ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 07:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Αμαλία, το μεγαλύτερο λάθος μου ήταν, όταν γελαστηκα και σε πέρασα για έξυπνο άνθρωπο. Κατα βάθος είσαι πάρα πολύ μονόπλευρη και έχεις όλα τα χαρακτηριστικά ενός ανθρώπου, που την είδε κάπως όταν του δόθηκε εξουσία.

Πιστεύθω ότι έχεις υπερεκτιμήσει το ρόλο σου να μοιράζεις τον κόσμο σε καλούς και κακούς. Αμα φτάνεις δε και στο σημείο να λές τον "Τζέντελμαν" και αξιοπρεπή, εκεί είναι που γελάει και το παρδαλό κατσίκι. Διάλεξα επίτηδες αυτό το φρουτάκι, γιατί όταν μου είχε επιτεθεί προσωπικά και επίσεις μιλούσε με περισσή υποτίμηση για το έργο που παράγουμε στον σπηλαιολογικό, εσύ έκανες αυτό που πάντα κάνεις καλύτερα. Ήσουν απούσα και άφαντη. Ήσουν για άλλη μια φορά τυφλή από το ένα μάτι και τολμάς να μου κάνεις και την αμερόληπτη. Είσαι παρα πολύ μικρή για το ρόλο που ανέλαβες σαν συντονίστρια, και το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι η επιβολή της σταλινιστικής σου νοοτροπίας.

Αυτό που κάνεις εσύ και οι δυο τρείς υποτελείς σου, που τους βάφτισες "συντονιστές", είναι να υποτιμούν τη νοημοσύνη μας. Την έχουν δεί λίγο "εξουσία", και μόλις τους φέρεις αντιμέτωπους με τις γκάφες τους και τις μικρότητές τους, σου κουνάνε κάτι κόκκινες κάρτες και άλλα ευτράπελα. Προφανώς έχουν την τύφλα τους, γιατί συήθως παραβλέπουν τον πραγματικό λόγο, για τον οποίο οξύνονται τα πνέυματα. Σήμερα, είμαι πλέον πεποισμένος, ότι οι διάφοροι κλώνοι είναι προϊόντα της ίντριγκας και των συντονιστών. Φασιστικές νοοτροπίες και αφήστε τα μεγάλα λόγια.

Σχετικά με τους λογαριασμούς. Κάναμε ένα πείραμα, και προφανώς πέτυχε. Είμαι σίγουρος πλέον, ότι το φόρουμ σας βαδίζει στα όρια του νομικού πλαισίου και σαφως στέλνει στους υπολογιστές κάτι παραπάνω από μόνο τα απλά cookies. Τέτοιο είναι το επίπεδό σας, που θέλετε να αστυνομεύετε και τα μέλη που τροφοδοτούν με δικά τους έξοδα και χρόνο και ενέργεια την αλαζονεία σας! Ακόμα και να μη σας κυνηγήσω νομικά, για μένα είστε κατάπτυστοι.

Όπως το έχω ξαναπεί, για μένα είσαι και εσύ και αυτό που λές εσύ με πολλές λέξεις αλλά χωρίς αντίκρυσμα "προσφορά", ανάξιο να ασχολούμαι μαζί του. Όσο είσαι εσύ στο Εσωτέρικα μπορεί να νοιώθεις κάπως, αλλά άν τολμάς να μετρήσεις την πραγματική σου αξία, δοκίμασέ το κάπου μακριά από το Εσωτέρικα. Εκεί θα καταλάβεις, ότι στην πραγματικότητα δεν είσια και πολλά...

Επιμένω ότι η θεματολογία του Εσωτέρικα δεν με ενδιαφέρει, και άν ξανασυμμετείχα για μερικές μέρες, συμμετείχα στο θέμα της Πεντέλης και όχι στο Εσωτέρικα. Έχει τεράστια διαφορά. Η θεματολογία του Εσωτέρικα είναι τα φαντάσματα και οι λάμψεις και άλλα που με κάνει να ξεραίνομαι στα γέλια. Το Εσωτέρικα έχει σαν σκοπό να μαζέψει τον κάθε ανόητο και πυροβολημένο και να τον κάνει να νοιώσει για λίγο στο επίκεντρο του κόσμου. Ανάλογο ενδιαφέρον βέβαια μπορεί να το βρεί και αλλού. Νομίζω ότι στο Ψυχιατρείο, στη διαδικασία της διάγνωσης και γνωμάτευσης, μπορούν και εκεί να τον/την ακούσουν με την ανάλογη προσοχή.

Ένα απλό παράδειγμα. Υπάρχει εκείνος ο καθυστερημένος ηλίθιος ονόματι Παύλος, ο φαύλος Παύλος, που τροφοδοτεί το μπλόγκιον "Βριλάκος", από τη θεματολογία του Εσωτέρικα, με ότι δεν καταλαβαίνει και όπως το καταλαβαίνει... Εσείς από την άλλη, του λέτε ότι άμα βελτιωθεί λιγάκι το πνευματικό του επίπεδο μπορεί να ξανασυμετέχει στο Εσωτέρικα. Η αλήθεια όμως είναι, ότι η λασπολογία του βολεύει και εσας, κατα το "ο εχθρός του εχθού μου". Η πραγματικότητα είναι, ότι κάνει όλο αυτό τον "αγώνα" για να μπορεί να συμμετέχει ξανά στο "Εσωτέρικα"!

Φαντάσου δηλαδή, σε τί άτομα απευθύνεστε, και τι είστε... !!!




Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 12:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Δεν ήταν ειρωνία καλέ μου. Χιούμορ ήταν. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις, δεν απορώ που σου έχει γίνει παρατήρηση για ειρωνία.


ο ιδιο ελεγα και εγω χιουμορ ηταν αλλα οι συντονιστικη πλευρα το εβλεπε σαν ειρωνια
και οπως και εσυ ετσι και εγω καταλαβαοτι η απεναντι πλευρα δεν εχει αισθηση του χιουμορ

quote:
Αν περιμένεις να επιβεβαιωθείς ότι ήσουν σωστός ψάχνοντας με το φακό να βρεις ειρωνίες συντονιστών...



1)δεν χρειαζεται να ψαξω με τον φακο και τυφλος τις βλεπει
2)δεν χρειαζεται να επιβεβαιωσω τιποτα οσοι εχουν ματια βλεπουν και κρινουν
καιαπο την στιγμη που εγω ειμαι σωστος απεναντι στα ατομα που απαρτιζουν τον χωρο και με τον εαυτο μου δεν μου καιγεται καρφι για το πως με βλεπουν 2-3 ατομα

quote:
Το να ψάχνουμε να βρούμε λάθη στους άλλους -που σίγουρα θα κάνουν και σίγουρα θα βρούμε- δεν ακυρώνει αυτόματα τα λάθη που κάνουμε εμείς.


και βεβαια δεν ακυρωνει το λαθος που εχεις κανει αλλα αν βλεπεις αυτον που σε <<μαλωσε>> να κανει το ιδιο λαθος με εσενα τοτε σε πιανει κατι


quote:
Πού τους πουλάνε να πάρουμε καμιά ντουζίνα.


εκει που βρεθηκαν και οι πρωτοι


quote:

Αγαπητέ μου δεν είμαστε μηχανάκια μοντερέισον, άνθρωποι είμαστε, πίσω από το πληκτρολόγιο, δεν είναι τόσο δύσκολο δα να το καταλάβεις, και δεν είναι ΔΟΥΛΕΙΑ, είναι μεράκι και αγάπη.

Δεν θα περίμενα ποτέ φυσικά να έχω όλο το χρόνο του πλανήτη για να ασχοληθώ με κάτι που αγαπώ.

Ο έρωτας, φίλε μου, είναι τυφλός και ούτε πρέπει έχει, ούτε χρόνο περιορισμένο λογαριάζεις, ξενυχτάς, δεν κοιμάσαι από αγωνία όταν συμβαίνει κάτι.

Κι εγώ είμαι ερωτευμένη με το εσωτέρικα και με τα μέλη του -σεμνάααα δε θέλω σχόλια και αστειισμούς χε χε-.

Αν περιμένεις να είσαι απολύτως βέβαιος και ΣΙΓΟΥΡΟΣ για όλα τα ενδεχόμενα πριν κάνεις ένα βήμα -κατά την ταπεινή μου γνώμη- δε θα το κάνεις ποτέ. Θα μείνεις στο μετέωρο βήμα του πελαργού -που είπε και μια ψυχή-.

Δεν έχουμε όλοι τον ίδιο χαρακτήρα. Αλλοι βουτάνε στα βαθιά κι αλλοι μετρούν τα κύματα.

Όταν αναλαμβάνεις κάτι ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙΣ ΕΙΣ ΠΕΡΑΣ -συγχώρησε το λάθος συντακτικό δεν είναι και το καλύτερό μου η καθαρεύουσα- ΑΛΛΑ ΞΕΚΙΝΑΣ ΤΗ ΔΡΑΣΗ.

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΑΘΗ.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.

-που είπε μια άλλη ψυχή- τάραξα το κλοπυράιτ σήμερα.



δικαιολογιες

δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο να πεις οτι εγω μπορω να αφιερωσω τοσες ωρες καθημερινος και μπορω απο την ταδε ωρα μεχρι την ταδε

απο εκει και περα η κανεις την δουλεια σου η πας για καφε

και οταν αναλαμβανεις κατι ΠΡΕΠΕΙ να το φερεις σε περας

οι ανθρωποι που αναγνωριζουν τα λαθη τους βελτιωνονται
οι ανθρωποι που βρισκουν δικαιολογιες για να καλυψουν τα λαθη τους γινονται ζωα

quote:

Καλά τώρα είναι επιχείρημα αυτό? Δεν γνωρίζεις από ικεμπάνα και βάζεις στο ίδιο βάζο τριαντάφυλλα και τσουκνίδες.

Δημοτιστί συγκρίνεις πορτοκάλια με ζάρια.

Δεν είναι βάρος είναι έρωτας.

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΛΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ.

ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?


ειπαμε αν η καλογερικη σου πεφτει βαρια πετας τα ρασα

οι δικαιολογιες με κερασακια και εξω απο τον χωρο πολλα τραγουδια ξερουν ειναι για τα ατομα που δεν αποδεχονται τις ευθυνες τους


quote:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

Είναι ευκαιρία να σκεφτεί το μέλος το λόγο που βρίσκεται στον παρόν χώρο, και αν συμφωνεί με τους κανονισμούς.

Στο κάτω κάτω κάποιους τους πρόσβαλε.

Μιλάς εκ μέρους όλων των μελών?

Εγώ προσωπικά πήρα e-mail διαμαρτυρίας.

Οπότε μην έχεις μία οπτική γωνία μόνο.

Στην περίπτωση αυτή εγώ έχω περισσότερα δεδομένα.


δεν ξερω αν εχεις e-mail διαμαρτυριας ξερω οτι οταν γινοταν ανοιχτη συζητηση για την υπογραφη κανεις δεν ειπε οτι τον ενοχλει
αλλα αυτα ειναι ψηλα γραμματα για τους "δημοκρατικους" συντονιστες


quote:
Δε μίλησα για τους ρόλους. Μίλησα για μία κατάσταση όπου εφαρμόζεται μια πολεμική άποψη. Δεν είμαστε κατεστημένο να υπάρχουν επαναστατικές φωνές. Και επαναλαμβάνω δεν είμαστε κάτοικοι του πλανήτη των συντονιστών. Άνθρωποι είμαστε...Τόσο δύσκολο πια....

και που ακριβως υπαρχουν δειγματα αυτης της πολεμικης αποψης;;
σιγα μην μου πεις τωρα οτι σας εχουμε βαλει και στοχο


quote:
Ελα βρε γιγενή δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν με καταλαβαίνεις καθόλου καλέ μου, άλλοστε έχεις αποδείξει ότι ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.


ισως να ειμαι ο μ@λ@κ@ς της υποθεσης

any way για να μην το κουραζουμε αλλο

ολα καλα στο βασιλειο του εσωτερικα

οι συντονιστες αψογοι,αλαθανστοι

και αν υπαρχει και κανεις που διαμαρτηρετε για λαθος απο μερους των συντονηστων ειναι μ@λ@κ@ς


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 12:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Περίεργο εγώ αλλιώς τα ξέρω. Αν η δημοκρατικότητα του χώρου επιτρέπει να υπάρχουν περισσότερα παράσιτα να πάρουμε συνεργείο εξολόθρευσης.

Δηλαδή εσύ παίρνεις σα κριτήριο οτι όσο πιο δημοκρατικός είναι ο χώρος τόσο περισσότερα παράσιτα επιτρέπει να μπαίνουν. Και εσείς σάν αρχιδημοκρατίκαροι επιτρέπεται να μπαίνει όποιος θέλει να βρίζει μέλη να καταστρέφει θέματα κτλπ αλλά υπο επιλογήν. Και όταν κάνει την δουλειά του τον σχολάτε!!

quote:

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση επίθεση! Any way κάποιο λόγο θα έχεις.
ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ?
ΠΟΙΟΣ ΚΟΚΟΡΕΥΕΤΑΙ?
ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΣ ΡΟΛΟΣ?
ΚΟΠΙΑΣΕ!!!

Δέν καταλαβαίνω κυρά μου τη λογική σου. Εσύ θα κάνεις τις σκληρές σου επιθέσεις και έχεις την απαίτηση οι αμυνόμενοι να σου μιλούν με το σείς και με το σάς??
Άν δηλώνεις εσύ αδυναμία παραιτήσου αλλά τόσα και τόσα μέλη που θέλουν να προσφέρουν δέ φταίνει σε τίποτα.


quote:
Σωστά τα λες αγαπητέ αλλά δεν είναι δυνατόν να είμαστε κάθε μέρα, όλη μέρα ον λάιν, μήπως του την καρφώσει κάποιου να κλωνοποιηθεί, να προσβάλει, να .... να.... να.... δεν είμαστε στο νηπιαγωγείο, κάποια πράγματα είναι αυτονόητα, στο κάτω κάτω δικαιούμαστε κι εμείς λίγη κατανόηση δεν ήρθαμε από τον πλανήτη των συντονιστών.

Αυτό που γράφεις το κατανοώ αλλά όταν ο βρύλ έγραψε - Επιτέλους υπάρχουν και moderator - θεορόντας το αδικιολόγητα τόσο προσβλητικό αποδείξατε οτι άν θέλετε είστε όλη την ημέρα όν λάιν και η Αμαλία τον κατσάδιασε αμέσως. Και πολλές άλλες τέτοιες περιπτώσεις.

quote:
Δεν καταλαβαίνω γιατί χωρίζεις τα μέλη -κι εμείς μέλη είμαστε, και από μέλη ξεκινήσαμε- σε δύο στρατόπεδα. Εμείς και εσεις -δηλ. οι συντονιστές-.

Δέν με ενδιαφέρει απο πού ξεκινήσατε και το συγκηνιτικά καλό σας παρελθόν. Εγώ βλέπω μόνο το παρόν.

quote:
Ή γουστάρεις την παρέα και κάθεσαι, ή δεν γουστάρεις κι άντε γεια. Στην τελική οι moderators θα βγουν χαμένοι αν ότι καλύτερο κυκλοφορεί εδώ μέσα, σηκωθεί και φύγει.

Με βλέπεις να πολυσυμμετέχω??
Αλλά πού και πού κάποια γνώμη πρέπει να λέω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 12:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
Όποιος παρακολουθεί τα δρώμενα, διαπιστώνει εύκολα ότι


  • οι συντονιστές ειρωνεύονται τους συμμετέχοντες.
  • οι συντονιστές αδιαφορούν για προσωπικές επιθέσεις που προέρχονται από νεα μέλη, που προφανώς είναι κλώνοι.
  • οι συντονιστές είναι φανερά προκατείλημένοι.
  • οι συντονιστές υποπίπτουν συχνά σε γκάφες.
  • οι συντονιστές απουσιάζουν συστηματικά και έτσι έχουν καταστραφεί αρκετά τόπικ με παρεκτροπές και άσχετες με το θέμα παρενθέσεις.
  • Η διαχειρίστρια έχει υποπέσει σε όλα αυτά τα παραπτώματα, συν ένα πλέον. Πλαισιώνεται από ανίκανα για τη θέση τους άτομα, πράγμα που την καθιστά ακόμα πιο ακατάλληλη για την διακριτική της θέση.

Μιλάτε λοιπόν για φιλοξενία, ξενοδοχεία κλπ κλπ. Καλύτερο θα ήταν να αναρωτηθείτε, μήπως με τη στάση σας έχετε μετατρέψει αυτό που κάποτε ήταν όντως ένα φιλόξενο ξενοδοχείο, νύν εις οίκον ανΤοχής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αρρώστια
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 15:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αρρώστια

Vril

quote:
Σχετικά με τους λογαριασμούς. Κάναμε ένα πείραμα, και προφανώς πέτυχε. Είμαι σίγουρος πλέον, ότι το φόρουμ σας βαδίζει στα όρια του νομικού πλαισίου και σαφως στέλνει στους υπολογιστές κάτι παραπάνω από μόνο τα απλά cookies. Τέτοιο είναι το επίπεδό σας, που θέλετε να αστυνομεύετε και τα μέλη που τροφοδοτούν με δικά τους έξοδα και χρόνο και ενέργεια την αλαζονεία σας! Ακόμα και να μη σας κυνηγήσω νομικά, για μένα είστε κατάπτυστοι.


καλώς όρισες στην παρέα των ψυχοπαθών όπως μας χαρακτήρισε ο gigenis και η διαχειρηση του φορουμ στο τόπικ "πληρης απενεργοποιηση του λογαριασμού filosofos3" αλλά και αλλού.Αυτά έλεγε και ο filosofos3 αλλά ποιος τον ακούσε;Παρανομες δραστηριοτητες;Aς γελάσω!!χαχα!
Ακόμα και η pyramid πριν ένα χρόνο μου ελεγε να μην ανακατέβω τον filosofo3 όταν τους κατηγορούσα οτι τον απομακρύνανε με την συμπεριφορά τους,αλλά τελικά μέσα έπεσα.Εκανες λοιπόν το πειραμα και συ Vril?Αρα τώρα γνωριζεις.Αυτό μου αρκεί.

quote:
Αμαλία, το μεγαλύτερο λάθος μου ήταν, όταν γελαστηκα και σε πέρασα για έξυπνο άνθρωπο. Κατα βάθος είσαι πάρα πολύ μονόπλευρη και έχεις όλα τα χαρακτηριστικά ενός ανθρώπου, που την είδε κάπως όταν του δόθηκε εξουσία.

Πιστεύθω ότι έχεις υπερεκτιμήσει το ρόλο σου να μοιράζεις τον κόσμο σε καλούς και κακούς. Αμα φτάνεις δε και στο σημείο να λές τον "Τζέντελμαν" και αξιοπρεπή, εκεί είναι που γελάει και το παρδαλό κατσίκι. Διάλεξα επίτηδες αυτό το φρουτάκι, γιατί όταν μου είχε επιτεθεί προσωπικά και επίσεις μιλούσε με περισσή υποτίμηση για το έργο που παράγουμε στον σπηλαιολογικό, εσύ έκανες αυτό που πάντα κάνεις καλύτερα. Ήσουν απούσα και άφαντη. Ήσουν για άλλη μια φορά τυφλή από το ένα μάτι και τολμάς να μου κάνεις και την αμερόληπτη. Είσαι παρα πολύ μικρή για το ρόλο που ανέλαβες σαν συντονίστρια, και το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι η επιβολή της σταλινιστικής σου νοοτροπίας.



Μεγάλε μην τα βάζεις με τους δικούς τους ανθρωπους ή καλύτερα με τους δικούς τους λογαριασμούς(?) να πω;

quote:
Εν τέλει, επιμένεις στην ταχτική να διασύρεις ανθρώπους, ιδεολογίες και το ESOTERICA γενικότερα και εδώ και σε άλλους διαδικτυακούς χώρους, ακόμα και εκτός του διαδικτύου!


Κουτσομπολιά το λένε, αλλά αλήθεια από πότε Επεστρεψε το Point System?
Κρινεται και η συμπεριφορα εκτος esoterica!Ε βεβαια εδω είναι esoterica!Δηλ?Nα κάνω και τον χαιρετισμό της μυησης για να αντιλαβου;

quote:
Αυτό που κάνεις εσύ και οι δυο τρείς υποτελείς σου, που τους βάφτισες "συντονιστές", είναι να υποτιμούν τη νοημοσύνη μας. Την έχουν δεί λίγο "εξουσία", και μόλις τους φέρεις αντιμέτωπους με τις γκάφες τους και τις μικρότητές τους, σου κουνάνε κάτι κόκκινες κάρτες και άλλα ευτράπελα. Προφανώς έχουν την τύφλα τους, γιατί συήθως παραβλέπουν τον πραγματικό λόγο, για τον οποίο οξύνονται τα πνέυματα. Σήμερα, είμαι πλέον πεποισμένος, ότι οι διάφοροι κλώνοι είναι προϊόντα της ίντριγκας και των συντονιστών. Φασιστικές νοοτροπίες και αφήστε τα μεγάλα λόγια.


Vril την λέξη "θυσια" δεν την είχα ακούσει από τους παλιούς συντονιστές.Αλλα τώρα είναι καραμέλα.
Αλλά πρόσεξε κάνεις λάθος για την pyramid,μην τα βαζεις μαζί της,εκεινη εγραψε στο τοπικ σου ως μέλος όχι ως συντονίστρια γιατι πήρε και αυτη πρεφα την Αδαμαστη Επεκτατικότητα της Αmalias και δεν την κόβω να ξανασυμμετασχει ως συντονίστρια (μπορει να κάνω και λάθος),όπως ακριβώς και ο Avatargr.Βλεπεις εσυ κανα ΑVATARGR πουθενα;
Οχι βέβαια,αλλα μην περιμένεις να τα ανακοινώσουν αυτα.Πιστευω να καταλαβες...

Εν τελει πρεπει να αντιληφθεις κάποια πράγματα για τους ανθρωπους του esoterica(οχι για όλους).

1ον Έχουν πάντα ΔΙΚΙΟ
2ον Είναι αλάνθαστοι(βεβαια παραδεχονται οτι έχουν κάνει λάθη αλλά ποτέ δεν λενε ποια είναι αυτά,αρα είναι σαν να μην υπάρχουν).
3ον Τις αλχημιες τους τις κάνουν εκτος forum.Eδω είναι κυριες.

και πρέπει να καταλαβεις οτι κόβεις τις δουλειες πολλών που ζουνε απο το "φανταστικό" γι αυτό και τραβας όσα τραβας.

Να σαι καλα.

Προς την amalia.

1ον Ο μόνος λόγος που θα συναντιομουνα μαζι σας ως Ryche θα ήταν για να με πείσετε εσεις να γράφω στο esoterica.Χέστηκα για το esoterica και για όσα νομίζετε οτι πρεσβευετε,άλλωστε αυτό που αγάπησα εγω στο εσωτερικα δεν ήταν οι δικες σας φατσες,ήταν άλλων που καλώς ή κακώς σας Προσπέρασαν.Σας αφήνω στην αιωνια σαμσάρα του Reload σας,ελπιζω να κάνετε κάποτε και αναβαθμιση στην νοοτροπία σας!
Νομίζω οτι κατάφερα αρκετες φορές να αποκαλύψω τον υπόγειο τρόπο λειτουργια σας,μα και αν παλι δεν τα καταφερα,δεν πειράζει.

Αλλωστε πλέον βρήκα τον τρόπο που επιβιωνετε.Μεταφερετε απλά τις ευθυνες πάντα στους άλλους δηλ. το καρμα και ετσι μπορείτε να προχωράτε.Είστε αστειοι και οι τεχνικές σας πραγματικά άρρωστες.Σας επέστρεψα την αρρωστια που μου φορτώσατε, κρατώντας βεβαια το μεριδιο που μου αρμόζει-είμαστε σε πεδιο αλλωστε(!).Δεν είμαι φίλος του esoterica,(ναι το καταφερατε και αυτό),ειμαι φιλος καποιων μελών του esoterica και ας μην τους γνωρισα ποτέ.Προσωπικά εμένα θα με έχετε πάντα απεναντι σας,εχθρο σας,γιατι εκεί με βάλατε και εκει θα μείνω μέχρι εως ότου ειστε ετοιμοι να αναλαβετε τις ευθυνες σας.
----------------------------------------------------------------------


2ον Η ΑΤΜΑ σας εχει στείλει μηνυμα πανω απο ένα μήνα για την αναφορά που κάνατε στο ονομα της και στην τυχη της ταυτοτητας της και απαντηση δεν πήρε.Επαναλαμβάνω λοιπόν τα κύρια ερωτήματα της:

Πως γνωρίζετε αν γράφει με άλλο nickname στα αλλα φορουμ όπως δήλωσε η amalia.Η ATMA δεν εχει δηλώσει ποτέ κάτι τέτοιο.Σε όλα τα αλλα φορουμς γράφει ως ATMA Ή ATMA JNANI.

Ποιος είναι ο λογος που δεν της δίνετε πισω την κανονική της ταυτότητα και βγάζετε τέτοιο ΚΟΛΛΗΜΑ,αυτη με τα 6464 μηνυματα!Δεν επιθυμει να γράψει απαραιτητα απλά θέλει πίσω αυτον τον λογαριασμό!Της αξιζει για όσα προσφερε στα φορουμς τόσα χρόνια, να έχει ξεκλείδωτο τον λογαριασμό της.Εκανε ότι της είπατε,δεν αντέδρασε και πάλι δεν πήρε πίσω την ταυτότητα της.

Παρακαλω απαντήστε της τουλάχιστον στο e-mail της!


Ryche
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 16:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

amalia

Δεν μπορείς να προτρέπεις ανθρώπους να πάνε να αυτοκτονήσουν.


ελα ρε αμαλια, λες να παει να το κανει ο "βριλακος" ???


quote:

Και ποιος σου είπε ότι μπορείς να ξεστομίζεις δημόσια προσβολές χειρίστου είδους και μάλιστα απέναντι σε κάποιον που υποθέτεις πως βρίσκεται πίσω από μία πιθανώς παραπλανητική διαδικτυακή ταυτότητα και ακριβώς μετά από λίγο, "σφυρίζοντας αμέριμνα" να ρίχνεις το βάρος στη διαχείρηση, παίζοντάς το "αθώα περιστερά";



ηταν ακραιος ο τροπος του βριλ, ΑΛΛΑ μετα την ρουλα παγκρατη παρουσιαστηκε ο βριλακος, στο μπλογκ του οποιου εχουν ειπωθει πολυ χειροτερα πραγματα για τον βριλ - δεν θα ηθελες καν να τα διαβασεις...

απο την στιγμη που εμφανιστηκε στο τοπικ μου, συμπεριελαβε και μενα στο πανθεον που κοσμει το μπλογκ του και τον ευχαριστω (γιατι και η αρνητικη διαφημιση, διαφημιση ειναι )

ΠΩΣ γνωριζει ο βριλ ποιος κρυβεται πισω απο την ανωνυμια του "βριλακου" ρωτηστε τον ιδιο - κατι ξερει ομως, δεν ειναι μαλακας

ΠΩΣ γνωριζω εγω ποιος κρυβεται πισω απο τον "βριλακο?

ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΤΟΥ ΠΟΙΗΤΗ αμαλια μου - ριξε μια ματια στο πως προσπαθει να με μειωσει στο μπλογκ του - η ιδια παλια γνωστη τακτικη

ΓΙΑΤΙ ριχνει ο βριλ το βαρος στους συντονιστες?

γιατι υπηρχε παρουσια και συμμετοχη ενος συντονιστη στο τοπικ, ο οποιος αντι να διαγραψει αμεσα τους κλωνους και να κοκκινισει τα μπινελικια, προτιμησε να παει βολτα, οπως ο ιδιος εγραψε


αυτο εμενα με υποψιαζει και να με συγχωρεις αν σε στενοχωρω, αλλά ΑΝ ειχε επεμβει αμεσα ο συντονιστης δεν θα γινοταν σκατα μια ολοκληρη σελιδα του τοπικ

τα υβριστικα μηνυματα μαλιστα των κλωνων, παραμενουν ακομη εκει, σε περιοπτη θεση


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 17:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Tελικα αυτο το τοπικ μας αναγκασε να βγαλουμε τα απωθημενα μας! Τελικα ποιο ειναι το προβλημα? Ενα-περισσοτερα προσωπα, αυτα που λενε, αυτα που "κανουν"???


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 19:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
καλώς όρισες στην παρέα των ψυχοπαθών όπως μας χαρακτήρισε ο gigenis και η διαχειρηση του φορουμ στο τόπικ "πληρης απενεργοποιηση του λογαριασμού filosofos3" αλλά και αλλού.Αυτά έλεγε και ο filosofos3 αλλά ποιος τον ακούσε;Παρανομες δραστηριοτητες;Aς γελάσω!!χαχα!
Ακόμα και η pyramid πριν ένα χρόνο μου ελεγε να μην ανακατέβω τον filosofo3 όταν τους κατηγορούσα οτι τον απομακρύνανε με την συμπεριφορά τους,αλλά τελικά μέσα έπεσα.Εκανες λοιπόν το πειραμα και συ Vril?Αρα τώρα γνωριζεις.Αυτό μου αρκεί.

1)ο γηγενης μιλαει παντα και μονο για την παρτη του

2)ο χαρακτηρισμος δωθηκε οταν εγραψε ο ποιητης που μπαινει καθε τρεις και λιγο με διαφορους λογαριασμους για να γραψει μια βλακεια


3)γιατι κανεις απο οσους δηλωνουν οτι εκαναν ενα τεστ που δειχνει παρανομες δραστηριοτητες δεν λεει ποιο ειναι αυτο το τεστ πες ποιο ειναι το τεστ να το κανω και εγω και αν ειναι τα πραγματα ετσι οπως λες τοτε και εγω μαζι σου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 20:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
quote:

"Είμαι σίγουρος πλέον, ότι το φόρουμ σας βαδίζει στα όρια του νομικού πλαισίου και σαφως στέλνει στους υπολογιστές κάτι παραπάνω από μόνο τα απλά cookies. Τέτοιο είναι το επίπεδό σας, που θέλετε να αστυνομεύετε και τα μέλη που τροφοδοτούν με δικά τους έξοδα και χρόνο και ενέργεια την αλαζονεία σας! Ακόμα και να μη σας κυνηγήσω νομικά, για μένα είστε κατάπτυστοι."

Βριλ απ' όλες τις κατηγορίες σου αυτή είναι η πιο σοβαρή. Αν έχεις στοιχεία για κάτι τέτοιο, δεν νομίζεις ότι οφείλεις να τα καταθέσεις;
Η διασπορά οποιουδήποτε είδους malware, τιμωρείται από την νέα Ευρωπαϊκή Νομοθεσία. Στο κάτω - κάτω δώσε τις όποιες ενδείξεις έχεις, για να ξέρουμε και τα υπόλοιπα μέλη τι μας γίνεται.

Το αν οι συντονιστές ή/και η διαχειρίστρια είναι αλαζόνες ή όχι, λίγο ενδιαφέρει τους περισσότερούς μας. Το ίδιο ισχύει και για το επίπεδο των συνομιλητών. Το φόρουμ αντικατοπτρίζει την κοινωνία. Γιατί πιστεύεις ότι εδώ θα βρεις καλύτερο ποσοστό εξυπνάδας ή μόρφωσης, απ'ότι έξω;

Επίσης θεμιτό θεωρώ το ότι κάποια υψηλόβαθμα μέλη, έχουν στενούς δεσμούς π.χ με τη "Νέα Ακρόπολη" ή άλλα σωματεία. Δηλαδή αν ήταν βουδιστές ή μουσουλμάνοι ή δεν ξέρω κι εγώ τι, θα μας επηρέαζε σε τίποτα;

Φυσικό επίσης είναι το site να κονομάει, όπως όλα τα site που έχουν αυξημένη κίνηση. Πουθενά άλλωστε δεν αναφέρεται ότι είναι μη κερδοσκοπικός οργανισμός. Και στο λέω αυτό έχοντας εμπειρία ως webmaster.

Λοιπόν, περιμένουμε από σένα να σταθείς ντόμπρος, όπως στάθηκες μέχρι τώρα και να δώσεις τα στοιχεία που έχεις. Αν έχεις δίκιο θα βρεις πολλούς από μας στο πλευρό σου. Αν πάλι δεν τα δώσεις θα μοιάζουν κούφιες κουβέντες και θα αποδυναμώσεις και τη θέση του επόμενου που θα εναντιωθεί (με την έννοια του αυτά μας τα είπαν κι άλλοι...)

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 22:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

quote:

"Είμαι σίγουρος πλέον, ότι το φόρουμ σας βαδίζει στα όρια του νομικού πλαισίου και σαφως στέλνει στους υπολογιστές κάτι παραπάνω από μόνο τα απλά cookies.

Βριλ απ' όλες τις κατηγορίες σου αυτή είναι η πιο σοβαρή. Αν έχεις στοιχεία για κάτι τέτοιο, δεν νομίζεις ότι οφείλεις να τα καταθέσεις;



Και γιατί να το κάνω ? Επειδή με υπερασπίστηκε το σύνολο των συμμετεχόντων στο Εσωτέρικα ? Πόσοι από εσάς είχαν ή έχουν ακόμα και τώρα το θάρος της γνώμης ?
Να με συγχωρείς Οκτίνομε, δεν είμαι της Ποίησης και των Στοίχων, αλλά θα σου θυμίσω εκείνο το στιχάκι, που μάθαμε κάποτε στο Δημοτικό.

"Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία"

Που να φανταζόμουν τότε, έχουν περάσει και τρέις δεκαετίες, τι διάολο ήθελε να πεί ο ποιητής και πόσο κοντά μας είναι τελικά το βαθύτερό του νόημα.

Δεν σε ξέρω Οκτίνινομε και να με συγχωρείς, αλλά εδω μεσα έμαθα να φυλλάγομαι και από τους φίλους μου. Τους εχθρους μου τελικά δεν τους γνωρίζω. Κρύβονται πίσω από τη φαινομενική τους ανωνυμία, που είναι πάρα, μα πάρα, μα πάρα πολύ εύθραυστη.

Βέβαια, έμαθα ότι η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, καθώς και μια άλλη υπηρεσία που προστατεύει και αυτούς που συμμετέχουν στο Διαδίκτυο από καποια "ανώνυμα" βδελήμματα, είναι πιο κοντά απόσο θα ήθελαν μερικοί-μερικοί...

Ανέφερα εγώ πουθενά τη "Νέα Ακρόπολη" ? Είπα εγώ ότι ενοχλούμαι άν είναι Βουδιστές, Μουσουλμάνοι ή Παγανιστές, ή αν είναι γκέι και λεσβίες ? Δικαίωμά τους να κάνουν, και να το κάνουν όπως τους καπνίσει!

Άν περιμένω περισσότερο ποσοστό εξυπνάδας ? Όχι, είμαι ρεαλιστής. Αυτό που με ενόχλησε ήταν, ότι εδώ σηκώθηκαν κάποιοι και κάποιες να μου το παίξουν έξυπνοι και έξυπνες, και μόνο έξυπνοι και έξυπνες δεν είναι! Το άκρως αντίθετο μάλιστα!

Υπομονή. Ίσως οι σειρήνες που ακούγονται να μην είναι άσκηση πυρασφάλειας.




Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης


Edited by - Βρίλ on 28/11/2006 22:29:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 22:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Αγαπητέ Βριλ.

Το ότι σε ρώτησα ευθέως παραπάνω, δείχνει νομίζω ότι έχω το θάρρος της γνώμης.
Ο λόγος που σε ρώτησα είναι γιατί πιστεύω πως έχεις τις κοχόνες να δώσεις μια απάντηση όταν πρέπει. Σέβομαι πάντως τις όποιες επιλογές σου.
Ελπίζω να έχεις άδικο όταν μιλάς για σειρήνες, γιατί δεν φταίει σε τίποτα το υγιές κομμάτι του εσωτέρικα, για τα σφάλματα των διοικούντων. Αν όμως υπάρχει κάτι σάπιο, τότε χειμώνας είναι και μπουφάν υπάρχουν για να καλύπτονται κάποιοι από τις κάμερες.
Στο καλό Βριλ...

Παναγιώτης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 09:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Η κουτοπονηριά διώκεται από την Δικαιοσύνη?

Μπαίνει κάποιος με λογαριασμό-κλώνο και ακολουθεί το ίδιο πάττερν συμπεριφοράς. Μόλις τον πάρουν χαμπάρι (κάτι όχι ιδιαίτερα δύσκολο, όταν το επιδιώκει κιόλας) κατηγορεί το Moderation για χαφιεδισμό!!!

Ο ίδιος βέβαια έχει φροντίσει να κατηγορήσει και άλλους προηγουμένως για κλωνισμό, έχει φροντίσει επίσης να καλλιεργήσει παραδικτυακές σχέσεις ώστε να μαθαίνει κουτσομπολιά, πιέζει ώστε να σπάσει την ανωνυμία λογαριασμών... και διάφορες τέτοια χαριτωμενιές κάτω από την επίφαση μια χωροφυλακίστικης χοντράδας.

Βέβαια και ένας απλός χρήστης γνωρίζει πως δεν είναι μόνο τα cookies που στέλνουν πληροφοριες για το pc του: και ο browser στέλνει την ταυτότητα του αλλά και την ταυτότητα τού O/S, και η java στέλνει πληροφορίες για την ανάλυση τής οθόνης.

Έτσι κάποιος όχι και απαραίτητα έξυπνος αλλά λογικός διαχειριστής θα μπορούσε να βγάλει κάποια σαφή συμπεράσματα.

ιδιαίτερα για το IQ κάποιων κουτοπόνηρων που ισχυρίζονται ολίγον τι γκαιμπελικά ότι έκαναν και κάποιο πείραμα!

εξάλλου με αυτόν το λογικής αναλυσης τρόπο έπιασαν την ταυτότητα Βριλ = Faulkner οι "μεταφυσικάδες" όπως τούς έβριζε στο blog τών διαλογιστών!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 11:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
quote:

εξάλλου με αυτόν το λογικής αναλυσης τρόπο έπιασαν την ταυτότητα Βριλ = Faulkner οι "μεταφυσικάδες" όπως τούς έβριζε στο blog τών διαλογιστών!


Χα χα χα... μαθήματα ευφυϊας, αλλά με λάθος συμπεράσματα!

Άστο φίλε μου, κάηκες και σύ. Κάηκες, σου λέω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 13:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

gretel λέει....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.


Σωστά....είναι ΔΙΑΚΟΠΕΣ !!!

quote:

gretel λέει....

Είναι ευκαιρία να σκεφτεί το μέλος το λόγο που βρίσκεται στον παρόν χώρο, και αν συμφωνεί με τους κανονισμούς.


quote:

gretel λέει....

Στο κάτω κάτω κάποιους τους πρόσβαλε.


Μετά από 6 μήνες το θυμήθηκε και προσεβλήθη !!! Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ κάποιος !!!

quote:

gretel λέει....

Εγώ προσωπικά πήρα e-mail διαμαρτυρίας.


Και εγώ πολλά εμαιλ συμπαράστασης !!!!


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 15:24:50  Εμφάνιση Προφίλ
Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου...

Να θυμίσω ότι και γω άνοιξα το ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ με ακριβώς τον ίδιο στόχο! Με τη μόνη διαφορά ότι εγώ δεν αναφερόμουν μόνο σε αντιγνωμίες αναμεσα σε ΕSOTERICA και μέλη αλλά ανάμεσα και σε μέλη καθώς και παράπονα και γκρίνιες που δηλητηριάζουν τα τόπικ.

Ελάχιστοι κατάλαβαν το νόημα...αυτοί ήταν που έγραφαν εκεί μόλις εντόπιζαν ένα πρόβλημα ή μια έριδα σε ένα τόπικ με αποτέλεσμα το τόπικ να αποσυμφορίζεται από τέτοιες καταστάσεις, αυτοί ήταν που κατάλαβαν ότι το τόπικ εκείνο είχε ανοιχτεί σαν βαλβίδα ασφαλείας...
Σήμερα βλέπω όμως πραγματικά πόσο λίγοι ήταν αυτοί...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 15:32:08  Εμφάνιση Προφίλ
Kύριοι διαχειριστές... νοιώθω αφόρητα κουρασμένη...
Δε με στέλνετε και μένα διακοπές... απ'ότι είδα το ξενοδοχείο που στείλατε τον ΑΖΑΧ είναι όνειρο!!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 16:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
quote:

Kύριοι διαχειριστές... νοιώθω αφόρητα κουρασμένη...
Δε με στέλνετε και μένα διακοπές... απ'ότι είδα το ξενοδοχείο που στείλατε τον ΑΖΑΧ είναι όνειρο!!!

Περίμενε, έρχομαι και εγώ !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 17:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Τελικα αυτο το θεμα, ηταν "η κανουλα" που ανοιξε και χυθηκαν ολα τα απωθημενα! Τουλαχιστο, αυτο να γινετε σε αυτον το θεμα και οχι σε ολα τα υπολοιπα! Εδω δεν υπαρχει θεμα συνοχης, ουτε καποιων "διαδικασιων" που πρεπει να ακολουθηθουν!

Αλλα παντα με την ευγενεια που πρεπει να διεπει τους ανθρωπους


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 18:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004
Το μόνο που απομένει τώρα για να αποκατασταθεί η τάξη, και οι συντονιστές την τιμή τους είναι να διαγράψουν όλους όσους συμμετείχαν σε αυτό το θέμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 02:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:

quote:

Kύριοι διαχειριστές... νοιώθω αφόρητα κουρασμένη...
Δε με στέλνετε και μένα διακοπές... απ'ότι είδα το ξενοδοχείο που στείλατε τον ΑΖΑΧ είναι όνειρο!!!

Περίμενε, έρχομαι και εγώ ! [:



Ειναι κριμα που θα πας κι εσυ...αλλα ποτε δεν τηρησες αυτα που δηλωσες...
γι΄αυτο και με το καλο να πας...
Υστερα μιλαμε για ειλικρινεια...
Και αν νομιζεις οτι τοσο καιρο ρωταω για το ποιος ειναι ο Κροκος, δεν εννοουσα αυτον που νομιζες....αλλα εσενα....
Ειναι κριμα ρε γαμωτο.....
...μεγαλε υπερασπιστη της αδικιας, της απληστοσυνης, της δειλιας και.... οτι μπορεις να φανταστεις που εχει σχεση με το δικαιο................

Edited by - angi on 30/11/2006 02:30:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 09:44:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και γιατί να το κάνω ? Επειδή με υπερασπίστηκε το σύνολο των συμμετεχόντων στο Εσωτέρικα ?

Νομίζω ότι είναι ενας πολύ καλός λόγος για να το κάνεις, εσύ τι λές

quote:
Σας αφήνω στην αιωνια σαμσάρα του Reload σας,ελπιζω να κάνετε κάποτε και αναβαθμιση στην νοοτροπία σας!

Κορυφαίο!!

Υ.Γ1. Τώρα που τα ξαναδιάβασα έχει πολύ ζουμί το θέμα και μάλλον θα αφήσω τις διακοπές που σχεδίαζα...

Υ.Γ2. Ο λογαριασμός ΑΤΜΑ δεν ήταν απενεργοποιημένος για συγκεκριμένο διάστημα?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 30/11/2006 09:45:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 12:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
quote:

Ειναι κριμα που θα πας κι εσυ...

Μπάααα... Βαρέθηκα[B). Θα πάω διακοπές και θα μείνω.

Και χρόνια πολλά για τη γιορτή σου και να μου φιλήσεις και το αδέρφι σου που γιορτάζει την πρωτοχρονιά. (Bλέπεις... θα φύγω και θα αργήσω να ξαναγυρίζω.)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΦΩΣΧΥΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


132 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 18:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΣΧΥΤΟΣ
Gretel:

quote:
Στα άλλα φόρουμ δεν ενδιαφέρει τον παρόντα χώρο τί γίνεται, ο καθένας όπου γουστάρει είναι.


Η amalia προς τον vril:

quote:
Εν τέλει, επιμένεις στην ταχτική να διασύρεις ανθρώπους, ιδεολογίες και το ESOTERICA γενικότερα και εδώ και σε άλλους διαδικτυακούς χώρους, ακόμα και εκτός του διαδικτύου!

H amalia προς την ΑTMA:

quote:
Η ΑΤΜΑ, η οποία στο παρελθόν επέμενε να διατηρησει τον παλιό της λογαριασμό, πιστεύουμε, πως εφόσον έχει συμμετάσχει και σε άλλους χώρους - εκτός του ESOTERICA - με διαφορετικά usernames, μπορεί κάλλιστα να συμμετάσχει κι εδώ με κάποιον νέο λογαριασμό και λογικά δε θα πρέπει να υφίσταται κάποιοι τέτοιο κώλυμα εκ μέρους της.

Πληρης αντίφαση.Οχι μόνο ενδιαφερει το esoterica τι γίνεται στους άλλους χώρους αλλά και οι αποφασεις που παιρνει στηρίζονται στο τι κάνουν οι άλλοι στα άλλα forums οπως όλοι βλεπουμε.Βεβαια καλώς σας ενδιαφερει,δεν είναι κακο.Όμως βρισκω την δηλωση της gretel επιεικως αντιφατική και σε πληρη δυσαρμονια με την κεντρική διαχειριση και χαιρομαι που βρισκομαι στην ευχαριστη θεση να την στιλητευσω δημοσια.

Ryche βρισκω τις δηλώσεις σου ακραιες,σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να θεωρεις αυτον τον χωρο αλλα ουτε και τον εαυτο σου εχθρικο.Ακομα και ετσι να ειναι όπως λες είναι προτιμοτερο να εχεις
αλλη σταση προς τα πραγματα περισσοτερο υγιης αν θες.Από την άλλη
σου αναγνωριζω κάποιο δικιο για την σταση σου αλλά θα ηθελα να σου συστήσω την προσοχη στο οτι η συμπεριφορα σου μπορει να επηρεαζει την απόφαση του esoterica για την τυχη του λογαριασμου της ΑΤΜΑ που ξεκινησε απο μια απενεργοποιηση και τωρα εφτασε να της ζητούν να μπει με αλλο λογαριασμο χανοντας τον αρχικο της που θεωρω προσωπικά ως ακατανόητη και αδικη πραξη εκ μερους του esoterica,ειδικά από την στιγμη που η ΑΤΜΑ ακολουθησε τους κανονες και δεν αντεδρασε όπως Εσυ.
Προσωπικα νομιχω οτι μετα απο ενα χρονο η ΑΤΜΑ πρεπει να εχει τον αρχικο λογαριασμο της ενεργό είναι από τα τελευταια παλια μέλη που κάνανε αυτον τον τόπο γοητευτικο.Αλλα εσυ Ryche καλυτερα να σωπασεις αφου ολα οσα λες δεν μπορουν να αποδειχτουν,οπως λες και συ αυτα τα κανουν εκτος forum,αρα γιατιο χαλας την ζαχαρενια σου;

Γενικα τώρα,γιατι το να κατηγορουμε είναι ευκολο,καλο ειναι να προτεινουμε και καποιες λυσεις.Νομιζω οτι η διαχειριση πασχει και απο συμπεριφορα αλλά και απο ανθρωπους.Πρεπει να υπαρξουν περισσοτεροι συντονιστες αφου δυο εχουν μεινει ενω παλια ήταν πιο πολλοι.Υποτιθεται οτι o dying και η pyramid μπηκαν για να ενισχυσουν τους συντονιστες που ηταν ο μορεντ ο αβαταρ και η gretel.Τελικα απομεινε η gretel και ο dying απο τι καταλαβα;Κατι πρεπει να γινει λοιπον.

Πρεπει να ανταλλαξουμε αποψεις σε αυτο το θεμα αλλα χωρις διαθεση για πολεμο.Περιμενω και τις αποψεις των άλλων φιλων.

Πρεπει επισης να πω οτι διαφωνω με την απενεργοποιηση του Vril.Το εχω δει πολλες φορες το εργο και δεν κρυβει τιποτα δημιουργικο και όλα τα αλλα καλουδια που κατα καιρους επικαλειται η διαχειριση.

Αmalia διαβασα το ποστ σου στο θεμα του Moz και δεν απαντησα γιατι οπως βλεπεις δεν ειμαι εγω μόνο ο δυσαρεστημενος αλλά και πολλοι αλλοι.Η αρνηση της πραγματικοτητας ειναι αδυναμια.Μπορειτε όμως να δυναμωσετε αν την αναγνωρισετε

καλησπερα σας

Avallon γεια σου!με θυμασαι;

H ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ Η ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΤΟΥ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΥΠΑΡΞΗ

Edited by - ΦΩΣΧΥΤΟΣ on 30/11/2006 18:22:11

Edited by - ΦΩΣΧΥΤΟΣ on 30/11/2006 18:26:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 08:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen
Δεν ξέρω κατά πόσο "νομιμοποιούμαι" να γράψω στο θέμα, μια και δεν δέχτηκα ποτέ συστάσεις των συντονιστών ή διαχειριστών του φόρουμ. Θέλω όμως να σας πω τι δέχτηκα.

Το καλοκαίρι που μας πέρασε, είχα μία κόντρα με ένα μέλος που πλέον δεν συμμετέχει στο φόρουμ. Η κόντρα μεταφέρθηκε σε 2-3 τόπικ που συμμετείχα τότε αλλά δεν ξέρω γιατί, ίσως επειδή είμαι πολύ εγωΐστρια, δεν περίμενα κανέναν συντονιστή ή διαχειριστή να παρέμβει για να ηρεμήσει τα πνεύματα ή να υποστηρίξει κάποιαν από τις δυο μας. Απλά, όταν θεώρησα ότι είχα πάρει αρκετή δόση κόντρας, αποφάσισα να διακόψω τη συμμετοχή μου στο φόρουμ.

Και τότε δέχτηκα ένα εγκάρδιο τηλεφώνημα της Αμαλίας, διάφορα προσωπικά μαιλ από τον Avatargr και επίσης τη φιλία του Dying Incubus, την οποία θεωρώ πολύτιμη. Και είναι εξαιτίας του κυρίως που ξαναέγραψα στο φόρουμ. Θα μου πείτε: κι αν δηλαδή δεν ξαναέγραφες τι θα γινόταν; Τίποτε, πραγματικά, αλλά τελικά γιατί γράφουμε όλοι;

Καλέ μου Βριλ, έχω παρευρεθεί σε δια ζώσης συζητήσεις όπου η Aμαλία έχει μόνο τα καλύτερα να πει για σένα και το ίδιο ισχύει και για τον johnnie, που ξέρει πόσο τον εκτιμώ. Johnnie στο θέμα της Ρούλας από το Παγκράτι, έπεσες λίγο έξω, στο λέω υπεύθυνα. Δεν είναι κακό, συμβαίνει να κάνουμε λάθος στην κρίση μας καμιά φορά, τι στην ευχή, αν δεν κάναμε, ίσως να μην χρειαζόταν να είμαστε καν σ' αυτή τη ζωή...

Unseen


***** Συγχώρεση. Αγάπη. Ευλογία. *****

Edited by - Unseen on 01/12/2006 08:39:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 14:41:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Unseen, έχεις δείξει επίπεδο μέχρι τώρα. Είναι όμως εύκολο να γελάμε όταν γίνεται σε άλλους ο ψυχολογικός βιασμός σε αθώα συσκευασία χιούμορ, αλλά πως θα σου άρεσε εσένα αν σε όποια forum πήγαινες διάβαζες κατηγορίες για το πρόσωπό σου, και το ίδιο γίνονταν και εκτός διαδικτύου;

Πιθανότατα εσένα δεν θα τολμήσει να σου επιτεθεί, όπως δεν τόλμησε ποτέ να επιτεθεί στον jbg. Γιατί ο νόμος της ζούγκλας είναι αμείλικτος.

Όταν όμως εσύ βλέπεις να βιάζεται η προσωπικότητα συνανθρώπων μας, να ασκείται ψυχολογική βία, ακόμα και σε άτομα με ειδικές ανάγκες, είναι αισχρό να σιωπούμε.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 01/12/2006 15:23:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 14:54:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Αμαλία, αν θες τη γνώμη μου, όταν έχεις να κάνεις με εξαρτημένα άτομα σαν τον Deva ή τον παρομοίας κακοήθειας δηλωμένο σαδιστή βριλ, τα μπαναρίσματα προφανώς δεν αποδίδουν γιατί ξαναμπαίνουν με άλλο όνομα για να ξαναρίξουν την ατελείωτη χολή τους. Για να γίνουν τα μπαναρίσματα αποτελεσματικά σε τέτοιους, έχω την εξής λύση.

Προτείνω να προσθέσουμε ένα flag στη database για τα μηνύματα των νέων μελών, τα οποία μηνύματα να ξεκινούν τη ζωή τους ως "αόρατα". Ο πρώτος συντονιστής που έρχεται και βλέπει ένα αόρατο μήνυμα, το ξε-flag-άρει και το βλέπουν όλοι. Εκτός αν είναι υβριστικό ή κακοήθες, στην οποία περίπτωση το μήνυμα σβήνεται κι ο κλώνος μπανάρεται.

Με προσωρινώς αόρατα μηνύματα λοιπόν, οι επιθέσεις από κλώνους είναι αδύνατες.

Και τότε το μπανάρισμα δεν αστειεύεται. Γίνεται αποτελεσματικό ακόμα και στις πιο ανίατες περιπτώσεις κακοήθειας και εμμονής.

To flag αορατότητας μπορεί να υλοποιηθεί εύκολα στo snitz, χωρίς καν να αλλαχθεί η database. Στη νέα εφαρμογή δεν ξέρω.

Στην περίπτωση του "ΡούλαΠαγκράτι" πάντως, αν ήμουν στη θέση σας θα μετέφερα τα μηνύματά του στο topic:

"Δήλωση αποχώρησης. Οριστικής και αμετάκλητης. Γιατί δεν είμαι κολλημένος εγώ. Κι άμα θέλω φεύγω. Και δε σας έχω ανάγκη, άμα θέλω φεύγω έτσι;"


Τέλος, για την κακοήθεια των επιθέσεων denial-of-service που κόλλησαν το forum χθες το βράδυ,

(ποιος την έκανε άραγε; νιαου νιαου στα κεραμίδια)

αν συνεχίσει για πολύ καιρό ακόμα τις διαδικτυακές επιθέσεις, προτείνω να του κάνετε μια μετάθεση στον υδρο-ηλεκτρικό σταθμό Πτομελαϊδας. Στα βουνά της Πίνδου, μαζί με τους λύκους και τις αρκούδες, θα είναι στο στοιχείο του. Στη ζούγκλα και την αγριότητα της αγέλης, εκεί όπου ιδεολογικά ανήκει.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 01/12/2006 15:28:29


_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
amalia
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 18:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γειά σου Gentleman.

Θα το γράψω σε εσένα, αλλά αφορά όλους μας.
Καλό θα ήταν να αποφεύγουμε να αποδίδουμε χαρακτηρισμούς σε ανθρώπους, αλλά σε συμπεριφορές.
Έγινε επέμβαση σε δύο λέξεις που συμπεριέλαβες στο πιο πάνω μήνυμά σου.

Κατά τα άλλα, θα τοποθετηθώ απέναντι σε κάποιες προτάσεις σου, αρχίζοντας από τη νύξη σου για τις χθεσινές - πιθανότατα - διαδικτυακές επιθέσεις, που είχαν ως αποτέλεσμα τη μεγάλη καθυστέρηση των forums.
Επειδή στη συζήτηση που κάνουμε εδώ, έχει αναφερθεί και η απενεργοποίηση του Βριλ, θα ήθελα να τονίσω πως για εμάς τουλάχιστον, δεν υπάρχει κάποια σαφής υποψία πως ο Βριλ έχει κάποια σχέση υπαιτιότητας με τις επιθέσεις αυτές.
Για να είμαστε δίκαιοι, πριν από κάποιο καιρό που υπήρχαν και πάλι ανάλογα φαινόμενα, είχε ενδιαφερθεί και προσφέρθηκε να βοηθήσει.

Τώρα, όσον αφορά την πρότασή σου, για μεταφορά των μηνυμάτων (της Ρούλας Παγκράτι, καθώς και κάποιων άλλων μηνυμάτων) από το θέμα της Πεντέλης, στο θέμα όπου ο Βριλ δήλωνε πως οικειοθελώς αποχωρεί από τα forums, συμφωνούμε. Κάποια μηνύματα λοιπόν, που αφορούν την υπόθεση αυτή και που δεν έχουν σχέση με το θέμα της Πεντέλης, θα μεταφερθούν στο θέμα ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ το συντομότερο δυνατόν. Ωστόσο, θα μείνουν στο θέμα τα link από τα μηνύματα αυτά, σε clik-able μορφή.
Να σημειώσω εδώ, ότι διερευνούμε την ταυτοποίηση του λογαριασμού "Ρούλα Παγκράτι", καθώς η κίνηση - πέρα από την οποιαδήποτε δίκαια αγανάκτηση για τη συμπεριφορά του Βριλ - δε στόχευε μόνον στον Βριλ και είναι κακοηθέστερη από ότι ίσως φάνηκε...

Περί moderation τώρα:
Το θέμα είναι αρκετά περίπλοκο. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και περιπτώσεις ανθρώπων που μπαίνουν με κάποιον λογαριασμό και δείχνουν στην αρχή μία συμπεριφορά καλή, μέχρις ότου κερδίσουν την εμπιστοσύνη και την πιθανή υποστήριξη των μελών και μετά δημιουργούν προβλήματα, κάποιες φορές μάλιστα με τέτοιο τρόπο, που είναι δύσκολο να εξηγούμε κάθε φορά πως έχουμε κάθε δίκαιο λόγο για τη στάση που υιοθετούμε, όταν εξακριβώνουμε τη φύση του λογαριασμού.
Επιπλέον, οποιαδήποτε λειτουργική φαινομενικά λύση, θα μπορούσε να έχει κάποια προβλήματα. Όπως η λύση που γράφεις, την οποία είχαμε σκεφτεί από παλιότερα, αλλά που η υιοθέτησή της πιθανόν να μείωνε την αμεσότητα των συζητήσεων - κάποιοι άνθρωποι θα περιμένουν να δουν το μήνυμά τους και σίγουρα δεν ευθύνονται για την συμπεριφορά όσων θέλουν να υπονομεύσουν τις συζητήσεις!
Μία από τις σκέψεις μας είναι, να υπάρχει στην αρχή ελεύθερη συμμετοχή και με την πρώτη υποψία πως κάτι περίεργο συμβαίνει, να γίνεται μετάπτωση σε κατάσταση moderation (έλεγχος του μηνύματος πριν δημοσιευθεί).


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 18:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Unseen

Καλέ μου Βριλ, έχω παρευρεθεί σε δια ζώσης συζητήσεις όπου η Aμαλία έχει μόνο τα καλύτερα να πει για σένα


οταν πρωτοσυναντηθηκαμε με τον βριλ, θα μπορουσε να βγαλει κανεις το λανθασμενο συμπερασμα οτι ανηκουμε σε διαφορετικα στρατοπεδα

καταληξαμε φιλοι

ετσι μπορω να πω οτι αυτο που εκφραζει δικτυακα, δεν εχει σχεση με τον ανθρωπο βριλ, στον οποίο ξερω οτι μπορω να βασιστω και εχει χιουμορ (απο εκεινο που μ αρεσει, το ακραιο)

καλως ή κακως επελεξε τον ρολο του κακιστου, τον παιζει τελεια, και ως τετοιον τον προσλαμβανουν οι περισσοτεροι απο αυτους που δεν τον γνωριζουν


quote:

που ξέρει πόσο τον εκτιμώ.


η εκτιμηση ειναι αμοιβαια!


quote:

Johnnie στο θέμα της Ρούλας από το Παγκράτι, έπεσες λίγο έξω, στο λέω υπεύθυνα.


οσον αφορα το οτι ηταν κλωνος?

ή για την ταυτοτητα πισω απο την ρουλα?


quote:

Δεν είναι κακό, συμβαίνει να κάνουμε λάθος στην κρίση μας καμιά φορά, τι στην ευχή, αν δεν κάναμε, ίσως να μην χρειαζόταν να είμαστε καν σ' αυτή τη ζωή...


εννοειται!

χαιρομαι που επανηλθες!


quote:

gentleman

Πιθανότατα εσένα δεν θα τολμήσει να σου επιτεθεί, όπως δεν τόλμησε ποτέ να επιτεθεί στον jbg. Γιατί ο νόμος της ζούγκλας είναι αμείλικτος.



ποιος να μου επιτεθει, ο βριλ?

ειχαμε μια κοντρα αρκετων σελιδων καποτε, αλλά δεν ξεκατινιαστηκαμε

ωστοσο εχω δεχθει πολλες επιθεσεις, οπου καποιοι δεν αντεξαν την αντιπαραθεση με επιχειρηματα και περασαν στην λασπολογια

στο εσωτερικα εχουν σβυστει αυτα τα ποστ, αλλά οι προσπαθειες συνεχιζονται αλλου

ενα εχω να πω: στο δικτυο αντικατοπτριζεται ενα κομματι της πραγματικης μας ζωης και οχι το αντιθετο, το οποιο χρηζει ψυχιατρικης περιθαλψης


quote:

Προτείνω να προσθέσουμε ένα flag στη database για τα μηνύματα των νέων μελών, τα οποία μηνύματα να ξεκινούν τη ζωή τους ως "αόρατα". Ο πρώτος συντονιστής που έρχεται και βλέπει ένα αόρατο μήνυμα, το ξε-flag-άρει και το βλέπουν όλοι. Εκτός αν είναι υβριστικό ή κακοήθες, στην οποία περίπτωση το μήνυμα σβήνεται κι ο κλώνος μπανάρεται.



αυτη ειναι μια πολυ καλη ιδεα!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 21:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
Και εγώ, που είμαι κλώνος του Βρίλ δηλαδή, τι θα γίνει τώρα?

Τώρα που σας το είπα, τώρα θα θυμηθείτε να με σβήσετε ?
Χα χα, πολύ αργά. Ας το κάνατε νωρίτερα...

Νομίζετε ότι θα συνεχίσω με άλλα ονόματα? Είστε βαθιά γελασμένοι! Έχω πολύ καλύτερα πράγματα στη ζωή μου να κάνω.

Θέλετε να μείνετε κολλημένοι στο μίσος, τη μισαλοδοξία και την κατασυκοφάντηση του διαδικτυακού Βρίλ? Μείνετε. Μέχρι εκεί φτάνετε και αυτό θα κάνετε.

Θέλετε να ζείτε στην κοσμάρα σας? Κάντε το. Έχετε όλο το δικαίωμα να ζείτε στην κοσμάρα σας, όπως και εγώ έχω το δικαίωμα να ζώ στη δική μου. Δεν έιναι δύσκολο να ζείς στη μιά ή στην άλλη. Το πραγματικά δύσκολο είναι, να προσπαθείς να ζείς και στους δύο! Σε έναν κόσμο, όπου ακούς κάποιο ποντίκι ή νυχτοπούλι στη σπηλιά του ... Νταβέλη και πλάθει το μυαλό σου ιστορίες για εγωγήινους και φαντάσματα, ή να κατεβαίνεις σε μέρη που περισσότεροι άνρωποι έχουν πάει στη Σελήνη, παρά εκεί.

Όπως λέει και ο Τζώνη, που είμαι σίγουρος ότι κανείς σας δεν το κατάλαβε, μίλησε για κάτι που έχει σχέση με εμπιστοσύνη. Μετά από 2 1/2 χρόνια ανούσιας παρουσίας στον παρόντα χώρο, λίγα αποκόμησα. Για να είμαι ειλικρινής, δεν εξαιρώ και τον άλλο, "παράλληλο" χώρο του φόρουμ "Μεταφυσικό". Χάσιμο χρόνου, άν και πολλά απο αυτά που διάβασα εδώ θα γίνουν διαχρονικά ανέκδοτα!

Γνώρισα εδώ ανθρώπους, που ούτε ζωγραφιστούς δε θέλω να τους ξαναδώ. Γνώρισα εδώ ανθρώπους που μου είναι από αδιάφοροι ώς εντελώς πληκτικοί. Και ας λένε πανέμορφες ιστορίες για πεδία, κεραίες και ας θεωρούν την Πεντέλη βουνό "τους". Κατά βάθος, υποκατάστατο είναι. Για μια ελλειπή παιδεία και κάτι από εκείνο το βλέμα του Σκρούτζ-Μακ-Ντακ, που τα ματάκια του μετατρέπονται στο σχήμα του δολλαρίου, όταν βάλει στο μυαλό του κάτι.

Γνώρισα και λίγους ανθρώπους, που δε μετάνοιωσα διόλου ότι τους γνώρισα. Ξέρουν ποιοί είναι, δε χρειάζετε να τους αναφέρω.
Και μη νομίζετε ότι τους εκτίμησα, επειδή δε μου φέρνουν αντιρήσεις. Κάθε άλλο μάλιστα.

Λοιπόν, σας αφήνω στην κοσμάρα σας και σας προσπερνώ, λάτρεις του "Μεταφυσικού", της "Αναζήτησης" και του "Εσωτερισμού".

Όσο πιο πολύ είχατε κολλημένη την ταμπέλα επάνω σας, τόσο πιο κούφιοι, κενοί και άδειοι μου φανήκατε. Έχετε πολλά να μάθετε ακόμα, αλλά για να κάνετε το μεγάλο βήμα μπροστά, θα πρέπει να ξεκολλήσετε από αυτό το πράγμα, κάτι μεταξύ Διαπλοκής-Οργανωμένα Συμφέροντα-Αλλαξοκολιές-και κλικοποίησης που κάνετε τωρα.

Καλή σας Νύχτα λοιπόν και να σας χαίρεστε ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 02:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi

Τί θα μπορεσεις να διδαξεις αραγε ακομη και....(να μην πω, ειναι κριμα...)
Γιατι δεν μαθαινεις καλυτερα τον εαυτο σου και τις αδυναμιες σου ωστε να τις μετατρεψεις σε δυναμη;
Γιατι μεταμφιεζεσαι;
Γιατι εισαι εμπαθης;
Γιατι δεν προσπαθεις να τα βρεις πρωτα με τον εαυτο σου και μετα με τους αλλους;
Γιατι ενω εισαι πολυ εξυπνο ατομο, εχεις τοση οργη μεσα σου;
Ο κομπασμος ειναι δειγμα ανασφαλειας και κομπλεξισμου....
Ειναι κριμα....για σενα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy