ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.( Λόγοι-Αιτίες ) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2015, 22:04:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πώς καταλαβαίνουμε ποιοι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι ξεπουλημένοι

Ακριβώς!

Οσο πιο πολλά "κοσμητικά" βλέπεις από τα κανάλια για κάποια συγκεκριμένα πρόσωπα, μάλλον τόσο πιο καθαρά είναι....

quote:
Επειδή τους βλέπω να ακολουθούν κάποιου είδους Αμερικάνικη απολογητική, βγήκε ο Αλέξης με ενα στιλ όπως είχε βγει ο Κλίντον και παραδέχτεικε τις πίπες που μοίραζε μέσα στον Λευκό Οίκο (μεταφορικά και κυριολεκτικά), θα υποθέσω οτι τους έχει περιλάβει Αμερικανικό μανατζεριλίκι. Πρέπει να είναι απο το ίδιο λόμπι που προωθεί τώρα την ελάφρυνση του χρέους, υποθέτω οτι ελέγχεται απο το επιτελείο του Ομπάμα. Αν τώρα ευδοκιμήσει αυτό που διαβάζω, θα κατέβουν σε εκλογές Σεπτ - Οκτ και θα γίνουν δυο τινά. Θα χάσουν μια μερίδα, αυτή που αποτελούσε τον πραγματικό Σύριζα του 5-6% και θα κερδίσουν μια άλλη μερίδα που φοβότανε μην τους φάει τα λεφτα ο Στρατούλης και ο Λαφαζάνης. Μπορεί να δουμε και αυτοδυναμία Σύριζα, λόγω οτι το παλιό τρίο εξακολουθούν να είναι μεγαλύτεροι καραγκιόζηδες απο το τωρινό ντουέτο, ή κάποιο μοντέλο πάλι με τον Καμμένο, αντε στο εξτρήμ σενάριο Σύριζα - Πασόκ - Ποτάμι. Κεντροαριστερά δλδ.
Μόνο με απλή αναλογική θα μπούνε μικρά κομματα στην Βουλή, αλλά αυτό δεν θα γίνει, οπότε, όπως σας είπα, κοιτάξτε τα ατομικά οικονομικά σας γιατί έρχεται φόλα πανταχόθεν και ανυπερθέτως.


εδώ που τα λέμε, ο πραγματικός Σύριζας ήτανε και είναι ο Στρατούλης και ο Λαφαζάνης.
Αλλά δεν είμαι καθόλου πεπεισμένος ότι άμα γινότανε εκλογές αύριο (χωρίς λίστες και τοιούτες παπαρίτσες, αλλά με όλα τα πρόσωπα διαθέσιμα) η μερίδα του ΟΧΙ θα μεγάλωνε, δεν θα μίκραινε.

Και μπορεί να έβλεπες τη Ζωή και τον Βαρουφάκη με 6ψήφια νούμερα ψήφων, και τον Τσίπρα βαραθρωμένο άμα έμπαινε σε σταυροδοσία.

Ο κόσμος που ψήφισε στην ουσία 2 φορές Συριζα εντός 6 μηνών (Γενάρη & Ιούλιο) τον ψήφισε ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ κάνει ό,τι ο Σαμαράς, ο ΓΑΠ, ο Παπαδήμος, ο Βενιζέλος, κλπ,κλπ δηλαδή για το ΟΧΙ στα μνημόνια.

Εγώ θα πήγαινα και στοίχημα ότι όσο πιο κοντά γίνουν οι εκλογές τόσο περισσότερο θα ενισχυθεί η ομάδα του ΟΧΙ,
και όχι του ΝΑΙ και του μπουρδουκλώματος που κατάφερε εσχάτως ο Τσίπρας και τους έχει μπερδέψει όλους.

Με αυτά που κάνει, δείχνει απλώς ότι θα πάει σε έναν ανασχηματισμό και να κρατήσει και αυτός το θώκο του όσο πάει (ένας μικρός Σαμαράς), μέχρι που η αγανάκτηση του κόσμου και οι βαριές συνέπειες των μέτρων συν την μη-εφαρμοσιμότητά τους στο σύνολό τους θα τον φέρουν αντιμέτωπο τόσο με οργή Λαού,όσο και με οργή Ευρώπης.

Δεν μπορώ να καταλάβω λοιπόν πραγματικά πόσο φοβικά σύνδρομα και σύνδρομα ανασφάλειας (αν δεν είναι κάτι άλλο βεβαίως)
έχει ο Τσίπρας και η όποια ηγετική ή συμβουλευτική ομάδα που τον περιστοιχίζει, όταν ευρισκόμενη σε μια σπάνια ιστορική και πολιτική συγκυρία, να έχει -επαναλαμβάνω- σε διάστημα ενός εξαμήνου (6-μήνου) ΔΥΟ (2)- όχι μια ή ισχνή ή μακρινή-
ΔΥΟ επίσημες μετρήσεις της κοινής γνώμης που του λένε
ΜΕΓΑΛΕ ΟΧΙ ΜΝΗΜΟΝΙΑ,
ΚΟΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ
ΣΚΙΣΤΑ, ΠΕΤΑ ΤΑ, κλπ,
και αυτός κωλοτουμπιάζει χειρότερα από τους προηγούμενους.

Δηλαδή πώς αλλιώς να του το πούνε?
Πόσες φορές πρέπει να κάνουμε εκλογές και δημοψηφίσματα?

Εύχομαι πραγματικά να κρύβεται κάτι άλλο από πίσω
και όλο αυτό να είναι απλώς ένα προπέτασμα καπνού και κάποιο κόλπο για καθυστερήσεις στα μάτια των Γερμανών και των άλλων εκεί πάνω στις Βρυξέλλες....


ΥΓ. (για τον Αίολο) Οι Χ.Α. είναι Φασίστες. Τελεία.
[άσχετα ποιος και για ποιους λόγους (θα) τους ψηφίσει]



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 16/07/2015 22:21:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2015, 22:49:45  Εμφάνιση Προφίλ
Δραγασάκης (a la Σιμίτη @Ιμια): Ευχαριστούμε τις ΗΠΑ και τον Πρόεδρο Ομπάμα.
Σταθάκης: Μόνο το 5% του Ελληνικού χρέους είναι επαχθές.
Τσίπρας και σια: Ταξίδι μέσα στο '14 στο Αμέρικα, καλεσμένος του ινστιτούτου Λεβί και παρουσίαση ενώπιων "επενδυτών" (κεδροσκόπων) ενος project σωτηρίας της Ελλάδας, βασισμένο σε διπλό νομισμα, το γνωστο gEuro. Για το οποίο ουδείς δεν κατάλαβε απο πούθε επρόκειται να στηριχθεί. Απο ποιο ισχυρό νόμισμα δηλαδή.
Συμπέρασμα: κάποια "συνιστώσα" του Σύριζα ελέγχεται απο ξένα funds και τους υπαγορεύονται πολιτικές που δεν μπορούμε να αντιληφθούμε, επι του παρόντος. Μένει να δούμε τι περιέχει το μενού, ελπίζω όχι εμάς τους ίδιους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2015, 23:35:16  Εμφάνιση Προφίλ
Πραγματικά Heretic, υπάρχει ένα εμφανές-κρυπτόν στην περίτωση Τσίπρα.
Εμφανές ότι πήγε στο Αμέρικα να πάρει κάποιο "χρισμα".Κρυπτόν από τίνος τα χέρια το παρέλαβε και τι ακριβώς αντιπροσωπεύει αυτό.

Με ανησυχεί πολύ και το άλλο.Η απίστευτη σιγή των ΜΜΕ, στο θέμα των ξένων πρακτόρων που συνελήφθησαν.Και εκείνων που δεν συνελήφθησαν.
Δείχνουν ότι στην Ελλάδα δρά παρακράτος, ελεγχόμενο από ξένες δυνάμεις.Ισως ιδιωτικές.Να διασφαλίσουν τα συμφέροντα των τραπεζιτών.Δεν σου δίνει ο David 80 δις δάνειο την στιγμή που του χρωστάς κι άλλα 317 δις.Κάπως πρέπει να τα εξασφαλίσει.Είτε με την διπλωματία, είτε με την προβοκάτσια. είτε με την εξαγορά των ηγετών.

Σε κάθε μια από αυτές τις περιπτώσεις, χρειάζεται και την παραστρατιωτική του οργάνωση.Αδιάφανα, κρυφά, στα μουλωχτά.Τόσο κρυφά, που δεν θα το πίστευε κανείς, ότι δρούν τέτοιοι τύποι στην Ελλάδα.

Βέβαια δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά, αλλά αν ήμουν ο David, έτσι θα έκανα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 06:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Όλοι είναι φασίστες, και η Χρυσή Αυγή.

Αν και το προτιμώ από τα άλλα κόμματα, είναι δυστυχώς φίλος του στρατού και της αστυνομίας, δηλαδή αυταρχικών καθικιών με μπλε και πράσινες στολές.

Δυστυχώς αν βγει η Χρυσή Αυγή θα γίνει πόλεμος και θα πάνε όλοι αναγκαστικά στον στρατό να πολεμήσουν για τους δημόσιους υπάλληλους, τους καραβανάδες που κάνουν βασανιστήρια σε παιδιά. Θα βγουν τα καθίκια της στρατονομίας και θα ψάχνουν τους αντιρρησίες και ανυπότακτους να τους εκτελέσουν.

Εγώ φυσικά πριν γίνουν όλα αυτά θα έχω φροντίσει να μεταβώ σε κάποιο νησάκι του Ειρηνικού ή του Ατλαντικού και θα σας στέλνω από εκεί τις ένθερμες ευχές μου για τον αγώνα. Καλό πόλεμο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 10:00:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΥΓ. (για τον Αίολο) Οι Χ.Α. είναι Φασίστες. Τελεία.
[άσχετα ποιος και για ποιους λόγους (θα) τους ψηφίσει]
Βρε Πυθαγόρα, το "είναι έτσι επειδή έτσι το λέου ιγώ" δεν είναι επιχείρημα...


Edited by - Αίολος on 17/07/2015 10:01:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 10:13:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Συμπέρασμα: κάποια "συνιστώσα" του Σύριζα ελέγχεται απο ξένα funds και τους υπαγορεύονται πολιτικές που δεν μπορούμε να αντιληφθούμε, επι του παρόντος. Μένει να δούμε τι περιέχει το μενού, ελπίζω όχι εμάς τους ίδιους.
Το ΣΥΡΙΖΑ είναι συνοθύλευμα και όχι αμιγές ιδεολογικά.
Αν όμως μου πεις ότι οι βουλευτές πρέπει να βούλονται και όχι να βαράνε προσοχές στον αρχηγό, δεν θα είχα τι να πω...
Αν βαράνε προσοχές, δεν αντιπροσωπεύουν εμάς, αλλά τον αρχηγό.
Σε αυτήν την περίπτωση μάς είναι άχρηστοι.
Να ψηφίζουμε μόνο τους αρχηγούς και να μην πληρώνουμε τσάμπα τους υπολοίπους...

...γι αυτό δεν θα έπρεπε να υπάρχουν κόμματα...

Edited by - Αίολος on 17/07/2015 10:33:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 10:26:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
χωρίς λίστες και τοιούτες παπαρίτσες,
...και οι εκλογές με λίστα είναι παράνομες!
Απαγορεύονται από το σύνταγμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 11:04:06  Εμφάνιση Προφίλ
Σε τι κόσμο μπαμπά, μ' έχεις φέρει να ζήσω...

Αχ ρε μπαμπά...

Edited by - Αίολος on 17/07/2015 11:26:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 12:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Και δεν είναι μόνο αυτό, αλλά και οι σωματικά και ψυχικά ανάπηροι θα πεταχτούν στο Νταχάου, όπου ο σατανιστής Καιάδας θα παίζει black metal την ώρα του ολοκαυτώματος.

Γι' αυτό καλύτερα πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρι, καλύτερα λιτότητα, Εβραίοι και Σύριζα παρά να ανέβει η Χρυσή Αυγή και να χτίσει στρατόκαυλους ανθρώπους- κρεατομηχανές, εξοντώνοντας παράλληλα τους "ανίκανους".

Ζήτω η Ελευθερία, Ζήτω ο Κομμουνισμός, Ζήτω το Ισραήλ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 12:25:25  Εμφάνιση Προφίλ
!!!

______________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
(αφαίρεση προσβλητικού emoticon)
18/07/2015
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 12:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

!!!



Εφιστώ την προσοχή του διαχειριστή για αυτή την απαίσια χειρονομία.

Και μια και με κατηγόρησες υποκριτή για την πίστη μου στις θυσίες, να σε δω εσένα να θυσιάζεσαι πρώτος στον πόλεμο.

Καιρός να πολεμήσεις. Εμπρός στρατιώτη. Εν δυο εν δυο. Πέσε τώρα και κάνε 50 κάμψεις ανά λεπτό.

Σου αρέσει να είσαι μηχανή, έτσι δεν είναι?

Αρκετές θυσίες έχω κάνει, δεν θα θυσιαστώ τώρα και για τον πόλεμό τους. Αυτοί που δημιούργησαν αυτή την κατάσταση, ΑΥΤΟΙ να θυσιαστούν. Να πολεμήσει ο Παπανδρέου και όλοι οι πολιτικοί μεταξύ τους.

Εγώ θα παίζω με τα δελφίνια στην Πολυνησία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 12:45:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εφιστώ την προσοχή του διαχειριστή για αυτή την απαίσια χειρονομία.
Λάθος! Δεν είναι "απαίσια"!
Η χειράντληση είναι η μοναδική διέξοδος στην αγαμία. (ξέρεις εσύ...)
Δεν υπάρχει αγοράκι που να μην έχει βρει διέξοδο εκεί...
Εστω και σαν ονειρώττης...

...και όποιος πει το αντίθετο, είναι ψεύτης!

Edited by - Αίολος on 17/07/2015 12:50:07

__________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
προσβλητικού και εμπρηστικού περιεχομένου
18/07/2015
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 12:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Για να μην πούμε τώρα και για την βία των αρχαίων με την υποχρεωτική θητεία.

Στην σημερινή εποχή τουλάχιστον μπορούν πολλοί απλοί άνθρωποι του λαού να παίρνουν επιδόματα, να είναι άεργοι, να τεμπελιάζουν, να πίνουν και να τρώνε φαγητά που πριν από μερικά χρόνια τα βλέπανε μόνο στην φαντασία τους. Στην αρχαία εποχή δεν υπήρχαν τέτοιες ανέσεις αλλά μόνο μαστίγιο και υποτίμηση της μεσαίας και κατώτερης τάξης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 13:26:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εφιστώ την προσοχή του διαχειριστή για αυτή την απαίσια χειρονομία.

Εχεις δίκιο.
Τώρα να έρθει ο Αιθηρ να μαλώσει τον Αίολο, που ξέχασε να βάλει και το άλλο...χέρι!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 13:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

quote:

Εφιστώ την προσοχή του διαχειριστή για αυτή την απαίσια χειρονομία.

Εχεις δίκιο.
Τώρα να έρθει ο Αιθηρ να μαλώσει τον Αίολο, που ξέχασε να βάλει και το άλλο...χέρι!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Σωστά χρυσαυγιτόπουλό μου. Μα τί λέμε αν εδώ ο ίδιος διαχειριστής επικροτεί τέτοιες χειρονομίες.*

Πάντως η ιερή τριάδα θεματοφυλάκων Νικόμαχος-Dsm-Αμεινίας είναι πια παρελθόν.

Έχει αντικατασταθεί πλέον από την τριάδα Shadow Dancer - Αίολος - Heretic.

Ο άλλοτε κραταιός Νικόμαχος είναι πλέον στην 4η θέση και το όνειρο της πρόκρισης αρχίζει να σβήνει.

*εγώ τουλάχιστον είμαι ευγενικός στους χαρακτηρισμούς με δόση χιούμορ, εσείς φαίνεται πως είστε άτομα χαμηλού πνευματικού και κοινωνικού επιπέδου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 13:54:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Καλύτερα μνημόνιο με λίγα λεφτά λιγότερα, παρά περιπέτειες και πόλεμοι.

Έτσι κι αλλιώς τώρα με το Σύριζα η κατάσταση θα ομαλοποιηθεί, διότι δεν τους παίρνει να κάνουν και άλλα στον κόσμο.

Διαφορετικά αν δεν υπάρξει υποχώρηση από τους δανειστές, θα ανέβει ο Φύρερ Μιχαλολιάκος και θα κηρύξει παγκόσμιο πόλεμο. Ελπίζω το μνημόνιο να είναι επιεικές.

Και αν είναι οι Εβραίοι οι πλουσιότεροι και έχουν τις μεγαλύτερες πολυεθνικές τί έγινε, εγώ είμαι πλούσιος στο πνεύμα, αυτοί στην ύλη.

Εμένα ο πόλεμος είναι πνευματικός. Δεν είμαι αναλώσιμος κανενός, όποιος δημιούργησε την κρίση, αυτός να πληρώσει και αυτός να πολεμήσει.

Ζήτω η ελευθερία και η ειρήνη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 14:02:32  Εμφάνιση Προφίλ
Αίολε

έχεις το άλλο e-motion με τα δύο χέρια?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 14:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Εμπρός λοιπόν τότε όλοι οι στρατόκαυλοι να παραταχθούν έτοιμοι για μάχη.

Εγώ θα πολεμήσω μόνο αν το θελήσω εγώ. Δεν θα μου πει ο κάθε στρατηγός τί θα κάνω.

Γι' αυτό καλύτερα μνημόνιο με λίγα λεφτά λιγότερα, παρά σφαγές που δεν θα οδηγήσουν πουθενά. Καλύτερα μνημόνιο παρά να έρθει η χούντα και να σε ελέγχουν οι μπάτσοι ακόμη και για το κατούρημά σου.

Ο μόνος σοβαρός πολιτικός είναι ο Λεβέντης, όλοι οι άλλοι στοχεύουν στην καταστροφή.

Ναι στο μνημόνιο, ναι στην ειρήνη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 14:12:20  Εμφάνιση Προφίλ
Kapa ceneni aptal!


Edited by - Heretic on 17/07/2015 14:12:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 14:33:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αίολε

έχεις το άλλο e-motion με τα δύο χέρια?


Οχι Αστράκια. Θα βολευτεί με το ένα.
Ουκ εν τω πολλώ το ευ...!!

Edited by - Αίολος on 17/07/2015 14:33:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 14:36:45  Εμφάνιση Προφίλ
Τι διαφορά έχει το (σαφώς κατακριτέο) emotion του Αίολου,
με τη δική σου προκλητικότατη συμπεριφορά Διονύσιος Σκυλόσοφος ?

Τελευταία για μια ακόμη φορά το πράγμα ξεφεύγει λεκτικά,
δεν μπορείτε να σεβαστείτε τους συνομιλητές σας ούτε το χώρο.
Δεν μπορούμε να κάνουμε καθημερινά μαθήματα συμπεριφοράς και διαλόγου,
ουτε να μην κάνουμε άλλη δουλειά, απο το να διαγράφουμε τους λογαριασμούς που φτιάχνει κάποιος με μοναδικό σκοπό τη διαταραχή των συζητήσεων.

Ειδικότερη προσοχή χρειάζεται ο χειρισμός του/ων trolls,
κατανοώ το βαθμό δυσκολίας, ομοίως έχω πέσει στον πειρασμό να απαντήσω και το έχω μετανιώσει "πριν" ακόμα πατήσω το enter...

Ας πράξει καθείς όπως προστάζει η συνείδηση του.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 14:39:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Kapa ceneni aptal!


Μα γιατί τον λες ηλίθιο;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 14:41:48  Εμφάνιση Προφίλ
Εντάξει, δεν θα του ξαναδώσω σημασία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 14:54:59  Εμφάνιση Προφίλ
Του είπανε να φύγει, κι αυτός νόμισε πως του είπαν να κάνει ανασχηματισμό. Τί διάολο? Με τον κολλητό του δεν μιλάνε ποτέ για τα παλιά τα χρόνια?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 16:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Τι διαφορά έχει το (σαφώς κατακριτέο) emotion του Αίολου,
με τη δική σου προκλητικότατη συμπεριφορά Διονύσιος Σκυλόσοφος ?

Υπέδειξέ την αν μπορείς. Δεν μπορείς, οπότε άστο.

Όσο για τον διάλογο συμφωνώ, δεν γίνονται μαθήματα σε άτομα που δεν έχουν ιδέα τί εστί διάλογος και σεβασμός απόψεων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 16:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Αυτό δείχνει την καφρίλα, το πνευματικό επίπεδο του νεοέλληνα.

Και σε αυτή την χώρα γεννήθηκε ο διάλογος και η ανοχή απόψεων, ή μήπως ο δογματισμός και ο φασισμός?

Επαναλαμβάνω ξανά την άποψή μου. ΝΑΙ στο μνημόνιο και στο σεβασμό στους δανειστές. Δεν είναι δυνατόν να δανείζεσαι και μετά να λες ως νεοέλληνας κάφρος δεν πληρώνω. Οπότε τα σπασμένα να ζητήσουν να τα πληρώσει αυτός που δανείστηκε στο όνομα του ελληνικού λαού και την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια(ο γνωστός Τζέφρυ Μινέικο).

Επίσης δεν είναι δυνατόν να λες όχι στο μνημόνιο και να μην είσαι έτοιμος να πολεμήσεις. Όχι στο μνημόνιο σημαίνει πείνα και πόλεμο.

Γι' αυτό καλύτερη είναι η ηρεμία και η λιτότητα, παρά η κρίση και ο πόλεμος.

Αυτή ήταν η άποψή μου για την οποία με ασεβή, απολίτιστο και αλήτικο τρόπο, ο άλλος έκανε χειρονομία και ο δεύτερος ζήτησε και διπλή χειρονομία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 16:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Πολεμόχαροι Αρκουδέηδες της Χρυσής Αυγής!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 17:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Ορίστε ο ένοχος. Δημεύεται η περιουσία του, πληρώνει το δάνειο που έλαβε κλείνεται στην φυλακή ισόβια,

Ούτε πόλεμος να γίνει, ούτε καμμιά φασαρία. Όχι άλλο κρέας και αίμα για τα καθίκια, ξυπνάτε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 21:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Προτείνω συνεργασία ειλικρινών αριστερών του Σύριζα και ειλικρινών δεξιών της Χρυσής Αυγής με ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ έτσι ώστε να αποφευχθούν ακραία σενάρια.

Να αποφευχθεί το ξεπούλημα της χώρας στους δανειστές αλλά και να αποφευχθεί μια χουντική κυβέρνηση.

Μόνο ενωμένη η Ελλάδα θα σωθεί και η λύση είναι το κέντρο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2015, 23:21:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
Ε ρε τι έχει να γίνη έτσι και σφίξουν κι άλλο οι ζέστες....


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy