ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο5!!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 11:20:11  Εμφάνιση Προφίλ
καλημερα .
Καλώς τον Predator ωραία τα Χανια ε?Εγώ θα είμαι εκεί αύριο το βραδύ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 12:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
τις ημερες που ειμουν εγω, γινοταν πανικος απο ξενους!!!

πολλοι Νορβηγοι και Αγγλοι

Κανονας πρωτος! να προσεχεις τους "κραχτες" των μαγαζιων!


με το ζορι προσπαθουν να σε τραβηξουν στις ταβερνες...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 12:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
και κατι σημαντικο!!!


Αν σκοπευεις να νοικιασεις αυτοκινητο, προσοχη ΠΡΟΣΟΧΗ στους κρητικους οδηγους.... ειναι ακρως επικινδυνοι, και ιδιαιτερα οι ταξιτζηδες!!!!

Επικινδυνοι ολες τις ωρες της ημερας!


Να προσεχεις επισης και σαν πεζος! δεν "χαμπαριαζουν" απο τα φαναρια.

Να προμηθευτεις πολλους χαρτες, εντος και εκτος πολης, γιατι δεν υπαρχει επαρκη και σωστη "σημανση" απο ενημερωτικες πινακιδες!

και "υπομονη", αν αεχισουν να σε κορναρουν οι αλλοι οδηγοι, αν εσυ προσπαθεις να βρεις τους δρομους ή οταν προσπαθεις να βρεις χωρο για παρκαρισμα



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 12:44:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κανονας πρωτος! να προσεχεις τους "κραχτες" των μαγαζιων!


με το ζορι προσπαθουν να σε τραβηξουν στις ταβερνες...



Ναι το ξέρω τους λες απλα ότι έχεις φάει και τέλειωσε η υπόθεση .

quote:
Αν σκοπευεις να νοικιασεις αυτοκινητο, προσοχη ΠΡΟΣΟΧΗ στους κρητικους οδηγους.... ειναι ακρως επικινδυνοι, και ιδιαιτερα οι ταξιτζηδες!!!!

Επικινδυνοι ολες τις ωρες της ημερας!



Με το αμάξι μου θα πάω έχω ξαναπάει δεν θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο όμως για τους οδηγούς
Δεν πιστεύω ότι είναι χειρότεροι απ τους αθηναίους .

quote:
Να προσεχεις επισης και σαν πεζος! δεν "χαμπαριαζουν" απο τα φαναρια

Το ίδιο ισχύει και εδώ στην Αθηνα μου φαίνεται στην Κοζάνη είναι καλοί
Οι οδηγοί για να σου φαίνεται η διαφορα μεγάλη .
Έμενα εκεί που μου φάνηκε η διαφορα στους οδηγούς ηταν όταν είχα πάει στην Ιταλία
Φοβερά πειθαρχημένοι ενώ μολις πάταγος στη λεωφόρο την διάβαση πεζών κόκκαλο ολοι
Αφού πέρναγα για πλακα μου άρεσε εδώ άμα πας να περάσεις θα σε πάρει κανένα
Αμάξι παραμάζωμα .
Στην Ναπολι μονο γίνονταν χάος σαν και εμάς και χειρότερα .


quote:
Να προμηθευτεις πολλους χαρτες, εντος και εκτος πολης, γιατι δεν υπαρχει επαρκη και σωστη "σημανση" απο ενημερωτικες πινακιδες!

και "υπομονη", αν αεχισουν να σε κορναρουν οι αλλοι οδηγοι, αν εσυ προσπαθεις να βρεις τους δρομους ή οταν προσπαθεις να βρεις χωρο για παρκαρισμα



Χάρτες έχω απ τις προηγούμενες φόρες τα κορναρίσματα ειμαι εκπαιδευμένος
Το παρκινγκ είναι πρόβλημα ιδιαίτερα στο παλιο λιμάνι αλλα έχω εκπαιδευτεί
Και σε αυτό καθώς και εδώ τα ιδία είναι .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 13:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
τοτε πιστευω οτι εισαι ετοιμος!


Παντως, ειναι λιγο κουζουλοι οδηγοι οι κρητικοι!


Στην Κοζανη δεν ειναι τοσο χαλια, αν και υπαρχουν οι κακοι οδηγοι (οπως υπαρχουν παντου)!

Για την Ιταλια που λες, στην Νοτια μερια της, κοντα στην Ελλαδα, εχουν πιο "πικαντικο" ταμπεραμεντο, αρα, λιγο πιο "εκρηκτικη οδηγηση"!


Στα Χανια, πισω απο το ενετικο λιμανακι (οπως κοιτας τον χαρτη, στα δυτικα, προς την παραλια της Νεας Χωρας), εχει 3 χωρους ελευθερης σταθμευσης, αλλα εγω με τον φιλο μου σταθηκαμε ατυχοι, γιατι δεν μπορουσαμε να βρουμε ελευθερο χωρο... ετσι το βαζαμε καμποσο παρακατω.


Ειχε πλακα στα "καμακια" των ταβερνων, που μας μιλουσαν στα αγγλικα, και τους απαντουσαμε στα αγγλικα

αλλα εφαρμοσαμε το κολπακι... "μολις φαγαμε" οπως το ειπες και εσυ!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 13:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
αν σου αρεσουν και τα Παρκα Νερου, να δοκιμασεις αυτο:


http://www.limnoupolis.gr/

5 χιλιομετρα απο τα Χανια, στο Βαρυπετρο (δρομος προς τον Ομαλο)


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 13:15:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
παντως, θα πηγαινα και του χρονου ανετα στα Χανια, αν και εχω κλεισει για μεταπτυχιακο στη Χιο!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 13:16:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Στην Κοζανη δεν ειναι τοσο χαλια, αν και υπαρχουν οι κακοι οδηγοι (οπως υπαρχουν παντου)!

Στην Αθηνα είναι χαλια αλλα υπάρχουν και μερικοί καλοί οδηγοί .

quote:
Στα Χανια, πισω απο το ενετικο λιμανακι (οπως κοιτας τον χαρτη, στα δυτικα, προς την παραλια της Νεας Χωρας), εχει 3 χωρους ελευθερης σταθμευσης, αλλα εγω με τον φιλο μου σταθηκαμε ατυχοι, γιατι δεν μπορουσαμε να βρουμε ελευθερο χωρο... ετσι το βαζαμε καμποσο παρακατω.



Το ξέρω αλλα είναι θέμα τύχης να προλάβεις να βρεις παρκινγκ γιατι γίνεται χαμός .

quote:
αν σου αρεσουν και τα Παρκα Νερου, να δοκιμασεις αυτο:



Πάντα παω στη λιμνουπολη είναι απ τα αγαπημένα μου μέρη είναι πολύ ωραία .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 13:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ειναι οντως ωραια στην Λιμνουπολη... ποιο ωραια απο την "δικη" μας Waterland στη Θεσσαλονικη!


quote:
Στην Αθηνα είναι χαλια αλλα υπάρχουν και μερικοί καλοί οδηγοί .


μ' αρεσει πως το ειπες!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 19:09:43  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν την κάνω για διακοπές εύχομαι καλά να περνάτε όλοι .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 12:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα σε όσους έμειναν και σε όσους γύρισαν

quote:
ΠΡΟΣΟΧΗ στους κρητικους οδηγους.... ειναι ακρως επικινδυνοι, και ιδιαιτερα οι ταξιτζηδες!!!!Επικινδυνοι ολες τις ωρες της ημερας!

Ενώ οι Αθηναίοι ταξιτζήδες...τι να σου πω!!! Υπόδειγμα οδηγού! χαχαχαχαχα.Κάποιος που οδηγεί χρόνια στην Αθήνα δεν προβληματίζεται με την Κρητική οδήγηση, πράγματι οδηγούν περίεργα και επικίνδυνα, σαν να κάνουν κόντρα στην παραλιακή, την τελευταία φορά που κατέβηκα Κρήτη όμως είχα βαρεθεί την "φιγούρα" τους, και σε έναν που μου έκανε "κολπάκια" του έδειξα τι σημαίνει Αθηναϊκή οδήγηση και μετά πήγαινε σαν την "κοτούλα"(Ευτυχώς έχω μαύρα τζάμια στο jeep και δεν είδε ότι του έβαλε τα "γυαλιά" γυναίκα, γιατί δεν νομίζω να την έβγαζα καθαρή)

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 15:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα και από εμένα .

Η αλήθεια είναι ότι και στην επαρχεία, αλλά και στα μεγάλα νησιά, η οδήγηση από τους μόνιμους κάτοικους είναι άκρως επικίνδυνη, ειδικά όταν είναι ο δρόμος άδειος και στενός και βρίσκεσαι μπροστά τους, πηγαίνοντας φυσιολογικά τους πιάνει αμόκ…

quote:
Keraynos- την τελευταία φορά που κατέβηκα Κρήτη όμως είχα βαρεθεί την "φιγούρα" τους, και σε έναν που μου έκανε "κολπάκια" του έδειξα τι σημαίνει Αθηναϊκή οδήγηση και μετά πήγαινε σαν την "κοτούλα" (Ευτυχώς έχω μαύρα τζάμια στο jeep και δεν είδε ότι του έβαλε τα "γυαλιά" γυναίκα, γιατί δεν νομίζω να την έβγαζα καθαρή)

Κάνεις και τέτοια……

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 16:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
Κάνεις και τέτοια……

Mα δεν το έκρυψα ποτέ! Όταν είμαι κακιά είμαι καλύτερη!

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 16:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλησπερα σας!

τελικα, δεν "ευδοκιμησε" η Χαλκιδικη... ειχε παρα πολυ κινηση (ουρα τα αυτοκινητα για 7 χιλιομετρα), οποτε επεστρεψα Κοζανη!



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 16:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:


Ενώ οι Αθηναίοι ταξιτζήδες...τι να σου πω!!! Υπόδειγμα οδηγού! χαχαχαχαχα.Κάποιος που οδηγεί χρόνια στην Αθήνα δεν προβληματίζεται με την Κρητική οδήγηση, πράγματι οδηγούν περίεργα και επικίνδυνα, σαν να κάνουν κόντρα στην παραλιακή, την τελευταία φορά που κατέβηκα Κρήτη όμως είχα βαρεθεί την "φιγούρα" τους, και σε έναν που μου έκανε "κολπάκια" του έδειξα τι σημαίνει Αθηναϊκή οδήγηση και μετά πήγαινε σαν την "κοτούλα"(Ευτυχώς έχω μαύρα τζάμια στο jeep και δεν είδε ότι του έβαλε τα "γυαλιά" γυναίκα, γιατί δεν νομίζω να την έβγαζα καθαρή)

Wolf




συνηθως, οι αστυ-κρητικοι δεν "οπλοφορουν"... μονο στα χωρια



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν

[/quote]


συνηθως, οι αστυ-κρητικοι δεν "οπλοφορουν"... μονο στα χωρια

Edited by - PREDATOR on 09/08/2008 16:46:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 18:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
συνηθως, οι αστυ-κρητικοι δεν "οπλοφορουν"... μονο στα χωρια

Τι κάνεις όμως αν ο συγκεκριμένος ανήκει στις ασυνήθιστες περιπτώσεις;Δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ τι θα σου τύχει οπουδήποτε, όχι μόνο σε ένα μέρος, που στα χωριά οπλοφορούν αρκετοί

Wolf

Edited by - keraynos on 09/08/2008 18:38:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 18:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:
Τι κάνεις όμως αν ο συγκεκριμένος ανήκει στις ασυνήθιστες περιπτώσεις;Δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ τι θα σου τύχει οπουδήποτε, όχι μόνο σε ένα μέρος, που στα χωριά οπλοφορούν αρκετοί

τοτε, να σκεφτεσαι αν εχεις δυνατο κινητηρα, με μεγαλη ροπη σε χαμηλες στροφες, ωστε να γκαζωσεις και να φυγεις!

Βεβαια, στους δρομους της Κρητης, λιγο δυσκολο, γιατι δεν εχει και πολλες ευθειες!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 20:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλο βραδυ!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 22:25:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
τοτε, να σκεφτεσαι αν εχεις δυνατο κινητηρα, με μεγαλη ροπη σε χαμηλες στροφες, ωστε να γκαζωσεις και να φυγεις!

Βεβαια, στους δρομους της Κρητης, λιγο δυσκολο, γιατι δεν εχει και πολλες ευθειες!


Aν ο κινητήρας είναι ψόφιος δεν δοκιμάζεις ούτε προσπέραση, γιατί θα τα τινάξει στη προσπάθεια, άντε το πολύ πολύ με τέτοιο κινητήρα να προσπεράσεις τρακτέρ,για να αναγκάσω τον άλλο να κόψει την φιγούρα σημαίνει ότι μου έδινε πολύ άνετα την δυνατότητα το όχημά μου, και όσο για τις ευθείες...δεν είναι πάντα απαραίτητες, αρκεί να υπολογίζεις καλά τις αποστάσεις και να εκμεταλεύεσαι την κατάλληλη στιγμή, χειρότερα από τις στροφές του Σαραντάπορου, ή της Βίγλας στη Φλώρινα δεν είναι στους δρόμους της Κρήτης, τουλάχιστον στα μέρη που έχω πάει.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2008, 12:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα στα φιλαράκια .

PREDATOR καλώς ήρθες, ελπίζω να γεμίσανε για τα καλά οι μπαταρίες σου…

quote:
PREDATOR -τελικα, δεν "ευδοκιμησε" η Χαλκιδικη... ειχε παρα πολυ κινηση (ουρα τα αυτοκινητα για 7 χιλιομετρα), οποτε επεστρεψα Κοζανη!

Που να δεις τι έχει να γίνει αυτήν την εβδομάδα που πλησιάζει το τριήμερο της παναγίας…

Πάμε για τα φραπεδάκια μας …



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2008, 16:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλησπερα...


σημερα, ξεσπασε βροχη στα μερη μας, ενω ξεκινησε με ηλιο


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2008, 16:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:


Aν ο κινητήρας είναι ψόφιος δεν δοκιμάζεις ούτε προσπέραση, γιατί θα τα τινάξει στη προσπάθεια, άντε το πολύ πολύ με τέτοιο κινητήρα να προσπεράσεις τρακτέρ,για να αναγκάσω τον άλλο να κόψει την φιγούρα σημαίνει ότι μου έδινε πολύ άνετα την δυνατότητα το όχημά μου, και όσο για τις ευθείες...δεν είναι πάντα απαραίτητες, αρκεί να υπολογίζεις καλά τις αποστάσεις και να εκμεταλεύεσαι την κατάλληλη στιγμή, χειρότερα από τις στροφές του Σαραντάπορου, ή της Βίγλας στη Φλώρινα δεν είναι στους δρόμους της Κρήτης, τουλάχιστον στα μέρη που έχω πάει.

Wolf


στην προσπεραση, πρεπει να κατεβαζεις μια ταχυτητα (τουλαχιστο) για να δωσεις στροφες!

εγω με το 1.000 Polo που εχω, προσπερναω ανετα και BMW 1,600 αρες... αφου το οδηγω στα ορια του (σχεδον 6.000 στροφες και 165 τελικη)


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2008, 23:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
στην προσπεραση, πρεπει να κατεβαζεις μια ταχυτητα (τουλαχιστο) για να δωσεις στροφες!

εγω με το 1.000 Polo που εχω, προσπερναω ανετα και BMW 1,600 αρες... αφου το οδηγω στα ορια του (σχεδον 6.000 στροφες και 165 τελικη)


Καλησπέρα στη παρέα

Τα VW φίλε predator έχουν ελαστικούς κινητήρες(κι όταν ανοίξει ο κινητήρας τους πετάνε ), επίσης από τα δηλωμένα άλογα που δίνει η εταιρεία βγάζουν κάτι παραπάνω στην πραγματικότητα.
Είναι εξάλλου και μία μάρκα που τα αμάξια της "πειράζονται" πολύ.Ακόμα και τα 1000cc που θεωρούνται μικρά πετάνε, μπροστά σε θηρία κινητήρες άλλων εταιρειών.
Το προηγούμενο αυτοκίνητό μου ήταν VW polo classic 1600 του 98, και το είχα "καραπειράξει"(φρένα, αναρτήσεις, μπούκες, διπλός εκκεντροφόρος ...και πολλά άλλα ωραία), αστέρι ήταν αν δεν είχα πάθος με τις εκτός δρόμου διαδρομές στα βουνά και στα λαγκάδια δεν θα το είχα δώσει για να πάρω το jeep(δυστυχώς και τα δύο δεν ήταν δυνατόν να τα έχω).
Όσο για την "μπέμπα" και ειδικά την 1600 δεν την έχω σε υπόληψη, πολύ αργόστροφο αυτοκίνητο ειδικά στην εκκίνηση(αν είναι και η compact δε, μεγάλη αποτυχία αυτό το μοντέλο της BMW).
Όσο γι'αυτό που λες για το κατέβασμα της ταχύτητας είναι πολύ σωστό, γιατί όσο μικρότερη είναι τόσο και πιο δυνατή, αν δεν έχεις την απαραίτητη επιτάχυνση, ειδικά αν ο δρόμος ανηφορίζει κιόλας, τότε οπωσδήποτε κατεβάζεις ότι αμάξι και να έχεις, για να μπορέσεις να περάσεις(ειδικά αν σε έχει κόψει ο άλλος στο ανέβασμα).
Έχω ένα μικρό πάθος με τα αυτοκίνητα...

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2008, 00:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
quote:
Το προηγούμενο αυτοκίνητό μου ήταν VW polo classic 1600 του 98, και το είχα "καραπειράξει"(φρένα, αναρτήσεις, μπούκες, διπλός εκκεντροφόρος ...και πολλά άλλα ωραία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2008, 00:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
χαχαχαχαχαχαχαχαχ φίλε elo όχι δεν έμοιαζε καθόλου με αυτά


Ναι ακόμα και το χαμηλωμένο το πήγαινα στα κατσάβραχα, εδώ είναι από μία βολτίτσα που είχα κάνει στο Χελμό.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2008, 07:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους .

quote:
Keraynos-Ναι ακόμα και το χαμηλωμένο το πήγαινα στα κατσάβραχα

…Ωχ από ότι βλέπω το Transformers μεταμορφωνότανε και σε jeep…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2008, 09:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
quote:
εγω με το 1.000 Polo που εχω, προσπερναω ανετα και BMW 1,600 αρες... αφου το οδηγω στα ορια του (σχεδον 6.000 στροφες και 165 τελικη)


Με λίγα λόγια PREDATOR, να μην σκεφτεί να αγοράσει κάποιος το αμάξι σαν μεταχειρισμένο...
Δεν μου λες παλουκάρι, θα έρθω ίσως προς βορρά στα τέλη του μηνός - καφέ κερνάς να περάσω από Κοζάνη για καμία ώρα;;;

quote:
Ναι ακόμα και το χαμηλωμένο το πήγαινα στα κατσάβραχα, εδώ είναι από μία βολτίτσα που είχα κάνει στο Χελμό.

Άλλο ένα αμάξι που δεν θα το αγόραζαν για μεταχειρισμένο...

quote:
Έχω ένα μικρό πάθος με τα αυτοκίνητα...

Κάτι μου λέει keraynos ότι έχεις ένα 8 στην ημερομηνία γέννησης σου και ειδικότερα στην ώρα γέννησης ή στην ημέρα - αληθεύει;;;

Πάντως ένα θα σας πω: εγώ που ήμουν πιτσιρικάς σε συνεργείο αυτοκινήτων ΔΕΝ θέλω να τα βλέπω μπροστά μου τα κολοσαράβαλα...
Ρε μας δουλεύουν και μας κοροιδεύουν όλοι τους...
Από κατασκευαστές και πωλητές, μέχρι συνεργεία και βενζινάδικα...
Για αυτό πήγα και αγόρασα το πιο απλό όχημα: Ρ107...
Δεν πηγαίνει όμως σε χωματόδρομους... Κακό αυτό γιατί λατρεύω τα βουνά...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2008, 09:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλησπέρα στη παρέα

Τα VW φίλε predator έχουν ελαστικούς κινητήρες(κι όταν ανοίξει ο κινητήρας τους πετάνε ), επίσης από τα δηλωμένα άλογα που δίνει η εταιρεία βγάζουν κάτι παραπάνω στην πραγματικότητα.
Είναι εξάλλου και μία μάρκα που τα αμάξια της "πειράζονται" πολύ.Ακόμα και τα 1000cc που θεωρούνται μικρά πετάνε, μπροστά σε θηρία κινητήρες άλλων εταιρειών.
Το προηγούμενο αυτοκίνητό μου ήταν VW polo classic 1600 του 98, και το είχα "καραπειράξει"(φρένα, αναρτήσεις, μπούκες, διπλός εκκεντροφόρος ...και πολλά άλλα ωραία), αστέρι ήταν αν δεν είχα πάθος με τις εκτός δρόμου διαδρομές στα βουνά και στα λαγκάδια δεν θα το είχα δώσει για να πάρω το jeep(δυστυχώς και τα δύο δεν ήταν δυνατόν να τα έχω).
Όσο για την "μπέμπα" και ειδικά την 1600 δεν την έχω σε υπόληψη, πολύ αργόστροφο αυτοκίνητο ειδικά στην εκκίνηση(αν είναι και η compact δε, μεγάλη αποτυχία αυτό το μοντέλο της BMW).
Όσο γι'αυτό που λες για το κατέβασμα της ταχύτητας είναι πολύ σωστό, γιατί όσο μικρότερη είναι τόσο και πιο δυνατή, αν δεν έχεις την απαραίτητη επιτάχυνση, ειδικά αν ο δρόμος ανηφορίζει κιόλας, τότε οπωσδήποτε κατεβάζεις ότι αμάξι και να έχεις, για να μπορέσεις να περάσεις(ειδικά αν σε έχει κόψει ο άλλος στο ανέβασμα).
Έχω ένα μικρό πάθος με τα αυτοκίνητα...

Wolf


το ιδιο παθος εχω και εγω!

το Polo και μενα ειναι του 1998, αλλα τωρα πηρα και ενα καινουριο αυτοκινητο.

Mercedes Benz A 170 CDi, μοντελο 2004 και Αυτοματο!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2008, 09:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:


…Ωχ από ότι βλέπω το Transformers μεταμορφωνότανε και σε jeep…




μην φανταστεις και κατι το ιδιαιτερο...


ηταν ενα GMC Topkick


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2008, 09:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

quote:
εγω με το 1.000 Polo που εχω, προσπερναω ανετα και BMW 1,600 αρες... αφου το οδηγω στα ορια του (σχεδον 6.000 στροφες και 165 τελικη)


Με λίγα λόγια PREDATOR, να μην σκεφτεί να αγοράσει κάποιος το αμάξι σαν μεταχειρισμένο...
Δεν μου λες παλουκάρι, θα έρθω ίσως προς βορρά στα τέλη του μηνός - καφέ κερνάς να περάσω από Κοζάνη για καμία ώρα;;;


Koιτα, αναλογως... τωρα θα ξεκινησω κατι σεμιναρια στη Θεσσαλονικη, για ενα Λογιστικο προγραμμα... αμα με πετυχεις εκεινη την μερα στη Κοζανη, κερναω...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy