ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 The Dark Knight
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2008, 07:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό ταξίδι να έχει!

Η αλήθεια είναι πως όταν το άκουσα εχθές έμεινα άφωνος.

Ένα νέο παιδί με πολύ μέλλον στον κινηματογράφο - προσωπικά πιστεύω ότι θα πετύχαινε πολλά - και με πολύ καλές ερμηνείες σε όσες ταινίες είχα δει και στις οποίες πρωταγωνιστούσε.
Το θέμα είναι ότι πριν δύο χρόνια - απ' ό,τι άκουσα - είχε αποκτήσει και μια κόρη από την συμπρωταγωνίστρια του στην ταινία "The Brokeback mountain".


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2008, 16:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι ρε φίλε, αυτό με στεναχωρείπερισσότερο. και τα παιδιά των διασήμων όπως η Matilda Rose Ledger, δε μπορούν με τίποτα να ξεχάσουν, αφού η τηλεόραση θα τους το θυμίζει συνέχεια... ακόμα κι αν δεν πρόλαβε να τον "γνωρίσει"...

απ' ό,τι λένε οι συντελεστές, το κυ΄κνειο άσμα του, αυτό εδώ δηλαδή, είναι και η καλύτερή του ερμηνεία. υπάρχει και μία παράκληση, που υπέγραψα κι εγώ, να μπουν όσο γίνεται περισσότερες σκηνές με τον Λέτζερ στην ταινία, τιμής ένεκεν...

δείτε και κάτι ωραίο όσοι υπερασπίζεστε ακόμα τους χριστιανούς. και μη μου πείτε ότι είναι μεμονομένη περίπτωση, είναι απά πολύ "χοντρή"...

http://i16.photobucket.com/albums/b46/hanagumori/heath.jpg

βάζω λινκ και όχι εικόνα γιατί δεν είναι πρέπον...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2008, 07:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς πολλά παιδιά αστέρων του κινηματογράφου, του τραγουδιού κλπ τόσο στο εξωτερικό όσο και στην Ελλάδα αναπτύσσουν διάφορα προβλήματα.
Από εξαρτήσεις μέχρι κάποιες ψυχωτικές συμπεριφορές.
Αυτό εν μέρει μπορεί να εξηγηθεί εξαιτίας της μοναξιάς που μπορεί να βιώνουν, μπορεί να νιώθουν ότι ζουν στην σκιά αυτού του γονιού, μπορεί να έχουν ευκολότερη πρόσβαση σε διάφορα κυκλώματα κλπ.

Δυστυχώς δε μπορώ να δω την φωτογραφία αυτή την στιγμή, πολλά αρχεία δε μου ανοίγουν από τον υπολογιστή της δουλειάς μου.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2008, 10:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειναι οντως κριμα!

αλλα ας γυρισουμε στο θεμα!

ειδα το τρεϊλερ της ταινιας! λιγο "βαρια"... τελικα το "παραμυθακι" του Barton ισως βγει καλυτερο!

Eνταξει, φαινεται "εντυπωσιακο" αλλα επειδη ειναι συγχρονο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2008, 18:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
D_I, να σου το πω περιληπτικά, μια ομάδα βαπτιστών χριστιανών, θέλουν να κάνουν πορεια διαμαρτυρίας σην κηδεία του χηθ, γιατί όπως λένε "ο θεός μισεί τις αδερφές" [god hates fags] και ο λέτζερ είχε παίξει τον ομοφυλόφιλο στο brokeback mountain.

και η προκύρηξη γράφει και διάφορα άλλα εμπριμέ, όπως ότι ο λέτζερ θα καίγεται αιώνια στα καζάνια της κόλασης κλπ.

pred, να σου πω την αλήθεια, πριν 3 μήνες, είχα βάλει το τρέιλερ να παίζει κάθε 20 λεπτά. είχα πάθει εξάρτηση. τώρα δε μπορώ καν να το δω όλο. η όλη ταινία φαίνεται πλέον αδιάφορη για μένα. δεν είναι μια ταινία του μπάτμαν πια. είναι μια ταινία όπου θα δω έναν νεκρό...

όσο για τη σύγκριση με το μπάρτον δεν έχεις δίκιο. ο μπάρτον έφτιαξε αυτό ακριβώς που είπες, ένα παραμύθι του μπάρτον, που καμία σχέση δεν είχε με τον μπάτμαν. ο τζόκερ δε σκότωσε τους γονείς του μπρους, ο πιγκουίνος δεν ήταν παραμορφωμένος υπονομόβιος αλλά έμπορος όπλων. και ο νίκολσον δεν έπαιζε το τζόκερ, αλλά τον κλασσικό νίκολσον.

ο λέτζερ απ'την άλλη κλείστηκε για 6 βδομάδες σε ένα ξενοδοχείο, κρατόντας ένα ημερολόγιο και χτίζοντας με κόπο το χαρακτήρα του τζόκερ, και σου εγκυόμαι ότι αυτό που θα δεις τον ιούλιο θα είναι αυτό ακριβώς... ο Joker.

o Burton, όσο κι αν τον πάω, δημιούργησε μια νουάρ ιστορία σε ένα κόσμο που καμια σχέση δεν είχε με τον κόσμο του Μπάτμαν όπως τον βλέπουμε στα κόμιξ. ήταν όντως πιο εύπεπτος, αλλά έχανε όλη την ουσία. ο Μπάτμαν ήταν απλώς ένα κομπάρσος, και πρωταγωνιστές κάποιοι κακοί στο κλασσικό στυλ του Μπάρτον που θα φαίνονταν άψογοι σε μια ταινία δφική του, αλλά όταν χειρίζεσαι υπαρκτούς χαρακτήρες πρέπει να σέβεσαι το source material.

Με λίγα λόγια, εδώ έχουμε ένα Τζόκερ ο οποίος αφ'ενός δε δίνει καμία, μα καμία αξία στην ανθρώπινη ζωη, κι αυτό φαίνεται από τα πρώτα κιόλας πέντε λεπτά της ταινία [αν θέλεις να σου τα στειλω, δεν έχουνε κάποιο ιδιαίτερο σπόιλερ, είναι σχεδόν stand alone], αφ' εταίρου θέλει να δει τον κόσμο να καίγεται, όπως είπε ο Άλφρεντ στο teaser, χωρίς να έχει κάποιο συγκεκριμένο λόγο.

Δεν είναι ο κακός χαζοχαρούμενος θείος Νίκολσον, που γέλαγε με το παραμικρό απλά για να σε κανει να τον δεχθείς πιο εύκολα, και ίσως να γελάσεις κι εσύ. ο Τζόκερ έχει βγει ο Νο.1 κακός στον κόσμο, αφήνοντας πίσω στο Νο.2 τον Παζούζου, του Εξορκιστή!!!

Πρέπει απ'την πρώτη κιόλας στιγμή να τον μισήσεις!

-What do you believe in?!
-I believe, whatever doesn't kill you, simply makes you... STRANGER!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2008, 13:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε PREDATOR, έχω μια τάση να ελκύομαι από "βαριές" ταινίες οπότε μπορεί όταν δω την ταινία να κολλήσω μ' αυτήν...

quote:
D_I, να σου το πω περιληπτικά, μια ομάδα βαπτιστών χριστιανών, θέλουν να κάνουν πορεια διαμαρτυρίας σην κηδεία του χηθ, γιατί όπως λένε "ο θεός μισεί τις αδερφές" [god hates fags] και ο λέτζερ είχε παίξει τον ομοφυλόφιλο στο brokeback mountain.

και η προκύρηξη γράφει και διάφορα άλλα εμπριμέ, όπως ότι ο λέτζερ θα καίγεται αιώνια στα καζάνια της κόλασης κλπ.


Καλά, τι να πω πια;
Αυτός ο εκφοβισμός κι αυτή η εκτόνωση ενός υποβόσκοντος μίσους απέναντι σε όσα μας προκαλούν εμάς δυσφορία, μου προκαλούν ναυτία!
Κανείς τους δε μπόρεσε να καταλάβει ότι ήταν ηθοποιός που έπαιξε ένα ρόλο;
Κανείς δεν κατάλαβε ότι ο άνθρωπος είναι νεκρός;
Κανείς δεν κατάλαβε ότι εν έτει 2008 καλά θα κάνουμε να κοιτάμε την καμπούρα μας;
Έλεος δηλαδή!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
luvian_elf
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2008, 20:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luvian_elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για αρχή... Ο Batman για μένα είναι μεγάλη αγάπη! Η πρώτη μου αγάπη και παντοτινή θα έλεγα......

Tim Burton: Άλλο μεγάλο κεφάλαιο! Λατρεύω τις δουλειές του και την αισθητική τους. Η αλήθεια είναι ότι ο Keaton δεν ήταν Ο καταλληλότερος για Batman αλλά τουλάχιστον BY FAR καλύτερος και από τον Clooney και από τον Kilmer! Και είναι και ηθοποιάρα οπότε έσωζε πολλά. Ο Barton επίσης είχε την καλύτερη Catwoman ever, την Michelle Pfeiffer! Επίσης ο Nicholson μου άρεσε πολύ. Έχει αυτήν την "φυσική" τρέλα που σοκάρει (εμένα τουλάχιστον). Εντάξει, μπορεί οι Batman του Barton να μην ήταν και οι πιο "αληθινοί", αλλά είχαν αυτό το κάτι μοναδικό και dark αλλά συνάμα παιδικό που με μάγευσαν από την πρώτη στιγμή που τα είδα.

Batman Begins: Για τον Christian Beil δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική καθώς είναι ο αγαπημένος μου ηθοποιός... Απλά μετά απ' αυτό έγινε Ο αγαπημένος μου. Η ταινία γενικά και η ατμόσφαιρά της μ' έπεισαν αλλά υπήρχαν 2 πράγματα που μίσησα: η Katie Holmes που πραγματικά ήταν σαν να ήρθε από το Μικρό Σπίτι στο Λειβάδι συν του ότι δεν είχαν χημεία με τον Beil και το εκτρωματικό (κατά τη γνώμη μου πάντα) Batmobile...

Heath Ledger: Τον αντιπαθώ και οι εικόνες του που έχω δει σαν Joker δεν μου "κολλάνε". Κρατάω μία πισινή όμως για το τι θα μου πει στην ταινία, ποτέ δεν ξέρεις. Ένα R.I.P. πάντως του αξίζει...

PS: Όταν βγήκε το Prestige απλά νόμιζα ότι μου έκαναν πλάκα! Ο Batman και ο Wolverine στην ίδια ταινία?!?!? (αμέσως μετά τον Beil στη λίστα των αγαπημένων μου ηθοποιών έρχεται ο Jackman)

Farewell sweet Earth and northern Sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,

Lúthien....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2008, 08:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Tim Burton μου αρέσει κι εμένα πάρα πολύ, μπορώ να πω ότι είμαι fan των ταινιών του!

Η Pfeiffer μου άρεσε πολύ στο ρόλο της Catwoman αν και θα μου άρεσε να έβλεπα και την Ούμα Θέρμαν στο ρόλο αυτό κι όχι στο ρόλο της Miss Ivory.
Η Ούμα Θέρμαν είναι από τις πιο μεγάλες μου συμπάθειες όσον αφορά τις ξένες ηθοποιούς και πιστεύω ότι αυτός ο ρόλος θα της πήγαινε γάντι.

Ο Κρίστιαν Μπέηλ ήταν πολύ καλός στο ρόλο του, πιστεύω ότι είναι ηθοποιός με αρκετές δυνατότητες.
Η Χολμς με άφησε αδιάφορο...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
luvian_elf
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2008, 16:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luvian_elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Edit στο προηγούμενο post μου (έχω "πληκτρολογιακή" δυσλεξία...)
Tim Burton και Christian Bale

Farewell sweet Earth and northern Sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,

Lúthien....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2008, 14:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πάνω που θα σε διόρθωνα! τι σκατά αγαπημένος ηθοποιός σου είναι, άμα δεν ξέρεις πως γράφεται;!

quote:
το εκτρωματικό (κατά τη γνώμη μου πάντα) Batmobile...

τι πάει να πει εκτρωματικό; γι' αυτό το θέλει, όχι για να βγάζει γκόμενες... να έβαζε αεροτομές και προφυλακτήρες και νέον στο τανκ;!

και τι δε θα 'δινα για να είχα ένα τέτοιο!

quote:
Miss Ivory

εμμ, χμ, γκουχ γκουχ... poison ivy...

quote:
Heath Ledger: Τον αντιπαθώ και οι εικόνες του που έχω δει σαν Joker δεν μου "κολλάνε". Κρατάω μία πισινή όμως για το τι θα μου πει στην ταινία, ποτέ δεν ξέρεις.

σου υπόσχομαι ότι θα σου τινάξει τα μυαλά στον αέρα! ο τύπος επαναδημιούργησε τον τζόκερ! πρόσεξε πόσο παρανοϊκά κινήται, τις σπαστικές κινήσεις που κάνει με τη γλώσσα του και τις γκριμάτσες! τον παγωμένο και παρανοϊκό τρόπο που μιλάει! το εντελώς χαμένο βλέμμα του. ειδικά στο "let's put a smile on that face" σημείο του τρέιλερ! το πως προκαλεί τον Batman να τον σκοτώσει [come on, hit me!] γιατί όπως λέει ο ίδιος, "the only sensible way to live in this world is without rules... and tonight you're gonna break your one rule"

http://whysoserious.com/

γιατί αυτό αντιπροσωπεύει ο τζόκερ. την παράνοια και την απόλυτη αναρχία. όχι τον κακιασμένο θείο που έπαιζε ο Νίκολσον.

"I simply believe, whatever doesn't kill you, simply makes you... stranger!"

Αθάνατος!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luvian_elf
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2008, 17:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luvian_elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πάνω που θα σε διόρθωνα! τι σκατά αγαπημένος ηθοποιός σου είναι, άμα δεν ξέρεις πως γράφεται;!

Αμέσως την κακία...
quote:
γι' αυτό το θέλει, όχι για να βγάζει γκόμενες... να έβαζε αεροτομές και προφυλακτήρες και νέον στο τανκ;!

Δεν είπα αυτό, αλλά λόγω κλάδου προσέχω λιγάκι παραπάνω και την εμφάνιση, το στυλ. Κι αυτό ήταν απλά απαίσιο! Ας μην ξεχνάμε ότι είναι ταινία βασισμένη σε comics, πρέπει να υπάρχει μια υπερβολή, να μην είναι όλα εκλογικευμένα.
quote:
σου υπόσχομαι ότι θα σου τινάξει τα μυαλά στον αέρα!

Το εύχομαι!
quote:
όχι τον κακιασμένο θείο που έπαιζε ο Νίκολσον.

Εδώ θα διαφωνίσω... Αλλά anyway.

Farewell sweet Earth and northern Sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,

Lúthien....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2008, 19:12:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αμέσως την κακία...

πάντα!

quote:
Δεν είπα αυτό, αλλά λόγω κλάδου προσέχω λιγάκι παραπάνω και την εμφάνιση, το στυλ. Κι αυτό ήταν απλά απαίσιο! Ας μην ξεχνάμε ότι είναι ταινία βασισμένη σε comics, πρέπει να υπάρχει μια υπερβολή, να μην είναι όλα εκλογικευμένα.

δεν καταλαβαίνω τι απαίσιο έχει. θα φανεί ρατσιστικό, αλλά μάλλον δεν είναι θέμα κλάδου, αλλά φύλου, καθώς κι εγώ ασχολούμαι με το σχέδιο, και βρίσκω τις γραμμές του φοβερές. φαίνεται ταυτόχρονα τόσο ογκόδες και επιθετικό, όσο ελαφρύ και ευκίνητο. κι αυτό δεν είναι εύκολο να επιτευχθεί. επείσης δεν έχει πάνω του ούτε ένα μη λειτουργικό πράγμα.

υπερβολή, θα ήταν το τανκ του frank miller για το dark knight returns. η τουρμπίνα με ρόδες του μπέρτον, η λάμπα νέον με τα φτερά και το κάμπριο του schumacher... αυτά δεν ήταν υπερβολικά. γελοία ήταν. απορώ πως έστριβαν με τόσο μκριές μούρες, και τόσο μεγάλα φτερά πίσω. τα οποί, ακόμα δεν καταλαβαίνω τι νόημα είχαν...

quote:
Εδώ θα διαφωνίσω... Αλλά anyway.

έλα μωρέ, ο Νίκολσον ήταν ήδη κωλόγερος το '89. ό,τι και να πεις, δεν έπαιζε τον Τζόκερ. έπαιζε τον κλασσικό παρανοϊκό Τζακ Νίκολσον. δεν πρέπει να γελάς με τον Τζόκερ, δεν είναι αυτός το κωμικό στοιχείο. μέχρι και ο μάικλ κέιν το είπε.

άλλωστε αυτές οι βλακείες με τα πιστόλια που βγάζουν σημαιάκια, τα γιγάντια περίστροφα, και τα ηλίθια λογοπαίγνεια είναι εφευρέσεις του 50, που αποσκοπούσαν στο να κάνουν το Μπάτμαν πιο προσητό στις μικρες ηλικίες. τότε που ησήχθει και ο Ρόμπιν [αν είναι δυνατόν] στην υπόθεση. αν διαβάσεις την πρώτη εμφάνιση του τζόκερ στα κόμιξ [να σου τη στείλω αν δεν την έχεις] θα δεις ότι δεν υπάρχει τίποτα το αστείο σε αυτό το χαρακτήρα. σίγουρα, κι εμένα μου άρεσε το παίξιμο του Νίκολσον, και γενικά δε χάνω ταινία του, απλά αυτό δεν ήταν ο Τζόκερ.

και τέλος πάντων, ας μην ξεχνάμε ότι η σειρά του Νόλαν είναι η σειρά του ρεαλισμού. αν δε μπορεί να συμβεί, δε θα παιχτεί στις ταινίες αυτές. ακόμα κι ο Τζόκερ, δεν έχει πέσει σε χημικά. μακιγιάζ φοράει, που το αφήνει χωρίς να το πλένει, και στο τέλος της ταινίας μοιάζει σα λέπρα. και το χαμόγελο είναι σκισμενα μάγουλα. δεν υπάρχει περίπτωση να πέσει κάποιος μέσα σε χημικά και να βγει τόσο άψογα βαμμένος, κατά τ'άλλα χωρίς ουλές, παρά μόνο ένα τέλοιο χαμόγελο! το οποίο ούτε ένας πλαστικός δε μπόρεσε να διορθώσει! ήμαρτον!

Why so serious ?!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2008, 09:32:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην ξεχνας ομως οτι του Tim Barton οι ταινιες, παντα εχουν το "ατμοσφαιρικο" σχεδον παραμυθακι στυλ... οποτε, για αυτο και ο Νικολσον ειχε αυτα τα χαρακτηριστικα!

Παντως, σαν ηθοποιος ειναι φοβερος... και σαν Τζοκερ ΑΠΙΑΣΤΟΣ!!! οσο και "πιο" ρεαλιστικος να ειναι ο καινουριος..."ο παλιος ειναι αλλιως..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2008, 13:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν αντιλέγω γενικά. είμαι φαν του Burton και μεγάλος φαν του Νίκολσον.

και την ερμηνεία του την απολαμβάνω απίστευτα, στο Μπάτμαν. διαφωνώ μόνο στο ότι έπαιζε τον Τζόκερ.

δηλαδή αν εγώ βάψω τη μούρη μου άσπρη, και τα μαλλιά μου πράσινα,και σκίσω και τη μούρη μου, και μετά γυρίσω μια πορνοταινία, ή ένα ντοκιμαντέρ όπου κάνω την περιγραφή, παίζω τον Τζόκερ; ή, τέλος πάντων, παίζω Τον Τζόκερ; αυτόν των κόμιξ; όχι...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 12:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άντε, και για το ελφ, που δεν της αρέσει το tumbler, και λαμποργκίνι έχω! πάρε πάρε πάρε!

http://moviesblog.mtv.com/2008/02/15/toy-fair-bruce-waynes-new-ride-from-the-dark-knight/

αν και, και το tumbler είναι κατά ένα τέταρτο λαμποργκίνι. επίσης 1/4 χάμβυ, 1/4 σεβρολέτ και 1/4 "τι-έκανε-ο-θεός-ο-νόλαν-με-ένα-κομμάτι-πλαστελίνη"!!!

και μην ξεχνάμε και τη bat-pod!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luvian_elf
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2008, 10:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luvian_elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θα φανεί ρατσιστικό, αλλά μάλλον δεν είναι θέμα κλάδου, αλλά φύλου

Δεν το βρίσκω ρατσιστικό, καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις αλλά μάλλον δεν θα βρούμε άκρη γιατί ούτε θέμα φύλου είναι... Το έχω συζητήσει με φίλους και συμφωνούν ότι είναι άσχημο (εμφανισιακά πάντα, δεν αναφέρομαι στη λειτουργικότητά του). Μάλλον είναι απλά θέμα γούστου!

Ωραία η Laborgini (έτσι γράφεται?)δε λέω, τουλάχιστον καλύτερη απ' το tumbler. Και η BatPod ομορφούλα. Αλλά γενικά προτιμώ κάτι λιγότερο "industrial" και με περισσότερες καμπύλες... Μην αρχίσεις να κράζεις πάλι! Είπαμε, γούστα......

Farewell sweet Earth and northern Sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,

Lúthien....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2008, 11:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κρααααααααααααααααα!!!

όχι, να σου πω. κι εγώ θα ήθελα, καθαρά σαν καλλιτεχνικό πρότζεκτ, να πιάσω τα σχέδια του Tumbler, να βγάλω τις περιττές λαμαρίνες, και να το ντύσω με πλαστικά. να το κάνω πιο futurιστικό. αλλά αυτό, καθαρά για την κ... για το γούστο μου.

το tumbler φτιάχτηκε για στρατιωτικό σκοπό, και το τελευταίο πράγμα που νομίζω ότι θα κάτσει να κάνει ο Μπατς, είναι να το κωλοφτιάξει!

βέβαια, κι έτσι όπως είναι θα σκότωνα για να το αποκτήσω. απλά θέλει πολύ μελέτη για να εκτιμήσεις τα χαρακτηριστικά του. π.χ. αν το δεις από πάνω, με τον κώλο του προς το βορρά ενός χάρτη, θα δεις ότι έχει απόλυτα γυναικείες αναλογίες, δλδ μεγάλο πίσω, όπου υπάρχουν οι τέσσερις ρόδες, και αντιπροσωπεύει τον κορμό της γυναίκας, λεπτή μέση, και πάλι άνοιγμα προς τα κάτω.

μετά, όπως είπε και ο Μάικλ Κέιν, αν είσαι σε ακτίνα 100 μέτρων από αυτό το πράγμα, είσαι ασφαλής μόνο αν είσαι μέσα του! σκέψου να το δεις αυτό το πράγμα βράδυ!

και φυσικά από μηχανολογικής άποψης είναι φοβερό! όχι πολύ βαρύ, με μια θηριώδη μηχανή chevrolet, φοβερά κρατήματα, άψογο χειρισμό, τραβάει παντιλίκι χωρίς καν να να αγγίξεις το χειρόφρενο!

και αυτό το κουφό με το hatch, [το κουβούκλιο στη μέση και κάτω] πάντα το σκεφτόμουν σαν ιδέα, την αλλαγή θέσης δηλαδή μέσα σε ένα όχημα, αλλά δεν περίμενα να εφαρμοστεί ποτέ. και εφαρμόστηκε στην αγαπημένη μου ταινία!

το μόνο που με χαλάει είναι ότι δε φαίνεται να έχει δυνατό ηχοσύστημα! πως θα περνάω μπροστά απ' τις καφετέριες να παίζω δυνατά μακρόπουλο, να ψαρεύω;!

quote:
έτσι γράφεται?

lamborghini. τι το 'χεις το google;!

anyway, όπως είπαμε, στο σύμπαν του Νόλαν δεν υπάρχει τίποτα αν δεν έχει κάποιο σκοπό. από τα σχέδια του τανκ και της μηχανής, ως τα αυτιά στην κουκούλα! και το θεωρώ σωστή κίνηση προς το παρόν, από τη στιγμή δηλαδή που η άλλη επαφή του κόσμου, που δε διαβάζει κόμιξ, με τον Μπάτμαν, είναι τα αίσχη του Σουμάχερ, και τα ημιαίσχη του Μπέρτον!

μην ανησυχείς. μετά το πέρας της τριλογίας αυτής, θα βγει JLA, όπου θα μπει πολλή φαντασία. αν και, απ' ό,τι διάβασα, ακυρώθηκε της πρώτης ταινίας το σενάριο με τον Brother eye και τα OMACs και γράφτηκε ένα φρέσκο, όπου ο Σούπερμαν έχει μόλις πεθάνει από τον Doomsday, και ο Μπάτμαν έχει εξαφανιστεί. οικειοθελώς δηλαδή. αλλά θα τον δούμε κάποια στιγμή σε εκείνη τη σειρά.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2008, 21:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Βεβαίως! Μία μέρα πριν τους Αμερικανούς! WHY SO SERIOUS?!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2008, 12:12:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολυ ωραια η αφισα της νεας ταινιας


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 22:31:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τη διέγραψα καταλάθος ο κόπανος!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 03:32:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


17 Ιουλίου την Πέμπτη η Πρεμιέρα....

Πράγματι πολύ ωραία η αφίσα της ταινίας
για να δούμε και την ταινία όμως... ψυχανεμίζομαι πως θα μου αρέσει.. για να δούμε... [;-)]

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 16:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου simori, πράγματι η αφίσα της ταινίας φαίνεται πολύ καλή και μου αρέσει κι εμένα.
Για να είμαι ειλικρινής, πάντοτε με έλκυε η ιστορία του Batman...
Υπομονή λοιπόν αφού η πρεμιέρα είναι σε 2 μόλις μέρες.

Πιστεύω πάντως ότι το αποτέλεσμα θα είναι καλό καθώς παίζουν αρκετά καλά ονόματα από τον καλλιτεχνικό χώρο.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 19:12:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κόβω το κεφάλι μου ότι τουλάχιστον θα "αρέσει"... στο σκεπτόμενο κόσμο πάντα.

Εγώ είμαι 100% σίγουρος ότι θα πάθω μεγάλη ζημιά αν και, αντί να τη δω μόνος μου σε μαξ οθόνη, τελικά θα αναγκαστώ να τη δω σε μια συμβατική, με μια παρέα 20 ατόμων

Αν σεβαστούνε τη φάση μου και μα αφήσουν να παρακολουθήσω όπως θέλω, είμαι σίγουρος ότι θα ξαναπάω 5-6 φορές να τη δω σε max!

Εύχομαι να περάσετε καλά! Και να πάρει (όχι απλά να προταθεί) μεταθανάτιο Όσκαρ ο Λέτζερ...

Για τους δύσπιστους ένα ελάχιστο δείγμα! Οι υπόλοιποι αύριο μια και καλή:

http://youtube.com/watch?v=1w3-XDXKPMc

Why So Serious?!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 20:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλη "διασκεδαση" για οσους την δουνε αυριο!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2008, 17:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The only sensible way to live in this world, is without rules...
and TONIGHT you 're gonna break your one rule!!!

Χθες ανακάλυψα ότι έχουμε οθόνη τύπου i-max στην Ελλάδα, και μάλιστα τη μεγαλύτερη της Ευρώπης, και είπα "να πάει να νανανα", η οθόνη τυχαίνει να βρίσκεται στο ίδιο σινεμά που θα πάνε μετά και οι φιλοι μου. Έκλεισα εισητήριο για τις εξίμιση, θα το δω με την ησυχία μου, και μετά θα το δω καπάκι με όλο το τρελάδικο.

Μουρλό ε; Ε δυο χρόνια την περιμένω πως και πως την ταινία. Φοβάμαι μήπως μου φανεί άσχημο που θα τη δω δυο φορές απανωτά, πριν προλάβω να τη χονέψω, αλλά και τα κλιπάκια που βλέπω, τα βλέπω 50 φορές απανωτά... Το πολύ πολύ άμα δω και μου τη δίνει βγαίνω για τσιγάρο.

Άντε πάω... καλή διασκέδαση σε όσους τη δούνε!

Και μια παράκλιση. Όσοι πάτε για εισητήρια, μην πείτε "3 για το Μπάτμαν"... είναι "The Dark Knight"... no bats! Έχει σημασία!

Starting TONIGHT, people will die... I'm a man of my word!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2008, 17:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ξερω για αλλους, αλλα παντα εγω ζηταω εισιτηρια, βαση των αγγλικων τιτλων των ταινιων... βεβαια, αρκετες φορες ειχα τυχει σε "τουβλα" πωλητες-τριες, που δεν τις ηξεραν με τον ξενο τιτλο, και επρεπε να κανω την μεταφραση!!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2008, 03:43:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν???

Μιας και δεν πάω ποτέ σε πρεμιέρες, πάντα αφήνω μερικές μέρες να φύγει το πρώτο κύμα...

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2008, 07:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχθές το βράδυ είδα για πρώτη φορά να προβάλλεται και στην ελληνική τηλεόραση το τρέϊλερ της ταινίας.

Άντε, περιμένω κι εγώ εντυπώσεις!




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2008, 12:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρίγη συγκίνησης...

Η ταινία σε κρατάει στην άκρη του καθίσματος απ' την αρχή μέχρι το τέλος.

Σκέφτομαι ότι όταν την είδα 2η φορά καπάκι, απομυθοποιήθηκε λίγο, αλλά πιστεύω ότι δε θα μπορούσα να αντέξω το συναίσθημα που μου προκάλεσε η πρώτη φορά.
Δεν έχει τεράστιους αμερικανικούς μονολόγους στο τέλος, δεν έχει χαλαρή ή πιασάρικη εισαγωγή. Έχει ΣΕΝΑΡΙΟ και ΕΡΜΗΝΕΙΑ απ'την αρχή ως το τέλος. Από τους πρωταγωνιστές μέχρι τον κομπάρσο.

Σε αφήνει με ένα μούδιασμα, με ανάμικτα συναισθήματα, και θέλοντας κι άλλο, παρ' όλο που δυόμιση ώρες μόλις έχουν... πετάξει!

Αυτός ο ρεαλισμός (τεντωμένος σε σημεία) και η ομότητα σου κρατάνε το στομάχι σφιγμένο, αφήνοντάς σε να ελπίζεις για την κάθαρση που τελικά δεν έρχεται ποτέ. Το βασικό θέμα της ταινίας είναι ότι τα πράγματα πρέι να γίνουν χειρότερα για να γίνουν στο τέλος καλύτερα. Πρέπει να υπάρξουν θυσίες. Κι εσύ ελπίζεις στο τέλος της ημέρας όλα να καθαρίσουν, ότι το κακό θα εξαφανιστεί απ' τον κόσμο, όπως και ο ήρως πιστεύει ότι η δουλειά του έχει σχεδόν τελειώσει... HahAhaHAhAhaHahAhaHAHahAhaHAhAhaHahAhaHAHahAhaHAhAhaHahAhaHAHahAhaHAhAhaHahAhaHAHahAhaHAhAhaHa

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2008, 13:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
crucifire πολύ καλό που σου άρεσε αλλά με αυτό το τρανταχτό γέλιο στο τέλος μας είπες όλη την ταινία

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy