ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 23:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Δυστυχώς αυτό συμβαίνει συνήθως αγαπητέ. Γι'αυτό απαιτείται υπομονή και επιμονή.

Απλά όταν ξεκινάμε να ασχολούμαστε, ενθουσιαζόμαστε -όπως με κάθε τι νέο- προσπαθούμε τακτικά για κάποιο καιρό και μετά βαριόμαστε και τα παρατάμε.

Όπως κάθε τι έτσι και η α.π. απαιτεί πειθαρχία, επιμονή και υπομονή.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 13:42:45  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν πρόκειται να τα παρατήσω...Κάποιες φορές που πιστευώ ότι είμαι πολύ κοντά πάντα κάτι συμβαίνει και μου το χαλάει.Η μπαίνει κάποιος στο δωμάτιο μου ή περνάει κάποιο αυτοκίνητο απέξω.......ή......ή.....ή.....

Ζήσε και φτιάξε το μέλλον σου όσο καλύτερα μπορείς,γιατί όταν δεν θα χεις πια μέλλον θα θυμάσαι το παρελθόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 17:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
Eγω το καλοκαιρι ειχα μια εμπειρια αστρικης.Απλα ειχα τρομαξει τοσο πολυ που η καρδια κοντευε να σπασει καθως ειχε φτασει στους 180 χτυπους ανα λεπτο!ηξερα οτι ηταν αστρικη,αν ηθελα θα μπορουσα να εβγαινα αλλα διστασα,ειπα στον εαυτο μου οτι δεν ειμαι ακομα ετοιμος κια οτι ισως το επιχειρουσα αλλη φορα.να σημειωσω πως εγινε
1)δεν μπορουσα να κοιμηθω.Ημουν παρα πολυ κουρασμενος αλλα ειχα πιει κοκακολα
2)ημουν στο κρεββατι μιση ωρα με κλειστα τα ματια προσπαθωντας να κοιμηθω
3)κοιμαμαι και ονειρευομαι οτι ειμαι σε ενα μαγαζι με παπουτσια
4)δεν κρατησε πολυ το ονειρο,και παθαινω μαλλον sleep paralysis
5)μου σταματαει το sleep paralysis και ακουω ενα εντονο βουητο και να βλεπω χωρις να εχω ανοξει τα ματια.Ενιωθα οτι πετουσα λιγο πιο πανω απο το σωμα μου
Οι λογοι που δεν προσπαθω ακομα να το κανω ειναι οι εξης:
α.φοβαμαι μηπως καποιος μου κλεψει το φυσικο σωμα
β.μηπως κοπει η χρυση αλυσιδα που σε ενωνει
γ.μηπως θα βλεπω διαφορα οντα χωρις να ειμαι σε αστρικη
δ.μηπως δεν θα μπορεσω να γυρισω πισω
ε.μηπως αντιμετωπισω διαφορα ψυχικα προβληματα και τρεχω στους ψυχιατρους και ψυχολογους
Θελω να κανω αστρικη για να επιλυσω ενα σημαντικο προβλημα που αντιμεπτωπιζω καθως και να νιωσω αυτη την γαληνια και υπεροχη εμπειρια.Και αν κανω,θα την κανω απογευμα!Καθως μενω σε μια πολυ υσηχη περιοχη που δεν περνανε καθολου αυτοκινητα


Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 19:45:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.Η ΣΤΑΣΗ ΟΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ?ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ Ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ?ΑΚΟΜΗ ΟΤΑΝ ΧΑΛΑΡΩΝΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ Ή ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ? ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗ ΓΙΑ Α.Π.?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 23:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Aγαπητέ Kateriniwths31 εσύ όπως και πολλοί άλλοι που είναι νέα μέλη στο παρόν τόπικ ίσως να μην έχουν την υπομονή να διαβάσουν τα δύο πρώτα μέρη της Α.Π.

Παραθέτω λοιπόν τα παρακάτω λινκ των συγκεκριμένων σελίδων που έχουν "ζουμί" πάνω σ'αυτό που ρωτάς για την στάση που βοηθάει στην α.π.

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=11&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=2213

Λέει για τη στάση.

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=12&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=2213
http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=13&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=2213

Λένε επίσης πολύ ενδιαφέροντα πράγματα για την α.π. και το διαλογισμό.
Τα πόστ της φίλης Παγώνας, καθώς και οι εμπειρίες του Κώστα και του Στέφανου πιστεύω θα βοηθήσουν όλους να ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΝ.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 19:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥΔΙΑΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ ΤΙΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ.ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 20:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Συνέχισε να προσπαθείς καλέ μου.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 01:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Ξέρει κανείς που θα βρω αξιόπιστα στοιχεία για την αστρική προβολή;

Ενδιαφέρομαι για επιστημονικά πειράματα και σοβαρές μελέτες. Για παράδειγμα:

1. Τι δείχνει ένα ηλεκτρο-εγκεφαλογράφημα την ώρα που κάποιος βρίσκεται σε αυτή την κατάσταση; Τι δείχνει ένα pet scan (τομογράφημα ποσιτρονίων, η τρισδιάστατη κατανομή γλυκόζης στον εγκέφαλο, δηλαδή ποια τμήματα λειτουργούν περισσότερο);

2. Έχει αποδειχθεί ότι δεν είναι δημιούργημα της φαντασίας; Για παράδειγμα, βλέπει κανείς πράγματα που μόνο πετώντας μπορεί να δει; Αν βάλουμε ένα γράμμα σε μία ταράτσα, μπορεί να δει το γράμμα;

3. Αν ναι, γίνεται να χρησιμοποιηθεί η αστρική προβολή για κατασκοπεία;

Πόσο αξιόπιστα είναι τα στοιχεία που συλλέγει κανείς;

Μήπως αναμειγνύονται και "οράματα" μαζί με τα φυσικά αντικείμενα, και δεν μπορείς να ξεχωρίσεις αληθινό από όραμα;

4. Ελέγχει αυτός που κάνει αστρική προβολή, κατά βούληση την κατεύθυνση της πτήσης;

5. Μπορεί κάποια οντότητα να σε "τραβήξει από το χέρι", ενάντια στη θέλησή σου;

6. Η ταινία "Ghost" ("Αόρατος εραστής"), πόσο κοντά είναι στην εμπειρία της αστρικής προβολής;

Για παράδειγμα, περνάς μέσα από πόρτες;

Τελειώνει η παραμονή της ψυχής στη γη με αναγκαστική μεταφορά στον ουρανό, όπως στην ταινία;

Ή στα έγκατα της γης, όπως στην περίπτωση των κακών της ταινίας, ή όπου αλλού;

6. Όταν πεθαίνει ο άνθρωπος, μπορεί η ψυχή να μείνει στη γη, σε συγκεκριμένο μέρος, αν το θελήσει;

Ευχαριστώ.


Dare To Dream

Edited by - gentleman on 16/05/2006 01:58:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 20:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΧΑΛΑΡΩΣΗΣ ΑΚΟΥΣΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΜΙΛΙΕΣ.ΨΙΛΟΤΡΟΜΑΞΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΟΜΙΛΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΤΙΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 23:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Πιστεύω είναι πιθανό. Εγώ είχα δει κάτι σκιές.

Προσωπικά πιστεύω οφείλεται στην αστρική ακοή και όραση που είναι πολύ διαφορετικές από τις αντίστοιχες φυσικές αισθήσεις.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 13:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie
quote:
Μήπως αναμειγνύονται και "οράματα" μαζί με τα φυσικά αντικείμενα, και δεν μπορείς να ξεχωρίσεις αληθινό από όραμα;

Ναι φίλε gentleman. Η αστρική όραση δεν είναι πάντοτε η αναπαράσταση του φυσικού πεδίου. Το δύσκολο όπως φαίνεται δεν είναι να κινηθείς άνετα εντός των πλατιών ορίων του αστρικού αλλά στο πεδίο του λεγόμενου real time zone, δηλαδή αυτό που αντιστοιχεί κοντά στο φυσικό. Εκεί τα πραγματα είναι ολιγόλεπτα και χρειάζονται και αρκετή ενέργεια απο τη μεριά του αστρικού ταξιδιώτη.

Θα πώ ένα πρακτικό παράδειγμα που βίωσα πρίν κάποια χρόνια. Ενα φιλικό ζευγάρι είχε ένα σοβαρό πρόβλημα στο σπίτι του και έσπαγαν όλα τους τα γυαλικά το ένα πίσω απο το άλλο. Δεν υπήρχε λογική αιτία. Κάποιος κοινός μας συνάδελφος του είπε (του άντρα)να με ρωτήσει καθώς είχα τέτοιου είδους μεταφυσικές ενασχολήσεις. Ηρθε και με βρήκε αλλά πολύ μαγκωμένος καθώς ήμασταν συμφοιτητές και του φαινόταν αδιανόητο για έναν φίλο επιστήμονα (ο γράφων) να πιστεύει σε τέτοια πράγματα. Του εξήγησα ότι το σπίτι του είχε τρελή αρνητική ενέργεια και για αυτό συνέβαινε αυτό. Δεν με πίστεψε. Το ίδιο βράδυ σε κάποιο τραπέζι συναδέλφων με βρήκε η γυναίκα του και μίλησα μαζί της.

Απο την αυρα της ψάρεψα την εικόνα κάποιας κυρίας γύρω στα 40 η οποία ήταν φορτωμένη με το δαιμοναριό της αρκούδας και πολλά προσωπικά άγχη. Την ρώτησα και μου είπε ότι είχε μία τέτοια "φίλη" η οποία κατηγορούσε αυτή και τις φίλες της ότι παντρεύτηκαν και έκαναν οικογένεια, ότι ήταν χαζές και ότι οι άντρες τους τις κεράτωναν κτλ. Η μοναξιά και η πίκρα της ανωτέρω κυρίας βρήκε πάτημα και μόλυνε (και για άλλους λόγους) ολόκληρο το σπίτι του φιλικού ζευγαριού και η αρνητική ενέργεια βλέπει το γυαλί ως μονωτή όπως υπέροχα λέει και ο Παπύς στα βιβλία του. Υποσχέθηκα ότι θα βοηθήσω αφού μου ζητήθηκε. Η κακομοίρα μάλιστα η γυναίκα του συναδέλφου είχε αγοράσει διαισθητικά,(της το λεγε η ψυχη της προφανώς) φυτά με αγκαθωτά φύλλα και κάκτους πρόσφατα χωρίς να ξέρει το γιατί (αποκρούουν την αρνητική ενέργεια με τις αιχμές των φύλλων τους).

Το βράδυ λοιπόν αποφάσισα να κινηθώ αστρικά ή νοητικά. Εφτιαξα νοητικά ένα άδειο καλούπι-σκεπτομορφή με τη μορφή μου ντυμένος με ρόμπα και περιφερειακά και μετέφερα τη συνείδηση μου εκεί μέσα μέσω ενός αγωγού απο το ηλιακό πλέγμα. Πέταξα πρός το Παγκράτι περίπου στο ύψος του Village λαθώς εκεί κοντά έμενε. Ακολούθησα τη συμπαθητική χορδή φιλίας που με ένωνε με το ζευγάρι.

Είδα το σπίτι-διαμέρισμα στον 1ο όροφο με ανοιχτά παράθυρα γεμάτο απο μαύρα σύννεφα σαν ομίχλη απο αρνητική ενέργεια. Σκέφτηκα να μπώ εκεί μέσα και να τελέσω ένα εξορκιστικό τελετουργικό αστρικά αλλά δεν τα κατάφερα καθώς η μαύρη ομίχλη με πέταξε έξω σαν λάστιχο.

Κατασκεύασα απο αστρική ύλη ένα όχημα σαν μύτη, σαν πολεμικό κριό γεμάτο απο θεία σύμβολα και επιτέθηκα λυσσαλέα,το πέπλο της μαύρης ομίχλης έσπασε αλλά δεν άντεχα ούτε λεπτό στο κέντρο του δωματίου που έμοιαζε με το σαλόνι του σπιτιού. Δεν είχα άλλη λύση παρα μόνο μία. Συνέλεξα την ενέργεια μου και έσκασα σαν να ήμουνα φορτωμένος με γκαζάκια. Η ομίχλη διαλύθηκε και κυριολεκτικά εξαντλημένος προσπάθησα να γυρίσω σπιτι μου όπου και μπήκα ξέψυχος σχεδόν στο φυσικό σώμα μου. Εκανα 3 ημέρες να συνέρθω απο τη νευρική εξάντληση.

Οταν ξαναβρήκα το συνάδελφο μου επιβεβαίωσε οτι το σπίτι του ήταν μία χαρά και κανένα γυαλί δεν ξαναέσπασε χωρίς να αναφέρει τίποτα φυσικά για την εμπλοκή μου, ο υλισμός του δεν τον άφηνε να το συζητήσει. Απο τη συζήτηση που είχα μαζί του για το σπίτι του, καθότι δεν το είχα επισκεφθεί ποτέ, το σπίτι που είδα εγώ αστρικά ήταν στον 1ο όροφο, ενώ ο φίλος έμενε στον 3ο, το σαλόνι ήταν σε άλλο προσανατολισμό και η επίπλωση διαφορετική όπως και το στενό που είδα ήταν διαφορετικό. Λίγα ήταν τα κοινά σημεία με αυτό που είδα.

Αυτό μου απέδειξε ότι τα πράγματα στον Αστρικό κόσμο δεν είναι απλώς ρευστά και εύπλαστα αλλά και επικίνδυνα. Πρέπει κανείς να δουλέψει πολύ για να το κατακτήσει και να είναι μετριοπαθής , όχι όπως εγώ που το είδα piece of cake, γιούργια να βοηθήσουμε αφού ξέρουμε το πώς να βγούμε σε αυτό το πεδίο. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 21:42:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Πως και δεν πήγες στην πολυκατοικία καμιά βόλτα, να δεις πως είναι στην πραγματικότητα;

Εγώ θα προσπαθούσα να έρθω και σε επαφή με τους κάτοικους του 1ου ορόφου.

Έχεις δοκιμάσει κανένα πείραμα, όπως η τοποθέτηση γράμματος στην ταράτσα ενός κτιρίου από άλλο άτομο και η αναγνώρισή του από εσένα μέσω αστρικής προβολής;

Αυτό θα αποδείκνυε αναμφισβήτητα ότι υπάρχει και κομμάτι του πραγματικού κόσμου στην εμπειρία, και δεν είναι απλώς ένα τροποποιημένο όνειρο.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 01:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie
quote:
Πως και δεν πήγες στην πολυκατοικία καμιά βόλτα, να δεις πως είναι στην πραγματικότητα;

Δεν το χρειάστηκα καλέ μου φίλε καθώς αλλού είδα ότι είχα πάει και σε άλλη οδό σύμφωνα με τα λεγόμενα του φίλου μου

quote:
Εγώ θα προσπαθούσα να έρθω και σε επαφή με τους κάτοικους του 1ου ορόφου;
.

Χαρά στο κουράγιο σου. Εγώ κοίταγα να καθαρίσει απλώς το σπίτι απο τη μαυρίλα. Τα πρόβατα λέει μία παλιά ρήση κάποιου Ινδού σοφού άπαξ και τρεφονται δεν μας νοιάζει ποιός τα τρέφει.

quote:
Έχεις δοκιμάσει κανένα πείραμα, όπως η τοποθέτηση γράμματος στην ταράτσα ενός κτιρίου από άλλο άτομο και η αναγνώρισή του από εσένα μέσω αστρικής προβολής;

Οχι γιατί ακόμα δεν έχω καταφέρει να προβληθώ με 100% συνειδητότητα όποτε θα δώ μεν το γράμμα αλλά γυρνώντας στην κανονική κατάσταση συνείδησης πίσω στο σώμα θα έχανα το περιεχόμενο του ή θα θυμόμουν μέρος του. Εχω δεί όμως φίλους να κάνουν κάποια εργασία ή την γιαγιά μου 500 χιλιόμετρα μακριά να μοιριολογάει και μου το επιβεβαίωναν εκ των υστέρων. Χρησιμοποιούσα όμως την διαθέσιμη νευρική μου ενέργεια για την προβολή στις πλανητικές σφαίρες (Σεφιρόθ) της Καββάλα ή αναδρομές στο παρελθόν (αρχεία)και όχι για να κοιτώ για γήινα θέματα, παρά μόνο εάν υπήρχε απόλυτη ανάγκη. Σε εκείνα τα πεδία και δεν ξέρω το γιατί φίλε μου για να σου το πώ, μυστηριωδώς λειτουργώ καλύτερα.

quote:
Αυτό θα αποδείκνυε αναμφισβήτητα ότι υπάρχει και κομμάτι του πραγματικού κόσμου στην εμπειρία, και δεν είναι απλώς ένα τροποποιημένο όνειρο.

Το αστρικό δεν ειναι η καλύτερη αντανάκλαση του φυσικού πεδίου χώρια ότι μπερδεύεται αρχικά κανείς μέσα του καθώς τα βλέπει όλα λαμπερά πολυδιάστατα , δεν μπορώ να στο εξηγήσω με λόγια, είναι σαν να βλέπεις με όλο σου το σώμα παντού και ταυτόχρονα. οσο για το γήινο πεδίο εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να καθίσω πολύ , αυτο που λέγαμε ως real time zone. Εχεις δίκιο παρ' όλα αυτά, είναι ένα τροποιημένο όνειρο (και δεν μιλώ για το lucid dreaming).

Practice, practice,practice και το αποτέλεσμα θα έρθει. Υπομονή και κάματος εξασφαλίζουν την επιτυχία. Αλλοι βεβαια το κάνουν με λίγη προσπάθεια ενώ άλλοι θέλουν χρόνια, είναι θέμα αγωγιμότητας, ζωής, υγείας νευρικής και μή, και άλλων παραγόντων.Καλή επιτυχία σε όλους τους ενασχολούμενους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 19:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ Α.Π. ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ ΑΥΤΟ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
metallic
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 21:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους metallic
Γεια σας!!! Είμαι καινούριο μέλος και θέλω να σας ρωτήσω κάτι. ********** προσπαθώ εδώ και λίγο καιρό να πετύχω μια αστρική προβολή, με διάφορες μεθόδους. Δεν τα έχω καταφέρει όμως ακόμα. Τώρα λοιπόν θέλω να σας πω τι μου συμβαίνει σε κάθε προσπάθειά μου. Σήμερα, για παράδειγμα, που προσπάθησα είχα φτάσει σε ένα σημείο όπου ένιωθα την καρδιά μου να χτυπάει πολύ γρήγορα, τόσο που κάποιες φορές μου προκαλούσε κάτι σαν σπασμούς. Από εκείνο το σημείο και μετά το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως ξύπνησα μετά από μια ώρα, χωρίς να θυμάμαι κάποια εξωσωματική εμπειρία. Αυτό το παθαίνω σχεδόν κάθε φορά. Τελικά άποκοιμιέμαι πάνω σε εκείνο το σημείο ή έχω κάποια εξωσωματική εμπειρία την οποία δεν μπορώ να θυμηθώ;



-------------------------------------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ
-------------------------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 03:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie
quote:

ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ Α.Π. ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ ΑΥΤΟ?

Δεν είναι αδικία φίλε μου. Οι παράγοντες είναι πολλοί. Πρώτα απ όλα είναι το lifestyle γενικότερα. Εγώ π.χ είμαι καπνιστής και βγαίνω δυσκολότερα απο έναν μη καπνιστή, καθώς το κάπνισμα μου καταναλώνει ενέργεια μέσω της ελλιπούς αναπνοής. Μέσα στο ρού της ιστορίας, τα αρχαία ιερατεία και κυρίως οι Αιγύπτιοι βρήκαν πολλά "κόλπα" για μία επιτυχημένη και μακρά σε διάρκεια προβολή (3 μέρες ολόκληρες σε κάποια στάδια μύησης).
Περιορισμοί όπως κρέας χωρίς να στάζει αίμα, μικρή ολιγοήμερη αποχή απο το σέξ, απουσία ποτών, μετριοπάθεια, έλλειψη διαπληκτισμών,χρήση βοτάνων κ.ο.κ που μπορείς εάν θές να τα ψάξεις σε σχετικες βιβλιογραφίες , είχαν όλοι το μικρό τους αλλά ουσιαστικό ρόλο.
Ειδικά το ποτό, τα ναρκωτικά ή τα φάρμακα αλλάζουν την χημεία των ενδοκρινών αδένων (άρα και του αίματος)που χωρις την καθαρότητα έκχυσης των ορμονών τους όχι μόνο δεν δύναται κανείς να προβληθεί αλλά η προσπάθεια του μπορεί και να μην αποβεί και σε καλό όσον αφορά την υγεία του. Οπως ανέφεραν ήδη και άλλοι φίλοι η γερή καρδιά π.χ είναι απαραίτητη όπως και το καλό νευρικό σύστημα.

Φυσικά είναι γνωστό ότι άμα είσαι πολύ αρρωστος, τότε το βιώνεις έτσι και άλλιώς. Κάποτε είχα πνευμονία του θανατά και ήμουν με το ένα πόδι εδώ και το άλλο έξω. Οι φυσικοί φορείς χαλαρώνουν και λίγο πρίν το τελευταίο αντίο. Ολοι οι παραπάνω είναι φυσικοί λόγοι.

Οι μεταφυσικοί λόγοι επίσης παίζουν σημαντικό ρόλο. Ενας που είχε 20 παλαιότερες ζωές σε τέτοια εσωτερικά μονοπάτια και μέστωσε μέσα σε αυτά,έχει την αστρική προβολή στο DNA του μεταφορικά μιλώντας. εάν τέτοιοι άνθρωποι ασκηθούν λίγο σε αυτή τους την παρούσα ενσάρκωση όχι μόνο αστρική προβολή θα κάνουν αλλά και πολλά άλλα εάν αναδυθούν οι παλιές μνήμες. Τα γενέθλια ωροσκόπια τέτοιων δουλεμένων ψυχών το δείχνουν με το καλημέρα με Ερμή και Ποσειδώνα σε σωστές θέσεις και Σελήνες στο Σκορπιό ή αλλού κτλ
Γιατί η παλιά μνήμη υπάρχει λανθάνουσα, ξέρεις υποσυνείδητα οτι γίνεται, απλά έχει ξεχάσει κάποιος τον τρόπο με τον οποίο γίνεται.Επίσης οι φάσεις του φεγγαριου και οι κοσμικές-πλανητικές παλλίροιες είναι επίσης σημαντικές για αυτό προτιμήστε την γέμιση του φεγγαριού για τις αστρικές εξόδους αρχικά. Τα ρεύματα είναι πιό ευνοικά τότε.

Το διάβασμα ειδικών βιβλίων και οι καθημερινές ασκήσεις εάν κάποιος έχει λύσει τα υπαρξιακά του προβλήματα (φόβους,ανασφάλειες κτλ) θα αποδώσουν κάποια στιγμή καρπούς αλλά όχι πάντα.Δεν αντέχουν όλοι να βγούν απ το κορμί τους και να δούν τον εαυτό τους να κείτεται στο κρεβάτι σα νεκρός. Και εγώ την πρώτη φορά που μου συνέβη εάν δε το περίμενα θα είχα χεστεί επάνω μου, όπως όλοι, λογικό δεν είναι?

Αν και εμένα προσωπικά η πρώτη μου φορά συνέβη στα 11 όταν έμεινα σχεδόν νεκρός στα χέρια των γονιών μου εντός του νοσοκομείου Αγία Σοφία (παίδων)απο σοβαρό αλλεργικό σόκ απο ασπιρίνη. Τους έβλεπα λες και ήμουνα μέσα σε γυάλα και απο απόσταση ενώ χτυπιόταν όλο το προσωπικό να με συνεφέρει.Είδα και το τούνελ και όλα , αλλά αυτό ήταν η αρχή να το ψάξω, και πίστεψα παρά την ηλικία των 11 ότι θάνατος δεν υπάρχει όπως τον ξέρουμε, απλά είναι μιά μεταβατική κατάσταση.

Παρ' όλα αυτά ,όσον αφορά την τεχνητή εθελούσια προβολή δεν πρέπει να χάσει κάποιος το κουράγιο του αλλά να συνεχίσει ακάθεκτος έως ότου έρθει η επιτυχία, και όποτε έρθει. Η τεμπελιά βέβαια είναι ο κακός εχθρός καθώς ο ίδιος μας ο εαυτός μυστηριωδώς θα αντιτίθεται σε κάθε μας βήμα, λογικό καθώς το δυσκολότερο πράγμα σε αυτή την ζωή είναι να κατακτήσεις τον εαυτό σου και άς φαίνεται και άς ακούγεται εύκολο αυτό.Το μυστικό βέβαια , που δεν είναι πιά μυστικό είναι να βελτιώσει κανείς πρώτα το μάτι του μυαλού του, να μπορεί να βλέπει με αυτό και κλειστά μάτια.

Στο βιβλίο ο δρομος της μαθητείας του W.E Butler λέει ο Butler ¨οτι κάποιος φίλος του εσωτεριστής έκανε 7 χρόνια να βγεί απο το σώμα του και ότι τους έδωσε ένα θαυμάσιο μαθημα του τι θα πεί Θέληση και Υπομονή. Είναι ηλίου φαεινότερο.

Η προσπάθεια αποδίδει πάντοτε καρπούς. Αν δεν βρέξεις κόλο δεν τρώς ψάρι δεν λέγαν οι παππούδες μας???

Edited by - Yngwie on 20/05/2006 03:27:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 21:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΝΕΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
theosoficus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 20:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theosoficus
EINAI ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ,ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΣΩ LUCID DREAMING.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΗ ΜΕΘΟΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΑΣΤΡΙΚΟ.ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ LUCID DREAMING ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΘΟΥΝ ΠΩΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ?ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΕΘΟΔΟΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
theosoficus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 20:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theosoficus
EINAI ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ,ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΣΩ LUCID DREAMING.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΗ ΜΕΘΟΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΑΣΤΡΙΚΟ.ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ LUCID DREAMING ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΘΟΥΝ ΠΩΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ?ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΕΘΟΔΟΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 20:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΘΟΔΟΣ LUCID DREAMING ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΜΕ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
e_mou
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2006, 18:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_mou
Διαβάζω με ενδιαφέρον εδώ και αρκετή ώρα και μου έρχονται στο μυαλό αρκετά πράγματα που θέλω να ρωτήσω.
Το πρώτο είναι το εξής: Όταν την στιγμή της χαλάρωσης πριν από τον ύπνο, προβληθεί πάνω στο μαύρο που βλέπουμε κλείνοντας τα μάτια,-όχι εικόνα κάποιας σκέψης-, μια εικόνα που είναι σα κινηματογραφική ας πούμε, προβολή, αυτό τι είναι, πως λέγεται; Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να το κάνω συνειδητά, χαλαρώνοντας, αδειάζοντας από σκέψεις και περιμένοντας τι θα είναι αυτό που θα δω. Το έχω καταφέρει μία φορά και ήταν συγκλονιστικό.
Το δεύτερο: διαβάζοντας τις εμπειρίες κάποιων μου ήρθε στο μυαλό κάτι που μου συνεβαινε πριν πολλά χρόνια και θέλω να μου πει κάποιος αν έχει σχέση μ' αυτό που συμβαίνει στην Α.Π. Δεν προσπαθούσα να πετύχω κάτι,-μόνο να κοιμηθώ-, απλώς πολλες φορές πριν με πάρει ο ύπνος, ξαφνικά άρχιζαν να βουίζουν τ' αυτιά μου, να νιώθω μία τρόμερή πίεση στους κροτάφους μου και λίγο πιο ψηλά και είχα την αίσθηση πως δεν μπορούσα να ανοίξω με τίποτα τα μάτια μου γιατί κάτι θα "έσπαγε". Όσπου τελικά μέσα στον πανικό μου τα άνοιγα και ήταν σα να άκουγα και ένα "κλακ". Με τρόμαζε τότε πολύ αυτό, έχει όμως να μου συμβεί πολλά χρόνια.
Τώρα που ανέφερα αυτό θυμήθηκα και κάτι άλλο..., θα το πω όμως αργότερα γιατί γίνεται πολύ μακρύ το κείμενο.
Υπάρχει κάποια απάντηση γι'αυτά που ανέφερα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
e_mou
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2006, 10:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_mou
Κάτι ακόμα, αν και δεν βλέπω καμιά κίνηση στο θέμα τελευταία
Αν έχεις κάποιο ζώο στο σπίτι, αντιλαμβάνεται κάτι κατά την Α.Π. και αν ναι πως μπορεί να αντιδράσει. Έχει κάποιος κάποια εμπειρία σχετικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 21:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ.ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ?ΡΩΤΗΣΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ :ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΕΚΝΟΝ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΩΣΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 18:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie
quote:

ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ.ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ?ΡΩΤΗΣΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ :ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΕΚΝΟΝ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΩΣΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?

Ο γέροντας μέσω της αγιότητας του έχει ανεπτυγμένη την όραση του σε αυτά τα πεδία και βλέπει και τις αγγελικές (ενέργειες άλλης τάξης ή συχνότητας κατ εμέ) με τα φιλτρα της δικής του ψυχής γιατί ας μην ξεχνούμε ότι ένας Κινέζος ιερέας θα δεί τους δικούς του αγγέλους σχιστομάτηδες.Βγάλε συμπέρασμα λοιπόν.

Κάποιος φίλος σοβαρότατος μου είπε ότι κάποιος ιερέας και πνευματικός του που γνώριζε παλαιότερα την έψαχνε με αστρική προβολή κτλ και είχε αγοράσει και βιβλία κτλ κτλ Είναι δύσκολα όμως οι παπούληδες του Αγιου όρους να σου εξηγήσουν τέτοια πράγματα και άς λέει ο Απόστολος Παύλος στην αγία γραφή ότι ήξερε κάποιον που ανέβηκε έως τον έβδομο ουρανό και άκουσε και είδε πράγματα απερίγραπτα (υπονοώντας τον εαυτό του).

Οι παπούληδες λοιπόν του Αγιου όρους βλέπουν πράγματα αλλά θα τα κρίνουν εμπειροτεχνικά και μόνο απο το δικό τους θρησκευτικό πρίσμα ενώ η μέθοδος της Αστρικής προβολής ήταν καλά φυλαγμένο μυστικό όλων των Αιγυπτιακών,Ελληνικών,βαβυλωνιακών κτλ ιερατείων καθως και των μαγισσών του μεσαίωνα, μάγων και μαγγανευτών, μυημένων σε αδελφότητες (ροδόσταυροι,τέκτονες,ναίτες κτλ0 και είναι ανεξ΄ρτητο φαινόμενο απο το θρησκευτικό ή φιλοσοφικό του περιτύλιγμα.

Ηδη πανεπιστήμια όπως του Μάντσεστερ, και του Κονέκτικατ το ψάχνουν επιστημονικά και θα διαλυθεί πιά ο μύθος γύρω απο αυτά τα πράγματα κάποια στιγμή.

Οι τρόποι εξωσωμάτωσης πάμπολλοι. Οι μαύροι π.χ μάγοι του μεσαίωνα προτιμούσαν τα παραισθησιογόνα φυτά και αλοιφές γιατι επιθυμούσαν γρήγορους και εύκολους τρόπους αλλά με τίμημα την νοητική ασταθεια και προβλήματα λόγω της χαλάρωσης των αρμών του νού. Οι Λευκοί μυημένοι προτιμούσαν τις αργες αλλά αποτελεσματικές μεθόδους μίας σκληρής σταδιακής εκπαίδευσης αλλά δεν κινδύνευαν απο τις παρενέργειες των ναρκωτικών ουσιών οι οποίες μάλιστα σε καταβιβάζουν στα χειρότερα επίπεδα του αστρικού όπως και το πολύ αλκοόλ.

Σήμερα υπάρχουν βέβαια μέχρι CD που ακούγοντας τα συντονίζεται ο εγκέφαλος σε συγκεκριμένα κύματα απο σχετική συχνότητα και η εξωσωμάτωση έρχεται εύκολα. Επίσης υπάρχει και μάσκα η οποία αντιλαμβανεται το παίξιμο των ματιών όταν βλέπουμε όνειρο (REM-rapid eye movement) με αισθητήρες και ανασβοβήνει κάτι λεντάκια ή κάνει ένα μικρό ηχητικό σήμα ώστε να μισοξυπνήσουμε και βρεθούμε σε κατάσταση LUCID DREAMING σε ζωντανό διαυγές όνειρο δηλαδή. παρ' όλα τα gadgets όμως επιμένω προσωπικά στην παραδοσιακή και αρχαία μέθοδο η οποία απαιτεί μονο το κορμί μας και το νού μας χωρίς εξωτερικά βοηθήματα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 01:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Σήμερα υπάρχουν βέβαια μέχρι CD που ακούγοντας τα συντονίζεται ο εγκέφαλος σε συγκεκριμένα κύματα απο σχετική συχνότητα και η εξωσωμάτωση έρχεται εύκολα.

Καμιά πληροφορία για το πού μπορούμε να τα βρούμε και πώς λέγονται?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 14:00:31  Εμφάνιση Προφίλ
Brainwave generator.Βάλε το όνομα στο google και θα σου βρεί την σελίδα για download.

Ζήσε και φτιάξε το μέλλον σου όσο καλύτερα μπορείς,γιατί όταν δεν θα χεις πια μέλλον θα θυμάσαι το παρελθόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 14:01:56  Εμφάνιση Προφίλ
Brainwave generator.Βάλε το όνομα στο google και θα σου βρεί την σελίδα για download.

Ζήσε και φτιάξε το μέλλον σου όσο καλύτερα μπορείς,γιατί όταν δεν θα χεις πια μέλλον θα θυμάσαι το παρελθόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 19:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie
quote:

Κάτι ακόμα, αν και δεν βλέπω καμιά κίνηση στο θέμα τελευταία
Αν έχεις κάποιο ζώο στο σπίτι, αντιλαμβάνεται κάτι κατά την Α.Π. και αν ναι πως μπορεί να αντιδράσει. Έχει κάποιος κάποια εμπειρία σχετικά;

Τα ζώα έχουν ανεπτυγμένη διαίσθηση και όραση σε αυτά τα πεδία, ειδικά οι γάτες. Συχνά παίζω με την γάτα της φίλης μου φτιάχνοντας μικρά μπαλάκια απο αστρική ουσία , και βάζοντας τα να χοροπηδούν μπροστά της δημιουργώντας στο ζωάκι μία παραίσθηση ουσιαστικά.

Συχνά άν το καταφέρω αντιδρά σαν να χοροπηδά ένα κανονικό μπαλακι μπροστά της. Οσον αφορά την αστρική προβολή είναι δυνατόν εάν το ζώο κοιμάται με πολλή προσοχή να τραβήξεις το αστρικό του σώμα εάν είναι κοντά και να το συνοδεύσεις "έξω", απλά θα κινηθείς στα χαμηλότερα υποστρωματα του πεδίου καθώς η ζωική ψυχή δεν έχει τα πλεονεκτήματα και το ραφιναρισμένο υλικό της ανθρώπινης η οποία μπορεί να κινηθεί σε υψηλότερα επίπεδα.

Οι ασχολούμενοι με σαμανισμό απο ότι γνωρίζω λειτουργούν με την βοήθεια ζώων στο Αστρικό πεδίο αλλά δεν γνωρίζω λεπτομέρειες, πιθανά κάποιος φίλος ενασχολούμενος πρακτικά με αυτή την μέθοδο να έχει να πεί πολύ περισσότερα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 19:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie
quote:

Κάτι ακόμα, αν και δεν βλέπω καμιά κίνηση στο θέμα τελευταία
Αν έχεις κάποιο ζώο στο σπίτι, αντιλαμβάνεται κάτι κατά την Α.Π. και αν ναι πως μπορεί να αντιδράσει. Έχει κάποιος κάποια εμπειρία σχετικά;

Τα ζώα έχουν ανεπτυγμένη διαίσθηση και όραση σε αυτά τα πεδία, ειδικά οι γάτες. Συχνά παίζω με την γάτα της φίλης μου φτιάχνοντας μικρά μπαλάκια απο αστρική ουσία , και βάζοντας τα να χοροπηδούν μπροστά της δημιουργώντας στο ζωάκι μία παραίσθηση ουσιαστικά.

Συχνά άν το καταφέρω αντιδρά σαν να χοροπηδά ένα κανονικό μπαλακι μπροστά της. Οσον αφορά την αστρική προβολή είναι δυνατόν εάν το ζώο κοιμάται με πολλή προσοχή να τραβήξεις το αστρικό του σώμα εάν είναι κοντά και να το συνοδεύσεις "έξω", απλά θα κινηθείς στα χαμηλότερα υποστρωματα του πεδίου καθώς η ζωική ψυχή δεν έχει τα πλεονεκτήματα και το ραφιναρισμένο υλικό της ανθρώπινης η οποία μπορεί να κινηθεί σε υψηλότερα επίπεδα.

Οι ασχολούμενοι με σαμανισμό απο ότι γνωρίζω λειτουργούν με την βοήθεια ζώων στο Αστρικό πεδίο αλλά δεν γνωρίζω λεπτομέρειες, πιθανά κάποιος φίλος ενασχολούμενος πρακτικά με αυτή την μέθοδο να έχει να πεί πολύ περισσότερα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 22:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ?ΕΓΩ ΕΞΑΣΚΟΥΜΑΙ ΚΑΔΘΗΜΕΡΙΝΑ, ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΑ ΜΟΥΔΙΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΣΑ ΤΙΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ Ή ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΨΙΘΥΡΟΥΣ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy