ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 O Ηλ. Λογαριασμός Totem
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 17:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Εγω νμιζω τι πισω απ λα αυτα τα αισχη κρυβεται λαμπλας γκλασυα ο ερυθρς αστερας πρεδρος ο ψυχο*-*παθης ντεβα παρινιτ η ατμα ραιχ τ ***φ@σιστ@κι**** *TO MOZ* ο ψυχ*-*παθης φιλοσφος τρια τ μυστικα τελεια τζι αρ της ζαντκ της σιγανοπ@π@διας το κωλ#δαχτυλ του αντιεσΩ!τερικα ι διαλγιστες τυ βριλ απο τ μεταφυσικο και το αντιδγμα του γιαννπουλακη σε συνεργασια με τον αντμιν τν ερμη τον αρζυνα την αμαλια τον νταιν-ινκυμπους τον παλμολιβ και τον λιακ την μεγαλη τεκτνικη στα της ελλαδος και τις παραφυαδες τους και τις μυστικες υπηρεσιες της υγκαντας στην ερημο τακλαμακαν πυ εξυπηρετουν τα συμφερντα του διεθνυς σιωνισμυ και των φαρμακβιομηχανιων της ελβετιας που στηριζουν τ απαρτχαιντ και τον πλεμ στη λωριδα της γαζας για να συνεχιζεται η λιμοκτνια στην τσιαπας και στην γκανα ως αλλ ενα πειραμα της νεας ακροπλης που φυγαδευει μεγαλεμπρους ναρκωτικων στην βραζιλια και την αργεντινη τροφδοτει με υκρανες πρνες την εκαλη και τ πανραμα πρωθει το νεναζισμ στα σχολεια και υπθαλπει εγκληματιες πλεμυ απο την γενκτονια των κινεζων. Η δημιουργια πλαστων κινωνικων αναταραχων στην κρεα και την καμπτζη εν ψει εκλγων θετει σε κινδυνο χι απλως τα συμφερντα τυ εθνυς αλλα και του ψωμι-Αδη και της ασφαλειας τυ απλυ πολιτη. ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΟΝ ΑΠΟΤΡΟΠΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΘΥΤΑΤΗ ΘΛΙΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΑΘΩΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΩΝ ΣΑΤΑΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΘΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΩΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ Ο,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΣ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΛΕΙΨΟΥΝ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΕΙΣΟΔΙΣΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΙΜΠΕΡΙΑΣΤΙΚΟΣ ΝΕΟΦΟΝΤΑΜΕΝΤΑΛΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ. ΟΙ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ. ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΧΑΦΤΟΥΜΕ ΜΥΓΕΣ ΟΥΤΕ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΣΤΑΝΑ. Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ!

Και τώρα ας προσευχηθούμε όλοι μαζί, σύντροφοι εσωτεριστές...

Cthulhu noster, qui es in maribus, sanctificetur nomen truum, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R’lyeh et in Y’ha-nthlei… Veder dos miroir! O Nyarla! Sonde miroir! Nyarlathotep! Amen.

Μoz Mighty President Gates R. Ο. Penn
========================

Πέραν του «διασκεδαστικού»...

Διαβάζοντας το θέμα που προέκυψε «ως δια μαγείας», σε συνδυασμό με ένα πλήθος διάσπαρτων διεγραμμένων και εμφανιζόμενων ως «** **»* που τείνουν να γίνουν γραφική καθημερινότητα στο φόρουμ, και βλέποντας τα πρώτα «καλά σημάδια» από πλευράς διαχείρισης, θα μου επιτρέψετε τα εξής (ουκ)ολίγα:

Ο λόγος που βρίσκεται ο καθένας από εμάς εδώ-μέσα διαφέρει και είναι αποτέλεσμα ή σε συναρτήσει πολλών συνισταμένων που ορίζονται από τις ανάγκες του καθενός κι εντέλει από την ζωή την ίδια (τα έχουμε ξαναπεί αυτά και δεν λέω κάτι καινούριο). Πέρα όμως από τα dejavu και τα χιλιοειπωμένα, πέρα από κανονισμούς+νόμους που ισχύουν για το εσωτέρικα (και έξω από αυτό / το ποινικό δίκαιο μας μάρανε...) και πέρα από την δυνατότητα ή όχι συμμετοχής ενός πολλαπλού λογαριασμού (ομάδος, παρέας, οργανισμού ή ό,τι άλλο), και πολύ πέρα από τις εκ του σύνεγγυς και δια ζώσης διευθετήσεις αυτής της συμμετοχής (που πιθανόν να κόλλησαν σε ο,τιδήποτε / από εξακριβώσεις IP έως και σε ομίχλες και ακυρώσεις πτήσεων κι ένας θεός ξέρει τι άλλο), κι ακόμα πιο πέρα από τις (διόλου) «αινιγματικές σιωπές» της διαχείρισης, θα έπρεπε ίσως να λάβετε υπόψιν την βαθύτερη πρόθεση που ενυπάρχει στον καθένα (αυτό που λέω στο βάθος-κήπος) και ίσως να επαναπροσδιορίσετε τον τρόπο αντιμετώπισης τέτοιων ή αντίστοιχων φαινομένων που προκαλούν «αμηχανία».

Προσωπικά δεν είδα τίποτα παράξενο ούτε και πρωτόγνωρο που να χαίρει μια θέση στο γκίνες ή στο βιβλίο των ευρεσιτεχνιών, αντιθέτως είδα κάτι οικείο που είναι εξίσου γνωστό για όποιον κινείται στον Λαβύρινθο του διαδικτύου και που στην προκειμένη θα έπρεπε αν μη τι άλλο να σας φέρνει πλατύ χαμόγελο σαν εκείνο της μανούλας που κρατάει την παντόφλα όταν το παιδάκι κάνει ζαβολιές (αν όχι σαν κι αυτό > της δικής μου ευδαιμονίας). Τώρα θα μου πείτε εδώ δεν μιλάμε για παιδάκια ή με παιδάκια, αλλά για ενήλικες και με ενήλικες (αν όχι για το τέρας το εφτακέφαλο) κι ενδεχομένως κάποιοι να μην είναι και τόσο «επιθυμητοί» (ούτε αυτοί ούτε οι «ζαβολιές» τους), αλλά για σκεφτείτε... τι νόημα έχει όλη αυτή η «εσωτερική προσπάθεια», είτε από πλευράς totem είτε από πλευράς φόρουμ-εσωτέρικα. Διαφέρουν οι προθέσεις και οι δράσεις θα μου πείτε. Ναι ασφαλώς - δεν τίθεται τέτοιο θέμα, όποιος έχει μάτια βλέπει κι όποιος διαθέτει «νιονιό» κρίνει όπως και κρίνεται. Αλλά θυμηθείτε λιγάκι τα τοτέμ και τα ταμπού. Που κολλάει αυτό τώρα, Μοz; Και πώς διάολο κολλάει; Δεν ξέρω, σείς θα μου πείτε. Εγώ αυτό που μπορώ να πω είναι πως κολλάει (με ούχου ή γιούχου «σε στικ και ρευστή», αναλόγως χρήσης αν όχι προτίμησης) και στο δικό μου μυαλουδάκι το χαοτικό, αυτά πάνε πακέτο.

Κι επειδή ακριβώς πάνε πακέτο προτείνω στην διαχείριση του φόρουμ εσωτέρικα να σκεφτεί πολύ σοβαρά την αποδοχή <εν λευκώ> του λογαριασμού totem, με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς επιπλέον καθυστερήσεις (που ταλαιπωρούν και τα μέλη και αυτήν την ίδια ως διαχείριση).

Είναι ένας τρόπος να συνεισφέρει από πλευράς του το φόρουμ τουλάχιστον στην οικολογία του διαδικτύου που όπως διαπιστώνει ακόμα κι ένας άσχετος χρήστης, «μαστίζεται» όχι μόνο από ταμπού αλλά κι από αμέτρητα «σκουπίδια» που για την ώρα δεν ανακυκλώνονται, απλώς συσσωρεύονται. Και πριν βιαστεί κανείς να παρερμηνεύσει θα πω ότι αναφέρομαι στους πολλαπλούς λογαριασμούς που ευθύνονται γι αυτήν τη «μόλυνση» κι εδώ το ντίγκι ντίγκι δεν χτυπάει για τον λογαριασμό totem, αλλά κυρίως για τα πάνω πατώματα που έχει μεγάλη ευθύνη για κάθε «νέο μέλος» που εμφανίζεται.

Επιπλέον προτείνω στην διαχείριση του φόρουμ εσωτέρικα να σκεφτεί πολύ σοβαρά να αναθέσει στον λογαριασμό totem καθήκοντα συντονιστή (μην πω admin) ώστε να εργαστεί τελικά για το φόρουμ το οποίο αποτέλεσε αντικείμενο έρευνας και πόλο έλξης του ενδιαφέροντός «των». Πιστεύω ότι ο λογαριασμός totem θα κάνει τα αδύνατα δυνατά για να φανεί αντάξιος των (μη)προσδοκιών της διαχείρισης και θα κινήσει γη+ουρανό για να αποδείξει ότι δικαίως βρίσκεται ανάμεσα στα μέλη αυτής της κοινότητας. Είτε ως «αναζητητής», είτε ως «ερευνητής», είτε ως «πειραματιστής» ή ο,τιδήποτε άλλο.

Διότι αν η λαική παράδοση λέει «δουλειά δεν είχε ο διάβολος γ#μούσε τα παιδιά του» εγώ ως Μοz (και απλό μέλος) λέω -και απευθύνομαι στην διαχείριση του φόρουμ και ειδικά στην Αμαλία:

ε, βάλτονε τον διάολο να δουλέψει!

Όχι τίποτε άλλο αλλά για να δούμε κι εμείς τα «απλά μέλη» (τα αόμματα...) αν θα αντέξει το σχοινί... και η σκηνή μετά το χειροκρότημα... /και τέλος πάντων ΑΝ είχε νόημα όλη αυτή η «έρευνα» και πρώτα για «τους ίδιους». Προσωπικά θα χαρώ πολύ αν το «φαίνεσθαι» συνάδει με το «είναι» / και επιπλέον (με την ματιά του καλλιτέχνη-δημιουργού-μάστορα) θα χαρώ διπλά αν αυτό το «φαίνεσθαι» διαθέτει τις ποιότητες που ευαγγελίζεται μέσα από τον λόγο (θέλω να πιστεύω πως ναι) και θα είναι αξιέπαινο να τις δω να ανθίζουν (ως νυχτολούλουδα που ευωδιάζουν κι όχι ως μερικά ακόμα σαρκοφάγα που χάφτουν που και που καμιά μύγα. Όχι πως μου κάναν τίποτα τα έρμα τα φυτά... κι αυτά του Θεού είναι, απλώς τις μύγες-ΜΟΥ μου αρέσει να τις στραπατσάρω εγώ και δεν χρειάζομαι φιλιππινέζα μυγοσκοτώστρα και δη σε γλάστρα. Είναι αυτή η λεπτή διαφορά... που λέω καμιά φορά...)

Μπορείς αν θέλεις Αμαλία να δεις την πρότασή μου ως «μεγαλοψυχία» που θα σε «απαλλάξει» από λογιών λογιών παρουσίες (ανεπιθύμητες – αλλόκοτες – εγκυμονούσες κινδύνων κλπ). Μπορείς να το δεις επίσης ως μη-δράση στην αντίδραση (την οποία προσωπικά ασπάζομαι και προωθώ και σε διαβεβαιώ ότι σε περιπτώσεις «αμηχανίας» λειτουργεί πολύ καλύτερα από την ίδια την δράση (το γνωρίζεις σίγουρα) μιας και η πληροφορία σβήνει αργά ή γρήγορα (ακόμα κι ο καρκίνος κάνει log out αν κανείς οραματιστεί σωστά και με πίστη). Μπορείς να το δεις ως σπάσιμο ενός κύκλου ως «έσω ανατροπή» ή τέλος της σαμ-σάρας (& της μάρας). Μπορείς να το δεις και ως «υπέρβαση» του Εαυτού που ίσως βολεύτηκε σε σχέσεις ρόλων «θύτης-θύμα» / κι εδώ θα πρέπει να σκεφτείς ποιος άραγε παίζει ποιον ρόλο και ποια δράση του καθενός τροφοδοτεί ποιον ρόλο του άλλου. Θυμήσου λιγάκι τι είναι αυτό που επαληθεύει μια ύπαρξη. Και σκέψου αν αρκεί να της στερήσουμε την δράση για να πάψει να υφίσταται ως τέτοια κατ-ουσίαν.

Θυμάμαι έναν φίλο (καλλιτέχνη μεγάλο και τρανό εις τα εξωτερικά) που μου είπε κάποτε πόσες φορές χρειάστηκε να χτυπήσει μια πόρτα μέχρι να καταφέρει να την ρίξει και στην περίπτωσή του ήταν καμιά διακοσαριά (δίχως υπερβολή) αλλά εντέλει άξιζε τον κόπο γιατί ήταν η αρχή μιας λαμπρής καριέρας. Τι θέλω να πω. Θέλω να πω ότι αν ο λογαριασμός totem είναι αυτό που δηλώνει πολύ απλά, Αμαλία, δώσε του την ευκαιρία να το δηλώσει. Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα. «Θέλεις να μπεις; Έλα λοιπόν. Έλα και πες μας τι έχεις να πεις.»

Δεν καταλαβαίνω προς τι η «δυσκοιλιότητα» (και θα αφήσω τα γνωστά για τον φόβο προς το άγνωστο και δη το μη-ορατό που κρύβεται πίσω από κάθε μικρή ή μεγάλη «αμηχανία» ή δυσλειτουργία). Το να δίνεις ευκαιρίες σε μια «ύπαρξη» να ξεδιπλωθεί και να φανερώσει το ποι-ον της δεν θα έπρεπε να αποτελεί «κώλυμα» αλλά ευκαιρία και για τις δύο πλευρές σε οποιαδήποτε αναζήτηση ή εργασία γιατί πάντοτε σε όλες τις σχέσεις όλοι μαθαίνουν κι όλοι παίρνουν ακόμα κι αν είναι «οι δάσκαλοι» ή «οι εργοδότες». Πώς αλλιώς θα γνωρίσεις κάτι; Και πες πως το γνώρισες, πως θα το επαληθεύσεις; Που είναι τα βιβλία που έχεις διαβάσει (και είναι σιγουρα βιβλιοθήκη ολόκληρη), που είναι οι ασκήσεις αυτογνωσίας και τα εργαστήρια; Εδώ μπροστά μας. Σε ένα λογαριασμό totem, που μπορεί να κρύβει πίσω του από μια ομάδα έως έναν ψυχοπαθή, έναν καλλιτέχνη ή κάποιον που θα ήθελε πολύ να είναι, έναν ταλαντούχο γραφιά, έναν τζόκερ, έναν χασομέρη, έναν μοναχό αλλά όχι αγιορείτη ή ακόμα ακόμα κι εσένα Αμαλία σε μια προσπάθεια πρακτικής εφαρμογής των όσων έμαθες στη διαδρομή... αν όχι εμένα σε κάποιο νέο «πείραμα»... όλα είναι πιθανά. («All is allowed» που λέει κι ο παππούς Ουίλλιαμ... ο Μπάροουζ.)

Όπως και να χει, οφείλουμε ως «αναζητητές» να δημιουργήσουμε τουλάχιστον το πλαίσιο διαλόγου, κι ας συμμετέχουμε έστω και δια της σιωπής ακόμα και με τον «εχθρό» (είναι άγραφος νόμος) και η καλύτερη τακτική που την ακολουθούν όλοι οι ηγέτες κι οι μεγάλοι στρατηλάτες (από πάππου προς πάππου) είναι να γνωρίσεις τον «εχθρό» πριν τον συντρίψεις διαπαντώς.

Που μπορεί τελικά και να μην είναι τόσο εχθρός ώστε να αξίζει «συντριβή», αλλά απλώς «ασύμβατος», «διαφορετικός». Ας μην του πάρουμε και το κεφάλι. Αν θέλει θα μας το δώσει αυτός από μόνος του. Μπορεί στο φινάλε να μην μας δώσει μόνο το κεφάλι, αλλά και τα βρακιά του σε κορνίζα και την καρδιά του με φιόγκο.

(Σωστά, λογαριασμέ-totem; «Καλά τα λέω;»)

Κατεμέ και κατά την «ταπεινή μου άποψη» ως μέλος Moz (3ης βαθμίδας), είναι μ#λακία «να κολλάμε» σε τέτοια ζητήματα γιατί αυτά ειδικά δεν βοηθάνε κανέναν σε τέτοιου είδους «συμβιώσεις».

Από εκεί και πέρα, ακόμα και σε μια οικογένεια δεν είναι όλες οι σχέσεις πάντα μέλι-γάλα ούτε και συνδέονται τα μέλη της με τον ίδιο τρόπο. Αλλοι έχουν αδυναμία στο μπαμπά-αντμιν, άλλοι δεν θα καταφέρουν ίσως ποτέ να βγουν απ-το βρακί της μαμάς-αντμιν, άλλοι είναι αντμιν του εαυτού τους, άλλοι τρώνε πάντοτε μαζί no matter what σεβόμενοι ο ένας τον ρόλο του άλλου στο τραπέζι και ως θέσεις στο τραπέζι, άλλοι χάνονται στην καθημερινότητά τους τόσο που ξεχνάνε κι από που έρχονται και πόσα αδέρφια έχουν, άλλοι μαλώνουν με τα αδέρφια τους για δύο μέτρα γης, και πάει λέγοντας. Αλλά στο «κάτω-κάτω της γραφής» μέσα από «ασυμβατότητες», από «εχθρούς» κι από «totem» μαθαίνει κανείς να μεταστοιχειώνει (κι όχι να στοιχειώνει) το φαρμάκι σε φάρμακο και να φτάνει στο δικό του ζητούμενο. Ποιο είναι το ζητούμενο για εσάς δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι έγραψα πολλά και πιθανόν να σας κούρασα -ελπίζω να βοήθησα «κάπως» (εμένα πάντως με βοήθησα αρκετά ;-) Γι αυτό και σταματώ εδώ.

Καλημερούδια / και Καλά κρασιά...
η αγαπητή Μοz & ο Μάγος του ΟΖ (και λεφτεριά στον b@Ηo!z)
AiraBased_society

-----------------------------

@ μτφ: ΠΑΟΚ > δαγκωτό.

* Για μερικούς μοιάζουν αντίδραση του συστήματος που εκδηλώνεται με κόκκινα σπυράκια («κοίτα Μιχάλη μου το χάλι μου» / «Ω μον ντιε τι θα πει ο κόσμος τώρα!»), για άλλους μοιάζουν με κοκκινάδια πάνω σε θηλές πορνοστάρ, για άλλους ξερή+σκέτη λογοκρισία και για άλλους αστέρια σε ουρανούς της Ερήμου. Θέμα ματιάς είναι όλα.

Ως Μοz αναρωτιέμαι τι απ όλα θα λογοκρίνει το σύστημα στα δικά μου τα γραφόμενα (ευελπιστώ ΟΛΑ μπας και γεμίσει ο τόπος κοκκινάδια / θέλω να κάνω γλυκό του κουταλιού... εχμ... το υποσχέθηκα στους admin για να με κάνουν κι εμένα συντονιστή πριν από τον totem ;-)

και ως Moz επίσης αναρωτιέμαι τι θα έλεγε ένας τυφλός για όλα αυτά.

Χo! και πάλι Χο!

quote:

_____________________________________________
Έγινε επέμβαση
στο μέγεθος
της γραμματοσειράς
_____________________________________________

_____________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ...
ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ > ΑΠΟ ΤΟ Μ©Ζ ;-)
___________________________________________________

Αμαλία αν θες άλλαξε ξανά το μέγεθος. / Με αγάπη... ;-)

Edited by - Moz on 11/10/2006 20:49:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Totem
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 19:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Totem
Αγαπητοί φίλοι,

Και πάλι σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.

Αγαπητοί συντονιστές και διαχειριστές,

Παρακαλούμε και πάλι, ενημερώστε μας αν μπορούμε να συμμετέχουμε στο φόρουμ σας. Απαντήστε μας στα ερωτήματα που θέσαμε και παρακαλούμε πολύ, δώστε μας πληροφορίες σχετικά με την συνάντησή μας.

Με εκτίμησηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 23:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Kαλησπέρα σε όλους,

Δέχτηκα ένα μήνυμα χθες με αποστολέα τον/ους κάτοχο/ους του e-mail που βρίσκεται στο profile του κοινού λογαριασμού Τοτέμ.

Θα ήθελα να πω στους φίλους "Τοτέμ" ότι μια πρόσκληση για συνάντηση η οποία απευθύνεται δημόσια γίνεται αποδεκτή ή απορρίπτεται (κανένα πρόβλημα) και δημόσια. Θα ήθελα επίσης να σας πληροφορήσω ότι ΔΕΝ δίνω τηλέφωνα ή άλλα προσωπικά μου στοιχεία σε ανθρώπους που δεν έχω δει ποτέ στη ζωή μου,πολύ περισσότερο όταν εκφράζονται σοβαρές αμφιβολίες τόσο για την αξιοπιστία όσο και για τα κίνητρα τους...Φυσικά εννοείται ότι δεν έχω σκοπό ούτε και να ζητήσω προσωπικής φύσης πληροφορίες απο κανενα σας...

Στα αλήθεια με κάνετε να απορώ με κάποιες αξιώσεις σας. Ζητάτε να σας καταθέσουν κάποιες χιλιάδες ευρώ σε κάποιον τραπεζικό λογαριασμο χωρίς να προσφέρετε κάποια εγγύηση ότι δεν θα τα πάρετε και εξαφανιστείτε,ζητάτε τηλέφωνα χωρίς να δίνετε τα δικά σας. Πως και έτσι παιδιά?

Λοιπόν και για να τελειώνουμε με αυτό το ζήτημα... Αυτό το Σάββατο και από τις 12 ως τις 4 το απόγεμα θα κατέβω για κάποιες αγορές στο Άμστερνταμ. Τόπος συνάντησης το πασίγνωστο δισκοπωλείο Fame δίπλα στην επίσης πασίγνωστη πλατεία Νταμ.Στην είσοδο του δισκοπωλείου υπάρχει ένα ομοίωμα του Ελβις Πρίσλευ. Θα κρατάω κάποιο βιβλίο ελληνικής εκδοσης στα χέρια μου και θα κάθομαι δίπλα στο ομοίωμα του Ελβις την ώρα που θα διαλέξετε εσεις (μεταξύ 12 και 4 ).Σε περίπτωση καθυστέρησης απο τη μεριά του μέλους σας που διαμένει στο Άμστερνταμ, θα μπω στο δισκοπωλειο να ρίξω τις ματιές μου και θα βγαίνω καθε 15 λεπτα (και για 45 λεπτα από την ώρα που εσείς θα διαλέξετε) για να διαπιστώσω αν το μέλος σας ήρθε. Ας φροντίσει να κραταει επίσης κάτι στα χέρια του για να το αναγνωρίσω. Έχετε λοιπόν την δυνατότητα να διαλέξετε την ώρα της συνάντησης και σας δίνω και περιθώριο 45 λεπτων για πιθανή καθυστερηση...Νομίζω οτι είναι ενταξει...

Δεκτή και η μετάθεση του ραντεβου για Κυριακή (12 με 4 πάντα), αρκεί να γίνει έγκαιρα. Αφού γνωρίσω το μέλος σας και δω ότι μου κάνει σαν άνθρωπος μπορεί να του δώσω και τηλεφωνο για ποιο συχνή επικοινωνία.Όχι όμως πιο πριν...

Αυτά απο μένα. Σε περίπτωση απόρριψης της πρότασης δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Ναστε καλα...



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2006, 01:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Αμαλία αν θες άλλαξε ξανά το μέγεθος. / Με αγάπη... ;-)


Moz να υποθέσω ότι το συμπαθητικό προσωπάκι με τα κ... απευθύνεται σε μένα μια και εγώ μείωσα το μέγεθος της γραμματοσειράς.

Λυπάμαι αλλά αισθητικά –ως καλλιτεχνική φύση- δεν μπορούσα να βλέπω τόσο κόκκινο. Δεν ταίριαζε στη σύνθεση γιατί δεν ισορροπούσε.

Οπότε “put the blame on Mame”…boys” (άσμα ευγενές από την ταινία Gilda)

quote:
Διαβάζοντας το θέμα που προέκυψε «ως δια μαγείας», σε συνδυασμό με ένα πλήθος διάσπαρτων διεγραμμένων και εμφανιζόμενων ως «** **»* που τείνουν να γίνουν γραφική καθημερινότητα στο φόρουμ, και βλέποντας τα πρώτα «καλά σημάδια» από πλευράς διαχείρισης, θα μου επιτρέψετε τα εξής (ουκ)ολίγα:

για το ως δια μαγείας δεν είμαι και τόσο σίγουρη!!!



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2006, 01:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Ο λόγος που βρίσκεται ο καθένας από εμάς εδώ-μέσα διαφέρει και είναι αποτέλεσμα ή σε συναρτήσει πολλών συνισταμένων που ορίζονται από τις ανάγκες του καθενός κι εντέλει από την ζωή την ίδια (τα έχουμε ξαναπεί αυτά και δεν λέω κάτι καινούριο). Πέρα όμως από τα dejavu και τα χιλιοειπωμένα, πέρα από κανονισμούς+νόμους που ισχύουν για το εσωτέρικα (και έξω από αυτό / το ποινικό δίκαιο μας μάρανε...) και πέρα από την δυνατότητα ή όχι συμμετοχής ενός πολλαπλού λογαριασμού (ομάδος, παρέας, οργανισμού ή ό,τι άλλο), και πολύ πέρα από τις εκ του σύνεγγυς και δια ζώσης διευθετήσεις αυτής της συμμετοχής (που πιθανόν να κόλλησαν σε ο,τιδήποτε / από εξακριβώσεις IP έως και σε ομίχλες και ακυρώσεις πτήσεων κι ένας θεός ξέρει τι άλλο), κι ακόμα πιο πέρα από τις (διόλου) «αινιγματικές σιωπές» της διαχείρισης, θα έπρεπε ίσως να λάβετε υπόψιν την βαθύτερη πρόθεση που ενυπάρχει στον καθένα (αυτό που λέω στο βάθος-κήπος) και ίσως να επαναπροσδιορίσετε τον τρόπο αντιμετώπισης τέτοιων ή αντίστοιχων φαινομένων που προκαλούν «αμηχανία».

Ναι όπως διαφέρουν τα πράγματα που θέλει ο καθένας.
Φυσικά και υπάρχουν κανονισμοί και νόμοι. Όπως παντού.

Γραπτοί και άγραφοι.

Αν όμως εγώ επιθυμώ τον ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΝΤΡΑ Ή ΓΥΝΑΙΚΑ, και φέρω και τους φίλους μου μαζί για κανένα παρτάκι, νομίζω ότι η «ελαστικότητα» αυτή πάει περίπατο όταν προσπαθήσω να σου κάνω το σπίτι μπάχαλο και τα τέκνα σου , πνευματικά και μη θεατές.

Το βιασμό δεν τον επιθυμεί κανείς αρρεν και θήλυ (καλά μην το πάρετε και μετρητοις οι άρρενες της συντροφιάς και αρχίσετε τα ΝΑΙ ΝΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ).

Βαθύτερη πρόθεση? Χμμμμ... εδώ θέλει σκέψη.

quote:
Προσωπικά δεν είδα τίποτα παράξενο ούτε και πρωτόγνωρο που να χαίρει μια θέση στο γκίνες ή στο βιβλίο των ευρεσιτεχνιών, αντιθέτως είδα κάτι οικείο που είναι εξίσου γνωστό για όποιον κινείται στον Λαβύρινθο του διαδικτύου και που στην προκειμένη θα έπρεπε αν μη τι άλλο να σας φέρνει πλατύ χαμόγελο σαν εκείνο της μανούλας που κρατάει την παντόφλα όταν το παιδάκι κάνει ζαβολιές (αν όχι σαν κι αυτό > της δικής μου ευδαιμονίας). Τώρα θα μου πείτε εδώ δεν μιλάμε για παιδάκια ή με παιδάκια, αλλά για ενήλικες και με ενήλικες (αν όχι για το τέρας το εφτακέφαλο) κι ενδεχομένως κάποιοι να μην είναι και τόσο «επιθυμητοί» (ούτε αυτοί ούτε οι «ζαβολιές» τους), αλλά για σκεφτείτε... τι νόημα έχει όλη αυτή η «εσωτερική προσπάθεια», είτε από πλευράς totem είτε από πλευράς φόρουμ-εσωτέρικα. Διαφέρουν οι προθέσεις και οι δράσεις θα μου πείτε. Ναι ασφαλώς - δεν τίθεται τέτοιο θέμα, όποιος έχει μάτια βλέπει κι όποιος διαθέτει «νιονιό» κρίνει όπως και κρίνεται. Αλλά θυμηθείτε λιγάκι τα τοτέμ και τα ταμπού. Που κολλάει αυτό τώρα, Μοz; Και πώς διάολο κολλάει; Δεν ξέρω, σείς θα μου πείτε. Εγώ αυτό που μπορώ να πω είναι πως κολλάει (με ούχου ή γιούχου «σε στικ και ρευστή», αναλόγως χρήσης αν όχι προτίμησης) και στο δικό μου μυαλουδάκι το χαοτικό, αυτά πάνε πακέτο.

Τί να πώ τώρα .... «πω πω πωθ κολλλλάειει». Οκ το έπιασα.

Αλλά εξακολουθούν να διαφέρουν οι προθέσεις και οι δράσεις.

quote:
Κι επειδή ακριβώς πάνε πακέτο προτείνω στην διαχείριση του φόρουμ εσωτέρικα να σκεφτεί πολύ σοβαρά την αποδοχή <εν λευκώ> του λογαριασμού totem, με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς επιπλέον καθυστερήσεις (που ταλαιπωρούν και τα μέλη και αυτήν την ίδια ως διαχείριση).
Είναι ένας τρόπος να συνεισφέρει από πλευράς του το φόρουμ τουλάχιστον στην οικολογία του διαδικτύου που όπως διαπιστώνει ακόμα κι ένας άσχετος χρήστης, «μαστίζεται» όχι μόνο από ταμπού αλλά κι από αμέτρητα «σκουπίδια» που για την ώρα δεν ανακυκλώνονται, απλώς συσσωρεύονται. Και πριν βιαστεί κανείς να παρερμηνεύσει θα πω ότι αναφέρομαι στους πολλαπλούς λογαριασμούς που ευθύνονται γι αυτήν τη «μόλυνση» κι εδώ το ντίγκι ντίγκι δεν χτυπάει για τον λογαριασμό totem, αλλά κυρίως για τα πάνω πατώματα που έχει μεγάλη ευθύνη για κάθε «νέο μέλος» που εμφανίζεται.
Επιπλέον προτείνω στην διαχείριση του φόρουμ εσωτέρικα να σκεφτεί πολύ σοβαρά να αναθέσει στον λογαριασμό totem καθήκοντα συντονιστή (μην πω admin) ώστε να εργαστεί τελικά για το φόρουμ το οποίο αποτέλεσε αντικείμενο έρευνας και πόλο έλξης του ενδιαφέροντός «των». Πιστεύω ότι ο λογαριασμός totem θα κάνει τα αδύνατα δυνατά για να φανεί αντάξιος των (μη)προσδοκιών της διαχείρισης και θα κινήσει γη+ουρανό για να αποδείξει ότι δικαίως βρίσκεται ανάμεσα στα μέλη αυτής της κοινότητας. Είτε ως «αναζητητής», είτε ως «ερευνητής», είτε ως «πειραματιστής» ή ο,τιδήποτε άλλο.


Ξέρεις καλό μου, (επέτρεψέ μου την οικειότητα) και τα παιδάκια του γυμνασίου να αμολίσεις μοναχά τους μπορεί να σου κάτσουν καμια σύριγγα εκεί που δεν το περιμένεις. Αν το περιμένεις δε...

Ας πάρουμε ένα παράδειγμα (το πολυθρόνα για δύο ήταν ταινία και αυτά γίνονται στον κιν/φο μόνο). Σου φουντάρει ένας δερβίσης και σου σπάει το παράθυρο του αμαξακιου -ή αρας σου και συ αντί να τον σβερκώσεις και να τον στείλεις, του λές : «πάρτο ρε φιλάρα να δούμε τί θα γίνει οδηγείς καλά?»....

Είναι θέμα οπτικής βέβαια και μάγουλου.

quote:
Διότι αν η λαική παράδοση λέει «δουλειά δεν είχε ο διάβολος γ#μούσε τα παιδιά του» εγώ ως Μοz (και απλό μέλος) λέω -και απευθύνομαι στην διαχείριση του φόρουμ και ειδικά στην Αμαλία:
ε, βάλτονε τον διάολο να δουλέψει!
Όχι τίποτε άλλο αλλά για να δούμε κι εμείς τα «απλά μέλη» (τα αόμματα...) αν θα αντέξει το σχοινί... και η σκηνή μετά το χειροκρότημα... /και τέλος πάντων ΑΝ είχε νόημα όλη αυτή η «έρευνα» και πρώτα για «τους ίδιους». Προσωπικά θα χαρώ πολύ αν το «φαίνεσθαι» συνάδει με το «είναι» / και επιπλέον (με την ματιά του καλλιτέχνη-δημιουργού-μάστορα) θα χαρώ διπλά αν αυτό το «φαίνεσθαι» διαθέτει τις ποιότητες που ευαγγελίζεται μέσα από τον λόγο (θέλω να πιστεύω πως ναι) και θα είναι αξιέπαινο να τις δω να ανθίζουν (ως νυχτολούλουδα που ευωδιάζουν κι όχι ως μερικά ακόμα σαρκοφάγα που χάφτουν που και που καμιά μύγα. Όχι πως μου κάναν τίποτα τα έρμα τα φυτά... κι αυτά του Θεού είναι, απλώς τις μύγες-ΜΟΥ μου αρέσει να τις στραπατσάρω εγώ και δεν χρειάζομαι φιλιππινέζα μυγοσκοτώστρα και δη σε γλάστρα. Είναι αυτή η λεπτή διαφορά... που λέω καμιά φορά...)


Δεν είμαι παιδί του οπότε δεν ανησυχώ.

Ας ανησυχούν τα παιδιά του και οι φίλοι του γιατί αν δεν έχει δουλειά καήκανε.
(κι αυτό παίζεται, όλα σχετικά είναι μπορεί να τους αρέσει).

Τα dejavu δεν είναι ατυχή συμβάντα.

Το πολλάς αμαρτείν ούτε ανήρ θα μείνει, ούτε κάγκελο στο κτίσμα.

quote:
Από εκεί και πέρα, ακόμα και σε μια οικογένεια δεν είναι όλες οι σχέσεις πάντα μέλι-γάλα ούτε και συνδέονται τα μέλη της με τον ίδιο τρόπο. Αλλοι έχουν αδυναμία στο μπαμπά-αντμιν, άλλοι δεν θα καταφέρουν ίσως ποτέ να βγουν απ-το βρακί της μαμάς-αντμιν, άλλοι είναι αντμιν του εαυτού τους, άλλοι τρώνε πάντοτε μαζί no matter what σεβόμενοι ο ένας τον ρόλο του άλλου στο τραπέζι και ως θέσεις στο τραπέζι, άλλοι χάνονται στην καθημερινότητά τους τόσο που ξεχνάνε κι από που έρχονται και πόσα αδέρφια έχουν, άλλοι μαλώνουν με τα αδέρφια τους για δύο μέτρα γης, και πάει λέγοντας. Αλλά στο «κάτω-κάτω της γραφής» μέσα από «ασυμβατότητες», από «εχθρούς» κι από «totem» μαθαίνει κανείς να μεταστοιχειώνει (κι όχι να στοιχειώνει) το φαρμάκι σε φάρμακο και να φτάνει στο δικό του ζητούμενο. Ποιο είναι το ζητούμενο για εσάς δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι έγραψα πολλά και πιθανόν να σας κούρασα -ελπίζω να βοήθησα «κάπως» (εμένα πάντως με βοήθησα αρκετά ;-) Γι αυτό και σταματώ εδώ.

Mα φυσικά και μαθαίνει Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑ.

Το πρόβλημα συνήθως είναι να πιστεύουμε ότι ο άλλος δεν «έμαθε το μάθημά του» επειδή δεν έμαθε αυτό που μάθαμε εμείς.

Συνήθως οι δικές μας ατάκες είναι οι σωστές, ο δικός μας τρόπος θέασης άρτιος, οπότε.... «πάρτε το αλλιώς» και αφήστε τον καθέναν να ΞΕΡΕΙ τί του αρμόζει να αντιληφθεί, δικό του κάρμα anyway, δικό του μάθημα.

Στο κάτω κάτω η δικαιοσύνη δεν είναι και εύκολη υπόθεση, και πολλά τραγουδια λέγονται από τον πάγκο.


quote:
μτφ: ΠΑΟΚ > δαγκωτό

ΑΕΚ δαγκωτό αρκεί να μην είμαστε σε μόνιμη βάση –ελληνικό φαινόμενο- προπονητές της κερκίδας, ή ακόμα πιο συνηθισμένο του καναπέ

.

quote:
και ως Moz επίσης αναρωτιέμαι τι θα έλεγε ένας τυφλός για όλα αυτά.
Χo! και πάλι Χο!


Mε τέτοια γραμματοσειρά θα έβρισκε το κόκκινο φως του.

ΧΟ ΧΟ! Χο χο!


Υστεροτέτοιο: Πάντα με καλή διάθεση.
Tο τμήμα του μηνύματός σου που αναφέρεται στην Αμαλία πιστεύω ότι
είναι η ίδια αρμόδια να απαντήσει, σε περίπτωση που το θελήσει.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 04:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
Αναστάς ο Ιησούς πρωΐ πρώτη Σαββάτου εφάνη πρώτον Μαρία τη Μαγδαληνή, αφ΄ ης εκβεβλήκει επτά δαιμόνια.

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 05:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το παρακάτω μήνυμα προέρχεται από την ομάδα υπευθύνων του ESOTERICA
______________________________________________________________________

Επανερχόμαστε σε κάποια περασμένα κεφάλαια της ιστορίας των forums, ώστε να επαναγνωστοποιήσουμε και να συνοψίσουμε πράγματα, τα όποια πολλάκις έχουν γραφτεί από τους ανθρώπους που συντονίζουν τον παρόντα χώρο. Αφορούν τις χρονικές ή μη, απενεργοποιήσεις λογαριασμών και τις συνθήκες κάτω από τις οποίες, άνθρωποι οι οποίοι συμμετείχαν παλιότερα με κάποιους λογαριασμούς (έναν ή περισσότερους κατ' άτομο) μπορούν ή δεν μπορούν να συμμετάσχουν ξανά στις συζητήσεις των forums του ESOTERICA. Η ανακοίνωση αυτή αφορά το πως έχουν τα πράγματα τώρα, συμπεριλαμβάνοντας κάποιες μικρές μετατροπές, που έχουν γίνει εκ μέρους μας, ως ένδειξη καλής διάθεσης.

  • Οι άνθρωποι που συμμετείχαν στο παρελθόν με τους λογαρισμούς:

    - Labolas Glasya
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 15/09/2004 ως Labolas Glasya, ταυτόχρονα με τουλάχιστον άλλον έναν λογαριασμό, καθώς και με διάφορους άλλους - κατά καιρούς - λογαριασμούς)
    - ngw
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 10/10/2004, κυρίως με τον αναφερόμενο λογαριασμό)

    δεν επιτρέπεται να συμμετάσχουν στις συζητήσεις του ESOTERICA με οποιονδήποτε λογαριασμό. Οι λογαριασμοί που έχουν χρησιμοποιήσει έχουν απενεργοποιηθεί, καθώς και οποιοιδήποτε τυχόν απέμειναν και τους αντιληφθούμε, θα απενεργοποιηθούν επίσης άμεσα.


  • Οι άνθρωποι που στο παρελθόν, μεταξύ των άλλων κατά καιρούς λογαριασμών, έχουν χρησιμοποιήσει τους παρακάτω (γνωστότερους) λογαριασμούς:

    - pixeldream
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 21/12/2005 ως pixeldream, καθώς και με άλλους λογαριασμούς, πριν από τον αναφερόμενο όπως φάνηκε, αλλά και μετά)
    - ryche
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 10/10/2005 ως ryche, καθώς και με αρκερούς άλλους λογαριασμούς στη συνέχεια)
    - ΑΦΡΟΔΙΤΗ (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 7/3/2006 και ακολούθως με αρκετούς άλλους λογαριασμούς)
    - Deva_Parinito
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 5/12/2005 ως Deva_Parinito, καθώς και με πλήθος άλλων λογαριασμών, με τη χρησιμοποίηση λογαριασμών άλλων μελών και αποστέλλοντας κάποια μηνύματα από τον κοινό λογαριασμό praying fairy, ο οποίος μετά από την εξακρίβωση ότι αποτελούσε παραπλανητικό λογαριασμό, απενεργοποιήθηκε)

    μπορούν να συμμετέχουν ξανά στις συζητήσεις των forums με οποιονδήποτε νέο λογαριασμό, εφόσον εκπληρωθούν 2 βασικές προϋποθέσεις:
    1). Εφόσον έχουν - μετά από σκέψη επί του θέματος - πραγματική και ειλικρινή πρόθεση να συμμετέχουν στην κοινότητα των forums.
    2). Εάν ισχύει το πρώτο, μπορούν να μας ειδοποιήσουν, ώστε να κανονιστεί μία ή και περισσότερες συναντήσεις, ώστε στην άμεση, κατά πρόσωπο και πάνω από όλα ανθρώπινη συνδιαλλαγή, να μπορέσουμε κι εμείς να διαπιστώσουμε ότι αυτή η ειλικρινής πρόθεση όντως ισχύει.

  • Επαναγνωστοποιούμε ότι o άλλοτε χρονικά απενεργοποιημένος λογαριασμός, για την διατήρηση του οποίου τέθηκε η προϋπόθεση συνάντησης της κοπέλας που τον χρησιμοποιούσε με την ομάδα των υπευθύνων:

    - ATMA (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 10/12/2005)

    μπορεί ελέυθερα να συμμετέχει με οποιονδήποτε άλλο λογαριασμό επιλέξει και την εκφράζει, εκτός από εκείνον ο οποίος είναι απενεργοποιημένος. Ο νέος αυτός λογαριασμός, δεν μπορεί να είναι κάποιο άμεσο παράγωγο του γνωστότερου προηγούμενου λογαριασμού (π.χ. ΑΤΜΑ - ατμα - atma - ΑΤΜΑ!, κ.λπ.), μπορεί ωστόσο να χρησιμοποιήσει όποια ψηφιακή υπογραφή θέλει ή άλλον τρόπο, που να υποδηλώνει πως είναι ο ίδιος άνθρωπος που χρησιμοποιούσε τον παλιότερο λογαριασμό. Η ΑΤΜΑ, η οποία στο παρελθόν επέμενε να διατηρησει τον παλιό της λογαριασμό, πιστεύουμε, πως εφόσον έχει συμμετάσχει και σε άλλους χώρους - εκτός του ESOTERICA - με διαφορετικά usernames, μπορεί κάλλιστα να συμμετάσχει κι εδώ με κάποιον νέο λογαριασμό και λογικά δε θα πρέπει να υφίσταται κάποιοι τέτοιο κώλυμα εκ μέρους της.

    Ισχύει βέβαια η προϋπόθεση, της ειλικρινούς διάθεσης για τη συμμετοχή της στην κοινότητα των forums και η αποφυγή της εμπλοκής της σε καταστάσεις παρόμοιες με εκείνες, που αποτέλεσαν αιτία για την απενεργοποίηση του προηγούμενου λογαριασμού της.

_______________________________

Σε κάθε περίπτωση που κάποιος άνθρωπος από αυτούς που αναφέρθηκαν πιο πάνω, συμμετάσχει ξανά στην κοινότητα των forums, είναι ευνόητο πως εάν με τη συμμετοχή του καταστρατηγήσει και πάλι τους γραπτούς και άγραφους κανονισμούς του χώρου, η παρελθοντική του συμμετοχή, με οποιαδήποτε χροιά κι αν έχει, θετική ή αρνητική, αποτελεί δικιά του ιστορία, ιστορία όμως και των forums και δεν παραγράφεται.

Εκφράζοντας τη νοοτροπία και τις αρχές του ESOTERICA, πιστεύουμε στον άνθρωπο και στην εσωτερική του δύναμη, οπότε σε καμιά περίπτωση δεν μπορούμε να πούμε για κάποιον άνθρωπο, ότι δεν υπάρχει ενδεχόμενο να προσπαθήσει για κάτι καλύτερο (ή πολύ καλύτερο) και να το επιτύχει.

Οπότε, ακόμα και οι άνθρωποι που συμμετείχαν παλιότερα στα forums και εμπίπτουν στην πρώτη κατηγορία (στους οποίους δεν επιτρέπεται πλέον η συμμετοχή στα forums), υπάρχει περίπτωση - αν και είναι δύσκολο (το αδύνατο δεν υφίσταται ως έννοια) - να συμμετάσχουν ξανά, κάποια στιγμή στο μέλλον. Δεν μπορούμε όμως να προβλέψουμε, ούτε και να προτείνουμε, πως θα πιστούμε, ότι πληρούν τις προϋποθέσεις για να συμμετάσχουν ξανά.

Είναι επίσης εις γνώσιν μας, πως ακόμα και τώρα υπάρχουν λογαριασμοί που προσπαθούν να περάσουν διάφορες εντυπώσεις και να δημιουργήσουν "καταστάσεις", αλλά στο παρόν μήνυμα δεν υπάρχει λόγος, ούτε να αναφερθούμε σε αυτό, ούτε να κάνουμε κάτι παραπάνω προς το παρόν.
Πιστεύουμε και ελπίζουμε όπως πάντα, στη συνολική αντίληψη της κοινότητας.

Τέλος, και εύχομαι να γίνεται κατανοητό αυτό από το παρόν μήνυμα, ο φαινομενικά μεγάλος αριθμός των απενεργοποιημένων λογαριασμών, που έχει κατά καιρούς αναφερθεί από μέλη, αλλά και έχει χρησιμοποιηθεί από κάποιους ανθρώπους σκόπιμα για τη δημιουργία εντυπώσεων, αφορά στην πραγματικότητα κατά κύριο λόγο, ένα μεγάλο πλήθος λογαριασμών, που έχουν ανοιχτεί και ξανα-ανοιχτεί από τους ίδιους ελαχιστότατους ανθρώπους.

______________________________________________________________________

Το παρόν θέμα απενεργοποιείται.
Επίσης απενεργοποιείται και ο κοινός λογαριασμός Totem.
Ο λογαριασμός manu θα απενεργοποιηθεί σε 2 ημέρες. Στο διάστημα αυτό, μπορεί να ολοκληρώσει - όπως είχε και πρωταρχικά ζητήσει - την κατάθεση των σκέψεών του στο θέμα που έχει ανοίξει στην ενότητα Περιοδικά - Βιβλία με τίτλο:

Κενή Διαθήκη

Πέρα από τα υπονοούμενα και τη δημιουργία εντυπώσεων υπονομευτικών για το ESOTERICA, πολλές από τις απόψεις αυτές μας βρίσκουν σύμφωνους και πιστεύουμε ότι πιθανώς είναι χρήσιμες για αρκετούς άλλους ανθρώπους.
Μπορεί λοιπόν να συμμετάσχει μόνο στο συγκεκριμένο θέμα. Σε διαφορετική περίπτωση, θα αναγκαστούμε να προβούμε σε απενεργοποίηση νωρίτερα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy