ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Η ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 00:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τα πάντα πάνω στη γή θυμίζουν προιόντα δημιουργίας.

Ωχ, όχι πάλι αυτός ο διάλογος...Έχω δώσει αρκετά στοιχεία για αυτό...Όσα από "τα πάντα" και να ψάξεις θα βρεις εξελικτική εξήγηση...Τα υπόλοιπα απλώς είναι τεχνάσματα λογικής.ΜΠΟΡΕΙ λες να είχαμε Terraforming...Πρέπει να προσπαθήσεις περισσότερο...


Επί της ουσίας του επιχειρήματος μου... Θεωρείς λογικό από έναν υπερ-εξελιγμένο και ανεπτυγμένο πολιτισμό να κάνει εμφανίσεις αραία και που σε ουφολόγους και να απάγει ανθρώπους στη μέση του πουθενά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 19:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θεωρείς λογικό από έναν υπερ-εξελιγμένο και ανεπτυγμένο πολιτισμό να κάνει εμφανίσεις αραία και που σε ουφολόγους και να απάγει ανθρώπους στη μέση του πουθενά;

Δεν σε κάλυψε η απάντηση του Σιμόπουλου?
Αφού σου απάντησα τι με ξαναρωτάς.

quote:
Ωχ, όχι πάλι αυτός ο διάλογος...Έχω δώσει αρκετά στοιχεία για αυτό...Όσα από "τα πάντα" και να ψάξεις θα βρεις εξελικτική εξήγηση...Τα υπόλοιπα απλώς είναι τεχνάσματα λογικής.ΜΠΟΡΕΙ λες να είχαμε Terraforming...Πρέπει να προσπαθήσεις περισσότερο...

Τι πάει να πεί οχι αυτός ο διάλογος?
Να μην συζητάμε για αυτό?
Επειδή δηλαδή εσύ έχεις πεισθεί οτι είμαστε προιόντα της εξέλιξης πρέπει να το δεχθούμε και εμείς?
Σεβαστή η άποψη σου φίλε μου αλλά επέτρεψε μας να έχουμε τη γνώμη μας, την άποψη μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 20:00:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ και πολύ κιαρό, είναι αγώνας επιβίωσης, αγώνας ζωής και θανάτου για τον Βιομηχανικούλη, να αποδείξει την θεωρία του Δαρβίνου και να ρίξει στην πυρά, όλους τους αιρετικούς, αγαπητέ μου allzzaro...
Έχει...χρυσόβουλο, απο τον Πάπα...Κυνηγάει μάγισσες, της εποχής του....
Το ότι, ο ....κόσμος υπήρχε πριν και ότι ήταν πιο πολύπλοκος, απο την απλοική θεωρία της εξέλιξης του Δαρβίνου, δεν μπορεί κάν να το δει....
Γιατί,για μένα, υπάρχει αυτή η διάθεση..Όταν απλοποιείς κάτι,είναι ύποπτο...Το υποτιμάς..Και η ζωή στη γή, δεν είναι απλά ένας ....κήπος, που απο καπρίτσιο έγινε...
Είναι πολλά περισσότερα, αλλά, πρέπει να έχει ανοιχτά μάτια, για να το δει κανείς....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 20:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά έλεος.
Μην το μαμήσουμε και εδώ το θέμα.
Δεν θέλουμε να μιλήσουμε και εδώ για την εξέλιξη ρε παιδιά.
Εδώ θέλουμε να μιλήσουμε για ufo.
Σαν ufo που είμαστε..

Ενδείξεις για την ύπαρξη ανθρώπων με υψηλή τεχνολογία έχουμε αρκετές χιλιάδες χρόνια τώρα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 20:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι μανάρι μου allzzaro, ειχαμε, αλλά, ήταν αποδείξεις ζωής,
απο αλλού, ή πνευματος;, σε ρωτάω, εγώ...Ειναι ενδείξεις απο εξωγήινη ζωή, ή απο γήινη, με άλλη υπόσταση;
Επιμενω, για ...εσωγήινους,πρόχειρη λέξη, γιατί, είναι οι μόνοι, που ταιριάζουν, περισσότερο, με ότι λέμε εξωγήινοι...
Στο παρελθόν, όλες οι άλλες μνημες των λαών,απο τετοια πλάσματα, αφορούσε ...εσωγήινους και λέω, ότι κάνουμε λάθος, κοιτώντας στα άστρα..Ειναι απο κάτω μας....Και γι αυτό, ίσως, είναι το ίδιο...
Επιμένω,δε, ότι δεν υπάρχει ζωή αλλού, διότι, αν ήταν θα το ξεραμε....
Δεν δέχομαι, ότι μας παρακολουθούν, γιατί, καποιον που τον παρακολουθείς,ως ανώτερος, δεν τον σκοτώνεις, δεν τον κλέβεις,
είσαι αόρατος, διακριτικός..Αυτοι, δημιουργούν...κυκλοφοριακή συμφόρεση στους αιθέρες, βιάζουν, σκοτώνουν..
Τοσο ....κρυφοί θέλουν να είναι;Κι αν δεν είσαι, όταν κάνεις κάτι τέτοια, σαν αυτά που λέμε, ότι κάνουν οι εξωγήινοι, δεν είσαι ανώτερος ρε παιδιά..Είσαι ζώο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 20:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι μανάρι μου allzzaro, ειχαμε, αλλά, ήταν αποδείξεις ζωής,
απο αλλού, ή πνευματος;, σε ρωτάω, εγώ...Ειναι ενδείξεις απο εξωγήινη ζωή, ή απο γήινη, με άλλη υπόσταση;
Επιμενω, για ...εσωγήινους,πρόχειρη λέξη, γιατί, είναι οι μόνοι, που ταιριάζουν, περισσότερο, με ότι λέμε εξωγήινοι...

Για τους πούμε εσωγήινους θα πρέπει να έχουν γήινη καταγωγή.
Πώς είναι δυνατόν εμείς σε μερικά χρόνια να προβούμε σε αλλαγή κλίματος ενός πλανήτη και να μην δεχθούμε οτι δεν το έκαναν αυτοί.
Είναι αδιανόητο το να υπάρχουν και να μην έχουν τροποποιήσει το δικό μας πλανήτη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 22:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου allzzaro, η αλλαγή κλίματος, που λές, όπως κι άλλα, έγιναν απο εντεταλμένους δικούς τους πουλημενους ανθρώπους και δεν έπιασε..Δες για την τρύπα του όζοντος...Κλείνει....
Ο πλανήτης, είναι γερή κατασκευή,δεν έγινε
κατα λάθος...Αντέχει, μερικά αενοχλητικά κουνουπάκια, που ίεμαστε ακόμη....Αυτοί, όμως, κινδυνολογούν...
Γιατί, ότι ζούμε,δεν είναι η εξέλιξη του ανθρώπου, αλλά ,επιταγές, επιθυμίες και εντολές άλλων, σε φερέφωνα, που ξέορυν πως να μας κάνουν τη ζωή μαρτύριο, για να μην προσπαθούμε να κάνουμε καλό στον πλανήτη που ζούμε...Να ελπίζουμε σε κάτι άλλο, αλλού...
Κι εντελώς, συμπτωματικά, κάνουν τη γή, κόλαση....
Κατά λάθος, πιστεύεις;Θλεουν να μας διώξουν, για τα αστέρια, γιατί εδώ είναι η γή, ο πραγματικός κόσμος και μεις τυφλοί, δεν το βλέπουμε...
Κι αν υπάρχουν εξωγήινοι, το νόημα της ζωής, είναι να περιδιαβαίνεις τους γαλαξίες, ή να φτάσεις σε κάποιο επίπεδο, που το πνεύμα σου να
τριγυρνά στο σύμπαν,δίχως το σώμα σου,δίχως διαστημόπλοια και ΑΤΙΑ;....
Φιλε, σκέψου τι λέω...Ανώτεροι πολιτισμοί, δεν μπορεί να είναι ακριβώς, λίγο πιο μπροστά απο μας και να έχουν ανάγκη,σκαφών, τροφής, ανθρώπων για πειράματα, κλπ..Απλα, λιγο πιο εξελιγμένοι απο μας..Τοσο σύμπτωση, ένα βήμα ακριβώς, πρίν απο μας;...Δεν σου φαίνεται καθόλου περίεργο και παράλογο;
Παράλογο, επιμένω....Εξωγήινοι, που έχουν την όποια ανάγκη, δεν είναι ανώτεροι, αλλά κατώτεροι και άρα, κάτω απο μας, κάτω απο τη γή, μέσα στη γή.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 22:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε έχω ξανακαλέσει γείτονα να το συζητήσουμε το θέμα και δε θέλεις.Αν αρνείσαι να συζητήσεις τις διαφωνίες σου και να σκύψεις πάνω από τα στοιχεία εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα αλλά μη μου φέρνεις και τη δημοκρατία σαν αντεπιχείρημα. Όταν δεν έχεις δει και δεν έχεις καταλάβει ακριβώς τι λέει ο άλλος μη βιάζεσαι να το βαφτίσεις άποψη του και τέρμα. Μπορείς να διαφωνήσεις όσο θες αλλά δες πρώτα τα στοιχεία...


Τέσπα για να μην αναλωθούμε να ακούμε τις ίδιες μπούρδες περί μη ισχύος της εξέλιξης την αφήνουμε έξω... Ξεκινάμε σα δικαστήριο όλοι αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου... Αυτό μετασχητίζεται σε "τίποτα δεν ισχύει μέχρι αποδείξεως του εναντίου". Έχεις ατράνταχτα επιστημονικά στοιχεία που να αποδεικνύουν τους ισχυρισμούς σου; Όχι κρίσεις "κρίνω ότι δε θα μπορούσε να είναι αλλιώς", ατράνταχτα στοιχεία με μονοσήμαντη ερμηνεία...


Ο Σίμοπουλος είπε ότι ΑΝ υπήρχαν ΔΕ θα τους βλέπαμε άρα επί της ουσίας απορρίπτει ΟΛΕΣ τις ιστορίες απαγωγών και θεάσεων... Αυτό θέλω να πω και εγώ. ΟΥΦΟ μπορεί να υπάρχουν (εγώ είμαι άλλωστε, αυτός που έδωσε στοιχεία για ίχνη ζωής στον Άρη) αλλά δεν μπορεί να είναι αυτό που παρουσιάζεται από τους ουφολόγους


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 22:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δες για την τρύπα του όζοντος...Κλείνει...

Ναι ο Θεός το έκανε...Ο Θεός έβγαλε το νόμο που μειώνει τη χρήση χλωροφθοράνθράκων σε συσκευές (αεροζόλ, κλιματιστικά κτλ) ώστε να προστατευθεί το όζον...


Η παραπληροφόρηση δεν έχει όρια...


Σε λίγο θα μας πει ότι τη βροχή τη ρίχνει ο Θεός της βροχήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 23:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λες συνέχεια τα ίδια και γίνεσαι κουραστικός, Βιομηχανικούλη μου........Εγώ έγραψα, ότι κλείνει η τρύπα του όζοντος και άρα ,είναι τουλάχιστον ύποπτο,που ακόμη λένε για φαινόμενα θερμοκηπίου,καταστροφή του κόσμου, κλπ....Εσχατολογικά...
Δείχνει ύποπτο, νομίζεις;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 23:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξαρτάται industrialangel πόσο περισσότερο μπορείς να καταλάβεις απο αυτά που σου δίνουν να καταλάβεις.

Είναι υποκινούμενη η οικονομική κρίση? σε ρωτώ .. και μου απαντάς.
Φέρε μου επιστημονικές αποδείξεις οτι είναι υποκινούμενη

Καταλαβαίνεις λοιπόν για ποιό λόγο δεν θέλω να συζητήσω μαζί σου τέτοια θέματα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 23:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
....Εξωγήινοι, που έχουν την όποια ανάγκη, δεν είναι ανώτεροι, αλλά κατώτεροι και άρα, κάτω απο μας, κάτω απο τη γή, μέσα στη γή.......

Οπου φτάνει ενας φίλε Βαγγέλη μπορεί να φθάσουν και αλλοι.
Αρα έφτασαν πολλοί.
Οπου υπάρχουν καλοί υπάρχουν και κακοί.
Αρα υπάρχουν και πολλοί και κακοί..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 23:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψάξε και βρες τι προκαλεί η τρύπα του όζοντος, από τι προκλήθηκε και πώς αντιμετωπίστηκε (επιτυχώς)

Ψάξε και βρες τι προκαλεί την πλανητική υπερθέρμανση, από τι προκαλείται και πώς πρέπει να αντιμετωπιστεί...


Έχεις μπλέξει τις έννοιες... άρχισε να τις ορίζεις,να τις κοιτάς στο λεξικό, σε καμιά εγκυκλοπαίδεια κτλ. Ψάξε τι χημικές αντιδράσεις παράγουν όζον, ποιες καταναλώνουν...

Γείτονα, για να κάνουμε σοβαρή συζήτηση χρειαζόμαστε ατράνταχτα στοιχεία με μονοσήμαντη ερμηνεία. Εσύ απλώς δηλώνεις ότι δεν έχει τέτοια...

Το πυθαγόρειο θεώρημα, η θεωρία της σχετικότητας κτλ της επιστήμης ΕΧΟΥΝ τέτοια στοιχεία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 23:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γείτονα, για να κάνουμε σοβαρή συζήτηση χρειαζόμαστε ατράνταχτα στοιχεία με μονοσήμαντη ερμηνεία. Εσύ απλώς δηλώνεις ότι δεν έχει τέτοια...

Μην διαστρεβλώνεις αυτά που λέω.
Ουδέποτα είπα οτι δεν έχω τέτοια στοιχεία.
Είπα οτι καταλαβαίνω περισσότερα απο οσα μου δίνουν τα στοιχεία.
Εσύ δεν θέλεις να καταλάβεις.
Θεωρώ οτι μια τέτοια συζήτηση μαζί σου είναι ανούσια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 00:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είπα οτι καταλαβαίνω περισσότερα απο οσα μου δίνουν τα στοιχεία.


Στοιχεία που πρέπει να τραβηχτούν από τα μαλλιά ή να ερμηνευτούν με μεροληψία για να οδηγήσουν σε συμπέρασμα είναι σαν να μην υπάρχουν. Λυπάμαι...


ubiased conclusion, φίλε μου, unbiased...


Ξέρεις ότι υπάρχει κόσμος που διαφωνεί με το πυθαγόρειο θεώρημα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 10:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα γίνονταν δεκάδες μονομαχίες στο ....Ελ Πάσο,αγαπητέ μου
allzzaro,θα είχαμε θύματα, ζημιές....
Βλέπεις τίποτε τέτοιο γύρω μας;....
Εσωγήινοι, που δεν μαλώνουν μεταξύ τους, δείχνουν, γιατί άν ήταν πολλοί, θα ειχαμε κυκλοφορικαό πρόβλημα, επίσης....
Βλέπεις τιποτε;....
Απάτη είναι, για να δικαιολογήσουν, τις ανίερες συμμαχίες τους,
με δαίμονες φιλε μου.....Και πίστεψε με, υπάρχει ιστορία, απο την Ιωάννη της Λωραίνης, την Νορμανδία, τον Ψυχρό Πόλεμο..Δοκιμάσανε πολλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 11:20:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξέρεις ότι υπάρχει κόσμος που διαφωνεί με το πυθαγόρειο θεώρημα;

Με αφήνει αδιάφορο φίλε μου.
Τολμώ να σου πώ το εξής.
Εχετε ξεφτιλίσει τα πάντα.
Εχεις πέσει θύμα της υποκινούμενης γνώσης που χρησιμοποιεί την επιστήμη ώς αλλοθι έτσι ώστε να ξεφτιλίσει κάθε ιερό και όσιο.
Ξεφτιλίζεις την Αρχαία Ελληνική Γραμματεία, τη φιλοσοφία, τα αρχαία Ελληνικά Μυστήρια, το Χριστιανισμό την αρχαία κιβωτό της γνώσης και οτι βρεθεί στο διάβα σου.

quote:
Στοιχεία που πρέπει να τραβηχτούν από τα μαλλιά ή να ερμηνευτούν με μεροληψία για να οδηγήσουν σε συμπέρασμα είναι σαν να μην υπάρχουν. Λυπάμαι...

Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι οπου μπαίνεις και γράφεις δημιουργείς πρόβλημα. Δημιουργείς καταστάσεις που απωθείς τους αλλους να γράψουν.
Εχεις διαλύσει στην κυριολεξία 3 τόπικ και προσπαθείς να διαλύσεις και αυτό.
Εάν μπούμε και εδώ στη διαδικασία να συζητήσουμε θα μας κατηγορήσεις πάλι για παραπληροφόρηση και θα γίνει αλατρεχαγύρευε.
Προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις οτι δεν συζητούν έτσι.
Εαν λυπάσαι εσύ μία φορά εγώ λυπάμαι δέκα ..

Edited by - allzzaro on 25/06/2010 11:38:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 11:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θεωρείς μύθους τις χιλιάδες αποκαλύψεις πιλότων για θέαση ΑΤΙΑ?
Απο τη στιγμή που υπάρχουν τέτοιου είδους αντικείμενα προηγμένης τεχνολογίας δεν αναρρωτιέσαι που βρήκαν την τεχνολογία αυτή.
Είτε πρόκειται για γήινη τεχνολογία είτε για εξωγήινη.
Οι εκατοντάδες αναπαραστάσεις θέασης ΑΤΙΑ στους προιστορικούς χρόνους σε αφήνουν αδιάφορο?
Κάθε επιχείρημα τέτοιου είδους θα το διαψεύσεις και θα το θεωρήσεις παραπληροφόρηση ζητώντας φαιδρά επιστημονικά στοιχεία.
Τι να συζητήσει λοιπόν κανείς μαζί σου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 11:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απάτη είναι, για να δικαιολογήσουν, τις ανίερες συμμαχίες τους,
με δαίμονες φιλε μου.....

Φίλε τρεχαγύρευε..
Προηγουμένως ανέφερα το Σιμόπουλο που είπε οτι εάν υπάρχουν είναι αθέατοι.
Για είναι αθέατοι δύο μπορεί να συμβαίνουν.
ή μας παρακολουθούν απο μακρυά ή ζούν ανάμεσα μας.
Εάν συμβαίνει το πρώτο ή το δεύτερο συνεπάγεται οτι συμβαίνουν και τα δύο.
Εάν συμφωνήσουμε στο οτι υπάρχουν μπορούμε να συνεχίσουμε τη συζήτηση για το ποιοί μπορεί να είναι, πόσοι είναι, τι θέλουν απο εμάς, ποιοί είμαστε εμείς.
Εάν προσπαθήσουμε να συζητήσουμε στο οτι δεν υπάρχουν θα αναλωθούμε σε εναν φαύλο κύκλο και το τόπικ θα γεμίσει πάλι με ύβρεις και απειλές.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 12:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου φίλε Φώτη, δεν συζητάω το άν υπάρχουν κάποια άλλα όντα, πλην ανθρώπων, που έχουν συμφέροντα επι γής, το δέχομαι...
Αλλά, το τι ειναι και απο που έρχονται, είναι που αμφισβητώ, διότι, δνε έχουμε αποδείξεις,στοιχεία, περι της καταγωγής και προέλευσης των,όταν,τοποθετούμαστε έτσι με αστρικούς όρους,γιατί,μπερδεύεται το αν μιλάμε για την υλική ή πνευματική τους προέλευση....
Κάνε υπομονή, θα πάει κάπου, αλλά, με λογική και στοιχεία...
Επιμένω, ότι δεν είναι εξωγήινοι, γιατί, η παραφιλολογία που
τους αφορά, λέει μόνο για τερατώδη πλάσματα,άσχημα, που εμείς οι άνθρωποι θα φοβηθουμε επειδή δεν θα καταλάβουμε, γιατί είναι ανώτεροι...
Το καλύτερο, το ανώτερο, φιλε μου,με αφορμή αυτό το τελευταίο,
είνσι ομορφότερο, καλύτερο,πιο ωραίο ποίημα, δεν είναι χειρότερο..Ότι μας δείχνουν απο αυτούς, είναι το λιγότερο αλλόκοτο, άσχημο..Αυτο δεν συνεπάγεται ανωτερότητα...
Πιστεύω, ότι δεν θέλουν το καλό μας, όπως ειπε ο αστροφυσικός ο Χώκινς, για να μιλήσουμε υπο άλλη γωνία,...
Αυτό, το υπολογίζεις, εσύ παράδειγμα;Ή παίρνεις σαν δεδομένο, ότι έρχονται για το καλό μας;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 12:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά, το τι ειναι και απο που έρχονται, είναι που αμφισβητώ, διότι, δνε έχουμε αποδείξεις,στοιχεία, περι της καταγωγής και προέλευσης των,όταν,τοποθετούμαστε έτσι με αστρικούς όρους,γιατί,μπερδεύεται το αν μιλάμε για την υλική ή πνευματική τους προέλευση....

Eτσι οπως τοποθετείσαι να νοήσω οτι δεν υπάρχει πνευματικός κόσμος δεν υπάρχει αυλος κόσμος δεν υπάρχει Θεός.

quote:
Πιστεύω, ότι δεν θέλουν το καλό μας, όπως ειπε ο αστροφυσικός ο Χώκινς, για να μιλήσουμε υπο άλλη γωνία,...

Εαν ήθελαν τον κακό μας θα είχαμε τελειώσει εκατοντάδες χρόνια πρίν.
Οπως σου είπα παντού υπάρχουν και καλοί και κακοί.
Αποδείξεις απτές φυσικά και δεν έχουμε, φαίνεται να είμαστε μόνοι μας αλλά δεν μπορούμε και να απορρίψουμε το οτι δεν υπάρχουν.
Η άρχαία τεχνολογία και οι αφηγήσεις της Βίβλου καθώς και ολων των μυθολογιών μας αφήνουν να νοήσουμε οτι το 3.800 ΠΧ έδρασαν και μάλιστα ενας καταστροφικός πόλεμος μεταξύ τους είχε αφορμή τον άνθρωπο. Κάποιοι ήταν υπέρ του ανθρώπου και κάποιοι κατά.
Εάν λοιπόν δεχτούμε οτι υπήρχαν και υπάρχουν και είχαν την δυνατότητα να ενσαρκωθούν τότε .. μας κυβερνούν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 12:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ή παίρνεις σαν δεδομένο, ότι έρχονται για το καλό μας;.


Καμία υπόθεση που γίνεται εκ των προτέρων χωρίς στοιχεία δεν μπορεί να είναι σωστή.


Θα θυμίσω λίγο την ανθρώπινη ιστορία, κάτι παρόμοιο με τη συνάντηση μας με εξωγήινους έγινε την περίοδο των μεγάλων εξερευνήσεων. Δύο πολιτισμοί με τεράστιες διαφορές σε πολλούς τομείς(ένας εκ των οποίων ήταν πολεμική τεχνολογία) συναντήθηκαν. Από τη μια οι Ευρωπαίοι και από την άλλη οι γηγενείς Αμερικάνοι... Στην αρχή χαρά και ενθουσιασμός, αργότερα όμως σύγκρουση και αίμα... Και φυσικά αυτός που είχε το πάνω χέρι στην τεχνολογία εξαφάνισε τον άλλο... Όσο απείχαν οι Ινδιάνοι από τους Ευρωπαίους ενδεχομένως να απέχουμε και εμείς από τους όποιους "άλλους"... Δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι είναι ασφαλής η αλληλεπίδραση με αυτούς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 12:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αποδείξεις απτές φυσικά και δεν έχουμε

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε η Βόρεια Κορέα εκτόξευσε πυρηνικά εναντίον της Κίνας αλλά τα εμπόδισαν οι εξωγήινοι. Αποδείξεις για αυτό δεν υπάρχουν πουθενά, γιατί οι μεν εξωγήινοι κρύβονται, οι δε Κορεάτες δε θέλουν να παραδεχθούν την αποτυχία τους. Οι Κινέζοι δεν πήραν πρέφα.


Αυτήν την ιστορία την κατέβασα από το μυαλό μου...Αν όμως αποφασίσω να την πιστέψω ως αληθή, ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορεί να με διαψεύσει. Αυτό ακριβώς κάνεις και εσύ, γείτονα.

Edited by - IndustrialAngel on 25/06/2010 12:56:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 13:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτέλους θέτεις κάποια ερωτήματα ουσίας Βιομηχανικέ και με χαρα να συζητήσουμε, παρά το οτι διαφωνω...
Βασικά, έγραψα,οτι άλλο ο πνευματικός κόσμος κι άλλο ο υλικός,αγαπητέ μου Φώτη, αλλά πάμε στα αλλα, Βιομηχανικέ Γιώργο...
Λες ότι απέχουμε απο τους άλλους, ίσως λίγο...Συμφωνούμε...
Η κόντρα,όμως, έπρεπε να υπάρχει,η διαμάχη, η αντιπαράθεση, που είναι; Δεν μπορεί να εμφανιστεί ειδικα τώρα..Κι όμως, μόνο τώρα, συζητειται κάτι τέτοιο, τουλάχιστον, τα τελευταια 2500 χρόνια, που ξέρουμε...
Στέκει;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 13:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η κόντρα,όμως, έπρεπε να υπάρχει,η διαμάχη, η αντιπαράθεση, που είναι;


Μα δε μας έχουν παρουσιαστεί... Πριν πάνε οι Κονκισταδόρες στην Αμερική δεν υπήρχε πόλεμος και οι Ινδιάνοι ζούσαν ζωή και κότα για χιλιάδες χρόνια. Ήρθε όμως ο 15ος και 16ος αιώνας και τους κατασφάξανε (τους εκχριστιάνησαν όμως πριν)..

quote:
Κι όμως, μόνο τώρα, συζητειται κάτι τέτοιο, τουλάχιστον, τα τελευταια 2500 χρόνια, που ξέρουμε...


Για 2500 χρόνια νομίζαμε ότι η γη είναι επίπεδη... Από που και ως που να πιθανολογήσει κάποιος την ύπαρξη άλλων νοήμονων όντων, όταν δεν ξέρει τα απλά;

Edited by - IndustrialAngel on 25/06/2010 13:30:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 14:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αποχωρώ απο τη συζήτηση.
Οπως και στα υπόλοιπα τόπικ θα πρωταγωνιστείτε με ανούσιες αντιπαραθέσεις καταστρέφοντας το διάλογο.
Αν παρατηρήσετε παλιά τόπικ απο το 2003 πάντα υπάρχουν κάποιοι που καταστρέφουν τη συζήτηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 20:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μαλώνουμε ρε Φώτη....Να πές του κι εσύ Βιομηχανικέ Αγγελε ότι δεν μαλώνουμε...Κουλάρισε δικέ μου, για το αν οι εξωγήινοι, έχουν στοιχεία απόδειξης ύπαρξης, λέμε, ενώ οι ...εσωγήινοι, έχουν, απο όλους τους μύθους όλων των λαών, μαρτυρίες και ιστορίες...
Γιατί να μην έχει γίνει μια σκόπιμη παρπαλάνηση;
Για να δεχτούμε ανίερες συμμαχίες;...
ἐπιστημονική φαντασία;Δεν νομίζω....
Έχουμε πολλά παραδείγματα, ακόμη και πειράματα, πανεπιστημίων....
Θέλει ψάξιμο το θέμα...Θυμάμαι το ..τσουπακούμπρα....Τι είναι;Εξωγήινος, ή εσωγήινος;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 20:48:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θυμάμαι το ..τσουπακούμπρα....Τι είναι;Εξωγήινος, ή εσωγήινος;

ανύπαρκτο

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 21:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί το ερευνούν ,ακόμη και ...φυσιοδίφες, αγαπητέ μου άθεε;
Γιατί, υπάρχουν βίντεο με αυτό;...
Να το θέσω αλλοιώς, ακόμη, τόσους αιώνες μας παρακολουθούν οι ...εξωγήινοι,δεν έχουν χορτάσει πειράματα, με ανθρώπους και
ζώα;Γιατί κλέβουν και εξαφανίζουν ακόμη, με εκδοχή, ότι τους πήραν οι ..εξωγήινοι;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2010, 21:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί το ερευνούν ,ακόμη και ...φυσιοδίφες, αγαπητέ μου άθεε;
Γιατί, υπάρχουν βίντεο με αυτό;...

Να το θέσω αλλοιώς, ακόμη, τόσους αιώνες μας παρακολουθούν οι ...εξωγήινοι,δεν έχουν χορτάσει πειράματα, με ανθρώπους και
ζώα;Γιατί κλέβουν και εξαφανίζουν ακόμη, με εκδοχή, ότι τους πήραν οι ..εξωγήινοι;;
[/quote]

ο κάθε ένας μπορεί να δηλώνει ότι του αρέσει το θέμα είναι μέχρι αποδείξεως όλα αυτά μένουν στην σφαίρα της φαντασίας

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy