ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
epta
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 22:18:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΔΕΛΦΙΑ Ο ΓΚΙΟΛΒΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΣΟΒΑΡΑ.ΑΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 23:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντρέπομαι που το λέω αλλά αν πεθάνει θα δημοσιευτούν τα 5 βιβλία που έχει γράψει στη διαθήκη του...Περαστικά του ανθρώπου είναι δεν είναι αυτός που λέει...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Smart Alex-
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 00:51:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smart Alex-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Auth th stigmh molis teleiwsa na diavazw to site me titlo "Olympios Epikoinwnia"
To briskw akrws endiaferwn kai dinei para polles ikanopoihtikes apanthseis (eite einai pragmatikothta eite einai fantasia).
Oti kai na ginete loipon, ginete gia to kalo twn Ellhnwn kai auto me ikanopoiei.

Polla exoume akousei,polla exoume diavasei, polla exoume shzhthsei, h edw sto esoterica h sth zwh me diaforous Anthrwpous.

Estw kai 1/1.000.000.000 pithanothtes na uparxoun na einai pragmatikothta auta pou mas anaferontai sto keimeno (giati sthn ousia to keimeno auto einai ena resume oswn akougontai,edw kai poly kairo, gia thn Perifhmh eleush twn Olympiwn me perissotera stoixeia)
exoume na doume polla mprosta mas kai makari na einai gia to kalo ths Anthrwpothtas twn Ellhnwn kai ths Gaias.

ESSETE HMAR

Victory or ValhallaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 05:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ο/η Avallon...ντρεπεται δεν ντρεπεται...περιμενει τη διαθηκη ια να διαβασει τα βιβλια!!!!!!
Θου κυριε φυλακη τω στοματι μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 06:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Phantom II,
μηπως ομως ειναι συμβολικα ορισμενα στoιχεια?

Smart Alex- Συμφωνω απολυτα με ολα οσα λες. Κ εγω παρακαλω να αληθευει εστω κ κατι απο ολα αυτα.

Παντως απαντουνται πολλα ερωτηματα...κ αυτο ειναι πολυ περιεργο...ποιος θα καθοταν να γραψει μια καινουρια κοσμογονια σε στυλ "πολεμος των αστρων" κ με ποια συμφεροντα?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 08:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΕΒΑΣΑ ΣΤΟ SITE MOY : http://homepages.pathfinder.gr/jgeo_99/
TO ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΤΑΓΥΡΟΝ Ε-ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΚΑΘΕΔΡΑ,(ΤΟ LINK,ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ,ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ. )
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ZIP ΜΟΡΦΗ,ΤΟ PASSWORD TOY ZIP EINAI : ellas
ΜΕΣΑ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤIΣ ΣΚΑΝΑΡΙΣΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 08:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε beyond δε βλέπω τίποτα... μόνο μια λευκή σελίδα...
Cinderella καλό μου κορίτσι έχεις καταλάβει πόσο σημαντικά είναι αυτά τα βιβλία για να έχει δώσει εντολή να εκδοθούν μόνο μετά το θάνατό του? Και φυσικά δεν το εννοούσα πραγματικά!...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 08:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΛΕΥΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ? ΣΤΟ : http://homepages.pathfinder.gr/jgeo_99/

H OTAN ΞΕΖΙΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ?
ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ PC ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 10:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΔΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 11:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε beyond η σελίδα σου δουλεύει κανονικά, μόλις κατέβασα και τυπώνω τις 24 σελίδες που έχεις σκανάρει με μόνο πρόβλημα την χαμηλή ποιότητα αλλά φαντάζομαι αν είχε καλύτερη θα ήταν τεράστιο το μέγεθος. (μήπως να τα φωτοτυπούσες πρώτα ώστε να απαλειφθούν οι μαυρίλες;)
Τώρα το συγκεκριμένο βιβλίο απο ότι βλέπω είνα μια ΑΚΡΙΒΗΣ ανατύπωση του βιβλίου του Λευκοφρύδη (θα το διασταυρώσω και το απόγευμα στο σπίτι με το αυθεντικό) αν και είναι ξανά επεξεργασμένο (το αρχικό είναι δακτυλογραφημένο) και χωρισμένο θεματικά απο τον άνθρωπο που επιμελήθηκε και έγραψε και τον πρόλογο τον Κύρο Ζαφειρίου όπως αναγράφει το βιβλίο απο τις εκδόσεις Καθέδρα.

Θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες για την "ακρίβεια" της έκδοσης αυτής μετά απο σύγκριση με το αρχικό βιβλίο.

Συγχαρητίρια πάντως για την προσπάθεια σου και την δυνατότητα που δίνεις σε όλο το esoterica να έχει μια ιδέα περι τίνος πρόκειται το βιβλίο του Λευκοφρύδη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 11:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΤΥΠΩΣΕΙ,ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΔΙΑΚΡΙΤΑ.
ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ.
ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΑΝΕΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ.
ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΑΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΤΟΥ COPYRIGHT ..
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ..
ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΚΥΡΟΥ ? ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΚΑΤ'ΕΜΕ..
ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ONLINE,ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφος

Edited by - beyond on 05/11/2003 11:31:35

Edited by - beyond on 05/11/2003 11:32:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 11:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα copyright ,αν και δεν είμαι αρμόδιος να το πω, γιατι μάλλον είναι μια καλή διαφήμηση για το βιβλιο και τις εκδόσεις.
Τωρα για τον πρόλογο μια ματιά του έχω ρίξει και... θα επανέλθω!!!

Edited by - omega on 05/11/2003 11:41:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antix8wn
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 14:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος antix8wn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ποιος θα καθοταν να γραψει μια καινουρια κοσμογονια σε στυλ "πολεμος των αστρων" κ με ποια συμφεροντα?

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ cinderella.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ,ΔΕ ΛΕΩ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΑ ΑΛΛΑ,ΜΕΛΕΤΗΣΤΕ ΤΑ.ΑΛΛΟ ΜΕΛΕΤΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΔΙΑΒΑΖΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 15:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω θέλω να ρωτήσω κατι αλλο: Ολα τα βιβλία (ή εστω τα περισσότερα) που πραγματεύονται για την ομάδα Ε αναφέρουν για καποια κοσμογονική αλλαγή που θα συμβεί κοντά στο 2011 η 2012 με την ελευση των Ε και την αφύπνιση των Ελλήνων ανα τον κοσμο

Αντίστοιχα οσοι εχουν διαβάσει έργα του Zacharia Zitchin (π.χ ο 12ος πλανήτης) ο συγγραφέας αντλώντας τις πληροφορίες του από τα αρχαία Σουμεριακά κείμενα αναφέρει καθαρά για ελευση των εξωγήινων προγόνων μας μέσω ενος τεράστιου αστρόπλοιου - πλανήτη περίπου το έτος 2011 η 2012.

Ειναι τυχαία η χρονική σύμπτωση? Η μας δουλεύουν από κοινού

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alf_nikaia
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 19:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alf_nikaia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]Εγω θέλω να ρωτήσω κατι αλλο: Ολα τα βιβλία (ή εστω τα περισσότερα) που πραγματεύονται για την ομάδα Ε αναφέρουν για καποια κοσμογονική αλλαγή που θα συμβεί κοντά στο 2011 η 2012 [quote]
Δεν πρέπει να ξεχνάς φίλε οτι το 2012μ.χ. σταματάει (αν θυμάμαι καλά) και το ημερολόγιο των Μάγια.
Για την ΝΑΣΑ το 2012 είναι πολύ πιθανό να συγκρουστεί ενας μετεωρήτης με τη Γη (δεν θυμάμαι το κωδικό του όνομα). Ίσως πολλοί να μην θέλουν να πιστέψουν οτι είναι μετεωρήτης αλλά αστρόπλοιο γι αυτό λένε (κυρίως ο Κοι Φουράκης - Κεραμυδάς) οτι το 2012μχ θα έρθουν οι Ε.
Για την ΟΕΑ η επιστροφή των Ε έχει χρονολογιθεί το 2003μ.ΚΕΑ (μετά Κεχρισμένον Επιθεωριτή Ανδρομέδας).

"Είχαμε φτιάξει ένα αμάξι με καρυδότσουφλο
μια κουβαρίστρα βάλαμε για ρόδες
ζέψαμε δυο μερμύγκια και φορτώσαμε τριφύλλι
σε κανένα μην πεις που πηγαίνουμε"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alf_nikaia
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 19:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alf_nikaia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]Εγω θέλω να ρωτήσω κατι αλλο: Ολα τα βιβλία (ή εστω τα περισσότερα) που πραγματεύονται για την ομάδα Ε αναφέρουν για καποια κοσμογονική αλλαγή που θα συμβεί κοντά στο 2011 η 2012 [quote]
Δεν πρέπει να ξεχνάς φίλε οτι το 2012μ.χ. σταματάει (αν θυμάμαι καλά) και το ημερολόγιο των Μάγια.
Για την ΝΑΣΑ το 2012 είναι πολύ πιθανό να συγκρουστεί ενας μετεωρήτης με τη Γη (δεν θυμάμαι το κωδικό του όνομα). Ίσως πολλοί να μην θέλουν να πιστέψουν οτι είναι μετεωρήτης αλλά αστρόπλοιο γι αυτό λένε (κυρίως ο Κοι Φουράκης - Κεραμυδάς) οτι το 2012μχ θα έρθουν οι Ε.
Για την ΟΕΑ η επιστροφή των Ε έχει χρονολογιθεί το 2003μ.ΚΕΑ (μετά Κεχρισμένον Επιθεωριτή Ανδρομέδας).

"Είχαμε φτιάξει ένα αμάξι με καρυδότσουφλο
μια κουβαρίστρα βάλαμε για ρόδες
ζέψαμε δυο μερμύγκια και φορτώσαμε τριφύλλι
σε κανένα μην πεις που πηγαίνουμε"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 02:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για την ΝΑΣΑ το 2012 είναι πολύ πιθανό να συγκρουστεί ενας μετεωρήτης με τη Γη (δεν θυμάμαι το κωδικό του όνομα).

το κωδικο ονομα που του εδωσαν ειναι (ω! τι παραξενο) ερμης!!! το ειχα διαβασει καπου σημερα...δεν θυμαμαι ομως που, μολις το βρω θα κανω ποστ και το λινκ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 07:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε omega εχω ακουσει οτι το καινουρι βιβλιο (αυτο που τοσο ευγενικα μας παραθετει ο beyond) ειναι το ιδιο με το παλιο εκτος απο το οτι λειπουν καποια κομματια του πρωτου!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 07:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε beyond,
η σελιδα σου λειτουργει αλλα δεν καταφερνω να κατεβασω το αρχειο
Οταν κανω save as...στο παραθυρακι που εμφανιζεται το ονομα του αρχειου ξαφνικα μετατρεπεται σε notfound.html αυτο που κατεβαζω...δεν ξερω τι συμβαινει αλλα προσπαθησα πολλες φορες και με απλο κλικ κ με save target as...κ εχω το ιδιο αποτελεσμα.
Τι μπορουμε να κανουμε?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Omni
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 10:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Omni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη cinderella
Έχω κατεβάσει τις εικόνες που ο φίλος beyond έκανε τον κόπο να μας τις δώσει και τις έχω βάλει σε ένα αρχείο word έτοιμο για ανάγνωση. Επειδή το μέγεθος του αρχείου είναι πολύ μεγάλο (3+ mb) και επειδή βλέπω οτι πολλοί φίλοι εδώ έχουν free-mail όπως το yahoo και το hotmail τα οποία προσφέρουν περιορισμένω χώρο περιμένω να μου πείς αν έχεις αρκετό χώρο για να στο στείλω. Επίσης θα το στείλω στο φίλο beyond (άλλωστε αυτός έκανε όλη τη δουλειά και τον ευχαριστούμε) ώστε αν θέλει να το αναρτήσει.
Επίσης έχω αντιγράψει σε μορφή word όλο το κείμενο ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ όπως εμφανίζεται στην ανάλογη ιστοσελίδα, και είναι έτοιμο για ανάγνωση. Όποιος το θέλει μπορεί να το έχει. Φίλη cinderella θα στο στείλω και αυτό αφού εσύ μας έδωσες το url. Να θυμάστε οτι στο διαδίκτυο όλα αντιγράφονται, και όλα παρακολουθούνται ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariam52
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 11:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariam52  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γω έχω το ίδιο πρόβλημα με τη Cinderella

Φιλικά
Μαρία


"Το αν εσπάρθη πολλές φορές, αλλά δεν εφύτρωσε."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

epta
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 11:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΓΚΙΟΛΒΑΣ ΕΧΓΕΙΡΙΣΤΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ. ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΑΚΡΙΒΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ''ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ΄΄ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 12:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο ΓΚΙΟΛΒΑΣ ΕΧΓΕΙΡΙΣΤΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ. ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΑΚΡΙΒΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ''ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ΄΄ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ




http://lefterispaliginis.tripod.com/OLYMPIOS_EPIKOINWNIA/

Καλή ανάγνωση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 13:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Αγαπητε omega εχω ακουσει οτι το καινουρι βιβλιο (αυτο που τοσο ευγενικα μας παραθετει ο beyond) ειναι το ιδιο με το παλιο εκτος απο το οτι λειπουν καποια κομματια του πρωτου!

Αγαπητή cinderella εχώ μόνο την πρώτη έκδοση και με μία προσεκτική σύγκριση με το τμήμα που παρέθεσε ο beyond κατέληξα στο συμπέρασμα οτι είναι ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο μέχρι και τους τόνους ,τις ψιλές και τις δασείες.
Τώρα αν παρακάτω έχει παραληφθεί κάποιο τμήμα του αρχικού βιβλίου δεν μπορώ να το ξέρω αλλά κρίνοντας και απο το ύφος του προλόγου που παραθέτει ο beyond και απο το ίδιο το περιεχόμενο του βιβλίου πιστεύω ότι το καινούριο βιβλίο είναι μια πλήρης ανατύπωση του πανσπάνιου βιβλίου του Λευκοφρύδη, οπότε όσοι πιστοί σπεύσατε.

Αν κάποιος δεν μπορεί να κατεβάσει το zipακι απο την σελίδα του beyond μπορώ να του το στείλω εγώ. Είναι σαφώς μικρότερο απο το word file του omni (περίπου 2,1 ΜΒ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 14:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OMEGA ,STEILE MOY ΤΟ WORD FILE,ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟNLINE..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 14:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OMEGA ,STEILE MOY ΤΟ WORD FILE,ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟNLINE..

Φίλε beyond ο Omni το έχει όχι εγώ, αν μπορεί να στο στείλει αυτός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Omni
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 15:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Omni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ Φίλοι beyond και omega
Μόλις φτάσω στο σπίτι θα στέλνω και τα δύο αρχεία word στον beyond σε μορφή zip για να τα ανεβάσει. Φίλε beyond το password του zip θα είναι ίδιο με το δικό σου ...

Υ.Γ. Χάρηκα ιδιαίτερα για την επιτυχή εξέλιξη της εγχείρησης του κ. Γκιόλβα

Edited by - Omni on 06/11/2003 15:10:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 15:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΝΤΩΣ ΣΤΟΝ PATHFINDER ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΑΡΧΕΙΑΚΙ..ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ..ΣΚΟΤΕΙΝΟΥΣ ?

ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ DOC,ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΣΤΑΓΥΡΟΝ Ε
ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ http://www.geocities.com/jgeo_99/index.html
(ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΜΕ ΤΑ LINKS)

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ GEOCITIES,ΕΙΝΑΙ DOC,ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΒΑΛΜΕΝΕΣ ΜΕΣΑ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ(ΠΛΑΓΙΩΣ..)
ΟΤΑΝ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΜΝΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ DOC ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφος

Edited by - beyond on 06/11/2003 15:31:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 20:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις τελείωσα τον πρόλογο του Κύρου Ζαφειρίου που ευγενικά μας παρέθεσε ο beyond, στον οποίο ούτε λίγο ούτε πολύ ο εν λόγω κύριος αναφέρει οτι είναι μέλος της Ομαδας Ε και οτι εξέδωσε το βιβλίο αυτό κατόπιν εντολής του Ιλάμπο υπεύθυνο ασφαλείας του αξονα μας ο οποίος βρίσκεται εδω και τρείς μήνες στην ΓΗ για εργασίες της αρμοδιότητας του!!!!!!!
Μάλιστα λέει οτι ο Λευκοφρύδης δεν έγραψε μόνος του το βιβλίο αλλά του υπαγορεύθηκε απο τους ίδιους που έδωσαν την εντολή για την ανατύπωση.
Τώρα εμένα μου φαίνεται λίγο περίεργο να επανεκτυπώθηκε ένα ολόκληρο βιβλίο χωρίς την άδεια του συγγραφέα του αφού αυτός έχει τα πνευματικά δικαιώματα, να μην πω παράνομο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 21:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΡΑΦΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ,ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΔΙΑΒΑΣΑ ΨΙΛΟΚΟΥΦΑΘΗΚΑ..ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΤΑ ΕΞΕΤΑΖΩ ΠΙΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy