ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Προκαλώ......
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 00:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ,

Τον προβληματισμό μου τον αναφέρω στο πρώτο μήνυμα, αν πραγματικά σε ενδιαφέρει κάνε τον κόπο να το ξαναδιαβάσεις και θα καταλάβεις αμέσως ποιος είναι

Δεν παρεξηγώ κανέναν φίλε μου..

Ευχαριστώ…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 00:36:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ThePriest ...Mporei na me thewrisete allazona alla par'ol'auta tha ekfrasw tin apopsi mou gia tin pleiopsifia twn thematwn tou forum...

Thewrw oti ola auta peri epsilon , katagwgis ellinwn, siwnistwn ktl den einai tipota parapanw para anoisies. Einai i ekfrasi tis fantasias kapoiwn anthrwpwn twn opoiwn i apotyxia - sinithws - tis koinwnikis tous zwis, tous odigei sto na katafeugoun se themata opws ta proanaferthenta pou thewroun oti tous kanoun na ksehwrizoun.

Mporw na apodeiksw oti oi apopseis pou ekfrazontai einai toulaxiston astiriktes kai malista prokalw opoiondipote na mou apodeiksei to antitheto me epixeirimata....

OLA AYTA TA LEW GIATI PREPEI NA STAMATISOUNME OLOI NA ASXOLOYMASTE ME PRAGMATA POY TO MONO POU KANOYN EINAI NA MAS DIXAZOYN
H SKEPSI MAS PREPEI NA ANALWNETAI STIS PRAGMATIKES ANAGES MAS


πολυ ωραιο θεμα ανοιξες φιλε πατερα.
συμφωνω μαζι σου, για καποιους ανθρωπους οντως ειναι πιο σοφρον να αναλωνονται στις πραγματικες τους αναγκες -αντι για παραδειγμα να διαβαζουν και να γραφουν σε αυτο το χωρο.

μια ερωτηση εχω μονο να σου κανω!

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΛΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΜΟ ΣΟΥ ΧΡΟΝΟ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ?

ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ,
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 01:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΦΙΛΕ ThePriest ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ
ΑΝΕΦΕΡΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ
ΑΠΛΑ, ΚΑΘΑΡΑ.

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΙΛΑΣ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΑ .....
ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΚΡΙΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ.
ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΑΠΟ ΑΜΒΩΝΑ.

ΟΧΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ...
ΠΕΣ ΚΑΘΑΡΑ ΤΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ?????
ΕΜΑΣ ??????
ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΑΣ ?????
ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΑΣ ??????
ΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ??????

ΤΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ???????
ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 01:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη λιλιθ ,

η ερωτηση σου ειναι ευστοχη με την πρωτη ματια
και αρκετα καυστικη ταυτοχρονα

Ωστοσο αν εκανες τον κοπο να προσπαθεισεις να ξαναδιαβασεις το μυνημα μου (με τους λατινικους χαρακτιρες) δε θα μου εκανες αυτη την ερωτηση

Αν σε ενοχλει ο τροπος που γραφω ζητω συγγνωμη

Αν περιμενεις να σου πω για τις δικες μου αναγκες θα σε στενοχωρησω

Δεν θα εγραφα εδω αν δεν υπηρχε λογος να το κανω...

Ευχαριστω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 01:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε avatargr,

Αν σε ρωτούσα να αναφέρεις εσύ αυτά που θεωρείς σωστά , θα σου έφτανε ένα forum; εμένα όχι. Το τι θεωρώ σωστό και τι όχι θα φανεί μέσα από τα μηνύματα μου αρκεί να τα διαβάζετε χωρίς να νομίζετε ότι έχω κάτι εναντίον σας.

Αν διάβασες τα μηνύματα που έστειλα μέχρι τώρα θα καταλάβαινες μερικά πράγματα

Μιλάω γενικόλογα; Ενώ όλοι οι άλλοι στο forum μιλάνε συγκεκριμένα , χωρίς αοριστίες σωστά; (δεν νομίζω)

Εσένα αν σου πουν κάτι ,οτιδήποτε , θα το δεχθείς χωρίς να το φιλτράρεις;
Γιατί λοιπόν με κατηγορείς που κάνω κριτική , δεν μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα;
Εφ’οσον μάλιστα δεν κάνω κακοπροαίρετη κριτική , αντίθετα κάνω κριτική επί της ουσίας και εποικοδομητική .Αν έχεις παρατηρήσει προσπαθώ να κάνω το συγγραφέα να σκεφτεί και λίγο διαφορετικά , με ερωτήσεις!(τα περί αμβωνος τα θεωρώ κωμικα,οποιος κριτικάρει αυτό που διαβάζει βρίσκεται σε άμβωνα;)


Προκαλώ αυτούς που είτε εσκεμμένα είτε άθελα τους από το φανατισμό τους αποπροσανατολίζουν και διχάζουν τους ανθρώπους που έχουν ανάγκη να αντιμετωπίσουν προβλήματα της ζωής πολύ σημαντικότερα και αμεσότερα από φιλοσοφικές αναζητήσεις και μεταφυσικές ανησυχίες


Δεν είμαι εναντίον αυτών των αναζητήσεων…δεν υποδεικνύω σε κανένα τι να κάνει , απλά τον ρωτάω αν ξέρει τι κάνει

Δεν είμαι εναντίον σας , απλά λέω ότι όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων και ζήτω να καταλάβουν οι αναγνώστες του Forum ποιες είναι οι προτεραιότητες τους…


Ειλικρινά ευχαριστώ…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 02:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.
Με την ευκαιρία, μιας και προκαλούμε όλοι σε αυτό το topic, θα ήθελα να προκαλέσω κι εγώ για το θέμα που άνοιξε ο θοθ «Η κότα».
Μπορεί να με θεωρήσετε αλαζόνα, αλλά παρ’ όλ’ αυτά θα εκφράσω την άποψη μου.
Θεωρώ ότι, όσα γράφονται στο θέμα «Η κότα» δεν είναι τίποτε παραπάνω παρα ανοσίες, είναι η έκφραση της φαντασίας κάποιων ανθρώπων των οποίων η αποτυχία συνήθως της κοινωνικής τους ζωής, τους οδηγεί στο να καταφεύγουν σε θέματα όπως « Η κότα» που θεωρούν ότι τους κάνουν να ξεχωρίζουν.
Μπορώ να αποδείξω ότι οι απόψεις που εκφράζονται είναι τουλάχιστον αστήρικτες και μάλιστα προκαλώ οποιωνδήποτε να μου αποδείξει το αντίθετο με επιχειρήματα…

Όλα αυτά τα λέω γιατί πρέπει να σταματήσουμε όλοι να ασχολούμαστε με πράματα που το μόνο που μπορούν να κάνουν, είναι να μας διχάσουν.
Ευχαριστώ.

Υ.Γ κι εγώ μαζί σου είμαι φίλε ThePriest

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 02:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΦΙΛΕ ThePriest.
ΤΑ ΠΕΡΙ ΑΝΟΙΣΙΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ?????
ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ .....

ΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ,ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΝΑ ΕΛΕΝΧΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ?
ΑΣΚΟΠΟ ????????
ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΞΗ ΤΟ ΡΗΤΟ ΓΝΩΘΙ Σ'ΕΑΥΤΟΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ?????
ΑΣΚΟΠΟ ???????
ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΑΠΟΚΤΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ?????
ΑΣΚΟΠΟ ???????
ΤΟ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ??????
ΑΣΚΟΠΟ ???????
ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΡΟ ΤΟΥ (ΟΡΑΤΟ ΚΑΙ ΑΟΡΑΤΟ)
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ??????
ΑΣΚΟΠΟ ???????
ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΙΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ??????
ΑΣΚΟΠΟ ????????

ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΕΡΙ ΑΜΒΩΝΟΣ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΠΟ ΚΑΘ΄ΕΔΡΑΣ.
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ?????
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ?????
ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.......
Ε ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ...
ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΘΕΜΙΤΟ ΕΙΝΑΙ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sas
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 03:23:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"the priest" για πιο θέμα φέρατε αποδείξεις;(εκτος απο γενικολογίες........)η απλώς προκαλείται για να προκαλείται..........;
και ως γνωστών: "τα ράσσα δεν κάνουν τον παππά" ούτε "ο παππάς τα ράσσα"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 03:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EIMAI TOSO MPERDEMENOS POU HLIKRINA DEN XERW SE TH NA PROTOPARW
THESH.YPOTHIKAN TOSA POLA KAI DIAFORETIKA.DIAVAZW ENA MINIMA KAI LEW
APO MESA MOU...''EDW PREPEI NA PAREMVW'' DIAVAZW ENA ALO KAI SYMVENEI
PALI TO IDIO.XIMARO MOU THIMIZEI.
THA KANW LOIPON MIA ANAKEFALEOSH TOU TH EIDA MEXRI TORA.!

1)O PRIEST DIMIOURGEI ENA TOPIC ME TITLO PROKALW
2)OLOI ME PERIERGIA MPENOUN MESA STO DOMATIO GIA NA DOUN PIOS PROKALEI
KAI SE TI MAS PROKALEI!
3)PROS EKPLIXH OLON TO TOPIC OUSIASTIKA ANAFERETE STHN OMADA E
KAI STO OTI O PRIEST MPOREI NA MAS APODIKSEI OTI OI APOPSEIS MELON
TOU FORUM POU YPOSTIRIZOUN THN OMADA EINAI AVASIMES.
4)META ASXOLOUNTE LIGAKI ME TA GREENGLISH TOU PRIEST AFOU TON PROTA
TON KALOSORIZOUN.
5)APO DO KAI PERA TO XAOS...H MPALA FEYGEI EKTOS GIPEDOU KAI OLOI
THN PSXNOUN.TO THEMA METAMORFONETE AYTOMATOS!XRISTIANISMOS,PERI
ALITHIAS,PISTH,AFORISMOI KATA MELON TOU FORUM,AMFIVOLIES PERI APOTIXI
MENON ANTHROPON,H OUSIA THS METAFISIKHS,TEKTONISMOS,PERI DIXASMOU,
FANATISMOS,METHODOLOGIA APANTISEON KAI KRITIKH TOU POS GRAFOUN KAI
SKEPTONTE MELOI TOU-TON FORUMS............

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEECHILL OUT PRIEST!!
KAPOU MOU FENETE OTI MPERDEYTIKES.

EGW PROSOPIKA DEN EXW KAMIA DIATHESH NA SE APOTHARINW NA PARAMINEIS
STO FORUM KAI EIMAI 1000% SIGOUROS OTI KANENAS APO TA SYN-MELOI
EPITHIMEI KATI TETIO.
ALA THA PREPEI NA PROSEXEIS NOMIZW SE PIO FORUM TOPOTHETEIS ENA
TOPIC KAI META NA KATAFEREIS NA VALEIS MIA TAKSH STHN SKEPSH SOU
OSTE O GRAPTOS SOU LOGOS NA EXEI MIA ROH POU NA MAS VOITHA NA KATANOISOUME TOU TI AKRIVOS THELEIS NA MAS PEIS.
DEN NOMIZW POS EINAI TIXEO TO OTI OLOI OSOI SIMETEXOUN STO TOPIC
SOU,PROVLIMATISTIKAN ME TON TROPO POU SINTASEIS THS IDEES SOU
KAI THN TAKTIKH (ELATOMA NA ANAPIDAS APO TO ENA THEMA STO ALO)

EGW SYN-FONW SE ARKETA MAZI SOU,ALA XANEIS TO DIKIO SOU ME TON
TROPO POU TA GRAFEIS. xalara vre sy PRIEST
DEN EINAI KANENAS EDO GIA NA SE FAEI..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 04:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε avatargr ,

θελω να σου κανω μια ερωτηση και θα ηθελα να μου απαντησεις ειλικρινα

αν θες να απαντησεις

ποσο χρονων εισαι;

Αν απαντουσες θα το εκτιμουσα αφανταστα

Ευχαριστω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 05:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε sas,

υποδειξε μου ενα αντιπροσωπευτικο βιβλιο για την ομαδα Ε , θα το αγορασω αμεσως και θα σου δειξω που κανει τρομερα ατοπηματα.

Δεν ανεφερα ποτε οτι θα φερω αποδειξεις,ειπα θα αποδειξω...

Ασε τους Ε ειτε υπαρχουν ειτε δεν υπαρχουν, εχει πραγματικα νοημα για σενα η υπαρξη τους; Τι θα αλλαξει στη ζωη σου αν μαθεις αυριο οτι ναι υπαρχουν και τι θα αλλαξει για τη ζωη σου αν δεν υπαρχουν...

Εσυ εισαι σωστος απεναντι στους συνανθρωπους σου , απεναντι στον εαυτο σου;


Ευχαριστω....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 05:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Εχεμβροτε,

Αν παρατηρησεις λιγο καλυτερα το topic θα δεις οτι το μονο που κανω ειναι να απαντω σε μυνηματα αλλων , που νομιζω οτι θα το εκανε οποισδηποτε στη θεση μου

Το θεμα , λυπαμαι , αλλα δεν ειναι οι Ε , διαβασε λιγο καλυτερα το πρωτο μυνημα θα καταλαβεις

Επισης απολογουμαι επιδη κανω κριτικη , ρωτωντας αν αυτο που λεει καποιος το εχει σκεφτει καλα....Μα προφανως θα αμφισβητω οταν δε βρισκω κατι λογικο , δεν δεχομαι τιποτα a priori

Δεν ειναι επισης τυχαιο οτι ολοι διαφωνουν μαζι μου χωρις να ξερουν οι ιδιοι σε τι διαφωνουν , αν κανω λαθος διορθωσε με...

Μπορειτε ολοι να καταλαβετε την ουσια αυτων που λεω ! χλευαστε , βριστε αλλα τουλαχιστον μετα προσπαθηστε να καταλαβετε τι λεω

ΜΗΝ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΕΙΤΕ

οι τελευταιες 2 παραγραφοι αναφερονται σε ολους οσους εχουν γραψει σε αυτο το site

Ευχαριστω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 05:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητε sas,

υποδειξε μου ενα αντιπροσωπευτικο βιβλιο για την ομαδα Ε , θα το αγορασω αμεσως και θα σου δειξω που κανει τρομερα ατοπηματα.

Δεν ανεφερα ποτε οτι θα φερω αποδειξεις,ειπα θα αποδειξω...

Ασε τους Ε ειτε υπαρχουν ειτε δεν υπαρχουν, εχει πραγματικα νοημα για σενα η υπαρξη τους; Τι θα αλλαξει στη ζωη σου αν μαθεις αυριο οτι ναι υπαρχουν και τι θα αλλαξει για τη ζωη σου αν δεν υπαρχουν...

Εσυ εισαι σωστος απεναντι στους συνανθρωπους σου , απεναντι στον εαυτο σου;


MOU FENETE OTI THN EKANES PALI THN ZIMIA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 09:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλημέρα μου σε όλους....
Στους κοινούς θνητούς, αλλά και στον Πάτερ που καρατά τις κλείδες του Ουρανού στα χέρια του...

Φίλε μου Πάτερ (τελικά μου αρέσει το παιχνίδι των λέξεων...) ήμουν αν δε κάνω λάθος ο πρώτος που έσπευσα να σε χειροφιλήσω, να σε καλοσορίσω, να σε ΠΡΟ(σ)ΚΑΛΕΣΩ σε συζήτηση και μάλιστα σε ένα θέμα που εσύ άνοιξες...

Απο χθές λοιπόν που άνοιξες το θέμα έχουν αποσταλεί περίπου 45 μυνήματα... Ρίξε τους μιά ματιά...
Μια καλή ματιά και μετά κάτσε εμπρός στον καθρέπτη (φορώντας το ράσο ακόμα καλύτερα) και πές στον ευατό σου ΕΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ έχει προσφέρει κάτι στη παρέα μας....
Το λέω γιατί ΜΑΣ κατηγόρησες ΟΛΟΥΣ ότι αυτά που γράφουμε ΔΕΝ έχουν ουσία, αξία κλπ κλπ...

Δές λοιπόν το αποτέλεσμα της προσπάθειά σου και ΚΡΙΝΕ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ...
Ξέρεις αυτή είναι και η πίο δύσκολη κριτική, η άλλη αυτή που κρίνεις τους άλλους είναι η εύκολη, εκτός και αν στην ιερατική σχολή που φοίτησες (πέρνοντας ένα ΚΟΙΝΟ ΧΑΡΤΙ με όλους τους άλλους ιερείς, για να θυμόμαστε τι έχουμε ΗΔΗ πέι...) ΔΕΝ σας έμαθαν να μετράτε ΠΡΩΤΑ τα λόγια ΣΑΣ και ΜΕΤΑ τα λόγια των άλλων....
Πολύ πιθανό και αυτό....

Σε όλα αυτά τα μυνήματα ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ, αλλα τόσο υστερόβουλα, ΤΗΝ ΚΑΡΑΤΑΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ...

Γι΄αυτό και στην αρχή σε έθεσα να κρατάς τις κλείδες του Ουρανού, αλλά ΜΟΝΟ να τις κρατας και μάλστα ΑΠ΄ΕΞΩ απο εκεί που σε έμαθαν (στην ιερατική σχολή εννοώ) ότι είναι ο προορισμός του κάθε ανθρώπου, άρα και δικό σου...

Τα παραφουσκομένα ΕΓΩ δε με ενοχλούν, ειδικά μάλιστα όταν έχουν να μου προσφέρουν και εμένα κάτι του ταπεινού και ανάξιου οδηπόρου στα δύσβατα μονοπάτια της ανακάλυψης του Εν ημίν Θεόυ....
Με ενοχλούν όμως όταν αυτά τα ΕΓΩ είναι παραφουσκομένα με όχι με ΓΝΩΣΗ, αλλά με αέρα (κοπάνιστο ίσως) και μάλιστα απο αέρα με διάφορες προσμύξεις που καταλήγουν να τον κάνουν απλό ΔΗΛΗΤΙΡΙΟ στη καλύτερη περίπτωση ενώ στη χειρότερη ΧΗΜΙΚΟ ΟΠΛΟ ΜΑΖΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ του άμαχου πλήθους που βρίσκεται κοντά του (εννοώ κοντά στο υπερφουσκομένο με αέρα ΕΓΩ)...
Να, κάτι σαν τα όπλα που ψάχνουν στον Σαντάμ... κάτι απο αέριο μουσταρδα ένα πράγμα...

Λοιπόν, πραγματικά επειδή ο ΧΡΟΝΟΣ μου είναι πολύτιμος, όχι γιατί είμαι κάποιος, αλλά γιατί απλά ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, άρα αυτός που τον έχει είναι "πλούσιος" και κοιτώντας τις τσέπες μου, ΔΥΣΤΥΧΩΣ (ή ευτυχώς καλύτερα!!!), συγκαταλέγομαι στους ΦΤΩΧΟΥΣ πλήν τίμιους ΕΡΓΑΤΕΣ...
Τους εργάτες εκείνους που έχουν το γενικό όνομα ΜΕΛΙΣΣΑ που η κάθε μία πετά απο λουλούδι σε λουλούδι και ΣΥΛΛΕΓΕΙ για να ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ στην ΚΟΙΝΗ ΚΥΨΕΛΗ, το ΚΑΛΥΤΕΡΟ που συνάντησε στο πέταγμά της...

Πές μας λοιπόν τι θές να συζητήσουμε....
Βλέπεις δεν απομονώνω ΤΙΠΟΤΑ απο όσα παρέθεσες (θα έπρεπε να τα παραθέσω όλα μια και ΟΛΑ έχουν και κάτι να ΣΟΥ δείξουν, γιατί αυτός είναι ο σκοπός του να απομονωθεί μια φράση, να ΣΟΥ δείξει τι είπες πρίν που φάσκει ή αντιφάσκει με όσα λές μετά)...

Φιλικά πάντα, φιλώ την χείρα σου δέσποτα...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 10:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους,
καλοπροαίρετους και μη...

Αγαπητέ πάτερ, λυπάμαι που χθες βράδυ προτίμησα την "κοινωνική" πλευρά μου και δεν μπήκα στα φόρουμς για να απαντήσω στα ερωτήματα που έχεις θέσει:

quote:
Αμφίβολο; Μήπως είσαι λίγο άδικη , μια αποτυχία δε σημαίνει ότι μάλλον θα έχει την ίδια κατάληξη οποιαδήποτε άλλη ασχολία τους


Αλλο η αποτυχία, άλλο ο αποτυχημένος. Αλλωστε εάν χάσεις μία μάχη, δεν χάνεις και τον πόλεμο.

quote:
Αυτοσκοπός; Ποιός είναι αυτός,εσύ τον ξέρεις; Υπ'αρχουν πολλοί ή ενας;


η διαδικασία προσέγγισης του "τέλειου" είναι δύσκολη και προυποθέτει καθαρότητα της ψυχής, γνώση του εαυτού, γνώση και του τι θέλεις. Το τέλειο μπορείς να το πετύχεις με πολλούς τρόπους - δρόμους. Παλιότερα, το να γίνεις τέλειος καμπανάς, ή τέλειος καγκελοποιός συνεπαγώταν την αυτοβελτίωσή σου, ηταν μια μαθητεία ζωής... Κάπως έτσι δεν ξεκίνησαν οι τέκτονες;

quote:
Μεταφυσική; Τι είναι αυτό;Τί ακριβως εννοείς;

Η sofia7 πρόλαβε να απαντήσει, και θα συμφωνήσω μαζί της.

quote:
Δυσκολότερος; Δε νομιζώ , εκτός αν θεωρείς οτι η αυτογνωσία επιτυγχάνεται μεσω της μεταφυσικής;


Δε θυμάμαι να ανέφερα κάτι τέτοιο (εννοώ όπως ακριβώς το γράφεις), αλλά το να ενωθείς με το Θείο, το οποίο βρίσκεται ΜΕΣΑ ΣΟΥ, δεν σημαίνει και να το γνωρίσεις; Αρα να γνωρίσεις τον εαυτό σου.
Ποιόν δρόμο θεωρείς εσύ δυσκολότερο;


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 11:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας.
Με την ευκαιρία, μιας και προκαλούμε όλοι σε αυτό το topic, θα ήθελα να προκαλέσω κι εγώ για το θέμα που άνοιξε ο θοθ «Η κότα».
Μπορεί να με θεωρήσετε αλαζόνα, αλλά παρ’ όλ’ αυτά θα εκφράσω την άποψη μου.
Θεωρώ ότι, όσα γράφονται στο θέμα «Η κότα» δεν είναι τίποτε παραπάνω παρα ανοσίες, είναι η έκφραση της φαντασίας κάποιων ανθρώπων των οποίων η αποτυχία συνήθως της κοινωνικής τους ζωής, τους οδηγεί στο να καταφεύγουν σε θέματα όπως « Η κότα» που θεωρούν ότι τους κάνουν να ξεχωρίζουν.
Μπορώ να αποδείξω ότι οι απόψεις που εκφράζονται είναι τουλάχιστον αστήρικτες και μάλιστα προκαλώ οποιωνδήποτε να μου αποδείξει το αντίθετο με επιχειρήματα…

Καλημέρα στη Θεσσαλονίκη.
Να αλλάξω μήπως γυαλιά;
ΕΝΝΟΕΙΣ αυτά που γράφεις, ή είναι κάποια αληγορία;
Προτιμώ να πιστέψω το δεύτερο, και επειδή τα παραπάνω με θίγουν άμεσα, μιας και είμαι συχνή επισκέπτρια του συγκεκριμένου φόρουμ, αλλά κι επειδή από τα ωστώρα γραφόμενά σου, είχα σχηματίσει μιαν άλλη εντύπωση...
Τι είναι λοιπόν για σένα ανοησία και τι ουσία;
Φίλε μου, εδώ και αρκετά χρόνια, ψάχνω όπως και πολλοί εδώ μέσα κάποιες απαντήσεις που μου τρυπάνε το "είναι μου". Ενα πράγμα που έχω καταλάβει είναι ότι τη ζωή αν την πάρεις τόσο σοβαρά, ώστε να την βλέπεις πίσω από τα αυστηρά μάτια ενός δυσκοίλιου μαθητή, θα ανακαλύψεις ότι η χρονιά πέρασε και σε φάγανε ΜΟΝΟ τα ξύλα του θρανείου... Ξέχασες να γελάς, φοβήθηκες ότι αν χαλαρώσεις θα σε πούνε "ανόητο"...

Το θέμα της "κότας", των "γελαστούληδων" και πολλών άλλων φαινομενικά ανόητων τόπικ, που κατά καιρούς ξεπηδάνε στα φόρουμ, είναι κατά την ταπεινή μου γνώμη, ο αντίποδας που κάνει τη ζυγαριά να ισορροπήσει. Ολοι έχουμε ανάγκη να γθυθούμε από τα ρούχα της σοβαρότητας για λίγο, και πολύ σωστά αυτό γίνεται σε 2-3 τέτοια θέματα, κι όχι σε συζητήσεις όπως αυτή ή άλλες. Το χιούμορ των ατόμων που γράφουν, είναι κομμάτι του εαυτού τους, και το προσφέρουν. Αν σε κάποιον δεν αρέσει, μπορεί να πει ευγενικά "ευχαριστώ δεν θα πάρω" και να μην προσβάλλει...

Οσον αφορά περί της αποδείξεως των απόψεων της "κότας", θέλει και απόδειξη ότι στον AVATAR αρέσει η κότα;
Ισως για το προφιτερόλ να έχεις κάποιαν αντίρρηση, οπότε οι αποδείξεις που έχεις να παραθέσεις θα είναι πάντα καλοδεχούμενες!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 12:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα Αντώνιε.

Πραγματικά, αν τα γράμματα είχανε ήχο, με αυτά τα μπλε - τεράστια, θα έβγαζες άχρηστα τα ξυπνητήρια των περισσότερων αγουροξυπνημένων του Σαββάτου...

Καταρχήν, όντως είναι έξυπνος ο "παπάς" που τον πήραμε όλοι μας... ("πάρ'τον παπά..."), κι αυτό είναι κάτι το οποίο εγώ προσωπικά το έχω αναφέρει από την αρχή. Εξυπνος, γιατί ξέρει να παίζει με τις λέξεις πρώτα από όλα, και για πολλούς άλλους λόγους, όχι όμως γιατί μας παγίδεψε!

Δεν υποστηρίξαμε εμείς - οι γράφοντες - ότι δεν μας ενδιαφέρει να γράφουμε ή να ασχολούμαστε με τα "εσωτερικά", αλλά αυτός. Αρα, αγαπητέ Αντώνιε, μήπως αυτός έπεσε στην παγίδα που λες ότι έστησε;
Κι εσύ που εξοργισμένος ίσως, γράφεις με τα τεράστια μπλε γράμματα, πιστεύεις ότι είσαι απέξω;

Υ.Γ. οσον αφορά το username "παπάς", πιστεύεις ότι είμαστε τόοοοοοσο αφελείς να πιστέψουμε ότι είναι όντως παπάς και ότι λόγω του username ασχολούμαστε τόσο;
αυτή...που τα κατάφερε!

Edited by - amalia on 15/02/2003 12:15:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 12:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ....
Φίλε Αντώνιε...

Straight between the eyes

Καλή δουλειά

Οταν γεννηθήκαμε δεν υπογράψαμε κανένα χαρτί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 12:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι,

Θελω να συγχαρω την Αμαλια για την απαντηση που εδωσε στο Πλανητης Χ

Πραγματικα μπραβο, αν εδινα εγω αυτη την απαντηση ισως να ειχα κατηγορηθει παλι οτι δεν προσφερω τιποτα...

Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 12:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ίσως όμως και όχι...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 13:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φιλοι ,

Αυτο που εχει μεινει σε ολους εσας ειναι ο τροπος που γραφω;

Αυτο που εχει μεινει σε σας ειναι οτι κανω κριτικη σε αυτα που

διαβαζω;

Μπορειτε να δειτε την ουσια αυτων που λεω ;

Αν δεν μπορειτε , τοτε κοιταχτειτε στον καθρεφτη (φιλε Κελσο ) με ή χωρις τα ρουχα σας και αναρωτηθειτε :

Γιατι δεν μπορω να καταλαβω αυτα που λεει;

Με κατηγορειτε οτι παιζω με τις λεξεις.Λαθος δεν παιζω ποτε με το νοημα τους.
Οταν εχω κανει καποιο ατοπημα ζητω συγγνωμη ...

Εχετε βαλει πραγματα στο στομα μου που δεν εχω πει αλλα εσεις νομιζετε οτι εχω πει ή νομιζετε οτι εχω αφησει να εννοηθουν.

Δεν μιλαω ποτε για κατι χωρις να ειμαι σιγουρος....

Με κατηγορειται για γενικολογιες.Θα απανητσω με ερωτηση :

Υπαρχει καποιος εδω μεσα που δεν αοριστολογει ,απαντηστε με το χερι στην καρδια!!

Για τελευταια φορα λεω :

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ

Ο ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ , ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝ ΤΟ ΒΡΕΙ , Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΕΜΑΤΗ,ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΑΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΕΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ,ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ....

Αν διαφωνειτε σε κατι επι τις ουσιας διαφωνιες ευπροσδεκτες , αν θελετε να μιλησουμε για οτιδηποτε θελετε εσεις , ευπροσδεκτο
Αν θελετε μπορω σε οποιον θελει να δωσω και το mail μου,
Ακομα οποιος θελει μπορει να με γνωρισει πρσωπικα

Δεν εχω τιποτα με κανενα
Δεν φοβαμαι κανενα
Ειμαι υπευθυνος των λογων μου και των πραξεων μου

Θα προσπαθησω να σταματησω αυτους που διχαζουν χρησιμοποιοντας τις επιστημονικες μου γνωσεις οταν δω οτι πρεπει να παρεμβω καπου

Αν θελετε σχολιαστε τις παραπανω γραμμες αλλα πρωτα σκεφτειτε αυτα που γραφω με κεφαλαια, ειναι σημαντικοτερα...

Ευχαριστω


Και για τελευταια φορα θα πω αυτο που πιστευω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 13:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους!

Φιλε Priest, με τα λογια σου:

quote:
Δεν ειναι επισης τυχαιο οτι ολοι διαφωνουν μαζι μου χωρις να ξερουν οι ιδιοι σε τι διαφωνουν , αν κανω λαθος διορθωσε με...

Μπορειτε ολοι να καταλαβετε την ουσια αυτων που λεω ! χλευαστε , βριστε αλλα τουλαχιστον μετα προσπαθηστε να καταλαβετε τι λεω

ΜΗΝ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΕΙΤΕ

οι τελευταιες 2 παραγραφοι αναφερονται σε ολους οσους εχουν γραψει σε αυτο το site


μου δινεις την ευκαιρια να τοποθετηθω ξανα, μιας και η λεξη ΟΛΟΙ εμπεριεχει και εμενα μεσα. Σου ειχα πει και παλι, οτι δεν διαφωνω στη γενικη ιδεα του προβληματισμου σου, και με αυτο εννοω (προσωπικα μιλωντας) οτι δεν βρισκω ουσιαστικο λογο να παρω μερος σε συζητησεις περι Ε, καταγωγης Ελληνων, σιωνιστων κτλ που αναφερεις, και αυτο ΟΧΙ γιατι θεωρω οτι τετοιες συζητησεις ειναι ανοησιες, αλλα γιατι τα συμπερασματα των συζητησεων αυτων, δεν θα προσφεραν τιποτα λιγοτερο η περισσοτερο στη ΔΙΚΗ μου ζωη. ΟΜΩΣ....σεβομαι το γεγονος οτι αλλοι φιλοι παραθετουν τις αποψεις τους και με ΧΑΡΑ μου τις παρακλουθω, ακριβως γιατι μου αρεσει να αφηνω ανοικτες τους οριζοντες της γνωσης και της μαθησης, εφοσον θεωρω, οτι εχω το απαιτουμενο μυαλο, να τις φιλτραρω και να κραταω το καλυτερο που μπορω. Ακριβως, γιατι δεν θελω να ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΩ απεναντι σε τιποτα, ακομα και σε εκεινα που δεν συμμεριζομαι. Ασχετος με τα πιστευω του καθενος, ειμαι αρκετα υπευθυνη για τον εαυτο μου, να κρινω ποσες και ποιες γνωσεις θα συλλεγω και τι θα κραταω η οχι. Νομιζω, διατηρω το ιδιο δικαιωμα, αυτο του να επιλεγω γνωσεις και να κρινω (τι ειναι καλο και τι οχι)για τον εαυτο μου, οπως σου αναγνωριζω το δικο σου δικαιωμα, να εχεις τη δικη σου αποψη. Νομιζω να σε καλυψα με το να σου λυσω την απορια, σε τι συμφωνω και σε τι διαφωνω μαζι σου!

Δεν καταλαβαινω (προσωπικα και παλι), γιατι αισθανθηκες πως σε εβρισα η πως σε χλευασα με οσα εχω παραθεσει εδω.... Ειλικρινα λυπαμαι αν κατι τετοιο εξελαβες, γιατι η διαθεση μου απεναντι σου, οπως και απεναντι σε ΟΛΟΥΣ, ηταν και ειναι παντα καλοπροαιρετη. Ακομη κι αν αισθανομουν ετσι, να εισαι σιγουρος πως δεν θα εμπαινα ΚΑΝ στη διαδικασια να σου απαντησω, μιας και δεν θα καταφερνα τιποτα καλο, για τον εαυτο μου, πανω απ'ολα!.... Συγνωμη αν σου προκαλεσαα τετοια συναισθηματα, νομιζω να πηρες καποια εξηγηση μετα των οσων ειπα.

Αυτα απο εμενα, κι επειδη η διαθεση μου ηταν απλως να τοποθετηθω απεναντι της προκλησης σου και οχι να εναντιωθω αυτης η αλλων αποψεων, σε καλημεριζω και ευχομαι η συμμετοχη σου να γινει ευχαριστη και σε σενα και σε ολους σε αυτο το forum.

Φιλε ΑΝΤΩΝΙΕ, καλημερα κι εδω!

Θα διαφωνησω με το χαρακτηρισμο ''παιχνιδι εντυπωσεων'' που λες, αλλα και με τον τροπο που χαρακτηριζεις ολους ''εμας'' που σπευσαμε να απαντησουμε εδω. Μιλωντας προσωπικα για αλλη μια φορα, μιας και θεωρω πως μεσα σε ολους οσους αναφερεις ανηκω κι εγω και οφειλω να ''εξηγηθω'', ΔΕΝ θεωρω καθολου παιχνιδι τις σκεψεις του Priest, συνεπως δεν μου προκαλει καμια ιδιαιτερη εντυπωση οι αποψεις του η ολων οσων εχουν γραψει ως τωρα, ΑΚΡΙΒΩΣ οπως ΔΕΝ θεωρω παιχνιδι το θεμα με τα απογθεγματα σοφιας, και για να γινω πιο σαφης, η ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ αναγκη με ωθησε να γραψω και στο ενα και στο αλλο topic. Δεν θεωρω σωστο απο τη μερια σου να υπονοεις πως δεν εχει αξια να γραφουμε εδω, αφου ΙΔΙΑ ακριβως αξια εχουν ΟΛΑ τα θεματα αυτου του forum (αποψη μου). Μπορεις να εχεις προσωπικη αποψη και τη σεβομαι, απλως μετα τα οσα αναφερεις, μου δημιουργησες την αναγκη να τοποθετηθω εναντι αυτων. Αν καπου δεν καταλαβα καλα, περιμενω να με διορθωσεις

ΦΙΛΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 14:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ThePriest ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ

quote:
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ?????
ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.......
Ε ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ...
ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΘΕΜΙΤΟ ΕΙΝΑΙ...

ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ???????

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ....
Ε ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟΣ.. ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ
ΝΑ ΝΙΟΘΩ ΜΑΘΗΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΟΜΑΙ ...

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ....
ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΣΟΥ ???????

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΜΙΛΕΙΣ ΠΕΡΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΥ....
ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΡΙΤΙΚΗ...
ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΖΗΤΑΩ...
ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΔΩΣΑΝ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΑΡΑ.....
ΑΣ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΧΟΡΙΣ ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟΥΣ....
ΚΑΙ ΧΟΡΙΣ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΙΕΣ ....
ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΛΟΓΙΑ .....

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΜΙΛΩ ΚΑΘΑΡΑ ....

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΕΩΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 15:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε avatargr,

Χαίρομαι που μετά από ένα μικρό παραλήρημα που είχες στο τελευταίο μήνυμα σου - το οποιο δεν αρμοζει σε μεγαλους ανθρωπους - επανέρχεσαι με ένα μήνυμα που αν μη τι άλλο είναι συζητήσιμο.

Νομίζω ότι οι προτεραιότητες οι δικές μου δεν αφορούν κανένα σε αυτό το site , όπως ούτε οι δικές σου ούτε κανενός , είναι καθαρά προσωπικό θέμα.
Άλλωστε δεν έχω ζητήσει από κανένα να μου πει τις προτεραιότητες του και μάλιστα public και ούτε θα το κάνω .Σκοπός μου είναι να τον βοηθήσω να τις ανακαλύψει μόνος του θέτοντας κάποια ερωτήματα στον εαυτό του.

Με συγχωρείς αλλά οποίος κάνει κριτική είναι φανατικός ;

Αν πιστεύεις ότι είμαι φανατικός τότε τι είναι αυτό που φανατικά πιστεύω; (όπως καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο δεν ισχύει)

Οι απόψεις μου; Και πάλι με συγχωρείς αλλά θες τις απόψεις μου περί ποιου θέματος και γιατί;Αν υποθέσουμε ότι εγώ προσπαθώ να σχηματίσω άποψη για αυτά που γράφονται είναι κακό που τηρώ κριτική στάση απέναντι τους;

Εγώ δηλαδή τις σκέψεις μου πως τις εξέφρασα;
Έκανα ερωτήσεις που εκείνη τι στιγμή ερχόντουσαν στο μυαλό μου όταν διάβαζα κάτι, δεν υπάρχει κάτι πιο ξεκάθαρο από αυτό….

Που ήμουν δογματικός φίλε avatar ; σε παρακαλώ μη δημιουργείς εντυπώσεις εσφαλμένες…

Αν πιστεύεις ότι δεν μιλώ εγώ τουλάχιστον τώρα καθαρά έχω την καλύτερη διάθεση να σου δώσω e-mail για πιο εκτενή συζήτηση , ακόμα και να σε συναντήσω

γράφονται πολλά σε αυτό το site , σε όσα από αυτά είμαι σίγουρος ότι είναι λάθος θα
είμαι δριμύς και αμείλικτος .Δεν θα κάνω κριτική αλλά θα διαψευδω.

Σε όσα δεν είμαι σίγουρος θα είμαι όσο το δυνατό περισσότερο κριτικός

Και όλα αυτά γιατί θέλω οι νέοι και παλιοί χρηστές αυτών των forums να μην παραπληροφορούνται , να μην παραπλανόνται να μην αποπροσανατολίζονται


Μέσα από την κριτική δεν θέλω να κατακεραυνώσω , θέλω να κάνω αυτόν που εκφράζει μια άποψη να την ξανασκεφτεί , να ξανασκεφτεί διαφορετικά τη ζωή του...


Επειδή και εγώ νιώθω μαθητής , και θέλω να μάθω όσο το δυνατό περισσότερα , προτιμώ να είμαι δύσκολος και τραχύς στη κριτική αυτών που μου λένε παρά να γίνω αιθεροβάμων…

Ευχαριστώ πολύ….. θα εκτιμούσα μια απάντηση φίλε avatargr


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 15:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Θα εκτιμουσα κι εγω μια απαντηση φιλε Priest...

ΦΙΛΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 16:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σου Αμαλία.
Δεν είχα σκοπό να ασχοληθώ περσότερο πάνω στο συγκεκριμένο θέμα (παρόλο που έχω αρκετό χρόνο), αλλά επειδή το βρίσκω ποιο διασκεδαστικό από το θέμα «Η κότα» (Που συμμετείχα κι εγώ εκεί)
Είπα ας φτιάξω λίγο την διάθεση μου.
Γράφεις το εξής:

quote:
Καλημέρα στη Θεσσαλονίκη.
Να αλλάξω μήπως γυαλιά;
ΕΝΝΟΕΙΣ αυτά που γράφεις, ή είναι κάποια αληγορία;
Προτιμώ να πιστέψω το δεύτερο, και επειδή τα παραπάνω με θίγουν άμεσα, μιας και είμαι συχνή επισκέπτρια του συγκεκριμένου φόρουμ, αλλά κι επειδή από τα ωστώρα γραφόμενά σου, είχα σχηματίσει μιαν άλλη εντύπωση...
Τι είναι λοιπόν για σένα ανοησία και τι ουσία;


Για μένα ανοησία είναι να προκαλώ. H ουσία είναι στο ζουμί της κότας και ότι τη ζωή αν την πάρεις τόσο σοβαρά, ώστε να την βλέπεις πίσω από τα αυστηρά μάτια ενός δυσκοίλιου μαθητή, θα ανακαλύψεις ότι η χρονιά πέρασε και σε φάγανε ΜΟΝΟ τα ξύλα του θρανίου...
Υ.Γ Μη βιαστείς να ενεργοποιήσεις το θέμα περί ειρωνείας και άλλων δαιμονίων, αυτή είναι η άποψη μου.
Υ.Γ2 Οσο για το προτο μου μινιμα στο σικεκριμενο θεμα: «Αν σε ενοχλει ο τροπος που γραφω ζητω συγγνωμη
Αν περιμενεις να σου πω για τις δικες μου αναγκες θα σε στενοχωρησω
Δεν θα εγραφα εδω αν δεν υπηρχε λογος να το κανω...»Τα συμπεράσματα δικά σου.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 16:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή είμαι λίγο αργή...

Με μας είσαι, ή με τους άλλους;

(και μη βιαστείς να πεις "με σας", γιατί εγώ είμαι "οι άλλοι"...)

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 17:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΑ ΜΠΛΕ ΕΦΥΓΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ........ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΕ.........ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ.....

Φίλε - πάντα - Αντώνιε, ποιά είναι εδώ τα ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ που προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε;

Η φωτιά σβύνει με νερό, κι όχι με λάδι.

quote:
Δεν μιλαω ποτε για κατι χωρις να ειμαι σιγουρος....

Με κατηγορειται για γενικολογιες.



Αγαπητέ πάτερ.
Κανείς δεν έχει σκοπό να σε κατηγορήσει. Δεν γράφουμε στα φόρουμς, για να σκοτώσουμε το χρόνο μας, και προσωπικά δεν κατηγορώ κανέναν - άλλωστε ποια είμαι εγώ για να το κάνω;

Λες όμως, ότι μιλάς για κάτι όταν είσαι σίγουρος. Και ότι δεν είναι γενικολογία αυτό. Ας το συγκεκριμενοποιήσουμε λοιπόν:
Απόδειξέ μου, ότι π.χ. προσωπικά εγώ, έχω αποτύχει στην κοινωνική μου ζωή, και γιαυτό καταφεύγω "σε θέματα όπως τα προαναφερθέντα που τους κάνουν να ξεχωρίζουν"

Περιμένω τα επιχειρήματά σου, σε συγκεκριμένη πια βάση, και μην ξεχνάς ότι πρώτη εγώ σου είπα ότι ο τρόπος της σκέψης σου είναι και λογικός και βάσιμος.

Εδώ είμαστε λοιπόν...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 17:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν είμαι εναντίον σας , απλά λέω ότι όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων και ζήτω να καταλάβουν οι αναγνώστες του Forum ποιες είναι οι προτεραιότητες τους…

εγω στη θεση σου, θα εθετα την ερωτηση πιο ηπια
αντι ΖΗΤΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ θα ελεγα ΖΗΤΩ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΝ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ.υπαρχει διαφορα...το πρωτο επιβαλλει, το δευτερο υποδυκνυει.

quote:
Ο ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ , ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝ ΤΟ ΒΡΕΙ , Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΕΜΑΤΗ,ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ

αναρωτιεμαι, υπαρχει κατι που αν καθενας το βρει θα παψει να αναζητα?
και αν ναι, ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΠΑΤΕΡΑ? ειναι ενα για ολους, η διαφορετικο για τον καθενα?


λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SPECIALGUEST
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 18:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPECIALGUEST  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωπα! Ενας παπάς στα φόρουμς!!!
Καλώς μας ήρθατε, σκεπτόμενε παπά.

Ημέρα του Αγιου Βαλεντίνου, κι εμείς όλοι εδώ, να γράφουμε. Να δούμε τι θα γίνει και το βράδυ...
Λοιπόν, λες:

quote:
Thewrw oti ola auta peri epsilon , katagwgis ellinwn, siwnistwn ktl den einai tipota parapanw para anoisies. Einai i ekfrasi tis fantasias kapoiwn anthrwpwn twn opoiwn i apotyxia - sinithws - tis koinwnikis tous zwis, tous odigei sto na katafeugoun se themata opws ta proanaferthenta pou thewroun oti tous kanoun na ksehwrizoun.

και δεν θα διαφωνήσω βέβαια με τον τρόπο της σκέψης σας, γιατί και λογικότατη είναι και καθόλου αβάσιμη θα έλεγα.
Ναι, παρατηρείται όντως από άτομα που έχουν αντικρύσει τα αποκρουστικά ή τα καθόλου γοητευτικά οπίσθια της ζωής, να στρέφονται σε τέτοια ενδιαφέροντα, νιώθοντας ίσως ότι έτσι θα ξεχωρίσουν. Είναι άλλωστε ένας τομέας, που δυσκολότερα θα σε κρίνουν αν είσαι χοντρός, κοντός, άσχημος, φτωχός, με 124 χυλόπιτες στο ενεργητικό σου, και βάλε...
Σε αυτόν τον χώρο συναντάς πολλών ειδών άτομα. Πιστεύετε πάτερ, ότι μόνο τέτοια άτομα πλαισιώνουν αυτόν τον χώρο όμως; Θα διαφωνίσω μαζί σας, αν και σας έδωσα δίκιο εν μέρη.
Πολύ συχνά, άτομα πιο νορμάλ (κατά τη γνώμη κάποιων πάντα), τρώγοντας μερικά χαστουκάκια από τη ζωή, νιώθοντας τη μοναξιά να τους βαραίνει, αρχίζουν και σκέφτονται "πιο μεταφυσικά" θα έλεγα. Γυρνάν την πλάτη τους στις χαρές που εκείνες πρώτες τους πρόδωσαν. Γιατί όμως προδόθηκαν; Μήπως γιατί ποτέ δεν τις είχαν ουσιαστικά ανάγκη; Ναι, κάποιοι ξεχωρίζουν - νιώθουν - από τους άλλους, ζουν στον δικό τους κόσμο, κι εκεί βρίσκουν την επιβεβαίωση που δεν τους χάρησε η κοινωνική του ζωή, στον τομέα που εκείνοι βασικά θέλανε. Η μήπως νομίζανε ότι θέλανε; Γιατί έτσι πρέπει, αυτό είναι το προφίλ του επιτυχημένου, στο οποίο μας προγραμματίζουν οι κοινωνικές επιταγές της εποχής που γεννιόμαστε.
Μήπως διαφωνείτε και σε αυτό;
Οτι η κοινωνική επιτυχία-αναγνώριση πολύ συχνά έχει σχέση με το κοινωνικό γίγνεσθαι της εποχής μας, και με αυτό που θεωρείται από τους πολλούς σωστό; Δηλαδή από τη μάζα. Πολλοί δεν θέλουν όμως να ανοίκουν σε αυτήν, να είναι κτήμα των νόμων της. Θέλουν να ξεχωρίσουν. Που παρόλα αυτά, μπορεί και να ξεχωρίζουν ήδη γιατί είναι και στον κοινωνικό τομέα αξιόλογα άτομα. Αλλά δεν τους φτάνει. Δεν τους γεμίζει.

Μια τελευταία ερώτηση. Πιστεύετε ότι οι τέκτονες είναι άτομα που έχουν αποτύχει στην κοινωνική τους ζωή;

αυτή...που τα κατάφερε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy