ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΧΑΡΤΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Leoma
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2008, 18:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Leoma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για όποιον ενδιαφέρεται να μάθει για τις βασικές αρχές της αστρολογίας και να εμβαθύνει κιόλας, μπορεί να επισκεφτεί το www.myhoroscope.gr όπου μπορεί να κατεβάσει τους αστρολογικούς χάρτες όλης του της παρέας με ενδεικτικές ερμηνείες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XMHMOT
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2008, 14:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XMHMOT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήρθα και εγώ να εποφεληθώ απ' την σοφία σας... :-)

Πλανήτης Όψη Πλανήτης Τροχιά/Αξία
Ήλιος Σύνοδος Πλούτωνας 1.23 568
Σελήνη Αντίθεση Ερμής 3.29 -209
Σελήνη Αντίθεση Αρης 7.11 -43
Σελήνη Σύνοδος Δίας 1.48 459
Σελήνη Τρίγωνο Κρόνος 5.24 42
Σελήνη Τρίγωνο Ουρανός 0.04 119
Ερμής Αντίθεση Δίας 5.17 -107
Ερμής Εξάγωνο Ουρανός 3.25 32
Αφροδίτη Τρίγωνο Νότιος Δεσμός 0.29 66
Αρης Αντίθεση Δίας 5.23 -62
Αρης Εξάγωνο Κρόνος 1.47 78
Αρης Εξάγωνο Asc-Ωροσκόπος 1.01 63
Δίας Τρίγωνο Κρόνος 3.36 49
Δίας Τρίγωνο Ουρανός 1.52 61
Δίας Τρίγωνο Asc-Ωροσκόπος 6.23 10
Κρόνος Σύνοδος Ουρανός 5.28 127
Κρόνος Σύνοδος Asc-Ωροσκόπος 2.47 115
Ουρανός Σύνοδος Asc-Ωροσκόπος 8.16 21
Ουρανός Τετράγωνο Νότιος Δεσμός 5.38 -2
Ποσειδώνας Τετράγωνο MC-Μεσουράνημ 0.38 -18
Ποσειδώνας Τετράγωνο Νότιος Δεσμός 5.52 -0
MC-Μεσουράνημα Αντίθεση Νότιος Δεσμός 6.30 -0
1810 -441 1369

Οι πόντοι σας

--------------------------------------------------------------------------------

Πλανήτες-Ζώδια-Μοίρες 0.00 Ζώδια Οίκοι Μοίρες Τροχιά:0
Ήλιος Σκορπιός 11.22 Asc-Ωροσκόπος Τοξότης 16.06
Σελήνη Κριός 24.18 II-2ος Αιγόκερως 21.00
Ερμής Ζυγό 27.46 R III-3ος Ιχθείς 0.40
Αφροδίτη Τοξότης 0.29 IV-4ος Κριός 6.30
Αρης Ζυγό 17.07 V-5os Ταύρος 4.27
Δίας Κριός 22.30 R VI-6ος Ταύρος 26.39
Κρόνος Τοξότης 18.54 VII-7ος Δίδυμοι 16.06
Ουρανός Τοξότης 24.22 VIII-8ος Καρκίνος 21.00
Ποσειδώνας Αιγόκερως 5.52 IX-9ος Παρθένος 0.40
Πλούτωνας Σκορπιός 9.59 MC-Μεσουράνημα Ζυγό 6.30
Λίλιθ Λέων 8.35 XI-11ος Σκορπιός 4.27
Β.Δεσμός Κριός 1.44 XII-12ος Σκορπιός 26.39

Οι θέσεις των πλανητών στα στοιχεία.
Ζώδια Αρσενικά 7 Ζώδια Φωτιάς 5
Ζώδια Θηλυκά 3 Ζώδια Γης 1
Ζώδια Παρορμητικά 5 Ζώδια Αέρα 2
Ζώδια Σταθερά 2 Ζώδια Νερού 2
Ζώδια Μεταβλητά 3

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

blacktear
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2008, 16:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους blacktear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή φίλε/η Isold θα μπορούσες σε παρακαλώ πολύ να μου πεις πιο site χρησιμοποίησες για τις πληροφορίες....είμαι ακόμα αρχάρια στην αστρολογία αλλά κάνω εδώ και καιρό φιλότημες προσπάθιες να μάθω και έχω καταφέρει αρκετά....έτσι νόμιζα τουλάχιστον μ'εχρι που είδα τους χάρτες...έχω δουλειά ακόμα αλλά μου αρέσει να ασχολούμε με τέτοια πράγματα όπως και με τα χαρτιά...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι είμαι ψαράκι.....έχω και μια απορρία......είναι καλό το ότι είμαι ψαράκι με οροσκόπο παρθένο???
και μια τελευταία ερώτηση που μπορει να ακουστεί χαζή αλλά με νοιάζει....τα ψαράκια ταιριάζουν καθόλου με τα ζώδια της γης???
Ευχαριστώ εκ των προταίρων όποιον μου απαντήσει!
Φιλάκια

Μην κρίβεις τα συναισθήματα σου...δείξε τι νιώθεις όσο προλαβαίνεις γιατί οταν τον χάσεις 8α είναι αργά και 8α μετανιώνεις.....καλήτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elmar
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2009, 12:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elmar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.. Έχει πολύ καιρό τώρα που προσπαθώ να βρω κάποιον που γνωρίζει αστρολογία για να μου εξηγήσει τι μπορεί να σημαίνει να είμαι ζυγός με ωροσκόπο δίδυμο και ο φίλος μου να είναι δίδυμος με ωροσκόπο ζυγό. Χωρίς να ξέρω πολλά, με απλή λογική σκέφτομαι πως μάλλον ο ένας συμπληρώνει τον άλλον. Παρόλαυτα, ενώ η σχέση που έχουμε είναι πολύ δυνατή και έντονη, η ένταση αυτή μας οδηγεί πάρα πολλές φορές σε έντονους καβγάδες και ακραίες συμπεριφορές. Έχω ακούσει για τις καρμικές σχέσεις και πως μπορεί να φέρουν χαρά ή πόνο στη ζωή ενός ανθρώπου και νομίζω οτι μπορεί να ζούμε κατι τέτοιο. Θα ήθελα όμως να μάθω αν η σχέση αυτή μπορεί να βγεί σε καλό και κατα πόσο φαίνεται στη συναστρία μας. Εγώ είμαι γεννημένη στις 18/10/1976, 21:00μ.μ στη Θεσσαλονικη και ο φίλος μου 12/06/81, στις 15:00μ.μ στη Θεσσαλονίκη επίσης.
Θα ήθελα επίσης να μου εξηγήσει κάποιος από εσάς πως φαίνεται σε μια συναστρία ότι δυο άνθρωποι είναι γεννημένοι ο ένας για τον άλλον, γιατί η αλήθεια είναι οτι από τη στιγμή που τον γνώρισα βιώνουμε συναισθήματα που στην ουσία μας "πάνε" δεν τα "πάμε", και επειδη το εχουμε συζητησει είναι σαν να κατι να μας λεει οτι εσεις οι δυο ειναι γραμμενο να ειστε μαζι. Υπάρχουν αυτά ή το έχω χάσει τελείως πια???
Περιμένω με αγωνία έστω και μια απάντηση.... ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2009, 17:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν τα έχεις χάσει βρε. Απλά πρέπει να χαλαρώσεις.


Αλήθεια, γιατί σε απασχολούν όλα αυτά και δεν απολαμβάνεις την σχέση σου με τον φίλο σου, με τις καλές της, με τις λιγότερο καλές της αλλά και με τις κακές της στιγμές; Γιατί πρέπει να γνωρίζεις όλα αυτά που θες να γνωρίζεις; Δεν βλέπω κανένα λόγο.

Όταν τρως ένα γλυκό που δεν έχεις ξαναφάει, αλλά η γεύση του σου προκαλεί γαστρονομικούς οργασμούς, την στιγμή της έκστασης, αναρωτιέσαι για την συνταγή του γλυκού;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elmar
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2009, 10:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elmar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ θα σου απαντήσω όπως αισθάνομαι...
Κάθε σχέση είναι ξεχωριστή, αλλά οι περισσότεροι από εμάς έχουν την τάση να συμπεριφέρονται σε κάθε σχέση τους από την πρώτη μέχρι την τελευταία με τον ίδιο τρόπο...
Δηλαδή έχω γνωρίσει γυναίκες, αλλά και άντρες που ακολουθούν ένα συναισθηματικό "πατρόν", λες και ο κάθε άνθρωπος είναι ίδιος με τον προηγούμενο, λες και τους προκαλεί τα ίδια συναισθήματα, την ίδια περιέργεια, το ίδιο ενδιαφέρον, τον ίδιο έρωτα...Χρησιμοποιούν δε τις ίδιες λέξεις με όλους, από το χιλιοειπωμένο "μωρό μου" μέχρι το "σ'αγαπώ". Γιατί "μωρό μου" με τον καθένα, γιατί τόσο εύκολα "σ'αγαπώ"΄;;; Υπάρχει δηλαδή μια συγκλίνουσα συμπεριφορά στις σχέσεις των ανθρώπων που με κάνει να υποψιάζομαι τουλάχιστον, οτι οι περισσότεροι από εμάς δε ζούνε κάτι αληθινό, όχι γιατί δεν τους έχει συμβεί, αλλά γιατί είτε δεν το κατάλαβαν, δεν το αναγνώρισαν, όταν τους συνέβη ή γιατί πολύ απλά το κατάλαβαν αλλά φοβήθηκαν ή δε θέλησαν να δοθούν κάπου αλλού, καθώς αυτό θα σήμαινε να βγουν από τη τέλεια σχέση που έχουν με τον εαυτό τους...Οι σχέσεις που υπάρχουν ως επί τω πλείστον σήμερα είναι σχέσεις βολέματος. Πόσο μόνοι έχουμε μάθει να ζούμε ακόμα και όταν έχουμε κάποιον δίπλα μας, πόσο έχουμε χάσει την εμπιστοσύνη μας στους ανθρώπους γύρω μας και έχουμε κλειστεί στη μοναξιά του εαυτού μας, πόσο λίγο ρισκάρουμε για το κυνήγι της αληθινής ευτυχίας...Και αν τυχόν έρθει στη ζωή μας κάτι που αξίζει-ο αληθινός έρωτας προϋποθέτει εκτός από τα πιο όμορφα και γεμάτα συναισθήματα, πολύ βάσανο και πόνο, τρελλή προσπάθεια για να τον συντηρήσεις, να τον κρατήσεις, να τον ανθίσεις, αλλιώς δεν είναι αληθινός- οι περισσότεροι από εμας θα το αγνοήσουν, γιατί προτιμούν την ενασχόληση με τον εαυτό τους και αυτό σίγουρα θα τους το επιτρέψει μια σχέση με κάποιον που δε τους απασχολεί τόσο και δε τους βγάζει έξω από τα νερά τους. Βόλεμα λοιπόν...και είναι κρίμα.
Ο λόγος που τα γράφω όλα αυτά είναι γιατί μέχρι τώρα δεν είχα γνωρίσει τον αληθινό έρωτα και τώρα που έγινε έχει αλλάξει όλη μου η ζωή, τώρα νιώθω ζωντανή, γιατί έχει αλλάξει όλος ο κόσμος μου και πλέον δε ζω για μένα, ζω για κάποιον άλλον και αυτός ο άλλος ζει για μένα. Ωραίο δεν είναι, ωραία δεν ακούγεται; Παράλληλα, δε ξέρω τι μου γίνεται, δεν έχω μυαλό παρά μόνο για εκείνον και όλα τα άλλα που συμβαίνουν τριγύρω μου περνάνε απαρατήρητα, είναι ασήμαντα.
Όπως καταλαβαίνεις αγαπητέ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ δύσκολα χαλαρώνεις όταν νιώθεις τα παντα μέσα σου να "βράζουν" και εύχομαι να μη χαλαρώσω ποτέ, μάλλον για να το τοποθετήσω καλύτερα, θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου για να διατηρήσω την τρέλλα που ζούμε τώρα, γιατί η αγάπη είναι αυτή που φέρνει την ηρεμία και σίγουρα την προσμένω, αλλά ο έρωτας για να επιζήσει θέλει να τον προκαλείς συνέχεια και έτσι υπάρχει αυτή η πιθανότητα να μη φύγει ποτέ από τη ζωή σου.
Εννοείτε οτι το ζω και θα το ζήσω με την ελπίδα οτι δε θα τελειώσει ποτέ, αλλά και να τελειώσει θα ξέρω τουλάχιστον οτι σε αυτή τη ζωή ήμουν από τους τυχερούς που αφέθηκαν στα χέρια κάποιου άλλου και βίωσα κάτι έξω από τα συνηθισμένα. Επειδή λοιπόν είναι κάτι που με απασχολεί 100%, θέλω να μάθω τα πάντα, από τή συναστρία μας μέχρι αν είμασταν μαζί σε προηγούμενες ζωές, γιατί με ενδιαφέρει μέχρι τρέλλας... ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anime
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2011, 02:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σου και πάλη φίλη ~Fallen Angel~!

Εδώ είναι ο ατρολογικός σου χάρτης:

Πλανήτης Όψη Πλανήτης Ανοχή

Ήλιος Εξάγωνο Ποσειδώνας 5.30
Ήλιος Σύνοδος Πλούτωνας 0.78
Ήλιος Τρίγωνο Χείρων 6.44
Ήλιος Τρίγωνο Β. Δεσμός 0.92
Ήλιος Τρίγωνο Ωροσκόπος 2.26

Σελήνη Αντίθεση Αρης 2.41
Σελήνη Τρίγωνο Δίας 5.45
Σελήνη Τετράγωνo Κρόνος 1.43
Σελήνη Τετράγωνo Ουρανός 0.65
Σελήνη Τετράγωνo Μεσουράνημα 6.01

Ερμής Χιαστί Αρης 2.02
Ερμής Χιαστί Δίας 5.05
Ερμής Εξάγωνο Κρόνος 1.03
Ερμής Εξάγωνο Ουρανός 0.26
Ερμής Τετράγωνο Κλήρος Τύχης 1.86

Αφροδίτη Τρίγωνο Δίας 4.58
Αφροδίτη Τετράγωνo Ποσειδώνας 0.10
Αφροδίτη Τετράγωνο Χείρων 1.05

Αρης Αντίθεση Σελήνη 2.41
Αρης Χιαστί Ερμής 2.02
Αρης Εξάγωνο Δίας 3.03
Αρης Τετράγωνο Κρόνος 0.99
Αρης Τετράγωνο Ουρανός 1.76
Αρης Εξάγωνο Κλήρος Τύχης 0.16

Δίας Τρίγωνο Σελήνη 5.45
Δίας Χιαστί Ερμής 5.05
Δίας Τρίγωνο Αφροδίτη 4.58
Δίας Εξάγωνο Αρης 3.03
Δίας Χιαστί Κρόνος 4.02
Δίας Χιαστί Ουρανός 4.79
Δίας Χιαστί Ποσειδώνας 4.67

Κρόνος Τετράγωνο Σελήνη 1.43
Κρόνος Εξάγωνο Ερμής 1.03
Κρόνος Τετράγωνo Αρης 0.99
Κρόνος Χιαστί Δίας 4.02
Κρόνος Σύνοδος Ουρανός 0.77

Ουρανός Τετράγωνo Σελήνη 0.65
Ουρανός Εξάγωνο Ερμής 0.26
Ουρανός Τετράγωνο Αρης 1.76
Ουρανός Χιαστί Δίας 4.79
Ουρανός Σύνοδος Κρόνος 0.77

Ποσειδώνας Εξάγωνο Ήλιος 5.30
Ποσειδώνας Τετράγωνο Αφροδίτη 0.10
Ποσειδώνας Χιαστί Δίας 4.67
Ποσειδώνας Εξάγωνο Πλούτωνας 4.51
Ποσειδώνας Αντίθεση Χείρων 1.15

Πλούτωνας Σύνοδος Ήλιος 0.78
Πλούτωνας Εξάγωνο Ποσειδώνας 4.51
Πλούτωνας Τρίγωνο Χείρων 5.66
Πλούτωνας Τρίγωνο Β. Δεσμός 0.14
Πλούτωνας Τρίγωνο Ωροσκόπος 3.04

Χείρων Τρίγωνο Ήλιος 6.44
Χείρων Τετράγωνο Αφροδίτη 1.05
Χείρων Αντίθεση Ποσειδώνας 1.15
Χείρων Τρίγωνο Πλούτωνας 5.66

Λίλιθ Τετράγωνο Μεσουράνημα 2.44

Β. Δεσμός Τρίγωνο Ήλιος 0.92
Β. Δεσμός Τρίγωνο Πλούτωνας 0.14

Κλήρος Τύχης Τετράγωνo Ερμής 1.86
Κλήρος Τύχης Εξάγωνο Αρης 0.16

Βέρτεξ Τετράγωνo Μεσουράνημα 1.92

Ωροσκόπος Τρίγωνο Ήλιος 2.26
Ωροσκόπος Τρίγωνο Πλούτωνας 3.04

Μεσουράνημα Τετράγωνο Σελήνη 6.01
Μεσουράνημα Τετράγωνo Λίλιθ 2.44
Μεσουράνημα Τετράγωνο Βέρτεξ 1.92


Love wothout genelove is like an important question without answer.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangef
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2011, 09:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangef  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά η αστρολογία δεν είναι κάτι σοβάρο....μην σας κοροιδεύουν...όλα αυτά είναι για να σας πέρνουν τα λευτά η Λίτσα πατερα και ΣΙΑ....

φιλικά Σωτήρης

www.strangefiles.net
strangefiles.net@gmail.com
strangefiles.net/eforumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 23:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλε μου, το ότι οι καλοπληρωμένες αστρολόγες των πρωϊνάδικων δυσφημίζουν σε καθημερινή βάση την ιερή Αστρολογία δεν σημαίνει απολύτως τίποτα για το περιεχόμενο και την ουσία της αστρολογίας.

Είναι σαν να κρίνουμε την Μουσική σαν τέχνη με βάση τα χειρίστης ποιότητας "λαϊκά άσματα" του ραδιοφώνου.

Το γεγονός όμως ότι μεγάλοι επιστήμονες, όπως ο Παράκελσος, ο Κέπλερ, ο Γαλιλαίος και ο Γιουνγκ, πείστηκαν για την αλήθεια και πρακτική χρησιμότητα της Αστρολογίας, λέει πολλά...από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να κάνει την έρευνά του και να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα για το κατά πόσο η αστρολογία ισχύει και λειτουργεί. Δυστυχώς όμως το 99% όσων απορρίπτουν την Αστρολογία δεν έχουν κάτσει ποτέ να την μελετήσουν, ώστε να αποκτήσουν έγκυρη γνώμη επί του θέματος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2011, 17:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις ανακάλυψα ότι είμαι Κριός με Αφροδίτη στον Κριό σαν την Λουκρητία Βοργία και τη Lady Gaga...
Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε να προσθέσει η σελήνη μου στον Καρκίνο και ο Αρης στον τοξότη...
Είμαι σοβαρά γιατρέ μου?
Θα ζήσω?...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2011, 19:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Avallon γιατί παραπονιέσαι; Αν είσαι εσύ σοβαρά τότε εγώ τί να πω; Είμαι Παρθένος με ωροσκόπο Σκορπιό, Σελήνη στον Αιγόκερω και Αφροδιτη στο Λέοντα! Από τη μια δλδ ό,τι πιο ξενέρωτο κυκλοφορεί αστρολογικά κι απ' την άλλη να κάνω εκρήξεις σαν την Αίτνα! Μια φίλη μου μου είπε ότι θα έπρεπε να είχα ήδη εισαχθεί στο Δαφνί!
Αν έχεις τρόπο να το γλιτώσω πέστον... Είμαι νέα ακόμαααααα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2011, 20:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Από τη μια δλδ ό,τι πιο ξενέρωτο κυκλοφορεί αστρολογικά κι απ' την άλλη να κάνω εκρήξεις σαν την Αίτνα!

Αν μιλάμε για αντίφαση ... δεν άκουσες το καλύτερο...
Κριός με ωροσκόπο ζυγό...
Αισθάνομαι εξίσου άνετα με παντελόνια cargo κάνοντας ράφτινγκ οσο και με βραδινή τουαλέτα σε επίσημη δεξίωση...
Μπορώ τη μια στιγμή για παγώσω τον άλλον με την ωμότητα της ειλικρίνειάς μου και την άλλη στιγμή να ελιχθώ σαν το φίδι...

Γι'αυτό λέω ξανα....Δεν παλεύεται!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2011, 11:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@levana ...,, @Avallon....,,


Εμ!!
Για πέστε τα λοιπόν!!!!!!

Τώρα ξηγούνται όλα ........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2011, 17:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιάννη ψεύτη όμως εσύ δεν μας απάντησες! Για γράψε μας σε περικαλώ τα δικά σου στοιχεία... Όχι, για να ξέρουμε με ποιους μιλάμε δηλαδή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2011, 08:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να πω καλή μου?
Δεν τα ξέρω και πολύ καλά τα ….νούμερα αυτά.
Σίγουρα «παρθένος» δεν είμαι.
Και καλά που δεν είμαι - πλέον στην ηλικία μου –

Τα μόνα στοιχεία που γνωρίζω – και αυτά όχι με απόλυτη σιγουριά – είναι αυτά που αναφέρονται στο δελτίο ταυτότητας.
Γεννημένος την 6η του Νοέμβρη, χωρίς αναδρομές, ωροσκόπους, και κερασάκια στην τούρτα μου.

Ωχ! Συμφορά μουυυυ!!!
Ένας απλός κοινός άνθρωπος είμαι…..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2011, 11:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ένας απλός κοινός άνθρωπος είμαι…..

!!!!!!!!!!!!!!!!
Eνας σκορπιός δεν είναι ποτέ ένας κοινός άνθρωπος...
Εχω πάθει ανοσία στα τσιμπήματα σκορπιών...
Μπορώ να γράψω και διατριβή για το θέμα αν θες.
Βλέπεις τα'φερε έτσι η ζωή μου που πάντα ένας σκορπιός πρωταγωνιστούσε σ'αυτή....


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2011, 15:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon, κακό πράγμα οι συνδιαλλαγές με σκορπιούς... Για να τους αντέξεις πρέπει να είσαι κ εσύ ή πολύ σκορπιός ή πολύ ψυχάκιας... Αν και ο ψευτογιάννης μας είναι ειδική περίπτωση απ' όσα διαβάζω !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2011, 16:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε φταίω εγώ καλή μου... εχω τον σκορπιομαγνήτη απ'όσο κατάλαβα...
Λοιπόν?
Θα μου πείτε μερικά πράγματα βάσει αυτών που σας είπα?
Δε τα είπα για να γελάσουμε... γιατί είναι για κλάμματα...
Τα είπα για να μου κάνετε την "μετάφραση"...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2011, 16:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως να σου κάνουμε μετάφραση;;;;; Εδώ καλά καλά δεν ξέρουμε να μετεφράσουμε τους εαυτούς μας, θα πάρουμε στο λαιμό μας κι άλλους; Άσε που αν δεν πιστεύεις και πολύ σ' αυτά κινδινεύεις μα μηνύσεις από τη Λίτσα Πατέρα κ Σία... Είναι δύσκολοι οι καιροί... Που καιρός για δικαστήρια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2011, 17:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Levana, Avallon

Τώρα είναι που με μπερδεύετε.
Δηλαδή είμαι επικίνδυνος για την δημόσια υγεία σας?

Τι το ήθελα να αποκαλυφθώ?
Δεν το έπαιζα καλύτερα «παρθένος»?

Ναι άλλα μήπως ο ωροσκόπος (όχι ο καιροσκόπος μου ) είναι ευνοϊκός?
Μήπως έστω ο ανάδρομος Κρόνος μου ή και ο Δίας μου με βοηθήσουν να γλύψω και εγώ τίποτα?
Κάποιο ελάχιστο ποδαράκι γαρίδας,… λέω.
Έχω ίσως μια απειροελάχιστη ελπίδα να ζω?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2011, 15:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε,όχι κι επικίνδυνος βρε ψευτογιάννη μου... Ισα- ίσα, πιστεύω πως κατά βάθος είσαι και πολύ γλυκούλης (πράγμα που, είμαι σίγουρη, δεν σου δημιουργεί πρόβλημα με τα ποδαράκια της γαρίδας... λέω εγώ τώρα!) Παρ' όλα αυτά είσαι σκορπιός, οπότε το κεντρί σου το έχεις... Άρα, πρέπει να σε προσέχουμε!

ΥΓ Καλύτερα που δεν το έπαιξες "παρθένος". Φαντάζεσαι να σε μεταχειριζόμαστε ως τέτοιον και στο τέλος ν' ανακαλύπταμε ότι δεν είσαι;;; Απαπαπα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2011, 18:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να είσαι καλά γλυκιά μου Levana. Μόνο εσύ καταλαβαίνεις πόσο ευάλωτος είμαι, ιδικά μετά την απερισκεψία μου να εκθέσω δημοσίως την αδυναμία μου για τα ποδαράκια.
Το κεντρί το έχω για άλλες χρήσεις, ενίοτε και καλές,
Αν θες πίστεψέ με, διαφορετικά τι θες να σου φιλήσω για να με πιστέψεις?
Να φιλάω…… σταυρό, …και όχι μόνο…
Και εικόνισμα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2011, 20:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην ορκίζεσαι... σε πιστεύω! Αλήθεια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 10:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok σε πιστέψαμε!
Απλά καλού κακού κρατήσου μακριά από την Κυρά του Αβαλλον...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 14:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γλυκιά μου Levana ο λόγος σου με σκλαβώνει.
Δούλος σου !!!


Καλή μου Avallon, αποφάσισε!!!
Lady Avallon, Lady Gaga, ή Λουκρητία Βοργία?

Μου προκαλείς μεγάλη σύγχυση?

Υ.Γ
Τι έχει το μενού σήμερα?
Εγώ τίποτα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 15:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ό,τι τραβάει η όρεξή σου ψευτογιάννη μου... Δεν έχεις παρά να το πεις... Να έχει μια επιθυμία ο συνδίκτυος κι εμείς να μην τσακιζόμαστε να τον εξυπηρετήσουμε; Ντροπή μας θα' ταν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 20:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα με κακομάθεις γλυκιά μου και μπορεί να γίνω απαιτητικός

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 23:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαγειρευεται μηπως Αστρολογικους χαρτες εδω μεσα ,γιατι μου μυρησε κατι σαν καμμενο φαγητο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2011, 14:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι αλήθεια ότι κάηκε το θέμα...
Αν ήξερα ότι δε θα έπαιρνα καμμία απάντηση δε θα δημοσιοποιούσα το "κοσμικό μου αποτύπωμα"... αυτό το θεωρώ το ύστατο προσωπικό δεδομένο μιας και αν ξέρει κάποιος καλά από αστρολογία μπορεί να μάθει πολλά για τον άλλον...και σίγουρα πιο σημαντικά από τη διεύθυνση και το τηλέφωνό του...
Αλήθεια το θέμα ανοίχτηκε για να εξυπηρετεί κάποια μέλη επιλεκτικά ?... γιατί εγώ δεν είδα κανένα "φως"...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2011, 14:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μου προκαλείς μεγάλη σύγχυση?

Ρωτάς?...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy