ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ 1983
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 15:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ IQ.ΕΧΩ ΦΙΛΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΕ ΒΑΖΕΙ "ΚΑΤΩ".

Μάλλον δεν κατάλαβες το ύφος του μηνύματος και ίσως φταίω εγώ για αυτο.τέλος πάντων.
εγώ δεν είχα την "τιμή" να είμαι Απρίλιο καθώς είμαι Δεκέμβριο.
όσο για το ύφος του μηνυματός μου,ήταν απόλυτα ειρωνικό.
ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ(στα παιδια του Απριλίου)ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΗΜΙΘΕΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΑΝΤΩΓΝΩΣΤΕΣ.εγω γνωρισει πολλα τέτοια παιδιά.


Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 15:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

medtech,

Μήπως έχεις καμιά σχέση με την meditech?

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.



Το παρωνύμιο medtech είναι συντομογραφια του medical laboratory technologist=τεχνολόγος ιατρικών εργαστηρίων και ουδεμία σχεση έχω με την meditech.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 17:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ma ti ine afta pou lete re pedia?
Exo apirous filous pou ine genimenoi to 1983 poli ek ton opion ton Aprilio kai ine oloi tous pera vrexei atoma. To poto to tsigaro kai to podosfero ine i zoi tous oli .


έχουν βρεί απάντηση σε αυτο ομως,"δεν είναι ολα τα παιδια αλλα μερικά!"αλήθεια,ο Αριστοτέλης και ολα τα επιχρυσα μυαλά Θα διαβαζαν εσπρέσο?
και μη μας πεις οτι κατα τύχη έπεσε στα χέρια σου...γιατι αν ήταν έτσι είμαι σίγουρος οτι θα έλεγες οτι ο Φουράκης είπε αυτο κι εκείνο και οχι η ...εσπρέσο!

το μέλλον θα μας δείξει τι θα προσφέρουν τα παιδια του 83...

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gabriel
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 09:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gabriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια !

Μια απορία που μου γεννήθηκε είναι η εξής: Οταν επικεντρώνουμε την προσοχή μας σε ένα συγκεκριμένο σημείο μίας στατιστικής μελέτης, μοιραία ανακαλύπτουμε σχετικά αποτελέσματα. Θα μπορούσε για παράδειγμα να ρωτάει πόσοι έχουν καστανά μαλλιά, και έτσι αναμενόμενα κάποιο ποσοστό θα έβγαινε με θετική απάντηση. Αυτό είναι κατά την γνώμη μου ένα πρόβλημα της στατιστικής. Κάτι αντίστοιχο πιθανόν να συμβαίνει και με το επίμαχο ερωτηματολόγιο. Επίσης κάποιες από τις ερωτήσεις που είναι ψυχιατρικού ενδιαφέροντος νομίζω πως κακώς παρερμηνεύονται σαν μεταφυσικού περιεχομένου. Για παράδειγμα το αν κάποιος "ακούει φωνές" προσπαθεί απλά να εντοπίσει (πάντα κατά την γνώμη μου) αν κάποια άτομα έχουν ψευδαισθησιακές διαταραχές. Ολα τα υπόλοιπα πιστεύω πως ανήκουν στην σφαίρα της ατελείωτης παραφιλολογίας και συνομωσιολογικής θεώρησης της πραγματικότητας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

THORNAX
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 23:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους THORNAX  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHSPERA SE OLOYS TOYS SYNOMILHTES! AGAPHTH KATERINA SE RWTHSA KAPOIA PRAGMATA, ALLA DEN PHRA APANTHSH. EPEIDH EISAI KSEXVRISTH OPWS ISXYRIZESAI, DEN KATADEXESAI NA PARA8ESEIS EPIXEIRHMATA GIA NA YPOSTHRIKSEIS TA GRAFOMENA SOY? DWSE MOY APANTHSEIS, PES MOY TI EINAI TA KYNIKA TAYMATA, KANE TEST IQ KAI DEIKSE MAS TA APOTELESMATA KAI TELOS, APODEIKSE MOY OTI SAS KYNHGOYN OI AGGLOI K OI EBRAIOI, ALLIWS KLEISTO TO RHMADI, NA MHN EKTEI8ESAI. EYXARISTW K PERIMENW ME ANYPOMONHSIAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
THORNAX
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 23:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους THORNAX  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολα τα υπόλοιπα πιστεύω πως ανήκουν στην σφαίρα της ατελείωτης παραφιλολογίας και συνομωσιολογικής θεώρησης της πραγματικότητας.

SYMFWNW AGAPHTE GABRIELΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 01:59:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μιας και πιάσατε τα αστρολογικά ακούστε τη σημαντικότερη πληροφορία του θέματος:


Ο θρυλικός Έντγαρ Κέισι είχε γράψει πολύ σωστά ότι ο πλανήτης Δίας ενεργοποιεί το 3ο Μάτι.


Η ισχυρότερη θέση του Δία είναι όταν βρίσκεται στον Τοξότη,το ζώδιο που κυβερνά.

Γι'αυτό και άτομα που έχουν το γενέθλιο Δία στον Τοξότη παρουσιάζουν σχετικά αυξημένη ενόραση και δείγματα ανώτερης ευφυίας.

Το 1983 ο Δίας εισήλθε στο ζώδιο του Τοξότη.

Στις 29 Μαρτίου 1983 ο εν λόγω πλανήτης έγινε ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ.

Ως γνωστόν,η ανάδρομη πορεία κάθε πλανήτη ενεργοποιεί τις απόκρυφες ιδιότητές του.

Επιπλέον,το ίδιο διάστημα, ο Δίας συνάντησε τον επίσης ανάδρομο Ουρανό στον Τοξότη(ο Ουρανός σχετίζεται και αυτός με απόκρυφες ιδιότητες όπως η τηλεπάθεια).


Εδώ λοιπόν εντοπίζεται η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ξεχωριστότητα του Απρίλη του 1983.

Ωστόσο η εν λόγω σύνοδος συνεχίστηκε και το Μάιο,τον Ιούνιο,τον Ιούλιο κτλ.


Ίσως όμως η γενιά του Απρίλη να ξεχωρίζει λόγω της εγκεφαλικής ανωτερότητας των Κριών.

Αυτά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cosmos2001
Μέλος 2ης Βαθμίδας


188 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 10:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cosmos2001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρω ένα παιδί του 83 το οποίο μερικές φορές με νικάει στο σκάκι, και καμμιά φορά όταν βλέπουμε τηλεπαιχνίδια γνώσεων, λέει την απάντηση πριν από μένα!

Άσε που διαβάζει αρκετά για την ηλικία του!!!

Αυτά δεν είναι ατράνταχτες αποδείξεις για το ότι τα παιδιά του 83 είναι ανώτερα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gabriel
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 10:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gabriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν αναφερόμαστε σε ζωδιακές αναλύσεις δεν μπορούμε να θεωρήσουμε οποιοδήποτε ζώδιο ανώτερο άλλου, αυτό θα υποτιμούσε την δική μας θεώρηση και αποδοχή των άλλων. Ο Κριός δίνει πράγματι σημασία σε αυτό που του λέει το "κεφάλι" του, αλλά δεν πρόκειται για εγκεφαλική ανωτερότητα. Είναι ο παρορμητισμός που τον χαρακτηρίζει και σαν ζώδιο της Φωτιάς στην ουσία είναι το θυμικό του που παίρνει τον έλεγχο και κάνει του "κεφαλιού" του. Τα ζώδια του Αέρα απ' την άλλη (Δίδυμοι,Ζυγός,Υδροχόος) λειτουργούν έχοντας σαν προτεραιότητα την καθαρά εγκεφαλική τους δραστηριότητα. Αυτό δεν τους κάνει πιο έξυπνους, ούτε πιο χαζούς απ' τους άλλους. Θα πρέπει να το θυμόμαστε αυτό. Πόσο μάλλον όταν σε κάθε άνθρωπο σημασία έχει η διάταξη ολόκληρου του γενέθλιου χάρτη και όχι μόνο το ζώδιο στο οποίο γεννήθηκε. Η στατιστική επιστήμη είναι μία απ' αυτές που κατεξοχήν, τέλος, αρνούνται την επίδραση των ζωδίων στον άνθρωπο. Θα ήταν λοιπόν, εντελώς παράλογο να δοθεί ερωτηματολόγιο με αστρολογική βάση και οπτική.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 10:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξέρω ένα παιδί του 83 το οποίο μερικές φορές με νικάει στο σκάκι, και καμμιά φορά όταν βλέπουμε τηλεπαιχνίδια γνώσεων, λέει την απάντηση πριν από μένα!

Άσε που διαβάζει αρκετά για την ηλικία του!!!

Αυτά δεν είναι ατράνταχτες αποδείξεις για το ότι τα παιδιά του 83 είναι ανώτερα?


Καλά δεν το συζητώ! Ατράνταχτες αποδείξεις!

Τέλος πάντων, έχετε σκεφτεί ότι ο λόγος που ξεκίνησε όλη η αυτή η ιστορία είναι εκείνος ο κατάλογος που τους δόθηκε με τις ερωτήσεις; Και κυρίως οι "περίεργες" ερωτήσεις; Μήπως θα έπρεπε να επικεντρωθούμε σε αυτές για να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα; Είναι όντως τόσο παράξενες όσο μας φαίνονται με το πρώτο άκουσμα, ή μήπως έχουν κάποια πιό λογική εξήγηση;

Ας πούμε ο/η Gabriel, είπε κάτι λογικό.
" Επίσης κάποιες από τις ερωτήσεις που είναι ψυχιατρικού ενδιαφέροντος νομίζω πως κακώς παρερμηνεύονται σαν μεταφυσικού περιεχομένου. Για παράδειγμα το αν κάποιος "ακούει φωνές" προσπαθεί απλά να εντοπίσει (πάντα κατά την γνώμη μου) αν κάποια άτομα έχουν ψευδαισθησιακές διαταραχές."
Εγώ δεν θα έλεγα ότι είναι μόνο ψυχιατρικού ενδιαφέροντος αλλά γενικότερα πνευματικού (δηλ για να δουν την πνευματική τους ανάπτυξη αλλά και τα πνευματικά τους ενδιαφέροντα). Αν ήταν μεταφυσικού περιεχομένου δεν θα υπήρχε και μια ερώτηση σχετικά με το αν πιστεύουν στον Θεό ή πώς βλέπουν το Θείο κλπ; (νομίζω ότι τέτοια ερώτηση δεν υπάρχει, έτσι δεν είναι;)


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 15:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Gabriel εγώ τόνισα κυρίως τη σπουδαία σύνοδο των ανάδρομων Δία-Ουρανού στον Τοξότη(παρεμπιπτόντως,ο Τοξότης θεωρείται ο "γκουρού" του ζωδιακού,όντας ζώδιο με αυξημένη "διδασκαλική" και γενικά καθοδηγητική ικανότητα).


Όσο για τον Κριό είναι όντως ζώδιο επιπόλαιο και παρορμητικό όμως οι ανώτεροι τύποι Κριού διαθέτουν μία ευφυία που προσωπικά δεν έχω συναντήσει σε κανένα άλλο ζώδιο.

Η ευφυία τους είναι πρακτική και όχι θεωρητική.Στη θεωρητική ευφυία όντως τα ζώδια του Αέρα έχουν τον πρώτο λόγο.


Όσο για τη στατιστική επιστήμη που αναφέρεις ή δεν κάνει σωστά τη δουλειά της ή εξάγει συμπεράσματα περιορισμένου εύρους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 20:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με τον/την αγαπητό/ή Gabriel. Και θα προσθέσω ότι στη σύγχρονη Αστρολογία δεν υπάρχει καλό ή κακό ζώδιο, καλός ή κακός πλανήτης. Η Συμπαντική Δύναμη τα έχει φτιάξει όλα με σοφία. Όσο για τους Κριούς, παραδοσιακά, θεωρούνται άτομα πρωτοπόρα, πρωτότυπα, που ανοίγουν δρόμους και θέλουν να ξεχωρίζουν.

Στην εκπομπή αναφέρθηκε ότι ήταν πολύ σημαντική και η περίοδος της σύλληψης (ο Αύγουστος του ’82). Παραθέτω εδώ τους δύο χάρτες, της σύλληψης και της γέννησης με ημερομηνία εκκίνησης τις 15, το μέσον, δηλαδή του μήνα.


Και στις δύο περιπτώσεις βλέπουμε τις συνόδους (τις στενές όψεις των πλανητών) που σχηματίζονται.

Περίοδος σύλληψης : Στενή όψη Κρόνου - Πλούτωνα και Δία - Άρη (αν η σύλληψη έγινε κοντά σε αυτή την ημερομηνία. Επίσης, ο Νότιος Δεσμός βρίσκεται στον Αιγόκερω.

Περίοδος γέννησης : Στενή όψη Δία - Ουρανού, Νότιου Δεσμού - Ποσειδώνα και Κρόνου - Πλούτωνα. Επίσης, ο Νότιος Δεσμός βρίσκεται στον Τοξότη.



Φιλικά, η


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 21:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το βασικο ειναι εαν εσυ αισθανεσαι 50% πιο εξυπνη απο τους αλλους και εαν εως τωρα εχεις αιστανθει "ιδιαιτερα" χαρισματα.


εχεις?

να περιμενουμε εναν νεο αινσταιν?

μια νεα μανταμ κιουρι?

μια νεα αστραλ προτζεκτ?


ε? ε?

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 21:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια μην το ψαχνετε ζωδιακα. το δικο μου πχ λεει οτι θα γινω ο νεος νοστραδαμος οταν θα μεγαλωσω....

(σε διακοσια χρονια δηλ)

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 23:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Karma,λες τα αυτονόητα.


Εννοείται ότι δεν υπάρχουν καλά-κακά ζώδια ή καλοί-κακοί πλανήτες.


Όντως,η Συμπαντική Σοφία τα έχει προγραμματίσει τέλεια(ή σχεδόν τέλεια) και γι'αυτό έχει ορίσει το κάθε ζώδιο να αποτελεί ένα ΤΕΛΕΙΟ ΠΡΟΤΥΠΟ και να έχει έναν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΡΟΛΟ.

Ο Κριός έχει προγραμματιστεί να είναι "Η Κεφαλή του Κόσμου" όπως ορθά τον ονομάζουν οι αποκρυφιστές.


Δεν θα πω άλλα,συνεχίστε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

froufrou_9
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 23:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους froufrou_9  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΚΟΜΠΟ ΜΠΕΤΟΝΙΑΣ ΜΕ ΜΠΕΤΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΜΑΘΕ...

opws leme mpetoniera??

Allo frouto...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mushroom
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 05:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mushroom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΠΑΛΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΧΑΘΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΑ(ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΜΙΛΑΜΕ).
πχ.ΠΕΙΡΑΜΑ ΕΓΙΝΕ;ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ;ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟΥ 4ου ΤΟ '83;ΟΛΟΙ;ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΜΕ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ;ΥΠΑΡΧΟΥΝ;
ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΑΤΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ '83 ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟΥΣ.ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ.(ΕΙΠΑ ΚΑΠΟΙΑ).ΕΓΩ ΕΧΩ ΙΣΧΥΡΟ ΕΘΝΙΚΟ ΦΡΩΝΙΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥ '84.ΑΓΑΠΩ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΑΤΡΕΥΩ)ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΘΑΥΜΑΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ(ΟΣΑ ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΗ).ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ(ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ)ΤΑ ΜΕΛΛΟΥΜΕΝΑ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΟΡΑΣΗ Η' ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ.ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΕ ΤΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ(Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΚΟΡΜΟΥ),ΙΣΩΣ,ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ "Α" % NΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ.ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ ΓΙΑ ΤΟ '83 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΕΡΕΙ ΚΑΘΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΥΠΑΡΞΗΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΣ Η' Ο,ΤΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ.
Υ.Γ.ΑΠ'ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ FORUM ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ).


ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΣΥΝΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ.
:)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 08:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Νομίζω πως οι διάνοιες και υπεράνθρωποι του 1983 καλό θα ήταν να μάθουν πρώτα λίγη ορθογραφία και συντακτικό...

Γράφουν:

quote:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΠΑΛΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΧΑΘΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΑ(ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΜΙΛΑΜΕ).
πχ.ΠΕΙΡΑΜΑ ΕΓΙΝΕ;ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ;ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟΥ 4ου ΤΟ '83;

του 4ου του '83

quote:
ΟΛΟΙ;ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΜΕ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ;ΥΠΑΡΧΟΥΝ;
ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΑΤΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ '83 ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟΥΣ.ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΣ

γενικώς, γενικώς

quote:
ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ.(ΕΙΠΑ ΚΑΠΟΙΑ).ΕΓΩ ΕΧΩ ΙΣΧΥΡΟ ΕΘΝΙΚΟ ΦΡΩΝΙΜΑ

Φρόνιμα. Κατά το "πατέρα κάτσε φρόνιμα"

quote:
ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥ '84.

Οπ, αυτός/ή πρέπει να είναι πιο διάνοια...

quote:
ΑΓΑΠΩ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΑΤΡΕΥΩ)ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΘΑΥΜΑΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ

Δημιουργήματα μάλλον θες να πεις... Φαίνεται άλλωστε από το σεβασμό που δείχνεις προς ένα από τα ζωντανά "δημιουργήματα" τους: την ελληνική γλώσσα...

quote:
ΤΟΥΣ(ΟΣΑ ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΗ).ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ(ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ)ΤΑ ΜΕΛΛΟΥΜΕΝΑ.

Εγώ που δεν καταλαβαίνω ούτε τα τρέχοντα;

quote:
ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΟΡΑΣΗ Η' ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ.ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΕ ΤΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ(Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΚΟΡΜΟΥ),

Προφανώς αφού δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτε αποδεικνύεται το βάθος της σκέψης σου! Έγραψες διάνοια του '84!

quote:
ΙΣΩΣ,ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ "Α" % NΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΕΙΤΕ

Προείτε... Τι άραγε να θέλει να πει ο ποιητής; Μάλλον "πρόκειται"... Αλλά αυτό το Α% τι νάναι; διαφορικός λογισμός; ανώτερα μαθηματικά... Ας με φωτίσει κάποια διάνοια...

quote:
ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ.ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ ΓΙΑ ΤΟ '83 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΕΡΕΙ

Αναιρεί κατά το "επαιτεί" (όπως εμείς επαιτούμε λίγο σεβασμό στα ματάκια μας που βλέπουν στο esoterica τόσα και τόσα...)

quote:
ΚΑΘΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΥΠΑΡΞΗΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΣ Η'

Η απόστροφος στο διαζευτικό ήτα προηγείται

quote:
Ο,ΤΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ.

Το κόμμα έγραψε... Κανονικά τώρα θα έπρεπε να υπάρχει υπογραφή διότι ακολουθεί υστερόγραφο αλλά είπαμε, διάνοια...

quote:

Υ.Γ.ΑΠ'ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ FORUM ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.

Μόνο που έπρεπε να προστεθεί και στο ο,τιδήποτε...

quote:
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ.

Καλή μέθοδος... Βοηθάς για να μάθεις... Πας στο Πανεπιστήμιο, βοηθάς (π.χ. στο σκούπισμα) και μαθαίνεις

quote:
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ).

Και μεις... Και μεις...

quote:
ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΣΥΝΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ.

Προσπαθούμε, προσπαθούμε...

Και σαν υστερόγραφο: εάν συνεχίσουμε ως κοινωνία αυτό το κατήφορο, σε λίγο δεν θάναι είδηση οι πέντε δέκα μαθητές αλβανικής καταγωγής που θα κρατούν τη σημαία, αλλά οι πέντε δέκα έλληνες... Έλεος ρε παιδιά!!!

Όσο για τον/την mushroom: κόψτα, σε πειράζουν...

Ελείψει Vrilη ας γίνω εγώ ο κακός...

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 08:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dim.kar

Αν ήξερε συντακτικό, γραμματική, ορθογραφία και ιστορία θα είχε αρκετή αυτοεκτίμηση ωστέ να μην χρειάζεται παραμυθάκια της οκάς για να νιώσει κάτι σημαντικό.

Ομως υπάρχει ελπίδα.

Πολλοί άνθρωποι νιώθουν εντάξει με τον εαυτό τους και ας μήν ξέρουν συντακτικό, γραμματική, ορθογραφία και ιστορία. Κάτι τέτοιο θα ήταν μια λύση για την προκείμενη περίπτωση.

Αγγελος

Υ.Γ. Μην γίνεσαι κακός, ο ρόλος είναι πιασμένος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gabriel
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 09:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gabriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To ζητούμενο αυτής της στατιστικής μελέτης (ως προς την ανωτερότητα ή όχι των συγκεκριμένων παιδιών) θα είχε νόημα εφόσον ερχόταν σε αντιδιαστολή με άλλα εξίσου τεκμηριωμένα δεδομένα. Για παράδειγμα, για να μπορέσουμε να βγάλουμε ένα τέτοιο συμπέρασμα θα έπρεπε να υπάρχουν ερωτηματολόγια και για τα παιδιά του 80, του 81, του 82, του 84 κ.ο.κ. Για να γνωρίζει κανείς ότι τα παιδιά του 83 για λόγους αστρολογικούς, βιοχημικούς ή άλλους έχουν κάποια διαφοροποίηση. Τώρα το μόνο που υποθέτει κανείς είναι πως σε αυτή την ομάδα υπάρχουν κάποιοι με διαταραχές ψυχιατρικού ενδιαφέροντος, κάποιοι που έχουν πράγματι χαρίσματα, κάποιοι που έχουν καρδιοπάθειες, κάποιοι που θα κάνουν φαλάκρα και τα λοιπά. Το ίδιο συμβαίνει δυστυχώς πολλές φορές και με την αστρολογική ανάλυση εκ των υστέρων, δεδομένων χρονικών περιόδων. Μπορεί κανείς να βρει τέτοιες όψεις (που πράγματι υπήρχαν) που να δικαιολογούν το ενδιαφέρον ή να δημιουργούν ένα νέο. Στην αέναη κίνηση των άστρων οι μεταξύ τους όψεις είναι ένα πολύ συχνό φαινόμενο. Το ποια όψη θα υπερισχύσει άλλης (ακόμη και αν δεν μας κάνει εντύπωση εξαρχής) δεν είναι πάντα ασφαλές προς κρίση. Ειδικά όταν αναφερόμαστε σε ολόκληρες γενιές. Μην ξεχνάμε τέλος, πως κατά τον Απρίλιο του 83 (όπως και κάθε Απρίλιο φυσικά) έχουμε τόσο Κριούς όσο και Ταύρους και ότι κάθε ένα από τα παιδιά αυτά έχει εντελώς προσωπική διαμόρφωση γενέθλιου χάρτη (σύμφωνα με την ώρα και τον τόπο γέννησης) και έτσι η κάθε όψη επηρεάζει και εντελώς διαφορετικό τομέα της ζωής τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 11:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα και πάλι!

Πληροφοριακά θυμάμαι πως όταν πήγαινα στην έκτη τάξη του δημοτικού στο 8ο δημοτικό σχολείο Παλαιού Φαλήρου (σχολικό έτος 1980-81 δηλαδή), είχαμε συμπληρώσει και εμείς ανάλογο ερωτηματολόγιο. Πώς το θυμάμαι; μου είχε κάνει εντύπωση η ερώτηση "αν θεωρούμε πως είμαστε αρχηγοί στο παιχνίδι;"

Ερμηνείες: α. λόγω του ότι το συγκεκριμένο δημοτικό σχολείο συνεργαζόταν με την Μαράσλειο (οι φοιτητές έρχονταν και έκαναν πρακτική - ένα παιδί αυτά δεν τα ξεχνά: ήταν σαν να πηγαίναμε εκδρομή...) εγίνοντο και διάφορες στατιστικές έρευνες, τα αποτελέσματα των οποίων είτε χρησιμοποιήθηκαν σε διδακτορικά, μονογραφίες και λοιπά βαρετά επιστημονικά πράγματα.

Ή: β. Και τα παιδιά του 1969 - ειδικά του Ιουνίου - και μάλιστα της 14ης Ιουνίου - όπως συμπτωματικά - μα εντελώς συμπτωματικά είμαι κμι εγώ - είναι τα πιο όμορφα, τα πιο έξυπνα, τα πιο διαισθητικά, τα πιο ΤΕΛΕΙΑ!!!

Φυσικά δεν νομίζω να αμφιβάλετε για το ποια ερμηνεία είναι η σωστή...

Όσο για το γεγονός της έρευνας στο 8ο Δημ. Παλ. Φαλήρου, με μια σχετική δυσκολία μπορεί να επιβεβαιωθεί η αλήθεια ή όχι των γραφομένων μου. ΑΝ την αμφισβητήσει κάποιος φυσικά...


dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 15:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:



Ή: β. Και τα παιδιά του 1969 - ειδικά του Ιουνίου - και μάλιστα της 14ης Ιουνίου - όπως συμπτωματικά - μα εντελώς συμπτωματικά είμαι κμι εγώ - είναι τα πιο όμορφα, τα πιο έξυπνα, τα πιο διαισθητικά, τα πιο ΤΕΛΕΙΑ!!!


dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!



λαθος αγαπητε ,λαθος!
του φεβρουαριου του 69 ειμαι βεβαιος οτι εννοεις!

----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 16:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ(στα παιδια του Απριλίου)ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΗΜΙΘΕΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΑΝΤΩΓΝΩΣΤΕΣ.εγω γνωρισει πολλα τέτοια παιδιά.



ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ?


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 22:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν Κάτια, μάλλον είσαι παιδί του 83

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 01:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[...]
Όσο για τον/την mushroom: κόψτα, σε πειράζουν...

Ελείψει Vrilη ας γίνω εγώ ο κακός...

dim.kar


Φίλε Δημήτρη.

Εκτιμώ τον τρόπο σκέψης σου, όπως και τα γραφόμενά σου σε άλλα θέματα στο forum. Όμως στην προκειμένη περίπτωση, εκτιμώ ότι τον "έσκισες" τον φουκαρά τον mushroom! Το παιδί δεν ισχυρίστηκε ότι είναι μέλος της "μεγάλης του '83 γενιάς", παρά ζήτησε περισσότερες πληροφορίες για το θέμα.
Δέχομαι ότι έκανε συντακτικά και ορθογραφικά λάθη. Και ποιός δεν κάνει (ΟΚ, όχι με τέτοια συχνότητα );

Νομίζω ότι δεν κατάφερες να γίνεις κακός, ούτε Vril. Έγινες "κακός" Vril!

Φιλικά, Στέφανος

Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 15:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτια, να ξεκαθαρίσω κάτι γιατί δεν θέλω να γίνει καμιά κοτσάνα.

Όταν είπα πως είσαι παιδί του 83 αστειευόμενος εννοούσα οτι είσαι έξυπνη και έπιασες το νόημα του πειράματος.
Σε καμιά περίπτωση δεν υπονόησα οτι είσαι κομπλεξικιά κ.τ.λ.

Φιλικά.

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 16:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥ 76.ΛΕΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 19:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νομιζω τελικα οτι τα πιο εξυπνα παιδια, ειναι αυτα της 01/03/1970 και ειδικα αυτα που γεννηθηκαν πειραια κατα τις 00:20 το πρωι...

και τα πιο ταλαντουχα

για να μην σας πω και τα πιο ομορφα.

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 21:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για οσους ενδιαφερονται ας ψαξουν και για τα παιδια που γεννηθηκαν αρχες του 1980 οταν οι αρης-διας-κρονος βρισκονταν αναδρομοι σε ανοιχτη συνοδο στο ζωδιο της παρθενου.

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 21:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εσυ εισαι ο 666?

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1723633
Maintained by Digital Alchemy