ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΘΕΑΣΗ ΔΙΠΛΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ ΚΑΤ' ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ (πχ. 11:11, 22:22, 11:33....)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2011, 20:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φιλε/φιλη Αvallon δεν ξερω αν ειναι μονο αυτα η αν βλεπεις και τον αριθμο 11 συστηματικα!!Η αληθεια ειναι οτι οντως συνηθως αυτοι που πρεπει να αφυπνιστουν τον βλεπουν πολυ συχνα,αλλα δεν ειναι μονο αυτα τα κρητηρια το βασικοτερο κρητηριο ειναι πως νιωθεις!Αν εχεις αυτη τη βαθεια αισθηση απο παντα οτι εχεις ενα σκοπο εδω περα!Ασχετα αν ειναι πολυ αοριστη,αυτο ειναι γιατι ακομα καποιος δεν εχει αφυπνιστει πληρως
την αισθηση ομως την εχει παρα πολυ εντονα και γεγονοτα στη ζωη του δρομολογουνται ετσι που τον οδηγουν παντα εκει!!Ολα γινονται σταδιακα!


Δυστυχως το βλέπω διαρκώς... είχα γράψει και ένα άρθρο στο μπλογκ μου σχετικά με το που το έχω συναντήσει στη ζωή μου...γιατί δεν είναι σε άσχετα πράγματα αλλά σε σημαντικά... και ναι έχω αυτή την "αδιόρατη" αίσθηση ότι είμαι εδώ για κάποιον λόγο αλλά δεν ξέρω γιατί... (βέβαια αυτό μπορεί και να είναι αρχή αλτσχάϊμερ...)


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2011, 03:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Φιλε/φιλη Αvallon δεν ξερω αν ειναι μονο αυτα η αν βλεπεις και τον αριθμο 11 συστηματικα!!Η αληθεια ειναι οτι οντως συνηθως αυτοι που πρεπει να αφυπνιστουν τον βλεπουν πολυ συχνα,αλλα δεν ειναι μονο αυτα τα κρητηρια το βασικοτερο κρητηριο ειναι πως νιωθεις!Αν εχεις αυτη τη βαθεια αισθηση απο παντα οτι εχεις ενα σκοπο εδω περα!Ασχετα αν ειναι πολυ αοριστη,αυτο ειναι γιατι ακομα καποιος δεν εχει αφυπνιστει πληρως
την αισθηση ομως την εχει παρα πολυ εντονα και γεγονοτα στη ζωη του δρομολογουνται ετσι που τον οδηγουν παντα εκει!!Ολα γινονται σταδιακα!


Δυστυχως το βλέπω διαρκώς... είχα γράψει και ένα άρθρο στο μπλογκ μου σχετικά με το που το έχω συναντήσει στη ζωή μου...γιατί δεν είναι σε άσχετα πράγματα αλλά σε σημαντικά... και ναι έχω αυτή την "αδιόρατη" αίσθηση ότι είμαι εδώ για κάποιον λόγο αλλά δεν ξέρω γιατί... (βέβαια αυτό μπορεί και να είναι αρχή αλτσχάϊμερ...)


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Γενιεσαι με αλτσχαιμερ φιλη μου και στη συνεχεια αρχιζεις και θυμασαι!!
Καταρχην θελω να σου μεταφερω μια εικονα για να καταλαβεις οτι δε μπορει να σου πει καποιος αλλος την αληθεια αν δεν την περπατησεις εσυ!Τι εννοω!Πες οτι εχω μια βιβλιοθηκη που εχει μεσα ολα τα βιβλια ολη τη γνωση ολα αυτα που θελεις να ξερεις!Λες α!τι ωραια δωσμου να διαβασω!και αρχιζω να σου δινω τυχαια βιβλια απ τα ραφια!!Λαθος!Εσυ μονος σου αναλογα με τις αποριες σου,αναλογα μ αυτα που κατεχεις καθε φορα θα οδηγησε και σ ενα βιβλιο που σ ενδιαφερει!(φυσικα και σε βοηθανε και οι πανω και οι γυρω οι συγχρονικοτητες που λεγαμε? αλλα αυτο και να στο πω αν δεν το νιωσεις,θα πεις "ναι οκ.." οποτε μη σε παω στα βαθεια!!)
Λοιπον μια αλλη εικονα τωρα!σκεψου την αληθεια σαν ενα τεραστιο παζλ που ολα συνδεονται μεταξυ τους ολα ειναι κομματια του ιδιου παζλ!Μερικες φορες εχουμε δυο κομματακια που μας φαινονται ασχετα μεταξυ τους γιατι δεν κουμπονουν.Οταν ομως ερθει κι ενα τριτο που ενωνει και τ αλλα δυο!τσουπ!και παει λεγοντας!
Οταν κατι το νιωθεις οικειο στην ψυχη σου αλλα δεν εχεις ενωσει ακομα τα κομματια μην το προσπερνας οσο "εξωπραγματικο" κι αν ακουγεται(η λογικη σου εννοειται το απορριπτει).Ζητα με την καρδια σου να σου δειξουν και παρατηρισε τα σημαδια!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2011, 15:43:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aκριβώς αυτή την αίσθηση έχω!!
Σα να έχω ένα παζλ που πρέπει να φτιάξω...
Ενα ένα τα κομμάτια κουμπώνουν έστω και αν τα βρίσκω σε άσχετα μέρη...λες και κάποιος θέλει σιγά σιγά να μου δώσει να καταλάβω μέρος της εικόνας...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2011, 16:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αvalon

Το μόνο που μπορώ να πω είναι,οτι σε
νοιώθω πλήρως.
Ποιό είναι το μπλογκ σου?Θα ήθελα να δω περισότερα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2011, 17:14:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηταν το "The Lady of Avallon" στο spaces... τώρα πια έκλεισε και αναβαθμίστηκε σε wordpress αλλά δε γράφω πια γιατί με χαλάει η αισθητική του χώρου....


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2011, 23:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Aκριβώς αυτή την αίσθηση έχω!!
Σα να έχω ένα παζλ που πρέπει να φτιάξω...
Ενα ένα τα κομμάτια κουμπώνουν έστω και αν τα βρίσκω σε άσχετα μέρη...λες και κάποιος θέλει σιγά σιγά να μου δώσει να καταλάβω μέρος της εικόνας...

Το ξερω οτι εχεις αυτη την αισθηση,αυτη την αισθηση ειχα κι εγω!
Καλησπερα κ σε σενα Νικομαχε!!
Αυτο που θα σου προτεινα να διαβασεις για αρχη ειναι"Η Ρομφαια του Μιχαηλ" Στηβ Ροθερ και "Αγγελοι της Γης"Doreen Virtue για αρχη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2011, 23:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ το έχω διαβάσει...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 00:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ το έχω διαβάσει...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Παρα πολυ ωραια!!και τα δυο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 00:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To <Aggeloi της Γης> το εχω διαβάσει.
Ωραίο είναι δεν λέω,αλλά εγω δεν νοιώθω ετσι.
Πιο πολύ με εκφράζει η τοποθέτηση της Avalon περί παζλ.
Αλλωστε κομμάτια ενώνω κι εγω και τσακώνομαι οπως βλέπετε
με μεγάλη συχνότητα,γιατί ο τείχος είναι γρανίτινος!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 03:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

To <Aggeloi της Γης> το εχω διαβάσει.
Ωραίο είναι δεν λέω,αλλά εγω δεν νοιώθω ετσι.
Πιο πολύ με εκφράζει η τοποθέτηση της Avalon περί παζλ.
Αλλωστε κομμάτια ενώνω κι εγω και τσακώνομαι οπως βλέπετε
με μεγάλη συχνότητα,γιατί ο τείχος είναι γρανίτινος!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Το οτι δε νιωθεις ετσι ειναι σεβαστο το πιο βασικο ειναι να ακολουθεις αυτο που συνηχει με την καρδια σου!!Εξαλου δεν ξερω αν θυμασαι το βιβλιο ελεγε και για εξελλισομενες ψυχες που δε νιωθουν σε καμια κατηγορια και ειναι αναζητητες!Anyway!Μη ξεχνας οτι σ αυτο το παζλ ολα τα κομματια συνδεονται μεταξυ τους(αυτο κρατα το θα με θυμηθεις)παρελθον-παρον,καλο-κακο,επιστημη-πνευματικοτητα ολα εινα σοφα εναρμονισμενα μεταξυ τους.Φυσικα εμεις οι οι ανθρωποι εχουμε μαθει να σκεφτομαστε μονοδιαστατα η το ενα η το αλλο τα παντα ειναι μερος της ιδιας πραγματικοτητας!
Παραδειγμα ποσες φορες δεν εχουμε ακουσει:Α ειδες που εξηγειται επιστημονικα?και το ιδιο πραγμα εξηγειται κ πνευματικα!ποια ειναι η αληθεια?και τα δυο ειναι αληθεια!Οσο το συμπαν εχει Αγαπη αλλο τοσο εχει και κβαντικη φυσικη!Για να το κατανοησεις πρεπει να λειτουργεις τοσο το αριστερο οσο και το δεξη τμημα του εγκεφαλου σου,τις αρσενικες οσο και τις θυληκες σου ενεργειες!(Το ιδιο πραγμα ειναι)!Για να το κατανοησεις ομως πρεπει να ενωσεις τα κομματακια που λεγαμε!Αν σου πω εγω οτι σαν ψυχη βρισκομουν στην Ατλαντιδα!Θα πεις τι λεει η τρελη?Αν εχεις καταλαβει ομως πως λειτουργει το συμπαν,και ο χρονος,το πνευμα τα παντα!Τοτε ναι θα σου φαινεται λογικο!!
Anyway δεν ειχα σκοπο να μακρηγορησω γιατι μπορει να μπερδεψω περισσοτερο!Να ξερεις οτι δε σου παρουσιαζεται τιποτα να μαθεις αν δεν εισαι ετοιμος να το μαθεις!Γι αυτο επιμενω οτι ο καθενας μονος του πρεπει να ψαχτει!Ειναι βασικο ομως οταν η καρδια σου λεει ναι το ξερω οτι ειναι αληθεια ειναι θεμα χρονου να ικανοποιησεις τη λογικη σου!Η ψυχη παντα ξερει και παντα αναγνωριζει την αληθεια της!
Ειπαμε δεν ειναι ολοι ετοιμοι γι αυτο το βημα ακομα!Σιγα,σιγα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 12:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη LIGHTWORKER συμφωνώ με οσα λές,τα εχω σκεφθεί
πολλάκις,αν και ερχονται σε πλήρη αντίθεση, με την
επιστημονική κατάρτιση,εν τούτοις στα πλαίσια της αποψης
τα πάντα είναι πιθανά,δεν τα απορίπτω.
Αντιθέτως σε κάθε ευκαιρία τα ερευνω.Οταν εχω ανεξήγητα
θεματα και αναπάντητα ερωτήματα,προχωρώ στην ερμηνεία τους
με άλλες βάσεις.
Εχω δηλώσει επανελλημένα οτι θεωρώ το πνεύμα διάφορον της
ύλης,επομένως θα μπορουσα να δεχθώ τον υπερβατικο δρόμο
της σκέψης με την <καρδιά> και οχι με την <φαινομενική>
λογική.
Πιθανόν να υπάρχουν οι εργάτες του φωτός,αυτό θα μου το
πει η διαίσθησή μου,και να εργάζονται γιά την μετάβαση.
Αφου δεν πιστευω οτι ο ανθρωπος γεννήθηκε για να κανει,
μαμ,πιπι,κακα,νανι,αναπαραγωγή,θα υπάρχει κάποιος άλλος
λόγος.Ιδομεν.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 22:22:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν σου πω εγω οτι σαν ψυχη βρισκομουν στην Ατλαντιδα!Θα πεις τι λεει η τρελη?

Εγώ προσωπικά δε θα πω κάτι τέτοιο γιατί μετά από μια αναδρομή με το συγχωρεμένο τον Βουλούκο έμαθα ότι ήμουν και γω εκεί ως ιερέας...
Οχι... δεν εχω διαβάσει και τα δυο μόνο τη ρομφαία... αλλά η αλήθεια είναι ότι η "κατάλυση" της δυαδικότητας ελοχευει κατά τη γνώμη μου κινδύνους... Πιστεύω ότι δεν είναι σωστό να βάζουμε όλα τα αυγά στο ίδιο καλάθι γιατί όσα κοινά και να έχουν απλά δεν είναι όλα ίδια...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2011, 23:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι πως χρόνο με τον χρόνο γίνεται εντονότερο, γιαυτό και αποφάσισα να γράψω σε αυτό το θέμα.. έχω διαβάσει τα πάντα και ας μην τα ανέφερα.. και για dna, για αφύπνιση, για αγγέλους, για πύλες γενικότερα ότι υπάρχει και δεν τα χω διαβάσει τώρα αλλά πολλά χρόνια (5-6) πριν καθώς το όλο θέμα είναι έντονο απ το 2005 και μετά.
Δεν μπορώ να πω πως έχω βγάλει άκρη. Εμφανίζεστε αρκετοί και είστε σίγουροι σαν να έχετε φτάσει κάπου και είστε έτοιμοι να το πείτε και στους υπόλοιπους, αλλά η σιγουριά σας στον καθένα σε διαφορετικές θεωρίες αντί να βοηθά στο τέλος μπερδεύει περισσότερο. Θα ρθεις εσύ λοιπόν lightworker και θα πεις συμβαίνει "αυτό" με σιγουριά. Μαζί σου. Θα ρθει ο επόμενος και θα μου πει με σιγουριά "όχι είναι για το dna" ε σίγουρος και αυτός.. μαζί του.. καταλαβαίνεις ότι τελικά αν πρόκειται για κάποιου είδους αφύπνισης τελικά αυτή μπορεί να γίνει μόνο απο εσένα ή όποιον σε "καλεί" είτε είναι το σύμπαν είτε άγγελοι (σορρυ είμαι άθρησκος οπότε είμαι το λάθος άτομο να με καλέσουν αυτοί :P) είτε οποιοσδήποτε. Το θέμα είναι ότι αν πρόκειται για κάτι καλό πρέπει να νοιώθεις καλά. Θέλω να ρωτήσω λοιπόν, εσείς σε αυτά τα φαινόμενα ειλικρινά νοιώθετε καλά ή συνεχώς έχετε ένα συναίσθημα ότι κάτι κακό θα συμβεί? γιατί μακάρι να ισχύουν όσα λέτε αλλά δυστυχώς δεν κολλάνε με τα συναισθήματα που προκαλεί ένα τέτοιο φαινόμενο. Επίσης συγνώμη αλλά θεωρώ πως αν κάποιος-κάτι θέλει να σε αφυπνίσει, το να σου δείχνει συνεχώς ένα 11:11 ή 1:11 ή οτιδήποτε είναι λίγο άκυρο.. απ την άλλη το συλλογικό ασυνήδειτο αν έχει συνδέσει αυτό με κάτι κακό που θα γίνει πχ ίσως μου ακουγόταν λογικότερο. Σίγουρα είναι υπερβολικά έντονο και σίγουρα νοιώθω πως κάτι θέλει να μου πει το όλο θέμα και ίσως κάτι να κάνω αλλά δεν είμαι σίγουρος αν πρόκειται για όσα λέτε ή όχι. Τι να πώ.. ο καιρός θα δείξει.. ελπίζω μέχρι τον Νοέμβριο όλα να περάσουν μια χαρά πάντως ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2011, 08:58:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να σου βρε Craven...
Τα συναισθήματα τα δικά μου δεν είναι κακά... απλά μια ανησυχία (όχι προαίσθημα) επειδή δεν μπορεί το μυαλό μου να αντιληφθεί για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό...
Εμένα προσωπικά το 11 εχει παίξει "ενεργό" ρόλο στη ζωή μου... δεν είναι απλά ένας "κενός" αριθμός που τον βλεπω να επαναλαμβάνεται διαρκώς... Είμαι το 11!

Πήγα στο 11 δημ.
Στο 11ο Λύκειο
Το εξοχικό μου είναι στην 11η στάση
Στον Πανελλήνιο όσο πάλεψα για άλλο νούμερο το 11 μου δώσανε να φοράω...
11/6 Παντρευτηκα...(δεν το επεδίωξα... ήταν η μόνη ημερομηνία κενή αν και την έκλεισα 8 μήνες πιο πριν(!)
11/1 Γνώρισα τον έρωτα της ζωής μου
11/3 Γεννήθηκε το πιο σημαντικό πρόσωπο της ζωής μου...
Ενα 11 είχε η προηγούμενή μου ταυτότητα
111 έχει η καινούργια μου ταυτότητα και το σύνολο των άλλων 2 νούμερων κάνει πάλι 11!
Το 11ο γράμμα είναι το γράμμα που με σημάδεψε στη ζωή μου...
Στις ουρές ή στα σχόλια που κάνω είμαι σχεδόν πάντα η 11η
Τέλος 11/11 έχω τη γιορτή μου!

... και άλλα πολλά που τώρα δε μπορώ να θυμηθώ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2011, 21:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α ... ωραία! Θα πεθάνουμε δηλαδή και μετά από 3,5 μέρες θα αναστηθούμε!
Τώρα ησυχασα!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2011, 03:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η αλήθεια είναι πως χρόνο με τον χρόνο γίνεται εντονότερο, γιαυτό και αποφάσισα να γράψω σε αυτό το θέμα.. έχω διαβάσει τα πάντα και ας μην τα ανέφερα.. και για dna, για αφύπνιση, για αγγέλους, για πύλες γενικότερα ότι υπάρχει και δεν τα χω διαβάσει τώρα αλλά πολλά χρόνια (5-6) πριν καθώς το όλο θέμα είναι έντονο απ το 2005 και μετά.
Δεν μπορώ να πω πως έχω βγάλει άκρη. Εμφανίζεστε αρκετοί και είστε σίγουροι σαν να έχετε φτάσει κάπου και είστε έτοιμοι να το πείτε και στους υπόλοιπους, αλλά η σιγουριά σας στον καθένα σε διαφορετικές θεωρίες αντί να βοηθά στο τέλος μπερδεύει περισσότερο. Θα ρθεις εσύ λοιπόν lightworker και θα πεις συμβαίνει "αυτό" με σιγουριά. Μαζί σου. Θα ρθει ο επόμενος και θα μου πει με σιγουριά "όχι είναι για το dna" ε σίγουρος και αυτός.. μαζί του.. καταλαβαίνεις ότι τελικά αν πρόκειται για κάποιου είδους αφύπνισης τελικά αυτή μπορεί να γίνει μόνο απο εσένα ή όποιον σε "καλεί" είτε είναι το σύμπαν είτε άγγελοι (σορρυ είμαι άθρησκος οπότε είμαι το λάθος άτομο να με καλέσουν αυτοί :P) είτε οποιοσδήποτε. Το θέμα είναι ότι αν πρόκειται για κάτι καλό πρέπει να νοιώθεις καλά. Θέλω να ρωτήσω λοιπόν, εσείς σε αυτά τα φαινόμενα ειλικρινά νοιώθετε καλά ή συνεχώς έχετε ένα συναίσθημα ότι κάτι κακό θα συμβεί? γιατί μακάρι να ισχύουν όσα λέτε αλλά δυστυχώς δεν κολλάνε με τα συναισθήματα που προκαλεί ένα τέτοιο φαινόμενο. Επίσης συγνώμη αλλά θεωρώ πως αν κάποιος-κάτι θέλει να σε αφυπνίσει, το να σου δείχνει συνεχώς ένα 11:11 ή 1:11 ή οτιδήποτε είναι λίγο άκυρο.. απ την άλλη το συλλογικό ασυνήδειτο αν έχει συνδέσει αυτό με κάτι κακό που θα γίνει πχ ίσως μου ακουγόταν λογικότερο. Σίγουρα είναι υπερβολικά έντονο και σίγουρα νοιώθω πως κάτι θέλει να μου πει το όλο θέμα και ίσως κάτι να κάνω αλλά δεν είμαι σίγουρος αν πρόκειται για όσα λέτε ή όχι. Τι να πώ.. ο καιρός θα δείξει.. ελπίζω μέχρι τον Νοέμβριο όλα να περάσουν μια χαρά πάντως ;)

Αγαπητε μου Craven δεν υπαρχουν διαφορετικες θεωριες οσο θα γινει το ενα αλλο τοσο θα γινει και το αλλο αφου ολα συνδεονται.Δε μπορει να αλλαξει η συνειδητοτητα αν δεν αλλαξει και το DNA.Και ολα αυτα φυσικα σταδιακα!
Λεμε ολοι το 2012 θα μπουμε στην 5 διασταση!Νομιζουμε λοιπον οτι μεσα σε μια μερα θα γινουν ολα και μολις βλεπουμε οτι δε γινεται κατι φαντασμαγορικο λεμε α!ειδες που δεν εγινε τιποτα!!Οποτε πρεπει να κατεχεις τι ειναι η 5 διασταση και οχι απλα να το διαβαζεις!Η 5 διασταση ειναι μια κατασταση στην οποια βρισκεσαι συνειδησιακα δε θα σε βαλει κανεις,εσυ ο ιδιος θα εξελιχθεις!Περιμενουμε παντα κατι εξω απο μας μα αυτο που βρισκεται εξω απο μας βρισκεται και μεσα μας!Ειμαστε συνδημιουργοι!
Λες οτι δεν εισαι θρησκος!Επειδη η ορθοδη εκκλησια πιστευει στ Αγγελακια και εσυ δεν εισαι χρηστιανος ορθδοξος δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν Αγγελακια!Ειδες που χρησιμοποιουμε τη μεθοδο ποναει δοντι κοβει κεφαλι?Το οτι οι θρησκειες ειναι δημιουργημα των ανθρωπων,δε σημαινει οτι δεν εχουν αληθειες εχουν μισες αληθειες!(υπαρχει λογος για το μισες)Δε σημαινει οτι ο Χριστος δεν υπηρξε,αλλα τι πραγματικα εχει διδαξει ο Χριστος δε στο λενε,ο Χριστος ηταν μυστης ειχε διδαξει αληθεια και Αγαπη τα δυο συστατικα του συμπαντος Φως κ Αγαπη,ο Χριστος ειχε και γυναικα τη Μαρια Μαγδαληνη(διδυμες ψυχες ηταν)!Ο Χριστος ηταν διδασκαλος οπως και πολλοι αλλοι βεβαια!Αν με ακουγε τωρα ενας χριστιανος ορθοδοξος θα ελεγε αν ειναι δυνατον ο Χριστος εκανε sex?αμε και το ευχαριστιοταν κιολας!Γιατι ξερουμε ποσο ιερο ειναι το σεξ?(η προθεση κανει τη διαφορα)Ειμαστε ερμαια τον πεποιθησεων που μας εχουν περασει εδω και χρονια!
Λες οτι σου προκαλει φοβο το οτι σου προκαλει φοβο εχει να κανει με σενα εσυ το συνδιαζεις ετσι.
Για να μη χανομαστε μονο στη μεταφραση,το σημαντικο εναι οτι πρεπει να ζουμε με την καρδια!Ανεβαινοντας συνειδητοτητα στην ουσια θα καταλαβουμε οτι ειμαστε πνευματικα οντα!Ζηστε νιωθοντας,θα μπορουσα να πω μονο αυτο!χωρις να χρειαζονται τα υπολοιπα!αλλα τι να πω που εχουμε ξεχασει τι παει να πει ζω νιωθοντας!οποτε ολα τα υπολοιπα χρειαζονται για να μας θυμισουν τι ειμαστε πραγματικα!!Απο κει και περα Αγαπητε μου Carven ζησε με την καρδια σου και ολα τα υπολοιπα θα τα βρεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2011, 04:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αν σου πω εγω οτι σαν ψυχη βρισκομουν στην Ατλαντιδα!Θα πεις τι λεει η τρελη?

Εγώ προσωπικά δε θα πω κάτι τέτοιο γιατί μετά από μια αναδρομή με το συγχωρεμένο τον Βουλούκο έμαθα ότι ήμουν και γω εκεί ως ιερέας...
Οχι... δεν εχω διαβάσει και τα δυο μόνο τη ρομφαία... αλλά η αλήθεια είναι ότι η "κατάλυση" της δυαδικότητας ελοχευει κατά τη γνώμη μου κινδύνους... Πιστεύω ότι δεν είναι σωστό να βάζουμε όλα τα αυγά στο ίδιο καλάθι γιατί όσα κοινά και να έχουν απλά δεν είναι όλα ίδια...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Δεν ξερω γιατι αλλα κατι τετοιο διαισθανθηκα για σενα!Μωρε μπραβο!!συνηθως μονο οταν τον εχω τον αλλο απεναντι μου μπορω να το κανω!! (μην παρερμηνευτει ως επαρση,πλακιτσα κανω)
Η καταλυση της διαδικοτητας δε σημαινει οτι ολα τα πραγματα ειναι ιδια!Σημαινει εξισσοροπηση!Αλλο συνχωνεψη αλλο εξισσοροπηση!!Οσο εξισσοροπεις τον εαυτο σου αυτα ερχονται φυσικα γι αυτο μη σε ανγχωνει!Ολα ερχονται φυσικα οταν τα κανεις μεσα απ την καρδια σου!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2011, 08:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και τώρα που το θυμήθηκα...
Οταν πρωτομπήκα εδώ το "Avalon" ήτανε πιασμένο ως nickname αλλά επειδή για διάφορους λόγους το ήθελα γιατί με αντιπροσωπεύει ως "μυστικιστικό μέρος" αποφάσισα να το γράψω με 2 L ...
Εκ' των υστέρων πρόσεξα ότι είναι σαν να είναι 11...
Και η επιλογή αυτή δεν ήτανε δική μου...
Κάποιος άλλος με οδήγησε σε αυτή...

Υ.Γ. Οσο για τις αναδρομές... πονεμένη ιστορία και πολύ υπό "αμφισβήτηση"... ακόμη και από μένα που κατέφυγα σε αυτή...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2011, 10:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
---- άκυρο διπλό ποστ

Edited by - Craven on 12/04/2011 11:07:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2011, 11:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν κατάλαβες λάθος όσα είπα..

quote:

Αγαπητε μου Craven δεν υπαρχουν διαφορετικες θεωριες οσο θα γινει το ενα αλλο τοσο θα γινει και το αλλο αφου ολα συνδεονται.Δε μπορει να αλλαξει η συνειδητοτητα αν δεν αλλαξει και το DNA.Και ολα αυτα φυσικα σταδιακα!


Απο ποιόν και τι? απ το σύμπαν? απ τα αγγελάκια? ξέρω θα μου απαντήσεις απ όλους μαζί.. δεν είναι πολύ βολικό να μπορεί να απαντά κάποιος με ένα "όλα μαζί" και να καθαρίζει? :) γιαυτό και δεν μου κάνουν καλά όλα αυτά.. το να μην είμαστε συγκεκριμένοι και να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι είναι καλή λύση για να εξηγούμε τα πάντα αλλά εμένα δεν με πείθει ακόμα :) και δεν είναι θέμα αρνητικότητας αυτό, αν ήμουν αρνητικός δεν θα ήμουν εδώ ούτε θα έγραφα εδώ και ούτε εννοώ πως το κάνει κάποιος επίτηδες.. προφανώς και το πιστεύει και προφανώς έχει θετική άποψη για όλα και γιαυτό θα εκλογικεύει όλα αλλά αυτό δεν μου λέει κάτι :)

quote:

Λεμε ολοι το 2012 θα μπουμε στην 5 διασταση!Νομιζουμε λοιπον οτι μεσα σε μια μερα θα γινουν ολα και μολις βλεπουμε οτι δε γινεται κατι φαντασμαγορικο λεμε α!ειδες που δεν εγινε τιποτα!!Οποτε πρεπει να κατεχεις τι ειναι η 5 διασταση και οχι απλα να το διαβαζεις!


Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς :).. πότε είπα πως περιμένω μέσα σε μια μέρα να γίνει κάτι? εγώ δεν μίλησα καν για 2012 ποτέ.. αν και προφανώς μιλάς γενικά φαντάζομαι για όσους πιστεύουν κάτι τέτοιο :)

quote:

Λες οτι δεν εισαι θρησκος!Επειδη η ορθοδη εκκλησια πιστευει στ Αγγελακια και εσυ δεν εισαι χρηστιανος ορθδοξος δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν Αγγελακια!Ειδες που χρησιμοποιουμε τη μεθοδο ποναει δοντι κοβει κεφαλι?

Τώρα όμως με βάζεις σε καλούπι... δεν με νοιάζει τι κάνει κάθε θρησκεία ΕΓΩ δεν πιστεύω στα αγγελάκια. Αν τα αγγελάκια όπως τα εννοεί κάθε θρησκεία ήταν κάτι άλλο που τα ερμήνευσε έτσι τότε το ξανασυζητάω. Όπως τα εννοεί η κάθε θεωρία και η κάθε θρησκεία όμως εγώ δεν.. νομίζω ότι μπορώ να χω την άποψη μου σε αυτό χωρίς να είμαι αναγκασμένος να συνδυάζονται όλα με το αν είμαι θρήσκος ή όχι :)
Τώρα θα μου πεις "μα και εγώ δεν τα εννοώ όπως τα εννοεί η κάθε θρησκεία" και θα σου απαντήσω.. τότε γιατί προσπαθείς να τα ονομάσεις και να τα περιγράψεις σύμφωνα με τα καλούπια τις κάθε θρησκείας? ;)
Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ!

quote:

Λες οτι σου προκαλει φοβο το οτι σου προκαλει φοβο εχει να κανει με σενα εσυ το συνδιαζεις ετσι.

Μα ποτέ δεν είπα ότι μου προκαλεί φόβο :) το αίσθημα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν ισούται απαραίτητα με φόβο. Aν όποτε αισθανόμουν ότι κάτι δεν πάει καλά γύρω μου φοβόμουν, θα φοβόμουν κάθε μέρα και αν φοβόμουν κάθε μέρα θα είχα βρει κατάλυμα σε κάποια θρησκεία καθώς ο φόβος είναι ο καλύτερος τους σύμμαχος. Εμπιστεύομαι την διαίσθηση μας απλά και μέχρι τώρα δεν έχω συνδέσει όλα αυτά με κάτι καλό. Αν τώρα συμβεί κάτι άσχημο και ακολουθήσει κάτι καλό είναι άλλη υπόθεση που φυσικά την δέχομαι γιατί ότι κατεβαίνει ανεβαίνει..

quote:

Απο κει και περα Αγαπητε μου Carven ζησε με την καρδια σου και ολα τα υπολοιπα θα τα βρεις!

Αυτό το κάνω απ όταν γεννήθηκα, δεν περίμενα το 11:11 ή γενικότερα κάποιο σημάδι να μου αλλάξει κοσμοθεώρηση :) Απο εκεί και πέρα δεν παύει να είναι ένα καθημερινό γεγονός ούτε το ότι δεν το χρειαζόμουν για να αλλάξω στάση ζωής σημαίνει ότι δεν δέχομαι πως υπάρχει η περίπτωση να είναι κάτι σημαντικό και ειλικρινά μακάρι να είναι ότι εσείς λέτε γιατί αν μη τι άλλο το να πρόκειτε για κάτι καλό και όχι για κάτι τυχαίο ή για κάτι κακό είναι ευχής έργον.

Είμαι αρκετά αντιδραστικός εσωτερικά απ την φύση μου (όσο ήρεμος είμαι εξωτερικά και στις αντιδράσεις μου) και θεωρώ πως το πίστευε και ΜΗ ερεύνα (και όχι πίστευε και μην ερευνάς όπως βολικά μεταφράστηκε) είναι απ τα πιο σωστά πράγματα που είπε αυτή η θρησκεία. Το ψάχνω πάντα λοιπόν και δεν μπορώ να δεχθώ αμάσητο τίποτα όπως επίσης αν τελίκά ανακαλύψω πως αυτό που πρόκειται πχ να συμβεί είναι μια απ τις θεωρίες που απορρίπτω (σαν απαράδεκτες) εγώ θα είμαι ο πρώτος που θα αντιδράσω κατά της (πχ αν ακούω πως θα έρθει ο τιμωρός χριστός και δεν πάω μαζί του θα καώ στο πυρ το εξώτερων όπως ειπώθηκε σε άλλο θέμα.. ε εγώ από αντίδραση παίζει και να τον αρχίσω στα μπινελίκια όταν έρθει με το καλό..). Οπότε με συγχωρείς αν δεν μπορώ να δεχθώ έτσι απλά τα όσα μου λες αλλά ειλικρινά εύχομαι να ισχύουν.

Edited by - Craven on 12/04/2011 11:10:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2011, 03:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καταρχήν κατάλαβες λάθος όσα είπα..

quote:

Αγαπητε μου Craven δεν υπαρχουν διαφορετικες θεωριες οσο θα γινει το ενα αλλο τοσο θα γινει και το αλλο αφου ολα συνδεονται.Δε μπορει να αλλαξει η συνειδητοτητα αν δεν αλλαξει και το DNA.Και ολα αυτα φυσικα σταδιακα!


Απο ποιόν και τι? απ το σύμπαν? απ τα αγγελάκια? ξέρω θα μου απαντήσεις απ όλους μαζί.. δεν είναι πολύ βολικό να μπορεί να απαντά κάποιος με ένα "όλα μαζί" και να καθαρίζει? :) γιαυτό και δεν μου κάνουν καλά όλα αυτά.. το να μην είμαστε συγκεκριμένοι και να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι είναι καλή λύση για να εξηγούμε τα πάντα αλλά εμένα δεν με πείθει ακόμα :) και δεν είναι θέμα αρνητικότητας αυτό, αν ήμουν αρνητικός δεν θα ήμουν εδώ ούτε θα έγραφα εδώ και ούτε εννοώ πως το κάνει κάποιος επίτηδες.. προφανώς και το πιστεύει και προφανώς έχει θετική άποψη για όλα και γιαυτό θα εκλογικεύει όλα αλλά αυτό δεν μου λέει κάτι :)

quote:

Λεμε ολοι το 2012 θα μπουμε στην 5 διασταση!Νομιζουμε λοιπον οτι μεσα σε μια μερα θα γινουν ολα και μολις βλεπουμε οτι δε γινεται κατι φαντασμαγορικο λεμε α!ειδες που δεν εγινε τιποτα!!Οποτε πρεπει να κατεχεις τι ειναι η 5 διασταση και οχι απλα να το διαβαζεις!


Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς :).. πότε είπα πως περιμένω μέσα σε μια μέρα να γίνει κάτι? εγώ δεν μίλησα καν για 2012 ποτέ.. αν και προφανώς μιλάς γενικά φαντάζομαι για όσους πιστεύουν κάτι τέτοιο :)

quote:

Λες οτι δεν εισαι θρησκος!Επειδη η ορθοδη εκκλησια πιστευει στ Αγγελακια και εσυ δεν εισαι χρηστιανος ορθδοξος δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν Αγγελακια!Ειδες που χρησιμοποιουμε τη μεθοδο ποναει δοντι κοβει κεφαλι?

Τώρα όμως με βάζεις σε καλούπι... δεν με νοιάζει τι κάνει κάθε θρησκεία ΕΓΩ δεν πιστεύω στα αγγελάκια. Αν τα αγγελάκια όπως τα εννοεί κάθε θρησκεία ήταν κάτι άλλο που τα ερμήνευσε έτσι τότε το ξανασυζητάω. Όπως τα εννοεί η κάθε θεωρία και η κάθε θρησκεία όμως εγώ δεν.. νομίζω ότι μπορώ να χω την άποψη μου σε αυτό χωρίς να είμαι αναγκασμένος να συνδυάζονται όλα με το αν είμαι θρήσκος ή όχι :)
Τώρα θα μου πεις "μα και εγώ δεν τα εννοώ όπως τα εννοεί η κάθε θρησκεία" και θα σου απαντήσω.. τότε γιατί προσπαθείς να τα ονομάσεις και να τα περιγράψεις σύμφωνα με τα καλούπια τις κάθε θρησκείας? ;)
Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ!

quote:

Λες οτι σου προκαλει φοβο το οτι σου προκαλει φοβο εχει να κανει με σενα εσυ το συνδιαζεις ετσι.

Μα ποτέ δεν είπα ότι μου προκαλεί φόβο :) το αίσθημα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν ισούται απαραίτητα με φόβο. Aν όποτε αισθανόμουν ότι κάτι δεν πάει καλά γύρω μου φοβόμουν, θα φοβόμουν κάθε μέρα και αν φοβόμουν κάθε μέρα θα είχα βρει κατάλυμα σε κάποια θρησκεία καθώς ο φόβος είναι ο καλύτερος τους σύμμαχος. Εμπιστεύομαι την διαίσθηση μας απλά και μέχρι τώρα δεν έχω συνδέσει όλα αυτά με κάτι καλό. Αν τώρα συμβεί κάτι άσχημο και ακολουθήσει κάτι καλό είναι άλλη υπόθεση που φυσικά την δέχομαι γιατί ότι κατεβαίνει ανεβαίνει..

quote:

Απο κει και περα Αγαπητε μου Carven ζησε με την καρδια σου και ολα τα υπολοιπα θα τα βρεις!

Αυτό το κάνω απ όταν γεννήθηκα, δεν περίμενα το 11:11 ή γενικότερα κάποιο σημάδι να μου αλλάξει κοσμοθεώρηση :) Απο εκεί και πέρα δεν παύει να είναι ένα καθημερινό γεγονός ούτε το ότι δεν το χρειαζόμουν για να αλλάξω στάση ζωής σημαίνει ότι δεν δέχομαι πως υπάρχει η περίπτωση να είναι κάτι σημαντικό και ειλικρινά μακάρι να είναι ότι εσείς λέτε γιατί αν μη τι άλλο το να πρόκειτε για κάτι καλό και όχι για κάτι τυχαίο ή για κάτι κακό είναι ευχής έργον.

Είμαι αρκετά αντιδραστικός εσωτερικά απ την φύση μου (όσο ήρεμος είμαι εξωτερικά και στις αντιδράσεις μου) και θεωρώ πως το πίστευε και ΜΗ ερεύνα (και όχι πίστευε και μην ερευνάς όπως βολικά μεταφράστηκε) είναι απ τα πιο σωστά πράγματα που είπε αυτή η θρησκεία. Το ψάχνω πάντα λοιπόν και δεν μπορώ να δεχθώ αμάσητο τίποτα όπως επίσης αν τελίκά ανακαλύψω πως αυτό που πρόκειται πχ να συμβεί είναι μια απ τις θεωρίες που απορρίπτω (σαν απαράδεκτες) εγώ θα είμαι ο πρώτος που θα αντιδράσω κατά της (πχ αν ακούω πως θα έρθει ο τιμωρός χριστός και δεν πάω μαζί του θα καώ στο πυρ το εξώτερων όπως ειπώθηκε σε άλλο θέμα.. ε εγώ από αντίδραση παίζει και να τον αρχίσω στα μπινελίκια όταν έρθει με το καλό..). Οπότε με συγχωρείς αν δεν μπορώ να δεχθώ έτσι απλά τα όσα μου λες αλλά ειλικρινά εύχομαι να ισχύουν.

Edited by - Craven on 12/04/2011 11:10:38


Φιλε Carven το ολα συνδεονται το λεω ετσι γρηγορα χωρις να εξηγω,προς χαρην απλοποιησης γιατι αν κατσω και εξηγησω το πως θα παρει 5.000 ποστ και δεν ειναι και αυτο το θεμα!Και ειναι και κατι που το βιωνεις ταυτοχρονα!
Οι Αγγελοι ειναι φωτεινες οντοτητες ειναι ενεργεια!by the way!!
Και εγω η ιδια δε θελω να τα δεχθεις επειδη απλα στα λεω!Εκτος αν ΕΣΥ αποφασισεις να δεχτεις κατι!Να ξερεις οτι και μονο που το ευχεσαι ειναι αρκετο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2011, 04:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(craven)Α!και για το 2012 ναι γενικα μιλουσα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2011, 04:39:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και τώρα που το θυμήθηκα...
Οταν πρωτομπήκα εδώ το "Avalon" ήτανε πιασμένο ως nickname αλλά επειδή για διάφορους λόγους το ήθελα γιατί με αντιπροσωπεύει ως "μυστικιστικό μέρος" αποφάσισα να το γράψω με 2 L ...
Εκ' των υστέρων πρόσεξα ότι είναι σαν να είναι 11...
Και η επιλογή αυτή δεν ήτανε δική μου...
Κάποιος άλλος με οδήγησε σε αυτή...

Υ.Γ. Οσο για τις αναδρομές... πονεμένη ιστορία και πολύ υπό "αμφισβήτηση"... ακόμη και από μένα που κατέφυγα σε αυτή...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Και μενα απ το Avallon μου ηρθε!!Γιατι πονεμενη?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2011, 08:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το γιατί "πονεμένη" δεν έχει θέση σε αυτή την συζήτηση...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2011, 13:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το γιατί "πονεμένη" δεν έχει θέση σε αυτή την συζήτηση...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Ναι οντως εχεις δικιο θα ξεφυγουμε πολυ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2011, 11:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο πλησιάζουμε στις 11/11/11 προσωπικά η θέαση του 11:11 γίνεται μεγαλύτερη. Θεωρώ πως κατά πάσα πιθανότητα αυτό είναι ψυχολογικό και θέμα αυθυποβολής. Δηλαδή γνωρίζοντας πως πλησιάζει αυτή η ημερομηνία δίνεις σημασία περισσότερο σε αυτή την ώρα, αλλά δεν παύει να είναι περίεργο. Γενικά αυτή η χρονιά έχει πολλά 1 μέσα αφού όπως είδα στις διάφορες αναλύσεις στο internet, εκτός από τις ημερομηνίες 1/1/11, 11/1/11, 11/11/11 και το άθροισμα της χρονιάς γέννησης όλων μας με την ηλικία μας βγάζει 111 (απλά μαθηματικά... πχ εγώ έχω γεννηθεί το 78 άρα είμαι 33... 78+33 = 111 κτλ κτλ). Το όλο γεγονός λοιπόν ότι θα υπάρξει ημερομηνία 11/11/11 ώρα 11:11 (GMT?), το κολπάκι με το άθροισμα παραπάνω κτλ κτλ προσδίδει ένα μυστήριο.

Απ την άλλη φυσικά κάποιος θα πει ωραίο το μυστήριο αλλά γιατί να πούμε 11/11/11 και όχι 11/11/2011 (που χάνει αμέσως μέρος του μυστηρίου)? γιατί επίσης να έχει κάτι ιδιαίτερο το παραπάνω άθροισμα της ηλικίας και γιατί να μην πάρω όλο τον αριθμό 1978 (ΑΝ και το άθροισμα 111 βγαίνει μόνο φέτος και προφανώς μια φορά ανά αιώνα πχ 1911 κτλ)
Αλήθεια όλοι εσείς που γράφατε σε αυτό το θέμα, βλέπετε κάποια διαφορά όσο πλησιάζει αυτή η ημερομηνία? (ειλικρινά και όχι επειδή έβαλα το ζιζάνιο) και το κυριότερο θέλω να δω, τώρα που σας έβαλα το ζιζάνιο (εφόσον θεωρώ ότι δεν είχε αυξηθεί το φαινόμενο σε εσάς αφού το θέμα ήταν "νεκρό"), θα το βλέπετε περισσότερο ξαφνικά τις επόμενες μέρες?

Edited by - Craven on 17/10/2011 11:08:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2011, 12:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δες και το άλλο!!!
12345679*9= 111111111
......Τυχαίο?

Γιαυτό λέει ο μπάρμα – αστρολόγος για επικίνδυνα φαινόμενα μεταξύ 7 με 12 του Νοέμβρη?

Άντε λοιπόν να κρυφτούμε όλοι την 11.11.11.... ξέρω και γω..... περίεργα τα μηνύματα

Αλλά όπως πάντα ... ψεύτικα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2011, 12:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(Μιας και δεν παίζει το "Απάντηση στο θέμα")

...
Πανέμορφα.. πάμε παρακάτω τώρα..

Edited by - Craven on 17/10/2011 15:08:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2011, 14:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι προφανές πως η αλαζονεία του ψηλού “κιου κιου” σου, δεν επέτρεψε να καταλάβεις το ελάχιστο των όσων είπα, που δεν ήταν ακριβή, πολύ συγκεκριμένα και ..στοχευμένα.

Περίεργο που όλοι οι “κιού κιούδες” κόπτονται να το επιδείξουν

Ούτε εγώ μεγάλε – πίστεψέ με - έχω όρεξη
Να είσαι καλά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2011, 16:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες CRAVEN,πόσο χαζός είσαι?
Δεν καταλαβαίνεις τι σου λέει ο Ψεύτης?

Με τους αριθμούς τώρα,φίλε craven,εγω προσωπικά δεν έχω καμμία απολύτως υποστηρικτική στάση στις υποθτιθέμενες <<συμπτώσεις>>.Οτι <μυστηριακά>,τα εχει αποδώσει μάλλον η ανθρώπινη μαλακία.

Εκτός κι αν είναι και αυτο κανένα παγκόσμιο σχέδιο των Ιλλουμινάτων και μας πούν:<<εμεις σας προειδοποιήσαμς.Εσείς δεν ακούγατε!!!>>

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy