ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 Γερμανοί οι εξυπνότεροι στην Ευρώπη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2006, 18:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανήκω στη μεσαία βαθμίδα απόάποψη εφυίας!! Πάλι καλά να λες. Εχω το δικαιολογητικό ότι έκανα το τεστ μετά από 9 ώρες συνεχόμενης δουλειάς και κούρασης των οφθαλμών μου και του εγκεφάλου μου. Παραθέτω τα αποτελέσματα.
http://www.mensa.org.gr/results.asp

"Το αποτέλεσμά σας σε χρόνο 0:21:00 είναι 14

Το αποτέλεσμα σας κατατάσει περίπου στο μέσο όρο από άποψη ευφυίας
Επισημαίνεται ότι το τεστ αυτό είναι προπαρασκευαστικό και δεν αντικατοπτρίζει επίσημα αποτελέσματα ενός τεστ ευφυίας της ΜΕΝΣΑ"

Νομίζω έχω τα προσόντα να γίνω Αϊνστάιν


Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BhagavadGita
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2006, 20:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BhagavadGita  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια,
Λοιπόν,όλοι ξέρουμε πως υπάρχει μια ιεραρχία στην Φύση.Παντού.Έτσι,ως κομμάτι αυτού του σύμπαντος(μιλάω για εμάς τους ανθρώπους),λογικά υπάρχει και σε εμάς.Έτσι,το ανθρώπινο βασίλειο χωρίζεται σε φυλές και αυτές σε υποφυλές και έπειτα σε κλάδους πολιτισμών και αυτοί σε πολιτισμούς.Λοιπόν,σήμερα έχει ενσαρκωθεί η 5η φυλή και απ'αυτήν η 5η υποφυλή.Η Κέλτικη.(Το όνομα είναι απλώς συμβατικό)Ο τελευταίος, 7ος κλάδος πολιτισμού είναι ο Αμερικάνικος και πιο πριν ο 6ος, Ρώσικος,γεγονός που εξηγεί και την κυριαρχία της Αμερικής σήμερα αλλά και τον Ψυχρό Πόλεμο που αναπτύχθηκε μεταξύ τον δυο αντιπάλων χωρών.Ο 5ος κλάδος είναι ο Γερμανικός και πιο πρίν απαυτόν βρίσκεται ο Βρετανικός,ο Γαλλικός,ο Ελληνικός και άλλος ένας.Θα πρέπει βέβαια να εξηγήσω ότι συατήν την ιεραρχία υπάρχει ο μαγικός αριθμός,το 7,ο οποίος είναι και το ανώτατο σκαλί τελειότητας που μπορεί ναι φτάσει κανείς,εσωτερικά,και ο οποίος συνδέεται με το 7ομο και ανώτερο σώμα του ανρώπου, το Άτμα,ο θειικό σπινθήρας.Γιαυτό και δεν μου φαίνεται παράξενο το ότι οι Γερμανοί είναι οι εξυπνότεροι στην Ευρώπη.Και οχι μόνο.Έχουν απίστευτη οργάνωση και είχαν τον καλύτερο στρατό,δεν ξέρω για σήμερα,την Wermacht.

There are no facts,just and only interpretations.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kosh
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2006, 18:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kosh  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν υπάρχει ένα απλό τεστάκι για να δούμε την ευφυία ενός λαού:

Έστω ένα φορτηγό που κουβαλάει τελάρα με ταπεινά μαρουλάκια.
Μέγεθος καρότσας 2μ φάρδος Χ 4μ βάθος Χ 2μ ύψος. Να δοθεί ανάλυση
για το εργαλείο που θα βοηθάει στην μετακίνηση των τελευταίων
τελάρων (πίσω-πίσω) ώστε να είναι γρήγορη η διαδικασία ξεφορτώματος.

Απάντηση Γερμανών: Κατασκευάζουμε ρομποτικό βραχίονα στηριγμένο
σε βάση 3Χ3 με ικανότητα ανύψωσης φορτίου x*ψ και ταυτόχρονη κίνηση
στον τρισδιάστατο χώρο.....(επειδή βαριέμαι να γράφω βάλτε εδώ καμιά
50 σελ. Α4 με τεχνικά χαρακτηριστικά, σχέδια, πατέντες κλπ)

Απάντηση Ελληναράδων: Σωλήνας 4μετρος με εμπροσθιο γάντζο για αρπαγή των τελάρων...

Και πριν γελάσει κανείς αυτό ήταν έκθεση μηχανολογική σε αγγλικό πανεπιστήμιο...Μην σας πω τι απάντησαν κάτι Ιάπωνες, Βέλγοι και άλλες φυλές καλύτερα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2006, 04:06:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...Μην σας πω τι απάντησαν κάτι Ιάπωνες, Βέλγοι και άλλες φυλές καλύτερα.

ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΕΣ ΜΑΣ!!!

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 02:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία. Το τεστ μου έβγαλε 21 και ότι ανήκω στα "υψηλότερα στρώματα ευφυίας". Δηλαδή τα μυαλά μου είναι πάνω από το κεφάλι μου ή αλλιώς παίρνουν αέρα. Ήθελα νά'ξερα όμως, αν έκανε το τεστ η γιαγιά μου που δεν έβγαλε δημοτικό, τί θα απαντούσε στις ερωτήσεις γλωσσολογικού περιεχομένου; Μούφα το συγκεκριμένο τεστ λοιπόν.

Όσο για τον "επιστήμονα", ας μας πει πρώτα ποιό τεστ ευφυίας διάλεξε, πόσο μεγάλο ήταν το δείγμα του, αν αυτό ήταν πραγματικά τυχαίο (το τί σημαίνει τυχαίο στην στατιστική είναι άλλη ιστορία) και φυσικά πώς έκανε τον εθνικό διαχωρισμό. Με ταυτότητες; Με γενεαλογικά δέντρα; Με τί;

Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy