ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 20:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Macedon

quote:
Στη συνείδηση ποιού; Τη δικιά σου;

Στην συνείδηση όλων.

quote:
Τα στοιχεία χρειάζονται παντού. Διαφορετικά, η έλλειψή τους δημιουργεί και αναπαράγει συκοφαντίες. Ειδικότερα, όταν εμπλέκονται αυτόκλητοι υπέρτατοι κριτές, όπως εσύ, για παράδειγμα.

Εντάξει δεν είμαστε δικαστήριο απο την μία,αλλα έχεις δίκιο απο την άλλη,λάθος μου που έγραψα για αυτά που εγώ πιστεύω αλλα δεν έχω στοιχεία να τα αποδείξω.

quote:
Τότε μην το κάνεις.

Κοίτα κανείς δεν είναι τέλειος,ούτε εσύ ούτε εγώ.Δεν πρόκειται να σχολιάσω αρνητικά ξανα την οργάνωση της χ.α. (συγνώμη αν σε έθιξα).

quote:
Αν τις γνωρίζεις, μπορείς να τις κρίνεις ελεύθερα. Άλλωστε, γι'αυτό είναι οι θέσεις. Για να κρίνονται από τους ανθρώπους και από την Ιστορία. Το ίδιο και οι πράξεις.

Γενικά όλοι τις γνωρίζουμε.Αρα τις κρίνουμε γενικά.

quote:
Ε, δεν προσπαθείτε και πολύ ώστε να μην παρασύρεστε...

Αυτό δεν το ξέρεις.

quote:
Αποφεύγω να κρίνω τους ανθρώπους ή τα φρονήματά τους. Οι ιδέες τους με βρίσκουν απέναντι, όχι οι άνθρωποι. Εκτός βέβαια από την περίπτωση που οι εν λόγω άνθρωποι ξεκινούν προσωπικές επιθέσεις.

Ναι,σωστά.Όμως,γιατί νομίζεις οτι ξεκινάνε τις προσωπικες επιθέσεις?Ετσι αναίτια? Δεν μπορούμε να κρίνουμε ποιός φταίει και ποιός όχι,μάλλον φταίνε και οι δύο,τί να πώ.

quote:
Οι χριστιανοί στους οποίους αναφέρεσαι, τα καταφέρνουν θαυμάσια να υποβιβάζονται μόνοι τους και δεν έχουν ανάγκη από τη δική μου βοήθεια για να το επιτύχουν.

Αυτό πές το στον εαυτό σου,να δούμε τι θα σου πεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 09:49:20  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε δεν πρόλαβε να στεγνώσει το μελάνι μας.....

(Θέμα χρόνου ήτανε να μου πεις....)

http://www.nooz.gr/greece/23xronos-purovolise-kai-skotose-allodapo-listi

Θέλω να πιστεύω ότι έχουμε αρκούντως ικανή δικαιοσύνη, για να βρει "ελαφρυντικά" για το παιδί (ξερουν εκείνοι, αν θελουν ....) και να μη το χαντακώσουν σε καμιά φυλακή τζάμπα και βερεσε....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 10:12:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Βρε δεν πρόλαβε να στεγνώσει το μελάνι μας.....

(Θέμα χρόνου ήτανε να μου πεις....)

http://www.nooz.gr/greece/23xronos-purovolise-kai-skotose-allodapo-listi

Θέλω να πιστεύω ότι έχουμε αρκούντως ικανή δικαιοσύνη, για να βρει "ελαφρυντικά" για το παιδί (ξερουν εκείνοι, αν θελουν ....) και να μη το χαντακώσουν σε καμιά φυλακή τζάμπα και βερεσε....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


Αν ισχύουν αυτά που διάβασα σε διάφορα "ειδησιογραφικά" sites, δύσκολο να βρεθούν ελαφρυντικά...
Ο νεαρός, δεν πυροβόλησε τον ληστή μέσα στο σπίτι του, και ενώ τον απειλούσε, αλλά αντίθετα βγήκε στον δρόμο και τον κυνήγησε, αφού όμως πρώτα ο δράστης είχε αποπειραθεί να ληστέψει άλλα 2 σπίτια...
Φυσικά, η αστυνομία έξυνε τα... φιστικάκια της (σιγά μην είναι τόσο μεγάλα για να τα πούμε και καρύδια!!!)...
Την είχαν καλέσει λέει, είχε πάει εκεί... αλλά οι 3 ληστές συνέχιζαν να προσπαθούν να "μπουκάρουν" σε σπίτια!!!
Η ανικανότητα της αστυνομίας, δυστυχώς όπλισε αυτό τον νέο να πάρει τον νόμο στα χέρια του...
Αν όμως επιτραπεί στον καθένα να πάρει τον νόμο στα χέρια του, θα επιστρέψουμε στην εποχή της "Άγριας Δύσης"... και για ψύλλου πήδημα, θα "σφάζουμε" ο ένας τον άλλο...
Από την άλλη όμως...δεν μπορώ να πώ οτι και εγώ, αν ήμουν στη θέση του, ίσως να έκανα το ίδιο...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 10:32:00  Εμφάνιση Προφίλ
Τελικά αυτός ο Κασιδιάρης... πρέπει να είναι πολύ οξύθυμος τύπος...
Δεν συμπεριφέρεσαι έτσι στην τηλεόραση...
Δεν αντιδράς έτσι απέναντι σε 2 γυναίκες...
Μετά από αυτό, η Χρυσή Αυγή, βλέπω να πατώνει...

http://news247.gr/eidiseis/politiki/ekloges-gr/xastouki_kasidiarh_se_kanellh_kai_nero_enantion_douroy_se_thleoptikh_ekpomph.1806719.html

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 10:33:49  Εμφάνιση Προφίλ
Η βία παράγει βία. Όταν κάποιος λοιπόν ασκεί διαρκώς και επανηλειμμένως (λεκτική έστω) βία, δεν θα πρέπει να παραπονιέται όταν την εισπράττει πίσω, έστω και με άλλη μορφή.

Βέβαια, η Κανέλη τον χτύπησε πρώτη αλλά αυτό ας το θεωρήσουμε λεπτομέρεια.

macedon

Edited by - macedon on 07/06/2012 10:40:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 10:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
ΟΙ ΔΙΑΛΟΓΟΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ: Στη Χρυσή Αυγή μιλάς για τους χωροφύλακες του 1910; Άσε, εμείς είμαστε οι μόνοι που έχουμε παίξει ξύλο με τους χωροφύλακες
ΚΑΝΕΛΗ: Με γερμανοτσολιάδες δε θα μιλήσω εγώ το 2012
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ: Ο ΣΥΡΙΖΑ βγαίνει και λέει για αφοπλισμό των ΜΑΤ. Μη λες για χωροφύλακες σε μένα.
ΚΑΝΕΛΗ: Ούτε εσύ σε μένα για ΚΝΑΤ. Δεν υπερασπίστηκες τη Δημοκρατία
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ: Είμαστε οι μόνοι που έχουμε πάει κόντρα σε αυτό το σύστημα εξουσίας. Όταν ρώτησαν την Παπαρήγα αν συνεργάζεται με την Αστυνομία, αντί να τους καταγγείλει για προβοκάτορες έλεγε άλλα λόγια ν’ αγαπιόμαστε. Συνεργαστήκατε; Να δούμε τα πλάνα
ΚΑΝΕΛΗ: Είσαι καλά μωρέ; Δεν ασχολούμαι με φασισταριά
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ: Δεν ασχολείσαι με φασισταριά παλιοκουμούνι
ΔΟΥΡΟΥ: Πήρατε αναβολή;
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ: Πήρα λόγω παρέλευσης του ωραρίου. Ποιο είναι το πρόβλημά σου που πήρα αναβολή; Με τους παλιορουφιάνους; Που είναι μια ρουφιάνα από το κόμμα σου και μας σύρει στα δικαστήρια; Κυρία Δούρου, αναφερθήκατε σε ένα θέμα προσωπικό
ΔΟΥΡΟΥ: Πέρα από την κρίση της οικονομίας έχει κρίση Δημοκρατίας. Ξέρετε ποια είναι η κρίση της Δημοκρατίας; Είναι να έχουμε στο ελληνικό κοινοβούλιο άνθρωποι που θα πάνε τη χώρα 500 χρόνια πίσω
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ: Άντε βρε νούμερο (και πέταξε το ποτήρι με το νερό) που θα πάμε 500 χρόνια πίσω τη χώρα. Αεί στο διάολο
ΚΑΝΕΛΗ: Σήκω φύγε από ‘δω

Τα συμπεράσματα δικά σας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 10:56:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Το δικό μου σχόλιο : Αυτά παθαίνεις όταν έχεις απέναντί σου κοπρίτες επαγγελματίες πολιτικούς.... Ούτε εγώ θα διατηρούσα την ψυχραιμία μου, στην τηλεόραση τους βλέπω και έχω έρθει τόσες φορές στον πειρασμό να την ξηλώσω και να την πετάξω από το παράθυρο....

Την πάτησε ο Κασιδιάρης....
Τώρα, αυτή η αντίδραση ή που θα τους καταποντίσει ή θα τους ανεβάσει. Εμένα προσωπικά δεν μου δημιούργησε καμία αίσθηση. Βιώνουμε την βία παντού πλέον για να το παίξουμε politically correct επειδή έπεσε και καμιά μπούφλα μεταξύ πολιτικών.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 11:03:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Η βία παράγει βία. Όταν κάποιος λοιπόν ασκεί διαρκώς και επανηλειμμένως (λεκτική έστω) βία, δεν θα πρέπει να παραπονιέται όταν την εισπράττει πίσω, έστω και με άλλη μορφή.

Βέβαια, η Κανέλη τον χτύπησε πρώτη αλλά αυτό ας το θεωρήσουμε λεπτομέρεια.

macedon

Edited by - macedon on 07/06/2012 10:40:11


Καλά ρε συ Macedon... και σε αυτό θα τον υπερασπιστείς;;;
Συμφωνείς δηλαδή με το νερό που πέταξε;
Προς την Κανέλλη,αυτός δεν κινήθηκε;
Το οτι αυτή τον χτύπησε πρώτη, πού το είδες;

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 11:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Ναι ok. Αν μια γυναίκα σας πετάξει εφημερίδα, τότε πλακώστε την στις μπάτσες. Ακόμα κι αν η κίνηση της γυναίκας προήλθε από την δικαιολογημένη αγανάκτηση ύστερα από εκσφενδονισμό νερού live σε εκπομπή προς άλλη γυναίκα. Πολύ αντρική συμπεριφορά, πράγματι!

Πάντως το'χουν τα ηγετικά στελέχη της Χ.Α. να πετάνε αντικείμενα σε εκπομπές.
Δείτε και την καρύδα του Μιχαλολιάκου σε παλαιότερη εκπομπή.
http://www.youtube.com/watch?v=pFg4QJiRstk

Τουλάχιστον αυτός την πέταξε σε άνδρα...

Αν οι κουστουμαρισμένοι "ιδεολόγοι" συμπεριφέρονται έτσι σε πολιτισμένες συζητήσεις, τότε πού θα μπορούσαν να φτάσουν τα κρανιοφόρα "στρατεύματά" τους στους δρόμους και στα σοκάκια?

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 11:09:04  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε αντε γαμηθειται γαμοσπιτοι φασιστες γαμω το χριστο σας.Αποκαλυφθειται μπασταρδοι φασιστες και εσεις μουνοπανα που ειστε εδω μεσα.


Μην μπειτε σε διαδικασιες ban και τετοια.Δεν ξαναμπενω.Γεια σας

corgito ergo sum

_______________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΥΒΡΙΣΤΙΚΗΣ ΦΡΑΣΕΟΛΟΓΙΑΣ ΠΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ, Η ΟΠΟΙΑ
ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΡΟΝΤΑ ΧΩΡΟ.
07/06/2012
_______________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 11:12:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το δικό μου σχόλιο : Αυτά παθαίνεις όταν έχεις απέναντί σου κοπρίτες επαγγελματίες πολιτικούς.... Ούτε εγώ θα διατηρούσα την ψυχραιμία μου, στην τηλεόραση τους βλέπω και έχω έρθει τόσες φορές στον πειρασμό να την ξηλώσω και να την πετάξω από το παράθυρο....
Την πάτησε ο Κασιδιάρης....
Τώρα, αυτή η αντίδραση ή που θα τους καταποντίσει ή θα τους ανεβάσει. Εμένα προσωπικά δεν μου δημιούργησε καμία αίσθηση. Βιώνουμε την βία παντού πλέον για να το παίξουμε politically correct επειδή έπεσε και καμιά μπούφλα μεταξύ πολιτικών.....

Μέσα!

quote:
Η βία παράγει βία. Όταν κάποιος λοιπόν ασκεί διαρκώς και επανηλειμμένως (λεκτική έστω) βία, δεν θα πρέπει να παραπονιέται όταν την εισπράττει πίσω, έστω και με άλλη μορφή.
Βέβαια, η Κανέλη τον χτύπησε πρώτη αλλά αυτό ας το θεωρήσουμε λεπτομέρεια.

Σαφέστατα τον χτύπησε πρώτη, και τον είχε προκαλέσει λεκτικά ούτως ή άλλως προηγουμένως.

Μία σημαντική παρατήρηση: Ο Κασιδιάρης βουλευτής δεν είναι πλέον? Εστω τυπικά (γιατί διανύουμε προεκλογική περίοδο και εχει ήδη διαλυθεί η Βουλή...).
Συνεπώς δεν έχει "Ασυλία"?

Επομένως γιατί ΤΟΣΗ σπουδή από την Εισαγγελία για να συλληφθεί???

Να μην έχουμε 2 μετρα και 2 σταθμά....όλα κι όλα!

(Υπόψιν . Είμαι προσωπικά κατά της βουλευτικής ασυλίας οριζοντίως και καθέτως. Το πνεύμα της ασυλίας στη Βουλή, στο πανεπιστήμιο κλπ, θεσπίστηκε για ασυλία λόγων, ιδεών, θεωριών, πιστεύω, κλπ, όχι πράξεων.
Άλλα μέχρι να δω όλα τα άλλα λαμόγια, που έφαγαν, έσκασαν, εκλεψαν , ρημαξαν το Ελληνικό δημόσιο, έκαναν παραβάσεις (Κουλούρης, Ιωαννίδης,κλπ) ήταν κουμπουροφόροι (Γιακουμάτος) κλπ,κλπ να ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ,
το χαστούκι του Κασιδιάρη στην Κανέλλη ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ !!!!

T'ακούμε κυρία Ραϊκου?
(Είπαμε η δικαιοσύνη να είναι "τυφλή" αλλά μην το παρακάνουμε κιόλας....και άλλα βλέπουμε και άλλα δεν βλέπουμε)

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΑΣΥΛΙΑΣ ΤΩΡΑ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΜΩΣ, ΟΧΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 11:14:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ρε αντε γαμηθειται γαμοσπιτοι φασιστες γαμω το χριστο σας.Αποκαλυφθειται μπασταρδοι φασιστες και εσεις μουνοπανα που ειστε εδω μεσα.


Μην μπειτε σε διαδικασιες ban και τετοια.Δεν ξαναμπενω.Γεια σας

corgito ergo sum


Πρόσεξε κανείς σήμερα τον ουρανό;;;
Μήπως έχουν αρχίσει πάλι τους ψεκασμούς;;;

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 11:14:38  Εμφάνιση Προφίλ
Τι λες ρε και εσυ?Εχει παραιτηθει αυτοφορο περναει.100%

corgito ergo sumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 11:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Πάει το πουλέν του Μιχαλολιάκου...ρόμπα έγινε και ντιλίτ από τα κανάλια...και η πλάκα είναι ότι μόνο αυτός -σαν επικοινωνιακός εκπρόσωπος- είχε το μπλα μπλα για να συζητήσει...αλλά το παιδί δεν κρατήθηκε και παρεκτράπη...και οι άλλοι οι πανέξυπνοι τον βάλανε δίπλα στην Κανέλλη΄...τι να πω...

Έβλεπες δηλαδή εδώ και ένα μήνα τους βουλευτές της ΧΑ πόσο απεγνωσμένα κρατιόντουσαν να μην τους βγει ο τραμπουκισμός...βάλανε τα κοστούμια, φορέσανε τα συμπαθητικά χαμόγελα αλλά τελικά δεν άντεξαν στην πίεση...την πάτησε ο πιο επικοιωνιακός τους...

Και φανταστείτε δηλαδή για να ρίχνουν σκαμπίλια σε γυναίκες ζωντανά στον αέρα τι άλλα θα έχουν κάνει απ'έξω...


Για να τα πούμε όλα πάντως η Κανέλλη πρώτη τον είπε "φασισταριό" και τον χτύπησε ελαφρώς για το νερό που έριξε...αυτό όμως δεν λέει κάτι...όταν σε μία προσωπική αιχμή ρίχνεις νερό στον άλλο και σε ένα ελαφρύ χτύπημα με μία κάρτα ρίχνεις τρία γερά σκαμπίλια τότε είσαι μεγάλη ρόμπα και θρασύδειλος...


Το άλλο θέμα είναι πιο σημαντικό....ο νεαρός που πάνω στην αγανάκτηση του πυροβόλησε τον αλλοδαπό...και δυστυχώς η εξέλιξη της υπόθεσης δεν τον ευνοεί και τόσο διότι τον πυροβόλησε από απόσταση και αφού είχε ήδη φύγει...οι γείτονες δηλώνουν σύσσωμοι με το μέρος του και μακάρι να κριθεί με επιείκια...

Έχει φτάσει ο κόσμος στο σημείο να ζητάει προστασία από τους κάφρους της ΧΑ...αυτούς που αν τολμήσεις και διαφωνήσεις μαζί του σε αρχίζουν στα μπουκέτα...διότι όταν η αστυνομία είναι ανύπρακτη και οι κλέφτες και εγκληματίες κάνουν πάρτι αναγκαστικά ψάχνεις για προστασία...ψάχνεις έναν νταή να σε προστατέψει, ακόμα κι αν προέρχεται από τη νύχτα, ακόμα κι αν είναι κακοποιό στοιχείο...κακά τα ψέματα, και εγώ εάν ζούσα σε μία περιοχή όπου θα φοβόμουν διαρκώς και όπου θα με βοηθούσε η ΧΑ τότε θα την έβλεπα με πιο συμπαθητικό μάτι...διότι από τα δύο κακά επιλέγεις το λιγότερο επικίνδυνο και το πιο οικείο σε εσένα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 11:41:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ρε αντε γαμηθειται γαμοσπιτοι φασιστες γαμω το χριστο σας.Αποκαλυφθειται μπασταρδοι φασιστες και εσεις μουνοπανα που ειστε εδω μεσα.

Μην μπειτε σε διαδικασιες ban και τετοια.Δεν ξαναμπενω.Γεια σας

corgito ergo sum


αν αυτή είναι η ορολογία και η ρητορική ενός ...αντιφασίστα,
τότε ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω....


quote:
Πρόσεξε κανείς σήμερα τον ουρανό;;;
Μήπως έχουν αρχίσει πάλι τους ψεκασμούς;;;

Μερικοί πήρανε overdose φαίνεται...


quote:
Τι λες ρε και εσυ?Εχει παραιτηθει αυτοφορο περναει.100%

Ερώτηση έκανα. Δεν γνωρίζω τί ακριβώς ισχύει, και δεν έχω καλές σχεσεις με νομικίστικα/δικολαβίστικα τρικ...

Αν ισχύει η Βουλευτική Ασυλία την περίοδο που διανύουμε ΚΑΚΩΣ εβγαλε ενταλμα συλλήψεως η Ραϊκου.

Αν δεν ισχύει, τότε ΟΡΘΩΣ έπραξε (πλην όμως πρέπει να εκδώσει και άλλα 150-200 εντάλματα για κάτι άλλα "καλόπαιδα" του Ελληνικού ΚΥΝΟΒΟΥΛΙΟΥ από φίλους/συνεργούς του Άκη, μέχρι τους πολυποίκιλους θαμώνες του κλαμπ του Αντωνάκη.....)

Επίσης, το τονίζω, δεν συμφωνώ με την ενέργεια του Κασιδιάρη σε καμία περίπτωση. Εδωσε απλώς βούτυρο στο ψωμί του κάθε τσόκαρου εκεί πέρα, είτε αυτή λέγεται Κανέλλη (με το σπαστικό υφάκι της είναι η αλήθεια...) είτε λέγεται η άλλη -που δεν ξέρω πώς λέγεται.....

Αλλά σχετικά με τη συμπεριφορά ΜΜΕ και λοιπών "Politically correct" πολιτικών δυνάμεων, απένταντι στη Χρυσή Αυγή (κάτι μεταξύ αντιμετώπισης Λεπρών, Μιασμάτων, Οροθετικών, κλπ) όλοι κάνουν ΜΟΥΓΚΑ ή σιγοντάρουν το κλίμα....

Αλλά είπαμε, αυτή είναι η α-λα καρτ "Δημοκρατία"...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 11:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Δύο βουλευτές της Χ.Α. ξυλοκοπήθηκαν την περασμένη εβδομάδα.
Ειδικά αυτός στην Πάτρα έφαγε πολύ ξύλο....

Έτσι για να μην ξεχνάνε μερικοί που θίχτηκαν ξαφνικά με την αντίδραση ενός βουλευτή της Χ.Α.

Μοιραία κάποια στιγμή θα γινότανε και αυτό....

Και είναι μόνο η αρχή....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:24:23  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΛΙΑΝΑ ΚΑΝΕΛΛΗ

Ζούμε... απίστευτα πράγματα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:29:34  Εμφάνιση Προφίλ
Αποκαλύφθηκε και αυτό το κόμμα... (αν και απο πριν ξέραμε ουσιαστικά τι είναι)

Άρα λοιπόν έχουμε... επτά κόμματα για τα σκουπίδια!

Καλή τύχη σε εσάς που... θα τα ψηφίσετε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Από την ανακοίνωση της Χ.Α.

Σχετικώς με το επεισόδιο στην εκπομπή Παπαδάκη στον ΑΝΤ1. Επισημαίνουμε αυτά που με επιμέλεια όλα τα κανάλια αποκρύπτουν. Πρώτη σηκώθηκε και χειροδίκησε κατά του εκπροσώπου της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ Ηλία Κασσιδιάρη, η Λιάνα Κανέλλη κτυπώντας απρόκλητα τον στο πρόσωπο με ένα πακέτο εντύπων. Το δείχνει καθαρά το βίντεο. Αυτό όμως δεν το είδε κανένας, δεν το είδε ούτε η δικαιοσύνη, η οποία ξεκίνησε αυτόφωρη διαδικασία μόνο για τον εκπρόσωπο της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ. Όπως δεν άκουσε βεβαίως και τις ύβρεις της Λιάνας Κανέλλη «πουσταριά, φασισταριά» κλπ. Για αυτά κύριοι κύριοι Εισαγγελείς δεν υπάρχει αυτόφωρη διαδικασία;

Ο μεν πικραμένος υπηρεσιακός μας πρωθυπουργός, έσπευσε να συνομιλήσει με τον Τσίπρα για το επεισόδιο.....

Που ήταν τα αντανακλαστικά σου ρε πικραμένε όταν ξυλοκοπήθηκαν βουλευτές της Χ.Α. την περασμένη εβδομάδα ????

ΜΠΟΧΑ !!!!!!!!!!!!!

Το ξαναλέω, το επεισόδιο αυτό ή που θα τους καταποντίσει ή που θα τους εκτοξεύσει. Στο γραφείο μου πάντως, μοιρασμένες οι γνώμες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Αποκαλύφθηκε και αυτό το κόμμα... (αν και απο πριν ξέραμε ουσιαστικά τι είναι)

Άρα λοιπόν έχουμε... επτά κόμματα για τα σκουπίδια!

Καλή τύχη σε εσάς που... θα τα ψηφίσετε




και σε σενα αυτο που θα ψηφισεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:38:07  Εμφάνιση Προφίλ
Τι έγινε ρε παιδιά, όλοι Χρυσή Αυγή ψηφίσατε εδώ;
Να ανησυχώ; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:39:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Το άλλο θέμα είναι πιο σημαντικό....ο νεαρός που πάνω στην αγανάκτηση του πυροβόλησε τον αλλοδαπό...και δυστυχώς η εξέλιξη της υπόθεσης δεν τον ευνοεί και τόσο διότι τον πυροβόλησε από απόσταση και αφού είχε ήδη φύγει...οι γείτονες δηλώνουν σύσσωμοι με το μέρος του και μακάρι να κριθεί με επιείκια...

Έχει φτάσει ο κόσμος στο σημείο να ζητάει προστασία από τους κάφρους της ΧΑ...αυτούς που αν τολμήσεις και διαφωνήσεις μαζί του σε αρχίζουν στα μπουκέτα...διότι όταν η αστυνομία είναι ανύπρακτη και οι κλέφτες και εγκληματίες κάνουν πάρτι αναγκαστικά ψάχνεις για προστασία...ψάχνεις έναν νταή να σε προστατέψει, ακόμα κι αν προέρχεται από τη νύχτα, ακόμα κι αν είναι κακοποιό στοιχείο...κακά τα ψέματα, και εγώ εάν ζούσα σε μία περιοχή όπου θα φοβόμουν διαρκώς και όπου θα με βοηθούσε η ΧΑ τότε θα την έβλεπα με πιο συμπαθητικό μάτι...διότι από τα δύο κακά επιλέγεις το λιγότερο επικίνδυνο και το πιο οικείο σε εσένα...


Βλέπετε λίγο λίγο που όλοι συγκλίνουμε στα ίδια?

Γιατί η αλήθεια είναι ΜΙΑ, και δεν μπορούμε να κάνουμε ότι δεν τη βλέπουμε, ανεξαρτήτως σημείου ιδεολογικής και προσωπικής αφετηρίας του καθένα.

Είμαι περίεργος να δω την κατάληξη του θέματος με τον νεαρό από την Παιανία (...ν'αγιάσει το χεράκι του!)
όπως και τη στάση της κοινωνίας τοπικής και όχι μόνο, αλλά και των Δικαστικών αρχών, του ΔΣΑ και λοιπών φορέων, κομμάτων,κλπ.

Τώρα είναι που πρέπει να φανερωθεί η όποια κοινωνική αλληλεγγύη υπάρχει και να αποδειξουμε ότι δεν κοιτάει ο καθενας την παρτη του.

Αν και τα δημοσιεύματα εμφανίζονται συγκεχυμένα (είναι νωρίς ακόμα κιόλας...) σχετικά με το σε πόσο κατάσταση "αυτοάμυνας" εθεωρείτο οτι βρισκεται, εντούτοις νομίζω ότι πρόκειται για το παιδί του οποίου τη μάνα ΑΠΕΙΛΗΣΑΝ με μαχαίρι προηγουμένως οι ληστές.
Και μόνο αυτό είναι αρκετό για να οπλίσει το χέρι του καθενός μας, ανεξαρτήτως λοιπών συνθηκών, και εύχομαι να υπάρχουν Δικαστές σε αυτή τη χώρα με Διάκριση και σωφροσύνη και να βρούν όλα τα δυνατά και αδύνατα ΕΛΑΦΡΥΝΤΙΚΑ για το παιδί αυτό.

Με αναστολές, και κόλπα μπορεί να μη χρειαστεί να κάτσει ούτε και μια μέρα στη στενή. Μπορούν να του βγάλουν έτσι μια "ποινή" για τα μάτια του κόσμου, αλλά αν πραγματικά θέλουν, επί της ουσίας μπορούν να τον "γλιτώσουν" και αυτό πρέπει να κάνουν.

(αλλιώς θα παρακαλέσω τους "αξιότιμους κκ.ληστάς να αφήσουν την Παιανία και τα σπιτάκια του κοσμάκη, και να κάνουν ένα ΝΤΟΥ σε σπίτια Δικαστών, εισαγγελέων,κλπ, μπας και βάλουν μυαλό ....)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Τι έγινε ρε παιδιά, όλοι Χρυσή Αυγή ψηφίσατε εδώ;
Να ανησυχώ;


ηDr Jekyll Mr Hyde,εσυ αυτο καταλαβες εδω μεσα απο τις συζητσεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:43:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Από την ανακοίνωση της Χ.Α.

Σχετικώς με το επεισόδιο στην εκπομπή Παπαδάκη στον ΑΝΤ1. Επισημαίνουμε αυτά που με επιμέλεια όλα τα κανάλια αποκρύπτουν. Πρώτη σηκώθηκε και χειροδίκησε κατά του εκπροσώπου της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ Ηλία Κασσιδιάρη, η Λιάνα Κανέλλη κτυπώντας απρόκλητα τον στο πρόσωπο με ένα πακέτο εντύπων. Το δείχνει καθαρά το βίντεο. Αυτό όμως δεν το είδε κανένας, δεν το είδε ούτε η δικαιοσύνη, η οποία ξεκίνησε αυτόφωρη διαδικασία μόνο για τον εκπρόσωπο της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ. Όπως δεν άκουσε βεβαίως και τις ύβρεις της Λιάνας Κανέλλη «πουσταριά, φασισταριά» κλπ. Για αυτά κύριοι κύριοι Εισαγγελείς δεν υπάρχει αυτόφωρη διαδικασία;

Ο μεν πικραμένος υπηρεσιακός μας πρωθυπουργός, έσπευσε να συνομιλήσει με τον Τσίπρα για το επεισόδιο.....

Που ήταν τα αντανακλαστικά σου ρε πικραμένε όταν ξυλοκοπήθηκαν βουλευτές της Χ.Α. την περασμένη εβδομάδα ????

ΜΠΟΧΑ !!!!!!!!!!!!!

Το ξαναλέω, το επεισόδιο αυτό ή που θα τους καταποντίσει ή που θα τους εκτοξεύσει. Στο γραφείο μου πάντως, μοιρασμένες οι γνώμες....


To...νεράκι όμως που εκτοξεύτηκε, ήταν η πρώτη χειροδικία...
Το... "χτύπημα" από την Κανέλλη... σιγά μην ήταν για να τον στείλει και στο νοσοκομείο...
Αντίθετα, τα δικά του "κροσσέ", ήταν μάλλον πιο επικίνδυνα...


ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:45:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τι έγινε ρε παιδιά, όλοι Χρυσή Αυγή ψηφίσατε εδώ;
Να ανησυχώ;

Γινώσκεις ά αναγιγνώσκεις?

Από πού κι ως πού μας κόβεις όλους για Χρυσαυγίτες?

Ενεργειες και γεγονότα ερμηνεύουμε και σχολιάζουμε.

Τώρα έτυχε να μας κάνει την "τιμή" ο Κασσιδιάρης....

(Πλάκα πλάκα, δεν γυρόφερνε μια "προφητεία" κάποτε εδώ μέσα που έλεγε περίπου κάτι σαν...." το κακό θα ξεκινήσει από έναν Κασιδιάρη" ??? Ρε μπας και έχουν δίκιο αυτοί οι γεροντάδες ???
)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:46:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ο μεν πικραμένος υπηρεσιακός μας πρωθυπουργός, έσπευσε να συνομιλήσει με τον Τσίπρα για το επεισόδιο.....

Που ήταν τα αντανακλαστικά σου ρε πικραμένε όταν ξυλοκοπήθηκαν βουλευτές της Χ.Α. την περασμένη εβδομάδα ????

ΜΠΟΧΑ !!!!!!!!!!!!!

Το ξαναλέω, το επεισόδιο αυτό ή που θα τους καταποντίσει ή που θα τους εκτοξεύσει. Στο γραφείο μου πάντως, μοιρασμένες οι γνώμες....


Κάπως έτσι είναι φίλε KERRY...
Όποιος "πολιτισμένος" και "καλλιεργημένος" άνθρωπος κρύβει στην πραγματικότητα μέσα του έναν τραμπούκο, (και είναι πολλοί αυτοί οι "πολιτισμένοι" της "πολιτισμένης" κοινωνίας μας) θα σπεύσει να ψηφίσει Χρυσή Αυγή. Οσο σφίγγει η κρίση τόσο θα αυξάνονονται τα ψυχολογικά σύνδρομα επομένως και η τάση προς το ξύλο. Είτε αυτή προέρχεται από τους αναρχοτραμπούκους και αθώους θωλοκουλτουριάριδες, είτε προέρχεται απο τους "εθνοσοσιαλιστές".

Εγώ πάντως, αν με χτυπήσει μια γυναίκα, δεν θα τη δείρω.
Αν εσείς θα τη δέρνατε... οκ πάω πάσο.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 07/06/2012 12:51:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:


To...νεράκι όμως που εκτοξεύτηκε, ήταν η πρώτη χειροδικία...



αυτο stanfromgreece ,ρωτα και τον μακεδωνα που ασχολειται και με την νομικη,λεγεται <εργο εξυβρισης> σμφωνα με τον Π.Κ

Edited by - stiv on 07/06/2012 12:55:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:49:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γινώσκεις ά αναγιγνώσκεις?

Από πού κι ως πού μας κόβεις όλους για Χρυσαυγίτες?

Ενεργειες και γεγονότα ερμηνεύουμε και σχολιάζουμε.



Πλακίζω μωρέ
Όλοι εδώ είναι γλυκά ανθρωπάκια
(εκτός απο μερικούς )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:49:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Από την ανακοίνωση της Χ.Α.
Σχετικώς με το επεισόδιο στην εκπομπή Παπαδάκη στον ΑΝΤ1. Επισημαίνουμε αυτά που με επιμέλεια όλα τα κανάλια αποκρύπτουν. Πρώτη σηκώθηκε και χειροδίκησε κατά του εκπροσώπου της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ Ηλία Κασσιδιάρη, η Λιάνα Κανέλλη κτυπώντας απρόκλητα τον στο πρόσωπο με ένα πακέτο εντύπων. Το δείχνει καθαρά το βίντεο. Αυτό όμως δεν το είδε κανένας, δεν το είδε ούτε η δικαιοσύνη, η οποία ξεκίνησε αυτόφωρη διαδικασία μόνο για τον εκπρόσωπο της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ. Όπως δεν άκουσε βεβαίως και τις ύβρεις της Λιάνας Κανέλλη «πουσταριά, φασισταριά» κλπ. Για αυτά κύριοι κύριοι Εισαγγελείς δεν υπάρχει αυτόφωρη διαδικασία;

Ο μεν πικραμένος υπηρεσιακός μας πρωθυπουργός, έσπευσε να συνομιλήσει με τον Τσίπρα για το επεισόδιο.....

Που ήταν τα αντανακλαστικά σου ρε πικραμένε όταν ξυλοκοπήθηκαν βουλευτές της Χ.Α. την περασμένη εβδομάδα ????

ΜΠΟΧΑ !!!!!!!!!!!!!

Το ξαναλέω, το επεισόδιο αυτό ή που θα τους καταποντίσει ή που θα τους εκτοξεύσει. Στο γραφείο μου πάντως, μοιρασμένες οι γνώμες....



Εγώ γιατί έχω μια υποψία ότι η Χ.Α. θα διατηρήσει ή και θα ανεβάσει τα ποσοστά της,
απεναντίας το ΚΚΕ θα πάει και πιο κάτω???



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 12:56:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Agnostic
Ναι ok. Αν μια γυναίκα σας πετάξει εφημερίδα, τότε πλακώστε την στις μπάτσες. Ακόμα κι αν η κίνηση της γυναίκας προήλθε από την δικαιολογημένη αγανάκτηση ύστερα από εκσφενδονισμό νερού live σε εκπομπή προς άλλη γυναίκα. Πολύ αντρική συμπεριφορά, πράγματι!

Ρε συ Agnostic, μήπως είσαι...gay??? (edit. το αυτό ισχύει και για Doc αλλά δεν σας προλαβαίνω στα ποσταρίσματα ρε γμτ...)

Λοιπόν χωριστείτε σε Χρυσαυγίτες (ψηφοφόρους, θαυμαστές, θιασώτες, φιλικά διακείμενους κτλ) από τη μία και σε "γκαίουλες" από την άλλη...

Πάμε και λίγο στα σοβαρά.

Κατά τ'άλλα λοιπόν, άλλο "φασισμός" και άλλο "εθνικισμός" όσον αφορά τη Χρυσή Αυγή έτσι καλόπαιδα???

Για συνεχίστε να επιχειρηματολογείτε και να υπερασπίζεστε τέτοιου είδους κόμματα/κινήματα/ιδεολογίες/πρακτικές διότι έχει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 07/06/2012 13:07:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy