜΟΥ...

afroditarasos
------------------------------------------------------------------------

afroditarasos
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4798&whichpage=38
Απεστάλη: 28/02/2006, 13:07:53
_______________________________
ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΛΕΙΔΩΣΕΣ ΑΜΑΛΙΤΣΑ;
ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΤΗΝ ΑΠΡΕΠΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΟΓΕΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ
ΣΕ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟ ΘΕΟ.
ΑΝΤΙΟ.
ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΜΠΛΕΞΙΣΜΟ ΣΟΥ ΚΙ ΕΣΕΝΑ.
ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΝΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.
ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ.

Afroditarasos



Αφροδίτη, συμφωνώ με τη στάση σου και τα λεγόμενά σου. Μην ασχολείσαι με βαρέα αντικείμενα γιατί κινδυνεύεις να κοψομεσιαστείς.
Ως γενική προτροπή του Υπουργείου Υγείας και Πρόνοιας: Αφήστε τους Σαβουρογαμόσαυρους να φαγωθούν μεταξύ τους.

Επαναλάμπω μαζί σου.

Deva, που ΅σαι λυκόφιλε;

Ryche SaladBarReserved

Η κίτρινη φυλή αντεπιτίθεται



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 20:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
TheChosenNone


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5269&whichpage=14
Απεστάλη: 05/03/2006, 20:04:59
_______________________________

Admin,θα σου πρότεινα να αφήσεις τον "Κιτρινισμό" κατά μέρος. Όπου και αν τον ασκείς... Ο παρόντας χώρος πάντως, που ολοφάνερα τον ασκείς τον τελευταίο καιρό, δεν είναι καθόλου ο κατάλληλος. Ούτε υπάρχει περίπτωση να γίνει τέτοιος. Ακόμη και με την βοήθειά σου...

Δεν έχεις αφήσει τακτική για τακτική "κίτρινου χρώματος" ανεκμετάλλευτη. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... Όλο και κάποια μπορεί να σου διαφεύγει ακόμη.
Σε παρακαλώ, μην ασχημονείς άλλο πάνω στο συναίσθημα όλων αυτών των ανθρώπων που τυγχάνει να διαβάσουν μηνύματά σου ή που τυγχάνει να σε ακούν με οποιονδήποτε τρόπο και μην χειρίζεσαι τόσο βάναυσα την λογική μας.

Δικαίωμά σου - μπορεί να πει κάποιος - να εκλαμβάνεις τα πράγματα όπως εσύ επιθυμείς ή όπως νομίζεις πως σε οφελεί. Φυσικά θα του πω πως έχει δίκιο. Δεν έχεις όμως δικαίωμα κατ'εμέ να παρουσιάζεις σε έναν οποιοδήποτε χώρο Συζήτησης ή Συνάθροισης ανθρώπων τα πράγματα με όποιον τρόπο σε βολεύει κατά περίπτωση, διαστρεβλώνοντας τα πράγματα που έχουν ειπωθεί ή έχουν γίνει και ακόμη χειρότερα την ουσία τους.


Y.Γ:Απενεργοποιήσε τον λογαριασμό ΤheChosenNone.Απαραίτητη προϋπόθεση για την επανενεργοποιησή του εν λόγω λογαριασμού-αν το επιθυμείς-είναι η συνάντηση/εις με μια από τις έκφανσεις μου,σε μια προσπάθεια διερεύνησης και αναζήτησης κοινής δημιουργικής δράσης για το Οραμά μου στον διαδυκτιακό τόπο που ονομάζεται Esoterica.Η/οι συνάντηση/εις θα λάβουν μέρος στην Θεσσαλονίκη σε χρόνο και τόπο που μπορείς να επιλέξεις εσύ και οι συνεργάτες του Esoterica.Οι συζητήσεις επιθυμώ να γίνουν με δημοκρατικό διάλογο και με την Καλή διαθεση και πρόθεση που με διακρίνει.Στην συζήτηση,το πλαίσιο διαλόγου θα διαμορφωθεί όπως εγώ επιθυμώ και μαζί μου θα παρευρίσκονται και άλλα μέλη των forums esoterica.Στην συζήτηση,θα πρέπει να εξηγήσεις τους λόγους που επιθυμείς την δράση μου στα forums,καθώς και να μου αποσαφινήσεις τους λόγους και τις αιτίες που σε οδήγησαν να μου αποδώσεις στο παρελθόν τόσο απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς.

Ο λογαριασμός μου θα μείνει ανοικτός για το επόμενο 24ωρο σε περίπτωση που επιθυμήσω να απαντήσω στην όποια απόφαση λάβεις.Σου δίνεται η ευκαιρία.Εκμεταλλευσου την όπως κάνεις με τόσα άλλα πραγματα και ανθρώπους.

Τσούζει, ε;

Ανατσούτσουλα το σήκωσα!

Ryche δια χειρός Admin

Η κίτρινη φυλή αντεπιτίθεται



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 05:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
dragondream


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5269&whichpage=14
Απεστάλη: 07/03/2006, 05:07:34
_______________________________

Όσοι έχουν αντίθετη άποψη από την δικιά σου πρέπει να έρθουν να συναντήσουν την ομάδα για να αποδείξουν τι;
Ότι δεν θα έχουν αντίθετη άποψη στο μέλλον;

Ξαφνικά έγινες λαλίστατος.

Ποιος δημιουργεί την σκιά του παρελθόντος;
Τα μέλη;

Τίποτα δεν υπάρχει επειδή τα πάντα είσαι εσύ;
Υπάρχουν πολλά πράγματα τα οποία δεν θα τα γνωρίσεις ποτέ.

quote:
Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

Προς το παρών ακροβατείς στο ΕΓΩ σου και στον δογματισμό σου επειδή έχεις ένα απίστευτο ρεκόρ.
Από όταν ξεκίνησε το forum δεν είχες ποτέ άδικο και πάντα αναγκαζόσουν να διαγράψεις μέλη για την άσχημη συμπεριφορά τους ενώ η δικιά σου ήταν άψογη.

Μετά από τόση λασπολογία και πετροπόλεμο δίνεις την ευκαιρία για συνάντηση,μετάνοια και επιστροφή στο forum.

Για αποτρόπαια εποχή δεν ξέρω όμως ξέρω από αποτρόπαια συμπεριφορά γιατί κάτι έχει πάρει το μάτι μου.(ΟΧΙ ΤΟ ΚΡΑΞΙΜΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΡΙΞΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΟΜΙΧΛΕΣ)
Μιλάς για ελευθέρια;
Πως έλεγε εκείνο το τραγούδι;
Για ποια ελευθέρια μας μιλάτε;

Ποια ελευθέρια άμοιρε που καταδικάζεις τον αντίλογο;
Ποιους προσπαθείς να παραμυθιασεις;

Από μηδενισμό όμως τα πας πολύ καλά αφού τα έχεις μηδενίσει όλα για να ξεχωρίζει το ΕΓΩ σου.

Προσωρινή επιστροφή λοιπόν γιατί άφησα κάποιες ψυχές πίσω οι οποίες αξίζουν να ακούσουν μια καλή κουβέντα και όχι να πνίγονται στην μανία του εγωισμού σου.

Ryche λοιπόν και αυτό που δεν θα φτάσεις ποτέ.

Στείλε το μήνυμα στην σαλάτα και διέγραψε τον λογαριασμό μου επειδή δεν έχει καμία σημασία.
Ήρθα για να πω μια καλή κουβέντα στον ryche κατι που δεν θα κανει ποτε κανενας για σενα (τουλαχιστον στα αληθεια).

Από την εγγραφη

quote:
καθώς οι υπεύθυνοι του ESOTERICA.gr επιθυμούν ακριβώς το αντίθετο: την πραγματική ελευθερία του λόγου και των ιδεών

εντάξει ποιος είναι ο επόμενος για διαγραφή;
AKOMΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΕ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΑΝ PIXELDREAM ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΟΥ.

quote:
Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις σχετικά με αυτή τη Δήλωση Μυστικότητας χρήσης των Forums, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον Διαχειριστή

Μυστική χρήση και έλα να σε δούμε για να σου πούμε ποιος είσαι.

ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΟΝΤΟ ΜΟΥΣΤΑΚΙ...ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.

Ο λασπολόγος και συκοφάντης του forum.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 15:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
epanafora afroditi
--------------------------------------------------

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=37&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=5416
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:35:57
_________________________________
Οι τύψεις λοιπόν φιλάρες μου,
προάγουν την κατανόηση.
΄Οταν νιώθουμε τύψεις αντί γιά ενοχές αποδεχόμαστε τον εαυτό μας ως άνθρωπο που κάνει λάθη.
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΛΙΤΣΑ;

ΑΥΤΗ Η ΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑ, ΝΑ ΣΥΛΛΟΓΙΣΤΕΙΣ ΝΑ ΣΥΛΛΟΓΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ, ΚΙ ΕΛΑΤΤΩΝΕΙ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΦΑΛΜΑ.
ΕΤΣΙ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ ΑΜΑΛΙΤΣΑ, ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΡΟΠΗ ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

ΠΡΙΝ ΜΕ ΞΑΝΑ-ΚΛΕΙΔΩΣΕΙΣ ΘΑ ΦΘΑΣΩ ΤΟ ΡΕΚΟΡ ΤΩΝ 10 ΜΗΝΗΜΑΤΩΝ; ΤΙ ΛΕΣ;
ΣΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑΝ ΤΑ 4.000 ΠΟΥ ΕΙΧΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΜΑΛΙΤΣΑ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΜΟΥ...

ΑΜΑΛΙΑ

ΕΝΟΧΕΣ = ΕΥΘΥΝΗ ΣΥΝ ΑΥΤΟΜΟΜΦΗ / ΤΥΨΕΙΣ = ΕΥΘΥΝΗ ΣΥΝ ΑΥΤΟΑΠΟΔΟΧΗ.
ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΘΕΣΗ;
ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΦΑΙΡΕΣΗ.
ΕΛΑ ΤΡΑΒΑ ΜΙΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΓΕΡΗ.

ΤΑ 10 ΜΝΜ ΘΑ ΤΑ ΦΤΑΣΩ...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6596&whichpage=7
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:16:53
__________________________________
Η οικοδόμηση μιάς νέας ζωής έρχεται και μέσα από την αυτοσυνείδηση.
Αλλά θέλει εύρος πνευματικό και ψυχικό,
θέλει ζωική αναπλαστική δύναμη,
ανοιχτά μάτια και μυαλό...
Θέλει να ελευθερώνεις τα όνειρα που ξέχασαν κάποιοι εντιμότατοι σε παρένθεση, πίσω από άδειους σκουπιδοτενεκέδες. ΄Η και μέσα...
Καλό Σαββατόβραδο...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4798&whichpage=38
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:20:00
_________________________________

quote:

Μες τον άγριο άνεμο
Και την βροχή
Άνοιξαν
Τα σφιχτά κλεισμένα
Ρόδια
Οι ματωμένες σταγόνες τους
Δήλωσαν μελαγχολικά
Την απουσία σου
Αγλαϊστικα από την εκθαμβωτική
Παρουσία
Της τρυφερής
Παλάμης σου.
Εγειρα
Στο χλοϊσμένο
Δάσος σου
Μέχρι που το φώς
Άπλωσε στα βλεφαρά μου
Δύο πέταλα αγάπη.

Ζωγράφου Ευγενία.

Αφιερωμένο στη φίλη μου που ποτέ δεν περίμενα ότι θα μου έλειπαν τα ποιήματα της, και σε μια γλυκεία ψυχή που θέλησε να κυνηγήσει δράκους.
Να είστε καλά ….




Πράγματα που μας λείπουν, αλλά και πρόσωπα...
΄Οταν οι άλλοι μας φέρονται άσχημα και δεν το αξίζουμε αναγνωρίζουμε πως η συμπεριφορά τους ελέγχεται από αυτό που κουβαλάνε στο κεφάλι τους, κι όχι από αυτό που μας αξίζει.

Ευχαριστώ όσους επικοινώνησαν κι επικεινωνούν.
Ας μάθει η κάθε Αμαλία που έρχεται και παρέρχεται πως οι συνειδήσεις δεν κλειδώνονται ούτε τα συναισθήματα των μελών μειώνονται.
Μου γράφουν γιατί με αγαπούν.
Δεν είναι κακό να σε νιάζονται, ούτε να σε χρειάζονται.
ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΦΙΛΙΑΣ. ΄Η ΚΑΡΔΙΑΣ.

ΑΜΑΛΙΑ,
Η ΑΞΙΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ Ή ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ.
ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΙ ΑΛΑΘΗΤΟΙ ΚΑΙ ΜΗ ΑΛΑΘΗΤΟΙ ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ NST.


ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΟΥΣ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΦΕ.
ΠΕΡΙ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ.

ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ,
ΕΧΕΤΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΣΑΣ. ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΥΡΑΝΝΙΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΙΣ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΑΡΓΑ ΄Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.

ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ ΛΕΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:
Αυτά που κρύβετε κάτω από το χαλί όταν σκουπίζετε έχουν μία κακή συνήθεια:
ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΝΟΥΝ ΕΚΕΙ...
Τέλος ευχαριστώ τον Δράκοντά μου.

Βρε τέρατα, μ΄αφήσατε χωρίς υπογραφή, που να ψάχνω γιά καινούρια.
Δεν πειράζει επαναλάμπω σε άλλα φόρουμς.
Απλά συγκινούμαι που μου γράφετε.
Αυτό καμμία Αμαλία δεν μπορεί να το αποτρέψει.
Δεν κλείδωσε τις ψυχές σας.
Ούτε τη δική μου.
Είναι ανίκανη να το κάνει.


ΑΒΑΛΟΝ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ.


ΑΜΑΛΙΤΣΑ, ΕΛΑ ΠΕΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΣΑΛΑΤΑ,
ΒΑΖΩ ΤΟ ΠΙΠΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΓΙΑ ΝΟΣΤΙΜΙΑ.
ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΦΡΕΣΚΙΑ Η ΣΑΛΑΤΑ.
ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΦΡΕΣΚΟΤΑΤΩΝ ΓΝΗΣΙΩΝ ΓΕΥΣΕΩΝ, ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ.
ΕΛΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΟ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.
ΚΑΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ.
ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ...
ΠΟΙΗΤΙΚΑ
ΑΛΗΘΙΝΑ
ΓΕΝΝΑΙΑ.


ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΟ...
ΕΧΕΙΣ ΕΞΟΥΣΙΑ...
ΚΑΜΑΡΩΣΕ ΓΙ΄ΑΥΤΟ...


ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕΛΑΓΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗ ΒΡΟΧΗ.
ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΣΤΑΖΕΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΙ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΝΕΙ.
ΣΑΝ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΛΛΟΚΟΤΑ ΣΕ ΤΕΝΕΚΕ...
ΜΟΝΟΤΟΝΑ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΛΕΜΕ [ΠΑΝΤΑ] ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΟ [ΠΟΤΕ].

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΧΑΣΑΤΕ.


ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΟ ΑΜΑΛΙΤΣΑ
λαμπερή φιλεναδίτσα,
κλειδαριές καλές κρατούσες
τις χαρές περιφρονούσες.

Το λουκέτο από χρυσάφι
ξέχνα το κι αυτό στο ράφι
η αλήθεια υπογράφει
όσο καίει, και υπάρχει.

Κλείδωνε ψυχές με φόρα
πριν σε πάρει η κατηφόρα,
η δική μου πάει στο Σύμπαν
Φως αυγή κι αγάπη ήταν.

Μέγα σουξέ.
Ποιητάρα το δίχως άλλο.


allzaro,
πάει το προεδριλίκι
μας το φάγανε οι λύκοι
έμεινε το σταριλίκι
και το άγριο ζοριλίκι...

Ποιός γλυκά θα σε δοξάζει
πινελιές δροσιάς θα στάζει;
΄Εφυγα κατατρεγμένη
μα στο βάθος κερδισμένη.

Κλειδωμένη κι όμως λάμπω
Αλλά εντός δεν θα ξανάμπω
μη πονέσει η Αμαλίτσα
που κρατάει ψηλά τη γκλίτσα.

Κατευθείαν γιά το κεφάλι μου...

ΦΙΛΟΥΡΕΣ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:21:13
__________________________________

quote:

quote:

Μες τον άγριο άνεμο
Και την βροχή
Άνοιξαν
Τα σφιχτά κλεισμένα
Ρόδια
Οι ματωμένες σταγόνες τους
Δήλωσαν μελαγχολικά
Την απουσία σου
Αγλαϊστικα από την εκθαμβωτική
Παρουσία
Της τρυφερής
Παλάμης σου.
Εγειρα
Στο χλοϊσμένο
Δάσος σου
Μέχρι που το φώς
Άπλωσε στα βλεφαρά μου
Δύο πέταλα αγάπη.

Ζωγράφου Ευγενία.

Αφιερωμένο στη φίλη μου που ποτέ δεν περίμενα ότι θα μου έλειπαν τα ποιήματα της, και σε μια γλυκεία ψυχή που θέλησε να κυνηγήσει δράκους.
Να είστε καλά ….




Πράγματα που μας λείπουν, αλλά και πρόσωπα...
΄Οταν οι άλλοι μας φέρονται άσχημα και δεν το αξίζουμε αναγνωρίζουμε πως η συμπεριφορά τους ελέγχεται από αυτό που κουβαλάνε στο κεφάλι τους, κι όχι από αυτό που μας αξίζει.

Ευχαριστώ όσους επικοινώνησαν κι επικοινωνούν.ΕΚΕΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΦΙΛΙΕΣ, Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΙ Η ΕΚΤΙΜΗΣΗ.
Ας μάθει η κάθε Αμαλία που έρχεται και παρέρχεται πως οι συνειδήσεις δεν κλειδώνονται ούτε τα συναισθήματα των μελών μειώνονται.
Μου γράφουν γιατί με αγαπούν.
Δεν είναι κακό να σε νιάζονται, ούτε να σε χρειάζονται.
ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΦΙΛΙΑΣ. ΄Η ΚΑΡΔΙΑΣ.

ΑΜΑΛΙΑ,
Η ΑΞΙΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ Ή ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ.
ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΙ ΑΛΑΘΗΤΟΙ ΚΑΙ ΜΗ ΑΛΑΘΗΤΟΙ ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ NST.


ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΟΥΣ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΦΕ.
ΠΕΡΙ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ.

ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ,
ΕΧΕΤΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΣΑΣ. ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΥΡΑΝΝΙΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΙΣ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΑΡΓΑ ΄Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.

ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ ΛΕΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:
Αυτά που κρύβετε κάτω από το χαλί όταν σκουπίζετε έχουν μία κακή συνήθεια:
ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΝΟΥΝ ΕΚΕΙ...
Τέλος ευχαριστώ τον Δράκοντά μου.

Βρε τέρατα, μ΄αφήσατε χωρίς υπογραφή, που να ψάχνω γιά καινούρια.
Δεν πειράζει επαναλάμπω σε άλλα φόρουμς.
Απλά συγκινούμαι που μου γράφετε.
Αυτό καμμία Αμαλία δεν μπορεί να το αποτρέψει.
Δεν κλείδωσε τις ψυχές σας.
Ούτε τη δική μου.
Είναι ανίκανη να το κάνει.


ΑΒΑΛΟΝ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ.


ΑΜΑΛΙΤΣΑ, ΕΛΑ ΠΕΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΣΑΛΑΤΑ,
ΒΑΖΩ ΤΟ ΠΙΠΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΓΙΑ ΝΟΣΤΙΜΙΑ.
ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΦΡΕΣΚΙΑ Η ΣΑΛΑΤΑ.
ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΦΡΕΣΚΟΤΑΤΩΝ ΓΝΗΣΙΩΝ ΓΕΥΣΕΩΝ, ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ.
ΕΛΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΟ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.
ΚΑΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ.
ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ...
ΠΟΙΗΤΙΚΑ
ΑΛΗΘΙΝΑ
ΓΕΝΝΑΙΑ.


ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΟ...
ΕΧΕΙΣ ΕΞΟΥΣΙΑ...
ΚΑΜΑΡΩΣΕ ΓΙ΄ΑΥΤΟ...


ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕΛΑΓΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗ ΒΡΟΧΗ.
ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΣΤΑΖΕΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΙ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΝΕΙ.
ΣΑΝ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΛΛΟΚΟΤΑ ΣΕ ΤΕΝΕΚΕ...
ΜΟΝΟΤΟΝΑ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΛΕΜΕ [ΠΑΝΤΑ] ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΟ [ΠΟΤΕ].

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΧΑΣΑΤΕ.


ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΟ ΑΜΑΛΙΤΣΑ
λαμπερή φιλεναδίτσα,
κλειδαριές καλές κρατούσες
τις χαρές περιφρονούσες.

Το λουκέτο από χρυσάφι
ξέχνα το κι αυτό στο ράφι
η αλήθεια υπογράφει
όσο καίει, και υπάρχει.

Κλείδωνε ψυχές με φόρα
πριν σε πάρει η κατηφόρα,
η δική μου πάει στο Σύμπαν
Φως αυγή κι αγάπη ήταν.

Μέγα σουξέ.
Ποιητάρα το δίχως άλλο.


allzaro,
πάει το προεδριλίκι
μας το φάγανε οι λύκοι
έμεινε το σταριλίκι
και το άγριο ζοριλίκι...

Ποιός γλυκά θα σε δοξάζει
πινελιές δροσιάς θα στάζει;
΄Εφυγα κατατρεγμένη
μα στο βάθος κερδισμένη.

Κλειδωμένη κι όμως λάμπω
Αλλά εντός δεν θα ξανάμπω
μη πονέσει η Αμαλίτσα
που κρατάει ψηλά τη γκλίτσα.

Κατευθείαν γιά το κεφάλι μου...

ΦΙΛΟΥΡΕΣ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...


AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7783
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:37:39
____________________________________
Πόσοι δεν αδικούμεθα
και τρώμε τη σφαλιάρα
αλλά δεν εκδικούμεθα
γιατί φέρνει κατάρα...

Τόση αντάρα βρε παιδιά
θα κάψει θα συνθλίψει...
Κράτα της λήθης τα κλειδιά
κι ο ισχυρός θα σκύψει.

Οι έχοντες τ΄αλάθητο
δηλώνουν κυβερνήτες
το αίνιγμά τους άλυτο
βουλιάζουν μες τις ήττες.

Κανείς δεν είναι νικητής
κι αυτός της εξουσίας
μιά μέρα θα΄ναι ασκητής
εξέχουσας ανδρείας...

΄Η θα ραγίσει στο κενό
στ΄ανθρώπινα τα λάθη
το σάπιο θα ναι ιδανικό
και το φιλί αγκάθι...


AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...

Edited by - epanafora afroditi on 11/03/2006 11:38:32
_____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5005&whichpage=30
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:30:46
__________________________________
Επειδή θα με κλειδώσουν ξανά και δεν θα προλάβω να την πω.
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝ.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.
ΧΑΜΟΓΕΛΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.
ΜΟΥ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥΤΙΜΟΙ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΥΡΑ ΑΜΑΛΙΑ.
ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ...
ΟΤΑΝ ΑΠΑΙΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_______________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:53:42
________________________________
ΣΚΟΥΠΙΔΙ

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5826&whichpage=37
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:30:48
_________________________________

Λογιαριασμοί και λογισμοί.

Σε είδα το πρωί.
Μεσ΄την αέριττη μοναξιά σου
διάφανη μορφή,
σβησμένο δάκρυ.
Στην επιστροφή των στεναγμών
απέμενε ο θρίαμβος
με όνειρα επί πληρωμή,
ρωγμές θλίψης
και ανάσες αστεριών αντιμάχονται.
Ηττημένοι και νικητές,
κάποτε έρχεται η ώρα των λογισμών
και των λογαριασμών,
βαθύ της ψυχής το πηγάδι,
μνήμες εσπερινών
έρχεται η ρομφαία
η κρίση ιππεύει τα σύννεφα,
ρυτίδες
στις θάλασσες των ματιών σου...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_______________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:31:41
___________________________________

quote:


Λογιαριασμοί και λογισμοί.

Σε είδα το πρωί.
Μεσ΄την απέραντη αέρινη απέριττη αφύσικη μοναξιά σου
διάφανη μορφή,
σβησμένο δάκρυ.
Στην επιστροφή των στεναγμών
απέμενε ο θρίαμβος
με όνειρα επί πληρωμή,
ρωγμές θλίψης
και ανάσες αστεριών αντιμάχονται.
Ηττημένοι και νικητές,
κάποτε έρχεται η ώρα των λογισμών
και των λογαριασμών,
βαθύ της ψυχής το πηγάδι,
μνήμες εσπερινών
έρχεται η ρομφαία
η κρίση ιππεύει τα σύννεφα,
ρυτίδες
στις θάλασσες των ματιών σου...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...


AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_______________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:04:01
__________________________________
Χάρισέ μου λίγο ουρανό ακόμα
μιά ευχή
και δυό φιλιά.
ΑΣΕ ΤΟΥΣ, στα ερέβη της έπαρσης να πεθαίνουν
φθαρμένα όνειρα.
Τι θέση έχεις εκεί.
Γέλα,
ο χρόνος αργοσαλεύει στην αιωνιότητα.
Ενταφίασε άσπλαχνους αναστεναγμούς και ψέματα.
Πτώματα στην αβυσσαλέα ρότα υπέρμετρων εγωισμών.
Τι νοθεύει την ανθρώπινη ουσία αγάπη μου...
Ταξιδιάρης ακητής ελπιδοφόρος...
Μείνε.
Να σε αγαπάω...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_______________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:07:17
___________________________________
14 ΠΑΡΑΚΑΛΩ...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:57:03
__________________________________

quote:

ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΚΕΡΑ-ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΗΡΘΕ. ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΣΕ ΣΑ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟ 8ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ.

ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΓΑΛΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΔΑΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΗΣ.

ΙΣΑΑΑΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"


ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ.
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΒΡΩΜΟΑΛΗΤΙΣΣΑ.
ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ.
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΩΣ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΣΟΥ.
ΣΚΥΛΑ
ΣΚΑΤΟΠΕΡΠΑΤΗΜΕΝΗ...
ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΡΙΧΤΗΚΕΣ ΗΛΙΘΙΑ.
ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΟΥ
ΟΥΤΕ ΝΕΚΡΗ ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ.
ΒΡΩΜΑΣ ΣΑΠΙΛΑ ΚΟΥΦΙΑ ΒΑΡΕΛΑ.
ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΤΑ ΣΤΗ ΧΩΜΑΤΕΡΗ.
ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΦΘΟΝΟ ΠΟΥ ΡΙΧΤΗΚΕΣ ΣΕ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΤΟΜΟ.
ΧΟΝΤΡΕΛΑ ΚΑΚΑΣΧΗΜΗ ΚΑΚΟΒΑΜΜΕΝΗ ΘΕΑΤΡΙΝΑ.

ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ...


ΤΕΛΟΣ

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
______________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7165&whichpage=31
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:43:41
__________________________________
Μάλιστα,
όταν νιώθουμε φιλάρες μου νοσηρό φθόνο -ξέρω μιά κυρά που νιώθει- πιστεύουμε ότι αποκτώντας κάτι που δεν έχουμε και που έχουν οι άλλοι θα ανέβει η αυτοεκτίμησή μας. Θα ανέβει όντως αλλά φευγαλέα.

Ο καλύτερος τρόπος μάγκες να ξεπεραστεί ο νοσηρός φθόνος είναι να αποδεχθούν κάποιοι και ωρισμένες τον εαυτό τους παρόλο που δεν έχει κάτι που επιθυμούν και που έχουν οι άλλοι.

Η ΑΞΙΑ ΡΕ, ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ Ή ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ. ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΜΑΛΙΤΣΑ.
ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΚΥΡΑ ΞΑΝΘΙΑ ΠΟΥ ΣΧΟΛΙΑΣΕΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΜΟΥ.
ΚΑΛΑ ΜΑΛΛΙΑ ΕΧΕΙΣ ΜΥΑΛΑ ΕΧΕΙΣ;
ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΡΙΑ ΒΑΡΕΩΝ ΒΑΡΩΝ...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_______________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:44:25
____________________________________
Μάλιστα,
όταν νιώθουμε φιλάρες μου νοσηρό φθόνο -ξέρω μιά κυρά που νιώθει- πιστεύουμε ότι αποκτώντας κάτι που δεν έχουμε και που έχουν οι άλλοι θα ανέβει η αυτοεκτίμησή μας. Θα ανέβει όντως αλλά φευγαλέα.

Ο καλύτερος τρόπος μάγκες να ξεπεραστεί ο νοσηρός φθόνος είναι να αποδεχθούν κάποιοι και ωρισμένες τον εαυτό τους παρόλο που δεν έχει κάτι που επιθυμούν και που έχουν οι άλλοι.

Η ΑΞΙΑ ΡΕ, ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ Ή ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ. ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΜΑΛΙΤΣΑ.
ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΚΥΡΑ ΞΑΝΘΙΑ ΠΟΥ ΣΧΟΛΙΑΣΕΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΜΟΥ.
ΚΑΛΑ ΜΑΛΛΙΑ ΕΧΕΙΣ ΜΥΑΛΑ ΕΧΕΙΣ;
ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΡΙΑ ΒΑΡΕΩΝ ΒΑΡΩΝ...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_______________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:58:25
__________________________________
ΣΙΧΑΜΕΝΗ ΧΟΝΤΡΟΚΟΛΑ. ΤΙΠΟΤΕΝΙΑ.
ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
_______________________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 15:46:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
gretel

Απεστάλη: 11/03/2006, 11:35:58, 11/03/2006, 11:49:51, 11/03/2006, 11:48:00, 11/03/2006, 11:25:47, 11/03/2006, 11:26:31, 11/03/2006, 11:48:18, 11/03/2006, 11:49:43, 11/03/2006, 11:48:48, 11/03/2006, 11:48:08, 11/03/2006, 11:35:40, 11/03/2006, 11:27:18, 11/03/2006, 11:18:00, 11/03/2006, 11:24:47,

-------
4.000 ΜΗΝΥΜΑΤΑΑΑΑ??? ΧΑΧΑ ΧΑ ΧΑ
4.000 ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΗΤΑΝΕ @@@@. 11 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΤΟΙΧΟΥ ΗΤΑΝΕ.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΘΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΡΦΩΝΕΣΑΙ.

ΕΠΑΝΑΛΗΨΙΣ

ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΚΕΡΑ-ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΗΡΘΕ. ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΣΕ ΣΑ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟ 8ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ.

ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΓΑΛΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΔΑΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΗΣ.

ΙΣΑΑΑΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

-------
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:09:09

-------
ΑΚΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ
ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΡΙΧΤΗΚΑ?

ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΥΝΟΙΚΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΓΚΟΜΕΝΟ ΟΧΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

ΜΗΝ ΤΟ ΧΟΝΤΡΑΙΝΕΙΣ.

ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ
ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ

ΑΣΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕΣ ΠΙΣΩ ΘΑ ΝΟΜΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

-------
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:34:50

-------
Eξ ιδίων?

Ακου να σου πω Αφροδιτάκι, αν και έχεις πλάκα μεγάλη όταν τσατίζεσαι, θα σε συμβούλευα να είσαι ενημερωμένη τουλάχιστον για το ποιόν βρίζεις και τί λές γιατί αλλιώς φαίνεσαι γελοία.

Γι'αυτό πρόσεχε τί λές γιατί δεν είμαι από τα παιδάκια που ξέρεις και μπορεί να πάει πολύ μακριά η βαλίτσα.

Δεν σε έβρισα σου είπα ότι αν συνεχίσεις θα σε βρίσω.
Σου είπα να κόψεις αυτό το βιολί.

Περιφέρεσαι από τοπικ σε τόπικ και βρίζεις διαρκώς την Αμαλία και ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΠΗΚΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΔΎΟ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΕΣ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

-------
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:06:18

-------
ΨΙΤ ΠΟΥΣΑΙ
ΑΝ ΚΡΕΜΟΥΣΑΝΕ ΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΣΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΔΙΚΑ

ΧΑ ΧΑ ΕΧΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΟΤΑΝ ΤΣΑΤΙΖΕΣΑΙ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

-------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 19:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
epanafora afroditi
--------------------------------------------------


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3673&whichpage=8
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:39:23
__________________________________

Καλημερίζουν κι οι ανύπαρκτοι;
ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΚΛΕΙΔΩΣΑΝ ΠΟΥ ΒΩΜΟΛΟΧΕΙΣ;
ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΜΕΣΑ,
ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΩ...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:59:36
__________________________________

ΕΝΑ ΠΙΟΝΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ.
ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ. ΧΟΝΤΡΕΛΑ.
ΡΙΞΟΥ ΣΤΑ ΑΝΤΡΑΚΙΑ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙΣ.ΑΦΗΣΕΣ ΑΝΤΡΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ;
ΣΚΟΥΠΙΔΟΒΑΡΕΛΑ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5932&whichpage=19
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:12:09
_________________________________

΄Οταν βιώνεις νοσηρό θυμό καλή μου φίλη, αξίζει να αναρωτηθείς κατά πόσον ο θυμός σου είναι μία κάλυψη αισθημάτων όπως πόνος, ντροπή ή άγχος.
Λέω...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:08:47
_________________________________

ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΗΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΥΡΙΑ.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΗΣΕΣ. ΣΕ ΞΕΡΩ ΑΣΧΗΜΗ ΧΟΝΤΡΑΔΑ. ΣΕ ΕΧΩ ΔΕΙ. ΚΑΛΥΜΜΕΝΗ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΣΚΑ ΣΑΝ ΚΑΚΟΒΑΜΜΕΝΟΣ ΤΡΑΒΕΣΤΙ ΗΣΟΥΝ.
Ο ΦΘΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΧΑΙΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΦΑΙΡΕΙ ΚΙΛΑ ΟΜΩΣ.
ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ. ΕΣΥ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ.
ΞΑΝΘΙΑ ΞΕΒΑΜΜΕΝΗ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7841
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:06:21
_________________________________

Τώρα που πέρασαν ΟΙ ΑΠΟΚΡΙΕΣ μερικοί ξέθαψαν από το συρτάρι τις εκλεκτές μάσκες...ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΘΥΜΑΤΩΝ...
Αυτές που αφήνουν τα απολιθώματα της ασέβειας να φανούν, και τα απύθμενα βάθη της μισαλλοδοξίας να ανθίσουν.
Ανερμήνευτε νου...
ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ...
ΑΜΑΛΙΑ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ 12 ΜΝΜ. ΒΡΕ ΣΕ ΔΟΞΑΖΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΛΕΙΔΩΣΕΣ ΑΚΟΜΑ...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:54:33
_________________________________

[bΑ και το παιχνίδι της αλητείας σκύλα καλά το έπαιζες.ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΡΙΧΤΗΚΕΣ ΣΚΥΛΑ

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:00:35
_________________________________

ΚΙ ΑΝ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΤΟΜΟ ΘΑ ΣΕ ΚΛΕΙΣΩ ΦΥΛΑΚΗ. ΑΝ ΧΩΡΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:45:12
_________________________________

Θορυβήθηκες;
Αν με ενοχλήσεις θα σε κλείσω στη φυλακή.
Δεν το χοντραίνω.
Φοβάσαι.
Που να κρυφτώ ανόητη.
Το κλείνω εδώ το θέμα
Αυτός ο πλανήτης σκύλα δεν θα σε χωράει.
Καταραμένη να είσαι.
Αν με ενοχλήσεις θα σε κάνω στάχτη.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:47:11
_________________________________

quote:

ΑΚΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ
ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΡΙΧΤΗΚΑ?

ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΥΝΟΙΚΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΓΚΟΜΕΝΟ ΟΧΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

ΜΗΝ ΤΟ ΧΟΝΤΡΑΙΝΕΙΣ.

ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ
ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ

ΑΣΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕΣ ΠΙΣΩ ΘΑ ΝΟΜΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"


ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΝ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΑΝΟΗΤΗ ΞΑΝΘΙΑ.
ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΜΗΝ ΤΡΑΒΑΣ ΤΟ ΣΧΟΙΝΙ.
ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΒΑΛΤΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΧΥ ΠΩΠΟ ΣΟΥ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7211&whichpage=4
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:21:49
_________________________________

ΑΚΟΜΗ ΚΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΘΑ ΣΕ ΦΟΒΗΘΕΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ.
ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΒΛΑΧΟΧΟΝΤΡΕΛΑ. ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΞΑΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΚΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΣΑΡΑΝΤΑΡΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ ΕΔΩ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΡΟΥΜΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΕΥΤΥΧΗΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ.
Η ΖΗΛΙΑ ΚΙ Ο ΦΘΟΝΟΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΣΗΜΕΡΑ.
ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ.
ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΟΝΤΡΗ ΖΩΓΡΑΦΕ ΤΗΣ ΚΑΚΙΑΣ ΩΡΑΣ ΘΑ ΜΕ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΘΑΣΩ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΣΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ.
ΣΑΝ ΣΚΑΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΑΤΗΣΩ ΤΟΤΕ.
ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7695&whichpage=9
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:10:18
_________________________________

Το θέμα δεν κλειδώθηκε,
κλειδώθηκα εγώ
με ένα ρυθμό γοργό,
μα η λεβεντιά αντρώθηκε...


Με κλειδώσανε απέξω
κι ευτυχώς μπορώ να τρέξω
τους χτυπώ ευθύς την πόρτα
μα με ρίχνουν με τα χόρτα.


Στο σαλατικό με πάνε
κι αγωνιωδώς βογγάνε
μην τους βρίσω και τα χώσω
[δήθεν τους αναστατώσω].

Σουρή σε έφαγα...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:23:07
_________________________________

ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΒΡΙΣΕΣ ΕΤΣΙ ΑΙΣΧΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΑΜΑΛΙΑΣ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ.
ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΗ ΡΙΞΕΙΣ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΑΛΗΤΕΙΑ;
ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΒΑΡΕΛΑ, ΤΗΝ ΑΠΕΙΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ.
ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΗΛΙΘΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΚΑΚΟΒΑΜΜΕΝΗ ΤΡΑΒΕΣΤΙ;
ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ;
ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΙΣ.
ΤΟΛΜΑΣ ΕΣΥ ΒΑΡΕΛΑ ΝΑ ΑΠΕΙΛΕΙΣ ΕΜΕΝΑ.
ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΜΕ ΛΕΣ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ ΚΟΛΟΓΡΙΑ;
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟ.
ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΥΧΗ Η ΚΑΤΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΕΣΟΤΕΡΙΣΤΡΙΑ ΤΟΥ ΠΙΣΙΝΟΥ. ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟ...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7506&whichpage=6
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:12:53
_________________________________

ΕΣΕΝΑ ΧΟΝΤΡΟΕΣΩΤΕΡΙΣΤΡΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΩΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ ΤΟΥ ΠΙΣΙΝΟΥ ΠΟΥ ΒΡΙΖΕΙΣ; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙΣ ΑΣΥΛΟ.
ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΥΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΙ ΒΛΑΧΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ. ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ. ΕΣΥ ΞΕΚΙΝΑΣ ΕΝΑΝ ΠΟΛΕΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΕΧΩ.ΑΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΒΑΡΕΛΑ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ.
ΤΑ ΑΔΕΙΑ ΒΑΡΕΛΙΑ ΣΑΝ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΡΟΤΟ.
ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΣΗΤΗ, ΠΟΥ ΕΝΩ ΑΠΟΥΣΙΑΣΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.
ΡΙΞΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΞΕΡΩ ΑΡΚΕΤΟΥΣ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΑ.
ΑΝΟΗΤΗ ΧΟΝΤΡΗ.
ΞΟΦΛΗΜΕΝΗ ΣΑΡΑΝΤΑΡΑ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5497&whichpage=7
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:38:16
_________________________________

Μα, την Αμαλία Φιλόσοφέ μου. Θέλει ρώτημα; Αυτή τη δίκαιη κυρία.
ΑΚΟΥ ΘΕΜΑ.
ΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.
ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ.
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΡΧΕΣΤΕ -ΔΥΣΤΥΧΩΣ- ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΘΑΤΕ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟΙ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:41:24
_________________________________

Εσένα πάντως κανείς στο εύχομαι να μην σε αγαπήσει πραγματικά.
Κακιασμένη.Χίλιες κατάρες σου δίνω.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5269&whichpage=16
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:52:21
_________________________________

΄Ολοι βρε!
Πλην του δικού μου.
Μου έχει λατρεία η Αμαλίτσα.


Κλειστήκαν οι λογαριασμοί,
έχει η κυρά σκληρή πυγμή
η σιδηρά κυρία,
μα δεν με έπιασαν λυγμοί
ούτε του πόνου οδυρμοί
ήτανε ευκαιρία,

να δω βρε την αγάπη σας
και την τρανή φιλία
νοστάλγησα το δάκρυ σας
το ξέφρενο το άχτι σας
και τη λαμπρή Αμαλία...

Σουρή σε έφαγα.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:51:29
_________________________________

Τράβα να ζωγραφίσεις και μάθε να μιλάς.
Κάποιοι θα σε κρίνουν και εσένα.
Την ειρωνία σου γιά το χρώμα των μαλλιών μου βάλε την εκεί που ξέρεις.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:52:29
_________________________________

Εσύ τετράπαχη πρέπει να ντρέπεσαι. Εγώ σήμερα γράφοντας ζώο δεν έβρισα κανένα.
Την επόμενη φορά που θα ενοχλήσεις εμένα και άλλα άτομα δικά μου, θα σε κλείσω μέσα.
ΧΟΝΤΡΗ...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...

Edited by - epanafora afroditi on 11/03/2006 11:52:59
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7794&whichpage=6
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:46:59
_________________________________

ΑΜΑΛΙΤΣΑ,

ΟΤΑΝ ΑΦΟΣΙΩΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΠΟΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ
ΔΥΟ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΝΑ ΠΙΣΩ.
ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,
ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΔΥΟ ΒΗΜΑΤΑ ΠΙΣΩ.
ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΚΥΡΑ ΚΛΕΙΔΩΣΤΡΑ, ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:49:04
_________________________________

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΥΡΑ-ΚΛΕΙΔΩΣΤΡΑ, ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΤΩΝ ΝΟΣΗΡΩΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΝ ΚΙ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΩΝ ΥΓΙΩΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΝ.

ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ;

ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ...
ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ...

Σ΄ΕΣΤΗΣΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ,
ΚΙ ΗΤΑΝΕ ΕΝΑΣ; ΔΥΟ; ΔΕΚΑ;
ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ...

ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΑΜΑΛΙΑ ΤΑ 10 ΜΝΜ ΘΑ ΤΑ ΦΤΑΣΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ...
ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΤΑΣΑ...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:48:41
_________________________________

ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ ΕΤΣΙ.
ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΙΣ ΧΟΝΤΡΟΚΑΤΙΝΑ;
ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ.
ΔΙΚΗΓΟΡΕ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ.
ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΒΡΩΜΙΚΗ ΚΑΙ ΣΑΠΙΑ ΤΟΣΟ ΧΟΝΤΡΗ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...

Edited by - epanafora afroditi on 11/03/2006 11:49:15
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:50:05
_________________________________

quote:

ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΚΕΡΑ-ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΗΡΘΕ. ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΣΕ ΣΑ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟ 8ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ.

ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΓΑΛΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΔΑΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΗΣ.

ΙΣΑΑΑΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"


Ποιά γαλλικά θα αρχίσεις συντονίστρια του κώλου;
Αυτό είναι το επίπεδό σου σκύλα.

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4227
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:26:43
_________________________________

΄Οταν το στόμα μιλά
να λέει λόγια σοφά,
όταν η σκέψη γελά
να΄χει τα πάθη κρυφά...

Μοιάζει χρυσός η σιωπή
κρύβει μιάς λάμψης ροπή
σ΄όλο το νου, η αρχή,
λήθη φωτιά αστραπή...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...

Edited by - epanafora afroditi on 11/03/2006 11:27:09
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7651&whichpage=9
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:33:04
_________________________________

ΛΕΜΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΩΤΕΡΟΙ.
ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ...
ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ.
ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.
ΕΤΣΙ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ, ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙ;

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=5&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7506
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:26:51
_________________________________

Η Παράνοια και η σαμπάνια.
Μερικοί στάζουν παράνοια και το γιορτάζουν ανοίγοντας σαμπάνια.
Την επόμενη φορά που κάποιος θα σας πει να μην ανησυχείτε ζητείστε του αναλυτικές οδηγίες.
Κλείδωσέ με Αμαλίτσα, στο προφτάσανε πως μπήκα;
10 χιλιάδες ευρώ, στοίχημα, η Αμαλίτσα θα με κλειδώσει σε μισή ώρα το λιγότερο...
Χα χα!!!

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7211
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:19:02
_________________________________

Η νηστεία δεν φέρνει θάνατο αλλά η λαιμαργία μοιράζει ... ψόφο...

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:23:55
_________________________________

Ανάθρεψε τον ποντικό να φάει και το σακκί σου...[/b]

AΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
____________________________________________________________________


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 01:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ
___________________________

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4969&whichpage=2
Απεστάλη: 13/03/2006, 20:59:54

Και τα δύο χάλια δεν είναι;

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ

-ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ-


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7165&whichpage=31
Απεστάλη: 13/03/2006, 20:56:19

΄Εμεινα από λάστιχο.
Και βενζίνη.
Μέσα σε μιά ημέρα.
Απαράδεκτη;
Λίαν επιεικώς.

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ

-ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ-

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7921
Απεστάλη: 13/03/2006, 20:53:30

Εγώ είμαι από την Κέρκυρα. Ανδρονίκη λέγομαι και το μισώ το όνομα.
Το Βασίλισσα αποτελεί ψευδώνυμο στιγμής.
Δεν υπάρχει ωραιότερο νησί από την Κέρκυρα.
Εμείς δεν έχουμε έντονες μεταφυσικές συγκινήσεις.
Ωστόσο μας γοητεύει το παράξενο.
΄Ηρθα γιά να μάθω.
Ορθώς τοποθετήθηκα εδώ.
Καλησπέρα.

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ

-ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ-

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7922
Απεστάλη: 13/03/2006, 20:54:54

Εδώ γράφει κάποιος προσωπικές συγκινήσεις;

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ

-ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ-


ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΕΛΛΗΝ
_________________________________


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7917
Απεστάλη: 13/03/2006, 20:39:39

Kύττα μπορεί ναι μπορεί όχι.
Τον πνευματικό μεσαίωνα φίλε να φοβάσαι.
Η πνευματική ζωή στις μέρες μας έχει χωρισθεί σε απειρία μικρών φέουδων σε πλήθος μικρών κλειστών κύκλων ανάμεσα στους οποίους καμμία επικοινωνία εννοώ ουσιαστική δεν είναι δυνατή.
Περνάει κρίση η εποχή;
Κάποιοι δεν το βλέπουν.
Τυφλοί;
Αδιάφοροι;
Ανήθικοι;
Ηλίθιοι;
Τυφλοί;
Κουφοί;


Γεννήθηκα άνθρωπος.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΕΛΛΗΝ


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7921
Απεστάλη: 13/03/2006, 20:42:56

Σε χαιρετώ κι εγώ ΄Αννα.
Το πραγματικό πλησίασμα είναι στις ημέρες μας υπερβολικά δύσκολο.
Το επιφανειακό πανεύκολο.
΄Ολα είναι βιαστικά.
Κι εμείς ανυπεράσπιστα όντα στην γρηγοράδα των ετών αυτών που διανύουμε αγωνιζόμαστε γιά μάταιες συνυπάρξεις.
Καλώς ήρθες ΄Αννα.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΕΛΛΗΝ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 16:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7917
____________________________________________________________
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Απεστάλη: 17/03/2006, 08:20:07

ΒΑΣΙΛΗ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ.

quote:
Δεν σε εννόησα καθόλου αγαπητέ ΠΛΑΤΩΝΑ. Εκπλήττομαι πραγματικά όταν σκέφτομαι ότι υπάρχει η πιθανότητα να θεώρησες με κάποιον τρόπο, και για οποιονδήποτε λόγο ότι σου έχω δώσει έστω και το ελάχιστο δικαίωμα να μου απευθύνεσαι με αυτόν τον τρόπο;

Να το διορθώσω αγαπητέ Αντμιν σε Μεγαλειότατε, η εκτός των πολλών αλλαγών, χρειάζεται να σας απευθυνόμαστε αποκλειστικά με την ιδιότητα σας, σαν ΑΔΜΙΝ?

quote:
Μάλλον δεν θα έλεγα πάντως ότι συμβαίνει αυτό από μέρους σου. Έτσι δεν είναι; Θα σου πρότεινα λοιπόν να προσέξεις περισσότερο τέτοιες "λαβές" για παρανοήσεις στο μέλλον.

Μέχρις περαιτέρω διευκρινήσεως, μην πολύ παρανοείς Πλάτωνα, γιατί κινδυνεύει το κεφάλι σου. Εννόησα καλώς Αγαπητέ ΑΝΤΜΙΝ?

quote:
Τώρα, σχετικά με τις υπόλοιπες δύο ερωτήσεις σου:
"Θέλεις φόρουμ συζητήσεων, να λέμε πράγματι αυτά που σκεφτόμαστε, η να κάνουμε μασκέ πάρτΥ και να το ρίξουμε στο τσιφτετέλι?"
&
"... βρες ΑΝΤΜΙΝΜΑΣ γιατί αντιδράς σε ότι γράφω."
Πέραν από το ότι πάλι δεν αντιλαμβάνομαι προς τι οι γενικεύσεις "να κάνουμε", "να το ρίξουμε" κ.ο.κ. και σίγουρα τι εννοείς με τα "μασκέ πάρτυ" και το "τσιφτετέλι", εσύ ΠΛΑΤΩΝΑ, ως παλιός Συμμετέχων στον Χώρο Συζητήσεων του ESOTERICA, θα πρέπει να έχεις αντιληφθεί, αν μη τι άλλο, ότι η Προσπάθεια αυτή εργάζεται για να προωθήσει και να υπερασπίσει με κάθε τρόπο την οποιαδήποτε ειλικρινή διάθεση για Ουσιαστικό, Φιλοσοφικής ενόρμησης Διάλογο, την Πραγματικά ελεύθερη Διακίνηση των Ιδεών, και Δημιουργία Στοχασμών και Απόψεων, απ'όπου και αν προέρχονται.

Μήπως αγαπητέ αντμιν, αντιληφθήκατε στον Πλάτωνα,
Ανειλικρίνεια?
Ανουσιότητα?
Ανελεύθερο διάλογο?
Πενιχρή διακίνηση Ιδεών?

Μήπως δεν αναρωτά εαυτόν και τους συνομιλιτας του επαρκώς?

Για το μασκέ πάρτΥ, εννοώ αν δεν το κατάλαβες, να πάρει κατεύθυνση η σκέψη, όχι στα παραπάνω που υποστηρίζεται, μα σε καλούπια, σε τυχόν προσδοκίες η και βλέψεις κάποιας οργάνωσης, που σαν μέλη *(εδώ κολλάνε οι γενικεύσεις) αγνοούμε.

Αν δεν κάνω λάθος, με το άκουσμα,

http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=906676

quote:
Επίσης για να αντιτεθεί, φυσικά με γόνιμο τρόπο και προτείνοντας λύσεις, σε κάθε λογής "ασυδοσία της γνώμης"(της προερχόμενης από πάθη και εμμονές πάσης φύσης) και ανελευθερία που υποκινείται ή συντηρείται από κύκλους και ατομικές "πρωτοβουλίες" που είτε φωνάζουν πολύ - και έτσι ακούγονται πολύ "ξεκουφαίνοντας" όλους τους άλλους, είτε μέσω της ισχύος και της κατάχρησης της οποιασδήποτε εξουσίας προβάλλουν και "περνούν με χαρακτηριστιική άνεση κάτω από τη μύτη μας" μόνον αυτό που οι ίδιοι θεωρούν δίκαιο(εννοείται "οφέλιμο προς τα συμφέροντά τους") και κραυγάζοντας, υπεραμυνόμενοι υποτίθεται, τα πολυθρύλητα "δημοκρατικά δικαιώματα" όλων μας, ουσιαστικά μας καταδικάζουν στο μόνο "δικαίωμα" που αποδέχονται για εμάς και που μας "επιτρέπουν": αυτό του να κακο-αρθρώνουμε, με δυσκολία και άλγος, ακατάληπτα, επιφανειακά, παθιασμένα, ανούσια λόγια "της στιγμής".

Για να λέμε και του Στραβού το δίκαιο αγαπητέ Αντμιν. Το πρώτο μέρος το καταλαβαίνω απόλυτα. Κουράζουν τα ίδια και τα ίδια. Τώρα για το δεύτερο, στην κακό-άρθρωση ιδιαίτερα, δεν πείρε κανείς το κεφάλι κανενός συντονιστή η διαχειριστή. Χιούμορ κάναμε, η δεν το καταλάβαμε?

quote:
Με τα "λόγια" βλέπετε τέτοιου τύπου, αυτοί που μας εξουσιάζουν ή και αυτοί που δεν γνωρίζουν, ούτε θέλουν να το κάνουν και το αρνούνται και για τους άλλους, αισθάνονται πολύ βολικά. Οι επιχειρηματικές "ατζέντες" των μεν σε βάρος της ανθρωπότητας αποδίδουν καλύτερα από ποτέ, η άγνοια των δεύτερων παραμένει αδιασάλευτη.

Μα αγαπητέ Αντμιν, το φόρουμ για αυτή την δουλειά δεν είναι? Πλάθονται συνειδήσεις. Δεν καταλαβαίνω όμως πως γίνεται τα Μέλη που γράφουν εδώ μέσα, εδώ και Χρόνια μάλιστα, να μην αντιμετωπιστούν από εσάς (περισσότερο) ανθρώπινα. Θεωρείς τον Πιχελ, τον RYCHE, την ΑΤΜΑ και τον ΝΤΕΒΑ επικίνδυνους η και ανεπιθύμητους στο Φόρουμ?

Από εκεί μήπως δεν έρχονται ιδέες, μάλιστα διαφορετικές, από αυτές που συνεχώς ακούμε?

quote:
Μαζί και η συνολική έλλειψη επίγνωσης βέβαια...

Η λέξη ΕΠΙΓΝΩΣΗ, όπως και ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ, έχει διαφορετικά μέτρα σταθμά και σημασία στους ανθρώπους αγαπητέ ΑΝΤΜΙΝ. Γνωρίζεις τι εννοώ, να μην επαναλαμβάνομαι.

quote:
Οπωσδήποτε δεν "αντιδρώ σε ότι γράφεις" όπως είπες. Αυτό απλά δε συμβαίνει. Λες και σε κυνηγάω το παρουσιάζεις, ΠΛΑΤΩΝΑ.



http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=906684


quote:
Η ερώτησή που είχα κάνει προς εσένα:
"Συμφωνείς αγαπητέ (βλέπεις, δεν το ξεχνάω... ) ΠΛΑΤΩΝΑ; "
, σχετίζονταν σε μεγάλο βαθμό με πράγματα που γράφεις στο μήνυμά σου της 16/03/2006, 18:00:35 και τα οποία, καθώς και ο τρόπος παράθεσής τους, ομολογώ με προβλημάτισαν και με εξέπληξαν δυσάρεστα.
Αν θέλεις λοιπόν να εξηγήσεις το βασικό νόημα όλων αυτών που απευθύνεις κυρίως προς(και σχετικά με) τον Dying_Incubus, άμεσα ή έμμεσα, αλλά κυρίως την αιτία και την σκοπιμότητα(εάν υπάρχει) αυτής της επιθετικής και υποτιμητικής συμπεριφοράς από την πλευρά σου, ευχαρίστως θα σου απαντήσω κι εγώ, εάν μπορώ, σε οτιδήποτε άλλο με ρωτήσεις με ευγενικό τρόπο, σχετικά με το θέμα.

Ελα βρε Αντμιν, τα παραλες!

Τι είπα στον Dying_Incubus?

Πως φοβάται,
Πως παίρνει το μέρος των Συντονιστών,
Πως μπέρδεψε τις έννοιες,
Πως η αντίληψη και η κατανόηση, δεν είναι διαδοχικές, ούτε στο Χρόνο.

Αυτή είναι η φιλοσοφική μου θέαση και βίωμα. Δεν τον υποτιμώ, δεν έγραψα Έμεσα η άμεσα, πως είναι Μεσαιωνικός ο Άνθρωπος.

quote:
Μέσα στους σχετικούς προβληματισμούς μου είναι και το γιατί απευθύνεσαι τόσες φορές στον Γιώργο ως "Γιώργη", αλλά υποθέτω, τη στιγμή που δεν το έχει και ο ίδιος θίξει, ότι πιθανότατα να οφείλεται σε μία ήδη εγκατεστημένη και αποδεκτή και από τις δύο πλευρές "οικειότητα" μεταξύ σας και ότι είναι καλοπροαίρετο από πλευράς σου...

Τι Γιώργος τι Γιώργης. Λες αντμιν μας, να ζητήσει να τον ονομάζω BARONO?

quote:
Για να τελειώνω... μην ανησυχείς αγαπητέ ΠΛΑΤΩΝΑ. Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεις "μισητός"!


Ούτε εσυ αντμιν μας!

http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=906737

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 17/03/2006 08:27:21

____________________________________________________________
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Απεστάλη: 17/03/2006, 12:26:16

quote:
Ελα που η εξυπνάδα και το Χρήμα, είναι αντιστρόφως ανάλογα.
Άσχετο τι σκέπτονται οι πολλοί. Οι πλούσιοι, σίγουρα είναι επιτήδειοι, ικανοί….μα, Έξυπνοι είναι?


Μα τι λες τώρα?
Ο Schwabe έχει Ferrari. Υπονοείς τίποτα?

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=10&TOPIC_ID=5389


Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ
____________________________________________________________
Dying_Incubus
Απεστάλη: 17/03/2006, 12:40:33

Αγαπητέ ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ, θα σε παρακαλούσα να μην συνεχίζεις να μεταφέρεις μια κόντρα σου με κάποιο μέλος σε άλλα θέματα.
Εφόσον δεν θέλεις να ασχολείται μαζί σου το εν λόγω μέλος, δεν θα ήταν καλύτερο να μην τον "τσιγκλάς" κι εσύ?

In anticipation of my resurrection...
____________________________________________________________
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Απεστάλη: 17/03/2006, 13:10:21

quote:
Αγαπητέ ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ, θα σε παρακαλούσα να μην συνεχίζεις να μεταφέρεις μια κόντρα σου με κάποιο μέλος σε άλλα θέματα.
Εφόσον δεν θέλεις να ασχολείται μαζί σου το εν λόγω μέλος, δεν θα ήταν καλύτερο να μην τον "τσιγκλάς" κι εσύ?

Dying_Incubus όταν εκείνος "τσιγκλάει" δεν σε βλέπω να δείχνεις τέτοια ευαισθησία αλλά κρατάς μια Θέση ίσων αποστάσεων. Στην αντίθετη περίπτωση βλέπω μια εκπληκτική ετοιμότητα......

Σε οποιαδήποτε περίπτωση σταματώ ΕΔΩ, αν και η παρέμβαση μου σχετίζεται με τη λογική του Πλάτωνα και προσπαθεί κάτι να επισημάνει.

Μπορεί να εκλειφθεί έτσι όπως εσύ θεωρείς, αλλά δεν είναι έτσι......

Ένας άνθρωπος που δηλώνει το πλούτο του χρήζει ιδιαίτερης προσοχής......


Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ

Edited by - ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ on 17/03/2006 13:14:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 16:40:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=96&whichpage=11&ARCHIVE=
velial

Απεστάλη: 06/04/2006, 01:42:18
Που σαι ρε Αγγελε?

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."

______________________________________________________________________
Απεστάλη: 06/04/2006, 01:48:14

Ρε καλως τον Angel...

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 06/04/2006, 01:50:25

Οριστε αγορι μου... παρε ενα βιβλιο του επιπεδου σου να μορφωθεις...

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
______________________________________________________________________
Απεστάλη: 06/04/2006, 01:53:19

Η μηπως προτιμας αυτο?


Ρε τον Αγγελο

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2006, 00:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Αχιλλέως Μήνις_13


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8007&whichpage=2
Απεστάλη: 09/04/2006, 15:25:51
____________________________
Πλανόμαστε οικτρά σαν νομίζουμε πως γνωρίζουμε τον τρόπο που αναδύεται από τον τεχνίτη η Τέχνη του.Μα πιο πολύ πλανόμαστε αν νομίζουμε πως όλοι μας είμαστε ικανοί γι αυτήν την Πλάνη!

Αδικούμε την κρίση μας και φανερώνουμε την έλλειψη στοχασμού και εμπειρίας,σαν θεωρούμε πως επειδή η όραση μας είναι θολή μπροστά στην ομιχλώδη φύση της γέννησης της τέχνης,της σκέψης και της δράσης,είναι θολά τα μάτια όλων όσων εμπλέκονται σ’αυτές.Οχι φίλοι μου,ο κόσμος της δημιουργίας είναι βαριά ευθύνη!Για αυτό και πρέπει να αποδίδουμε στον δημιουργό το δημιούργημα του!Γιατί περιέχει αμέτρητα λάθη και πολύπλοκες πλάνες του δημιουργού ζυμωμένες για χρόνο πολύ μέσα στις μήτρες των πνευματικών αρετών του.Η σύλληψη μιας ιδέας,ενός έργου,μπορεί να συμβεί μέσα από δύο δρόμους.Από την ερωτοτροπία με την ζωή ή με την πλήρη αποστροφή της.Ο πρώτος τρόπος προυποθέτει την επιστροφή σε έναν πρώιμο παιδικό ναρκισσισμό (χαρακτηριστικό αγίων και σοφών) που στους πολλούς φαίνεται ως Εγωισμός και ο δεύτερος προυποθέτει την ικανότητα να αποσύρεσαι από την νόηση και τις αισθήσεις για να παράγεις και πάλι ευφυΐα και πιο οξυμένες αισθήσεις.

Το να συνδυάζεις ιδέες και να παράγεις μια καινούργια είναι θεμιτό απ’όλους.Απλά δεν είναι ευκολο.Πρέπει το πνεύμα σου να είναι οξύ και ευαίσθητο στις δονήσεις του κόσμου τόσο που να επιτρέπεις να εισβάλλει μέσα σου και να γκρεμίζει τα κάστρα σου και να οικοδομεί παράξενα κτίσματα ιδεών,ολάκερους λαβύρινθους σκέψεων που για να τα περιδιαβεί το πνεύμα σου πρέπει να είναι ευλύγιστο τόσο που ο πόνος που παράγεται να γίνεται ένα καινούργιο ναρκωτικό.Ναι!Οι καλλιτέχνες της σκέψης και της δράσης είναι εθισμένοι στον πόνο!!!Είναι εκείνοι που πονούν πιότερο απ΄όλους τους ανθρώπους.Και όχι μονάχα μπρος στην ασχήμια μα πιο πολύ πρέπει να πονούν μπροστά στο Ωραίο.Οι καλλιτέχνες όλων των τεχνών γεύονται ακόμα την αγνή και αθώα δυστυχία της ύπαρξης και εξυμνούν με δέος την Ομορφιά της.
Αυτή είναι οι αιτία που όλα τα μεγάλα πνεύματα υπήρξαν δύστροποι χαρακτήρες,άνθρωποι με μανίες,με εμμονές,με απότομους και σκληρούς τρόπους και παράλληλα με μια παράξενη διαυγή ηρεμία.Η ευαισθησία τους είναι υπεύθηνη!Μην κάνουμε το λάθος να μετράμε πάντα το ύψος του πνεύματος με αυτό του χαρακτήρα!
Ένα από τα δύο είναι υποτροφικό και αντιστρόφως ανάλογο με την ευαισθησία του πνεύματος που το ντύνει.

Μην γελιέστε!Η αλήθεια είναι ότι οι δημιουργοί γεννούν πάντα θάνατο.Το έργο που μας παραδίδουν δεν περιγράφει ποτέ την ανέλιξη τους από την ύλη στο πνευμα,αλλά την πτώση τους.Ακόμα και τις σκέψεις σου να θες να καταγράψεις πρέπει να υποχωρήσεις,να συμβιβαστείς με ένα σύστημα που δεν εκφράζει ποτέ αυτό που νιώθεις.Γιατι ας μην ξεχνιόμαστε,οι σκέψεις είναι πάντα τα φαντάσματα των συναισθημάτων μας.Γι αυτό όλο αυτό που νιώθει,όλο το ζύμωμα,όλη η επεξεργασία που έλαβε μέρος μέσα στην ασυνειδησία του μέχρι να έρθει στην επιφάνεια της συνείδησης είναι ένα ταξίδι που ο καλλιτέχνης ποτέ δεν αποτυπώνει και το κάνει συνειδητά!Καθε έργο του είναι ένα ψέμα ή μάλλον μια αλήθεια καλά κρυμμένη.Απο το φως της αιφνίδειας γνώσης που έλαβε,μας χαρίζει μονάχα τις σκιές που δημιουργήθηκαν πάνω στα συναισθήματα του,χνάρια άλογα που πρέπει να καταλάβουμε την τροχιά τους για να οδηγηθούμε σε μια συνολική σκιά ώστε να στεφθούμε ικανοί να αντιληφθούμε την ένταση του φωτός που αντίκρισε η εσωτερική του όραση.Μ αυτόν τον τρόπο οι δημιουργοί απευθύνονται μονάχα στους ομοίους τους,η τέχνη τους απευθύνεται μονάχα στους τεχνίτες.Δεν διατρέχουν κίνδυνο να αποκαλυφθούν σε όλους.Οι άνθρωποι που θα αντικρίσουν έναν ωραίο λόγο ή μια ιδέα ή ένα έργο και θα νιώσουν πράγματα αλλά δεν θα καταλάβουν,είναι αυτοί που θα το αγοράσουν,οι υπόλοιποι θα κατανοήσουν τον καλλιτέχνη αλλά δεν θα αγοράσουν την υποκειμενικότητα του.Γιατί οι ίδιοι για να έχουν την δυνατότητα να τον κατανοήσουν πάει να πει πως έχουν αρκετή ποσότητα τραγικότητας και κωμωδίας μέσα τους.

Άλλωστε οι μεγάλοι καλλιτέχνες πάντα διαλέγουν το κοινό τους!Αυτοί δεν φτιάχνουν έργα για τα πολλά αυτιά αλλά για εκείνα στα οποία παρουσιάζεται μια «δυσλειτουργία»,μια ανωμαλία και μπορούν να συντονιστούν με τις συχνότητα του μήκους κύματος του δημιουργού που συνήθως ανήκει σε εκείνο το φάσμα που δεν αντιλαμβάνονται όλοι.Ό καλλιτέχνης είναι ελιτιστής και καλά κάνει!Φωνάζει και διαμαρτύρεται όταν τα λόγια και τα έργα του τα χρησιμοποιούν αυτοί που δεν συντονίστηκαν μαζί του!Και είναι τόσο εύκολο να το διακρίνει
αυτό.Τότε ναι,ζητά «τα του Καίσαρος τω Καίσαρι».Θαρρεί κανείς ότι ο Χριστός θα δεχόταν ποτέ αν ζούσε τώρα την στρεβλή εικόνα που μας παρέδωσε ο Παύλος για την διδασκαλία του;Χά!Δεν είναι όλα τα λόγια για όλα τα αυτιά!

Οι ιδεοκλόποι και οι λοιπές εκφάνσεις τους δεν μπορούν να κάνουν τίποτα περισσότερο από το να κλέψουν.Δεν προάγουν τίποτα,δεν δημιουργούν τίποτα,απλά αντιγράφουν ότι πιστευουν ότι είναι ιδανικό για την φαινομενική τους πνευματικότητα.Αυτοί και αν διψούνε για αναγνώριση!Ακόρεστη μάλιστα μιας και δεν έχουν ούτε την δυνατότητα να αναγνωρίσουν στον εαυτό τους κάτι που δημιούργησαν και δεν ζητούν μονάχα την εξωτερική αναγνώριση μα ζητούν κάποιους να τους καλύψει και ετούτο το εσωτερικό κενό!Αμ δε!
Αυτοί και πάλι θα ακουστούν μονάχα για άλλα τους ταλέντα όπως το να υπονομεύουν τα πραγματικά ταλέντα.Γενικά οι ιδεοκλόποι είναι υπάρξεις που ασχολούνται με πράγματα στα οποία δεν έχουν από την φύση τους την τάση.Είναι άνθρωποι που αλλού θα είχαν πραγματική επιτυχία και κυριως Ευτυχία.Υπάρχει όμως κάτι άξιο προσοχής σε αυτούς τους ανθρώπους που θυμίζει τους πραγματικούς δημιουργούς.
Πονάνε πολύ.Ο πόνος που νιώθουν είναι οξύς!Και αυτό γιατί οι ενοχές είναι κάτι που σπάνια θα συναντήσεις αναμεσά τους.Φανταστείτε!Πόσο πολύ πρέπει να πονάνε που πλέον φτάνουν στο σημείο να μην έχουν ενοχές.Αν είχαν μπορεί και να γίνονταν Καλλιτέχνες!Ετούτος ο πόνος είναι αποτέλεσμα της συνάντησης ανάμεσα στην πνευματική τους κράμπα με το Ύψος και το Βάθος μιας ιδέας στην οποία ούτε μπορούν να ανυψωθούν ούτε και να βυθιστούν!Απλά δροσίζουν τα πόδια τους στην άβυσσο της,κοιτώντας το βουνό που έχουν μπροστά τους.Είναι εύκολο να τους εντοπίσεις αν τους ζητήσεις να αναπτύξουν όλο αυτό που πρόφεραν τα χείλη τους.Ουσιαστικά πρόκειται για μιμιση.Ό πόνος αυτός είναι ένα υλικό που δεν γνωρίζουν πώς να τον κάνουν τέχνη.Και παραμένουν πάντοτε(σαν υπάρξεις) κακοπαιγμένα Έργα Αγνώστων Δημιουργών,σαν τους ανθρώπους των θρησκειών που αναζητούν έναν θεό για να αναλάβει την εύθηνη της δημιουργίας τους αντί να την αναλάβουν οι ίδιοι…Ιδεοκλόπος σημαίνει να παριστάνεις κάποιον άλλο,κάποιον που δεν μπορείς να είσαι αλλά θέλεις…

Χά!Ανασφάλειες…Ναι,όλοι οι άνθρωποι έχουμε ανασφάλειες μα μόνο οι καλλιτέχνες τις παίρνουν τις κάνουν αρετές και τις πετάνε στα μούτρα μας!Αυτό είναι η κατάρα τους και η ευλογία τους.Αφήνονται στην επιθυμία της ύπαρξης για την καταστροφή,για την πτώση,αιωρούνται τρελοί μέσα στις πλάνες τους,έτσι κατακτούν το φώς!Και το κάνουν τόσο όμορφα.Οι υπόλοιποι προσπαθούμε να συμμαζέψουμε τα πάθη μας,να τα περιορίσουμε, να τα ελέγξουμε,να τα κρύψουμε και γινόμαστε παραχαράκτες της αληθινής μας φύσης.Οι πρώτοι γεννιούνται μια φορά αθάνατοι γιατί ξεψυχούνε κάθε μέρα και οι άλλοι πεθαίνουν μια φορά και δεν γεννιούνται ξανά ποτέ.Ανασφαλειες ναι!Το πιο χρήσιμο υλικό του καλλιτέχνη και η πιο κοινή καραμέλα κατηγορίας των μιμμητών του!

Αυτό που ζούμε,αυτό που νιώθουμε,η αντιληψή μας παραμένει για πάντα Ιδιοκτησία μας εκ φύσεως.Και να θέλουμε δεν μπορούμε να τα μοιραστούμε.Τα έργα και τα λόγια μας είναι κάτι κατώτερο πάντα από αυτό που νιώθουμε.Το έργο σαν το αναλάβουν άλλα χείλη αλλά μάτια,αλλάζει,αναπτύσσεται ή καταστρεφεται.Σαφώς δεν μας ανήκει πια.Δεν μας άνηκε από την αρχή.Γιατί Όλα έχουν συμβεί και θα ξανασυμβούν.Αλλάζει μονάχα ο Τρόπος.Όλοι τα ίδια λέμε.Αλλάζει ο τρόπος.Αυτός μας ανήκει αναγκαστικά!

Αν ζεις μόνο από την τέχνη σου,είναι άδικο και ανάρμοστο να σε κλέβουν.Φανταστείτε να δουλεύετε και στο τέλος του μήνα να πληρωθεί κάποιος άλλοςστην θέση σας.Ποιός θα το δεχόταν;Και γιατί να το δεχτεί;Άλλωστε δεν είναι κακό για κανέναν να ασκηθεί στην Αρετή να αναφέρει τους δημιουργούς.Είναι κάτι που τιμά το άτομο και η αναφορά του μας φανερώνει την ερωτοτροπία του με άλλα μεγάλα πνεύματα.

Ο δημιουργός είναι πάντα υποκειμενικός.Τον αναγκάζει η εσωτερικότητα του.Εδώ είναι όλη η ομορφιά.Η άγνοια του είναι αυτή που δημιουργεί την εσωτερικότητα ή μάλλον η ενορμηση για να γνωρίσει πόσο μεγάλη είναι αυτή η αγνοιά,του δίνει βάθος και εσωτερικότητα.Την αντικειμενικότητα δεν την θέλει ούτε ο θεός.

Ας θυμηθούμε αλλή μια φορά με άλλα μάτια το απόφθεγμα του Σωκράτη:
Εν οίδα ότι ουδέν είδα.

Είναι φορές που αυτό δεν μου φανερώνει ταπεινότητα μήτε σοφία.Μα την Ακραία Κυνικότητα και Βαθιά Ειρωνεία ενός καλλιτέχνη προς όλους εμάς που δεν καταλαβαίνουμε την έκταση του έργου του…

Αλήθεια όμως γιατί αυτό να το είπε ο Σωκράτης και όχι ο Περικλής;Γιατί στις Θερμοπύλες στάθηκε ο Λεωνίδας και όχι ο Σωκράτης;Γιατι ο Παύλος έφτιαξε τον χριστιανισμό και δεν τον έφτιαξε ο Λούθηρος;Γιατι ο Αϊνστάιν ανακάλυψε την θεωρία της σχετικότητας και όχι ο Βαγκνερ;Γιατί ο Βούδας μίλησε για την μέση οδό και δεν μίλησε γι αυτήν ο Σατανάς.Γιατί όλα αυτά τα ανακάλυψαν αυτοί και όχι εμεις;Είμαι σίγουρος πως υπάρχει λόγος…και σίγουρα δεν έχει να κάνει με την τύχη μα με την αστοχασιά μας..

__________________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7954&whichpage=9
Απεστάλη: 09/04/2006, 15:17:49
_____________________________
Ο Πλάτωνας απάντησε στα ερωτήματα σου Medtech με τον καλύτερα δυνατό τρόπο.
Πάντως αν και σέβομαι τον ρόλο σου, σου αφιερώνω το παρακάτω απόσπασμα αν και γνωρίζω ότι δεν θα αλλάξει κάτι:

Οι γενικές ιδέες για την ανθρώπινη κατανόηση,που απεικονίζονται στις ανακαλύψεις της ατομικής φυσικής,δεν είναι από την φύση τους άγνωστες,ανήκουστες ή νέες.Ακόμη και στο δικό μας πολιτισμό έχουν μια ιστορία,ενώ στη βουδιστική και ινδουιστική σκέψη κατέχουν αξιοσημείωτη και κεντρική θέση.Σε τέτοιες γενικές ιδέες θα βρούμε μια εξήγηση μέσα από παραδείγματα,μια ενθάρρυνση και μία διύλιση της παλιάς σοφίας.

ΤΖΟΥΛΙΟΥΣ ΡΟΜΠΕΡΤ ΟΠΕΝΧΑΙΜΕΡ
Από το βιβλίο Επιστήμη και Κοινή Κατανόηση.

Η αλήθεια είναι ότι αναρρωτιέμαι για τον φόβο και το «κρέμασμα» που θα νιώσουν οι άνθρωποι του επιστημονικού σκεπτικισμού όταν κάποιος πιο Σκεπτικιστής με σκληρή γλώσσα ωσάν του Νίτσε τους πληροφορήσει ότι η «Επιστήμη Πέθανε»!!!

__________________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5389&whichpage=15
Απεστάλη: 09/04/2006, 15:21:13
_____________________________

Διαβάζοντας ολόκληρο το τόπικ,φτάνω στο συμπέρασμα ότι ο ακραίος ορθολογισμός έχει δίδυμο αδελφό την τυφλή θρησκευτική πίστη.
____________________________________________________________________________
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7919&whichpage=2
Απεστάλη: 09/04/2006, 15:23:33
______________________________

Μυωπική ματιά όσα ειπώθηκαν για την δύναμη του νου και της θέλησης.Πίσω από όλα αυτά στέκεται πάνοπλη η απόλυτη Δύναμη της Συνήθειας.Η δύναμη του νου είναι το πέπλο που δεν σε αφήνει να δεις την συνήθεια και η δύναμη της θέλησης είναι η ψευδαίσθηση ότι ο φαύλος κύκλος που είσαι μπλεγμένος είναι μια ευθεία…

Όπως έλεγε ο Χότζας ανάμεσα στην αλήθεια και τον άνθρωπο στέκονται τα «θέλω» του.Αυτά τον εμποδίζουν να την δει…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2006, 00:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Αχιλλέως Μήνις_14
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8007&whichpage=2
___________________________________________________________________

Aγαπητέ φίλε Durden_alie

Παρεξηγησες μάλλον τον λόγο μου.Ο ελιτισμός υπάρχει γιατί διαφέρει ο τρόπος του καθένα.Αυτό εννοώ με το "δεν είναι όλα τα λόγια για όλα τα αυτιά.Όλοι αναζητούμε τους συγγενείς μας στην τέχνη.Αλλά και πέρα απο την τέχνη,στην καθημερινότητα μας κάνουμε παρέα με αυτούς που μας καταλαβαίνουν και αντίστροφα.Δεν δημιουργώ εγώ τον διαχωρισμό.Λέω απλά οτι αν κάποιος σου πει κάτι με διαφορετικό τρόπο απο τον δικό μου ίσως τον καταλάβεις καλύτερα.Με το σκεπτικό αυτό υπάρχουν χιλιάδες "ελιτ"Τόσο απλά.

Ο ελιτισμός παράγεται λόγο του διαφορετικού τρόπου καταθεσης των απόψεων και όχι απαραίτητα λόγο της φύσεως των απόψεων.

Χάρηκα που τα είπαμε.

Να σαι καλά... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 01:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Alex Pak
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8136
Απεστάλη: 04/07/2006, 19:51:03
-------------------------------

Γλυκανάλατα λόγια από στόματα φτωχά.Αλλόγλωσσοι μιλούν για την ιερή τριαδικότητα.
Δεν λέτε τίποτα.

- ή

Edited by - Alex Pak on 04/07/2006 19:53:02
__________________________________________________________

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8282&whichpage=2
Απεστάλη: 04/07/2006, 20:02:05
-------------------------------

H απλότητα της μεταφυσικής και αβασταχτη ελαφρότητα του εσωτερισμού μόνο σε ένα θέμα.

αρέσκομαι...
__________________________________________________________

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8292
Απεστάλη: 04/07/2006, 19:57:52
-------------------------------

Η Υποκρισία ως Τροχοπέδη στην Πνευματική Εξέλιξη

Mega θέμα!
__________________________________________________________

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7165&whichpage=33
Απεστάλη: 04/07/2006, 19:55:25
-------------------------------

Ολα τα καλά νούμερα όπως βλέπεις ΕΛΑΧΙΣΤΕ έχουν μαζευτεί εδώ!!


σωστη η κοπελια αλλα το θεμα το ανοιξε εκεινη.

καταλαβαίνεις...
______________________________

Απεστάλη: 04/07/2006, 20:13:15
-------------------------------

Διόρθωση:

Kαταλαβαινεις ότι θες...ΑυτΟ είναι το λάδι στην φωτιά.

τ(σ)άο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2006, 16:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
DevaPari

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8307
Απεστάλη: 08/07/2006, 13:27:19

---------------------------------------------------------------

Καλημέρα Jonnie.

quote:
δεν ζιτιανεβο καλη μου αθροπες, μι με παρεξιγισετε, απο πτοχι πλιν τιμηα ηκογενια καταγομε, χαρτομαντιλα πουλαο απο αναγκι, αλά δεν βρικα χαρτομαντιλα ουτε στιλο, ουτε πεδακια ιντιγκο - τα καταραμενα πεδια των φαναριον τα εξαντλισαν - ενα βηβληο εγραψα καλι μου αθροπες στιν αναγκι, που να συχορεθουν ταποθαμενα σας, που να αγιασι ο παπους σας ο λαδεμπορας ο σινεργατις τον γερμανον στιν κατοχι, παρτε το καλε και εχο μπατζανακι δηεφθιντι τραπεζις με πεσμενο ιθικο, διο σκηλια και δηο γατια να ταησο, κε πασχο κε απο αλτσσαλιγκαημερ - τζαμπα το δινο - ουτε ο Ληακο δε πουλαη φτινοτερα - οπηανου δε του αρεσι το αλαζο με δηο κηλα πατατε εγιπτου

"Σπόρια τσίχλες πωλώ καραμέλες σωρό
Τρέξτε πάρτε παιδιά να χαρείτε
Κοκοράκι λαμπρό γλειφιτζούρι γλυκό
Μαντολάτο εδώ θα τα βρείτε
Εδώ το βοτάνι της αγάπης
Εδώ είναι που κουρεύονται οι γριές
Εδώ κορδέλες, καραμούζες καλές
Εδώ οι Αφρικάνικες πνοές
Έχω και αγαλματάκια
Χάρτινο τον Ισμαηλό
Έξυπνα παραμυθάκια καλέ
Για τον κάθε μπρούντζινο Ρωμιό..." Ν. Άσημος



Deva Parinito

* Η προσπάθεια της συγγραφής με βρίσκει σύμφωνο και συμπάσχοντα. Η δημοσίευσή της όμως, κατ' αυτόν τον τρόπο, μέσα από εδώ, με κάνει να θέλω να ξεράσω. Για ποιον έχεις γράψει αυτό το βιβλίο ? Για σένα ή για τα nicks Απορίας άξιο και ανάξιο το τίμημα. Γιατί το παρουσιάζεις έτσι ? Γιατί χλευάζεις την δουλειά σου φίλε ? Τον κόπο σου ? Τις ατέλειωτες ώρες που αφιέρωσες στο βιβλίο ? Γιατί δεν είσαι αξιοπρεπής ? Γιατί δεν είσαι κύριος ? Κι όταν λέω "κύριος", δεν το εννοώ με την ευτελή σημασία του όρου που αντιδραστικά παράγεται από την σάμαν φιλοσοφική στάση ενός ανθρώπου, αλλά με την έννοια της κυριότητας του πράττειν από το συνειδησιακό τέμπλο της ύπαρξης.

Παρά την όποια διαφωνία μου στους ανορθογραφισμούς σου και στις εισαγωγικές ανοησίες σου, σε συγχαίρω για ένα και μόνο πράγμα. Για το ότι το τελείωσες. Σε συγχαίρω για την ολοκλήρωση αυτού του έργου και για την υπέρβαση των όποιων δυσκολιών παρουσιάστηκαν κατά την συγγραφή του. Πλην ταύτης της θετικής οπτικής που καθοδηγήθηκε από πολλά οκτάνια θέλησης και υπομονής, τα υπόλοιπα που λες - δεν αναφέρομαι στο περιεχόμενο του βιβλίου γιατί δεν το έχω διαβάσει, η Πεντέλη για μένα είναι ένα βουνό όπως είναι ο Χορτιάτης και δεν είναι στο mode των ενδιαφερόντων μου - τα υπόλοιπα λοιπόν που λες, τόσο στην έναρξη του παρόντος θέματος στο φόρουμ, όσο και εκτός - η πυρασφάλεια της πληροφορίας ενίοτε καταστρέφεται από τους ίδιους τους πυροτεχνουργούς - δεν είναι τίποτε λιγότερο και τίποτε περισσότερο από μερικές κορδέλες ανθοκομικού κολάζ...


Edited by - DevaPari on 08/07/2006 14:11:51

___________________________________________________________


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8307
Απεστάλη: 08/07/2006, 13:41:57

---------------------------------------------------------------

quote:
Αλλά, πες μας κι άλλα!
Σε ποιες εκδόσεις θα το βρούμε;
Πότε κυκλοφόρησε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2006, 00:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
WWalker

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8281&whichpage=9&ARCHIVE=

Απεστάλη: 01/09/2006, 23:36:25


-------------------------------------------------------------------------------

quote:
quote: Schwabe
Επιθυμείς μοναχά πόλωση και τίποτα περισσότερο.


Πόλωση επιθυμεί αυτός που αποκαλεί τους Αγίους που πιστεύουν οι συνάνθρωποι του «ανώμαλους, ρεμάλια, αγάμητους, λούγκρες κ.λ.π». Μόνο που οι συντονιστές αυτούς τους χαρακτηρισμούς ΣΟΥ τους «κοκκινίζουν» στα μηνύματα των καταγγελόντων και όχι στα δικά σου. Τι περίεργο ε!!


βρε βρε βρε

quote:
quote:
quote:Αγαπητέ ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ, οποιαδήποτε στιγμή πέφτει στην αντίληψη των Υπευθύνων του χώρου η ανταλλαγή υποτιμητικών και προσβλητικών χαρακτηρισμών κι εκφράσεων (είτε έχει να κάνει με αναφορά-απόδοση είτε με αναπαραγωγή τους) πραγματοποιείται κι η δέουσα επέμβαση στο μήνυμα, στον βαθμό που αυτή κρίνεται απαραίτητη.

Συγχαρητήρια για την παρέμβαση στο μήνυμα μου. Εξετέλεσες το συντονιστικό σου καθήκον!!! Όταν τα έγραφε ο Schwabe που ήσουν????
Α! Ξέχασα, δεν υπέπεσε στη αντίληψη......................

quote:
quote:Σε παρακαλώ, δες μερικά μηνύματα παραπάνω και θα διαπιστώσεις οτι έχουν πραγματοποιηθεί τέτοιες επεμβάσεις οι οποίες είχαν να κάνουν και με τις 2 περιπτώσεις.

Παραπάνω είδα προσβλητικούς χαρακτηρισμούς του Schwabe να κοκκινίζονται σε μηνύματα του Wwalker και σε «quote των μηνυμάτων του Wwalker» από τον Schwabe.
Τι έγινε πρωτογενώς????? Α! ξέχασα, η αντίληψη.....


Η αλήθεια είναι ότι οι λούγκρες και οι αγάμητοι κοκκινίζονται ως λέξεις στα δικά μου μηνύματα αλλά ακόμη δεν έχουν κοκκινιστεί στα μηνύματα στα οποία πρωτοαναφέρθησαν

Ανώμαλοι ανέραστοι εσχατολάγνοι κοπρολάγνοι αγάμητοι λούγκρες λου-λού κλάμπ πούστηδες με χρυσά τάγκα και γκόμενους ζώα πρόβατα χρόνο να 'χεις να κοκκινίζεις.

quote:
Όπως σου είπα και σε προηγούμενο μήνυμα μου, έχουν γραφτεί χαρακτηρισμοί οι οποίοι πιθανώς να διέφυγαν της προσοχής των Υπευθύνων οπότε δεν βρίσκω το λόγο της επιμονής σου σ' αυτό αλλά και το λόγο απολογίας μου.

Εγώ αγαπητέ Incubus πιστεύω ότι γουστάρετε να ακούτε να τα χώνουν στους πούστηδες αγάμητους παπάδες και στο σαδομαζοχιζόμενο χριστεπώνυμο πλήθος που γουστάρει αυταρχικά, μαστίγια, hard-core και άλλα τέτοια.

Τα χα κάνει μια συλλογή παλιά, από τότε θα βγήκε καινούριο top-ten:

quote:
<<Μόλις τελειώσεις με το παιχνίδι, να σου φέρω βρε κανένα….γλειφιτζούρι να περνάς την ώρα σου!>>
<<Ο Εβραίος Θεός>> (με τους ανάλογους φασιστικούς προσδιορισμούς προς ένα ολόκληρο έθνος, συνοδευόμενους, περί αμορφωσιάς...)
<<Όπως λέμε, καλύτερα να μασάς ΠΑΡΑ να (κάνεις..) πως μιλάς>>
<<VELIAL ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΨΑΡΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΣΙΝΟ.>>
<<E, όχι. Το να αποκαλείς τους παπάδες τραγόπαπες δεν είναι το ίδιο με τα εγκλήματά τους. Ούτε την περιουσία του λαού υπεξαίρεσα, ούτε έφηβους εκπόρνευσα, ούτε νέους παρέσυρα στα ναρκωτικά. Αυτά είναι δουλειές των ανώτερων ιεραρχών σου, που με τόσο σθένος υπερασπίζεσαι. Η έκφραση τραγόπαπας είναι καθημεριν΄λή, και χαρακτηρίζει την εξωτερική τους εμφάνιση. Δες μόνος σου>>
<<Ούτε για εσένα μια και είπε την κοτσάνα του αιώνα και ύστερα δεν απάντησες ΜΠΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΣΤΟΝ ΨΗΛΟ ΜΠΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ>>
<<Οκ Οκ, πως πάει η ΦΑΣΙΝΑ Ψηλέ, τα έπλυνες τα πιάτα;>>
<<Ναι αλλά έζησε κάποια χρόνια ώστε να αφήσει και απογόνους. Η Ντόλυ πέθανε Κυριακή του Πάσχα λόγο έλλειψης αμνοεριφίων... Τα τελευταία λόγια της ήταν "Μπεεεεεεεεεε" και το μαχαίρι την έκοψε>>
<<όπα ξεχάστηκα.... Ψηλέ. ΨηλεεεεΕΕΕΕΕΕ, ΨΗΛΕ που είσαι άτακτο αγόρι....;;;;; μουγκα στη στρούγκα>>
<< Μπράβο σοφία η βίβλος!
Με λίγα λόγια καληνύχτα και άντε γειά! Και από την Κυριακή κατηχητικό!>>
<<Και εγω περιμενω απο τους απανταχου θρησκοπληκτους να μου δωσουν μια ΛΟΓΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ και να αφησουν τις θεωριες,των θεωριων,ω θεωριες κατα μερος.>>
<< Να σου πω κατι? Εγω εχω τον Θεο στο γραφείο μου. Ειναι ενα φλιτζανι του καφε. Αυτο δημιουργησε τον κόσμο.
Μην προσπαθησεις να καταλάβεις το πως και το γιατι. Ειναι πανω απο τη λογικη σου. Το φλιτζανι είναι εδω, και αν προσπαθησεις να προσευχηθεις σε αυτο, θα επικοινωνήσει μαζί σου.
Μην τυχον και πεις καμια ειρωνική κουβέντα για το ¨Αγιο και Ιερό φλιτζάνι! Πρέπει να σέβεσαι τα πιστεύω των Άλλων. Στην τελική το φλιτζάνι είναι εδώ και περιμένει να το προσκυνήσεις, ενω ο Θεός σου δεν φαίνεται ΠΟΥΘΕΝΑ!
Να ξέρεις οτι το φλιτζάνι είναι πανάγαθο και παντοδύναμο. Για τα κακά του κόσμου, φταίει το ποτήρι της μπύρας που θέλει να κυριαρχήσει στη Γη! Αλλά όταν έρθει η ώρα , το φλιτζάνι θα Κρίνει τους πάντες! Ως τότε προσευχή, νηστεία, όργια στα μοναστήρια και κλέψιμο του παγκαριού! Αγρυπνήτε! Ο καιρός γαρ εγγυς! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! >>
<<Έλεος φίλτατε με το άγχος σου, έλεος!>>
<<Καμιά φορά είναι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς!>>
<<Πριν σκεφτείς τι έλεγε ο αυστριακός, αναλογίσου ΤΙ ΕΛΕΓΑΝ ΤΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΑ ΣΑΣ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΙΩΝΕΣ ΟΛΑΚΕΡΟΥΣ!>>
<<Εισαι πραγματικα διασκεδαστικος..>>
<<Τσαμπα μαγκες, κουτοι , δουλοι, κοροιδα. Αυτο ειστε.>>
<<Τελικά Walker είσαι μεγάλο κοροιδο. Σε παραμυθιαζουν, και εσυ σαν καλο πρόβατο που είσαι, δηλαδη ...ζωάκι, πιστευεις τους ποιμένες σου.>>
<<Τι εδωσε δηλαδη η εκκλησία, 30 ευρω στον καθενα? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Ξεφτρίλες! Απατεώνες! Τους δώσατε να φάνε ένα σουβλάκι κάθε 15 μέρες! Μπράβο ρομπες! Λούγκρες! Τα τάγκα μονο να βγάζατε σε δημοπρασία, θα τους κάνατε άνθρωπους! >>
<<Οφείλουμε να αντιληφθούμε ότι τέτοιου είδους «θρησκεία» είναι τελικά ένας «ΨΥΧΙΚΟΣ ΝΗΠΙΑΣΜΟΣ».>>
<<Για να μην μιλησουμε για την Φυση, τη λογική, τον έρωτα, τη γυναικα, την ελευθερια σκεψης... οι τραγόπαπες δεν ειναι ικανοί να κατανοήσουν το παραμικρό περα απο όργια και κονομες... παρολα αυτα μιλανε για τις ιδιοτητες του θεου και το σχεδιο του... ΑΥΤΟ ειναι εγωισμος...
Για αυτο σου λεω... η αληθεια ειναι το φλιτζανι! Φλιτζανι ημων, εν τω γραφειο, αγιαστειτω ο καφες σου, ελθετω η καφεινη σου, γεννηθητω το εσπρεσσο σου, ως εν καφετερια και επι της κουζινας.... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ>>

Δεν έχετε αντίληψη του τι γίνεται στο forum λοιπόν ή είναι τόσο δύσκολο να το δείτε;

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.


Edited by - WWalker on 01/09/2006 23:49:16

-------------------------------------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 00:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8541&whichpage=2&ARCHIVE=


___________________________________________________________________________________________

Ψηλός

Απεστάλη: 04/09/2006, 20:58:36


Gigenis,
Τώρα που επέστρεφα σπίτι από τη δουλειά, μέσα από ένα κήπο πετάχτηκε ένα ξαδερφάκι σου!!
Του έβγαλα μια φωτογραφία και μου είπε να σου δώσω τα χαιρετίσματά του!


Νάτος

Έλα, πάρτε και ένα δώρο από μένα για να χαρείτε


___________________________________________________________________________________________

gigenis

Απεστάλη: 04/09/2006, 21:24:39

quote:
Gigenis,
Τώρα που επέστρεφα σπίτι από τη δουλειά, μέσα από ένα κήπο πετάχτηκε ένα ξαδερφάκι σου!!
Του έβγαλα μια φωτογραφία και μου είπε να σου δώσω τα χαιρετίσματά του!


Νάτος



ξερω οτι για τον χριστιανικο σου εγκεφαλο ειναι αστειο και υποτιμητικο αλλα η αληθεια ειναι οτι και αυτο οπως και ο ανθρωπος ανοικουν στα πρωτευοντα ειδη
(τωρα δεν βαζω το χερι μου στην φωτια οτι ολοι οι ανθρωποι ανοικουν στα πρωτευοντα)

υγ.ψηλε προσεχε μην σου πεσει κανενα αστρο στο κεφαλι

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


___________________________________________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Forum Locked  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.3278809
Maintained by Digital Alchemy