ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.(Λόγοι-Αιτίες.)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 11:45:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Και αν κρίνω από την λύσσα των επιθέσεων των εγχωρίων και αλλοδαπών παπαγάλων, αναμεταδοτών και εντολοδόχων, η παρούσα κυβέρνηση δεν έχει μπεί στο κόλπο.
Ποια λύσσα επιθέσεων; Τα εγχώρια μίντια είναι με το σεις και με το σας. Σκληρή κριτική: μηδέν.
Μόνο με κάνα Άδωνη στο πλατό τους ασκείται λίγο κριτική, αλλιώς... γλυκά χαδάκια με τα γούνινα γαντάκια.


Κοίταξε τώρα... σχετικά με τον Αδωνη. Είναι σαν να μου λές οτι βγήκε και κάνει σκληρή κριτική ο Ντόναλτ Ντάκ στον Γουώλτ Ντίσνευ. Οτι και να πει ο συγκεκριμένος, το έχει κάψει μόλις ανοίξει το στόμα του. Οσο για τα ΜΜΕ, ελπίζω να καταλαβαίνεις οτι δεν στοχεύουν απ' ευθείας στην κυβέρνηση. Ο μανδύας τρομοκρατίας που εξασκούν, στοχεύει στους ψηφοφόρους του Σύριζα. Το σχέδιο πάει ως εξής: Σε δυο μήνες, αντε ενα εξάμηνο το πολύ να πέσουν, και να έλθει η παλιά συμμορία και να αποτελειώσει το δημόσιο. Αυτή ειναι η επίθεση. Να διασπάσουν με όποιο τρόπο μπορούν το αντιμημονιακό μέτωπο (Σύριζα-Ανελ) και να βάλουν τα ανδρείκελα τύπου Ποτάμια, ή ακόμα καλύτερα ΝΔ & Πασοκ ξανά στον πυρήνα των αποφάσεων, να γλυτώσουν και ορισμένοι την διαπόμπευση. Ηδη ακούγονται οτι τύποι σαν τον Παπακωνσταντίνου, για να γλυτώσουν την στενή, έδωσαν λαο. Μιλάμε για λαό, και αυτο θα το δούμε προσεχώς. Υπομονή λοιπόν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 18:51:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Heretic
Κοίταξε τώρα... σχετικά με τον Αδωνη. Είναι σαν να μου λές οτι βγήκε και κάνει σκληρή κριτική ο Ντόναλτ Ντάκ στον Γουώλτ Ντίσνευ. Οτι και να πει ο συγκεκριμένος, το έχει κάψει μόλις ανοίξει το στόμα του.
Δυστυχώς ναι, έχει τοποθετήσει τον εαυτό του σε αυτή την θέση.
..Φαντάσου λοιπόν αν αυτή είναι η μοναδική "κριτική" που ακούει ο ΣΥΡΙΖΑ

quote:
Το σχέδιο πάει ως εξής: Σε δυο μήνες, αντε ενα εξάμηνο το πολύ να πέσουν, και να έλθει η παλιά συμμορία και να αποτελειώσει το δημόσιο.
Αυτή τη στιγμή στη πράξη είναι ο Τσίπρας που "αποτελειώνει" το δημόσιο κάνοντας εσωτερικό δανεισμό.
Οπότε σε αυτό το κομμάτι, της ζημιάς του δημοσίου δηλαδή, έχει θέσει το πήχη σε τέτοιο σημείο που ακόμα και η νουδουκρατία δύσκολα θα τον ξεπεράσει (προς το χειρότερο). Χωρίς βέβαια να το αποκλείω σαν ενδεχόμενο, γιατί όσο παραμένει η πελατοκρατεία το δημόσιο πάντα μπορεί να πάει χειρότερα.

quote:
Ο μανδύας τρομοκρατίας που εξασκούν, στοχεύει στους ψηφοφόρους του Σύριζα.
Θα έλεγα οτι αυτή τη στιγμή το πρόβλημα είναι οτι δεν υπάρχει αρκετή τρομοκρατία, και τόσο τα μίντια όσο και η αντιπολίτευση (ακόμα και ο ίδιος ο Άδωνις περιέργως) δεν έχουν δώσει στον λαό να καταλάβει το ΜΕΓΕΘΟΣ της ζημιάς που έχει ήδη πάθει και συνεχίζει να παθαίνει το δημόσιο. Πιστέυω οτι αυτό οφείλεται στο φαινόμενο του "λύκου", δηλαδή επειδή εδώ και χρόνια φωνάζουν έρχεται ο λύκος (Τσίπρας), έρχεται ο λύκος (Τσίπρας) και είδαν τα ποσοστά τους να κατακρημνίζονται, τώρα δεν θέλουν να το κάνουνε για να διατηρήσουν τα ποσοστά τους. Έτσι ακολουθούνε μια πιο "φιλική" στάση στον "ισχυρό" της παρέας, που είναι ο ΣΥΡΙΖΑ, ο οποίος, ομολογουμένως, τα έχει πάει εξαιρετικά καλά επικονωνιακά. Ο,τι δεν μπορείς να σκοτώσεις... ενστερνίσου το. Οπότε ενστερνίζονται διάφορα κομματα και βουλευετές... την τρέλα. Αυτή την εικονική δηλαδή πραγματικότητα που οικοδομεί το αντιμνημιακό μέτωπο από εποχής Σαμαρά προ κωλοτούμπας.
..Ζούμε σε πολύ περίεργους καιρούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

radacool
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 20:36:33  Εμφάνιση Προφίλ
Ενδιαφέρον όλα αυτα αλλα μήπως μπορεί κάποιος να απαντήσει στο θέμα μου
<<Συμφωνία με τον διάβολο>>

illumitatiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2015, 12:49:22  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν είναι αυτό εσωτερικός δανεισμός. Αυτό είναι εσωτερική διευκόλυνση. Εσωτερικός δανεισμός θα ξεκινήσει μετα το εθνικό νόμισμα. Το σενάριο της Φλώριντας της Ευρώπης μάλλον δεν το βλέπω να προχωράει, τους πήραν χαμπάρι και στις γειτονιές. Την πιο πετυχημένη τρομοκρατία πάντως, για μένα, την έκανε ο Θεοδωράκης παρέα με τον Σούλτς. Πρέπει πάντως να νομίζουν οτι απευθύνονται σε ιθαγενείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2015, 16:07:27  Εμφάνιση Προφίλ
Άλλο λαμόγιο και αυτός.
Το πώς η "αριστερά" ρε παιδί μου σπάει σε 150 μέρη και σου επιτίθεται από παντού είναι άξιο απορίας.
Και ο Θεοδωράκης βλέπεις πρώην πασόκος είναι. Το ΠΑΣΟΚ σπάει σε χίλια κομμάτια και χώνεται σε ΣΥΡΙΖΑ, ΔΗΜΑΡ, ΠΟΤΑΜΙ κοκ κοκ. Ο,τι και να κάνεις δε γλιτώνεις απο δαύτους.. τους "αριστερούς"!

Βέβαια θα μου πεις, γνήσιοι "αριστεροί" είναι αυτοί;
Και εγώ θα σου απαντήσω: Έχει η γνήσια αριστερά καμία σχέση με τον κοινοβουλευτισμό;
Έχει καμία σχέση η ιδέα της δικτατορίας του προλεταριάτου με τον κοινοβουλευτισμό;
Έχει καμία σχέση το οικονομικό σύστημα του σοσιαλισμού με το οικονομικό σύστημα του καπιταλισμού;
Έχει καμία σχέση η απόκτηση της εξουσίας στα πλαίσια του αστικού κοινοβουλευτισμού με την αν-αρχία; (απουσία αρχών)
Καμία σχέση!
Άρα εξαρχής όποιος δηλώνει αριστερός δηλώνει ψεύτης. Εναλλακτικά δηλώνει οτι πιστεύει σε ουτοπίες, και άρα ένας τέτοιος άνθρωπος που πιστεύει σε ουτοπίες, πώς είναι σε θέση να κυβερνήσει μια χώρα;
Το χειρότερο είναι που κάναμε την ουτοπία θρησκεία, και η αριστερά καλά κρατεί, σαν ένα πολύμορφο και πολύτροπο τέρας που συνεχώς αλλάζει μορφές. ΣΥΡΙΖΑ, ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ, ΔΗΜΑΡ, Κίνημα σοσιαλιστών, ΑΝΤΑΡΣΙΑ και δεν συμμαζεύεται.
Βέβαια, εξίσου ουτοπικές είναι και οι απόψεις των Τζήμερων. Βέβαια οι απόψεις αυτές είναι πολύ πιο "αναρχικές" απ' ο,τι των αυτο-θεωρούμενων αριστερών.
Σου λέει, αφήστε τα όλα ελεύθερα. Ούτε κράτος χρειάζεται, ούτε τίποτα. Ζούγκλα. Το μεγάλο ψάρι της οικονομίας, τρώει το μικρό.
Εγώ δε συμφωνώ με αυτή τη λογική, ίσως να φταίει οτι έχω επηρεαστεί και εγώ απο την αριστερή προπαγάνδα; Δε ξέρω. Πάντως θεωρώ οτι το κράτος πρέπει να έχει έλεγχο πάνω στον ιδιωτικό τομέα, χωρίς όμως να τον πνίγει.
Αλλιώς συμβαίνει (αυτό που ήδη συμβαίνει) οι ιδιώτες να γίνονται πιο ισχυροί απ' τα κράτη, επιβάλλοντας τα μη-ορθολογικά τους (για την πλειοψηφία) συμφέροντα, στα έθνη.
Η αριστερά το πάει στο άλλο άκρο, του ακραίου κρατισμού. Πρόκειται για μια παραμορφωμένη απόπειρα για σοσιαλισμό. Σε αυτή τη περίπτωση ειδικά όταν το κράτος είναι διεφθαρμένο όπως το ελληνικό, γίνονται ΤΑ φαγοπότια!

Edited by - Πύρινος on 29/03/2015 16:12:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2015, 18:08:04  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Τζήμερος (ΔΗΞΑ) και ο άλλος ο Μάνος (Δράση), είναι wanna-be υπάλληλοι των χρηματαγορών. Αυτοί που είχαν προσληφθεί και -μάλλον- απολύθηκαν είναι οι Σαμαροβενιζέλοι, νέοι υπάλληλοι είναι οι Θεοδωράκηδες, και μένει να δούμε αν οι Τσιπροκαμμένοι έχουν βγάλει ή θα βγάλουν μπλοκάκι παροχής υπηρεσιών. Αφήνω εκτός Ανταρσία και ΚΚΕ γιατί μετά θα μιλήσουμε για Β. Κορέα και Κιμ Γιόνγ Ουν. Ο τελευτaίος πάντως μου θυμίζει τον Dr Evil του Austin Powers

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2015, 13:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

https://www.youtube.com/watch?v=_QimxVuicZUΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2015, 13:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Ντροπή τέτοια εξαιρετικά βίντεο να προβάλλονται από Γερμανούς στο γερμανικό κοινό, ενώ οι δικοί μας κωμικοι, ακόμα και οι ταλαντουχοι, να αναλώνονται σε αστεία με πορδές (βλέπε Λαζόπουλου) και αστειάκια λυκείου (Αρβύλα)...για να μην πιάσουμε τους γελοίους σεφερλήδες με την ατελείωτη αντιαισθητική μιζέρια τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2015, 14:41:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ντροπή τέτοια εξαιρετικά βίντεο να προβάλλονται από Γερμανούς στο γερμανικό κοινό, ενώ οι δικοί μας κωμικοι, ακόμα και οι ταλαντουχοι, να αναλώνονται σε αστεία με πορδές (βλέπε Λαζόπουλου) και αστειάκια λυκείου (Αρβύλα)...για να μην πιάσουμε τους γελοίους σεφερλήδες με την ατελείωτη αντιαισθητική μιζέρια τους...


Κοίταξε να δείς που συμφωνώ μαζί σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2015, 17:11:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
kost

https://www.youtube.com/watch?v=_QimxVuicZU


Πολύ καλό βίντεο.
Και δείχνει πόσο καλά θα μπορούσαμε να υπερασπιστούμε το δίκαιο μας, αν δεν είχαμε διεφθαρμένες κυβερνήσεις.
ή κυβερνήσεις που δε ξέρουν τι τους γίνεται
Για αυτό να προσέχουμε τη ψήφο μας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2015, 18:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

και από κρατικό γερμανικό κανάλι! μπράβο τουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2015, 21:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

https://www.youtube.com/watch?t=2182&v=5S6k8bTLqx8


Greek Crisis for Dummies. Δείτε ολόκληρο το 50λεπτο επεισόδιο της γερμανικής εκπομπής με ελληνικούς υπότιτλους, εάν σας ξεκινήσει από το 36'.22 πηγαίντε το από την αρχή...κορυφαίου επιπέδου σάτιρα...το κάθε σκετς συγκλονιστικό, η κάθε φράση...και ένα δυνατό χτύπημα στον ελεεινό γερμανικό τύπο και τα τσιράκια της εξουσίας και των τραπεζών που διαρκώς κατηγορούν την Ελλάδα.


μπορεί τα πράγματα εδώ να είναι τραγικά αλλά τέτοια βίντεο μάς θυμίζουν τους λόγους που πρέπει να είμαστε περήφανοι και να μην το βάζουμε κάτω παρά τα τεράστια προβλήματα...και ότι δεν πρέπει να αφήνουμε τα μίντια να μας τρομοκρατούν όλο και περισσότερο κάθε μέρα που περνάει (τα λέω να τ'ακούσω εγώ πρώτος για όταν με επηρεάζει η καθημερινή καταστροφολογία)...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2015, 12:33:06  Εμφάνιση Προφίλ
Να δεις που αρχίζω να σε συμπαθώ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2015, 13:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

αχαχα είναι η κριση που ενώνει τους Έλληνες (και καλά)...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2015, 13:09:44  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ ξέρω παίδες μου, οτι σε λίγο καιρό (αν δεν πτωχεύσουμε πρώτα απο βλακεία) μας έρχεται δημοψήφισμα.

Και όταν έρθει αυτό το δημοψήφισμα, και παρά του οτι η νέα κυβέρνηση τα 'χει κάνει σκατά και θα χρειαστεί να παρθούν ούτε και εγώ ξέρω τι μέτρα για να επιβιώσουμε... θα ψηφίσω μνημόνιο δαγκωτό!
...και άντε γεια και στους αριστεράνθρωπους και στους ψεκασμένουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2015, 13:18:25  Εμφάνιση Προφίλ
..Βέβαια να δούμε και ποιο ακριβώς θα ειναι το δίλημμα σε αυτό το ενδεχόμενο δημοψήφισμα και πώς θα είναι οι συνθήκες τότε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2015, 14:45:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

αχαχα είναι η κριση που ενώνει τους Έλληνες (και καλά)...


Η αντικειμενική κρίση ενώνει... (και καλά)
Εξαιρετικά σπάνιο στους ελληναράδες. (χωρίς "και καλά")...

Edited by - Αίολος on 04/04/2015 14:47:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2015, 15:17:49  Εμφάνιση Προφίλ
Παίδες,
αυτό που συμβαίνει τα τελευταία χρόνια είναι σχετικά απλό,
και οι περισσότεροι το καταλαβαίνετε -ουμε,
ή έστω το 'αφουγκραζόμαστε'.

Παρακολουθούμε απλώς μια 'έξω-έξω' δειλή διαχείριση μιας χρεοκοπίας.

Η οποία , εν αντιθέσει, με άλλους παρελθόντες χρόνους, και άλλες χώρες
εξελίσσεται εντός μιας 'τύποις' νομισματικής ένωσης,
σε μια (ή οσονούπω περισσότερες) επαρχίες του 'ενιαίου' αυτού οικονομικού χώρου.

Αυτό είναι όλο.

Και απλώς η αβουλία, η ατολμία, και ο φόβος προς το άγνωστο αύριο ένθεν κακείθεν το συντηρούν σε βάθος μερικών χρόνων, και δεν λένε να κάνουν το 'μπάμ και κάτω',
μια κι έξω......


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2015, 19:01:13  Εμφάνιση Προφίλ
Παίδες, αυτό που συμβαίνει τώρα το έλεγε ο Λιαντίνης ¨είκοσι χρόνια πριν...

...κι εδώ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2015, 23:28:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Παίδες, αυτό που συμβαίνει τώρα το έλεγε ο Λιαντίνης ¨είκοσι χρόνια πριν...
...κι εδώ!

Βρε, ο Λιαντίνης,

και τόσοι άλλοι,

καλά τα λέγανε
και καλά τα λένε,
ποιοι ακούνε (και τι κάνουν)
είναι το θέμα....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2015, 10:41:43  Εμφάνιση Προφίλ
CATASTROIKA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2015, 13:28:09  Εμφάνιση Προφίλ
Ποτέ μου δεν είχα σε υπόληψη τους κομμουνιστές.
Ποτέ τους δεν τους ενδιέφερε η χώρα παρά το κόμμα, καθώς και άλλους.
Σίγουρα όλοι σας θα τους έχετε ακούσει να μιλάνε υπέρ του (όποιου) κόμματος, ουχί υπέρ της πατρίδας.
Είναι όμως δυνατόν να είναι πουλημένοι και οι ροζέ;
Και οι αδίκως φυλακισμένοι; Λέτε να είναι κι εκείνοι πουλημένοι; Κι αν είναι πουλημένοι κι εκείνοι, γιατί είναι μέσα;

Ποίοι είναι τελικά οι απούλητοι;
Υπάρχει κάπου ΜΠΕΣΑ(*);
ΠΟΥ;;;


(*)Εξαιρήται ο Δοξάστε με...

Edited by - Αίολος on 05/05/2015 13:31:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2015, 17:52:06  Εμφάνιση Προφίλ
Μήμπως θα έπρεπε να σταματήσουμε να τους αγοράζουμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 00:02:04  Εμφάνιση Προφίλ
Κάθισα σήμερα και παρακολούθησα βουλή. Δεν θα σταθώ στους δοσίλογους, που μου προκαλούν εμετό. Θα σταθώ στον Τσίπρα.

Νομίζω ότι ο τύπος ονειροβατεί. Ο μόνος λόγος να πιστέψω ότι διαλαλεί ότι οι αποικιοκράτες θα συμφωνήσουν σε κάτι λιγότερο από το να γίνουμε αποικία αλά Ζιμπάμπουε, είναι γιατί θέλει να τους σπάσει τα νεύρα να μας πετάξουν έξω όπου δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο για τις οφειλές. Αλλιώς με την διστακτικότητα του ναι μεν δεν θα είναι δοσίλογος, θα είναι όμως μοιραίος.

Δεν υπάρχει περίπτωση να τα βρούμε με τους τραπεζίτες όσον αφορά την ξεχρέωση των οφειλών, αφού ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΧΡΕΩΣΟΥΜΕ. Θέλουνε να χρωστάμε και να μοιράζουμε φιλέτα.

Ελπίζω πραγματικά να έχει σχέδιο και να μην είναι απλά λίγος. Αλλιώς έπρεπε να χε κάνει δημοψήφισμα ήδη, και δη ονομαστικό, μπας και πάρει ποτέ απόφαση ευθύνης ο Έλληνας.

Ιδωμεν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 00:12:51  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν είναι τόσο απλό να αποφασίσει ο λαος.
Εδω δεν ξέρουν ούτε οι οικονομολόγοι ποιο θα είναι το καταστροφικό σενάριο, δραχμή ή ευρώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 00:23:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν είναι τόσο απλό να αποφασίσει ο λαος.
Εδω δεν ξέρουν ούτε οι οικονομολόγοι ποιο θα είναι το καταστροφικό σενάριο, δραχμή ή ευρώ.

Αιθέρα στο συγκεκριμένο θέμα τείνω να μην είμαι διαλλακτικός.
Το ερώτημα στο παραπάνω που θέτεις, είναι ποιοι οικονομολόγοι,
και όταν λέμε καταστροφικό σενάριο, σε ποιον αναφερόμαστε.

Για να σε προλάβω, για εμάς και τα δυο σενάρια καταστροφικά είναι. Με φυσιολογικούς πιστωτές παίρνεις ευρώ. Με δαύτους, παίρνεις δραχμή. Αυτό, κοιτώντας το μέλλον σου για ένα σχετικά μακρό χρονικό διάστημα.


Edited by - Italos on 06/06/2015 00:24:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 01:01:35  Εμφάνιση Προφίλ
Το κακό είναι, ότι τελειώσαμε. Το καλό είναι, ότι τελειώσαμε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 01:04:24  Εμφάνιση Προφίλ
Τελειώσαμε ή τώρα αρχίζουμε?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 01:05:37  Εμφάνιση Προφίλ
Το κακό είναι, ότι τελειώσαμε. Το καλό είναι, ότι τελειώσαμε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 01:12:28  Εμφάνιση Προφίλ
Με τα παιδιά μας τι κάνουμε.Και τα παιδιά ΜΑΣ γενικότερα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy