ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΖΩΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 00:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΚΡΙΖΟΣ Ο ΣΟΥΠΙΟΡΑΧΟΚΕΦΑΛΟΣ


ΕΖΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ 10.000πχ-1941μχ.

Η ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΜΦΑΝΗ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΟΓΩ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΑΝ ΟΛΟΙ ΟΠΛΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 00:22:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα ρε φίλε πριν απο το 1941 τι έκαναν δεν τον βρήκαν πουθενά;

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 01:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ελα ρε φίλε πριν απο το 1941 τι έκαναν δεν τον βρήκαν πουθενά;

ΕΦΤΙΑΧΝΑΝ ΟΠΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΠΑΓΚ.ΠΟΛΕΜΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 18:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γκρίζος ο Δελφινοκέφαλος


Εζησε απο το 1939-1973μχ
Οπως με την παραπάνω έτσι και αυτή η διασταύρωση δεν χρειάζεται ειδική επεξήγηση για τα είδη τα οποία συμμετείχαν.
Ανήκει στη τάξη των γιγαντοειδών ελεφαντοειδών γκρίζων δελφίνων.
Το αξιοπεριέργο με το συγκεκριμένο είδος κατά τους επιστήμονες, είναι το πολύ σύντομο διάστημα της ζωής του.

Δυστυχώς δεν έγιναν περισσότερες έρευνες γιατι είχαν καλλύτερα πράγματα να ερευνήσουν.
Φήμες που κυκλοφορησαν στους κολπους της επιστημονικής κοινότητας αναφέρουν ότι το τελευταίο του είδους του, μετά την απώλεια του συντρόφου του και κατά την εξέγερση του Πολυτεχνείου συμμετείχε άθελά του, εγκλωβισμένο, μεταξύ των αντιμαχομενων πλευρών.
Εξ'ου και η φωτογραφία του αδικοχαμένου ζώου, μπροστά απο την πύλη του ιστορικού ιδρύματος.

Οι ελπίδες ότι οι διάφοροι γκρίζοι δελφίνοι που εμφανίστηκαν κατόπιν στην πολιτική σκηνή αποτελούν απόγονο του είδους, εκμηδενίζονται.
Η αιτία είναι οι τελευταίες ανακοινώσεις απο τους επιστήμονες που εξέτασαν με σύγχρονες μεθόδους τα εγκεφαλικά κύτταρα του άτυχου ζώου.
Η ανακοίνωση έπεσε σαν βόμβα στους πολιτικούς κύκλους της χώρας, καθώς η διαπίστωση ότι το άτυχο ζώο είχε πιο εξελιγμένο εγκέφαλο, το καθιστά αδύνατο να αποτελεί τον πρόγονό τους.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 20:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σόρι ρε Agnostic για την τσόντα αλλά...
αρπάχτηκα από τούτο "Δεκτά οποιαδήποτε σχόλια, προτάσεις, προσθήκες ζώων στο τόπικ κτλ." που λες στην αρχή και...

μιας και δε διευκρινίζει ο τίτλος για τι είδους ζώα μιλάμε...

δεν κρατήθηκα να παραθέσω κι εγώ μερικά ζώα που έχουν εκλείψει και για τα οποία δε στεναχωριέμαι deep για deep, απεναντίας...

Βέβαια είναι τόσα πολλά της αυτής συνομοταξίας που δεν τα θυμάμαι όλα αλλά και τα θυμόμανε θα χρειαζόταν εφτά κυβικά θρέντι να τα χωρέσει.


Κοινό χαρακτηριστικό των κατωτέρω(ν) ζώων, οι πολλοί άνθρωποι που αφάνισαν (πριν αυτά εξαφανιστούν) ή έκαμαν δυστυχισμένους.

Η σειρά παρουσίασης είναι τυχαία.


IDI AMIN DADA (ΟΥΓΚΑΝΤΑ)


PIETER WILLEM BOTHA (ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ)


ARIEL SHARON (ΙΣΡΑΗΛ)


AUGUSTO PINOCHET (ΧΙΛΗ)


JEAN CLAUDE DUVALIER (ΑΪΤΗ)


HERNANDO CORTES (ΙΣΠΑΝΙΑ)


ADOLF HITLER (ΓΕΡΜΑΝΙΑ)


MOBUTU SESE SEKO (ΖΑΪΡ – ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΚΟΓΚΟ)


MAO ZEDONG (ΚΙΝΑ)


POL POT (ΚΑΜΠΟΤΖΗ)


JOSEPH STALIN ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ)

Μπορούμε να βάλουμε ένα χεράκι να εκλείψουν και μερικά (πολλά δλδ) που ζουν ακόμη...ξέρετε εσείς...
εχμ...να διορθώσω τούτο που είπες πάλι:
"Κάθε οριστική απώλεια ίσως να είναι και καταστροφική."
σε:
"Κάθε οριστική απώλεια είναι σίγουρα ευεργετική"

Edited by - lamogio on 01/02/2007 20:29:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 00:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 01:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.

ΑΓΕΛΑΔΟΔΕΛΦΙΝΟ



ΕΖΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ 500πχ-1921μχ

ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΜΦΑΝΗ.

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ ΑΦΡΙΚΑΝΟΥ ΨΑΡΑ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΕ ΑΠΟ ΑΣΦΥΞΙΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

choice
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 01:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους choice  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω πως σιγα σιγα η ιστοσελίδα των διαγωνισμών photoshop
μπαίνει στο τοπικ, κομματακι κομματακι.
Πολυ καλή δουλειά παιδια (ellovos & troll)!!!!

Μπράβο σας Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 01:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το πλέον γνωστό μας ΚΑΡΧΑΡΙΝΙ


Εζησε απο το 1821μχ.-1981μχ.

Τι να πουμε για το πασίγνωστό μας καρχαρίνι!!!

Γεννιές και γεννιές μεγάλωσαν έχοντας απο ένα τουλάχιστον καρχαρίνι σε κλουβάκι στα σπίτια τους. Το κελάηδησμά τους χαρά στα αυτιά μας.

Πόσοι δεν έχουμε χάσει δάχτυλο την ώρα του ταίσματος!!

Δύστηχως το τελευταίο το έχω στο κλουβί μου, σε βαθιά γεράματα.


ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 02:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι να πουμε για το πασίγνωστό μας καρχαρίνι!!!

Γεννιές και γεννιές μεγάλωσαν έχοντας απο ένα τουλάχιστον καρχαρίνι σε κλουβάκι στα σπίτια τους. Το κελάηδησμά τους χαρά στα αυτιά μας.

Πόσοι δεν έχουμε χάσει δάχτυλο την ώρα του ταίσματος!!

Δύστηχως το τελευταίο το έχω στο κλουβί μου, σε βαθιά γεράματα.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 02:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νομίζω πως σιγα σιγα η ιστοσελίδα των διαγωνισμών photoshop
μπαίνει στο τοπικ, κομματακι κομματακι.
Πολυ καλή δουλειά παιδια (ellovos & troll)!!!!

Μπράβο σας


Να είναι καλά φίλε μου αυτό το site, που έχει διασώσει αυτές τις σπάνιες φωτογραφίες απο τα εξαφανισμένα ζώα του πλανήτη μας.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

choice
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 02:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους choice  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Νομίζω πως σιγα σιγα η ιστοσελίδα των διαγωνισμών photoshop
μπαίνει στο τοπικ, κομματακι κομματακι.
Πολυ καλή δουλειά παιδια (ellovos & troll)!!!!

Μπράβο σας


Να είναι καλά φίλε μου αυτό το site, που έχει διασώσει αυτές τις σπάνιες φωτογραφίες απο τα εξαφανισμένα ζώα του πλανήτη μας.


Κι ομως υπάρχουν πολλες άλλες πηγες στις οποίες μπορείτε να απευθεινθείτε.
Ενδεικτικα αναφέρω:
-βιβλία ζωολογίας - παλαιοντολογίας
-Υπνώσεις σε προηγουμενες ζωές (απ' οπου επαναφερετε στην μνήμη σας ζώα που ζουσαν τριγυρω σας)
-επιγραφες σε παλια μνημεια
-επικληση στον αστερισμού του Ωρίωνα μπας και σας ακουσει κανένας
προγονος και σας βοηθήσει!!!

Σας ευχομαι καλή τυχη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 03:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λεπόν,
μάγκες που τις βρίσκετε αυτές τις φωτογραφίες, ειδικά με το καρχαρίνι ξεκωλ.... στο γέλιο.

Ωραίος και ο Λαμόγιος όπως πάντα.

Στο θέμα μας τώρα παρακαλώ.

quote:
Οπως επίσης και οποιαδήποτε σχόλια για το θέμα και τις κοινωνικές προεκτάσεις που μπορεί να πάρει.

Πως θα νοιώθατε αν ξέρατε πως με την σκανδάλη σας εξαφανίσατε ένα ολόκληρο ζωικό είδος;

Εγώ θα ένοιωθα σαν θεός και σαν διάβολος ταυτόχρονα. Πάντως το έχει σκεφτεί κανένας;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 05:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πως θα νοιώθατε αν ξέρατε πως με την σκανδάλη σας εξαφανίσατε ένα ολόκληρο ζωικό είδος;

Εγώ θα ένοιωθα σαν θεός και σαν διάβολος ταυτόχρονα. Πάντως το έχει σκεφτεί κανένας;


Ειμαι ακρως αντίθετος στο κυνήγι οποιουδήποτε οργανισμού στη γή.

Θα ήθελα όμως πάρα πολύ να είχα ένα κυνηγό μπροστά μου στο δάσος στη θέση του λαγού και εγώ με την επαναληπτική καραμπίνα να είμαι ο κυνηγός.

Ο Θεός δεν εξαφανίζει φίλε μου, δημιουργεί.

Ο Διάβολος κολάζει ψυχή και σώμα (τα λεγόμενα δαιμόνια κατα τους Χριστιανους),

Ο άνθρωπος σκοτώνει και εξαφανίζει.

Οπότε το πολύ-πολύ να νιώσεις σαν το λιοντάρι που τρώει τον τελευταίο λαγό του δάσους.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 05:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ειμαι ακρως αντίθετος στο κυνήγι οποιουδήποτε οργανισμού στη γή.

Θα ήθελα όμως πάρα πολύ να είχα ένα κυνηγό μπροστά μου στο δάσος στη θέση του λαγού και εγώ με την επαναληπτική καραμπίνα να είμαι ο κυνηγός.


Ο ΚΥΝΗΓΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΝΙΣΜΟΣ;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 06:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κι ομως υπάρχουν πολλες άλλες πηγες στις οποίες μπορείτε να απευθεινθείτε.
Ενδεικτικα αναφέρω:
-βιβλία ζωολογίας - παλαιοντολογίας
-Υπνώσεις σε προηγουμενες ζωές (απ' οπου επαναφερετε στην μνήμη σας ζώα που ζουσαν τριγυρω σας)
-επιγραφες σε παλια μνημεια
-επικληση στον αστερισμού του Ωρίωνα μπας και σας ακουσει κανένας
προγονος και σας βοηθήσει!!!

Και για να μην ξεχνιώμαστε,
Να είσαι καλά φίλε που μου άνοιξες τα μάτια.Εγώ με τη σειρά μου τα ξανάκλεισα και...
Αυτο το είδος το επανεφερα στη μνήμη μου μέσω ύπνωσης. Ειδα μάλλον τι ήμουν στη προηγούμενη ζωή.


ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 06:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ΚΥΝΗΓΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΝΙΣΜΟΣ;;


Οχι ρε φίλε, δεν είπα να τον καθαρίσω κιόλας!

Απλά να νιώσει πως είναι να απειλήται άμεσα η ζωή του.
Κοινώς να χεστεί επάνω του θέλω.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 01:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MED o Κανκουρόσαυρος


Εζησε απο το 300.000 π.χ. - 1 π.χ. στην Αυστραλία.
Οι έρευνες εδειξαν ότι είχε πολλά κοινα σημεία με το μετέπειτα κανκουρό καθώς υπάρχει και γονιδιακη συγγένεια με τον δράκο της Τασμανίας.
Το τελευταίο του είδους του πέθανε στην εξορία απο βαθιά γεράματα.


ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 01:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Οχι ρε φίλε, δεν είπα να τον καθαρίσω κιόλας!

Απλά να νιώσει πως είναι να απειλήται άμεσα η ζωή του.
Κοινώς να χεστεί επάνω του θέλω.


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 04:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@lamogio

Σίγουρα δεν το είχα σκεφτεί το πράγμα από την δική σου οπτική. Αρκετά πετυχημένες οι προσθήκες σου μπορώ να πω και σαφώς χωράνε και άλλοι στην λίστα. Αλλωστε και ο άνθρωπος σε πιο ελεύθερα πλαίσια, ζώο είναι και αυτός
Nice work.

@A. Kircher

Ε νομίζω πως θα ήταν ένα φρικτό συναίσθημα να συνειδητοποιείς ότι έδωσες το τελειωτικό χτύπημα σ'ένα είδος και συμμετείχες σε μια...γενοκτονία
Αλλά δυστυχώς μερικοί ούτε που θα είχαν τέτοιους προβληματισμούς στο παρελθόν. Αντε να πείσεις τον φαταούλα Ευρωπαίο αποικιοκράτη να μην κυνηγά υπερβολικά τα Ντόντο στον Αγ.Μαυρίκιο. Τουλάχιστον αφού έχουμε δει τα ολέθρια αποτελέσματα του υπέρμετρου κυνηγιού και της καταστροφής βιοτόπων,μπορούμε να είμαστε σαφώς πιο προσεκτικοί σήμερα.

@ellovos και Troll

Οχι ότι δεν γέλασα με τις "διασταυρώσεις" ζώων στις φωτογραφίες που βάλατε μέχρι τώρα. Μάλιστα, μερικές ήταν αρκετά πετυχημένες και εμπνευσμένες. Η ευγενική μου προτροπή είναι να παραθέσετε περαιτέρω παρόμοια φανταστικά ζώα σε ανάλογα τόπικς, είτε στην κατηγορία "ΕΙΚΟΝΕΣ", είτε σε συγκεκριμένα τόπικς του "Τυράχλαδου" στα οποία μπορούμε να κάνουμε πιο συχνά το καλαμπούρι μας. Ευελπιστώ σε κατανόηση

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 15:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

@A. Kircher

Ε νομίζω πως θα ήταν ένα φρικτό συναίσθημα να συνειδητοποιείς ότι έδωσες το τελειωτικό χτύπημα σ'ένα είδος και συμμετείχες σε μια...γενοκτονία


συναντησα καποτε στην Κρητη ενα σκαθαρι που νομιζα οτι δεν υπηρχε πια στην Ελλαδα

μεγαλο γυρω στα 5 εκατοστα, μαυρο, με μια μεγαλη καθετη δαγκανα - πανεμορφο

ενιωσα ενα δεος κι ενα ψυχοπλακωμα στην ιδεα οτι μπορει να ηταν το τελευταιο του ειδους του στην Κρητη

στα χρονια που περασαν, δεν ξανασυναντησα αλλο του ειδους του...


quote:

Agnostic

@ellovos και Troll
Οχι ότι δεν γέλασα με τις "διασταυρώσεις" ζώων στις φωτογραφίες που βάλατε μέχρι τώρα. Μάλιστα, μερικές ήταν αρκετά πετυχημένες και εμπνευσμένες. Η ευγενική μου προτροπή είναι να παραθέσετε περαιτέρω παρόμοια φανταστικά ζώα σε ανάλογα τόπικς, είτε στην κατηγορία "ΕΙΚΟΝΕΣ", είτε σε συγκεκριμένα τόπικς του "Τυράχλαδου" στα οποία μπορούμε να κάνουμε πιο συχνά το καλαμπούρι μας.


εβουαλα μαγκες: photoshop - η ένατη τέχνη

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8995

ηθελα να το ανοιξω απο καιρο και μου δωσατε την ευκαιρια


*
*
*

επανερχομαι στο θεμα και για να σας καταθλιψω, σας θυμιζω την σφαγη των μωρων της φωκιας στην Αρκτικη, καθε χρονο

ΓΟΥΝΕΣ ΦΟΡΑΝΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΖΩΑ

οπως και οτι καποιοι λαοι οπως οι Ιαπωνες, επιμενουν να σκοτωνουν και να τρωνε φαλαινες


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 19:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agnostic

quote:
Αλλωστε και ο άνθρωπος σε πιο ελεύθερα πλαίσια, ζώο είναι και αυτός
Nice work.

Jonniebegood

quote:
ΓΟΥΝΕΣ ΦΟΡΑΝΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΖΩΑ

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2007, 03:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Σφαγή δελφινιών

δειτε το βιντεο (ευχαριστω την φιλη Κατερινα που ανεβασε το λινκ στο φορουμ του ΦΟΣ)

http://rplanetservice.blogspot.com/2007/02/blog-post.html

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2007, 01:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγο σοκαριστικό το βίντεο που παρέθεσες φίλε Γιάννη, αλλά χρειάζεται για να αφυπνιστούμε όλοι μας.

Με την αδεια της Κυβέρνησης του Καναδά άρχισε το μεγαλύτερο κυνήγι μωρών φώκιας.

Ούτε λίγο ούτε πολύ 300.000 μωρα φώκιας θα σφαγιαστούν φέτος.

Μήπως πρέπει να γίνει κάτι σύντομα;;;


http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=canada_seal_hunt&Player=wm&speed=_med

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2007, 21:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


πρεπει να το δουνε ολοι μπας και καταλαβουν απο που προερχονται οι γουνες που φορανε οι ματσωμενες μουλαρες...

θενκς!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 00:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια ταινία/ντοκιμαντέρ που πρέπει όλοι να την δούμε για να αναρωτηθούμε τελικά αν αξίζει να λεγόμαστε «άνθρωποι ή κτήνη;»…

THE COVE

The Cove Trailer





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 10:36:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κτήνη! Μόνο Κτήνη, τίποτα άλλο... πια ανέλιξη, ποιος ανώτερος εαυτός... άσε μια απογοήτευση είμαστε

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 11:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάθε πράξη μας , αποτελεί και τον πεντακάθαρο καθρέπτη μας...-

"Ανθρώπινη ράτσα"..ορδές δολοφόνων..βιαστών!

Δεν θέλω να πώ τίποτ'αλλο..τίποτ'αλλο...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 11:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με πονάει πάντα!
Με απογοητεύει, τι προσπαθούμε να κάνουμε εμείς? Θα καταφέρουμε ποτέ να ξεφύγουμε από αυτό το επίπεδο?

"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2010, 08:53:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλές φορές βλέποντας τέτοια ντοκιμαντέρ ή βίντεο (όσο μπορώ να δω, να αντέξω..) αναρωτιέμαι το αν είχα κάποιο από αυτά τα κτήνη (ανθρώπους) μπροστά μου πως θα αντιδρούσα;
Ψάχνοντας τα συναισθήματα που νοιώθω εκείνη την στιγμή το μόνο που «βλέπω» είναι ότι πραγματικά θα γινόμουν κτήνος και εγώ απέναντι τους, και ίσως κάτι χειρότερο..

Ξέρετε φίλοι μου και μόνο που το σκέπτομαι, που βιώνω αυτά τα αισθήματα, πραγματικά με φοβίζει….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy